Skip to Content - Skip to Navigation

Spring 2010 Dean’s List


Adams County

Arendtsville

Jason Michael Fissel, Pearl Street, B.S. in Physical Education and Sport

Aspers

Joseph William Anderson, Rock Valley Road, B.S. in Management

Allison Leigh Bobb, Coon Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Bendersville

Jessica Danielle Hurda, Liberty Lane, B.S. in Child and Family Studies

Biglerville

Rachel Lawver, Fairview Fruit Road, B.S. in Athletic Training

Zachary Christopher Lieberum, Ditzler Avenue, B.S. in Marketing

Meghan Watson Walde, Rentzel Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Gregory John Wenk, High Street, B.S. in Biology

Nicole Marie Woerner, Benders Church Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

East Berlin

Kimberly Michelle Brown, Lake Meade Drive, B.A .in Anthropology

Bryanna Nicole Kutz, Old Log House Lane, B.S .in Accounting

Samantha Devyn Marines, McCandless Drive, B.S. in Athletic Training

Rachel E. Musser, Creek Road, B.S. in Hospitality Management

Kaytlin Georgia Schott, Schofield Drive, B.S.Ed. in English Education

Fairfield

Aaron Lewis Corso, Blue Bird Trail, B.S. in Management Information Systems

Kirsten Ann Kraker, Deer Trail, B.A. in Criminology

Samantha Kay Wilson, Bourbon Trail, B.A. in Criminology

Gardners

Kayla Brianne Lingle, Peach Glen Road, B.A. in Sociology

Gettysburg

Maggie Leigh Clabaugh, Locust Street, B.S. in Nursing

Emily May Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Molly Frances Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Allison Taylor Connolly, Cavalry Field Road, B.S. in Athletic Training

Benjamin John Dufendach, Baltimore Pike, B.S.Ed. in Social Studies Education

Tara Jo Miller, West Bonniefield Drive, B.S. in Nursing

Stephan Charles Reyka, Fairfield Road, B.S. in Nursing

Holly Lorena Schlein, Belmont Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Caleb John Swinn, East Lincoln Avenue, B.A. in History

Littlestown

Brandi Lynn Pittinger, Mengus Mill Road, B.S. in Physical Education and Sport

Kevin Patrick Pumphrey, Tudor Court, B.S. in Finance

Orrtanna

Christopher J. Kimple, Miltenberger Road, B.A. in Criminology

Roussari Rachelly Mendoza, West Mountain Top Drive, B.A. in Criminology

York Springs

Ian Scott Lynch, Bateman Road, B.A. in Political Science

Allegheny County

Allison Park

Steven Matthew Bizon, Tremont Drive, B.A. in Criminology

Matthew Richard Braun, Tanglewood Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Shannon Nikol Brogdon, Concord Drive, B.A. in Psychology

Zachary A. Carr, Winchester Drive, B.S. in Geology

Michele Denice Claudon, Sundance Court, B.S. in Nursing

Kerry Lee Connolly, Hampton Valley Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniel J. Craig, Linwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Amber Marie Crooks, Coldwater Drive, B.S. in Nutrition

Domenic A. Falcettoni, Bonita Drive, B.S. in Finance

Ashley Sommer Florijan, Linwood Drive, B.S. in Accounting

Jacqueline Louise Gajewski, Clareville Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Michele Marie Henderson, Sample Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Ann Hofstetter, Viewcrest Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cameron R. Howat, Middle Road, B.S. in Communications Media

Adam James Maseth, Lakeside Drive, B.A. in Criminology

Sean Patrick McQuaide, Hickory Street, B.S. in Marketing

Joseph Harrison Paul, Tall Oak Drive, B.A. in Political Science

Jessica Jane Rybak, Westwind Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Britney Adele Schmidt, Nature Trail Drive, B.S.Ed. in Music Education

Hilary Claire Seserko, Westwind Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Benjamin Trevor Shulman, Apple Ridge Drive, B.A. in Art

Kristina Michelle Stiger, Summit Drive, B.S. in Accounting

Aspinwall

Aly-Lyn DeRiggi, Fifth Street, B.S. in Nutrition

Bairdford

Elisha K. Mueller, Orchard Street, B.S. in Biology

Brackenridge

Lauren Renee Koharchik, Nevada Street, B.S.Ed. in Music Education

Robert George Koharchik, Nevada Street, B.A. in Journalism

Tara Ann Swiklinski, Broadview Boulevard, B.S. in Communications Media

Bethel Park

Alexis Renee Abbott, Summit Street, B.S. in Physical Education and Sport

Kelsey Elizabeth Backstrom, Fruitwood Drive, B.S.Ed. in Music Education

Matthew James Bandi, Edward Street, Undeclared Business

LeeAnne Bartolomucci, Slater Road, B.S. in Marketing

Eric Christopher Carroll, Southampton Drive, B.S. in Business Technology Support

Natalie Lynn Cerrone, Pinto Court, B.S.Ed. in Art Education

Tara Lynn Coats, Highland Road, B.S. in Hospitality Management

Cole Daniel Comstock, Rolling Green Drive, B.A. in English

Karrie Ann Crivelli, Clifton Road, B.S.Ed. in English Education

Jason Bruce Ericson, Bluestone Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jessica Ruth Fish, Bethel Crest Drive, B.S. in Natural Science

Zachary William Fish, Bethel Crest Drive, B.A. in English

Cara Jean Harper, Hi Ridge Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Daniel J Killinger, Scenic View Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Kristina Michelle Kowalski, Highfield Court, B.S. in Marketing

Gabrielle Melissa McGivern, Oakhurst Road, B.S. in Business Technology Support

Sara Ashley Miller, Turngate Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Danielle Lynn Nedzesky, Ohio Street, B.S. in Physical Education and Sport

Catherine Lynn Pokrifka, Middlegate Drive, B.S. in Management

Amy Lynn Rudolph, Daleview Drive, B.S. in Marketing

Emily R. Sasso, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Maria Lynn Talarico, North Street, B.S. in Nursing

Kurt Dean Valentine, Greenhaven Drive, B.A. in History

Megan A. Ward, Centergate Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Samuel M. Weinblum, Prescott Drive, B.S.Ed. in English Education

Braddock

Alicia Nicole Smith, Mills Avenue, B.S. in Athletic Training

Bridgeville

Danielle Dolores Brand, Forbes Street, B.S. in Respiratory Care

Justin Michael Burda, Sarah Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jenna Marie Carnahan, Cook School Road, B.S. in Athletic Training

Kelsey Mary Ferguson, Bank Street, B.S. in Physical Education and Sport

Jessica Lee French, Missouri Avenue, B.A. in Psychology

Sara M. Scotty, Liberty Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Carnegie

Jillian K. Butts, Reamer Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jocelyn Katherine Butts, Reamer Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Fautma M. Eshnuk, Lindsay Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Miranda Ann Moody, Lee Street, B.S. in Nutrition

Kerry Ann Orchowski, Lindsay Road, B.S.Ed. in Music Education

Katlyn Marie Rhodes, First Street, B.S. in Nutrition

Richard Andrew Seder, Marshall Avenue, B.S. in Marketing

Carly Mae White, Howard Street, B.A. in Criminology

Ryan Richard Zaharko, Justus Street, B.S. in Accounting

Cheswick

Ross Michael Heastings, Mohican Court, B.S.Ed. in Music Education

Courtney Kristen Hoole, Florian Drive, B.S. in Hospitality Management

Kyle Benjamin Novak, Spring Hill Lane, B.A. in Criminology

Timothy L. Swackhammer, Lea Drive, B.A. in Criminology

Clairton

Heather Marie Eikey, North State Street, B.A. in Criminology

Stacie Lee Saracco, Meadowfield Lane, B.S. in International Business

Ashley Shipe, Toman Avenue, B.S. in Disability Services

Coraopolis

Devan Elizabeth Fedorowich, Parliament Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Brandon C. Graham, Speer Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Anton Sergeevich Matyushkov, Larchmont Court, B.S. in Safety Sciences

Danielle Marie Snapp, Summit Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Elizabeth J. Strager, Broad Hill Farms Road, B.S.Ed. in French Education K-12

Stephanie Marie Tassone, Ellwood Court, B.S. in Nutrition

Crafton

Trista Marie Jacob, Terrace Drive, B.S.Ed. in Art Education

Crescent

Elizabeth James Hatton, Laurel Ridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Michele L. Lugowski, Aster Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Cuddy

Joseph Mastrean, B.F.A. in Art Studio

Duquesne

Shawnese D. Brown, South Sixth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Elizabeth

Jared Michael Crevar, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Robert Fuga, Ash Drive, B.A. in Criminology

Chelsea Nicole Glaser, Belfrey Drive, B.S. in Nursing

Marc Duane Kovach, Long Street Rear, B.A. in Criminology

Brittany Lieselott Matscherz, Arrow Drive, B.S.Ed. in English Education

Christopher Andrew McCall, Fallen Timber Road, B.A. in Political Science

Brandon Robert Swisher, Twelfth Street, B.S. in Communications Media

Gibsonia

Angela M. Ashton, Windstream Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

John William Benton, Edgehill Drive, Undeclared Health and Human Services

Elena Maria Brandimarti, Delo Drive, B.S. in Nutrition

Jordan W. Brandon, Bellefield Court, A.A. in Business/Associate

Alyssa Choiniere, Willowcrest Drive, B.A. in Journalism

Amanda Rosemarie Coppola, Harvest Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Anne Craft, B.A. in Anthropology

Randy L. Davis, Walcott Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Laura Ann Gregory, Golfview Drive, B.S. in Biology

Eric Joseph Hilldorfer, Lakeview Drive, B.A. in Criminology

Rachel Lauren Holtgraver, Gibsonia Road, B.S. in Hospitality Management

Lauren A. Hudec, Elgro Road, B.S. in Child and Family Studies

Christina L. Jenkins, Camberly Drive, B.S. in Management

Katie Lynn Jones, White Pine Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Andrew Michael LaScola, Oaknoll Road, B.S. in Safety Sciences

Emily Renee Labriola, Prince Phillip Court, B.S. in Fashion Merchandising

Vincent Christy Labriola, Prince Phillip Court, B.S. in Accounting

Dana N. Lombardo, Valleyvue Drive, B.S.Ed. in Art Education

Ryan Stuart Mack, Crestwood Drive, B.S.Ed. in Art Education

Deanne Patrice Mallich, Mohawk Drive, B.S. in Accounting

Ryan Matthew Mann, Mohawk Drive, B.A. in Criminology

Jamie Lee Mason, North Pine Circle, B.S.Ed. in Art Education

Lauren Elizabeth Meuschke, Lynn Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Graham Patrick Mulqueen, Haberlein Road, B.A. in Political Science

Brian R. Sharkey, Bruton Drive, B.S. in Communications Media

Kara N. Sloniger, Babcock Boulevard, B.S. in Nursing

Michael Stephen Thompson, East Hardies Road, B.S. in Finance

Philip John Trombetta, Willow Creek Drive, B.S. in Accounting

Glassport

Emily Louise Case, Maryland Avenue, B.A. in Criminology

Heather Lin McCutcheon, Vermont Avenue, Undeclared in English

Glenshaw

Elysse Cara Dluhos, Spencer Grove Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Victoria Grace Dobson, Rolling Farms Road, B.S. in Communications Media

Ashley Marie Gray, Garden Place, B.A. in Journalism

Timothy Michael Herbold, Elmwood Drive, B.S.Ed. in Biology Education

Jonathan James Jackson, Springwood Drive, B.A. in Criminology

Kristin R. Long, Forliview Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Marissa Nicole Miller, Bleil Drive, B.S. in Finance

Danielle Nicole Neely, Laurelwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kevin William Pflumm, Rose Drive, B.S. in Management Information Systems

Ryan James Schrmack, Glenhaven Drive, B.F.A. in Art Studio

Samuel E. Schweitzer, Sundale Drive, B.S. in Management

Jessica M. Woods, Rolling Farms Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Harwick

Adrian Lynn Callen, B.A. in Art

William E. Morgan, Pillow Avenue, B.A. in Criminology

Imperial

Adriane McGraw, Bayberry Lane, B.S. in Management

Stephen Edward Sarachine, Elm Street, B.A. in Criminology

Jefferson Hills

Allie Elizabeth Breisinger, Sean Court, B.A. in Criminology

Steven Dale Graff, Waterman Road, B.F.A. in Art Studio

Danielle Moriah Horgos, Wakefield Road, Undeclared Business

Casey Marie Martin, Steinbach Lane, B.A. in History

Kellie Marie Succop, Hidden Oak Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Nicholas Wancheck, Glendale Drive, B.A. in Criminology

Leetsdale

Kelly Anne Carter, Broad Street, B.S. in Marketing

Lauren Marie Jones, Washington Street, Undeclared Health and Human Services

Moon Township

Nicole Rose Buse, Rivercrest Drive, B.S. in Hospitality Management

Benjamin Douglas Canan, Meade Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Derek Adam Cross, Wyngate Road, B.S. in Hospitality Management

Alyssa Nicole Godfrey, Bertley Ridge Drive, B.A. in Political Science

Anita L. Madia, Duffy Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cristina J. Meinert, Marney Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Caitlyn Marie Perl, Amherst Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Alexandre Pokorny, Forest Green Drive, B.A. in Journalism

Danielle Jean Schaffer, West End Avenue, B.S.Ed. in Deaf Education

Joseph Darrell Yecko, Maple Street Extension, B.S. in International Business

Jon Michael Hawk, Madison Drive, B.A. in Criminology

April Ann Hunsberger, Rosemont Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Robert Ryan Tumulty, Tottenham Drive, B.A. in Criminology

Anthony Thomas White, Tiffany Ridge Drive, B.A. in Criminology

McKeesport

Erin K. Seaberg, Kansas Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Joseph James Tokosh, Vermont Avenue, B.A. in Geography

Emily Brooke Vitale, White Tail Lane, B.S. in Nursing

Robin S. Banks, Romine Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dante Jay DiBeradin, Marshall Drive, B.A. in Criminology

Danielle Lynn Dougherty, Bayne Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Roman Michael Oliver, Monongahela Boulevard, B.S. in Communications Media

Samantha Jo Smith, Delaware Street, B.S. in Marketing

Samantha Linn Wallace, Sumac Street, B.S. in Nutrition

Nicole Alexandria Rybar, Beverly Road, B.S. in Communications Media

Jill L. Baila, Virginia Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniel Christopher Tyner, Devonwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

McKees Rocks

Susan Elizabeth Ciccone, Robin Hill Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Andrew James Fleming, Woodward Avenue, B.A. in Criminology

Kara Marie Hertzberg, Aiken Road, B.A. in Psychology

Christopher Emil Parent, Lenore Drive, B.S. in Management

Kimberly Marie Sumpter, Oak Point Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Eric Russell Zarzeczny, Teal Drive, B.S. in Nursing

Monroeville

Alyssa N. Aiello, Butler Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Dwan Lynna Alston, A. Beatty Road, B.A. in Criminology

Jena Lauren Antonelli, East Patty Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education

Kimberly J. Bradford, Deauville Drive, B.S. in Management

Elizabeth M. Buros, Mountain View Drive, B.S. in Communications Media

Amy Ann Connelly, Hochberg Road, B.S. in Interior Design

Megan Virginia Edwards, Hillside Avenue Extension, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Hanna Louise Gratzmiller, Poplar Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Ashley Catherine Henderson, Saunders Station Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Heather Catherine Holt, Tilbrook Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Maria Rose Hyzy, Patton Street Extension, B.S.Ed. in Art Education

Devin T. Johnson, Cedar Ridge Drive, B.A. in Criminology

Stephanie Lee Kirk, Tyrolia Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Valerie R. Kline, Northern Pike, B.S. in Management

Robert Andrew Krenitsky, Cottage Lane, B.S. in Marketing

Angelina Alexander Kultasova, Cedar Ridge Drive, B.S.Ed. in English Education

Adam Lamont Littlejohn, Kilbuck Drive, B.A. in Criminology

Chelsea Marie McConnell, Donley Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Paul S. Mwambu, Saunders Station Road, B.S. in Management

Brittany Leann Novak, Victoria Drive, B.S. in Disability Services

Erin Kelly O'Donnell, Brunner Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Nicole Elaine Petrakis, Asbury Court, B.A. in Psychology

Meaghan Ann Polnar, Patton Street Extension, B.S.Ed. in Mathematics Education

Kelly Marie Rerko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Alexandra Mary Rhoten, Woodland Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Lynn Rodgers, Harvard Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Lauren Ashley Shapiro, Ridgeview Drive, B.A. in Criminology

Sean Michael Shapiro, Urick Lane, Undeclared Business

Deanna L. Shirley, Kelvington Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Renae Mee-Jin Watt, College Park Drive, B.S.Ed. in Music Education

Emily Ann Wurm, Garden City Drive, B.S.Ed. in Art Education

Kirsten Louise Yarros, Lincoln Avenue, B.A. in Psychology

Munhall

Shanda Marie Gaffey, West Schwab Avenue, B.A. in Psychology

Jodie Kathleen Keenan, Alberta Street, B.S. in Child and Family Studies

Alissa M. Mercuri, Ravine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Natrona Heights

Mary R. Cristello, Black Oak Drive, B.A. in French

Adam Edward Friel, Painter Avenue, B.S. in Safety Sciences

Michael David Gaydeski, Duhurst Drive, B.A. in Computer Science

Elisa J. Hill, Talisman Lane, B.S.Ed. in Music Education

Dana M. Mazur, California Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Nicholas Joseph Svitek, Painter Avenue, A.S. in Electro-Optics

Luke Alan Thompson, Donnellville Road, B.A. in Psychology

Stephanie Rose Turka, Maiden Lane, B.S. in Communications Media

Neville Island

Amanda Lynn DeRuyter, Third Street, B.S.Ed. in Elementary Education

North Versailles

Lindsey Joy Nelis, Overhill Drive, B.A. in Psychology

Oakdale

Kevin Ryan Martincic, Lookout Drive, B.A. in Criminology

Amanda Marie Miller, Stonegate Drive, B.A. in Journalism

Ashley Lynn Singiser, Cottonwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Oakmont

Isaac M. Diyanni, Library Plaza, B.S. in Finance

Jacqueline C. Ionadi, Ninth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Rossi, Woodland Avenue, B.A. in Criminology

Lindsay Amanda Scatena, Eighth Street, B.S. in Safety Sciences

Penn Hills

Tiarra Maria Gelisa Burton, Azalea Drive, B.A. in Criminology

Pitcairn

Theresa Marie DeGeorge, Hill Street, Undeclared in English

Heather L. Mioduski, Highland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Pittsburgh

Sadie Elizabeth Alex, Curry Hollow Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Matthew D. Allen, Mardi Gras Drive, B.A. in Anthropology

Ashley Rae Alward, West Manilla Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Jessica L. Anderson, Westmont Avenue Rear, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Briana Balcik, Abers Creek Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Andrea Marie Baldwin, Stonedge Court, B.S. in Hospitality Management

John Vincent Balint, Pinewood Drive, B.A. in Economics

Robin Carol Banyai, Baywood Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Lynn Barker, Arlington Street, B.S.Ed. in Art Education

Sheilah L. Barnes, Saranac Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Sean Patrick Barrett, Baywood Avenue, B.S. in International Business

Brandon David Barton, Spruce Valley Drive, B.A. in Criminology

Gregory Lawrence Becker, Castle Road, B.S.Ed. in Music Education

Megan Lynn Bell, Goldsmith Road, Undeclared in English

Brenna Nicole Black, Spreading Oak Drive, B.S.Ed. in Music Education

Michelle Bleil, Lincoln Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Elise Mayhew Bozzo, Hawthorne Drive, B.S.Ed. in English Education

Shakeesha Antionette Bradley, Mayflower Street, B.S. in Athletic Training

Justine Alexis Brown, Parkfield Street, B.A. in Psychology

Rebecca L. Brown, Meadowvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Chelsea Ann Brownlee, Maxwell Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Mark Ryan Buetzow, Laurel Avenue, B.A. in Criminology

Stacey M. Burg, Ingram Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Byars, Western Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Charlene M. Byrd, South Harrison Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Taryn Leigh Byrne, Bryson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Elke Caldart, Greystone Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jonathan Robert Campbell, Andrade Street, B.A. in Economics

Suzannah Victoria Cannon, Powers Run Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Neil Thomas Caponi, Greenridge Drive, B.S. in Accounting

Aaron Paul Carlson, Fieldcrest Drive, B.S. in Marketing

James P. Carr, Scott Road, B.S. in Accounting

Kirk Len Casey-Holloway, Greensburg Pike, B.A. in Criminology

Natalie Elizabeth Cawley, Iroquois Avenue, B.S. in Marketing

Crystal Elizabeth Celender, Sciota Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Lynn Cercone, Juniper Street, B.S. in Fashion Merchandising

Aaron Chiang, Thorncrest Drive, B.A. in English

Matthew R. Cipriani, Davis Avenue, B.S. in Marketing

Danielle Nicole Circosta, Aster Street, B.A. in Criminology

Joshua Samuel Clark, Park Square Lane, B.A. in Sociology

Carlin Ann Collins, Regency Drive, B.S. in Communications Media

Nicole M. Connelly, Camelia Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Maura Cathleen Costello, Minnock Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Taylor Wyand Couch, Woodland Road, B.S. in General Studies

Patrick Mark Coulehan, York Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Dennis Richard Coxon, Dailey Road, B.A. in Political Science

Ryan James Coyle, Evergreen Drive, B.S.Ed. in Business Education

Ashley Nicole Craver, Lindberg Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexandra Jewel Crouse, Pleasant Hills Boulevard, B.S.Ed. in Art Education

Alicia Dawn Cullen, Fox Drive, B.A. in Sociology

Benjamin Thomas Cunningham, Ridgewood Road, B.S. in Communications Media

John Casey Pratt Cunningham, Josephs Lane, B.A. in Theater

Jason J. Czajkowski, Merwyn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Hannah Dandoy, Southvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Lauren Elizabeth Davic, Varner Road, B.S. in Fashion Merchandising

Michael L. Dayton, Freeport Road, B.S. in Management

Jeremy Louis DeLuca, Cochran Road, B.S.Ed. in Music Education

Alexis Rae DeLuca, Key West Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Celeste N. Donatucci, Aspen Drive, B.S. in Communications Media

Nina Ann Donatucci, Aspen Drive, B.S.Ed. in Music Education

Alec Mewborn El, Laurie Drive, B.S. in Hospitality Management

Bryan Tyler Esherick, Bartley Road, B.S. in Natural Science

Jodi Elizabeth Fedorak, Mississippi Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Robin Marie Fedorak, Rose Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Melissa A. Fehl, Cooper Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew John Fichter, Valley Hi Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Melissa C. Fisher, West Manilla Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Flamgletti, Highland Road, B.A. in Criminology

Nasia Danielle Flood, Shady Lane, B.S. in Communications Media

Eric M. Flowers, Killarney Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Dalyn Christa Francis, Allegheny Center, B.S. in Marketing

Laura Lee Freismuth, Lee Avenue, B.S. in Human Resource Management

Brittany M. Fuller, Otillia Street, B.A. in Criminology

Angel M. Gallagher, Tropical Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Hannah Leigh Gamble, Bradford Avenue, Undeclared Education

Lisa M. Gorski, Roosevelt Boulevard, B.S. in Marketing

Emily Elizabeth Greer, Sunderland Drive, B.S. in Nursing

Emily Ann Greygor, Mount Hood Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Hannah Lynn Gutowski, Vernon Avenue, B.S. in Accounting

Lisa Marie Haddad, Broadlawn Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Alana Arrington Hansborough, Shady Avenue, B.S.Ed. in English Education

Danielle Catherine Harrison, Mayer Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Brian Joseph Hayes, Old Meadow Road, B.A. in Religious Studies

Casey Marie Hefferin, Clara Street, B.S. in Marketing

Olivia Anne Heyl, Tennessee Avenue, B.S. in Nutrition

Thomas James Higgins, Gensler Road, B.S. in Safety Sciences

Joshua Kyle Hoffee, Elizabeth Street, B.A. in Criminology

Nicole Elaine Holt, Briarwood Lane, B.A. in Psychology

Rachel Elizabeth Horner, Van Buren Drive, B.S.Ed. in Art Education

Morgan Brianne Jasin, West Brightview Avenue, B.S.Ed. in French Education K-12

Clara L. Johnson, Ormsby Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jennifer Lynne Karolewski, Kewanna Avenue, B.S. in Human Resource Management

Jake Joseph Kearney, Worcester Drive, B.S.Ed. in Music Education

John Corbett Kearney, Worcester Drive, B.S. in Geology

Jennifer Ann Kiefer, Calvert Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan James King, Bingham Drive, B.A. in Psychology

Julia Ann Kinross, Ricker Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Shane David Kinslow, Ridgewood Road, B.A. in Criminology

Kelsey Elizabeth Kircher, Brownsville Road, B.S. in Nursing

Emily Christine Konzier, Dorf Drive, B.S. in Child and Family Studies

Andrew John Koutsavlis, Inglewood Drive, B.A. in Art

Neil Joseph Kownacki, Hillcrest Place, B.S. in Management Information Systems

Charlene Catherine Kraus, West Willock Road, B.S. in Hospitality Management

Jillian C. Krywicki, Edgar Street, B.S. in Nursing

Nicole Rae Kuchta, Middle Street, B.S. in Fashion Merchandising

Brittany A. Kuhn, Holiday Park Drive, B.S. in Natural Science

Jenna Leigh Kukla, Hartl Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Tai H. Le, Fisk Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Nicholas Ian Lehman, Illinois Avenue, B.A. in Criminology

Tyler W. Lehman, Country Club Drive, B.A. in Asian Studies

Katelynn N. Leiby, Minooka Street, B.S. in Nursing

Laura Ann Lewis, Horning Avenue, B.S. in Nursing

Corey A. Lim, Arkansas Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Robert Alan Link, Sylvania Drive, B.S. in Communications Media

Samantha Jo Loadman, Clermont Avenue, B.A. in Criminology

Casey Lynn Lomb, North Florence Road, B.A. in English

Joshua Francis Lombardi, Summer Haven Court, B.S. in Physical Education and Sport

Ashley Elizabeth Lowry, Southern Highlands Drive, B.S. in Marketing

Sarah Eileen Lucas, Avenue A, B.A. in Criminology

Sara Ann Lucot, Oakwood Road, B.A. in Anthropology

Derek Paul Lyons, Dorseyville Road, B.A. in Criminology

Mary Bridget MacDonell, Milliken Avenue, B.A. in Sociology

Kimberly Laine Macek, Quaker Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Emily Pitzer, Madison Street, B.S. in Natural Science

Jenny Lynn Makstutis, Superior Avenue, B.A. in Anthropology

Ryan Joseph Mance, Roosevelt Boulevard, B.A. in English

Kelly Teresa Mansfield, Logans Ferry Road F, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Brian John Marks, Meteor Circle, B.S. in Computer Science

Darniesha N. Martin, Berry Street, B.S. in Child and Family Studies

Daniel Lawrence Mascio, Glenhurst Road, B.S. in Communications Media

Nicole M. Masucci, Hillsdale Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Paris Rose Maxshure, Keeport Drive, B.S. in Management

Kara Marie McCaffrey, West Brentridge Avenue, B.A. in Journalism

Joshua M. McClain, Walnut Street, B.A. in Biology

Lindsey Diane McDonald, Woodland Road, B.S. in Physical Education and Sport

Chelsey Jan McDonald, Woodland Road, B.S. in Physical Education and Sport

Lindsay Ann McKibben, Highland Villa Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Kelly Ann McMurtry, St. Andrews Court, B.A. in English

Carly Elizabeth McPartland, Hilpert Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Allan Meinert, Crawford Lane, B.A. in Anthropology

Brienne Kylie Metzgar, Oak Hill Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Lynne Miceli, Hialeah Drive, B.A. in Psychology

Melanie Renee Micheli, Lanpark Street, B.S. in Nursing

Jay Christopher Migliozzi, Henley Drive, B.S. in Hospitality Management

Mikaela Marie Milkovich, Highland Villa Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Melissa Amber Mills, Frankwood Road, B.S. in Child and Family Studies

Kimberly Anne Mitchum, Chapel Ridge Road, B.S. in Interior Design

Antoinette Marie Moeslein, Old Clairton Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Joseph Richard Muckle, Maryland Avenue, B.A. in Spanish

Tiffany Elizabeth Murdy, Whittier Drive, B.A. in English

Jay R. Murgi, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Erika L. Murphy, Kipling Road, B.S. in Nursing

Brandon Richard Murphy, Ridgehaven Lane, B.A. in Criminology

Patrick Lawrence Murray, West Lawnview Avenue, B.S. in Marketing

Roman William Nardozi, School Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Madeline Suzanne Neely, Arlor Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Matthew Samuel Norris, Lincoln Avenue, B.A. in Criminology

Eric R. Nystrom, Painters Drive, B.A. in Geography

Kurtis Daniel O'Neill, New Texas Road, B.S. in Management

Megan Siobhan Anna Osorio, Macassar Drive, B.A. in Criminology

Megan Nicole Oxendale, Tyler Road, B.S. in Accounting

Meghan E. Paine, Hempstead Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Christina Marie Parise, Long Road, B.A. in Anthropology

Samantha Layne Parrish, Bingham Drive, B.A. in Spanish

James Joseph Pataky, Regency Drive, B.A. in Criminology

Stephanie Marie Pelch, Ridgewood Avenue, B.S. in Marketing

Vanessa M. Pezzulo, Chislett Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Elizabeth Marie Pferdehirt, Old Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Stacey Paulette Phelos, Pearce Road, B.S. in Hospitality Management

Stephanie Rose Phelos, Pearce Road, B.S.Ed. in Art Education

Kiel Patrick Phillips, Alcan Drive, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Marissa Ann Pierson, Thornwick Drive, B.S. in Chemistry

Joseph Daniel Piqueira, Ramada Drive, B.S. in Accounting

Matthew Mark Plance, Regency Drive, B.A. in Geography

Daniel Robert Pomerantz, Windsor Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Channing L. Porter, National Drive, B.S. in Child and Family Studies

Kayla Marie Porter, Hurston Way, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Erin Marie Puko, Jaycee Drive, B.S. in Accounting

Chelsea Katharine Quarrie, Forest Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Amanda C. Reber, Fidelity Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Noelle Christine Reinheimer, Scholar Drive, B.S. in Interior Design

Lisa Ann Rigano, Clairmont Drive, B.S. in Nursing

Elizabeth Nagla Rodgers, King James Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Michelle Anne Rose, Shawnee Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Corina Shivonne Rupert, Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Raven Alexis Sams, Clover Street, B.S. in International Business

Christian B. Sallinger, Elwood Avenue, B.A. in Political Science

Lara C. Scandrett, Tahoe Drive, B.A. in English

Jessica Kaitlyn Schnebel, Gail Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Brian John Sell, Rockland Drive, B.S. in Hospitality Management

Daniel Michael Senkow, Louann Street, B.A. in Criminology

Lindsay Marie Shaffer, Delp Street, B.A. in Criminology

Christine Louise Shanaberger, Kaplan Avenue, B.S. in Respiratory Care

Michael R. Shanaberger, Kaplan Avenue, B.A. in Sociology

Douglas Allen Sheerer, Jefferson Avenue, B.S. in Management

Sarah Lynn Shepherd, Carriage Boulevard, B.S. in Nutrition

Kimberly Rose Skarns, Ford Avenue, B.S.Ed. in English Education

Cori S. Snyder, Melvin Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Raymond Richard Stark, Siesta Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Krystal Lynn Starosielec, Walther Lane, B.S. in Hospitality Management

Jena E. Stock, Portia Drive, B.S. in Hospitality Management

Daniel Styslinger, Rainier Drive, B.S.Ed. in Music Education

Shannon K. Sullivan, Taft Place, B.S.Ed. in Elementary Education

Samuel Joseph Suska, Morton Street, B.S. in Physical Education and Sport

Melanie A. Swann, Valleyvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Tiffany Marie Szpara, Camarta Drive, B.S. in Child and Family Studies

Brenda L. Tain, Glendale Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Samantha Marie Taylor, Cynthia Drive, B.S. in Accounting

Natalie Victoria Thiess, Brittany Place, B.S.Ed. in English Education

Kristine M. Thomas, Gittens Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kristen Marie Tomaro, Rockland Drive, B.S. in Marketing

Peter Joseph Tresky, North Howard Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Kristen Marie Trichtinger, Hibiscus Drive, B.S.Ed. in English Education

Kelly Marie Trozzo, Dorseyville Road Rear, B.S.Ed. in Deaf Education

Tyler Paul Undereiner, Berwin Avenue, B.S. in Marketing

Andrew David Venturella, Gene Drive, B.A. in History

Kayla Jean Vodzak, Skyview Drive, B.S. in Nursing

Meghan L. Voelker, Washington Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Rachel Leigh Ward, Columbia Drive, B.A. in Criminology

Addam Joseph Wawrzonek, Dickson Avenue, B.A. in Theater

Jenna Beth Weidner, Little Pine Creek Road, B.A. in Sociology

Nicholas Todd Weingartner, Hebron Drive, B.S. in Communications Media

Robert Kodie Welch, Blossom Road, B.A. in Political Science

Derek Anthony Whitehurst, Marquis Drive, B.S. in Management

Jessica Marie Wilding, Dalewood Street, B.S. in Nursing

Lauren Elizabeth Wozniak, Dombey Drive, B.S. in Marketing

Thomas E. Wood, Greendale Drive, B.S. in Management

Matthew Stephen Zandier, Carlyn Drive, B.S. in Management

Nicholas James Zapatka, Sunrise Drive, B.S. in Marketing

Donald Cody Zimbicki, Somerville Drive, B.A. in Criminology

Allison Elizabeth Zimmerman, Quaker Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Warren Zovack, Lorlita Lane, B.A. in Political Science

Pleasant Hills

Victoria Marie Black, Grace Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Plum

Ambur Lynsey Bowen, Rustic Ridge Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Nicole Marie Lang, Meadow Wood Drive, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Matthew Stephan Swackhammer, Mardi Gras Drive, B.S. in Accounting

Sewickley

Marissa Ann Butler, Sturbridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Bridget Rose Clark, River Road, B.S. in Communications Media

Carrine Jean Gray, Deer Valley Drive, B.S. in Human Resource Management

Madeline K. Iannamorelli, Sonie Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

South Park

Colin Ryan Flannery, Amy Drive, B.S. in Accounting

Jennifer Lynn Greselin, Armstrong Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jordan Christopher Kelly, Royal Park Boulevard, B.A. in Criminology

Kelli Marie Murawski, Strawbridge Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Abby M. Rogan, Ridge Road, B.S. in Computer Science

Morgan Wilson, Hertford Drive, B.S. in Child and Family Studies

Brandon Ryan Wright, Main Boulevard, B.A. in Criminology

Amanda Marie Zankel, Berryman Avenue, B.A. in Criminology

Springdale

Kimberly Paige Yetter, School Street, B.S. in Natural Science

Swissvale

Robert Paul Putala, Cannon Street, B.S. in Chemistry

John A. Robinson, Lehigh Street, B.S. in Management

Tarentum

Amy Lynn Lubatti, Summit Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Phillip Raymond Swiklinski, West Seventh Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Upper St. Clair

Amanda Marie Ocando, Harrow Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Verona

Hannah Jobeth Allison, Chaske Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniele Michele Chahoy, Greenridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Weatherly Noel Krieger, Hamill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

David Joseph MacIntyre, Bower Avenue, B.A. in History

Michael Andrew Martini, Fox Chase Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Breanne Morrow, Seventh Street, B.A. in Criminology

Alison Diane Oniboni, Blanchar Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Laura Anne Oniboni, Blanchar Drive, B.S. in Natural Science

Bethany L. Slaugenhaupt, Richmore Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Lynn Sozynski, Madison Drive, B.S.Ed. in Art Education

James Thaddeus Szejk, Hamil Road, B.S.Ed. in Elementary Education

West Homestead

Jennifer Lynn Sakanich, Gates Park Drive, B.S. in Accounting

West Mifflin

Andrew Christopher Fecik, Greensprings Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Kelsey Lynn Gross, Brierly Drive E., B.A. in English

Jill Christina Harlacher, Debaldo Drive, B.S. in Communications Media

Kimberly Jean Jugan, Jo Ann Drive, B.S. in Safety Sciences

Lyndsay Michelle Krall, Bost Drive, B.S. in Child and Family Studies

Brittany Lorean Malone, Buchanan Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Kristie Nicole Molanick, Vermont Avenue, B.S. in Communications Media

Jennifer C. Murphy, Seneca Court, B.S.Ed. in Music Education

Brandon Anderson Musser, Maryland Avenue, B.A. in Sociology

Shana Rae O'Brien, Alberta Drive, B.A. in Criminology

Chelsea Elizabeth Oakes, Muldowney Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Stacy Ann Rost, Martin Street, B.S. in Nutrition

Kayla Marie Skillman, Everlawn Street, B.S. in Finance

Keith Douglas Vislay, Saniel Drive, B.S. in Biology

Wexford

Ashley Elizabeth Frohnert, Richard Road, B.S. in Marketing

Andrew Kerry Gaus, Wallace Road, B.A. in Criminology

Bradley Geier Ray, Manor Road, B.S. in Communications Media

Nicole Marie Rosenfelder, Tomahawk Trail, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Lauren Kathleen Schulties, Richard Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Sean Michael Simpson, Wexford Run Road, B.A. in Sociology

Victoria Jon Sternby, Davison Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Emily Elaine Teare, Shenot Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Michael Wilt, Cloverdale Drive, B.S. in Management

White Oak

Megan Nicole Pratt, Summit Street, B.A. in Criminology

Armstrong County

Adrian

Lacey Noel Freeman, Old Reesedale Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Erin Nicole Hughes, Waterway Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Matthew James Patrick, Ridge Road, B.A. in Criminology

Sarah Katherine Scholl, T. Claypoole Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Apollo

Debra Alma Alter, Shady Plain Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Samantha Lynn Calderone, Cherry Lane Road, B.S. in Nutrition

Liane Elizabeth Cali, Vista Drive, B.S. in Nursing

Christopher John Cellitti, Hoover Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Lindsey Rae Ciuca, Clearview Drive, B.S.Ed. in Art Education

Vincent Thomas Connelly, Gilmar Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kayleigh Elizabeth Kress, Willow Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Zachary Dillon LaCrone, Garvers Ferry Road, B.A. in Criminology

Emily L. Mann, Hancock Avenue, B.S. in Nursing

Stephen Patrick Manofsky, North Fourth Street, B.S. in Management

Trenton James McConville, State Route 56 E, B.A. in Criminology

Dane Timothy Mitcheson, Larimer Trail, B.S. in Safety Sciences

Madisyn Tueche Moore, Vista Drive, B.A. in Psychology

Makenzi Fleming Moore, Vista Drive, B.S. in Communications Media

Brendan Cory Murdock, Diamond Lane, B.S. in Safety Sciences

Karissa Dawn Petrilla, Beulah Church Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cody Allen Rainey, Highland Avenue D, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kayla Marie Robinson, Karpaw Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education

Kristie Lynn Rodgers, Crestwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Sherrie Beth Ruggeri, Hancock Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Krystelle Dawn Syster, Wright Road, B.S. in Nursing

Sarah Elizabeth Walker, Crestwood Drive, B.A. in Psychology

Shannon Renee Wenckowski, Jackson Road, B.S. in Respiratory Care

Rongjin Weng, North Warren Avenue, B.S. in Chemistry

Megan Marie Wilmot, Sawyer Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Cadogan

Nicole E. Cornman, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Tyler Shane Jack, Oak Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

David Michael Scopel, A.A.S. in Electro-Optics

Cowansville

Cary Lynn Yockey, B.A. in Journalism

Dayton

Lindsay Marie Baker, White Road, B.A. in English

Lacee Renee Barrett, Dayton Road, Undeclared Education

Peter Anthony Kaplon, Sgros Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Nikki Kay Monoskey, Cherry Run Road, B.S. in Physical Education and Sport

Laura Catherine Renosky, North Miller Road, B.S. in Nursing

Jason Stephen Schrecongost, Spruce Hollow Road, B.S. in Management Information Systems

Kristen Nicole Schrecongost, Spruce Hollow Road, Undeclared Health and Human Services

Mary Jo Shankle, Hollow Road, B.A. in Sociology

Alyssa Nicole Stewart, Buck Tail Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Casey Jae Trimble, Crossroads Road, B.A. in Psychology

Eric Clinton Van Horn, North Miller Road, B.S. in Computer Science

Elderton

Andrew Robert Young, North Lytle Street, B.A. in Geography

Zachary Taylor Reefer, Quinn Street, B.S. in Safety Sciences

Reba Ann Sell, Keystone Court, B.S.Ed. in Social Studies Education

Rhonda Renee Shondelmyer, B.S.Ed. in Elementary Education

Ford City

Jessie Lynne Altman, Altman Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Leslie Ann Campbell, Scout Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Teresa Ann Coleman, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Janelle Rose Crownover, Hobson Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Christine Louise Ferguson, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany Katlyn Forringer, Dime Road, B.S. in Fashion Merchandising

Katelyn E. Good, Guthrie Road, B.S. in Hospitality Management

Julie Marie Hileman, Overbrook Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Ashley Hromadik, Carrousel Street, B.S. in Child and Family Studies

Ashley Ann Johns, 13th Street, B.A. in Psychology

Jacob Matthew Kanish, Carrousel Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Ryan McClelland, Manor Drive, B.S. in Communications Media

Brittany Elizabeth Meyer, Baker Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Briana Lynne Mitcheson, Main Street, B.S. in Human Resource Management

Kara Ortmann, Fairground Road, B.S. in Child and Family Studies

Emily Kathryn Peck, Pleasantview Drive, B.S. in Child and Family Studies

Colton Robert Podvorec, Terrace Avenue, B.S. in Management Information Systems

Tara Louise Powers, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Laura Irene Shiring, Fifth Avenue, B.S. in Natural Science

Stephen Boyd Shiring, Fourth Avenue, B.S. in Chemistry

Brandon James Valasek, Hard Tack Road, B.S. in Accounting

Sarah Elizabeth Zambotti, Terrace Avenue, B.S. in Natural Science

Ford Cliff

Mallory Nicole Fabian, Neale Avenue, B.S. in Communications Media

Freeport

Cody Aaron Bergad, Shook Drive, B.S. in Safety Sciences

Amber Lynn Binner, Ford City Road, B.S. in Accounting

Kellie Lynn Cataldi, Ford City Road, B.S. in Applied Mathematics

Joseph Conrad Gibson, Clinton Road, B.A. in Computer Science

Danielle Lynn Howard, River Landing, B.S. in Child and Family Studies

Jessica Ann Ippolito, Washington Street, B.S. in Fashion Merchandising

Adam Matthew Prunty, Hughes Drive, B.S. in Safety Sciences

Jacob James Scott, Market Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Teryn Lee Semego, Mesa Drive, B.S. in Marketing

Austin Jeffrey Shockey, Ridgecrest Drive, B.S. in Safety Sciences

Jamie Lee Shockey, Ridgecrest Drive, B.S. in Safety Sciences

Kittanning

Jessica Sue Beere, Cleveland Street, B.A. in Psychology

Alicia Renee Berasi, Glade Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Kiera Brann Boda, Freeport Road, B.A. in Political Science

Caitlin Renee Booher, Orr Avenue, B.A. in Psychology

Callie Nicole Booher, Orr Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Kristi Lynn Bowser, Pine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Erica L. Brown, Arch Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Dustin Nicholas Cochenour, Heather Lane, B.S. in Natural Science

Richard A. Cogley, A. Arthur Street, B.S. in Management

Raelyn Marie Crytzer, North Grant Avenue, B.S. in Management

Brandon Zachary Cunningham, Orchard Avenue, B.S. in Nursing

Sarah Marie Daugherty, North Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Julianna Marie DiStanislao, North McKean Street, B.S. in Child and Family Studies

Cassandra Lynn Dively, Franklin Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Danielle Marie Egley, Graham Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Briana Renee Englert, Bluff Street, B.S. in Communications Media

Katherine Elizabeth Fox, Church Road, B.A. in Spanish

Jesse Frailey, U.S. Route 422, B.S.Ed. in Business Education

Mallorie Dawn Franceschi, Westmont Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jenna Renee Frederick, Hills Church Road, B.A. in Criminology

Courtney Dawn Grafton, Butler Road, B.S. in Human Resource Management

Rebekah Elizabeth Grafton, Dill Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Matthew Robert Grantz, East Brady Road, B.S. in Communications Media

Nicholas Daniel Greiner, Freeport Road, Undeclared Fine Arts

David E. Harkleroad, Rupp Church Road, B.A. in History

Shenin Adel Headland, State Route 85, B.S. in Biochemistry

Colton Lee Hohn, Franklin Avenue, A.S. in Electro-Optics

Elizabeth Anne Judge, Reesedale Road, B.A. in Economics

Alycia Louise King, State Route 85, B.A. in Journalism

Laura Dee Kline, Cleveland Street, B.S. in Accounting

Klaus Dieter Koster, North McKean Street, A.S. in Electro-Optics

Kyle Andrew Lewis, Beckett Road, B.A. in Criminology

Colton Jay Mallory, State Route 2007, B.S. in Management Information Systems

Emily Elizabeth McKain, Hankey Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jason Scott Metro, U.S. Route 422, B.S. in Business Technology Support

Dylan Michael Mudlo, East Brady Road, B.S. in Nursing

Emma Michelle Nasser, Mulberry Street, B.S. in Natural Science

Joshua David Olinger, Garfield Street, B.S. in Safety Sciences

Jill Amy-Lynn Palko, Rebecca Street, B.S. in Clinical Laboratory Science

Guy Domenico Piluso, Butler Road, A.A.S. in Electro-Optics

Tabitha Renae Reefer, Green Tree Road, B.A. in Anthropology

Adam J. Rizzo, Woodward Avenue, B.A. in Psychology

Emily M. Rizzo, Chestnut Street, B.S.Ed. in Business Education

John Donald Rupert, Rural Route 6, B.S.Ed. in Elementary Education

Aaron Keith Seyler, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Aaron Keith Shaffer, Indiana Avenue, B.A. in Geography

Katherine D. Shiring, Meadow Lane, B.S. in Child and Family Studies

Robert N. Slagle, Glade Park East, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alyson N. Smith, Smith More Cove, B.S. in Communications Media

Jennifer Marie Spangler, Ford City Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Christina Lynn Steele, Freeport Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexa Nicole Stouffer, Garfield Street, B.S. in Physical Education and Sport

Thane Michael Vickers, Blaney Road, B.S. in Computer Science

Krista Angeline Walker, State Route 2007, B.S. in Marketing

Keri Lynn Weaver, Garfield Street, B.S. in Interior Design

Rebecca Lynn Williams, Pony Farm Road, B.A. in Criminology

Ellen Lee Wingard, Indiana Avenue, B.A. in Psychology

Justine Marie Woytowish, Shady Lane, B.S. in Communications Media

Leechburg

Miranda Sue Bruno, Rhoda Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Marc Philip Colatrino, Highland Drive, B.A. in Asian Studies

Daniel Lee Dunmire, Floral Avenue, B.A. in Criminology

Karlee Christine Fisher, Evergreen Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Ashley M. Girardi, Lucesco Road, B.S. in Natural Science

Julianne Mechelle Lange, Highland Drive, B.A. in Asian Studies

Shanell Nicole Mailki, Lucesco Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Cassie Eileen McAfee, Evergreen Road, B.S.Ed. in Art Education

Ian J. Musco, Lucesco Road, B.S. in Safety Sciences

Katelynn Jo Pochiba, Grant Avenue, B.S. in Respiratory Care

Chelsey Lynne Ronian, Hyde Park Road, B.S. in Child and Family Studies

Levi Jason Sappe, Market Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Manorville

Mary Jacquelyn Mantini, Water Street, B.S. in Natural Science

McGrann

Catherine Marie Smith, Byron Street, B.A. in English

North Apollo

Mark Owen Dufour, B.S. in Accounting

Sean Timothy O'Neil, Moore Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Parker

Corey Tyler Best, Sarah Furnace Road, B.S. in Communications Media

Brian Matthew Fair, North Euclid Avenue, B.S. in Safety Sciences

Emery Steven Keller, Woods Road, B.A. in Criminology

Rural Valley

Stacey M. Cecconi, Gibson School Road, B.A. in Psychology

Daniel Travis Claypool, Brown Road, B.S. in Management Information Systems

Karly Ann Good, Brown Road, B.S. in Respiratory Care

Tyler Revear Hockenberry, Colonial Road, B.A. in Criminology

Ashton Rose Hollingshad, B.S. in Child and Family Studies

Deanna Jean Karloski, Powers Crossroad Road, B.A. in Sociology

Edward Anthony Karloski, Powers Crossroad Road, B.S. in Computer Science

Polly Elise Kennedy, Knollwood Drive, B.S. in Hospitality Management

Shauna Ann Kennedy, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Jennifer Lynn Marken, B.S. in Hospitality Management

Ashley Christina Mattilio, State Route 1042, B.S. in Nursing

Sagamore

Shannon Marie Johns, B.S.Ed. in Elementary Education

Spring Church

Dakota James Sapinsky, B.A. in Computer Science

Heather Dawn Wagner, Wagner Lane, B.A. in Psychology

Templeton

Ashley Marie Bowser, B.S. in Nursing

Lynne Nicole Lorenz, Rimer Hill Road, B.S. in Interior Design

Alexa Nicole Shuster, Redbank Road, B.S. in Fashion Merchandising

Nicholas C. Townsend, State Route 1034, B.A. in Sociology

Jacob Thomas Waltenbaugh, State Route 1031, B.A. in Criminology

West Leechburg

Brittany Marie Blair, Giron Street, B.S.Ed. in English Education

Dalton James Mottillo, Second Street, B.A. in Criminology

Ryan M. Pasko, James Street, B.S. in Communications Media

Ashley Nichole Scott, Summit Street, B.S. in Disability Services

Cynthia Lee Sekscinski, Second Street, B.A. in Criminology

Worthington

Jessica Bes Beers, Butler Road, B.S.Ed. in English Education

Timothy Allen Brocious, Lafferty Road, B.S. in Marketing

Caleb James Grafton, Lafferty Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

John William Riley, Sarver Road, B.A. in Psychology

Sarah E. Slagle, Lairds Crossing Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kent Travis Strawcutter, B.S. in Management Information Systems

Julie Marie Turney, Fails Lane, B.A. in Criminology

Yatesboro

Shannon Marie Barnett, First Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Samantha Renee Eckman, Third Street, B.A. in Psychology

Ford City

MacKenzie K. Yantos, Sixth Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kittanning

Kirk Alan Schaeffer, Elk Drive, B.A. in Criminology

Beaver County

Aliquippa

Cynthia Margaret Adams, Clearview Road, B.S.Ed. in Biology Education

Michael D'Amico, State Route 18, B.A. in Criminology

Taylor Lindsey Diaddigo, Lexington Drive, B.S. in Biology

Melissa Dawn Douglas, Pohls Road, B.S. in Communications Media

Justin Geary, Geneva Drive, B.S. in Business Technology Support

Allison Rae Giammanco, Kings Mill Road, B.S. in Natural Science

Daniel Thomas Kennelly, Buttonwood Drive, B.S. in Accounting

Michael Robert Micco, Cottonwood Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Sean Michael Scalise, Maplehurst Drive, B.A. in Criminology

Kristen Marie Sipes, Ravine Lane, B.S. in Interior Design

Breanna Lynn Wright, Timber Lane, B.S. in Communications Media

Christopher Ryan Wright, Timber Lane, B.S. in Computer Science

Ambridge

Lisa Marie Blonski, Beaver Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Abbie Jean Charlton, Merchant Street, B.S. in Marketing

Jason T. DiDomenico, Ridge Road, B.S. in Physics

David Scott Ellis, Maplewood Avenue, B.A. in English

Steven Kory Perciavalle, Beaver Road, B.S.Ed. in English Education

Melissa Ann Stranko, Mayfield Avenue, B.S. in Communications Media

Ashley Nicole Yaworsky, Maplewood Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Jamie Jo Zbrzezny, Oak Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Baden

Chelsea Jo Burchick, Markman Park Road, B.S. in Nursing

Joseph Eugene Burchick, Markman Park Road, B.S. in Chemistry

Kara Ashlee Lattanzio, Friel Road, B.A. in English

Beaver

Nathan Edward Alston, Brian Drive, B.S. in Accounting

Jeffrey James Bluedorn, Crest Drive, B.S. in Safety Sciences

Rachael Elizabeth Curtis, Center Drive, B.S.Ed. in English Education

Louis John Didio, Buffalo Street, B.S.Ed. in Physics Education

Lauren Nicole McStay, A Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexandra Paige Pille, Sixth Street, B.S. in Fashion Merchandising

Michael John Swinker, Spring Lane, B.S. in Safety Sciences

Cassandra Lee Ziegler, Tuscarawas Road, B.S. in Biology

Beaver Falls

Nicholas Aaron Ali, Emmet Drive, B.S. in Safety Sciences

Samantha Jo Fabiani, Center Street, B.A. in Theater

Autumn Nikole Guilford, Fourth Avenue, B.S. in Nursing

Jaime Lynn Kolch, Sanger Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Nicholas J. Vacar, Coralberry Drive, B.S. in Management Information Systems

Clinton

Allison Marie Emanuele, Saratoga Drive, B.S. in Nursing

Kinsey Morgan Gilbreath, Laura Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Robin Tasha Pinsoneault, Route 30, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany Renee Solomon, Combs Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Darlington

Jaclyn Diana Priddy, Blackhawk Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Catherine Grace Wory, Blackhawk Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Fombell

Amanda Rae Nye, Nye Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Freedom

Ashlee Louise Peters, Wolfe Run Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Theodore Alfred Reddinger, Ninth Street Extension, B.S.Ed. in English Education

Sarah Jean Romasco, Second Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Georgetown

Amy Ruth Clyde, Little Blue Road, B.A. in Theater

Industry

Brittany Lynn Long, Terrace Avenue, B.A. in Journalism

Midland

Katelin Marie Hawthorne, Wildwood Road, B.S. in Athletic Training

Monaca

Emily G. Dobson, Blaine Road, B.F.A. in Art Studio

Shannon Marie Furdak, Center Grange Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Matthew Arthur Luketic, Mowry Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Emrys Owens, Katerina Drive, B.S. in Chemistry

Chelsea Eleanor Rose Tompkins, Cochran Drive, B.S. in Management

New Brighton

Shannon Mary Guckert, 31st Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Cydne Tyler Rossi, Rochester Road, B.S. in Athletic Training

Rochester

Aaron Joseph Waibel, Miller Road, B.S. in Computer Science

Bedford County

Bedford

Margaret Marie Glass, South Bedford Street, B.A. in Theater

David Ray Henderson, Chalybeate Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lindsay Renee Miller, Hillview Drive, B.S. in Hospitality Management

Breezewood

Crystal Jean Thomas, East Mattie Road, B.A. in Psychology

Everett

Jessica E. Hann, Hollars Extension, B.F.A. in Music Performance

Thomas N. Light, Hawthorne Drive, B.S. in International Business

Kelsie Mae Plummer, Raystown Road, B.S. in Child and Family Studies

Whitney Marie Territo, Fairview Street, B.S. in Natural Science

Hyndman

Marcy Sue Emerick, B.S.Ed. in Social Studies Education

Imler

Shane Michael Burkett, Veal Farm Road, B.S. in Nursing

Lacey Yvonne Claar, North Imler Valley Road, B.S. in Physical Education and Sport

Manns Choice

Christine Renee Leydig, Allegheny Road, B.S. in Nursing

New Enterprise

Allison Renee Koontz, K. D. Lane, B.A. in Anthropology

Jennifer Kay Long, Brumbaugh Road, B.S.Ed. in Music Education

New Paris

Shane A. Slagle, Ridge Market Road, B.S. in International Business

Osterburg

Matthew David Claar, Heritage Road, B.S.Ed. in Business Education

Queen

Nicole Dawn Eicher, Beaver Dam Road, B.S.Ed. in Music Education

Saxton

Gregory Alan Strauss, Broad Top Mountain Road, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Schellsburg

Kathryn Nicole Deremer, Smoky Ridge Road, B.S. in Nursing

Damon Nicholas Green, Vine Street, B.S. in Interior Design

Berks County

Bechtelsville

Victoria Alicia Rowland, Nickel Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Birdsboro

Emily K. Becker, Daniel Boone Road, B.S. in Fashion Merchandising

John David Benischeck, Garey Road, B.S. in Finance

James Alexander Falicki, East Fifth Street, B.S. in Natural Science

Samantha Elaine Krug, Watercress Drive, B.A. in Psychology

Tiffany Allison Messner, East First Street, B.S. in Athletic Training

Blandon

Ashley Janell McKinney, Guldin Road, B.S. in Fashion Merchandising

Gabrielle Elaine Scalese, Spirit Court, B.S. in Marketing

Nicholas John Theodore, Eagle Drive, B.A. in Criminology

Boyertown

Nicole Ann Conley, Poole Hill Road, B.F.A. in Art Studio

Sylvia Lynn Guerrieri, Oysterdale Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jennifer Marie Johnson, Rattlesnake Hill Road, B.A. in International Studies

Caitlin Ann Moser, Orchard Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Paige Adele Wisniewski, Lindy Lane, B.S. in Biology

Douglassville

Stephanie Lynn Nihart, Old Swede Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sally Lynn Rice, Holly Drive, B.S. in Hospitality Management

Kaitlyn Daniele Straub, Blacksmith Road, B.S. in Fashion Merchandising

Fleetwood

Katie Jean Betz, Friendship Drive, B.S. in Interior Design

Chelsey L. Reed, Kim Winona Court, B.S. in Nursing

Sarah Mae Wilson, Pleasant Hill Road, B.A. in Biology

Hamburg

Jill Nicole Danenhower, Chestnut Street, B.A. in Psychology

Kempton

Paul H. Lyter, Oakview Road, B.A. in Economics/Mathematics

Leesport

Lauren Michele Angstadt, Abbey Lane, B.S. in Nursing

Olivia Ann Longlott, Possum Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Mertztown

Megan Antoinette Bernhard, Pump Lane, B.S.Ed. in Art Education

Mohnton

Zachary Kevin Ochs, Hunters Road, B.S. in Natural Science

Arthur Eugene Weitzel, Church Road, B.A. in History

Mohrsville

Kevin Matthew Kramer, Lesher Mill Road, B.S. in Communications Media

Samuel Brant Schreiber, Main Street, B.F.A. in Music Performance

Morgantown

Samantha Lynn Wilkinson, Frantz Court, B.S. in Fashion Merchandising

Reading

Brandon Scott Baskerville, Maple Street, B.A. in Art

Molly Ann Batdorf, Woodpecker Lane, B.S. in Child and Family Studies

Lyndsey Marie Bosold, Raymond Street, B.S. in Interior Design

Shardae Abriel Celestino, Robeson Street, B.S. in Communications Media

Leigh-Ann M. Crim, Stony Run Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Chenoa Lynnae Gillette, North Fourth Street, B.A. in Spanish

Courtney Michele Herrmann, Scotland Drive, B.S. in Management

Robert Earl Hinkle, Merion Lane, B.A. in Criminology

Jeffrey Lluberes, North 12th Street, B.A. in Criminology

Mary Hoa Nguyen, West Douglass Street, B.S. in Safety Sciences

Amanda Rose Omelko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Brittany Lynn Owens, Riverview Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Anhia Ziara Santana Mendez, Schuylkill Avenue, B.A. in Psychology

Hannah Elizabeth Vought, Michele Court, B.S. in Interior Design

Kelly Ann Welde, Wyoming Drive S., B.S. in Marketing

Robesonia

Beth Ann Davis, West Lincoln Avenue, B.A. in English

Shillington

Melissa Erin Gottshall, South Miller Street, B.A. in Psychology

Shoemakersville

Amanda Lynn Hoffman, Birch Hill Road, B.A. in Criminology

Sinking Spring

Matthew Douglas Rutt, Katharine Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Meghan Meredith Shoff, Kirkwood Avenue, B.S. in Athletic Training

Christopher James Thompson, Keats Drive, B.S.Ed. in Music Education

Wernersville

Raymond G. Edwards, Texter Mountain Road, B.S. in International Business

West Lawn

Ashley Lynn Gerhart, Halsey Avenue, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Wyomissing

Rachel Elizabeth Bowes, Broadcasting Road, B.S. in Fashion Merchandising

Michael Ramon Johnson, State Hill Road O, B.A. in Criminology

Shannon Catherine Reed, Ivy Lane, B.S. in Hospitality Management

Christopher James Wenrich, Wingert Road, B.S. in Accounting

Joseph Zachary Wiley, Wyomissing Court, B.S. in Biochemistry

Blair County

Altoona

Lacey Rae Anderson, Harmony Drive, B.S. in Nutrition

Amber Lynn Boyles, 24th Avenue, B.S. in Biology

Jennalyn Elizabeth Brown, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Danielle Rae Diantoniis, Fordham Circle, B.S. in Accounting

Richard Warren Diantoniis, Fordham Circle, B.S. in Safety Sciences

Luke Daniel Dillen, Rural Route 1, B.S. in Safety Sciences

Angela Michelle Finelli, 24th Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Britney Alexis Freet, First Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Christopher Scott Gilliland, South Eighth Street, B.S. in Computer Science

Carl Thomas Gingrich, Rural Route 6, B.S. in Marketing

Alison Leigh Hallinan, 25th Avenue, B.S. in Nursing

Olga Marina Herren, Clairmont Drive, B.A. in Psychology

Jeremy P. Hetrick, Poland Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Jeffrey N. Karl, Ruskin Drive, B.S. in Communications Media

Scott Aaron Kinser, Walnut Avenue, B.A. in Criminology

Brooke Suzan Knisely, Juniata Gap Road, B.A. in Anthropology

Britney Le Anne Kudlawiec, Overlook Place, B.S.Ed. in English Education

Brooke Ann McCready, Crawford Avenue, B.S. in Nursing

Rachel Anne McHugh, 23rd Avenue, B.A. in Art

Joseph Carlos Mencer, Grant Avenue, B.S. in Natural Science

Nicholas Michael Moore, Aldrich Avenue, B.A. in Criminology

Emily Clare Morris, Ivyside Estates Lane, B.A. in Theater

Linzi Renee Powers, 23rd Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashton Romano, Ruskin Drive, B.A. in Anthropology

Danielle Lynn Saylor, Ivyside Drive, B.S. in Accounting

Samantha Jo Settimio, 28th Avenue, B.S.Ed. in English Education

Emily Elizabeth Shade, Morningside Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Jill Marie Sheehe, Greenway Drive, B.S.Ed. in Art Education

Kelsie Marie Shortsleeve, 23rd Avenue, B.S. in Hospitality Management

Melanie Jill Smith, East Fairview Avenue, B.A. in History

Dominique Confer Tambellini, Eldorado Springs, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary Scott Tekely, Hudson Avenue, B.S. in Accounting

Abbie Nicole Tyler, Albert Drive, B.S. in Marketing

Joseph Nicholas Villano, Seventh Avenue A, B.A. in Sociology

Sarah Roseanne Villano, Seventh Avenue A, B.A. in Sociology

Emily Lynn Walter, First Avenue, B.A. in Political Science

Bellwood

James Ryan Watters, East Fourth Street, B.S. in Athletic Training

Claysburg

Nathan Ronald Claar, Lower Claar Road, B.S.Ed. in Business Education

Sarah Leanne Ebersole, Buttermilk Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Monica Lynn Iachini, B.S.Ed. in Business Education

Marissa Shea Leslie, Carriage Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Braden Douglas McDannell, Beaver Dam Road, B.S. in Communications Media

Michael Scott Snyder, Clair Street, B.S. in Nursing

Duncansville

Amanda Christine Beck, Lecrone’s Lane, B.S. in Interior Design

Camden Charles Gentry, Shelly Drive, B.S. in Natural Science

William Thomas Gomez, Edgewood Drive, B.S. in Management

Amanda Lee James, Red Fox Drive, B.S. in Nursing

Bryan William James, Red Fox Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Sara A. Leighty, Dunnings Highway, B.S.Ed. in Deaf Education

Jacqueline Tighe Michaels, Cochran Drive, B.A. in Sociology

Casey June Miller, Tree Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Ronald Allen Snyder, Puzzletown Road, B.S. in Physical Education and Sport

East Freedom

Gabrielle Ann Lanzendorfer, Polecat Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Tyler Michael Weyandt, Polecat Road, B.S. in Management

Holidaysburg

Deirdre Catherine Fago, Ibis Drive, B.A. in Psychology

Jayme Christine Claar, Bonnie Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Michaela Rae Ergler, Brush Mountain Road, B.S. in Nursing

Megan Marie Frederick, Clubhouse Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Wendy Marie Harris, Second Street, B.A. in Psychology

Matthew Allen Hufman, Allegheny Street, B.A. in Criminology

Brenton Shawn Kelly, Lakeview Drive, B.S. in Communications Media

Sophia Angelene Lamont, Sylvan Crest Drive, B.S. in Management

Norman Meade Littlejohn, Brushmeade, B.A. in Computer Science

Matthew R. Marks, Holliday Hills Drive, B.S. in Hospitality Management

Lindsy Marie Ruckinger, Basin Street, B.S. in Child and Family Studies

Patrick James Smith, North Montgomery Street, B.S. in Physical Education and Sport

Dana Paige Weakland, Cherry Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Martinsburg

Timothy Belardi, Blattenberger Street, B.S. in Physical Education and Sport

Abram Joshua Seymour, Henrietta Road, B.S. in Management

Tia Michelle Smith, Ake Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Roaring Spring

Tara Lynn Baker, Pine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Seth Adam Barnes, Rural Route 2, B.A. in Art

Caitlin Marie Biemiller, E. Main Street, B.S. in Hospitality Management

Megan Elizabeth Hall, Spruce Street, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlyn Kay Lanzendorfer, Roosevelt Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Keshia Elyse Mock, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Chelsea Lauren Steward, Rural Route 1 A, B.S. in Child and Family Studies

Coryn Elizabeth Thompson, Acorn Road, B.S.Ed. in Art Education

Tyrone

Alisia Danita Drew, Deborah Street, B.S. in Child and Family Studies

John Franco, Oak Hill Lane, B.S. in Biology

Elizabeth Ann Kreckel, Madison Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Serafina Marie Musser, Washington Avenue, B.A. in Criminology

Ashley E. Noll, Knarr Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Derek Fredrick Reimer, Rural Route 2, B.S. in Marketing

Elizabeth Rose Tepsic, Bald Eagle Pike, B.S. in Finance

Williamsburg

Lisa Marie England, Dempsey Lane, B.A. in Art

Jordan David Greaser, Robin Lane, B.A. in Anthropology

Kristan Jonelle Lang, West Third Street, B.S. in Interior Design

Joy Linette Shanholtz, Maple Street, B.S.Ed. in English Education

Bradford County

Gillett

Curtis Andrew Owen, Randall Road, B.S. in Marketing

Rome

Sarah Lynne Salitrynski, Rural Route 1 G, B.S.Ed. in Music Education

Sayre

Andrea Rae Bloss, Pleasant Street, B.S. in Interior Design

Amanda Kinney Crandall, Centerville Road, B.S. in Nutrition

Stephen Shenfield, Baxter Street, B.S. in Computer Science

Sugar Run

Noah Clark Shumway, Rural Route 1, B.S.Ed. in Music Education

Towanda

Maximillian Charles Esmus, Poplar Street, B.A. in Music

Samantha Marie Rakowski, Fourth Street, B.A. in Psychology

Troy

Casie Shannon Congdon, Rural Route 3, B.S. in Child and Family Studies

Ulster

Genna Ladae Chilson, Rural Route 2, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Wyalusing

Gina Jacquelyn Genoble, Rural Route 1 A, B.S. in Hospitality Management

Daniel Roy Winterringer, Rural Route 4, B.A. in Geography

Wysox

Anya Rose Hudyncia, Rural Route 2, B.A. in Art

Bucks County

Bensalem

Michael John Cornman, Berkley Road, B.S. in Natural Science

Erica Lauren Franklin, Amwell Street, B.S. in Nutrition

Bristol

Daniel Cuevas, Garfield Street, B.S. in Physical Education and Sport

Michelle Marie Wheeler, Pitt Avenue, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Chalfont

Brittany M. Johns, Revere Drive, B.S. in Finance

Gabriella Marie Mancinelli, Fox Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Andrew F. Morse, Richard Drive, B.S. in Communications Media

Rachel Anna O’Keefe, Hellberg Avenue, Undeclared Health and Human Services

Jamie L. Root, Oak Avenue, B.S. in Communications Media

Nick S. Triglia, Patriot Drive, B.A. in Journalism

Churchville

Joseph Anthony Torrisi, Cedar Brook Drive, B.S. in Management

Doylestown

Chelsea Leigh Calahan, Eagle Lane, B.A. in Criminology

Rebecca Ann Loux, Hickory Lane, B.S. in Nursing

Alexandria Kathryn Misnik, Jester Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Renee Jillian Platz, Eagle Lane, B.S. in Marketing

Heather Ann Post, West Brandon Way, B.S. in Fashion Merchandising

Bridgett Colleen Ryan, Leapson Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Fairless Hills

Eve Anna Pellitteri, Fairfield Road, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Feasterville Trevose

Jacqueline Alexandra Gordon, Highland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Furlong

Tracey Ann Glorioso, Cloverly Drive, B.S. in Communications Media

Holland

Lauren Hillegas, Mulberry Drive, B.A. in Criminology

Erin Catherine Smith, Brookside Drive, B.A. in Criminology

Michelle Jean Sommer, Dutch Drive, B.S. in Interior Design

Hulmeville

Samantha Marie Preston, Walnut Avenue, B.S. in Interior Design

Jamison

Ashley Rachel Morgenstern, Brook Lane, B.S. in Nursing

Kintnersville

Erin Marie Litzenberger, Homestead Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Langhorne

Jeffrey Carl Brunermer, Wheatsheaf Lane, B.S. in Hospitality Management

Lauren Jean McCalley, Maple Point Drive, B.S. in Hospitality Management

Christopher Ramsey, Chancery Road, B.A. in Criminology

Levittown

Rebecca Lynn Beadling, Trellis Road, B.S.Ed. in Biology Education

Erica Lynn Finsen, Dawn Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelly Elizabeth Hodgdon, Smoketree Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Samantha Sue Kiernan, Wildrose Lane, B.A. in Political Science

Lindsay Jean Killian, Locust Lane, B.A. in English

Nikki Young, Twig Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

New Britain

Liana H. Wall, Lenape Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Brianna Whalen, Willow Wood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

New Hope

Kevin Robert Weber, Middleton Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Newtown

Ashley Nicole Canci, Mercer Street, B.S. in Marketing

Elizabeth Ann Larcher, Hunters Way, B.S.Ed. in Music Education

Jenna Marie Loughlin, Lafayette Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Alexis Maria Mele, Cambridge Lane, B.A. in Psychology

Alina Pikalyuk, Yorkshire Drive, B.S. in Hospitality Management

Timothy P. Sugrue, Andover Place, B.S.Ed. in Music Education

Perkasie

Bethany Anne Foley, West Route 313, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Richard Michael Johnson, Pleasant View Circle, B.A. in Criminology

Jeffrey Eric McNally, South Third Street, B.S. in Natural Science

Quakertown

Zara M. Mammele, Penrose Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Ashley Elizabeth Moyer, Concord Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Ronald Henry Radzai, Starr Road, B.A. in Philosophy

Richboro

Patrick Daniel Donohue, Bonnie Road, B.S. in Communications Media

Sellersville

Kevin Andrew Toothman, Hughes Avenue, B.S. in Biology

Southampton

Daniel C. Zobel, Stahl Road, B.A. in Art

Springtown

Brittany Rae Cerino, New Hill Way, B.S. in Nursing

Upper Black Eddy

Delaney Shea McDermott, Narrows Hill Road, B.A. in English

Warminster

Ashley Carla Goldberg, Nemoral Street, B.S. in Hospitality Management

Alicia Renee Nunn, Willow Drive, B.A. in Psychology

Heather Nunn, Willow Drive, B.S. in Regional Planning

Warrington

Christopher Scott Eno, Palomino Drive, B.A. in History

Vincent Michael Luppino, Buggy Whip Drive, B.A. in Art

Kristin Marie Welk, West Cobblestone Circle, B.S. in Accounting

Yardley

Matthew John Oberkofler, Saxony Lane, B.S. in Communications Media

Butler County

Boyers

Jamie Rachel Mead, Ferguson Road, B.A. in Anthropology

Butler

Samantha Mae Ambuster, Kelly Road, B.S. in Communications Media

Zachary Adam Archer, Holyoke Road, B.A. in Computer Science

Jorden David Beatty, Hoon Road, B.A. in Journalism

Stephanie A. Boehmig, South Main Street, B.S. in Marketing

Alessandra Lindley Burgett, Brooksedge Drive, B.S. in Child and Family Studies

Matthew Cody Celestin, Morton Avenue, B.A. in Criminology

Sarah Ann Clouse, Thornwood Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kali Ann Collins, c/o CYS - Taylor, B.S.Ed. in Elementary Education

Devin Jean Convery, Artlee Avenue, B.S. in Nursing

Fletcher James Crouse, Grohman Road, B.S. in Physical Education and Sport

Katelynn Elizabeth Doyle, Jones Road, B.S. in Natural Science

Joshus Oliver Ely, Red Rose Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rachel Vaughn Farabee, Barrickman Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Paul Aaron Gladd, Cottage Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Nathan Michael Graham, Second Street, B.S. in Accounting

Lindsay Mae MacArthur, Weckerly Road, B.S. in Marketing

Lucas Jon Master, Preston Drive, B.S.Ed. in Business Education

Maraina Louise Miles, Thorn Run Road, B.A. in Art

Erin Maureen Mossman, North McKean Street, B.A. in Theater

Amy S. Raabe, Isle Road, B.S. in Nutrition

Matthew James Rodgers, Fallecker Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Arianna Catherine Sabo, Old Plank Road, B.S. in Nursing

Brittany S. Scott, Meridian Road, B.S. in Hospitality Management

Joshua Lee Shuster, Bryson Road, B.A. in Criminology

Matthew Layne Thomas, Isle Road, B.A. in Criminology

Lisa Marie Tipton, David Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Nicholas Eric Westerman, Chestnut Drive, A.S. in Electro-Optics

Cabot

Tiffany Sue Koss, Old Orchard Drive, B.S. in Nursing

Caroline Kay Ockree, Cooper Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Chicora

Seth L. Curran, Mary George Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Sara Elizabeth Fleeger, Paradise Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Joshua Eugene Steiner, Chicora Road, B.A. in Geography

Connoquenessing

Traci Colleen Kuntz, B.A. in Criminology

Cranberry Township

Katharine Anne Braithwaite, Stockton Ridge, B.A. in Biology

Kevin Patrick Cappatt, Kandyce Drive, B.A. in Psychology

David James Crum, Bayberry Lane, B.S. in Applied Physics

David P. Felt, Cherrington Drive, B.S. in Communications Media

Ashley Marie Golen, Ridge Court, B.A. in Art

Amanda Rose Gorniak, Challedon Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Lindsey Ann Rodrian, Whitetail Ridge, B.A. in Journalism

Faith Rebecca Schlichtkrull, Settlers Village Circle, B.S. in Child and Family Studies

Adrienne Michelle Steele, Trowbridge Place, B.S. in Communications Media

Ashley M. Sullivan, Glen Eden Road, B.S. in Interior Design

Lindsay Marie Boltz, Ashbury Lane, B.S. in Management

Evan Rust Braithwaite, Stockton Ridge, B.S.Ed. in Social Studies Education

Amanda Anne Cowan, Ten Point Lane, B.S. in Accounting

Natalie Rose Czerwinski, Woodbine Drive, B.S.Ed. in Art Education

Sarah Catherine Dayton, Timberwood Drive, B.S. in Nutrition

Julianne Rae Dunbar, Highland Court, B.S. in Natural Science

Brandon Grady, Elmhurst Circle, B.S. in Hospitality Management

Olivia Brooke Knebel, Alex Court, B.S. in Nursing

Cody Thomas Knight, Emily Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Anita Lynn Marchi, Dorsay Valley Drive, B.A. in Sociology

Michael Jeffrey Reasbeck, Ridge Court, B.S. in Marketing

Jon Michael Ross, Pinehurst Drive, B.S. in Natural Science

Leah Elizabeth Sahady, Jaclyn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Zachary John Salopek, Duncan Court, B.S. in Communications Media

Amanda Rose Siegfried, Country Vue Court, B.S.Ed. in Social Studies Education

Kaitlin C. Sterling, Trowbridge Place, B.A. in Criminology

Sara Jo Wayman, Chadborne Court, B.S. in Fashion Merchandising

Lory Zegarelli, Yorktown Drive, B.S.Ed. in Art Education

Marie Ann Zelenak, Haldeman Drive, B.A. in English

Evans City

Victoria Ann Cox, Fassinger Road, B.S. in Child and Family Studies

Kasey Shaffer Davidson, Belle Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Megan DiAnn Myers, Nursery Road, B.A. in Criminology

Kelsey Loren Ripper, Elizabeth Avenue, B.S. in International Business

Fenelton

Lindsay Marie Shaw, Channing Lane, B.A. in Art

Heather M. Weleski, Chicora Fenelton Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Harmony

Lindsay Nicole Eckstein, Eckstein Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Harrisville

Elizabeth Ann Veltre, Browntown Road, B.S. in Biology

Mars

Tess Lauren Bielo, Tess Lane, B.S. in Nutrition

Samantha L. Goettman, Scenic Drive, B.S. in Hospitality Management

Lindsey Hicks, Garfield Avenue, B.S. in Disability Services

Virginia Anne Meyer, Pearce Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Brianna Kathleen Minnock, Mount Pleasant Road, B.A. in Government and Public Service

Michael Keith Nelsen, Woodbine Lane, B.A. in Political Science

Domonique N. Valentine, Buckingham Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Lindsay Anne Zock, Holly Court, B.A. in Criminology

Petrolia

Michelle Linn Dufford, Kittaning Pike, B.S.Ed. in Social Studies Education

Alexandra Danielle Sutton, Hemlock Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Portersville

Kyle Joshua Callahan, Old Route 422, B.A. in Criminology

Courtney Elizabeth Smith, Old Route 422, B.S.Ed. in English Education

Lauren Kaye Tibbens, West Park Road, B.S. in Environmental Health Science

Renfrew

Nicole Elizabeth Cancilla, Dick Road, B.S. in Accounting

Vincent Anthony DeAngelo, Kensington Court, B.A. in Journalism

Sarver

Bernard John Carr, Parker Road, A.S. in Electro-Optics

Jacob David Christy, Hepler Road, B.A. in Criminology

Adam R. Cieslinski, Ralston Road, A.A.S. in Electro-Optics

Stephan Fesel, Westminster Road, B.S.Ed. in French Education K-12

Jared Scott Johns, Singleton Road, B.F.A. in Art Studio

Elizabeth Lee Kurn, Kimberly Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Timothy Daniel Mackowski, Cole Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Aleria Frances Palmiere, North Scenic Drive, B.A. in Sociology

Jerrod Thomas Phillips, Monroe Road, B.S.Ed. in English Education

Edward Arron Schindler, Linwood Drive, A.S. in Electro-Optics

Allyssa Ann Tudor, B.S. in Hospitality Management

Levi Curtis Velez, Sarver Road, B.S. in Natural Science

Becky Jo Winning, Woodland Drive, B.S. in Nursing

Samantha Erin Workoff, Ingrid Court, B.A. in Psychology

Saxonburg

Kevin Glen Brodeur, Plantation Drive, Undeclared Business

Gwendolyn C. Sirochman, High Street, B.S. in Respiratory Care

Dylan Michael Songer, Butler Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Chelsea Lynn Yurisic, State Street, B.A. in Journalism

Katlyn Elizabeth Zibert, Rachel Drive, B.S. in Hospitality Management

Seven Fields

Shane Ben Conrad, Essex Court, B.S.Ed. in English Education

Lindley Michelle Hamilton, Dorchester Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Ryan Richard Scheller, Wellington Drive, B.S. in Marketing

Slippery Rock

Monica Jean Drobezko, West Liberty Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Emily Darlene Hoffman, Richard Avenue, B.A. in History

James Andrew Vinton, Applewood Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Valencia

Calvin Jay Brooks, Ridge Road, B.S. in Marketing

Stephanie Ceraso, Dwellington Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Erin Ann Jeuther, Kyle Road, B.S.Ed. in Art Education

Ryan Christopher Krause, Sheldon Road, B.S. in Computer Science

Kelly Jean Randza, Ridge Road, B.S. in Marketing

West Sunbury

Neil Donald Hartshorne, Helga Drive, B.S. in Finance

Zelienople

Stephanie Lynn Bestwick, Oakdale Drive, B.S. in Hospitality Management

Chessa Sun Ae Fernandez, Hartzell Road, B.S.Ed. in Music Education

Rachele Marie Huffman, Center Street, B.S. in Natural Science

Madeline Emily Lukes, East Grandview Avenue, B.A. in Psychology

Amanda Marie Schilling, Youngblood Road, B.A. in Criminology

Cambria County

Ashville

Meghan Nicole Earnest, McMullen Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Blandburg

Haley M. Noel, Skyline Drive, B.S.Ed. in Art Education

Colver

Erica L. Hoover, Third Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Emily Lynne Rummel, RD Street, B.S. in Nursing

Carrolltown

Danielle Patrice Anna, Old Dutch Lane, B.S. in Safety Sciences

Lynsey Marie Bodek, Bender Drive, B.S. in Nursing

William Francis Frederick, B.A. in English

Christopher Scott Gerlesky, Holtz Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education

Matthew Irvin Hite, B.A. in Criminology

Jaclyn Christine Linsky, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Donald Alan Miller, Link Road, B.S. in Biology

Esther E. Miller, Link Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Jenna Lyn Platt, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Cassandra

Maranda N. Evans, B.S.Ed. in Mathematics Education

Colver

Alyssa Irene Burkey, Ninth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Heather Marie Mazenko, First Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Cresson

Emily Elise Eberhart, Central Avenue, B.A. in Journalism

Ellen Ari Lamont, Red Oak Lane, B.S. in Geology

Courtney Ann Paronish, Mountain Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Shawn David Young, Peary Circle, B.A. in Criminology

Dysart

Sara Lee Carl, Kolak Road, B.S. in Clinical Laboratory Science

Ebensburg

Andrea Michelle Becker, Ben Franklin Highway, B.S. in Accounting

Daniel Joseph Berzonsky, Winterset Road, B.S. in Accounting

Matthew David Brehm, Winterset Road, B.S. in Physical Education and Sport

Christian Kelly Brennen, Tripoli Road, B.S. in Communications Media

Paul Joseph Fagan, Winterset Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Corey Michael Faish, East Crawford Street, B.S. in Accounting

Sarah Jean Finn, Laurelbrook Road, Undeclared Business

Eric Simon Goodrich, Snake Road, B.S. in Biology

Rebecca Lyn Heiney, McConahay Way, B.A. in Criminology

Jeremy Allen Hetrick, West High Street, B.S. in Accounting

Catherine Viola Kane, Hogue Road, B.A. in Psychology

Michael Thomas Morris, Priesser Road, B.S. in Safety Sciences

Daniel James O'Hara, Campground Road, B.S. in Geology

Nathan Jeffrey Pearson, North Center Street, B.S. in Management

Christopher James Sheehan, Park Street, B.S. in Safety Sciences

Ashley Regina Smith, Highview Court, B.S. in Safety Sciences

Stephen Paul Spicher, Myers Street, B.S. in Management

Alison Paige Terndrup, Plank Road, B.A. in Art

Michael Grant Williamson, North Spruce Street, B.S. in Finance

Angela Veronica Zanin, Red Mill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Elmora

Kayla Lynn Kirsch, B.A. in Criminology

Christina Jean Sponsky, B.S. in Nutrition

Patricia L. Sponsky, B.S.Ed. in Elementary Education

Fallentimber

Cassandra Marie Anna, Gates Road, B.A. in Psychology

Charles Edward Hullihen, Executive Drive, B.A. in English

Gallitzin

Joshua Domenick Cicero, Summit Street, B.S. in Management

Jill Marie McAllister, Hemlock Street, B.S. in Marketing

Renee Marie Ratchford, Ratch Road, B.A. in Criminology

Kelsey Marie Wilt, Quarry Street, B.S. in Nursing

Hastings

Ian Marshall Cunningham, Laurel Drive, B.S.Ed. in English Education

Amber Renee Dubyak, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jenna L. Fox, Miller Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Brittany Kline, Fourth Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Sarah Elizabeth Kudlawiec, Estate Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jason C. Paronish, Cabin Road, B.S. in Nutrition

Elaine Renee Zedack, Smokey Lane, B.S. in Hospitality Management

Johnstown

Ashley Marie Alt, Franklin Street, B.A. in Economics

Marcella Marie Arcurio, Berkey Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Anastasia Arikidis, Belmont Street, B.A. in English

Michele L. Arnone, Russell Avenue, B.S. in Marketing

Susan Michele Aurandt, Harmony Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Megan Elizabeth Babal, Wonder Street, B.A. in History

Lauren Ann Bambino, Dickinson Street, B.S. in Nursing

Leah Beth Bambino, Dickinson Street, B.F.A. in Art Studio

Samantha Michelle Bischof, Schrader Avenue, B.S. in Communications Media

Kayla May Blough, Soap Hollow Road, B.A. in Art

Michael Ryan Blue, April Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Bradley Lawrence Brosig, Bear Street, B.S. in Accounting

Kathryn Elizabeth Buchan, Soap Hollow Road, B.A. in Journalism

Stephen Paul Budash, Kennard Street, B.A. in Criminology

Jacqueline Elizabeth Caddy, Ember Street, Undeclared Business

Michael James Cassata, Meadow Drive, B.S. in Nursing

Stacey Marlene Coles, Wyoming Street, B.A. in Criminology

Meredith Sue Conrad, Chippewa Road, B.S. in Nursing

Corey Lamont Crocco, Akers Street, B.S. in Hospitality Management

Sarah Elizabeth Custer, Mitchell Court, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlyn Ann Czyrnik, Forest Avenue, B.S. in Hospitality Management

Evan R. Dabbs, Wilson Street, B.A. in Criminology

Jill Ann DelSignore, Emmett Drive, Undeclared Fine Arts

Matthew Scott Demchak, Wm Penn Avenue, B.A. in Criminology

Chloe Jane Devett, Jacqueline Drive, B.S. in Athletic Training

Katlyn Louise Durica, Eureka Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Mark Kevin Foltz, Girard Street, B.S. in Management

Brianna Rose Fox, Balsam Street, B.S. in Nutrition

Corey Brandon Fox, Balsam Street, B.A. in Criminology

Elizabeth Anne Friedman, Messenger Street, B.A. in Criminology

Gwen N. Gaviola, Mifflin Street, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Leah Elizabeth Gontkovic, Kring Street, B.S. in Marketing

Kristyn Ann Haley, Olim Street, B.S. in Interior Design

Crispin Havener, Fayette Street, B.S. in Communications Media

Luke Bracken Helsel, Coon Ridge Road, B.S. in Marketing

Beau James Herbert, Krings Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Brittany Ann Hiltz, Owen Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Brandon J. Hody, Saylor Street, B.S. in Safety Sciences

Alexandra Nicole Holmes, Sunset Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Alexandria Courtney Hull, Killian Avenue, B.A. in Psychology

Kathryn Quinn Hutchinson, Stanford Avenue, B.A. in Psychology

Benjamin Steven Kaseler, Wissinger Hollow Road, B.S. in Hospitality Management

Matthew Allen Kauffman, Saylor School Road, B.A. in Criminology

Theresa Marie Kessler, Troy Street, Noncertification in Teaching Certificate in Education

Darla R. Kiefer, Marietta Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Sara Elizabeth Kirby, Drexel Avenue, B.S. in Athletic Training

Christopher Patrick Koop, Vickroy Avenue, B.A. in Political Science

Michael G. Kozak, Glenn Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Maria Rose Kuzmiak, Maywood Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jenna L. Lloyd, Highland Avenue, B.S. in Interior Design

Katelin Marie Macey, Rachel Street, B.S. in Nutrition

Alicia Clare Magistro, Goucher Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelly L. Malec, Meadow Drive, B.S. in Respiratory Care

Stephanie Anne Martin, Rachel Street, B.S.Ed. in Art Education

Lindsay Elise Matolyak, Sherwood Drive, B.S. in Chemistry

Ryan R. Matthews, Russell Avenue, B.A. in Criminology

Jessica Kathleen Mazur, Claythorne Drive, B.S. in Nursing

Mary Elizabeth McAneny, Minno Drive, B.S.Ed. in English Education

Kelly Marie McDonald, Bates Drive, B.A. in Psychology

Sean Gilbert McDonald, Bates Drive, B.A. in Criminology

Brittni Juneil McKolosky, Whispering Pines Lane, B.S.Ed. in Art Education

Ryan William Mikolic, Benshoff Hill Road, B.A. in Criminology

Samantha Alyson Miller, Leon Street, Undeclared Health and Human Services

Jennifer Lynn Moore, Boltz Street, B.A. in Criminology

Sheena Marie Morder, Boltz Street, B.A. in Criminology

Dottie Jean Morgan, Cypress Avenue, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jerrod Daniel Nixon, Marhefka Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Carla P. OConnor, Bedford Street, B.S. in Hospitality Management

Megan Marie Ola, Rean Street, B.A. in Anthropology

Lindsey Marie Overdorff, Griffith Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Amanda Dawn Partsch, Helsel Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Lauren Gardner Patrick, Dartmouth Avenue, B.S. in Natural Science

Linda Lee Pepley, Cauffiel Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Kristin Marie Podrasky, Antonazzo Lane, B.A. in Criminology

Brittany Lynn Polca, Randy Lane, B.S. in Hospitality Management

Andrew Martin Pozun, Violet Street, B.S. in Safety Sciences

Tommy Leon Pridgen, Moore Street, B.S. in Accounting

Abby Ritenour, Hostetler Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Katelyn Ann Rossi, Bantel Street, B.S. in Nursing

Adam Edward Rusin, William Penn Avenue, B.S. in Human Resource Management

Richard Thomas Shook, Sell Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Luke Michael Slezak, Louisa Place, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Shannon Aileen Stephens, Pomona Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Verna Strack, Erin Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alysse Marie Stump, Patton Terrace, B.S. in Nursing

Joshua Anthony Stutzman, Iolite Avenue, B.S. in Athletic Training

Ashley Nicole Susko, Fifty Acre Road, B.S. in Nursing

Jennifer Marie Terek, Southmont Boulevard, B.A. in Spanish

Geneve Rae Tessari, Bedford Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Michael Joseph Thompson, Haverford Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Travis Robert Thompson, Pender Road, B.S. in Safety Sciences

Emily Marie Valko, Work Drive, B.S. in Nutrition

Codey Alan Vargo, Pine Street, B.S. in Management

Shawn Michael Vigne, Ferry Street, B.A. in Criminology

Meghan Renee Vogatsky, Simmons Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Maureen Anne Wesner, Bucknell Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Sebastian Wolf, Hill Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Thomas Joseph Wycheck, Oakridge Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Derek Scott Yates, Orchard Street, B.S. in Accounting

Jonathan Matthew Yuhas, Hunsinger Road, B.S. in Nutrition

Lisa Ann Zayac, Samuel Street, Undeclared Health and Human Services

Lilly

Melanie Kristin Davis, High Street, B.S.Ed. in Music Education

Brandi Elizabeth Hershel, Mountain Road, B.A. in Criminology

Emily Marie Spinner, Duffy Lane, B.S. in Nursing

Loretto

Johnna Marie Casale, B.S. in Fashion Merchandising

Samantha Jean Cretin, Cretin Lane, B.S.Ed. in Art Education

Luke Patrick Farabaugh, Beck Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Justine Marie Hrzic, Syberton Road, B.S. in Management

Shannon Nicole King, Lakefront Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Susan B. Rambeau, Ice Plant Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Mineral Point

Jeffrey Allen Bopp, Mineral Point Road, B.S. in Physical Education and Sport

Kelsey L. Dickert, Lyle Street, B.A. in Art

Megan Miklos, Stoneridge Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Dane Anthony Peruso, Castine Road, B.S. in Physical Education and Sport

Nanty Glo

Ashley Rose Alexander, Lloyd Street, B.A. in Psychology

Anthony Paul Chiappini, White Street, B.S. in Safety Sciences

Maria Rose Cornetti, Allie Buck Road, B.S. in Accounting

Jared A. Divido, Cambria Street, B.S. in Nursing

Autumn Leigh Forcellini, Loraine Road, B.S. in Physical Education and Sport

Natalie Rose Krampy, Roberts Street, B.S. in Management

Michaela Anna O'Toole, Second Street, B.S.Ed. in English Education

Julie Ann Ostinowsky, Roberts Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rachel A. Teeter, Fords Corner Road, B.A. in Psychology

Daniel Lynn Thompson, Pennway Drive, B.A. in English

Nicole Lynn Worthington, Church Street, B.S. in Nursing

Nicktown

Lisa Marie McCombie, Saint Joseph Street, B.S. in Chemistry

Alexa Nicole Pawlowski, Blue Goose E Road, B.S. in Accounting

Julia Mary Dillon, Water Falls Road, B.S. in Natural Science

Kimberly Ann Dumm, Killen School Road, B.S.Ed. in Business Education

Olivia Jane Dumm, Henry Dumm Farm Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Francis Dunchack, Ridge Road, B.A. in Criminology

Rebecca Ann Erwin, Log Road, B.S. in Chemistry

Dean Joseph Farabaugh, Ridge Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Susan Arlene Farabaugh, Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Brandon William Kochinsky, Luther Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Samantha Ann Rodgers, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Angela Lynn Saxon, Kinter Road, B.S. in Environmental Health Science

Northern Cambria

Duane Abrams, Trout Road B, B.S. in Marketing

Stephen Matthew Ashurst, Oak Street, B.A. in History

Kylee Ann Baran, Main Street, B.S. in Nursing

Lea Marie Baran, Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Brandon John Bassett, Alverda Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Jared Joseph Carnevali, B.S. in Hospitality Management

Jesse Ryan Carnevali, Street Pats Avenue, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Leonard Chernisky, Ann Street, Undeclared Health and Human Services

Alicia L. Contres, Grace Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Casey Charles Contres, Grace Street, B.A. in Political Science

Johanna Grace Elias, Hamlet Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Amber Lea Filkins, Campbell Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Christopher Scott Havrilla, Steele Avenue, B.S. in Accounting

Heather Marie Hudson, Hanwell Road, B.S. in Physical Education and Sport

Amy Louise Kirsch, Riverside Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Benjamin E. Knapic, Route 403 Highway N., B.S. in Computer Science

Cassandra Anna Kollar, Elizabeth Place, B.S.Ed. in Elementary Education

Miranda Leigh Kuzio, Goodridge Road, Undeclared Health and Human Services

Dustin Allen Marshall, Kennedy Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Jared Andrew Mitasky, Yasick Road, B.S.Ed. in Biology Education

Luke R. Parfitt, Angel Lane, B.S.Ed. in Business Education

Shea L. Parfitt, Angel Lane, B.S. in Accounting

Lauren Elizabeth Persio, Ash Street, B.S. in Nursing

Brett Michael Rajnish, Betts Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Christina Marie Rocco, Elder Avenue, B.S. in Marketing

Joseph Mario Rocco, Elder Avenue, B.S. in Biology

Katelyn Anne Sedlock, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Shane Paul Serafin, Hillcrest Street, B.A. in Computer Science

Tajia Elizabeth Stephens, Almond Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Marie Stiles, Shady Lane, B.S. in Management

Jessica Valeria, 11th Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Paula Jane Wagner, Campbell Avenue, B.A. in Criminology

Sarah Marie Westover, Ridge Church Lane, B.S. in Management

Courtney Elizabeth Zernick, Mill Road, B.A. in Psychology

Patton

Matthew William Albright, Murray Avenue, B.S. in Communications Media

Alexander Bertin Blake, Palmer Avenue, Undeclared Natural Sciences

Alissa Nichole Coposky, Rugh Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Deanna Lynn Coposky, Rugh Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Joshua S. Litzinger, Ashcroft Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Gerald A. Sikie, Third Avenue, B.S. in Accounting

Megan E. Skebeck, Sugar Lane, Undeclared in Physics

Portage

Jared Andrew Bilchak, Cemetery Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Addie G. Gordon, Johnstown Road, B.A. in Art

Gabrielle Catherine Gouse, South Blair Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Laura Eden Gressick, Dusty Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education

Ryan Reed Grove, Jefferson Avenue, B.S. in Physics

Andrew Michael Gruse, Cemetery Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Tracy Lynn Jubina, Golf Course Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Julie Elizabeth Latoche, Miller Shaft Road, B.S. in Nursing

Christopher James Patrick, Sportsman Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jessica Lynn Pcola, South Blair Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Robert Henry Roxby, Allen Street, B.S. in Safety Sciences

Dino Christopher Scarton, Fremont Avenue, B.S.Ed. in Physics Education

Dawn Marie Usry, Tammy Lane, B.S.Ed. in Music Education

Sarah Ann Williams, Sportsman Road, B.A. in Anthropology

George Joseph Yauneridge, Grove Street, B.S. in Computer Science

Revloc

Latrace Lee Dixon, Highland Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Summerhill

Nicole Irene Madison, New Germany Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael Joseph Wilson, Second Avenue, B.A. in Journalism

Saint Michael

Amber Nichole Marlowe, B.S. in Child and Family Studies

Salix

Bret Adam Berkhimer, B.S.Ed. in Business Education

Adam M. Trout, Beautyline Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Philip A. Trout, Beautyline Drive, B.A. in Criminology

Sidman

Sara Anne Duncan, Cameron Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

South Fork

Bethany Ann Furlong, Lake Road, B.A. in Psychology

Tyler Andrew Johnson, Nelson Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Samantha Ann Kessler, Nelson Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Daniel Marc Myers, Grant Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Elise Anne Thomas, Hamas Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Lauren Constance Young, Amsite Road, B.S. in Communications Media

Summerhill

John William Saksa, B.S. in Disability Services

Twin Rocks

Anna Elizabeth Tatarko, Station Road, B.S. in Hospitality Management

Vintondale

Jessica Charlene Brown, Route 22 Highway East, B.A. in Journalism

Cameron County

Emporium

Cara D. Garrigan, West Fifth Street, B.S. in Communications Media

Kristina Lee Grove, Plank Road Hollow, B.S.Ed. in English Education

Jamilyn Ruth Kempher, West Seventh Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Nickolas David Malize, West Sixth Street, B.S. in Physical Education and Sport

Linda Tacey Umbenhauer, Old West Creek Road, B.S. in Accounting

Carbon County

Jim Thorpe

Glen E. Harris, Woodside Drive, B.A. in Theater

Lehighton

Julian Michael Lutz, Spruce Street Graversville, B.S. in Natural Science

Nicole Sylvia Polk, South fifth Street, B.A. in Sociology

Centre County

Aaronsburg

Courtney Dawn Stitzer, Tattletown Road, B.S. in Nursing

Bellefonte

Katie Marie Confer, Valleyview Road, B.A. in Sociology

Margaret Ann Fromm, Blanchard Street, B.S. in Communications Media

Courtney Lynn Mali, Circle Road, B.S. in Nursing

Centre Hall

Abram J. Knarr, Colyer Avenue, B.A. in Psychology

Alyssa Marie Muchler, South Hoffer Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Alicia Diane Yarger, Dennis Alan Circle, B.S. in Nursing

Howard

Brittany Allyce Spicer, Schencks Grove Road, B.S.Ed. in Music Education

Pennsylvania Furnace

Robbin Zirkle, West Whitehall Road, B.A. in English

Philipsburg

Alexandria Nicole Godissart, Oakwood Drive, B.S. in Natural Science

Tara Renee Hutton, Blue Spruce Road, B.S. in Nursing

Rachel Elizabeth Powell, East Hickory Street, B.S. in Nursing

Teri Lyn Thompson, Six Mile Road, B.A. in Psychology

Zane A. Yastro, Cold Stream Road, B.A. in Economics

Port Matilda

Nicholas Thomas Battaglia, Heiskel Drive, B.A. in Criminology

Olivia Bethany Fitzwater, Centennial Hills Road, B.S. in Nursing

Megan M. Peterson, Lutz Lane, B.A. in English

Daniel Warren Stover, South Mountain Road, B.A. in Criminology

Benjamin David Van Ouse, South High Street, B.A. in Journalism

Diana Marie Zuhlke, Charlotte Street, B.A. in Psychology

Spring Mills

Tamara Musser, B.S.Ed. in English Education

State College

Marcus Anthony Agostinelli, Beagle Run Court, B.S. in Natural Science

Jennifer J. Fox, Martin Street, B.S. in Interior Design

Kelly Anne Fox, Martin Street, B.S. in Disability Services

Susan Elizabeth Ranish, Cambridge Drive, B.S. in Communications Media

Kara K. Schulz, Melissa Lane, B.S. in Interior Design

Courtney Louise St Clair, James Avenue, B.S. in Nutrition

Brian M. Tompkins, Waypoint Circle, B.A. in Geography

Travis R. Walker, Rolling Ridge Drive, B.S. in Accounting

Chester County

Avondale

Antonio Cesar Ayllon, Sherry Lane, B.A. in Economics/Mathematics

Marlen Ayllon, Robin Circle, B.A. in Spanish

Linda Herrera, Tandy Lane, B.A. in Criminology

Chester Springs

Jennifer Lauren Beaver, Houndstooth Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education

Coatesville

Amanda Shavon Chambers, East Chestnut Street, B.S. in Fashion Merchandising

Ashley Marie Minnick, South Fourth Avenue B, Undeclared Health and Human Services

Chelsea Lynn Perry, Stirling Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kerri Renee Wilson, Tyler Drive, B.S. in Marketing

Downingtown

Deirdre Ann Bruno, Washington Avenue, B.A. in Criminology

Chelsea F. Carr, New Hampshire Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Alexander James Deets, West Pennsylvania Avenue, B.A. in Criminology

Amy Elizabeth Deets, West Pennsylvania Avenue, B.S. in Nursing

Eric Joseph Diewald, Christine Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kimberly Mae Ent, Creek Road, B.S. in Fashion Merchandising

Kimberly Anne Kowalski, Carriage Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Adam Donald Kreamer, Turnstone Way, Undeclared Health and Human Services

Karl Albert McCorry, Welsh Ayres Way, B.S. in Environmental Health Science

Patricia Lynn Moore, Julie Drive, B.S. in Hospitality Management

Aubrie E. Nader, Taylors Mill Road, B.S. in Communications Media

Margaret Thobani Shaba, Truman Way, B.S. in Natural Science

Jillian Leigh Veit, West Prospect Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Elverson

Daniel Nicholas Alexander Burnett, Elverson Road, B.S. in Marketing

Alexander Ryan Hummel, North Manor Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Exton

Amber L. Cahill, Locust Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Morgan Brie Duncan, Autumn Drive, B.S. in Regional Planning

Megan E. Keller, Dawns Edge Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Karissa Marie Lynch, Bell Court, B.S. in Hospitality Management

Jordan D. Meanix, West Devon Drive, B.S.Ed. in English Education

David Scott Viscomi, East Saxony Drive, B.A. in Geography

Molly Elizabeth Wark, Fox Run, B.A. in Sociology

Glenmoore

Krista Leigh Jorgenson, Fairview Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Elizabeth Jo Shumaker, Arrow Point Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kennett Square

Stephanie Kay Almanza, South Broad Street, B.A. in International Studies

Rocco James Dambro, Hickory Drive, B.S. in Finance

Laura Joan Irwin, Line Road, B.S. in Communications Media

Jackilyn Annette Lewis, Las Rosas Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jacob Thomas Popham, Hickory Drive, Undeclared Business

Gemma Michelle Shady, Orchard Lane, Undeclared Humanities and Social Sciences

Landenberg

Stephanie Ann Caligiuri, Sarah Drive, B.S. in Natural Science

Trevor K. Douthat, Wigfall Court, B.S. in Interior Design

Adam Kyle Martin, Reynard Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Danielle Renee Sobieski, Ivy Crest Lane, B.S. in Hospitality Management

Lincoln University

Lisa Ann Nealley, Thunder Hill Road, B.S. in Nursing

Michelle Anna Stolle, Clearview Lane, B.S. in Hospitality Management

Nottingham

Katrina C. Owens, Fremont Road, B.S. in Biochemistry

Oxford

T. William Balzarini, Kings Row Road, B.S. in Management

Kierstin Lynn Bolton, Briarcroft Drive, B.A. in Asian Studies

Nicole Marie Robinson, Austin Drive, B.S.Ed. in Music Education

Tyler Joseph Stike, Media Road, B.S. in Communications Media

Phoenixville

Gina Felice Colaneri, Charlestown Road, B.S. in Nursing

Brian John Kennedy, Dogwood Drive, B.S. in International Business

Lauren N. Kraynak, First Avenue, B.A. in Sociology

Jacqueline Michele LaBarge, Patrick Henry Drive, B.S. in Hospitality Management

Julie Rae Miller, Diamond Rock Road, B.S.Ed. in Art Education

West Chester

Gregory Thomas Castro, Clearbrook Road, B.S. in Athletic Training

Chelsea Elizabeth Faber, Cromwell Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Rebecca Lynn Good, Side Saddle Place, B.S. in Hospitality Management

Joshua Christopher Homer, Sherwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Tara M. Kerchner, Apple Hill Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Sheryl Maria Liedike, Cardinal Drive, B.S. in Natural Science

Ryan P. Matchica, Larchwood Road, B.S. in Accounting

Derek W O'Donnell, Tacie Lynn Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jason Reed Painter, Sissinghurst Drive, B.S. in Nursing

Teresa Marie Ramalho, Hartford Square, B.S.Ed. in Music Education

Taylor Lynn Ryan, Wayne Drive, B.A. in Sociology

Brittany Ashley Smith, West Chester Pike A, B.S. in Fashion Merchandising

Kyle Adam Sutera, Radley Drive, B.S. in Marketing

Morgan Williamson, Wexford Circle, B.S. in Nursing

West Grove

Lauren Nichole Brown, Jackson Avenue, B.A. in Philosophy

Laura Jean Fox, Elliott Drive, B.S. in Chemistry

Adam Mitchell Loeb, Violet Lane, B.S.Ed. in Music Education

Sheila Teresa MacLean, Welcome Avenue, B.S.Ed. in Deaf Education

Alexander Mark Mastrilli, Dutton Farm Lane, B.S. in Communications Media

Doug Charles McConnell, Dutton Farm Lane, B.S. in Communications Media

Gabriel Ortiz, Valley Road, B.S. in Hospitality Management

Clarion County

Clarion

Alisha L. Walters, South Seventh Avenue, B.S. in Athletic Training

Knox

Lindsay Leann Kahle, Kaber Road, B.A. in Psychology

Stephanie Renee Kerr, West Railroad Street, B.S. in Biology

Jacob Andrew Knight, Wentlings Corners Road, B.A. in Criminology

Kristina Marie Tooley, Beaver Street, B.S. in Fashion Merchandising

Caitlin Renee Turk, Darby Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Lucinda

Ross William Bauer, Griebel Drive, Undeclared Natural Sciences

New Bethlehem

Lacey Lee Blose, Dayton Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Craig Matthew Hibell, Deanville Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Leah J. Marmo, Curllsville Road, B.A. in Psychology

Whitney Renee Rankin, Rural Route 2 A, B.A. in Psychology

Rimersburg

Charity Nicole Crawford, Stewart Road, Undeclared Health and Human Services

Shippenville

Daniel Nicholas Reichard, Route 322, B.S.Ed. in Elementary Education

Sligo

Marie Anne Rhoades, Kahle Road, B.S. in Finance

Clearfield County

Burnside

Bradley Lynn Hoover, B.A. in Political Science

Clearfield

Justin Andrew Barbieri, Martin Street Extension, B.A. in Criminology

Gavan D. Casteel, Clover Hill Road, B.S. in Natural Science

Marissa Elena Young, South Fourth Street, B.A. in Journalism

Coalport

Allyson Marie Hegarty, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ansley Jo Stahlman, Black Walnut Street, B.S.Ed. in Biology Education

Samuel Caleb Yingling, Forest Street, B.S. in Hospitality Management

Curwensville

Candace Noel Brock, Grandview Avenue, B.A. in Criminology

Kylee Yvonne Floro, Bonnie Court, B.S.Ed. in Social Studies Education

Heidi Marie Huey, Cherry Corner Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Alysia K. Johnston, Tubbs Road, B.S. in Natural Science

Justin R. Maney, Anderson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Alex D. Morgan, Naulton Road Extension, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Kacie Lynn Morris, Windy Hill Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Leslie Ann Palmer, High Street, B.A. in Theater

Megan Renee Russell, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

George Ellsworth Tickerhoof, Windy Hill Road, B.S.Ed. in Biology Education

DuBois

Dara Courtright, Sgt. Read Lane, B.S. in Nursing

Amber Marie Gearhart, Thunderbird Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Denise Herzing, Larissa Court, B.S. in Nursing

Jenna Irene Kougher, Wasson Avenue, B.S. in Disability Services

Sarah Marie McElwee, Wilson Avenue, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kristen Marie Saricks, Olive Avenue, B.S. in Hospitality Management

Jacob M. Wareham, East Park Avenue, B.A. in Art

Andrew Joseph Welch, Treasure Lake, B.S. in Accounting

Jessica Lynn Hoover, Columbus Court, B.A. in Psychology

Brittany Ann Baird, Treasure Lake, B.A. in Psychology

John Timothy Chelednik, Treasure Lake, B.S.Ed. in Mathematics Education

Elizabeth Gordon, McLane Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Emily Arlene Gresock, Treasure Lake, B.S. in Nursing

Emily Marie Grieve, Knarr Street, B.S. in Nursing

Trevor Michael Jones, Wood Street, B.A. in Asian Studies

Justine Elizabeth Narvey, West Long Ave, B.S. in Nursing

Thomas Everett Nichols, Treasure Lake, B.S. in Physical Education and Sport

Amy Lynn Sunealitis, Kiwanis Trail, B.S.Ed. in Elementary Education

Leah Marie Wallock, Larissa Court, B.S.Ed. in Mathematics Education

Grampian

Brittany Marie Madera, Splash Dam Road, B.S.Ed. in English Education

Irvona

Ashley Anne Noel, Undeclared Natural Sciences

Mahaffey

Amber Lynn Bennett, East Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kari Ann Buchheit, Clover Run Road, B.A. in Psychology

Matthew Alan Peterson, Bracken Road, B.S. in Safety Sciences

Rebecca Peterson, Bracken Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Francis Ridgway, West Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Tessa Jo Wolff, Passmore Road, B.S. in Accounting

Morrisdale

Megan S. Liptak, Allport Cutoff, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jessica Rae Sabol, Allport Cutoff, B.A. in Theater

Jade Danelle Shawley, Kent Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Munson

Brooke Leann Walstrom, Casanova Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Olanta

Caleb Michael Ball, Curwensville Tyrone Highway, B.A. in History

Haley Rae Clutter, Douglas Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Hannah Jean Walls, Douglas Road, B.S. in Nursing

Osceola Mills

Shaylea Ann Grannis, B.S. in Hospitality Management

Penfield

Samantha Kae Brown, Tannery Drive, B.S.Ed. in Music Education

Brianna Elizabeth Palumbo, B.S. in Nursing

Troutville

Dana Marie Alexander, Main Street, B.S. in Nutrition

West Decatur

Amber Rae Moody, Valley Road, B.S.Ed. in Art Education

Woodland

Sara Marie Dixon, Shawville Highway, B.S. in Nursing

Jacob Thomas Graham, Als Road, B.S. in Safety Sciences

Amanda Joy Nicklas, Woodland Bigler Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Clinton County

Avis

Tabitha N. Mantle, Lafayette Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Lock Haven

Seth Adam Hosterman, Rural Route 2, B.A. in Philosophy

Lauren Elizabeth Hosterman, East Cardinal Drive, B.S. in Hospitality Management

Sarah Jeanne Hosterman, Park Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kelly Alanna Muthler, Oak Hollow Road, B.A. in Philosophy

Mill Hall

Lauren Katherine Dwyer, Homestead Drive, Undeclared Education

Renovo

Jared William Newlen, Market Street, B.S.Ed. in Music Education

Columbia County

Benton

Marion Elizabeth Maopolski, Saint Gabriels Road, B.S. in Nursing

Berwick

Laura Jean Folta, Rucklehill Road, B.S. in Nutrition

Joshua Gallagher, Summerhill Road, B.A. in Theater

Alexandria Nikola Kudrna, Fairview Street, B.S. in Hospitality Management

Julie Y. Sarver, East 10th Street, B.S.Ed. in Music Education

Marde Ruth Snyder, East Sixth Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Elizabeth H. Tran, Holly Drive, B.S. in Nursing

Bloomsburg

Jessica Allen, Long View Drive, B.S.Ed. in Business Education

Breanne Elizabeth Bisset, Dahl Road, B.A. in English

Caitlin Erin Collins, East Third Street, B.A. in Theater

Martina Ruth Hauck, Second Street, B.S.Ed. in Chemistry Education

Desiree Alyssa Keefer, White Hall Road, B.S.Ed. in Music Education

Allison P. Mott, Woods Edge Drive, B.A. in International Studies

Megan Rae Smith, Summit Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Catawissa

Geralee Hope Slotterback, Mensch Road, B.S. in Interior Design

Adam Thomas Wittenrich, Ashton Hollow Road, B.S. in Communications Media

Orangeville

Jason Philip Kistler, Stoney Brook Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Stillwater

Alison Marlo Rhinard, Zaners Bridge Road, B.S. in Interior Design

Crawford County

Cambridge Springs

Ashley Luann Kenny, Miller Station Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Centerville

Franci Alexa Titus, Dutch Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Cochranton

Sean Andrew Battin, North Franklin Street, B.S. in Management

Melissa Elaine Clark, Ryndroad, B.A. in Art

Emilee Anne Dolan, Vincent Road, B.S. in Accounting

Kayli Elizabeth Foulk, South Franklin Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Crystal Diane Mack-Kaliszewski, A, B.A. in Psychology

Marisa Beth Youngs, South Franklin Street, B.S.Ed. in Music Education

Conneaut Lake

Rebecca Diane Mahovsky, Lakeside Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Andrew John Motzing, West Townline Road, B.A. in Criminology

Conneautville

Jared Michael Clark, Turkey Track Road, B.S.Ed. in Music Education

Robert Michael Turick, Walnut Street, B.S. in Accounting

Kyle Steven Welker, Mulberry Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Linesville

Sarah Marie Garstenshlager, South Pymatuning Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Michael Steven Leonard, Dicksonburg Road, Undeclared Business

Meadville

Jenna Marie Bubna, Ridge Road, B.S. in Fashion Merchandising

Erin L. Carlson, Oakview Drive, Undeclared in English

Michael Ryan Fritz, Tamarack Drive, B.A. in Art

Holly Griffith, Pine Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Abby Lynn Lamont, Bordeau House, B.S. in Human Resource Management

Shandra Ann Nicole Peelman, Stephens Drive, B.S.Ed. in French Education K-12

Janel Amber Prinkey, Fisher Road, B.S.Ed. in English Education

Aaron Michael Wolber, Dawn Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Saegertown

Sean Michael Lyons, Fry Road, B.S. in Natural Science

Anthony Charles Tordella, Grange Center Road, B.S. in Management Information Systems

Springboro

Alaina Jill Leone, West Center Road, B.S. in Finance

Charles Russell Rosier, Kiefer Road, B.S. in Safety Sciences

Titusville

Hannah Mae Bowes, East Walnut Street, B.S. in Fashion Merchandising

Cori Michelle Mallory, West Main Street, B.S. in Fashion Merchandising

Townville

Abby Jane Mailliard, Dewey Road, B.A. in Sociology

Cumberland County

Boiling Springs

Angela Nicole Corcoran, Evergreen Drive, Undeclared Fine Arts

James P. Murray, Peach Tree Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Richard Edward Recordon, Blossom Terrace, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Joshua Adam Watkins, Mulberry Court, B.S. in Management

Camp Hill

Kristin Marie Beaver, Carriage House Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Elaine Alexandra Evans, Oak Avenue, B.S. in Management

Erin Rose Hendry, Beverly Road, B.S.Ed. in Music Education

Jenna Elyse Magill, Allendale Way, B.S. in Marketing

Cale Andrew McKee, Deerfield Road, B.S. in Management

Whitney Nicole Pequignot, Erford Road, B.S. in Nutrition

John Michael Powlison, Spring House Road, B.S.Ed. in Music Education

Timothy Cassell Quigley, A W. Glenwood Drive, B.S. in Communications Media

Peter Roquemore, Old Pioneer Road, B.A. in Political Science

Fred Speaker, November Drive, B.A. in Journalism

Katharine J. Steinour, South 30th Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Katharine Tracy Uvick, Princeton Avenue, B.A. in Computer Science

Sarah Louise Uvick, Princeton Avenue, Undeclared Humanities and Social Sciences

Brittany Dawn Yorks, South 15th Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Carlisle

Amanda Chamberlain Daniel, Briarwood Lane, B.A. in Psychology

Nicole Marie Eshelman, Pine Road, B.S. in Biochemistry

Sara Frances Franklin, Clearview Avenue, B.S. in Disability Services

Alyssa Brooke Fultz, Wheatfield Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jennifer Lynn Graham, Appaloosa Way, B.S. in Biology

Alyssa Mae Hair, Wolf Bridge Road, B.S. in Nursing

Katherine Anna Kelley, Forbes Road, B.A. in Sociology

Kathleen Nichole Manna, Oakwood Place, B.S. in Hospitality Management

Joseph D. McGinnis, South Middlesex Road, B.S. in Safety Sciences

Jonathan Christian Mentzer, Gobin Drive, B.S. in Accounting

Katelynn Marie Murphy, Willow View Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jesse Carl Newcomer, Circle Road, B.A. in Political Science

Katie Ashley O'Brien, Ashton Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Stephanie Ann Phillips, Bernheisel Bridge Road, B.S. in Accounting

Lindsey Michelle Rogers, West Trindle Road, Undeclared Health and Human Services

Arianne C. Schad, Shatto Drive, B.S. in International Business

Eric Robert Sellman, Barley Field Circle, B.A. in Criminology

Matthew Ryan Smith, Briarwood Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Maxwell Robert Taylor, Wheatfield Drive, B.A. in Criminology

Brittney Lynn Wiles, West Louther Street, B.S. in Biology

Alicia Joelle Williams, Trindle Road, B.A. in Psychology

Lemoyne

Samantha Ann Bateman, Walton Street, B.A. in Sociology

Patricia Maria Ciervo, Indiana Avenue, B.S. in Nursing

Andrew Charles Harkins McCleaf, South Fifth Street, B.A. in Anthropology

Mechanicsburg

Leah Anna Marie Barbera, Mockingbird Drive, Undeclared Health and Human Services

Kimberly Rose Brown, Monarch Lane, B.S. in Communications Media

Jonathan Nicholas Burtnett, George Circle, B.F.A. in Art Studio

Aereyelle Dominique DuBois, South Sporting Hill Road, B.A. in Psychology

Aubrey Renee Foer, South Meadow Drive, B.A. in Psychology

Mark Aaron Foster, White Oak Boulevard, B.S. in Accounting

Richard Andrew Gatesman, Pamay Drive, B.A. in History

Michelle Elaine Glinski, South Locust Lane, B.S. in Nursing

Kyle Allen Heckelman, Fox Drive, B.S. in Management

James Joseph Hoellman III, Sna Lane, B.S. in Nursing

James Daniel Hull, Smith Drive, B.A. in Criminology

Tara M. Jordan, Canterbury Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Joel Thomas Keckler, Hamilton Avenue, B.S. in Natural Science

Alicia Jean Kotzmoyer, Stoner Road, B.S. in Accounting

Samantha Carol Loos, Wallingford Way, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Casey Madden, San Juan Drive, B.A. in International Studies

Kerry Meaghan Mader, Apple Drive, B.A. in Psychology

Marylea Marie Mansfield, Brandton Road, B.S. in Nursing

Christopher Michael Maust, Dry Powder Circle, B.S. in Communications Media

Charles McCown, Nantucket Drive, B.A. in Philosophy

Matthew Alexander McGrady, Nantucket Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Matthew Charles Miceli, East Simpson Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Melissa Danielle Miller, Kittatinny Drive, B.S. in Hospitality Management

Rebecca Kathleen Myers, Bourbon Red Drive, B.S.Ed. in Chemistry Education

Katie E. Ott, South Washington Street, B.S.Ed. in Art Education

Bryan C. Pieper, Woodside Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Janelle Elizabeth Pieper, Woodside Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Erik Matthew Potter, Sharon Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Ryan J. Rilo, Eldindean Terrace, B.S. in Finance

Jessica Ann Rishel, Scenic Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Laura Beth Robb, East Powderhorn Road, Undeclared Education

Andrew Martin Schryver, Kent Drive, B.S. in Athletic Training

Julie Christina Scott, Terrace Road, B.S. in Biology

Nicole Marie Shirilla, Mallard Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Stephanie Catherine Simon, Spring Run Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Chelsea Marie Simpson, Ginger Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Courtney Alyse Simpson, Ginger Drive, B.S. in Marketing

Craig Alan Skelly, East Meadow Drive, B.S. in Marketing

Andrew Donald Steele, Kylock Road, B.A. in Chemistry

Renee Lynn Taylor, Merino Lane, Undeclared Health and Human Services

Ashley Michelle Williams, Silver Creek Drive, B.S. in Communications Media

Benjamin T. Yost, Conley Drive, B.A. in Economics

New Cumberland

Ana Isabel Aquino, Second Street Fl, B.S.Ed. in Elementary Education

Amanda Marie Fontanella, Steigerwalt Hollow Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Bailey Marie Fulkroad, Hilltop Drive, B.S.Ed. in Music Education

Dana Elise Kambic, Harrison Drive, B.S. in Nursing

Valerie Jean Nowaczyk, Lowell Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Victoria M. Portnaya, Bridge Street A, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Nico John Schaffner, Drexel Hills Boulevard, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jacob Dean Troutman, 16th Street, B.S. in Finance

Newburg

Emily Marie Vaughn, Hanna Road, B.S. in Fashion Merchandising

Newville

Charity Hays Kennedy, Log Cabin Road, B.A. in Art

Hannah Danielle Lopp, Greenspring Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Shippensburg

CarrieAnn N. Shay, Scott Drive, B.S. in Interior Design

Dauphin County

Berrysburg

Kristen H. Nichols, West Market Street, B.A. in Criminology

Dauphin

Julie Ann Kuntz, Erie Street, B.S.Ed. in Art Education

Elizabethville

Heather Marie Weaver, South Market Street, B.S. in Accounting

Grantville

Matthew Alexander Hoover, Manada Gap Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Laurel Susan Weiser, Mountain Road, B.S. in Nutrition

Halifax

Adrienne Kalynda Grosser, Back Road, B.S. in Hospitality Management

Harrisburg

Masham Adhar Atem, Superior Drive A, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kayla E. Badgett, Blue Jay Road, B.A. in Criminology

Janet Chemutai Barngetuny, Daybreak Circle, B.S. in Natural Science

Melissa Berwa, Pond Road, B.S. in Natural Science

Jennifer Marie Beveridge, Sweetbrier Terrace, B.S. in Chemistry

Kellie M. Comstock, South Scenic Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Courtney Shye Geary, Hillside Road, B.S. in Nursing

Jamee Nichole Joppy, Oxford Avenue, B.S. in Communications Media

Zachary Keith Kahley, Evelyn Street, B.S. in Management Information Systems

Jesse M. King, Wicklow Drive, B.S. in Accounting

Kyle James Larkin, Earl View Drive, B.S. in Management

Taylor James Lehman, Hunters Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Semone Chenae Lincoln-Donaldson, North Fourth Street, B.S. in Communications Media

Danielle Marie Longenbach, Gateway Drive, B.A. in Art

Amanda Nicole McGinnis, Banbridge Drive, B.S. in Hospitality Management

Chanel M. Moore, Norwall Street, B.S. in Physical Education and Sport

Marius Rugira Nsengimana, Thornton Road, B.S. in International Business

Pratik Kamlesh Patel, Pine Hollow Road, B.S. in Communications Media

Elizabeth Ann Proctor, Mountain View Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Amanda Sam Rahman, Montfort Drive, B.S. in Communications Media

Amanda Lynn Raup, Wimbledon Drive, B.S. in Management

Tiana Janai Reid, B South 28th Street, B.A. in Journalism

Miles R. Ribbans, North Scenic Road, B.S. in Accounting

Garrett Andrew Rine, Westford Circle, B.A. in Criminology

Anthony Darryl Smith, Clinton Road, B.S. in Communications Media

Jason Daniel Swoyer, Pelham Road, B.S. in Computer Science

Mary Katherine Tillett, Montclair Court, B.S. in Marketing

Heather Amanda Tinkey, Banbridge Drive, B.S. in Natural Science

Michael N. Toia, Aynlee Way, Undeclared Business

Laura Thu-Lan Tran, Pebble Court, B.A. in Psychology

Thomas C. Wambach, Huntsdale Court, B.A. in Anthropology

Michael Richard Wertz, Lakeside Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Nicole Jessica Wilson, Beaufort Hunt Drive, B.S. in Safety Sciences

Hershey

Sara Elizabeth Endy, Yorktown Road, B.A. in Psychology

Alexander W. Goolman, Highland Road, B.S. in Accounting

Hummelstown

Danielle Francis Boyd, Miller Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Lynn Daxton, Crooked Hill Road, B.A. in English

Jillian Carol Ferri, Redwood Street, B.S.Ed. in Music Education

Katie Lynn Keller, Hill Church Road, B.A. in Journalism

Jason Gregory Kline, Merion Court, B.S. in Biology

Courtney Elizabeth Monn, Dartmouth Road, B.S. in Marketing

Aimee Elizabeth Robison, Oakshire Drive, B.S. in Interior Design

Jenna Kay Snare, Olde Trail Road, B.S. in Marketing

Middletown

Kelly Marie Brennan, West Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Melissa Lynne Dailey, Candlewycke Drive, B.A. in Criminology

Sarah Pauline Geisweit, East Water Street, B.S. in Communications Media

Brooke Leeanne Higgins, Roundtop Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Jordan Seth Hughes, Scarlett Lane, B.S. in Nursing

Laurin Dechae Jefferson, Ridge Avenue, B.S.Ed. in English Education

Nicole Marie Johnston, Apple Avenue, B.S. in Hospitality Management

Amy Jean Leonard, Highland Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Karly Nicole Lewis, Deatrich Avenue, B.S. in Interior Design

Roland O. Omololu, Wilson Street, B.A. in Criminology

Barry Nelson Wade, South Wood Street, B.S. in Communications Media

Millersburg

Michelle Louise Artz, Lebo Street, B.S. in Interior Design

Amber Nicole Brosius, Nelson Terrace, B.S. in Marketing

Tiffany Mae Koppenhaver, Route, B.S. in Hospitality Management

Jaclyn L. Rudisill, Woodside Station Road, B.S.Ed. in English Education

Kelsey Marie Stansfield, Sams Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Steelton

Brittany Capri Rogers, Swatara Street, Undeclared Health and Human Services

Blaine A. Zimmerman, North Second Street, B.A. in Criminology

Delaware County

Aston

Amalia E. Flores, Concord Road, B.S. in Fashion Merchandising

Broomall

Daniel Malatesta, Hastings Boulevard, B.S. in Physical Education and Sport

Jamie Daniel Rosenberg, Grant Road, B.S. in Natural Science

Bryn Mawr

Stacey A. Carr, Fairfax Road, B.S. in Management Information Systems

Chadds Ford

Angharad Lynne Boyer, Sulky Way, B.S. in Interior Design

Jaime Ann Jackson, Undeclared Health and Human Services

Kelly Ann Sipala, Williams Lane, B.S. in Nutrition

Chester

Brittney Marie Pless, West Mowry Street, Undeclared Fine Arts

Jasmine De'Shaun Rothwell, West Ninth Street, B.S. in Management

Collingdale

Allante Sadira Byrd, Juliana Terrace, B.A. in Psychology

Drexel Hill

Mary H. Anderson, Woodland Avenue, B.S. in Interior Design

Folsom

Kayla Brynn Snyder, Hazel Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Garnet Valley

Jenna Marie Enright, Woodsview Drive, Undeclared in English

Glen Mills

Robert Lawrence Ferry, Wharton Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Glenolden

Jacqueline Teresa Spurgis, South Elmwood Avenue, B.S. in Marketing

Havertown

Samuel Thomas Bolter, Hastings Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Andrew Champlin Hartline, Ellis Road, B.A. in History

Ryan Patrick Hennessy, Robinson Avenue, B.A. in Political Science

Allison M. Rapino, Maryland Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Alexandra Marie Wichmann, Merion Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Lansdowne

Alan Wayne Junius, Wayne Avenue, B.A. in Psychology

James Robert Lutz, South Highland, B.S. in Physical Education and Sport

Mary Frances Sorrentino, Runnemede Avenue, B.A. in Psychology

Media

Theresa Lorraine Burns, Sandy Bank Road, B.A. in French

Alexis Bernice DiGiovanni, Olde Farm Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrea Rufina Francese, Nicole Drive, B.S. in Biology

Kathryn Lauren Scutzlas, Martingale Road, B.S. in Natural Science

Newtown Square

Kelly Lynn Wenner, Northwood Road, B.S. in Communications Media

Prospect Park

Kyle Leland Pruitt, 11th Avenue, B.A. in Philosophy

Swarthmore

Kristoffer Waine Williams, Dartmouth Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Upper Chichester

Mousaab A. Abdalla, Jacqueline Drive, B.S. in Natural Science

Upper Darby

Sherita Danielle Braxton, Avon Road, B.A. in Sociology

Amber Breona Gibson, Arlington Avenue, Undeclared Business

Tiffany Pearl Johnson, Copley Road, B.A. in Criminology

Fabiola M. Thelon, Hilltop Road, Undeclared Health and Human Services

Mark Anthony Thompkins, Barrington Road, B.S. in Communications Media

Wallingford

Bridget Mercedes Widdowson, Austin Court, B.A. in Political Science

Wayne

Rachel Ann Snyder, Calvarese Lane, B.A. in Psychology

Yeadon

Brandon Leroy Ford, Arbor Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Elk County

Benezette

Colt Alan Mack, Front Street, B.S. in Management

Brockport

Amanda Ruth Copelli, Route 219, B.S. in Nursing

Dagus Mines

Nicholas Aaron Malburg, Scotland Street, B.S.Ed. in Music Education

Scott Arvid Shuttleworth, Scotland Street, B.S.Ed. in Music Education

Force

Joseph R. Lovenduski, B.F.A. in Art Studio

Johnsonburg

Michelle Ann Franco, Ridgway Jbg Road, B.S. in Hospitality Management

Jenna Elizabeth Haight, Maplewood Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Melissa Polaski, Bergen Street, B.S. in Hospitality Management

Kenneth Alan Thiry, Willow Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Kersey

Melinda Kate Gahr, Skyline Drive, B.S. in Nursing

Abigail Noel Mosier, Nancy Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Kathleen A. Newell, Hayes Road, B.S. in Nursing

Darcie Renee Sidelinger, Hogback Road, B.S. in Biology

Michelle Ann Skrzypek, Dagus Mines Road, B.A. in Psychology

Ridgway

Shaina Marie Buhler, Luchs Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Dina Dush, Evergreen Drive, B.S. in Hospitality Management

Shane Andrew Lindgren, Ash Street, B.S. in Respiratory Care

Ethan A. White, Walnut Street, B.S. in Hospitality Management

Saint Marys

Megan Lynn Agosti, Arbutus Lane, B.S.Ed. in Physics Education

Bryan Scott Beimel, Comet Road, B.S. in Management

Matthew N. Brennen, Center Street, B.S. in Finance

Tia Rose Cunningham, Villa Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Richelle Lee Dippold, Charles Street, B.S. in Child and Family Studies

Jesse Travis Erich, Anne Road, B.S. in Finance

Brandon Geoffrey Foster, Pearl Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Morgan Lesa Foster, Pearl Road, B.S. in Communications Media

Brittney Lee Fox, Hall Avenue, B.S. in Nursing

Kylie Ann Geci, Wendel Road, B.S.Ed. in Music Education

Alicia Marie Gerarge, Hemlock Road, B.S. in Nursing

Andrew William Glass, Million Dollar Highway, B.S. in Safety Sciences

Erin Marie Jacob, Windfall Road, B.A. in Art

Adrienne Helen Mahoney, Wolfel Avenue, B.S. in Nutrition

Anthony Mastrogiacomo, Bayberry Road, B.S. in Communications Media

Stephanie Anne Palmer, East Eschbach Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Casey Lynn Reed, McKennedy Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Bryant Nelson Rieder, Madison Street, B.S. in Management

Abbey Lynne Salter, Wolfel Avenue, B.S. in Nursing

Laura Jeanne Scott, Nicklas Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Michele Frances Sharrow, Hemlock Road, B.S.Ed. in Chemistry Education

Patrick Daniel Sharrow, Hemlock Road, B.A. in Music

Mandy Nicole Stinchcomb, East Condot Road, B.S. in Physical Education and Sport

Weedville

Taylor James Breindel, Strawberry Street, B.S. in Safety Sciences

Wilcox

Elizabeth Ann Dippold, Kilgus Road, B.S.Ed. in Art Education

Erie County

Albion

Michelle Elaine Franz, South Main Street, B.S. in Hospitality Management

Elizabeth Rose Mahovsky, Route N, B.S.Ed. in Music Education

Laura Lynn Sweeney, Cherry Hill Road, B.S.Ed. in Biology Education

Corry

Phillip Michael Leslie, South Center Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Matthew Julian Royek, Raymond Avenue, B.S.Ed. in Music Education

East Springfield

Susannah Mary Treese, Route 215 Lot, B.S. in Fashion Merchandising

Edinboro

Lauren Jacqueline Astorino, Obed Heights Drive, B.S. in Nursing

Jeffrey Bohn Hutchison, Beau Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Courtney Nicole Buchna, Angling Road, B.S. in Communications Media

Katelyn Danielle Carter, Angling Road, B.S. in Nursing

David Neil Donovan, South Skytop Road, B.A. in English

Lee Mathewson Everett, Old State Road, B.S. in Nutrition

Scott William Richards, Jesse Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Erie

David Joseph Allgeier, Garland Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Andrew John Antolik, Illinois Avenue, B.S. in Management

Patti Marie Berbs, East 17th Street, B.S.Ed. in Deaf Education

John Carl Boetger, Gardner Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Emily Marie Brooks, Alexandra Drive, B.A. in Theater

Cara Lee Brumagin, Lake Cliff Drive, Undeclared Health and Human Services

Katie Lynn Brumagin, Lake Cliff Drive, Undeclared Health and Human Services

Katie Rose Burkley, Tuttle Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Jeffrey Michael Campbell, Shady Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Benjamin Richard Carey, Illinois Avenue, B.S. in International Business

Victoria Lynn Carpenter, Markwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Sarah Coffey, West 28th Street, B.S. in International Business

Michael Earl Dawson, Parade Street, B.A. in Computer Science

Danielle Monet Deutschlander, Martin Road, B.A. in Music

Eric David Divell, Kuhl Road, B.S. in Nursing

Margaret Anne Dreistadt, West 14th Street, B.S. in Biology

Brian Albert Foster-Pegg, West 31st Street, B.S. in Finance

Dujeray Shurice Gaines, East 25th Street, B.S. in Biology

Nicole Rose Gervase, Hershey Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Christopher Justin Getz, Valley View Circle, B.S. in Natural Science

Elizabeth A. Groucutt, Hereford Road, B.S.Ed. in English Education

Kelly R. Huegel, Boyer Road, B.A. in Political Science

Scott Charles Kita, Zimmerman Road, B.A. in Criminology

Noelle Ruth Kramer, Burton Avenue, B.S. in Accounting

Paul Anthony Krasinski, Chelsie Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Ryan Michael Kraus, Parkwood Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kristen Marie Kuzma, Pasadena Drive, B.S. in Fashion Merchandising

James Thomas Leretsis, Merline Avenue, B.A. in Criminology

Tammy L. McCarthy, West 21st Street, B.S. in Physical Education and Sport

Jeffrey Robert McCullough, Millfair Road, B.S.Ed. in Physics Education

Erin Rebecca Mussett, West Seventh Street, B.A. in History

Jasmine Julia O'Connor, West 10th Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Maggie Rose Parsons, Nicholson Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Kevin Patrick Pomorski, Boyer Road, B.S. in Mathematics

Kalena Anne Popson, Pepperwood Circle, B.S. in Hospitality Management

Richard J. Power, Meadow Drive, B.S. in Marketing

Sean Everett Richter, Pershing Avenue, B.S. in Management

David Alan Rodrigues, Lexington Street, B.A. in History

Nicolena Victoria Root, Lincoln Avenue, Undeclared Health and Human Services

Lauren Marie Roth, Nagle Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Shervonda Renee Rowry, East 20th Street, B.A. in Psychology

Rebecca Kay Santi, East 33rd Street, B.A. in Psychology

Jennifer Nicole Sharpless, Hastings Road, B.S. in Physical Education and Sport

Allison Marie Sokolowski, Kilpatrick Avenue, B.S. in Accounting

Karly Elizabeth Sweeney, Nancy Avenue, B.S. in Biology

Paul James Sykes, South Colonial Parkway, B.A. in Political Science

Nadia Claire Szymanski, East Avenue, B.S. in Chemistry

Bethany Sue Taccone, East Lake Road, B.S. in Nursing

James William Tatalone, Dexter Avenue, B.S. in Communications Media

Julie Ann Tobin, Melrose Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Sandra Lynn Tobin, Melrose Avenue, B.S. in Finance

Sean Reece Walters, East 33rd Street, B.S. in Communications Media

Fairview

Michael Matthew Bowser, Otten Court, B.A. in Geography

Rachel K. Graham, Bear Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Lindsay Hope Martin, Welcana Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Corinne Elizabeth Morganti, Eaton Road, B.S. in Nutrition

Ashley Dawn Nedreski, Scioto Court, B.S. in Finance

Simone Mary Welsh, Richardson Circle, B.S. in Natural Science

Harborcreek

Brianne Marie Rzodkiewicz, Bartlett Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Lake City

Karen Lynn Barker, Middle Road, B.A. in History

McKean

Luray Elizabeth Fladd, Cherokee Drive, B.A. in Sociology

North East

Chelsea Briana Case, Emily Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Bryan David Kirsch, Lola Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Kyle Joseph Kirsch, Lola Lane, B.S. in Management

Waterford

Ryan Scott Bennett, Carson Drive, B.S. in Accounting

Ryan Christopher Murphy, Tileyard Road, B.S. in Natural Science

Elizabeth Gail Rindfuss, B.S.Ed. in Social Studies Education

Rebecca Gayle Soder, Mark Road, Undeclared Business

Travis Joseph Welch, Perry Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education

Richard Steven Widdowson, Yaple Road, B.S. in Management

Wattsburg

Rachael Nicole Brozewicz, May Road, B.S. in Nursing

Denise Michele Loop, Tower Road, B.S. in Nursing

Sarah Renee Shreve, B.S.Ed. in Music Education

Fayette County

Allison

Charles J. DeCarlo, Broadway Street, B.S. in Accounting

Belle Vernon

Thomas Charles Cole, Willowbrook Road, B.S. in Natural Science

Anne Marie Cowen, Brown Street, B.S.Ed. in French Education K-12

Jennifer A. Cowen, Brown Street, B.S.Ed. in Art Education

Craig M. Delzangle, Cedarwood Drive, B.A. in Computer Science

Louis James Fisher, Rockwood Road, B.A. in Criminology

James Thomas Johnson, Rankin Road, B.S.Ed. in Music Education

Matthew John Miele, Todd Farm Road, B.S. in Nursing

Colin Thomas O'Brien, Willowbrook Road, B.S.Ed. in Art Education

Devin Robert Watkins, Nazareth Drive, B.A. in Criminology

Brownsville

Lynne Georgeann Oshetsky, South Street, B.S. in Accounting

Jennifer Rae Sheridan, Telegraph Road, B.S. in Human Resource Management

Shanya Danielle Tinsley, South Hills Terrace, B.A. in Criminology

Connellsville

Kylie Leigh Alberts, Olive Street, B.S. in Nursing

Alex William Byers, Mount Tabor Road, B.A. in Criminology

Kylie Erinn Cavanaugh, Connellsville Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Rebekah Christine Greenawalt, Quail Hill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Justin Paul Hyatt, Olive Street, B.A. in Journalism

Elissa Isabel Kopf, Hess Lane, B.A. in Sociology

Erik R. Nicholson, Franklin Avenue, B.S. in Management Information Systems

Barbara Nicole Shultz, Breakneck Road, B.S.Ed. in English Education

Brittany June Simpson, North Jefferson Street, B.S.Ed. in Music Education

Emily Ann Ward, Sycamore Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Whitney Justine Weimer, East Crawford Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dawson

Natalie Dawn Gardner, Banning Road, B.A. in Psychology

Chelsey Marie Kreinbrook, Davis Road, B.S. in Accounting

Dunbar

Marion Danielle Laurion, Arch Bridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Leckrone

Jordyn Alexis Demniak, B.A. in Psychology

Lemont Furnace

Denise Martin, Jefferson Street, B.A. in Criminology

Masontown

Kara Joann Arndt, Jefferson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Perryopolis

Scott Michael Dowling, Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cody S. Inman, Francis Road, B.A. in Criminology

South Connellsville

Cassandra Lynn King, First Street, B.A. in Psychology

Erica Dawn Ritenour, Fourth Street, B.A. in English

Smock

Rebecca Shearer, Laurel Hill, B.A. in Psychology

Uledi

Jessica Kay Martin, B.S. in Nutrition

Uniontown

Jeramie Lynn Byers, Mayflower Drive, B.S. in Interior Design

Catherine A. George, Naples Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Rebecca June Maser, Tent Church Road, B.S. in Natural Science

Caroline Elizabeth Renne, Hillcrest Lane, B.S.Ed. in Art Education

Stephany Lynn Rerko, Morgantown Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Eric Von Yarbrough, Dixon Boulevard, B.S. in International Business

Elizabeth Marie Yasechko, Meadowlark Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jennifer Nicole Yasechko, Meadowlark Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Allen Michael Zieglar, Orchard Lane, B.A. in Political Science

Franklin County

Blue Ridge Summit

Alexander Joseph Smith, Summit Farm Drive, B.S. in Management

Chambersburg

Cameron James Fiss, Braemar Drive, Undeclared Business

Kaitlyn Nicole Frelin, Fourth Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Alexander Vangellis Grisos, Wood Duck Drive E, B.S.Ed. in Music Education

Sarah Anne Holmquist, Burkholder Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jeremy Allen Kelley, Greenfield Drive, B.A. in Anthropology

Meghan Lyn Shadle, Paul Mar Drive, B.S. in Nursing

Terra Renee Shanholtz, Westgate Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Mitchell Conrad Stadler, Leafmore Road, B.S. in Chemistry

Kayla Mae Tritle, Obsidian Drive, B.S. in Interior Design

Erica Jane Walker, Cumberland Avenue, A.A. in General Studies

Robert Mitchell Wilson, West Strohm Drive, B.S. in Finance

Fayetteville

Zachorry Barmont Fore, East Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Joy Julianna Kiefer, Fairway Drive W, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Greencastle

Joshua Eric Frankenfield, West Weaver Road, B.S. in International Business

Saint Thomas

Amy Elizabeth Heisey, Lincoln Way W, B.S. in Marketing

Waynesboro

James E. Clark, Clayton Avenue, B.S. in Marketing

Chloe Eve DePaola, S. Broad Street A, B.A. in Psychology

Rachel Renee Eckenrode, Anthony Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Jessica A. McKinstry, Westminster Drive, B.S.Ed. in Music Education

Brittany Morgan Smith, Abigail Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Caitlin Elise Toth, Gardner Avenue, B.S. in Interior Design

Scott Andrew Ziegler, Sunburst Drive Unit F, B.S.Ed. in Music Education

Fulton County

Big Cove Tannery

Emily Nicole Hoover, Keefers Dairy Lane, Undeclared Humanities and Social Sciences

McConnellsburg

Ryan Michael Chamberlain, Back Run Road, B.S. in Marketing

Ashley Lorraine Peck, West Patterson Street, B.S. in Child and Family Studies

Needmore

Jesse Newbaker Smartt, Thompson Road, B.S. in Natural Science

Warfordsburg

Christi Victoria Smith, Buck Valley Road, B.S. in Physical Education and Sport

Jessie Nicole Whiteside, Barnetts Run Road, B.A. in Geography

Greene County

Carmichaels

Michael Allan Rowe, East Street, B.S. in Physical Education and Sport

New Freeport

Justin C. Williams, Milliken Road, B.S. in Biochemistry

Rices Landing

Shayleigh Ann Busti, Carmichaels Street, B.S. in Physical Education and Sport

Waynesburg

Adam Michael Dolfi, North Porter Street, B.S.Ed. in Music Education

Caitlyn Ann Sukolsky, Sherman Avenue, B.F.A. in Art Studio

Jessica Leigh Thompson, Park Avenue, B.S. in Hospitality Management

Huntingdon County

Alexandria

Molly Sue Bookhammer, Barker Road, B.A. in English

Kyle Andrew Payne, Shelton Avenue, B.S. in Communications Media

Entriken

Stacie C. Keith, Entriken Road, B.S. in Nutrition

Huntingdon

Kevin Michael Huhn, Cold Springs Road, B.S.Ed. in Music Education

Kevin Donald Jackson, Second Street, B.S. in Management Information Systems

Jason Robert Krause, Mifflin Street, B.S. in Safety Sciences

Timothy Daniel Myers, Raystown Road, B.S. in Management Information Systems

Tyler John Noey, Valley View Road, B.S. in Interior Design

Jessica Lynn Reif, Weiler Road, B.S. in Finance

Rachel Jean Woods, Arbor Bluff Drive, B.S. in Nursing

James Creek

Jordan Dean Gutshall, B.S. in Management

Catelin Jill Shontz, Pine Ridge Road, B.S. in International Business

Mapleton Depot

Stephanie Renae Benson, Hollibaugh Drive, B.S.Ed. in Music Education

Mill Creek

Tyler Wayne Covert, Grove Road, B.A. in History

Robertsdale

Alicia Renae Pollock, Hoover Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Saltillo

Hillary Kendelle Shope, Main Street, B.S. in Accounting

Shade Gap

Jessica Marie Devlin, Croghan Pike, B.A. in Anthropology

Warriors Mark

John Graham Pascavage, Schultz Lane, B.S. in Accounting

Sadie R. Smith, Dry Hollow Road, B.S. in Natural Science

Indiana County

Alverda

Angela Faye Decker, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Arcadia

Heidi Ann Farmery, B.S.Ed. in Social Studies Education

Armagh

Melinda Marie Clark, Mountain View Drive, B.A. in Criminology

Mitchell Wagner DeRubis, Grange Hall Road, B.A. in Economics/Mathematics

Allyson Rone Hess, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Angela M. Long, Ludwig Road, B.S. in Athletic Training

Jared Matthew Long, Ludwig Road, B.S. in Safety Sciences

Kristina Renee Long, Ludwig Road, B.S. in Nursing

Garrett Lynn Short, Shellbark Road, B.S. in Communications Media

Mathew Paul Wolosik, Fox Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Aultman

Regina Elizabeth Reeger, Fourth Street, B.S. in Child and Family Studies

Beyer

Diana Lyne Bellman, Rte Highway, B.A. in Sociology

Black Lick

Megan Marie McCreery, Marshall Heights Road, B.S. in Accounting

Sean Michael Mintzer, Main Street, B.A. in Political Science

Michael J. Riggenbach, B.S. in Safety Sciences

Julie D. Zetkulic, B.S. in Nursing

Blacklick

Casandra Lee Levesque, B.S. in Child and Family Studies

Blairsville

Jocelyn Rachelle Amevuvor, South Stewart Street, B.A. in Spanish

Dana Marie Baker, North Brady Street, B.S. in Safety Sciences

Robert Nicholas Block, Evans Avenue, A.A. in Business

Steven Lee Bost, Maple Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Heather Nicole Buffone, North Spring Street, B.S. in Fashion Merchandising

Tessa M. Buhler, Morewood Avenue, B.S. in Biochemistry

Derek Ryan Clawson, Tassone Drive, B.A. in Biology

Melissa J. Clayton, South Stewart Street, B.S. in Nursing

Danielle Killian Cyphert, Villa Road, B.S. in Communications Media

Sheryll Ann Daugherty, High Rise Drive, B.S. in Child and Family Studies

Amanda J. Frenchik, 28th Street, B.S. in Management

Steven Eugene Halmes, East Campbell Street, B.S. in Safety Sciences

Nellie Frances Henigin, Cramer Road, B.S. in Hospitality Management

John Joseph Kanyan, Stahl Road, B.S. in Safety Sciences

Aaron Neil Kelly, East Ranson Avenue, B.S.Ed. in Chemistry Education

Ashley Catherine Kelly, 26th Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Travis Robert Kelly, Route 982, B.A. in English

Amanda S. Lee, Breezedale Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Melissa Faith Lutz, Strong Road, B.S.Ed. in English Education

Kayla Lynn Machak, Palmerton Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Molly Elizabeth Mack, Route 259 Highway, B.S. in Nursing

Sean D. McGaughran, Route 982, B.S. in Biology

Kirstie Lynn Moss, Route 22, B.S.Ed. in English Education

Keith P. Neuroh, South Liberty Street, B.S. in Physical Education and Sport

Jessalyn M. Pahel, B.A. in Criminology

Kristy Lynn Rellick, Black Lick Road, B.S. in Nursing

Monika Elaine Rooks, North Liberty Street, A.A. in General Studies

Steven Bradley Rooks, North Liberty Street, B.A. in History

Nicole Barbara Schrack, Yankee Hill Road, B.S. in Nursing

Jennifer Eileen Shontofski, South Brady Street, B.S. in Accounting

Kylie Marie Smith, Elder Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Pamela Lynn Smith, Squibbs Road, B.S. in Accounting

Jessica Ann Snyder, Campbells Mill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Michelle Leanne Stiles, Bruner Road, B.S. in Nursing

Casey Anna Sturiale, Black Lick Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Brent A. Taddie, Heybert Drive, B.S. in Safety Sciences

Alexis Jon Tarasovich, North Morrow Street, B.S. in Nursing

Jacob Patrick Toman, South Liberty Street, B.A. in History

Joshua Vernon Truitt, Luciusboro Road, B.S. in Hospitality Management

Anthony A. Vigliotti, La Mantia Lane, B.S. in Accounting

Gina Ann Vigliotti, La Mantia Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Nicole Elizabeth Yanity, Quarry Street, B.S. in Nursing

Brush Valley

Maggie Leigh Mack, B.S. in Nursing

Chambersville

William Robert Cody Smith, Chambersville Road, B.S. in Computer Science

Cherry Tree

Amanda Marie Davis, B.A. in Psychology

Anthony Jacob DePetro, King Road, B.S. in Safety Sciences

Lincoln Brady Gibson, Route 580 Highway, B.S. in Physical Education and Sport

Julie A. Lowe, Pioneer Lake Trail, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Michelle Kay Matko, Hillsdale Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Jessica Nicole Scott, King Road, B.S.Ed. in English Education

Kathleen V. Walizer, Bowdertown Road, B.S. in Child and Family Studies

Clarksburg

Lisa Diane Ewing, Stevens Road, B.S. in Accounting

Jonathon D. Wylie, Valley Road, B.S.Ed. in Music Education

Clune

Rebekah Margaret Smith, Fourth Street, B.S. in Nutrition

Clymer

Thomas E. Barnes, Morris Street, B.S. in Hospitality Management

Timothy Patrick Barnes, Morris Street, B.S.Ed. in Business Education

Robin M. Beisel, Clymer Road, B.S. in International Business

Nicole Marie Bracken, Walcott Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Adam Jamil Chi, Raspberry Road, B.S. in Nursing

Sonya M. Chilenski, Laurel Road, B.S. in Management

Joelyssa M. Ferringer, Barr Slope Road, B.A. in Political Science

Christine A. Filipovich, Hancock Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Kenneth J. Glassford, Overman Road, B.S. in Biology

John C. Hardesty, Cypress Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Erica Ann Holby, Sherman Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Kelly J. Houser, Evergreen Road, B.S. in Business Technology Support

Jenna Leigh Irwin, Hancock Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexander Gregory Kirsch, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Philip James Kopczyk, Diamondville Road, Undeclared Natural Sciences

Michael Laverick, Hancock Street, B.S. in Safety Sciences

Kaylin Leanne Lawson, Route 580 Highway, B.S. in Accounting

Megan Danielle Matko, Alder Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

LaDawn Marie Myers, Hancock Street, B.S. in Child and Family Studies

Amanda K. Renninger, Franklin Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Brandon James Smith, Walcott Street, B.A. in Criminology

Joshua David Stoehr, Hancock Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Dennis Taylor Tymensky, Barr Slope Road, B.A. in Criminology

Christina M. Young, Sixth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Commodore

Anna Kathryn Brady, Purchase Line Road, B.A. in Criminology

Paula Marie Burd, Purchase Line Road, B.A. in Criminology

Amanda Sue Chichy, Bash Road, B.S.Ed. in English Education

Christina Marie Deitman, Fisher Street, B.S. in Safety Sciences

Holly S. Edwards, Fir Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Laina Marie Frantz, Alder Road, B.S. in Nursing

Holly Marie Hutchinson, Privateroad, B.A. in Sociology

Joseph Matthew Perkovich, Rt Highway E, B.S.Ed. in Social Studies Education

Creekside

Nicole Tomasina Buzzelli, Water Street Road, B.S. in Child and Family Studies

Casey Allen Kowchuck, Johnston Road, B.S. in Finance

Alison R. Stern, Indiana Road, B.S. in Physical Education and Sport

Kaitlyn Marie Yeomans, Benjamin Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Dixonville

Jennifer Nicole Brocious, B.S.Ed. in English Education

Ernest

Leeann M. Helenic Badzik, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Glen Campbell

Amanda Kate Carney, Pine Vale Road, B.S. in Athletic Training

Andrew Paul Peles, Rock Run Road, B.S. in Accounting

Daniel Vasil Peles, Rock Run Road, B.S. in Biology

Graceton

Jonathan William Alter, First Street, B.S. in Computer Science

Carrie A. Lingle, First Street, B.S. in Biology

Kayla J. Painter, Murry Avenue, B.S. in Nursing

Emily Lynne Silvis, Murry Avenue, B.A. in Psychology

Benjamin Michael Williams, Second Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Sarah Elizabeth Williams, Second Street, B.S.Ed. in Music Education

Heilwood

Andrea N. Davis, B.A. in Journalism

Kathleen Grace Larson, Pine Street, B.A. in Psychology

Home

Heather Elizabeth Blake, Kimmel Road, B.A. in Journalism

Katelyn Adell Cornman, Whitesell Road, B.S. in Nursing

Dane Tyler Gaydosh, Washington Road, B.A. in Art

Amanda Louise Griffith, Nastase Road, B.A. in Psychology

Kayla M. Griffith, Tanoma Road, B.S. in Nursing

Olivia Lauren Griffith, Nastase Road, B.S. in Marketing

Kristy Lynne Kosek, Pavilion Way, B.A. in Psychology

Ryan S. Kressley, Dogwood Circle, B.S. in Communications Media

Neil Jonn Kuzilla, Laurel Drive, B.S. in Management Information Systems

Gregory John Martin, Wildfire Lane, B.A. in Psychology

Bridget Suzanne McMeans, Wells Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Ann Miloser, Ruth Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

James Paul Shellhammer, Potts Road, B.S. in Biochemistry

Jenna Adele Sitosky, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Melody Lynne Thomas, Route 119 Highway N, B.S. in Communications Media

Homer City

Leslie Renee Bartlebaugh, George Court, B.A. in Criminology

Nathaniel Stephen Bauer, Gemmell Road, B.A. in Criminology

Jamier Benavidez, Carlisle Street, B.S. in Safety Sciences

Christina Marie Bitens, Spruce Hollow Road, B.S. in Hospitality Management

Nathan V. Blehi, Crownover Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jessica Lynn Bork, Neal Road, B.A. in Psychology

William James Bryan, Claghorn Road, B.A. in Political Science

Andrew Joseph Carley, East Church Street, B.S. in Safety Sciences

Christine Lynn Carlson, Station Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew W. Clevenger, Altimus Road, B.S. in Communications Media

Andrew Brian Coleman, Elizabeth Way, B.A. in Economics

Leanne Elizabeth Deptola, East Church Street, B.S. in Nursing

Sherry M. Duncan, Duncan Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ashley Kathleen Evanick, South Main Street, B.S.Ed. in Art Education

Kayla M. Fairman, Oakland Avenue, B.S. in Nursing

Adam S. Foust, Ridge Road, B.S. in Biochemistry

Kayla N. Foust, Ridge Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Brian W. Fulmer, Syntron Drive, B.S. in Safety Sciences

Emily Elizabeth Fulmer, Syntron Drive, B.S. in Child and Family Studies

Megan L. Girouard, Kunkle Avenue, B.A. in Art

Katlyn Jo Graham, Michaels Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Christina Marie Greczek, Division Street, B.S. in Physical Education and Sport

Heather Marie Hazley, Hazley Lane, B.S. in Athletic Training

Rebekah D. Isenberg, Rt Highway E, B.S.Ed. in English Education

Rebecca A. Johnson, Railroad Avenue A, B.S.Ed. in Art Education

Aaron Michael Lenzi, West Church Street, B.S. in Natural Science

Monica Lynn Lenzi, West Church Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Carolyn Loughner, Ridge Avenue, B.S. in Human Resource Management

Joshua Kenneth Marsh, East Church Street, B.A. in Criminology

Lauren Lynne McQuiston, South Main Street, B.A. in Psychology

Emily Kay Mechling, Sarah Street, B.S.Ed. in Elementary Education

William David Moon, Kanouff Street, B.S. in Chemistry

Amy Diane Moranville, South Main Street, B.S. in Nursing

Ross Reynolds Moreau, Claghorn Road, B.S. in Safety Sciences

Danielle Nicole Morrow, Red Maple Drive, B.S. in Management

Jennifer Lynn Mumau, Mazza Street, B.S. in Management

Jessica Kae Nealey, Jacksonville Road, B.S. in Physical Education and Sport

Michael Cullen Pavolko, Cooper Avenue, B.S. in Management Information Systems

Jonathan Boyd Phillippi, West Elm Street, B.S. in Accounting

Brian Earl Plowcha, East Elm Street, Undeclared Business

Monica L. Reed, Oneida Mine Road, B.A. in Criminology

Elsie E. Rouser, Yankeetown Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Alyse Mae Scheuermann, West Elm Street, B.A. in Political Science

Hilary Louise Scheuermann, West Elm Street, B.S. in Nutrition

Graham Reagan Smith, Old Route 119 S, B.S. in Marketing

Erin Margaret Smyers, Riverside Avenue, B.A. in Sociology

Aaron Christian Stultz, Ridge Avenue, B.A. in Journalism

Alyssa Mary Taddie, Sarah Street, B.S. in Biology

Paige Elizabeth Townley, Center Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ann Marie Vance, Oakland Avenue, B.S. in Nursing

Matthew Timothy Willis, Smith Road, B.S. in Communications Media

Jesse L. Woodring, Camerons Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Indiana

Mohammad Faroug Abaas Mottair, Medlar Drive, B.S. in Natural Science

Kelly Maria Affolter, School Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Adel Mohammed Albalushi, Oakland Avenue, B.S. in Hospitality Management

Abdulrahman Mohammed J. Aljabri, Fleming Avenue, B.A. in Computer Science

Cassandra L. Allen, Hoffman Road, B.S. in Biology

Kwame Amoa-Bosompem, Locust Street, B.S. in Biology

Christopher George Anthony, Forest Ridge Road, B.A. in Theater

Julia Catherine Antolik, Townview Drive, B.A. in English

Joseph Quinn Appolonia, Pine Crest Drive, B.S. in Accounting

Christina L. Arroyo, Philadelphia Street, B.A. in Spanish

Philip Franklin Austin, Eastwood Court, B.A. in Criminology

Daniel Sulemana Ayebo, Hillside Drive, B.S. in Accounting

Akshay Bajpai, Oakridge Drive, B.S. in International Business

Marcus Dominic Barilar, Harvest Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Savannah Jean Barris, South Third Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Briar Robert Barry, South Fourth Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Samantha Arlene Bauer, Newport Drive, B.S. in Nursing

Amanda Marie Bell, Melloney Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

James Alan Belles, Anderson Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

James Halley Bicknell, Locust Street, B.A. in Theater

Ian David Bizousky, White Oak Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Justin L. Bleggi, Shryock Avenue, B.A. in Criminology

Nathan Sean Blose, Ferguson Road, B.A. in Criminology

Nicole Rosina Bolden, Morningside Drive, B.A. in Journalism

Amanda Gail Bolyard, South Sixth Street, B.S. in Interior Design

David Richard Boske, Rex Avenue, B.S. in Communications Media

Jessica Marie Bothell, Metz Road, B.S. in Safety Sciences

Damon Michael Boykiw, Hillcrest Drive, B.A. in English

Alberto Paulino Branco, Copper Beech Townhomes, B.S. in Safety Sciences

Carrie Marie Bray, Stevenson Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Marissa R. Bruno, Simpson Road, B.S.Ed. in Music Education

Daniel Caldwell Budris, Philadelphia Street, B.A. in Journalism

Christian Anthony Buggey, Water Street, B.S. in Safety Sciences

Leanna F. Bulka, Snyder Road, B.S.Ed. in Biology Education

Ashlee C. Buterbaugh, Briarwood, B.A. in Psychology

Jacqueline Rose Buterbaugh, Evergreen Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexis Renae Caldwell, South Sixth Street, B.S. in Management

Ashley Elaine Capitosti, King Hill Road, B.S. in Nursing

Catrin Elin Birgitta Carlsson, Crimson Hawks, Non-degree program

Ramon Li Casanova, North Tenth Street, B.S. in Computer Science

Rose Victoria Catlos, Rebecca Street, B.A. in English

Mark Charles Cavill, Anthony Road, B.A. in English

Pamella Hope Chamberlain Clouser, Oak Street, B.A. in Anthropology

Rebecca A. Chamnik, Elm Street, B.S. in Management

Alyssia Elizabeth Chapman, Poulos Road, B.A. in Geography

Lauren Elizabeth Chverchko, Valley Road, B.S. in Interior Design

Kyle Andre Cobaugh, Gompers Avenue, B.S. in Hospitality Management

David Luke Cochran, Church Street, B.S. in Finance

Justin Joseph Connell, Lucerne Road, B.S. in Business Technology Support

Raymond Aubrey Coppler, Crimson Hawks, B.A. in History

Joanna Lynn Cornell, Monticello Development, B.S. in Safety Sciences

Jamie Lynn Coy, Zehner Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew John Cramer, Lazor Street, B.A. in Psychology

Stephen Michael Crate, Degaetano Road, B.A. in Criminology

Peter Nicholas Cubeta, Gabriel Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Shannon Nicole Cummins, Lisa Drive, B.S. in Hospitality Management

Sarah E. Dahlheimer, Edgewood Avenue, B.A. in Chemistry

William M. Dakak, Wayne Avenue, B.S. in Management

Hillary Nicole Daldoss, Lucerne Road, Undeclared Business

Shirley Jean Dalton, North Avenue, B.S. in Nursing

Jessica Lynn Danyi, Chestnut Street, Undeclared Fine Arts

Robert Newton Davenport, Philadelphia Street, B.A. in Economics

Courtney Michelle Davis, Dolores Circle, B.A. in Psychology

David Blake Dazet, Philadelphia Street, B.S. in Hospitality Management

Lindsey Nicole DePra, Pratt Drive, B.S.Ed. in Art Education

Vincent Jared DeStefano, South Fifth Street, B.F.A. in Art Studio

Julia Kay Pennington Dean, Shady Drive, B.S. in Safety Sciences

Nathanael Joseph Dean, Fulton Lane, B.A. in Asian Studies

Hally L. Dravecky, Home Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Chloe H. Drew, Coates Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniel G. Drummond, Warren Road, B.A. in History

Natasha Jo Dubinsky, Zehner Road, B.A. in Art

Mark P. Duchesneau, Chestnut Street, B.A. in English

Brittany M. Dudt, Five Points Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jeffrey T. Dyal, Meadow Wood Road, B.A. in Economics

Tiffany Marie Dyer, Philadelphia Street, B.A. in English

Shannon Victoria Elkins, Stutzman Road, B.A. in Criminology

Jessica Marie Ellis, Hood School Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Melanie L. Faber, Oakland Avenue C, B.S.Ed. in Elementary Education

Noel Desfosse Fales, Water Street, B.S. in Nutrition

Shane Lloyd Ferguson, Robin Street, B.S. in Safety Sciences

Joseph Alfred Ferranti, Washington Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Megan R. Filler, Degaetano Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Josiah Earl Fink, North Clymer Avenue, B.A. in Criminology

Marysa Sue Frederick, Park Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Christian James Freeberg, Oak Street, B.S. in Communications Media

Megan Christine Freeman, Byron Court, B.S. in Nursing

Sarah Dawn Fyock, Rayne Church Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Michael Joseph Garritano, Lucerne Road, B.S. in Safety Sciences

Tyler Ray Gaston, Robin Hill Road, B.S. in Safety Sciences

Troy Alexander Gaydosh, Martin Road, B.A. in Psychology

Sarah Elizabeth Geiger, Warren Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Steven Michael Geisel, Washington Street, B.S. in Computer Science

Roddy O'Connor Gibbs, South Third Street, B.A. in Psychology

Sarah Jori Gibbs, South Third Street, B.S. in Nursing

Evan John Grabowski, Revere Circle, B.S.Ed. in Music Education

Jessica S. Green, Locust Street, Undeclared Fine Arts

Briana Jo Greene, Allen Bridge Road, B.S. in Biology

Christopher Ray Grettler, Medlar Drive, B.S. in Marketing

David Kevin Grey, Treese Avenue, B.A. in Psychology

Ashley Renee Griffith, Poulos Road, B.S. in Nursing

Stacey Lynne Grycko, Philadelphia Street, B.S. in Management

Anna Marie Hager, Philadelphia Street, B.S. in Interior Design

Sara Faith Hampton, Rte Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education

Athena Frances Harden, Keats Way, B.S. in Child and Family Studies

Nicholas Luke Harkleroad, Harkle Road, B.S. in Safety Sciences

Rachel M. Harris, Essex House, B.A. in Psychology

Heather N. Harvey, Dawn Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jason William Heaton, Oakland Avenue C, B.S.Ed. in Music Education

Michael A. Henry, East Pike Road, B.S. in Safety Sciences

Laurie Marie Hetrick, Rayne Church Road, B.S. in Child and Family Studies

Bethany Higgins, Oak Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Benjamin Jules Hilliard, Millay Circle, B.A. in Anthropology

Heather Dawn Hollen, Church Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Kimberly Ann Hollen, Church Street, B.A. in Criminology

Rachel Arlia Holuta, Hoyt Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Meghan Jean Hunter, Oak Street, B.S. in Child and Family Studies

Cory W. Ireland, South Seventh Street, B.S. in Finance

Emmanuel T. Johnson, Bonnie Drive, B.A. in Criminology

Benjamin Simon Johnston, Water Street, B.S. in Management Information Systems

Jennifer Melissa Jones, North Fourth Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Maria Kaminski, South Sixth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Zachery David Karcher, Dawn Drive, B.S.Ed. in Music Education

Julie A. Kardell, School Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Camille Ann Kaszubowski, Wren Street, B.A. in History

Katelyn Kelly, G Suites On Maple West, B.S. in Biology

Patrick Edward Kelly, South Fifth Street, B.S. in Hospitality Management

Brent L. Kensey, Wren Street, B.A. in Computer Science

Kayla Adele King, North Ben Franklin Road, B.S.Ed. in Art Education

Dana Marie Kirsch, Shelly Drive, B.S. in Accounting

John Michael Kopczyk, Geesey Road, B.A. in Economics/Mathematics

Christopher R. Korinko, Crimson Hawks, B.S. in Hospitality Management

Christopher Michael Kuhar, Stonegate Road, B.S. in Human Resource Management

Elizabeth Grace Kunkle, Rex Avenue, Undeclared in English

Anthony Joseph Kuta, Shelly Drive, B.S. in Accounting

Megan Anne Labant, Franklin Circle, B.S.Ed. in Mathematics Education

Katie Elizabeth Lakatosh, Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Timothy Lannon, South 10th Street, B.S. in Hospitality Management

Annette Christine Laughlin, Washington Street, B.S. in Nursing

Malia Ann Lazor, North Avenue, B.S. in Interior Design

Jennifer Hope Lechner, Seabrook Drive, B.S.Ed. in Business Education

Alicia Rae Lee, Barclay Heights, B.A. in Psychology

Boon Kai Lee, Lazor Street, B.S. in Marketing

Benjamin Alan Leonard, Ben Franklin Road N, B.S. in Safety Sciences

Christa Lynn Lezanic, Grove Chapel Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Shi Li, Oakland Avenue, B.S. in Computer Science

Andrew Lichtenfels, Clover Lane, B.A. in Psychology

Shane Michael LoPiccolo, Fisher Avenue, B.S. in Management

Simeon Michael Logan, Easy Street, B.S. in Safety Sciences

Dominic J. Lombardi, East Oak Court, B.S. in Marketing

Kelsey L. Lowman, Warren Road, B.A. in History

Lauren Marie Lyons, Oak Street, B.S. in Athletic Training

Nathaniel P. Mack, Dales Road, B.S.Ed. in Music Education

Adam Michael Mathe, Hamill Road, B.S. in Management Information Systems

Alexandra Mae Mathe, Warren Road, B.S. in Nursing

Kevin Joseph Mathe, Chestnut Street, B.S. in Marketing

Leon G. Maue, Lazor Street, Noncertification in Teaching Certificate in Education

Travis Ryan Mazon, Wren Street, B.S. in Accounting

Janelle Lynn McCombie, Washington Street, B.S. in Nursing

Joseph Justin McCombie, South Seventh Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Misty Caitlin McCurdy, Cheese Run Road, B.S.Ed. in Art Education

Meghan Florence McDonald, White Farm Road, B.S. in Communications Media

Colleen Faith McDowell, Merrick Street, B.S. in Fashion Merchandising

Sarah Marie McKenzie, Chestnut Street, B.A. in Psychology

Tasha M. Mehelich, Dolores Circle, B.A. in Criminology

Mamuyovwi Gerald Mensah, South Sixth Street, B.A. in Economics

Angela L. Miller, Washington Street, B.S. in Management

Nicole Lee Miller, Sue Anne Lane, B.A. in Anthropology

Laura A. Mills, South Sixth Street, B.A. in Psychology

Michael George Milner, Harmony Drive, B.A. in Criminology

Breeanna Nicole Mintmier, Easy Street, B.A. in Chemistry

Alexandria Marie Moretti, Blairton Avenue, B.A. in Sociology

Jessica Ann Moretti, Warrington Drive, B.A. in Journalism

Adam John Nave, North Eighth Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Alison Diane Nellis, Poplar Avenue, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Zachary J. Norwood, Sandro Street, B.A. in Geography

Maria Ann Olechovski, Robin Hill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kayla Elizabeth Olliver, Martin Road, B.S. in Communications Media

Lesley F. Orlousky, North Ninth Street, B.S. in Hospitality Management

Amanda Leigh Palmer, Shady Drive, Undeclared Health and Human Services

Kelly Anne Patchell, Philadelphia Street, B.A. in Psychology

Alexander Quay Patterson, Blue Spruce Road, Undeclared Humanities and Social Sciences

Tessie Marcia Paul, Logan Drive, B.S. in Interior Design

Brittany Lynn Pavolik, South Sixth Street, B.S. in Communications Media

Jordan L. Penrose, Harvest Lane, B.S. in Child and Family Studies

Ryan Tyler Penrose, Country Lane, B.S. in Accounting

Alex Benjamin Pfeffer, Forest Ridge Road, B.S. in Accounting

Stephanie Elise Phillips, Washington Street, B.S.Ed. in Music Education

Matthew Joseph Pierce, Philadelphia Street, B.S. in Natural Science

David Louis Piper, Walnut Street, B.A. in French for International Trade

Luke David Piper, Wren Street, B.S. in Biology

Anita Maxine Pollock, Gorman Avenue, B.S. in Nutrition

Eric C. Porter, North Fourth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Kristen Previte, White Farm Road, B.A. in Sociology

Valerie D. Quarles, Fulton Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Jason Hrvoje Rados, Briarwood, B.A. in Economics

Johanna Helena Mary Rahkonen, Diamond Avenue, B.A. in English

Zack Michael Ramey, South 14th Street, B.S.Ed. in Art Education

Amy Lynn Rankin, Concord Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Lori Ann Repine, School Street, B.S. in Accounting

Amy Noel Rhoades, Pine Ridge Lane, B.A. in Sociology

Sarah Marie Rice, Ann Circle, B.S. in Natural Science

Michael Richard Rifendifer, Lions Health Camp Road, B.S. in Safety Sciences

Janel Mary Rodgers, Byron Court, B.A. in Criminology

Nicole R. Roser, Airport Road, B.A. in Journalism

Laken N. Roth, Crimson Hawks, B.A. in Psychology

Jacob Shane Rougeaux, Diamond Avenue, B.A. in Geography

John George Rowley, North Fifth Street, B.S. in Computer Science

Madison Auth Sabo, North Third Street, B.S. in Hospitality Management

Christina N. Samuels, Rt Highway W, B.A. in Anthropology

Douglas William Satterfield, Hummingbird Drive, B.S. in Safety Sciences

Annabeth Eden Saylor, Locust Street, B.S.Ed. in Music Education

Benjamin Andrew Saylor, Locust Street, B.S.Ed. in Music Education

Jillian Lee Schneider, Warren Road, B.S. in Communications Media

Cody Jay Schry, Evergreen Drive, B.S. in International Business

Katherine I. Sechrist, Oak Street, B.S. in Marketing

Mary Theresa Seckar, Holly Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Gail L. Seevers, B.S. in Nursing

Jason Michael Shaner, Zehner Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Susie Ann Sheiness, Hoffman Road, B.A. in Criminology

Ashley Marie Shelton, Centennial Drive, B.A. in Anthropology

Elyse Shirley, Rural Gardens Court, B.A. in English

Lisa Dawn Shirley, Country Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Annette Shirley, B.S. in Nursing

Scott Daniel Shirley, Country Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Alyssa M. Shubra, Aaron Lane, B.S. in Accounting

Emily L. Shubra, Aaron Lane, B.S. in Accounting

Maggie Anne Sierras-Trotts, Chestnut Street, B.A. in Sociology

Thomas Filer Simmons, Byron Court, B.S. in Management

Robert John Simon, Cresswell Road, B.S. in Safety Sciences

Christopher Scott Simpson, Simpson Road, B.S. in Computer Science

Margaret G. Simpson, Maple Street, B.A. in Theater

Steven James Singer, North Third Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

James Dean Smith, Roush Drive, B.S. in Management

Jonathon Ray Smith, Parkwood Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rebecca Lea Smith, West Pike Road, B.S.Ed. in Music Education

Shawna Lynn Smith, West Pike Road, B.S. in Safety Sciences

Andrew R. Sobolewski, Nicola Lane, B.S. in Physics

Elizabeth Eleni Solomonides, North Sixth Street, B.A. in Political Science

Kayla Lorraine Speedy, Jackson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany Nicole Spencer, Blairton Avenue, B.A. in English

Julie Anna Stachurski, Old Rt Highway N, B.S. in Mathematics

Stephen Alan Staniscia, Robin Street, B.A. in Criminology

Alexander Karol Staszkiewicz, School Street, B.S. in Management Information Systems

Jean Marie Stemler, Lisa Drive, B.S. in Communications Media

Brent Robert Stevens, School Street, B.A. in Economics

Ronald Clair Stewart, Spence Road, B.S. in Biology

Steven Eric Stitt, Coates Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Derrick Storm, Merry Place, B.S. in Accounting

Brandon Thomas Strittmatter, South Third Street, Undeclared Fine Arts

Christopher R. Strittmatter, South Third Street, B.S. in Accounting

Hannah R. Stultz, Locust Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly L. Swanlek, Grant Street, B.A. in Journalism

Christine Lynn Swinker, Elmington Drive, B.S. in Finance

Kayla Anne Switalski, Lisa Drive, B.S. in Nutrition

Julie M. Szekely, Lisa Drive, B.S. in Management

Gina Marie Szepesi, Crimson Hawks, B.S.Ed. in Music Education

Phui Yee Tan, Oakland Avenue, B.S. in Communications Media

Garrett F. Tanner, View Street, B.S. in Marketing

Jay Franklin Thayer, School Street, B.S. in Computer Science

Justin Eugene Thomas, Gorman Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Courtney Marie Thompson, Lavista Drive, B.S.Ed. in Art Education

Marsha L. Tickell, Chestnut Street, B.S. in Child and Family Studies

Catherine Rose Tidwell, Old Route 119 Highway N, B.A. in Psychology

Josephine Siena Tidwell, Old Route 119 Highway N, B.A. in Theater

Emily Christine Trenney, Locust Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Shawn Carl Trout, North Eighth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Monica Gene Turner, Crimson Hawks, B.S. in Nursing

Khalid Abdel Rahman Ubdelhamed, Lincoln Avenue, B.S. in Safety Sciences

Rachel Marie Umbel, Sue Anne Lane, B.S. in Physics

Anne Cameron Ursu, Willow Avenue, B.F.A. in Music Performance

Thomas John Valazak, Coates Lane, B.S. in Business Technology Support

Molly Marie Vanderneck, Chestnut Street, B.S. in Nursing

Madeline Rose Varner, Five Points Road, B.S. in Child and Family Studies

Maxwell Varner, Five Points Road, B.S. in Computer Science

Sarah Ruth Walz, Grant Street, B.S. in Biology

Yue Wang, Crimson Hawks, Non-degree program

Ian T. Ward, Madison Circle, B.S. in Finance

Annie E. Wardrop, Water Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Briana Lynette Weatherspoon, Fairview Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Travis Michael Wendel, Warren Road, B.A. in Geography

Nicholas J. Westrick, Stannard Avenue, B.S. in Finance

Kelsi Louise Whetsel, Evergreen Drive, B.S. in Child and Family Studies

Scott Eric Whetsell, Ben Avon Street, B.S. in Physical Education and Sport

Tricia M. Whitesel, Maple Avenue, B.S. in Safety Sciences

Ashley Marie Williams, Grant Street, B.S.Ed. in Music Education

Andrew James Wiltrout, Grant Street, B.S. in Communications Media

Stephanie J. Wingerter, Sleepy Hollow Road, B.S. in Nursing

Kevin Ray Winters, Winterfield Road, B.S. in Management Information Systems

Nathan S. Winters, Winterfield Road, B.A. in English

Kylle Shannon Wolfe-Fee, Park Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Whitney Allison Woodward, Geesey Road, B.S. in Physical Education and Sport

Nathan L. Wygonik, Forest Ridge Road, B.S. in Finance

Tabitha Ann Yagle, Sunset Drive, B.S. in Finance

Boo Yu Yong, Essex House, B.S. in Finance

Carey Elizabeth Young, Byron Court, B.S. in Hospitality Management

Isaac Hwydrung Yung, Fulton Run Road, B.S. in Finance

Kendi Rae Zacherl, Oak Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Josephine

Laken Georgeanna Tassos, Old Indiana Road, B.S.Ed. in English Education

Leslie Nicole Webster, Old Indiana Road, B.S.Ed. in Chemistry Education

Kent

Paula Renae Stewart, Mill Street, B.S. in Hospitality Management

Lucernemines

Christopher J. Catalano, B.A. in Criminology

Mary Lynne Kuehn, Lucerne Extension, B.A. in International Studies

Marion Center

Maxwell Baker, Orchard Lane, B.S. in Safety Sciences

Reed T. Bonnet, Ambrose Road, B.S. in Communications Media

Amanda Kaye Dunlop, Pollock Road, B.S. in Communications Media

Amber Catherine Fishel, Lowman Road, B.A. in Criminology

Meggan Stephanie George, Riddle Road, B.S. in Physical Education and Sport

Hilary Ann Greenwald, Main Street, B.A. in Art

William Harrison Miller, Dixonville Road, B.S. in Chemistry

Kellie E. Ruffner, Skyline Drive, Undeclared Health and Human Services

Cory Michael Stewart-Leydic, Richmond Road, B.S.Ed. in Music Education

Autumn Lynn Vay, Route 119 Highway N, B.S. in Nutrition

Nicole Leigh Watkins, Leroy Road, B.S. in Nursing

James Paul Zewe, B.S. in Biochemistry

McIntyre

Emily Nicole Munzert, Mountain Man Road, B.S. in Natural Science

Penn Run

Jordan Lee Alsop, Sportsman Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Breanne Michele Cameron, Chestnut Ridge Road Extension, B.S. in Safety Sciences

Adam John Clevenger, Rich Hill Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Allison Marie Cowles, Manor Road, B.S. in Child and Family Studies

James F. Dalecki, Ewings Road, B.A. in Economics

Elliot Findley Faith, Sportsman Road, B.A. in Criminology

Jedidiah Thomas Fetterman, Nursery Road, B.A. in Philosophy

Jenna Marie Jusko, B.S. in Safety Sciences

Kayla L. Jusko, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ian Richard Lavanish, Rt Highway, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kala M. Markel, Ferguson Road, Non-degree program

Veronica Joyce Rowley, Route 553 Highway, B.S.Ed. in French Education K-12

Jeanette Alison Shaffer, Chestnut Ridge Road, B.S. in Management

Justine Marie Smuro, Country Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Gabrielle Melina Strong, Ray Road, B.S. in Accounting

Plumville

Samantha Jourdan Mallik, B.S. in Nutrition

Robinson

Elyse Christine Shearer, Jefferson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rochester Mills

Chelsey Ann Baun, Richmond Road, B.A. in Sociology

Christy Ann Baun, Richmond Road, B.S. in Natural Science

Travis Eincle Himes, Parson Road, B.A. in Economics/Mathematics

Rossiter

Tabitha Lynn Bowers, Hillman Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Gene Love, Setree Drive, B.A. in Criminology

Erin Marie Maranda, Fleeger Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Zane Henry Zinzella, Buffalo Lodge Road, B.A. in Criminology

Saltsburg

Stephanie Jordan Ball, Hilltop Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Elizabeth Ann Bonelli, Mill Street, B.S. in Management Information Systems

Marie Elizabeth Dilascio, Tenth Street, B.S. in Nursing

Tia Marie Dunn, Salt Street, B.S.Ed. in English Education

Kaitlyn Anne Frassenei, Tenth Street, B.S. in Athletic Training

Rachael Michelle Herbert, Clubhouse Drive, B.A. in Criminology

Kelly Marie Keibler, Tunnelton Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Keith William Korchok, Loyalhanna Dam Road, B.S. in Communications Media

Kevin Paul Korchok, Loyalhanna Dam Road, B.S. in Communications Media

Brandi Ann Marie Muffie, Saltsburg Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rachel Elizabeth Pommer, Market Street, B.A. in Criminology

Katie Mae Provias, First Street, B.S. in Accounting

Holly M. Shirley, Washington Road, B.S. in Environmental Health Science

Ashley Nicole Testa, Dogwood Drive, B.A. in English

Cassie Genna Ulisse, Moween Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Michele Christine Wagner, Point Street, B.S. in Accounting

Shelocta

Bethany Nicole Aikins, Sheasley Hill Road, B.S. in Respiratory Care

Kevin Scott Andrews, State Route 210, B.S. in Communications Media

David Aaron Ankney, Shelocta Road, B.S. in Natural Science

Devin O. Creighton, Ankeny Road, B.A. in Geography

Jeniece Kaye Duchon, Old Route W, B.S.Ed. in Art Education

Stephen F. Luciano, North Ridge Road, B.S. in Biology

Aaron William Marshall, Sportsman Club Road, B.S.Ed. in English Education

Melissia Mae McCoy, Gastown Road, B.A. in Sociology

Jared Drew McCullough, Millen Road, B.S. in Safety Sciences

Nathan Peppler, Old Elderton Hill Road, B.S. in Nutrition

Susannah Grace Rosenberger, Craig Road, B.S.Ed. in Physics Education

Stephanie Marie Shimmel, Laurel Road, B.S. in Human Resource Management

Danielle Alexandra Uhron, South Lytle Road, B.A. in Journalism

Corey M. Vasbinder, Milby Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Justin Thomas Yankuskie, Gastown Road, B.A. in Political Science

Smicksburg

Tara Leann DeVaughn, Lake Drive, B.A. in Criminology

Erin Melissa Lockhart, Route 210 Highway, B.S. in Human Resource Management

Season Ann Petrovich, Hemlock Acres Road, B.S. in Nutrition

Julia Ann Troup, Route 954 Highway N, B.S.Ed. in Biology Education

Matthew Ryan Yeomans, Wells Road, B.S.Ed. in Art Education

Starford

Andrew Craig Rowland, Route 286 Highway, B.S. in Accounting

Jefferson County

Big Run

Chad Davis, Church Street, B.A. in Criminology

Laura Corin Sproull, B.S. in Communications Media

Brockway

Amber Marie Himes, Broad Street, B.S. in Fashion Merchandising

Laura Elizabeth Mancuso, Main Street, B.S. in Nursing

Derek Thomas Miksich, Brock Street, B.S. in Accounting

Brookville

Stephanie Lynn Beatty, Taylor Street, B.S.Ed. in Music Education

Angela Elizabeth Chamberlin, Route 322, B.S. in Nursing

Anna Hope Dinger, Edgewood Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Sara Elizabeth Durante, Route 322, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrea Beth Laursen, Ramsaytown Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Haley Marlane Mackenzie, Stone Road, B.S. in Disability Services

Lindsay Ann McManigle, Route 36, B.S. in Nursing

Jennifer Jane Shaffer, Jimtown Road, B.S.Ed. in English Education

Abigail Elizabeth Shaw, Pennsylvania Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Shawn Daniel Smith, Hughey Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Mark Edward Wolfe, Wolfe Drive, B.A. in Psychology

Knox Dale

Isaac Joel Lindemuth, B.S. in Natural Science

Oliveburg

Scott Lon Wineberg, Route 36, B.A. in Journalism

Punxsutawney

Michele M. Armstrong, Graffius Avenue, B.A. in Psychology

Danyka Aleigh Barnett, Mohney Road, B.S.Ed. in English Education

Raeanne Nicole Barrett, Route 119 Highway N, Undeclared Health and Human Services

Nicole Lynn Battestilli, Pine Street, B.A. in Theater

Matthew David Baumgartner, Jenks Avenue, B.S. in Computer Science

Dakota Robert Bish, South Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Dylan Carl Blose, Rockland Avenue, Undeclared Business

Tricia Marie Brady, Scotland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

David James Burkett, Graffius Avenue, B.S. in Physics

Daniel Mac Cappella, Poerio Road, B.A. in Criminology

Katlyn Marie Cekovsky, Big Run Road, B.S. in Nursing

Amy Lynn Cessna, Graffius Avenue, B.A. in Psychology

Michael Marcus Cook, Stake Drive, B.A. in Criminology

Kira Leigh DeChurch, B.A. in Art

Robyn Lyn Depp, Marvin Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Emily Lorraine Dunkel, Willow Road, B.S. in Finance

Patricia Kathryn Elkin, Route 119, B.A. in Spanish

Nicholas Alan Fallara, Blue Spruce Lane, B.S. in Safety Sciences

Adrienne Jonquil Goss, Indiana Street, B.A. in Sociology

Adrian Adair Gray, Kanouff Drive, Undeclared Health and Human Services

Keyshonda Renee Harden, Center Street, B.A. in Sociology

Danielle Nicole Jones, Greenhouse Road, B.S. in Nursing

Lindsay Yvonne Kallas, Gresock Road, B.S.Ed. in Business Education

Michael Joseph Kostok, Norman Smith Road, B.S. in Nursing

Nicole Lou London, Lunger Road, B.S. in Business Technology Support

Krista Leeann Lowry, Forest Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Audrey Mauk, Roberts Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Dustin Mendus, Elk Run Avenue, B.A. in Journalism

Rebecca Ann Mitchell, Bell Road, B.A. in Spanish

Tia Marie Neal, Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Julia Audrey Parise, Aspen Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Michelle Christine Parise, Lewis Street, Undeclared Health and Human Services

Lynn Marie Peachey, Lincoln Way, B.S. in Nursing

Jesse D. Pearsall, West Liberty Street, B.S. in Child and Family Studies

Luke Andrew Prutznal, Scotland Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Michele Lynn Seger, Juneau Road, B.S. in Safety Sciences

Jacqueline Marie Sikora, Pine Street, B.A. in Sociology

Sara Elizabeth Smathers, West Mahoning Street, B.S. in Accounting

Brittany Jade Smith, Greenwood Avenue, Undeclared Health and Human Services

Zachery Charles Smith, Ridge Road, B.S. in Marketing

Amber Marie Stephens, Spring Road, B.A. in Criminology

Travis James Stom, North Penn Street, B.S. in Computer Science

Adam John Vassallo, West Mahoning Street, B.S. in Management

Ashley Lynn White, Juneau Road, B.A. in Psychology

Lindsay Ray Woodbury, East Liberty Street, B.S. in Biology

Chelsea Hope Wright, East Liberty Street, B.S.Ed. in Business Education

Reynoldsville

Tiffany D. Bartlett, Brown Street, B.A. in Psychology

Amber Buzard, Route 310, B.A. in Anthropology

Kayla L. Covatch, Panic Knoxdale Road, B.A. in Criminology

Sara Rachelle Kirkpatrick, Reynoldsville FC Road, B.S.Ed. in English Education

Lance James McGee, East Main Street, B.A. in Criminology

Arik Geoffery Peace, Big Run Prescottville Road, B.S. in Chemistry

Amy Elizabeth Rittenhouse, Shale Pit Road, B.A. in Psychology

Danielle Morgan Rode, Wayne Road, B.S.Ed. in Art Education

Kimberly Renee Siverling, Grant Street, B.A. in Journalism

Jodi Lynn Speck, Pardus Road, B.S. in Interior Design

Greta Lynne Weiss, Wolfgang Lane, B.A. in Psychology

Ringgold

Amanda Lee Burkett, Route 536, B.S. in Nursing

Hannah Nicole Burkett, Route 536, B.A. in Art

Sigel

Abbey Jane Smith, Route 36, B.S. in Nursing

Katelyn Marie Sneeringer, Route 949, B.S. in Communications Media

Sprankle Mills

Dana Alan Huber, Sprankle Mills Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Stump Creek

Kelly R. Sutter, Second Street, B.S. in Nutrition

Summerville

Michele Lynn Troutman, Fenstermaker Road, B.A. in Anthropology

Sykesville

John Fredrick Connor, Grant Street, B.A. in Criminology

Renee Lee Woodard, Stanley Bottom Road, B.S. in Nursing

Michael James Yamrick, East Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Juniata County

McAlisterville

Ashley Kay Metz, Rural Route 1, B.S. in Management

Mifflintown

Cody Richard Arnold, Arch Rock Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Ashlee Marie Leister, Lehman Drive, B.S. in Communications Media

Port Royal

Kelby Ryan Swartz, Route 75 S, B.S. in Safety Sciences

Lackawanna County

Carbondale

Kathryn Lynn Cosgrove, Canaan Street, B.S. in Fashion Merchandising

Daryl Joseph Loomis, Lower Powderly Street, B.A. in Criminology

Clarks Summit

Kayla Mary Bucciarelli, Greenwood Avenue, Undeclared Business

Dalton

Julia Elizabeth Farrar, Turnpike Road, B.S. in Fashion Merchandising

Elizabeth Ann Neuhausel, Locust Lane, B.S. in Communications Media

Dunmore

Shannon Marie Garvey, Prospect Street, B.S. in Nutrition

Rebecca Susan Ort, West Elm Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jessup

Alan William Granza, Second, B.S. in Hospitality Management

Olyphant

Marissa Lynn Malaski, Sturges Road, B.S.Ed. in Music Education

Kelsey Joan McCabe, Ontario Street, B.S. in Nursing

Peckville

Michelle Lee Maslar, Crystal Street, B.S. in Physical Education and Sport

Roaring Brook Township

Amber Nicole Grady, Donny Drive, B.A. in Journalism

Scranton

Kaytlen M. Powers, Wheeler Avenue, Undeclared Fine Arts

Rebecca Eileen Reed, Amherst Park, B.S. in Nutrition

South Abington Towns

Leah Catherine Burke, Delin Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Waverly

Cassandra Lynn McDonald, Academy Street, B.S. in Nursing

Lancaster County

Bainbridge

Tristen Jo Gutshall, Meadow View Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Brownstown

Elizabeth C. Davis, South State Street, B.S. in Nursing

Columbia

Morgan Elizabeth Difenderfer, Willow Lane, Undeclared Health and Human Services

Lydia Mae Dolly, Fairview Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Conestoga

Julia Lynn Griffith, West Elm Street, B.S.Ed. in Music Education

Casey Renee Hahn, Stone Hill Road, B.S. in Fashion Merchandising

Denver

Tyler Lorditch, Holly Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Joseph Occhiogrosso, Winding Way, B.S.Ed. in Music Education

Elizabethtown

Zachary Scott Beckey, Deodate Road, B.S.Ed. in Biology Education

Sarah Katherine Blantz, Elizabethtown Road, B.S. in Communications Media

Rosalee Michelle Frederick, Kenbridge Lane, B.S. in Athletic Training

Brian Michael Matesevac, Heather Road, B.S. in Athletic Training

Corinna J. Mazzitti, Blue Ribbon Drive, B.S.Ed. in English Education

Weston Tillman Parrett, Brookview Circle, B.S.Ed. in Music Education

Nicholas John Reginella, Ridge Road, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlin Marie Seitz, East Willow Street, B.S. in Interior Design

Laura R. Shinn, Persimmon Lane, B.S.Ed. in Art Education

Jacob Steven Unger, Beech Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Ephrata

Dana Leigh Neff, East Mohler Church Road, B.S. in Human Resource Management

Kinzers

Emily Marie Kurtz, Old Philadelphia Pike, B.S. in Nursing

Kirkwood

Elizabeth Ann Proffitt, Schoolhouse Road, B.A. in English

Lancaster

Lauren E. Alshouse, Old Farm Lane, B.A. in International Studies

William Christopher DiGilio, Woodworth Drive, B.S. in Management Information Systems

Alexandra Gagnon, Bentley Lane, Undeclared Business

Alicia Nicole Haines, Newswanger Road, B.S. in Fashion Merchandising

Matthew William Jones, Copley Drive, B.A. in Political Science

Brian E. Kimble, East Fulton Street, B.S. in Hospitality Management

Andrea Leigh Kline, Woodbine Boulevard, B.S. in Hospitality Management

Alyssa Crowe Lunz, Buch Avenue, B.A. in English

Amanda Nicole Marinaro, Ridings Way, B.F.A. in Art Studio

Caitlyn Ann Martin, Corry Avenue, B.S. in Hospitality Management

Christian Nolan Minich, Fleetwood Drive, B.A. in Philosophy

Lauren E. Montague, Hornig Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alexandra Kathryn Moore, Apple Blossom Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Albert Minh Ngo, Crooked Oak Drive, B.S. in Computer Science

Ellen Ochs-Gregory, Leaman Road, B.A. in Sociology

Kelly Lauren Reese, Brookfield Road, B.S. in Interior Design

Jenna Lynn Robertson, Pickering Trail, B.A. in Criminology

Jessica Michele Simeral, Brookfield Road, B.S. in Nutrition

Abigail Mae Smeltz, Crooked Oak Drive, B.S. in Interior Design

Elissa Marie Walton, Davis Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Allyson Marie Weaver, Linwood Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Miranda Lane Wortel, Bowman Road, B.S. in Hospitality Management

Lititz

Sarah Ann Bedwell, Windsor Lane, B.A. in Psychology

Kayla Marie Colletti, Wheatfield Drive, B.S. in Nursing

Lauren Ashley Eppig, Brookwood Drive, B.S. in Child and Family Studies

Andrew Michael Gross, Orchard Road, B.A. in Music

Ethan Nicholas Henny, Buckfield Drive, B.A. in Geography

Alexis Lynn Leed, Rosemont Drive, B.S. in Nursing

Jacqueline Elizabeth Preston, Canterbury Court, B.S.Ed. in Deaf Education

Leah Christine Riegel, South Spruce Street, B.S. in Hospitality Management

Jennifer N. Sies, Ridings Way, B.S. in Nursing

Katherine Anne Westphal, Goose Neck Drive, B.S. in Interior Design

Emily Elizabeth Wood, Field Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Manheim

Emily Jean Cowhey, South Main Street, B.A. in Psychology

Marietta

Jeremy K. Gall, West Market Street, B.S. in Hospitality Management

Tara Lynn Peiffer, West Front Street, B.S. in Clinical Laboratory Science

Mount Joy

Troy Lucas Behmer, Midland Circle, B.A. in Computer Science

Clarence R. Carper, Harvestview N, B.S. in Nutrition

Andrew James Flattery, North Barbara Street, B.A. in Criminology

Matthew Daniel Frampton, Lefever Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Danielle Maria Truett, North Barbara Street, B.S. in Disability Services

Mountville

Sarah Ann Wissinger, Orkney Road B, B.S. in Mathematics

Zachary Preston Zander, Wildflower Lane, B.A. in English

New Holland

Lindsey Alexandra Riehl, Hillcrest Road, B.S. in Nursing

New Providence

Nicole Alyssa McVey, Lancaster Pike, Undeclared in English

Peach Bottom

Keri Ann Swisher, Fulton Inn Road, B.A. in Sociology

Quarryville

Matthew Erik Croyle, Meadow Lane, B.S.Ed. in Music Education

Charles Alexander Fisher, Groffdale Road, B.S. in Finance

Danielle Louise Fisher, North Tanglewood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Nicole Monk, Hartwood Lane, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Reinholds

Ashlee Mae Long, Mohns Hill Road, B.S. in Biology

Haley Ramya McComb, Red Fox Court, B.A. in Economics

Salunga

Kaitlin Marie Haines, West Broad Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Stevens

Anjuli Marie Calhoun, Hopeland Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Steven R. Fassnacht, West Girl Scout Road, B.S.Ed. in Music Education

Strasburg

Angela K. Sollenberger, South Jackson Street, B.F.A. in Music Performance

Willow Street

Stephanie Faye Hallett, Rawlinsville Road, B.S.Ed. in Music Education

Justin Curtis Stroh, Woodhall Drive, B.S. in Management

Lawrence County

Ellwood City

Chelsey Lynn Anderson, Butler Avenue, B.S. in Marketing

Veronica L. Berendt, Country Club Drive, B.S. in Biology

Frank O. Duncan, Woodside Avenue, B.A. in Criminology

Michael Anthony Fidell, Woodside Avenue, B.S. in Biochemistry

Jocelyn Raye Figurel, Division Avenue, B.A. in Anthropology

Marla Joelle Flecher, Locust Terrace, B.S. in Management Information Systems

Hayley Elizabeth Fox, Line Street, B.A. in Psychology

Kristen Leigh Jeannette, Pine Hill Way, Undeclared Health and Human Services

Rachel Rochelle Schuster, Smith Street, B.S.Ed. in Elementary Education

New Castle

Robert Alan Abraham, Wilmington Road, B.A. in Criminology

David Albert Domenick, Virginia Avenue, B.S. in Finance

Emily Anne Donnelly, Lynn Street, B.A. in Criminology

Kelsey Maureen Garmon, East Clen Moore Boulevard, B.S. in Nutrition

Monica Joelle Hanna, Boroline Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kerri Lynn Hutchison, West Moffatt Road, B.S. in Nursing

Courtney Lorene LeViere, Mount Hope Road, B.S. in Nutrition

Jarrod Michael McCormick, Martha Street Extension, B.S. in Accounting

Alex Moses, East Elizabeth Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Nicholas Michael Sibeto, East Washington Street, B.S. in Physical Education and Sport

Courteney Nichole Smith, Beckford Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Dustin Allen Smith, Mount Hope Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Ann Marie Weisz, Old Butler Road, B.S. in Communications Media

Jeremy Joseph Young, Princeton Road, B.A. in Criminology

Pulaski

Grey David Berrier, Shenango Street, B.S. in Finance

Wampum

Terra Jean Eversole, Laura Street, B.A. in Psychology

Ashley Marie Majors, Elizabeth Street, B.A. in Criminology

Johnna Frances Zona, Snake Run Road, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Lebanon County

Annville

Kristen Marie Schott, East Cedar Street, B.A. in Theater

Fredericksburg

Tyler Scot Boyer, Airport Road, B.S. in Computer Science

Jonestown

Terrance Mestry King, Donna Drive, B.A. in Anthropology

Heather Lynn Rine, Jonestown Road, B.A. in Criminology

Lebanon

Trisha Lynn Brubaker, Freeport Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kathryn Mary Greeninger, North Ninth Street, B.A. in Anthropology

Kaitlin Joyce Halsell, Pine Lane, B.A. in English

Kaela Marie Hogue, Church Street, B.S.Ed. in Business Education

Emily T. Krause, South Fourth Avenue, B.A. in English

Angela Marie Rhode, Beta Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Michelle Rodriguez, North Fifth Street, B.A. in Criminology

Melissa Lynn Sattazahn, Poplar Street, B.S. in Hospitality Management

Myerstown

Laura Ann Kale, Stracks Dam Road, B.A. in Journalism

Newmanstown

Helen Martha Pennypacker, Barry Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Palmyra

Erin Lynn Bratton, North Thistledown Drive, B.S. in Interior Design

Ashley Patrice Carmo, Homestead Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Caroline Jeanne Lehman, Brunswick Lane, B.S.Ed. in English Education

Kelsey Sharell Lingle, West Cherry Street, B.S.Ed. in Art Education

Jessica Mae Richards, Clover Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Luke Michael Scipioni, South Grant Street, B.S. in Nursing

Zachary Lee Warlow, Cambridge Court, B.A. in Criminology

Richland

Janell Marie Layser, B.S. in Hospitality Management

James Robert Martin, Linda Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education

Lehigh County

Allentown

Olasya Doreen Charles, North 10th Street, B.A. in Criminology

Madison Jane Crouthamel, West Allen Street, B.A. in Journalism

Samantha Louise Eichelberger, East Tioga Street, B.S. in Biology

Emily Rose Gagliardi, Windermere Avenue, B.A. in Psychology

Jamie Lynn Kemmerer, Cleveland Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Daniel Paul Kushnir, Kraft Drive, Undeclared Fine Arts

Lorainne Nicole Memary, North Kiowa Street, B.S. in Finance

Maura Brigid O'Donnell, Azalea Road, B.A. in Art

Rana Sakher Oweis, South Krocks Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Bethany Nicole Shoup, Alexander Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kaitlyn Elizabeth Squires, South 16th Street, B.S. in Interior Design

Ian Richard Stoneback, Clear Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Jason A. Susko, College Heights Boulevard, B.S.Ed. in Elementary Education

Christopher Mark Walczer, Muth Circle, B.S. in Hospitality Management

Kayla Elizabeth Walczer, Muth Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Bethany L. Weidman, Barn Swallow Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Breinigsville

Kayla Elizabeth Ohl, Magee Xing, B.S. in Nursing

Center Valley

Jennifer Ann DeAngelis, Fieldstone Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Coopersburg

Jarred S. Alcott, East Landis Street, B.S. in Physical Education and Sport

Coplay

Lauren Ann Brosky, Clearview Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Adam Joseph Liskanich, Buchanan Street, B.S. in Accounting

Emily Therese Pany, Maple Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Richard F. Pany, Maple Street, B.S. in Marketing

Emmaus

Peter G. Bartges, German Road, B.S. in Natural Science

Stephen Christensen, North 3rd Street, B.S. in Biochemistry

Anne Elizabeth Dewalt, Chestnut Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Alyssa Nichole Funk, Lawrence Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Sarah Quinn McGovern, Kings Highway N, B.S. in Fashion Merchandising

Carly Jean Smith, Meadow Lane, B.S. in Interior Design

Fogelsville

Nicole A. Moyer, B.S.Ed. in Deaf Education

Laurys Station

Justin Midgley, Devonshire Court, B.A. in Philosophy

Macungie

Meredith Ann Corbet, Fresh Meadow Drive, B.S. in Hospitality Management

Caitlin Louise Egge, Hauser Road L, B.S. in Disability Services

Patrick B. Foley, Cross Creek Road, B.S. in International Business

Vanessa Marie Oren, Lantern Court, B.S. in Accounting

Kristen Karen Schupp, Hillcrest Drive S, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Elizabeth Marie Storck, Chardonnay Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kayla Marie Warner, Peppermint Drive, B.A. in Psychology

New Tripoli

Scott James Fetterman, Camp Meeting Road, B.S. in Communications Media

Teal Elaine Golden, Flint Hill Road, B.S. in Child and Family Studies

Orefield

Kelsey Leigh Dobil, Park Lane, B.S. in Interior Design

Daniel Evan Huber, Rickenbacker Court, B.S. in Physical Education and Sport

Laura Patrice McFadden, Meadow Drive, B.S. in Communications Media

Schnecksville

Beth Lindsey Anderson, Hoffman Drive N, B.S.Ed. in Elementary Education

Kiersten Jan Brobst, Hoffman Drive S, B.S. in Nutrition

Robert Alan Fahler, Wagon Wheel Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lindsay Taylor Reiter, Timber Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Elizabeth J. Todd, Foxcroft Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Michelle Lorraine Wampole, Valley Green Drive, Undeclared Health and Human Services

Slatington

Amber Marie Grace, Park Place, B.S. in Fashion Merchandising

Kaitlyn Lee Hoch, Clover Hollow Road, B.S. in Nursing

Wescosville

Larissa Elizabeth Rosendale, Andrea Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Whitehall

Gina Marie Basile, Pennsylvania Street, B.S. in Nutrition

Brian Krall, Grandview Drive, B.A. in Music

Steve Thomas Mondschein, Sodl Lane, B.S. in Safety Sciences

Emily Lynn Nonnemaker, Fourth Street, B.A. in English

Jacquelyn Diana Trump, Bridge Street, B.A. in English

Amber Cemone Williams, Coplay Court, B.S. in Marketing

Zionsville

Alyssa Nicole Huber, Oak Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Crystal Lynn Shearer, Kohler Road, Undeclared Health and Human Services

Luzerne County

Avoca

Danielle McAndrew, William Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Bear Creek Township

Megan Elizabeth Thompson, Bear Creek Boulevard, B.S. in Child and Family Studies

Dupont

Stanley Knick, Main Street, B.A. in Criminology

Exeter

Helene N. Hurrey, Bennett Street, B.A. in Anthropology

Hanover Township

Jessica Sokola, Springfield Avenue, B.S. in Marketing

Neil Andrew Wittmer, Garrahan Street, B.S. in Physical Education and Sport

Hazle Township

Stephanie Angela Latella, Hillside Drive, B.S.Ed. in Music Education

Hazleton

Victoria Frances Bene, North James Street, Undeclared Business

Kingston

Victoria Elizabeth Lewis, Reynolds Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Luzerne

Sarah Paige Interewicz, North Street, B.S.Ed. in English Education

Nanticoke

Megan Joan Bogdan, Kosciuszko Street, B.S. in Nursing

Alyssa L. Degosky, South Hanover Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Joseph Gregory Hart, River Street, B.S. in Finance

Charles Michael Voyton, South Market Street, B.S. in Biochemistry

Shickshinny

Robert Perry, Silo Road, B.S. in Management

Swoyersville

Brooke Gibson Coslett, Bond Avenue, B.A. in Spanish

Adam Joseph Holschuh, Townsend Avenue, B.S. in Physics

Wapwallopen

Melanie Rose Laird, Mulholland Drive, B.S. in Nutrition

West Pittston

Erin Marie Rogan, York Avenue, B.S.Ed. in English Education

Wilkes Barre

Deanna Marie Belsky, Courtright Street, B.S. in Biochemistry

Ryan John Everett, South Grant Street, B.A. in Psychology

Erin L. Koolman, Miner Street, B.S.Ed. in Music Education

Lycoming County

Cogan Station

Shane Matthew Engel, Mill Hill Road, B.S. in Management

Theresa Rose Shoff, Upper Powys Road, B.S.Ed. in Art Education

Hughesville

Krista Michelle Confer, North Second Street, B.A. in History

Jersey Shore

Blair Morgan Aldridge, Thompson Street, B.S.Ed. in English Education

Holly Kay DeMarco, Wurster Road, B.S. in Nutrition

Montoursville

Rachel Elizabeth Camp, Cemetery Road, Undeclared Business

Cory M. Flick, Weldon Street, B.A. in Criminology

Sara Elizabeth Guthrie, Cedar Street, B.S.Ed. in Art Education

Brock Merritt Larson, Nicely Avenue, B.S. in Communications Media

Lauren Olivia Lawson, Harvey Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Brett Michael Levy, Stopper Drive, B.S. in Management

Alyssa Diane Mitchell, Tallman Hollow Road, B.F.A. in Art Studio

Adrian John Whipple, Weldon Street, B.A. in Criminology

Muncy

Nicole Elise Blessing, South Market Street, B.A. in Journalism

Tyler Kenneth Daley, West Penn Street, B.S. in Natural Science

Samantha B. Velkoff, South Main Street, B.F.A. in Art Studio

Trout Run

Krystle Michelle Gregory, Rt Highway, B.S. in Marketing

Jay Vincent Harter, Bakers Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Sheena Marie Troxell, Liberty Street, B.A. in Psychology

Unityville

Christy Ann Passaretti, Ritter Ridge Road, B.S. in Disability Services

Williamsport

Matthew Brian Jandrisavitz, Queen Street, B.A. in Criminology

Jeanetta Yvonne Joyner, Memorial Avenue, B.S. in Nutrition

Christopher Robert Leidhecker, Northway Road Extension, B.S.Ed. in Music Education

Sultan Aquil Nafis Magruder, Lafayette Parkway, B.A. in Psychology

Gage Jonathen Patchen, Fourth Avenue, B.S. in Finance

Michael Girio Vogel, Pennsylvania Avenue, B.S. in Accounting

McKean County

Bradford

Hannah Marie Garrett, Euclid Avenue, B.A. in English

Theresa Hoffmann, Jackson Avenue, B.A. in English

Kane

Tessa Jayne Thompson, Rolick Lane, B.S. in Human Resource Management

Smethport

Chelsea Catherine Becker, Christian Hollow, B.A. in Theater

Abigayle Louise Weaver, Route 46, B.S.Ed in Music Education

Mercer County

Clark

Heather Ann Bougher, Parkview Drive, B.S. in Communications Media

Greenville

Brandi L. Hoffman, Eagle Street Fl, B.S.Ed. in Social Studies Education

Anthony Thomas Luciani, West Jamestown Road, B.S. in Respiratory Care

Thomas James Mahlon, Park Lane, B.S.Ed. in Art Education

Megan Kaye Webber, Meadowlane, B.S. in Nursing

Grove City

Kelly Ann Dumrauf, Daugherty Road, B.S. in Physical Education and Sport

Rachel Elena Englehart, N. Liberty Road, B.S. in Management

Britt L. Kenniston, Carrie Way, B.S. in Nursing

Casey Rebecca Leigh, Nutt Road, B.S. in Fashion Merchandising

Kelly Patricia McBryan, Forest Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Justin Matthew McNamara, East Main Street, B.A. in Sociology

Ryan Patrick McNamara, East Main Street, B.S. in Communications Media

Kaitlin Grace Torok, East Pine Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Julie Lynn Ventura, East Main Street Extension, B.A. in Political Science

Hadley

Carly Bee McConnell, Pine Hollow Drive, B.S. in Natural Science

Hermitage

Nicole Bellich, Tiffany Lane, B.S. in Interior Design

Heather Lynn Campbell, Lori Lane, B.S. in Nursing

Jonathan Allen Diegan, Robertson Road, B.S.Ed. in Physics Education

Michelle Lynn Diegan, Robertson Road, B.S. in Nursing

Leah Christine Ferringer, Skyline Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Jennifer Lyn Harper, Donald Road, B.S. in Nursing

Alexis Christine Johnson, South Darby Road, Undeclared in Physics

Erin E. Mentrek, Ridgewood Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Genna Marie Mentrek, Ridgewood Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Caitlin Eileen Sabulsky, Donald Road, Undeclared Health and Human Services

Erica Roth Skinner, Riverbend Court, B.S.Ed. in Music Education

Nickolaus Andrew Smigel, Romar Drive, B.A. in Criminology

Isaac James Tarbell, Reiber Road, B.S. in Child and Family Studies

Jonna Ann Vellente, South Keel Ridge Road, B.S. in Physical Education and Sport

Alyssa Lynne Yarzab, Cranbrook Drive, B.S. in Nursing

Mercer

David Justin Long, Oak Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kevin Thomas Waterloo, Autumn Drive, B.S. in Natural Science

Sharon

Tyler Michael Golub, Jefferson Avenue, Undeclared Humanities and Social Sciences

Bradley Michael Kiester, South Myers Avenue, B.A. in Criminology

Gabrielle Marie Rahn, Heinz Avenue, B.S. in Hospitality Management

Jesse H. Riffle, Ellsworth Street, B.A. in Criminology

April Lynn Snyderwine, Wilson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Sharpsville

Leah Lynn Angott, North Neshannock Road, B.S. in Hospitality Management

Kristi Lauren Pisarcik, Laurel Drive, B.A. in Sociology

Transfer

Nicholle Renee Dunn, Rutledge Road, B.S. in Child and Family Studies

Alexandra Leigh Miller, Willadell Road, B.S. in Hospitality Management

West Middlesex

Richard Tyler Hosfelt, Clubhouse Drive, B.S. in Human Resource Management

Lauren Alexsis Palmer, Mitchell Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Marla Ann Pivarnik, Mitchell Road, B.A. in Psychology

Amanda Elaine Quarterson, Bedford Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Charles Dustin Ruffo, Fetsko Road, B.A. in Political Science

Mifflin County

Belleville

Levi James Harmon, East Main Street, B.S. in Safety Sciences

Lewistown

Morgan Elizabeth Brown, Fairway Place, B.S. in Fashion Merchandising

Charles William Gehrett, Winding Way, B.S. in Applied Mathematics

Patricia Marie Gehrett, Winding Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Allison Marie Hower, Peach Orchard Road, B.S. in Nursing

Rebecca Jane Kifer, Ridgley Avenue, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Lucas J. Koontz, Greenbriar Road, B.A. in Criminology

Kyle Steven Lewis, South Grand Street, B.A. in Economics

Acacia Dawn Mauery, Donary Circle, B.A. in Art

Chelsea David Mohr, Grand Parkway N, B.S. in Interior Design

Abby Rose Stomackin, Cornfield Circle, B.S.Ed. in Art Education

Curtis Scott Wert, Snooks Hill Road, B.A. in Psychology

McClure

Erin Marie Confer, Underhill Road, B.S.Ed. in English Education

Kayla Ann Lash, Back Maitland Road, B.S. in Nursing

McVeytown

Ashley Nicole Kitting, Bice Lane, B.S.Ed in Elementary Education

Milroy

Jessica Leigh George, South Main Street, B.S. in Human Resource Management

Newton Hamilton

Tabitha Joy Barrick, B.S. in Accounting

Reedsville

Cindy L. Brown, Brittney Lane, B.S.Ed. in English Education

Monroe County

Bartonsville

Emily Lauren Mross, Rural Route 1, B.A. in Journalism

Brodheadsville

Natisha Marie Versuk, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Canadensis

Ashley Marie McCoy, Rural Route 2, B.S. in International Business

Cresco

Allison Ann Scrudato, White Oak Road, B.S. in Hospitality Management

East Stroudsburg

Ashley M. Ertel, Short Hill Road, B.A. in Sociology

Nadhirah Assata Norman, Haven Lake, Undeclared Health and Human Services

Kunkletown

Erik Scott Kempf, High Point Drive, B.S. in Hospitality Management

Mount Pocono

Katelyn E. Myers, Sterling Road, B.A. in History

Saylorsburg

Deanna Constance Meek, Highpoint, B.A. in History

Scotrun

Edward James Dillon, Scotrun Drive, B.S. in Communications Media

Daniel Christopher McDermott, Scotrun Drive, B.S. in Management

Stroudsburg

Brittanie Godfrey, Rainbow Drive, B.A. in Criminology

Kelly Nicole Hall, Rainbow Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

Matthew L. Mesko, Rural Route 1, B.S. in Management

Jumoke Shani Rivers, Greenwood Xing, B.S. in Marketing

Naeemah Akilah Smith, Elm Street, B.S. in Disability Services

Matthew Gilbert Walter, Ridge Road, B.A. in Economics

Tobyhanna

Shurondae Dianelle Butler, Lakeside Drive, B.A. in Psychology

Ruth Faith Olive Walker, Fairhaven Drive, B.S. in Biology

Montgomery County

Ambler

Wade Hedges Baily, East Francis Avenue, B.S. in Safety Sciences

Alyssa Marie Hutchinson, Cedar Hill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Audubon

Stephanie Nicole Gryga, Regency Drive, B.A. in Psychology

Gregory James Walter, Redtail Road, Undeclared Natural Sciences

Blue Bell

Rachel Louise Marinari, Valley Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew James Stavinga, Glenn Lane, B.A. in Criminology

Cedars

Russita Marie Buchanan, Skippack Pike, B.S. in Interior Design

Cheltenham

Rachel A. Aistrop, Wetherill Road, B.A. in Spanish

Catherine Patricia McCann, Boyer Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Moncure Vaden, Hilldale Road, B.S. in Human Resource Management

Collegeville

Claire L. Amico, Westover Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Idamarie Desiree Arici, Vincent Drive, B.A. in Journalism

Sabrina Marie Jones, West 5th Avenue, B.A. in Psychology

Rachael Elizabeth Masterson, Vincent Drive, B.A. in Political Science

James Price, Exmoor Drive, B.A. in Anthropology

Colmar

Katelyn Marie Krissinger, General Forst Drive, B.S. in Accounting

Ashley Elizabeth Mandes, East Walnut Street, B.A. in Criminology

East Greenville

Meaghan G. Kuhns, Washington Street, B.S. in Natural Science

Gilbertsville

Dennis Walter Collins, Pinehurst Way, B.S. in Finance

Kristin Marie Troilo, Broad Street, Undeclared in English

Glenside

Austin L. Afshar, Cricket Avenue, B.S. in Natural Science

Philip Ali Afshar, Cricket Avenue, B.S. in Natural Science

Apris Marjorie Walker, Fortune Road, B.S. in Communications Media

Harleysville

Alexandra Lyn Gibilante, Bishopwood Boulevard E, B.A. in Journalism

Steven Kyle Henderson, Perkiomenville Road, B.S.Ed. in Music Education

Erin Lynn Holloway, Pioneer Circle, B.S. in Physical Education and Sport

Stephanie Michelle Mallis, Hackney Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Ronald Phillips, Stormfield Drive, B.S. in Hospitality Management

Sarah Elizabeth Stauffer, Westbourne Road, B.S. in Communications Media

Hatboro

Kelsey Lynn Faehner, Cypress Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Alicia Ashley Heiduk, Moonflower Road, B.A. in Criminology

Hatfield

Brittany Rose Allman, South Main Street, B.S. in Physical Education and Sport

Melissa Jean Kornock, Needham Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

James Colin Ward, Valley Woods Road, B.A. in Criminology

Robert W. Zinsmeister, Quail Circle, B.S.Ed. in Mathematics Education

Horsham

Julia Mary Harvey, Downey Drive, B.S. in Safety Sciences

Paul Michael Schenk, Norristown Road, B.S. in Marketing

Huntingdon Valley

Emily Nicole Evans, County Line Road, B.S. in Interior Design

Alyssa Jean Geiger, Eagle Road, B.S. in Nursing

Jenkintown

Alex Calvin Flood, West Avenue, B.A. in Economics

King of Prussia

Stephanie Noelle Bianco, Suellen Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lansdale

Megan Stephanie Alexander, Misty Meadow Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Lesley E. Anders, Garfield Avenue, B.A. in Journalism

Kenneth Hal Chonofsky, Jackson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael Patrick Katch, Claremont Drive, Undeclared Business

Kevin M. Lodge, Militia Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Victoria Regina Lopardo, Columbia Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Garrett Michael Ofenloch, Locust Drive, B.S. in Finance

Stephanie Rae Schwartz, Brookwood Road, B.S. in Fashion Merchandising

Leah Christine Smith, Amber Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Jessica Lynne Van Etten, Addison Lane, B.S. in Nursing

Matthew Douglas Wells, Sycamore Drive, noncertificate in Teaching Certificate in Education

Limerick

Kimberly Sarah Robinson, Windsor Drive, B.S. in Natural Science

Norristown

Caitlin Helen Dunbar, Clyston Road, B.S. in Interior Design

Lakeisa Mercia Hill, Powell Street, B.S. in Natural Science

Jamie Nicole Palmerio, Taft Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Amanda Jean Royer, Township Line Road, B.A. in Art

Jesse Rae Thomas, North Trooper Road, B.S. in Communications Media

Eric S. Warburton, First Street, B.S. in Respiratory Care

North Wales

Danielle Rose Eppinger, Stump Road, B.S. in Physical Education and Sport

Elizabeth Anne Kelly, Barberry Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Pennsburg

Carlie Ann Bearn, Bowers Mill Road, B.S. in Child and Family Studies

Samantha Jo Devine, Otts Road, B.S. in Communications Media

Pottstown

Kellie Lauren Caldwell, Rivendell Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Nicole Ashley Decker, Brynne Lane, B.S. in Marketing

Steven Hays Maack, Maple Glen Circle, B.S.Ed. in Biology Education

Katrina Marie Murray, S. Evans Street, B.S. in Finance

Nwaeze Onyemaobim, Juniper Street, B.S. in Management

Danielle Marie Poletti, Rose Valley Road, B.A. in Theater

Rydal

Michael Duane Link, Fairacres Road, B.S. in Marketing

Schwenksville

Melinda Joan Borgnis, Summit Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Shawn Thomas Juliano, Meng Road, B.S. in Management

Joseph Tan O'Brien, Road, B.A. in Art

Souderton

Angela Nicole DeGennaro, Thornton Court, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Laura Christine Roberts, Wynnefield Drive, B.S. in Hospitality Management

Telford

Amanda Skye Burgert, South Third Street, B.S. in Communications Media

Caitlyn Aileen Rosenberger, Ridge Road, B.A. in Spanish

Robert Alan Stanley, Madison Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Willow Grove

Lindsey Michelle Harris, Duffield Street, B.S. in Fashion Merchandising

Tess Jahne Johns, Rubicam Avenue, B.A. in Psychology

Jenna Noelle Kurilla, Greyhorse Road, B.S. in Nutrition

Wyncote

Nicolette Patricia Magee, Hewett Road, Undeclared Health and Human Services

Wynnewood

Neil Joseph Trevisani, Latham Drive, B.S. in Management

Montour County

Danville

Alexander Paul Rudowski, Leer Lane, B.S. in Regional Planning

Amberlee Ryanne Taylor, Bloom Street, B.A. in Political Science

Northampton County

Bangor

Joshua Grant Hemus, Ryan Road, B.S. in Accounting

Bath

Kelli Lynn Hertzog, West Beersville Road, B.S. in Marketing

Bethlehem

Hillary Noelle Bender, Evergreen Drive, B.A. in Art

Thomas Joseph Brown, Comfort Circle, B.S. in Communications Media

Sarah Elizabeth Grossman, Markham Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

David Thomas James, Birmingham Square, B.S.Ed. in Music Education

Julianne Marie Kelhart, Red Oak Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Caitlin Elizabeth Mangan, Spring Street, B.S. in Natural Science

Grania Maire Riess, Millard Street, B.S. in Fashion Merchandising

Abby Anne Ward, Easton Road, B.S.Ed. in Art Education

Kristen Amy Zackavitch, Shakespeare Road, B.S. in Interior Design

Easton

Garritt Keith Fleming, Baldwin Drive, B.A. in Psychology

Erick David Randolph, Royal Manor Road, B.A. in Psychology

Kyle Donald Thomas, Cherry Avenue, B.A. in Political Science

Hellertown

Brian Evins, Constitution Avenue, Undeclared Humanities and Social Sciences

Sasha Tiffany Williams, Northampton Street, B.S. in Human Resource Management

Bryan Michael Wolst, Springtown Hill Road, B.S. in Management

Mount Bethel

Stephanie K. Spina, Jacoby Run Road, B.S. in Interior Design

Nazareth

Amanda Marie Bohn, Moravian Street, B.A. in Criminology

Jeffrey Paul Fehnel, Redwood Lane, B.S. in Management

Jenna Lynn Gazzola, Beaver Run Drive, B.S. in Biochemistry

Stacey Amber Haverstock, Sycamore Street, B.S. in Fashion Merchandising

Amy Elizabeth Rydeen, Colver Road, B.A. in Chemistry

Kevin Robert Sweitzer, Round Table Drive, B.S. in Interior Design

Northampton

Matthew J. Klitsch, Kingston Court, B.S. in Biology

Megan E. Yezzo, East Ninth Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Walnutport

Kylie Erin Boskey, East Zimmer Drive, B.S. in Interior Design

Northumberland County

Elysburg

Corey A. Pilkus, East Center Street, B.S. in Management Information Systems

Kulpmont

Julie Laskoski, Poplar Street, B.S. in Accounting

Marion Heights

Corrine Jacqueline Filipczak, East Melrose Street, B.A. in Criminology

Milton

Jemerson Alexander Crouse, Fonda Road, B.S. in Management

Mount Carmel

Cassandra Candance Olear, Columbia Avenue, B.S. in Finance

Northumberland

Chad Allen Brady, Comfort Road, B.S. in Accounting

Sunbury

Courtney Michelle Cydis, Catawissa Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Jayme Nicole Ritchie, State Route 890, B.S. in Interior Design

Lindsey Nicole Scheller, Reagan Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Turbotville

Daniel Philip Mingle, Mingle Road, B.A. in Art

Watsontown

Samantha J. Foust, Pennsylvania Avenue, B.A. in Criminology

Amanda Loye Stamm, East Third Street, B.S.Ed. in English Education

Perry County

Duncannon

Ashley Lynn Hazelton, Barrick Drive, B.S. in Marketing

Alesha Jean Headley, Palmer Lane, B.S. in Nursing

Casie Jo Matter, Mundorff Lane, B.A. in Criminology

Aaron Gary Snook, Karen Avenue, B.S.Ed. in English Education

Elliottsburg

Maggie Sue Dixon, Peach Ridge Road, B.S. in Interior Design

Eric Michael Stone, Germany Ridge Road, B.S. in Athletic Training

Landisburg

Nicholas Robert Fazio, Polecat Road, Undeclared in Regional Planning

Liverpool

Paige Kiersten Lower, N. Pine Street, B.A. in International Studies

Loysville

Stephanie Alleman, Quarry Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/Special Education

Marysville

Lindsey Alise Brewbaker, Ridgeview Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Kelsi Jean Wiley, Church Street, Undeclared Health and Human Services

Millerstown

Daniel Garrett Doncheski, State Route 17, B.A. in History

Kira Lynn Wray, Hilltop Road, B.S. in Nursing

New Bloomfield

Krista Marie Shumaker, New Bloomfield Road, B.S. in Management

Newport

Mary Beth Heicher, Old Ferry Road, B.A. in Art

Philadelphia County

Philadelphia

Allison Shade Abey, Provident Street, B.S. in Management

Quazetta Inez Alexander, Hawthorne Street, B.S. in Biology

Kareema Tiffany Alston, Paul Street, B.A. in Criminology

Sherita R. Banks, Glenloch Street, B.A. in Criminology

Marpu Biawogei, Higbee Street, B.A. in Sociology

Shaquerrah Rena Brew, Jane Street, B.A. in Psychology

Michael Paul Brisker, West Olney Avenue, B.A. in Criminology

Nadirah Monique Brown, Widener Street, Undeclared Humanities and Social Sciences

Stacey Sonilia Browne, Marwood Road, B.S. in Child and Family Studies

Rodney Alan Burton, Dudley Street, B.S. in Clinical Laboratory Science

Lora A. Bynum, North 28th Street, B.A. in Criminology

Tahree Carroll, West Olney Avenue, B.S. in Respiratory Care

Cieara Crystal Carter, Mandela Way, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Nyana Simone Cofer, Sylvester Street, Undeclared Health and Human Services

Paul Christopher Curtis, North Bread Street, B.A. in Computer Science

Donta Alexander Drew, North Sydenham Street, B.S.Ed. in English Education

Iyuana Irene Fletcher, Haddington Street, B.S. in Communications Media

Myriah Lyndaris Farrare, North 39th Street, B.S. in Communications Media

Jerome Lee Gallman, Sansom Street B, B.S. in Communications Media

Malaya D. Garrett, Catharine Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jason Ryland Gay, North 50th Street, B.S. in Marketing

Janice Iris Gilliard, East Cheltenham Avenue, B.S. in Communications Media

Danielle Suedell Graves, North Yewdall Street, B.A. in Criminology

Anthony Maurice Harris, Hunter Street, B.S. in Communications Media

Rydesha Shantel Harris, Sparks Street, B.S. in Communications Media

Shakia Nicole Harris, West Columbia Avenue, B.A. in Criminology

James Robert Halloran, Primrose Road, B.A. in Journalism

Dashona Marla Holloway, North 53rd Street, B.S. in Respiratory Care

Marceeta Latonya Holmes, Reach Street, B.S. in Communications Media

Amanda Kristine Jackson, Rosemar Street, B.A. in Psychology

Chenae D. Jackson, Moore Street, B.S. in Marketing

Anjolee L. Jefferson, Fayette Street, B.S. in Communications Media

Tori N. Johnson, North Bambrey Street, B.A. in Criminology

Zinneh Kesselly, Harley Avenue, B.A. in Psychology

Keeva D. King, South Capitol Street, B.A. in Criminology

Stephen D. Labarge, Alcott Street, B.S. in Biology

Angela Denise Lane, West Russell Street, B.A. in Political Science

Cherise Dolores Lawrence, North 34th Street, B.S. in Child and Family Studies

Yvonda Shinina Lee, North 18th Street, B.S. in Biology

Christina S. Lewis, Powelton Avenue, B.A. in Political Science

Fatima Louise Lowry, West Ruscomb Street, B.A. in Criminology

Armid Edward Mainor, Greenway Avenue, B.S. in Accounting

Kashonda Shariya Mann, Langdon Street, Undeclared Education

Indya A. Marshall, West Cambria Street, B.S. in Biology

Marcus Lauar Martin, West Ritner Street, B.A. in Spanish

Bret Vaughn Matthews, North 16th Street, B.S. in Biology

Jayana Yvette Meares, South Sheridan Street, B.S. in Management

Anesha Minnis, West Thompson Street, B.S. in Hospitality Management

Qurana Markia Moody, East Upsal Street, B.A. in Criminology

Kashmire Jaiquanna Moore, West Sulis Street, Undeclared Health and Human Services

Cory Marcel Nelson, Geneva Avenue, B.A. in Criminology

Siera D. Newkirk, Grovers Avenue, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Arielle Sharae Norment, West Godfrey Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Sanchez T. Outlaw, Brunner Street, B.S. in Child and Family Studies

Nikia Nicole Proctor, West Oxford Street, B.A. in Sociology

Jovana Ramos, Knorr Street, B.A. in Theater

Kimberly Ann Raskay, Loney Street, B.S. in Nursing

Nancy Eillen Richard, Provident Road, B.A. in Political Science

Natasha Nicole Richardson-Norman, Belden Street, B.S. in Communications Media

Toya Janet Robertson, Malcolm Street, B.S. in Communications Media

Alhassane Sall, Bridge Street, B.S. in International Business

Michael Edward Sanders, North 57th Street, B.A. in Criminology

John Joseph Schilling, West Chew Avenue, B.S. in Management

Jennifer Maria Schneider, Bandon Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Cashmere Senquetta Valentine, Stewart Street, B.S. in Natural Science

Aaron James Smith, North 13th Street, B.S. in Nursing

Melissa Denise Solter, East Dauphin Street, B.A. in Criminology

Brams Theodore, Herkness Street, B.S. in Management

Jeanine T. Tuppings, Malcolm Street, B.A. in Criminology

Natasha Renee Valentine, McKean Street, B.A. in Criminology

Kristin Johnsie Williams, Cutler Street, B.A. in Criminology

Khalif James Woodard, Island Avenue, B.S. in Marketing

Naporje Dominique Washington, East Sharpnack Street, B.A. in Sociology

Pike County

Bushkill

Aviva Carroll, Ranchlands, B.A. in Psychology

Melissa A. Schmalzried, Pine Ridge, B.S.Ed. in Music Education

Hawley

Melissa Susan Rogers, Rural Route 2, B.A. in English

Nicholas John Volpe, Welwood Avenue, B.F.A. in Art Studio

Lackawaxen

Matthew Thomas Carasiti, B.A. in Criminology

Matamoras

Katherine Elizabeth Caldwell, White Birch Road, B.S. in Natural Science

Milford

Jennifer Fowler, Sawkill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Tori Rae Martin, Martin Lane, Undeclared Health and Human Services

Alyssa Kelsey McCarthy, Macs Lane, B.S. in Nursing

Shohola

Brittany Marie Feiler, Route 6, B.S.Ed. in Social Studies Education

Shane Velsor, Route 6, B.A. in Music

Potter County

Austin

Mark Joseph Reed, School Street, B.S. in Computer Science

Kiley Marie Walker, Thorn Street, B.S. in Safety Sciences

Erika Linsey Wambaugh, Cowley Hill Road, B.S. in Nursing

Coudersport

Sabrina Ann Hershey, Center Park, B.S. in Nursing

Morgan Elizabeth Shaffer, Ross Street, B.S.Ed. in English Education

Schuylkill County

Auburn

Ahri Noel Leibensperger, Fork Mountain Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Barnesville

Kristy Ann Delluso, Catherine Street, B.S. in Nursing

Coaldale

Briane Amber Shane, West Early Avenue, B.S. in Interior Design

Mahanoy City

Megan Ann Goodman, East Centre Street, B.S. in Nursing

McAdoo

Eric John Storm, Haddock Road, B.S. in Accounting

Orwigsburg

Joseph Isaac Woo, Willow Road, B.S. in Nursing

Pitman

Johnathan Clark Reiner, Cemetery Road, B.S. in Management Information Systems

Pottsville

Jillian Grace Fellows, Third Avenue, B.A. in Psychology

Patrice Mary Minder, Halsey Lane, B.S. in Hospitality Management

Monica Claire Orlosky, Albert Boulevard, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kayleigh N. Schartel, Howard Avenue, B.A. in Sociology

Caitlin Alexandria Shields, Mahantongo Street, B.S. in Environmental Health Science

Samantha Michelle Wood, West Market Street, B.S.Ed. in Music Education

Ringtown

Angelica M. Dunsavage, East Main Street, B.S.Ed. in Music Education

Saint Clair

Andrea Kayleen Kroznuskie, Fairview Street, B.A. in Economics

Shenandoah

Jessica Lynn Mulkusky, West Columbus Street, B.A. in Criminology

Tamaqua

Murphy Katelyn Bennett, North Lehigh Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Tower City

Jessica Lynn Ritzman, Johannas Drive, B.S. in Clinical Laboratory Science

Snyder County

Mount Pleasant Mills

Tanisha Lynn Bolig, Heister Valley Road, B.S. in Interior Design

Selinsgrove

Christine Marie Aughenbaugh, North Eighth Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Jeff David Bennett, State Route 204, B.S. in Hospitality Management

Sheilena Erika Harrington, B.A. in Political Science

Joshua David Hoke, Colonial Drive, Undeclared in Regional Planning

Laura Olivia King, Greenbrier Avenue, B.S. in Nursing

Danielle N. Peachey, Meadowbrook Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Shamokin Dam

Andrew Scott Brandt, West 8th Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Somerset County

Berlin

Haley Beth Albright, Mountain Ridge Court, B.S. in Nursing

Jacob Paul Dively, East Main Street, B.A. in Criminology

Jared Michael McCormick, Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Megan C. Will, Main Street, B.A. in Art

Boswell

Billie Jo Miller, Main Street, B.S.Ed. in Art Education

Nicole Marie Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sarah Ann Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Bryan Edward Ridilla, Juniata Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jenna Lora-Rose Spory, Church Grove Road, B.S. in Nursing

Katelyn Jenae Vinisky, Penn Avenue, B.S. in Natural Science

Cairnbrook

Kelly Dorsey Kramer, Road South, B.S.Ed. in Mathematics Education

Central City

Kevin Andrew Kozlick, Manges Street, B.A. in Economics

Robert Dean Toth, Statler Street, B.A. in Psychology

Confluence

Katlyn Darlene Uphold, Mae West Road, B.S. in Child and Family Studies

Davidsville

Jacob A. Feathers, Hickory Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alan Lee Johnson, Crestview Drive, B.S. in Safety Sciences

Nathan Edward Pahel, Delaware Trail, B.A. in Criminology

Fairhope

Kayla B. Mothersbaugh, Glencoe Road, B.S. in Interior Design

Friedens

Jessica Leigh Crawford, Stoystown Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Allison Nicole Kowalewski, Stoystown Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Hollsopple

Laura Elizabeth Dail, Somerset Pike, B.S. in Athletic Training

Thomas Joshua Hiravi, Soap Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Chelsea Kristen Myers, Woodstown Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Jenners

Gregory James Scrimager, West Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jennerstown

Amanda Dawn Harned, James F. Barron Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Corynn Elizabeth Williams, B.S. in Interior Design

Jerome

Mark Edward Keim, B.A. in Psychology

Nicole Marie Telenko, B.S.Ed. in English Education

Rockwood

Courtney Elizabeth Bowman, Casselman Road, B.A. in Psychology

Amanda Leigh Engleka, Kingwood Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kimberly L. King, King Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Makenna Ann Lape, Water Street, B.S. in Natural Science

Marlly Rebecca Zerfoss, Main Street, B.S. in Disability Services

Somerset

Chelsea L. Braeseker, West Fairview Street, B.S. in Hospitality Management

Breanna Ann Colson, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Lee Cook, West Bakersville Edie Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kayla Jo Hemminger, Sugar Maple Road, B.S.Ed. in Business Education

Kristi Anne Jacobson, Buckeye Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Aimee Sue Krause, Raceland Road, B.S. in Nutrition

Leeann Renae LaSota, Mancini Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Margo Payne MacKenzie, Lansberry Court, B.S. in Natural Science

Madison Alyse McLaughlin, East Garrett Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rebecca Jean McNeel, Bluebird Spg, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alyssa Brooke Morocco, East Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Megan Elizabeth Pritts, Berlin Plank Road, B.A. in Art

Abby Jo Sicheri, Walker Grove Road, Undeclared Health and Human Services

Zachary Blair Walker, Kline Road, B.A. in English

Chelsey Lynae Weimer, Weimer Lane, B.S.Ed. in English Education

Stoystown

Benjamin Allen Custer, Lambertsville Road, B.A. in Computer Science

Kelsey Rae Rice, Ralphton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Windber

Sarah Anne Bostock, 14th Street, B.A. in Art

Kayla M. Cominsky, Mount Carmel Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Nancy Marie Dagostino, Park Avenue, B.S. in Nursing

Lynn Marie Elias, Jackson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Michael Fluder, 25th Street, B.S. in Finance

Mark Brian Horner, 23rd Street, B.S.Ed. in Business Education

Tiffany Marie Hornick, Third Street, B.S. in Child and Family Studies

Broc Lynn Jennings, Peacefull Valley Road, B.A. in English

Megan Diane Mazur, Llanfair Road, B.S. in Child and Family Studies

Marcey Lynne McClain, 25th Street, B.A. in English

Kenneth Corey Oldham, Dark Shade Drive, B.A. in Journalism

Nathan Joseph Pagano, Graham Avenue, B.S. in Biology

Matthew Christopher Pekala, Eighth Street, B.A. in Art

Kayla Erin Soohy, Old Bedford Pike, B.S. in Child and Family Studies

Jacob Thomas Stone, Washington Street, B.S. in Communications Media

Jacqueline Lee Thomas, Sugar Maple Drive, B.S. in Interior Design

Kayleigh Renee Tyson, Richland Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Tyler James Wantiez, Forest Hills Drive, B.A. in Sociology

Susquehanna County

Forest City

Laura Jean Curtis, Hudson Street, B.A. in Psychology

Ashley May Roberts, Stone Bridge Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Friendsville

Christopher Thomas Stanis, Valley Road, B.S. in Biology

Montrose

Kristi Marie Hoffa, Rural Route 3, B.A. in Art

New Milford

Sara-Jo Grover, Old Route 11, B.A. in Criminology

Roger Clay Morrison, Church Street, B.S. in Computer Science

Susquehanna

Kelly Tennille Brant, Hausbrook Road, B.A. in Sociology

Tioga County

Elkland

Vincent James Calvario, Pattison Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Erin Renee Hackett, Hemlock Street, B.S. in Interior Design

Riana Lynn Jones, Pattison Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Lawrenceville

Andrea Lorraine Stoddard, Rolling Acres Lane, B.S. in Hospitality Management

Little Marsh

Kirstie Lynn Keill, Route 249, B.S.Ed. in Music Education

Mansfield

Lindsey Mckaig Cummings, Brooklyn Street, B.S. in Interior Design

Zachary Adam Renner, Church Road, B.S. in Athletic Training

Erin Marie Thomas, Second Street, B.S. in Hospitality Management

Middlebury Center

Whitney Jean Cornell, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Alexandria Lynne Kohler, Norris Brook Road, B.A. in Criminology

Wellsboro

Sam Michael Cavanaugh, Route 6, B.A. in Criminology

Katherine Grace Hughes, Hills Creek Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Andrea Kathleen Strein, Sherman Street, B.S. in Biochemistry

Westfield

Gery Lee Sweet, Mill Street, A.A. in General Studies

Union County

Allenwood

Scott Bradley Kitner, Gap Road, B.S. in Physical Education and Sport

Mifflinburg

Shantell Marie Snider, Green Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

New Columbia

James Leroy Hagerman, White Deer Pike, B.S. in Accounting

Winfield

Jillian Catherine Dietrich, Woodsedge Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Sara Amanda Raleigh, Erdley Church Road, B.S.Ed. in Art Education

Venango County

Cranberry

Kari Lyn Goughler, Whitehill Road, B.S. in Athletic Training

Emlenton

Cameron Matthew Ashbaugh, Whitehall Road, B.F.A. in Music Performance

Ellie Ann Hillard, Eakin Road, B.S. in Nursing

Franklin

Thomas Joseph Heffernan, Maple Street, B.A. in Criminology

Megan Elizabeth Kahle, Garden Drive, B.S. in Biology

Natalie A. Keith, Liberty Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Benjamin James Ruth, Meadow Road, B.S. in Nutrition

Kelly Ann Sandok, B.A. in Theater

Meredith Ann Schoonover, Pittsburgh Road, B.S. in Interior Design

Brittan Dawn Wolbert, Baker Road, B.S. in Biology

Oil City

Leah Marie Groner, West Fourth Street, B.S. in Hospitality Management

Matthew Stephenson, High Street, B.A. in Criminology

Andrew Kenneth Szafran, Park Avenue, B.A. in Criminology

Carly E. Woods, Woods Road, B.A. in Sociology

Polk

Randall W. Frye, Georgetown Road, B.S.Ed. in Music Education

Seneca

Danielle Elisa Fesenmyer, East State Road, B.A. in Art

Laura Kristen Heineman, Allison Road, B.S. in Nutrition

Eve Rebecca Hoffman, Acorn Drive, B.A. in Sociology

Venus

Christine Marie Snyder, County Line Road, B.S.Ed. in Music Education

Warren County

Pittsfield

Kayla Ann Johnson, Newton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Russell

Jessica Leigh Adams, Cedar Court, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Christopher Maynard Wilson, Old State Road, B.S. in Management

Sugar Grove

Heather Elizabeth Riel, Pleasant Street, B.S. in Athletic Training

Scott J. Wagner, Jackson Run Road, B.A. in Criminology

Tidioute

Jason Michael Snavley, Route 62, B.S. in Hospitality Management

Warren

Rebecca Michelle-Louise Dean, Jennie Lane, B.S. in Child and Family Studies

Joel Stephen Goodwill, West Street, B.S. in Marketing

Joanna Christine Jaskolka, Kamp Street, B.S. in Hospitality Management

Melissa Renee Larsen, Stoney Lonesome Road, B.S. in Nursing

Michele Lee Phelps, Miller Hill Road, B.S. in Nutrition

Brogan Marie Yarzabek, Meadow Lane, B.S. in Natural Science

Washington County

Bulger

Amber Rhea Norrid, Pleasant Valley Road, Undeclared Health and Human Services

Canonsburg

Lisa Marie Boyer, Pearl Drive, B.A. in Psychology

Elizabeth Nicole DeVitis, Orchard Avenue, B.S. in Nursing

Michael Thomas O'Neill, Vista Drive, B.S. in Natural Science

Christopher John Pintar, Louise Court, B.A. in Criminology

Jennifer Marlowe Smith, Old Pike Street, B.A. in Spanish for Internationl Trade

Zachary Paul Tirpak, Woodridge Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Jeffrey David Warnock, Pearl Drive, B.A. in Criminology

Annalese K. Weldy, South Central Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Cecil

Samantha L. Teters, Old Orchard Lane, B.A. in Criminology

Charleroi

Patrick Ian Camut, Conrad Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Katrina Alex Papantonakis, Elizabeth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Coal Center

Alexander Kyle Ball, Coal Center Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Natalie Lynn Granato, Granato Drive, B.A. in Economics

Eighty Four

Kristin Ashley Dudra, Green Valley Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Cali Ann Lewis, Munntown Road, B.S. in Fashion Merchandising

Carrie Barrett McGraw, Sugar Run Road, B.A. in Anthropology

Ellsworth

Megan S. Guza, Chestnut Street, B.A. in Journalism

Finleyville

David Jonathan Geary, Gill Hall Road, B.S. in Marketing

Rebecca Jean Lumsden, Heath Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Anne M. McMaster, Mingo Church Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah E. Morrow, Boyka Drive, B.A. in Anthropology

Hickory

Daniel Mark Saftner, Washington Avenue, B.S. in Geology

Houston

Kristin Lorraine Hravnak, Hickory Lane, B.S. in Hospitality Management

Brianna Lynn Liebold, North Main Street, B.S. in Physical Education and Sport

Samantha Mary Macek, Woodlawn Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Lawrence

Jaclyn Dawn Kliber, Old Farm Road, B.S. in Fashion Merchandising

McDonald

Jason Allen Burkett, Windridge Circle, B.A. in Criminology

Shaun Robert Kelly, Fannie Street, B.A. in Criminology

Shannon Marie McGinnis, Fort Cherry Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Renee Michelle Ruggiero, Reissing Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

McMurray

Justin Robert Bak, Holly Drive, B.S. in Physical Education and Sport

William Travis Burket, Friar Lane, B.S. in Safety Sciences

Kelsey Marie Dray, Thomas Road, B.S. in Nursing

Molly Lynn Dunn, Brookdale Circle, B.S. in Safety Sciences

Alexander Richard Fincham, Woods Lane, B.S. in Management

Alexa Lee Kamphaus, Demmel Drive, B.A. in Criminology

Alexandra Rose Kerner, Canterbury Lane, Undeclared Health and Human Services

Natalie Palamides, Fireside Drive, B.A. in Theater

Alexandra D. Phillips, Bunker Hill Drive, B.S. in Communications Media

Monongahela

Lea M. Behanna, Ridge Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Sarah E. McMahon, Irey Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Michael Alan Shuey, Longview Avenue, B.S. in International Business

David Matthew Verno, Anton Street, B.S.Ed. in Music Education

Alanna Ziemba, Marne Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Roscoe

Amanda Jo Bilitski, Watson Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Venetia

Natalie Catherine Corkos, Ridgeview Drive, B.A. in English

Benjamin Jason Edner, Bebout Road, B.A. in Psychology

Tyler William Hartz, Creekside Court, B.S. in Physical Education and Sport

Lisbeth Elle Petrozza, Fox Creek Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Gina Celeste Wagner, Fox Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Bryant Weaver, Sugar Camp Road, B.S. in Computer Science

Washington

Ryan Michael Allinder, Independence Boulevard, B.S. in Accounting

Kali Taylor Aloia, Kingswood Court, B.S. in Nutrition

Kaylee Elizabeth Bellhy, Beverly Drive, B.S.Ed. in Music Education

Alexandra Lynn Caffrey, Royal Oak Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Miranda J. Calvert, Sanitarium Road, Undeclared Health and Human Services

Kaylyn Helen Gauna, Elkie Drive, Undeclared Business

Sara Michelle Johnson, Ellis Avenue, B.S. in Interior Design

Jillian Farah Kowcheck, Arlington Avenue, B.S. in Marketing

Brooke Ann Pahler, Laddie Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Caitlin Amanda Rogers, Fairway Street, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts

Wayne County

Honesdale

Caitlyn Dunn, Kelly Point Way, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Gatlin Matthew Garrett, Reining Road, B.S. in Natural Science

Jacqueline Elizabeth Rose, White Mills Road, B.S.Ed. in Music Education

Samantha Marie Shelton, Navajo Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Lake Ariel

Joshua Richard Gershey, White Road, B.A. in History

Lakeville

Karisa Nicole Daniels, Lone Oak Drive, B.S. in Child and Family Studies

Newfoundland

Carli Anne Moritz, Stillwater Drive, Undeclared Humanities and Social Sciences

White Mills

Lindsey Ann Watson, Elizabeth Street, B.S. in Natural Science

Westmoreland County

Acme

Aimee Jo Irwin, Laurel Lane, B.S.Ed. in English Education

Ardara

Amanda Marie Lynn, Water Street, B.S.Ed. in Chemistry Education

Arnold

Misha Lynn Kozikowski, Kenneth Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Julianne Marie Masters, Victoria Avenue, B.S. in Communications Media

Chelsey Lynn Patterson, Kimball Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Keith Edward Seanor, Victoria Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Avonmore

David Michael Fulton, State Route 156, B.S. in Geology

Daniel Charles Hallwirth, Sixth Street Extension, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary Ryan Kerchensky, Water Street, B.S.Ed. in Art Education

Cory W. Ritter, Bell Point Road, B.S. in Environmental Health Science

Christopher Lee Stewart, State Route, B.S.Ed. in Elementary Education

David Loyd Wheatley, Allshouse Road, B.A. in Criminology

Amy M. Wylie, Westmoreland Avenue, B.A. in History

Bolivar

Michelle Nicole Crise, Route 259, B.S.Ed. in Mathematics Education

Bridget E. Young, Washington Street, B.A. in Religious Studies

Delmont

Allison Parks Avila, Monticello Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Danielle Marie Cook, Barrington Ridge, B.A. in Psychology

Allison Skye McLeod, Heritage Court, B.S. in Child and Family Studies

Heather Marie Susich, Stotler Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Calvin Franklin Wilson, Suncrest Drive, B.S. in Computer Science

Derry

Alexandra Lee Agostinone, Hays Street, B.S. in Nursing

Esther Eliza Hull, South Ruby Street, B.F.A. in Music Performance

Tasha Marie Markosky, Markosky Lane, B.S. in Child and Family Studies

Geoffrey Alan Maus, South Summit Street, B.A. in Theater

Brandi Leigh Shine, 17th Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Megan Elizabeth Spangler, Old Route 217, B.S. in Nursing

Elizabeth Catherine Srsic, Fairview Lane, B.S.Ed. in Art Education

Katie Jean Yakopovich, Datsko Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Export

Anthony Luke Berardinelli, Glenwood Court, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Nicholas J. Flanders, Pfeffer Road, B.S. in Regional Planning

Emily Anne Franey, Harrison City Road, B.A. in Journalism

Megan C. Gillespie, Spring Valley Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Heather Nicole Holbein, Pheasant Run Drive, B.S. in Interior Design

Brett R. Hollabaugh, Mallard Court, B.A. in Economics/Mathematics

Courtney Lynn Hood, Fawn Lane, B.A. in Criminology

Laura Lynn Kanouff, Mamont Drive B, B.A. in Criminology

Nicole Ann Lockwood, A. Mamont Drive, B.S. in Nursing

Jason Matthew Plank, Arrowhead Court, B.S. in Computer Science

Jeremy Lucas Snider, Pennsylvania Street, B.A. in English

Bethany Marie VanKirk, Evans Road, B.S. in Physical Education and Sport

Aaron Jonathan Wassenaar, Quail Court, B.A. in Economics

Andrew Howard Weigold, Thompson Road, B.S.Ed. in Business Education

Greensburg

Bethany Lane Banaszewski, Tippecanoe Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Katie Marie Bebar, Elm Street, B.S.Ed. in Art Education

Dustin Beck, Freeman Road, B.S. in Physical Education and Sport

Amanda Lynn Bee, South Washington Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Eric John Bruno, Westland Drive, B.A. in Criminology

Melissa Carnack, Orchard Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Nicholas John Carnicella, Mount Pleasant Road, Undeclared Business

Diana Luz Estela DeMarco, Greenock Drive, B.S. in Natural Science

Brittany Anne DiChello, Crestridge Drive, B.A. in Economics

Roxanne Rose Dreskler, Thomas Richard Lane, B.S. in Management Information Systems

Amy Rosemary Duncan, Adrian Drive, B.S. in Marketing

Renee L. Fagan, Spring Run Road, B.S.Ed. in English Education

Cameron Paul Faylor, Main Street Apt. B, B.A. in Political Science

Alanna Carmella Ferrett, Quail Drive, B.S. in Biology

Brittany Ann Gasparro, Cribbs Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Kayla Renee Grundy, North Main Street G, B.S. in Management

Corey Scot Hay, Keystone Street, B.S. in Accounting

Jonathan Edward Henninger, Rimrock Road, B.S. in Biochemistry

Kimberly Marie Hilliard, Santone Drive, B.S. in Hospitality Management

Megan Sara Jankovic, Bellfield Court, B.A. in Criminology

Juliann Marie Johnson, Old Airport Road, B.S. in Nursing

Ashlee Bree Jury, Sassafras Lane, B.A. in English

Jordan Evan Jury, Sassafras Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Tyler Paul Kelly, Willow Crossing Road, B.A. in Criminology

Megan Marie Laughlin, Bonita Drive, B.S. in Nursing

Joshua Antonio Marsili, Westland Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Danielle Marie Mays, Rolling Meadows Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Corey Lee Mentch, Arch Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cameron Alexander Miller, Middletown Road, B.A. in Psychology

Alissa Marie Montgomery, Tarnwood Way, B.S.Ed. in Mathematics Education

Lauren Ashley Mough, Green Street, B.S.Ed. in English Education

Megan Justine Murphy, Cypress Drive, B.S. in Athletic Training

Amy Christine Pushwa, Redgrave Drive, Undeclared Health and Human Services

Ryan J. Rauch, Mount Pleasant Street, B.S. in Nursing

Robert Arthur Sarraf, Clearview Drive, B.S.Ed. in Business Education

Molly Elizabeth Sias, Donohoe Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Elizabeth Snyder, Fosterville Road, B.S.Ed. in Biology Education

Stefany Elizabeth Stofko, Foxglove Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrea Mae Territ, Westland Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Dana Ann Thomas, Meadowbrook Avenue, B.S. in Communications Media

Stephen Ronald Todaro, Ashland Street, B.S. in Natural Science

Ashley Marie Tomer, Rural Route 3 E, B.S. in Marketing

Douglas William Trenk, Alexander Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alexandra Paige Waugaman, Brookview Drive, B.S. in Nursing

Jennifer Nicole West, Bryan Drive, B.A. in Psychology

Shona Romayne Young, Old Route 66, B.S. in Natural Science

Hannastown

Brian DeMarino, Shoup Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jennifer Lynne McFadden, Shoup Avenue, B.S. in Accounting

Harrison City

Ashley Nicole Catullo, Saddlebrook Drive, B.S. in Nursing

Jennifer Lynn Levy, Buck Run Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Alina Marie Ronca, Brook Valley Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Gabriela Mimi Terente, Redoak Drive, B.S. in Finance

Hunker

Emily M. Kubler, Dublin Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kenneth R. Williams, Sandworks Road, B.A. in History

Irwin

Cory Thomas Blotzer, Rizzi Drive, B.S. in Accounting

Brooke L. Campbell, Manchester Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Christina Marie Carroll, Brush Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Louis Oliver Colaianni, Aspen Drive, B.A. in Chemistry

Matthew Robert DeFilippo, Roseanne Circle, B.S. in Finance

Angela Michele Divelbiss, Pettigrew Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

David Andrew Gogol, Colonial Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Julia M. Ihrig, Craig Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Chase Caleb Keibler, George Washington Circle, B.A. in English

Leah Marie Kistler, Louis Court, B.S. in Hospitality Management

Collin Joseph Lindberg, Laurel Avenue, Undeclared Humanities and Social Sciences

Ashley Lynne McAteer, Roseanne Circle, Undeclared Health and Human Services

Christina Lynn Mesko, Renaissance Drive, B.S. in Hospitality Management

Jeffrey R. Moon, South Rolling Hills Avenue, B.A. in Economics/Mathematics

Tyler Nicole Nuzzo, Penntowne Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Marisa Renee Pacelli, Adele Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Stefanie Marie Stitely, Fairwood Drive, B.S. in Finance

Jaira Lyn Teamann, Irene Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Michael Joseph Visnick, Long Drive, B.S.Ed. in Music Education

Louise Anna Vranesevic, Victoria Lane, B.S.Ed. in Music Education

Matthew Robert Watkiss, Slebodnik Road, B.S. in Management

Danielle A. Yanez, Northeast Drive, B.S. in Nursing

Tara Katherine Young, Sheffield Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Jordan Luke Ziemski, Cedar Glenn Drive, B.S. in Respiratory Care

Jeannette

Nathan Tyler Bosco, Calmar Drive, B.S. in Safety Sciences

Meredith Foster Byerly, Margaret Street, B.S. in Interior Design

Amber Nicole Contino, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Lynn Contino, Penn Adamsburg Road, B.S. in Accounting

Zachary James Dreskler, Lockwood Drive, B.S. in Hospitality Management

Courtney Beth Josselyn, Skyview Drive, B.A. in Psychology

August Gainer Matrisch, Matrisch Lane, B.S.Ed. in Music Education

Jessica Lynn McEwen, College Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Brian R. McHenry, Bushy Run Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Bryan George Morrison, Briarwood Drive, B.S. in Marketing

Renee Nicole Reitz, Lewis Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Kelly E. Shaw, Sunview Avenue, B.S. in Management

Jonathan B. Wingert, Calmar Drive, B.A. in Criminology

Corinn Marie Wolfe, Morningside Avenue, B.A. in Psychology

Latrobe

Jamie Kathleen Boerio, Glacier Court, B.S.Ed. in Music Education

Jessica Renea Bridge, Kunkle Acres Lane, Undeclared Business

Caitlin Amber Bumar, Frank Circle, B.A. in Psychology

Patricia Ann Claypool-West, Raymond Avenue, B.A. in Sociology

Lindsey Marie Daykon, Miller Street, B.S.Ed. in Art Education

Christopher Michael Delenne, Red Cut Lodge Road, B.S. in Management

Kristen Ashley Edgerly, Chestnut Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Tiffany Nicole-Park Findling, Smokey Mountain Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Kortney E. Haines, Owens Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

David Richard Hone III, Edgewater Townhouses, B.S. in Management

Joshua L. Kosker, Dailey Avenue, B.F.A. in Art Studio

Beth Ann Kromka, Ridilla Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Katie Lynn Moffa, Richmond Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Christine Petrarca, Fifth Avenue, B.S. in Nutrition

Bree Ann Piper, Pallet Shop Lane, B.A. in Criminology

Mark Andrew Regalla, Route 982, B.S. in Physics

JeffJoe Maximilian Regula, Catherine Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sarah Jane Rowe, Shady Lane, Undeclared Business

James Chad Schmeling, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Adam Charles Short, Gertrude Street, B.A. in Criminology

Chad Dennis Sterrett, East Monroe Street, B.S. in Accounting

Danielle Marie Susa, Heritage Drive, B.S. in Nursing

Kayla Marie Taylor, West Grant Street, B.S. in Nursing

Heather Lynne Thomas, High Meadows Court, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Kelli Lynne Thomas, High Meadows Court, B.S. in Hospitality Management

Emily Rose Wood, Yellowstone Drive, B.S. in Human Resource Management

Ann Margaret Zedek, Ice House Roadd, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ligonier

Elizabeth Jan Ashy, Forbes Drive, B.S. in Child and Family Studies

Matthew Thomas Beckman, Mill Road, B.S. in Nursing

Nicole Lee Davis, Hillside Avenue, B.S. in Nursing

Victoria Lee Franco, North Saint Clair Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Alexandria Lian Grab, Tall Timber Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

McKenzie Katherine Gross, Clifford Woods Road, B.S.Ed. in Art Education

Matthew Blair Henderson, Harvey Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Nicholas Joseph Parrish, Jefferson School Road, B.S. in Management

Kori Helen Tetkoski, Route 259, B.S. in Nutrition

Crystal L. Theys, Third Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Samantha Ruth Turmo, Martz Drive, B.S. in Management

Andrew Nolan Williams, Darlington Road, B.A. in Journalism

Lowber

Raymond Perry Felger, Campbell Street, B.S. in Management

Lower Burrell

Elese Marjorie Allan, Kay Street, B.S. in Marketing

Jill Elizabeth Egbert, Michigan Avenue, B.S. in Nutrition

Anthony James LeDonne, Wallace Street, B.S. in Geology

Eric M. McAlpine, Hilltop Drive, B.A. in Criminology

Justin T. Meyers, Cherry Lane, B.A. in Criminology

Steven Michael Pish, Mintwood Drive, B.S. in Child and Family Studies

Alexander Joseph Pope, Riverview Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Thomas Joseph Shank, Thor Drive, B.A. in Criminology

Brandy Alexandra Spiering, Glauser Lane, B.S.Ed in Music Education

Melinda Marie Tipton, Florida Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Brandon Joseph Turano, James Street, B.S. in Finance

Stephanie L. Voith, Violet Drive, B.S. in Child and Family Studies

Monessen

Johnathan Edward Byron, Reservoir Avenue, B.A. in Music

Rachel Ann Dzimiera, Jones Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Mount Pleasant

Caz M. Bejger, Lentz Way, B.S. in Geology

Chelsea Noelle Forbes, Washington Street, B.S. in Communications Media

Breanne Nicole Hynek, Lemmon Road, B.A. in Criminology

Rachel A. Sage, Buckeye Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Allison Lynn Shumar, North Diamond Street, B.S.Ed. in English Education

Valerie Ann Sibal, Front Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Zachary John Singer, East Smithfield Street, B.S.Ed in Elementary Education

Nicole Lynn Swank, Greenlick Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kenneth Allen Tinkey, Route 982, B.S. in Regional Planning

Justin Matthew DePalma, Front Street, B.A. in Criminology

Nathan Jay Forbes, Washington Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Brittany Taylor Hudson, Center Avenue Rear, B.S. in Hospitality Management

Kristin Michelle Zipnock, South Hitchman Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Murrysville

Maura McHugh Barrett, Impala Drive, B.S. in Chemistry

Maria Teresa Chichilla, Christy Road, B.S. in Nursing

Colleen Ruth Hassell, Princess Court, B.S. in Nursing

Jeffrey Michael Laliberte, Edgetree Lane, B.A. in International Studies

Rachel Ann Pierce, Reynard Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts

Daniel William Popp, Duchess Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Elizabeth Zorak, Macintyre Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

New Alexandria

Brooke Elizabeth Bonifazi, Tucker Road, Undeclared Health and Human Services

Amy Michelle Bouch, Pump Station Road, B.S.Ed. in English Education

Joshua Hartley Catanzarite, Mount Carmel Road, B.S. in Communications Media

Cynthia Lynnette Duncan, State Route 981, Undeclared Humanities and Social Sciences

Scott J. Elliott, Guthrie Road, B.S. in Physical Education and Sport

Laura N. Liprando, Tanager Drive, B.S. in Accounting

Nicholle Marie Merenda, Archway Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Diane Elizabeth Sanderson, State Park Road, B.A. in Chemistry

Rebecca Elizabeth Saunders, Greenwalt Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

New Derry

Vincent Samuel Esposito, B.S.Ed. in Elementary Education

Lacie J. McDonald, Adam Lane, B.A. in Sociology

Stephanie Lynn Moga, Route 982, B.S.Ed. in Social Studies Education

New Florence

Nevin Jacob Zimmerman, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Meghan Maureen Cassidy, 19th Street, B.A. in International Studies

Ryan Michael Cunningham, Route 711, B.S. in Regional Planning

Rachel A. DeStefano, Hutchison Hollow Road, B.S.Ed. in Biology Education

Tabitha Huffman, 13th Street, B.A. in Criminology

Devin T. Lichtenfels, Crawford Road, B.A. in History

Brittaney N. Luther, Rural Route 1, B.A. in English

Kelli Elizabeth McGinnis, Clay Pike Road, B.S. in Physical Education and Sport

Amanda Jane Olmstead, Valley Brook Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts

Brittany Nicole Skedel, Route 22 Highway E, B.S. in Nursing

New Kensington

Mallory Elizabeth Baker, Seventh Street, B.S. in Child and Family Studies

Larry William Chabal, Manchester Hill Road, A.S. in Electro-Optics

Mitchell Douglas Davis, Milligantown Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Angelica Marie Guzzo, Charles Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Melinda Diane Hare, Merwin Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Courtney Nicole Keene, Dinwiddie Drive, B.S. in Nursing

Marissa Dawn Marsh, Stewart Lane, B.S. in Interior Design

Nicholas Joseph Masi, Glenview Drive, B.A. in Criminology

Dan P. Mertz, Regent Drive, B.S. in Natural Science

Nora Datres Milliron, Charles Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Samantha Rae Moore, State Street, B.S. in Communications Media

Lea Rochelle Nelson, Lois Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Serena Marie Pitel, Carl Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rebecca Marie Pujol, Elm Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jordan Lindsay Ritchie, Aluminum City Terrace, B.S.Ed. in Mathematics Education

Gianina Ainsley Romito, Ligonier Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Nicole Anne Shannon, Martin Avenue, B.A. in Criminology

Alyssa Kristine Sobota, Aluminum City Terrace, B.S. in Communications Media

Maria Laina Toney, Fernledge Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Valerie Ann Tumminello, Lynn Ann Drive, B.S. in Accounting

New Stanton

Jena Mae Chatlos, Shrader Hollow Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Franklin Edward Lewis IV, Building, B.S.Ed. in Social Studies Education

North Huntingdon

Jessica Rae Anderson, Samantha Way, B.S.Ed. in Deaf Education

Stephanie Nicole Chapman, Lindale Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Anthony Alexander Derry, Peregrine Drive, B.A. in Criminology

Amber M. Dworek, Quaker Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Ashley Marie Dworek, Quaker Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Gina R. Esposito, Autumn Lane, B.S. in Child and Family Studies

Nicholas Oran Fallone, Kensington Place, B.S.Ed. in Elementary Education

Jacob Michael Feryus, Colonial Manor Road, B.A. in Criminology

Chad R. Good, Robbins Station Road, B.A. in Economics/Mathematics

Andrew Vincent Gorenz, Adams Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlyn Elizabeth Hill, Pinewood Road, B.A. in Anthropology

Daisy Lynn Kmetz, Samantha Way, B.A. in Psychology

Christopher Joseph Kukic, Otis Drive, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Melanie M. Lane, Marcia Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kayla M. Lang, Saint Clair Drive, B.S. in Nursing

Katherine Jane Lynn, Main Street, B.S. in Hospitality Management

Erin M. McGowan, Otis Drive, B.S. in Geology

Ryan Thomas O'Toole, Semple Drive, B.S. in Finance

Sarah Rochelle Ruffner, Scotch Hill, B.S. in Respiratory Care

Kristen Marie Savorelli, Northwest Drive, B.S. in Nutrition

Daniel Jerome Sprumont, Bruce Drive, B.S. in Communications Media

North Irwin

Bree Ellen Bigelow, Washington Avenue, B.S. in Biology

Lee Rachel Bigelow, Washington Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Penn

Joshua A. Kistler, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Shannon Michelle Satira, B.S. in Nursing

Ruffs Dale

Jennifer Amanda Santmyer, State Route 31, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Scottdale

Stormie Gail Clark, Jennings Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Justina Ann Crawford, Mount Pleasant Road, B.S.Ed. in Music Education

Sarah Elizabeth Hann, Ore Mine Hill Road, B.S.Ed. in Music Education

Matthew Ryan Harding, Second Avenue, B.S. in Geology

Kelly Ann Mayer, Springer Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Seward

Sarah Elizabeth Blair, Griffith Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Casey Leeann Burkett, Chestnut Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Danielle Marie Darby, Route 56, B.S. in Fashion Merchandising

Joshua Allen Darr, Thompson Street, B.S. in Biology

Tiffany Austin Fry, Route 56 Highway E, B.S.Ed. in Mathematics Education

Laura Renee Merle, Donelson Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kendall Catherine Rudnik, Route 403 Highway S, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Dana Andrew Turgeon, Route 403 Highway S, B.S. in Regional Planning

Slickville

Jody Lynn Pounds Crissman, Louise Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Stahlstown

Brittany Ann DeMarchi, Upper Tabernacle Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sutersville

George Calvin Ribich, Curry Road, B.S. in Business Technology Support

Trafford

Kimberly Jane Boonie, Gilmore Avenue, B.S.Ed. in Chemistry Education

Sabrina Lynn Boura, Short Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Deborah Anne Ragan, Cherry Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ashlee Ann Schwartz, Ardennes Court, B.A. in Criminology

Rebecca Marie Smith, Seventh Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Leigh Anne Steffan, William Drive, B.S. in Nutrition

Mark Albert Woleslagle, Pine Hollow Road, B.S. in Finance

Vandergrift

Nicole Danielle Butch, Crawford Avenue, B.A. in Sociology

Kristen Rhea Dilick, Dilick Lane, B.S. in Child and Family Studies

Amanda Cristine Guthrie, Spruce Hollow Road, B.A. in Criminology

Karen Cynthia Henry, State Route 66, B.S.Ed. in Elementary Education

Tashina Jean Johns, Stoney Hill Road, B.S. in Communications Media

Michelle Lefevre, A Jackson Avenue, B.S. in Management

Laura Elizabeth Miller, Armstrong Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Brandon R. Plazio, Palamino Drive, B.A. in Criminology

Hillary Ann Smith, Claypool Road, B.S. in Nutrition

Gregory Peter Tarosky, Dime Road, B.S. in Safety Sciences

Stephanie Anne Yarup, Sherman Avenue, B.A. in Psychology

West Newton

Emily Rose Balko, Vine Street, B.S. in Nursing

Westmoreland City

Alexis Rae Corrie, Sumac Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Youngstown

Timothy Roy Miller, Frosty Road, B.A. in History

Tammy Ann Miller, Frosty Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Youngwood

Aarika A. Trout, South Fifth Street, B.S. in Communications Media

Wyoming

Factoryville

Courtney E. Koelsch, Rural Route 2, B.S. in Accounting

Kate Lynn Petrewski, Rural Route 2, B.S. in Hospitality Management

Laceyville

Lindsay Sue Millard, Rural Route 2, B.A. in Psychology

Meshoppen

Sean Kelly Morahan, Rural Route 3, B.S.Ed. in Business Education

Tunkhannock

Courtney Marie Johnston, Jayne Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Teresa Mae Stage, Franklin Avenue, B.A. in History

Zachary Edward Zbegner, Nice Lane, B.S. in Communications Media

York County

Dallastown

Andrea Lynn Hoffman, Honey Valley Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Delta

Sarah Elisabeth Smith, Castle Fin Road, B.A. in Sociology

Dillsburg

Luke John Barricklow, Fairway Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Matthew Timothy Keirn, Maple Street, B.S. in Nursing

Amanda Lynne Lobeck, Rocky Ridge Road, B.S. in Human Resource Management

Jorgi Shea McCarren, Greenbriar Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Christin Mary Moore, Franklin Church Road, B.S. in Physics

Cody Michael Nicholson, Range End Road, B.F.A. in Music Performance

Dover

Eddie Cervantes, Amy Avenue, B.S. in International Business

Heather Anne Ryan, Danielle Drive, B.S. in Child and Family Studies

Etters

Megan Elizabeth Marshall, Conley Lane, B.S.Ed. in English Education

Hanover

Danielle Marie Barnhart, Oakwood Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Paul Jacob Bingham, Fuhrman Mill Road, B.A. in Geography

Felicitas Annette Dunn, Stacey Drive, B.S. in International Business

Katlyn Brianna Grim, Eastwood Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Andrew Philip King, Sheridan Drive, B.A. in Geography

Rachael Evelyn Koontz, Savoir Drive, B.S. in Nursing

Courtney Allegra Turner, Beaver Creek Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jennifer Lynne Weimer, East Middle Street, B.S. in Finance

Ronald Neal Wetherson, Barts Church Road, B.A. in Criminology

Jacobus

Elizabeth Ann Gaynor, York Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer Lynn Gohn, Ensminger Drive, B.S. in Interior Design

Lewisberry

Alexandria Rae Branyan, Lewis Street, B.S. in Nursing

Manchester

Nathan Alan Curry, Sweitzer Court, B.A. in Biology

Roxanne Nicole Hotaling, East Parkview Road, B.S.Ed. in Art Education

Mount Wolf

Amelia Marie Qualters, Laurel Drive, B.S. in Communications Media

New Freedom

Lauren Nicole Anderson, Independence Drive, B.S. in Nursing

Melissa Erin Connelly, East High Street, B.A. in Psychology

Kristin Nicole Dunlop, North Shaffer Drive, B.S. in Nursing

Rachel C. Larum, Liberty Avenue, B.S. in Hospitality Management

Christopher Matthew Schott, Nittany Court, B.A. in Criminology

Red Lion

Victoria Elizabeth Domkoski, Beverly Hills Court, B.S. in Interior Design

Laura Frances Hopkins, Circle Drive, B.S.Ed. in Music Education

Alice Elizabeth Mount, Curds Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Seven Valleys

Jacquelyn Kate Mister, Claremont Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Shrewsbury

Tara Nicole Riley, Whitcraft Lane, B.S. in Nursing

Spring Grove

Anne Elisabeth Smith, Walters Hatchery Road, B.S.Ed. in Music Education

Stewartstown

Emily Kelly Cottrell, Coupler Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Elena Rose Pietrowicz, Kings Way, B.A. in Criminology

Wrightsville

Briana Nicole Deibler, Strickler School Road, B.S.Ed. in Music Education

Chelsea Marie Jones, B.A. in Psychology

Yoe

Allyssa Sue Myers, West Broad Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

York

Katherine Annette Bambling, East Butter Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kelli Anne Barron, Princeton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Stacey Kendall Burwick, Quaker Drive, B.S.Ed. in Music Education

Katelyn Marie Crumling, Valley View Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Lauren Nicole Englar, Chesterbrook Drive, B.S. in Communications Media

Caitlin June Farrell, Reynolds Mill Road, B.S. in Nursing

Kevin Jacob Frisby, Willow Court, B.S. in Management

Zachary Paul Green, Chestnut Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Meredith Caroline Hady, Keeney Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Megan Frances Hoover, Wetherburn Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Meghan Victoria Huff, Rathton Road, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Kelsey Elizabeth Lane, Southern Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Gabrielle Renee Lehigh, Board Road, B.A. in Anthropology

Kaitlin Grimmer LeRoy, Wedgewood Way, B.A. in Theater

Kaitlin Faith MacKenzie, Honey Valley Road, B.S. in Nursing

Bradley Scott Masenheimer, Federal Road, B.S.Ed. in Music Education

Michelle Helen Maurtua, Greenwood Road, B.S. in Nursing

Ryan Patrick McNeely, Emmanuel Drive, B.A. in History

Christopher Joseph Mosebrook, A Ruppert Road, B.A. in Political Science

Nicholas Lee Murray, Eastwood Drive, B.S. in Marketing

Megan Erin Petit, Taylor Road, B.S. in Nursing

John Frederick Riggs, Meadow Hill Drive, B.A. in Psychology

Lauren A. Robinson, Greendale Road, B.S. in Nursing

Katelyn Marie Romesberg, Shaanti Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Stacey Rene Root, Indian Rock Dam Road, B.S. in Athletic Training

Alexis Nicole Scott, South Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Amber Lynn Shorb, Woodshead Terrace, B.S. in Nursing

Brandon Alexander Snyder, Lyndhurst Road, B.A. in Criminology

Michael S. Stough, E. Market Street, B.A. in Criminology

Brandon Dominic Walker, Mulberry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Outside Pennsylvania (United States)

California

Faith Jamie Ambrosini, Crescent Way, Salinas, B.A. in Anthropology

Victoria Marie Constant, Canyon Ridge Drive, Bonita, B.S. in Biochemistry

Brittany Lynn Gordon, Lakeshore Drive, Fairfield, B.A. in Religious Studies

Keith Kaanoi Hapenney, Pinecone Street, Corona, Non-degree program

Kaitlin Rebecca Hughes, Rita Court, Santa Clara, B.A. in Music

Michael Garrett Kennedy, Camellia Court, Rancho Cucamonga, B.A. in Political Science

Connecticut

Vincent Michael Sciortino, Camp Street, Middletown, Undeclared

Zachary John Stayman, Down River Road, New Canaan, B.A. in Political Science

Delaware

Alexander Logan Wolfgang Dettwyler, Orchard Avenue, Newark, B.A. in Psychology

Nicholas James Fritz, Cedar Tree Drive C, Wilmington, B.A. in Art

Eric Steven Layton, Griffith Lake Drive, Milford, B.A. in Psychology

Heather Erin Robbins, Frederica, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Florida

Colleen Marie Garten, Kernan Boulevard South, Jacksonville, B.A. in Spanish

Levar Alfonso Mills, Johnson Creek Drive, Jacksonville, B.S. in Communications Media

Samantha Lynn Tira, 78th Street East, Bradenton, B.S. in Fashion Merchandising

Sybil Blithe Watson, Lagoon Drive, Pensacola, B.A. in Psychology

Georgia

Lauren Michelle Bottenfield, Summerwood Drive, Cumming, B.S.Ed. in Elementary Education

James Braden Chancellor, Bradley Court, Newnan, B.S. in Computer Science

Kara Leigh Markle, Knollwood Court, Peachtree City, B.S. in Fashion Merchandising

Hawaii

John J. Dirda, Bougainville Drive, Honolulu, B.S. in Safety Sciences

Michael James Kennedy, Oahu Avenue, Honolulu, B.S. in Natural Science

Illinois

Zachary Stephen Lynn, West 109th Street, Chicago, B.S. in Applied Mathematics

Kerianne Marie Mahoney, Alpine Drive, Lake Zurich, B.A. in Anthropology

Danielle Marie Ostendorf, Revere Ridge Road, Rockford, B.S. in Physical Education and Sport

Priyanka H. Patel, North Waterford Drive, Schaumburg, B.S. in Nursing

Indiana

Adam Christopher Burgdorf, DeShields Drive, Evansville, B.A. in Psychology

Chris Chambers, Alexandria, B.A. in History

Nathaniel Clayton Gangwer, North County Road W, Rossville, B.S.Ed. in Social Studies Education

Leah Kathleen Shanks, North State Road, Wheatfield, B.S.Ed. in Deaf Education

Hollie Anne Speedy, Stockton Drive, Noblesville, B.A. in Criminology

Kentucky

Nadia Gondal, Logan Lane, Leitchfield, B.S. in Fashion Merchandising

Maine

Ethan Thaddeus Edmondson, Echo Pines Road, Mount Desert, B.S.Ed. in Music Education

Maryland

Daniel Steven Anderson, Canterbury Drive, Sykesville, B.S. in Management Information Systems

Morgan Elaine Baker, Randall Lane, Williamsport, B.S.Ed. in Music Education

Samantha Bartholomew, Sour Cherry Way, North Potomac, B.A. in English

Katherine Annemarie Bechtel, Orchid Drive, Hagerstown, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Marie Beck, Palladi Drive, Baltimore, B.S. in Nursing

Martin Joseph Bindel, Old Carriage Road, Glen Arm, B.S. in Hospitality Management

Timothy Adam Brady, Dellcrest Drive, Forest Hill, B.A. in Criminology

Ashley Dawn Branthoover, South Main Street, Accident, B.S. in Hospitality Management

Leslie Michelle Brown, Archery Drive, Ft. Washington, B.S. in Fashion Merchandising

David Christopher Carr, Pheasant Run, Ijamsville, B.A. in History

Acacia Joy Cooper, Fairborn Terrace, New Carrolton, B.S. in Child and Family Studies

Megan E. Dell, Boxwood Drive, Hampstead, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Claudia Maria Escobar, Nicholson Lane, North Bethesda, B.S. in Hospitality Management

Ryan Elizabeth Ferrell, Glenallan Avenue, Silver Spring, B.A. in Anthropology

Mary Michele Geiser, Frostwork Row, Columbia, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kathryn Marie Gentile, Newbury Court, Gaithersburg, B.S.Ed. in Music Education

Jonathan Steven Gerber, Fairway Drive, Westminster, B.A. in Criminology

Ilona Globa, Sawdust Circle, Rockville, B.A. in Journalism

Christian James Hall, Long Hill Drive Southwest, Cumberland, B.A. in Criminology

Alli Lee Hamilton, Boileau Court, Middletown, B.A. in Criminology

Christopher James Hannigan, Providence Circle, Walkersville, B.S. in Physical Education and Sport

Sarah La Roque Harper, Night Hawk Way, Gaithersburg, B.S. in Nutrition

Zachary Bryan Jamison, Blue Mountain Drive, Maugansville, B.S.Ed. in Elementary Education

Shelby Shonnae Kelley, Winexburg Manor Drive, Silver Spring, B.A. in Art

Michael E. Knapp, Valley Oak Way, Bel Air, B.A. in Psychology

Sarah Elizabeth Langan, Bosc Court, Thurmont, B.S. in International Business

Stephanie C. Linker, Bridle Court, Reisterstown, B.S. in Fashion Merchandising

Allyson Michelle Long, Carroll Creek View Court, Frederick, B.S. in Physical Education and Sport

Katelyn Elizabeth Marshall, Maiden Drive, Bowie, B.S. in Biology

Robin Marie Matty, Osprey Drive, Derwood, B.A. in Anthropology

Sean T. Meighen, Fragile Sail Way, Ellicott City, B.S.Ed. in Social Studies Education

Jennifer Lynn Michelli, Emmaline Drive, New Market, B.S.Ed. in Elementary Education

Rebecca Bozena Tyger Mir, East Walnut Street, Delmar, B.A. in Art

Michelle Nguyen, Shorefield Road, Wheaton, B.S. in Environmental Health Science

Christopher Ryan Poet, Independence Road, Clear Spring, B.S.Ed. in Music Education

Angela Marie Rowland, Countryside Drive, Middletown, B.S. in Biochemistry

Christopher Paul Sabatino, Severn River Road, Severna Park, B.S. in Management

Brittany Jean Skolaski, Pinyon Pine Court, Eldersburg, B.S.Ed. in Elementary Education

Hana May Smith, Durr Road, Oakland, B.S. in Nutrition

Alexsandra Mae Snyder, Holleybrooke Court, Walkersville, B.S. in Hospitality Management

Willis Reginald Spencer, Wilenoak Court, Baltimore, B.S.Ed. in Music Education

Katharine Ruth Stock, Brooklyn Bridge Court, Laurel, B.S.Ed. in Deaf Education

Cara A. Stouffer, Belle Hollow Court, Gaithersburg, B.S. in Fashion Merchandising

Alexander Sylvan Taylor, Quill Point Drive, Bowie, M.B.A. in Geography

Carolyn Kathryn Town, Stella Drive, Huntingtown, B.S. in Nursing

Habasse Traore, Tuscarora Road, Randllstown, B.A. in Computer Science

Meghan Cory Tucker, View Top Road, Ellicott City, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael Kennard Waddell, Beacon Hill Terrace, Gaithersburg, B.S.Ed. in Music Education

Amanda Marie Walczak, Inglewood Road, Bel Air, B.S.Ed. in Elementary Education

Jocelyn Grace Weber, Crabapple Court, Bel Air, B.S. in Fashion Merchandising

Kristen Anne Zoli, Norwood Court, Fallston, B.S. in Hospitality Management

Massachusetts

Jeremy A. Guillette, Airport Road, Dudley, B.A. in Anthropology

Kelsi Anne Lindblad, Lindbergh Road, Wakefield, B.S. in Biology

Brittany Anne Viens, Metacomet Street, Belchertown, B.A. in English

Michigan

Brian David Laich, Charlotte Landing Road, Springport, B.S. in Applied Physics

SaraJane Emily Parsons, Baldwin Avenue, Negaunee, B.S. in Mathematics

Bernice Vargas, Cameron Street, Kalamazoo, Non-degree program

Anne Zoe Wymer, Mack Island Road, Grass Lake, A.A. in Business/Associate

Minnesota

Melissa Kay Aasness, North Broadway, Fergus Falls, B.S. in Fashion Merchandising

Mississippi

Derek Paul Chamberlain, Loydale Drive, Brandon, B.S. in Natural Science

Nebraska

Ryan David Albano, Glendale Avenue Circle, Gretna, B.S. in Natural Science

New Jersey

Beatrice Adu-Sarkodie, Westgate II, Washington, B.A. in Psychology

Tenesha Deandra Ali, Castro Street, Browns Mills, B.S.Ed. in English Education

Marguerite Beatrice Benton, Delaware Avenue, Roebling, B.A. in Criminology

Gary Anthony Broome, Fownes Avenue, Brigantine, B.S. in Marketing

Alexandra Lynne Carlton, Chadwick Drive, Voorhees, B.S.Ed. in Deaf Education

Kerrianne Maria Costantino, Stathems Neck Road, Greenwich, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Stephanie Rachel Curtin, Ash Road, Tuckerton, B.S.Ed. in Art Education

Lauren Anne Delesky, Diamond Road, Jackson, B.S.Ed. in Music Education

Alexandra Rae Goldring, Van Zile Road, Brick, B.A. in Journalism

Jill Christine Kurp, Rutland Court, Shamong, B.S. in Fashion Merchandising

Kylie Michelle Kassoy, Ashton Place, Glen Rock, B.S. in International Business

Molly Drew Maguire, Elbert Street, Ramsey, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Chelsea McDonnell, Pinewald Lane, Burlington, B.A. in Anthropology

Melissa Anne Muniz, Yorkshire Drive, Toms River, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Chelsea Anne Oliver, Borrelly Boulevard, Sewell, B.S. in Nursing

Jessica Elizabeth Potter, Beech Lane, Mays Landing, B.S.Ed. in Elementary Education

Alana Jo Schafer, Colonial Court, Tabernacle, B.S. in Disability Services

Frank Joseph Sirolli, Yellowstone Road, Cinnaminson, B.S. in Physical Education and Sport

Sarah Renee Smith, Blossom Hill Road, Lebanon, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Emily Victoria Stilson, Pennington Harbourton Road, Pennington, B.S. in Hospitality Management

Kelly Theresa Strusiak, Hiawatha Boulevard, Oakland, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael Joseph Tighe, State Park Road, Blairstown, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jacsil Alejandra Torres, Scenic Drive, Ewing, B.A. in Psychology

Sarah Elizabeth Valvano, Salem Drive E, Whippany, B.S.Ed. in Deaf Education

Krystal Rose Vigliano, Birchwood Knolls, Lawrenceville, Undeclared Health and Human Services

Keith Shawn Washington, Fairmount Avenue, Newark, B.S. in Interior Design

Michael Harris Weiner, Wescott Road, Hillsborough, B.S.Ed. in Music Education

Kathryn Jeanne Wiggins, Danielle Court, Jackson, B.A. in Sociology

Alyssa Nicole Yakalis, Sinclair Avenue, Lanoka Harbor, Undeclared Education

Alexa Lyn Zauck, Island View Terrace, Ocean View, B.S.Ed. in Deaf Education

New York

William Martin Bennett, Hickory Road, Binghamton, B.S.Ed. in Social Studies Education

Brittney Anne Blazavich, North McKinley Avenue, Endicott, B.S.Ed. in Art Education

Mallory Loren Clark, Main Street, Newfield, B.A. in Psychology

Anthony Michael Farella, Fulton Street, Hornell, B.A. in Religious Studies

Angelene Marie Finnemore, State Route 417, Scio, B.A. in Journalism

Amy Alison Frauen, East Galewood Drive, Wilson, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Heather Marie Herche, Walker Road, Endicott, B.S.Ed. in Art Education

Kimika N. Hudson, State Route 52, Pine Bush, B.A. in Psychology

Andrew Michael Maier, Arlington Drive, Pittsford, B.S. in Nursing

Corinne Elizabeth Miller, Coachmans Lane, Hamburg, B.S. in Hospitality Management

Troy Stephen Miller, Saint Marys Drive, Allegany, B.S. in Safety Sciences

Megan Reddy, Woodgate Road, Horseheads, B.S. in Nutrition

Jason Eli Schwartz, Sandstone Trail, New City, B.S.Ed. in Deaf Education

Julian Andres Sierra, 64th Road P, Forest Hills, B.A. in Criminology

Matthew Gabriel Stiadle, Shaffer Road, Newfield, B.S.Ed. in Music Education

Jessica Ann Taylor, Prince of Wales Court, Williamsville, Undeclared Business

Stacie C. Vance, Peruville Road, Groton, B.S. in Interior Design

Hugo Jose Villanueva, Congress Street, Westport, B.S. in Biology

Mateusz Zielinski, Richard Court, Pomona, B.S. in Athletic Training

North Carolina

Courtney Leigh Fenters, Walnut Ridge Road, Gibsonville, B.A. in Criminology

Ohio

Laura C. Canteri, Andover Drive, Mentor, B.S. in Accounting

Stephanie Marie Cervi, Bianca Lane, Cortland, B.S. in Athletic Training

Bridget Janine Connolly, Orchard Canyon, Delaware, B.A. in Criminology

Sarah Lynn DeMaio, Wethersfield Drive, West Chester, B.A. in Anthropology

Elizabeth M. Elmore, West Loveland Road, Madison, B.A. in English

Konstantin B. Goldberg, Mayfield Ridge Road, Mayfield Heights, B.S. in Accounting

Tessah Shephon Grube, Amaranth Court, Reynoldsburg, B.S.Ed. in Elementary Education

Codi Lee Holstein, Elm Hill Drive, Solon, B.S.Ed. in Elementary Education

Christopher Michael Hughes, Melrose Avenue, Boardman, B.S.Ed. in Earth/Space Science Education

Danielle Lee Joestlein, Meandering Avenue Northwest, Uniontown, B.A. in Criminology

Christopher David Karter, Bell School Road, East Liverpool, B.S. in Natural Science

Leah Renee Keller, Maple Drive, Franklin, B.A. in Philosophy

Matthew W. Lambert, Spring Brook Way, Wooster, B.S. in Communications Media

Julie Anne McEvoy, Glen Cairn Way, Strongsville, B.S.Ed. in English Education

Elaine R. Miller, W. Princeton Avenue, Youngstown, B.S. in Hospitality Management

Kelsey R. Mlnarik, 17th Street, Cuyahoga Falls, B.A. in Music

Sarah Jayne Popiel, Osborne Road, Columbia Station, B.S.Ed. in Deaf Education

Michelle Nicole Robbins, Jefferson Ridge Drive, Pataskala, B.S. in Biology

Dorianna Dawn Romaniello, Falling Oaks Drive, Medina, B.S.Ed. in Music Education

Ashley Nichole Rossi, E. Pine Lake Road, Petersburg, B.A. in Psychology

Madeline P. Schulte, Muskegon Drive, Cincinnati, B.S. in Nursing

Rachel A. Smigielski, Melayn Street, Lebanon, B.A. in English

Elisha Swindell, Madison Road, Madison, B.S. in Biology

Amelia Sue Uecker, Isaac Lane, Mason, B.S. in Mathematics

Jeffrey Lamar Vaughn, Rowland Avenue N.E., Canton, B.A. in Criminology

Katherine Marie Watkins, National Road, Belmont, B.A. in Art

Oklahoma

Samuel Colbert Tullius, Cynthia Circle, Norman, B.S. in Physical Education and Sport

South Carolina

Claire E. Ardis, Fairforest Way, Pickens, B.A. in Anthropology

Tennessee

Christine E. Price, Walnut Street, Mountain City, Non-degree program

Texas

Amira Al-Qarqaz, Trinity Pass, San Antonio, B.A. in Psychology

Sarah M. Grim, Windy Gorge Drive, Kingwood, B.S.Ed. in English Education

Carolyn Mary Island, Timber Path, San Antonio, B.A. in History

Anay Celeste Pope, White Rock Drive, Killeen, B.S.Ed. in Elementary Education

Utah

Vincent Edward Pierce, Lee Maur Street, West Valley City, Undeclared

Virginia

Kaitlyn Elizabeth Athing, Barrymore Road, Centreville, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelsey Bre Baron, Riverpoint Drive, Leesburg, B.A. in History

James Joseph Bradford, Glenelder Terrace, Ashburn, B.S. in Mathematics

Meredith D. Caskey, Kenmore Avenue, Alexandria, B.S. in Accounting

Elizabeth Joy Christensen, Evangel Drive, Springfield, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

John Brison Churan, Starr Jordan Drive, Annandale, B.A. in International Studies

Meghan Kathleen Decker, Hume Court Southwest, Leesburg, B.S.Ed. in Deaf Education

Jessica Karen Dunaye, Northbourne Drive, Centreville, B.A. in Criminology

Keri D. Durrett, Falmouth Drive, Fredericksburg, B.A. in Theater

Laura Jean Ellyson, Scotts Mill Road, Culpeper, B.A. in Anthropology

Rachel Anne Enghauser, Etruscan Drive, Oak Hill, B.A. in Sociology

Kimberly Lynne Esslinger, Poplar Woods Court, Chantilly, B.S. in Nursing

Ashleigh Jordan Farrar, Stillfield Place, Centreville, B.S. in Fashion Merchandising

Dara Elizabeth Fennell, Club Cart Circle, Fredericksburg, B.A. in Journalism

Brian Michael Fogarty, Tregaron Place, Burke, B.A. in Criminology

Kyle Kenneth Ford, Brices Ford Court, Fairfax, B.A. in Psychology

Anne Marie Fults, Harrison Drive, King George, B.S.Ed. in Deaf Education

Shannon R. Gabrielli, Hooded Crow Drive, Leesburg, B.S. in Fashion Merchandising

Leila Marie Giles, Marquette Street, Vienna, B.S. in Communications Media

Rose Marie Gutekenst, Mineral, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Timothy Michael Guy, Pine Street, Falls Church, B.A. in Art

Travis Joseph Hannam, Springwater Court, Ashburn, Undeclared Education

Zachary David Harriman, Green Mallard Court, Clifton, B.A. in Criminology

Rebecca K. Hartley, Stonebrook Court, Clifton, B.S. in Biochemistry

Joshua Adam Huger, Granview Road, King George, B.S. in Physical Education and Sport

Jaclyn Kay Hynson, Emma Lane, King George, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jasmine Nicole Jonte, Evansdale Road, Richmond, B.S.Ed. in Music Education

Kevin Scott Keller-Goralczyk, Black Gum Court, Chantilly, B.S. in International Business

Elizabeth Ann Kelly, Silver Spur Court, Oak Hill, Undeclared Business

Kasey Lynn Lewis, Pembsly Drive, Vienna, B.S.Ed. in Mathematics Education

Rachel Marie Lewis, Flint Hill Place, Woodbridge, B.S. in Nursing

Luke Dallas McCoy, Dunston Street, Springfield, B.A. in Criminology

Elizabeth H. Midock, Dick Turpin Court, Stephens City, B.F.A. in Music Performance

Randal Douglas Modowski, Elmhurst Court, Ashburn, B.S. in Computer Science

Taylor Jeanne Mullholand, Vollie Road, Richmond, B.A. in Criminology

Stephen Gregory Norair, Bluestone Place, Clifton, B.S. in Geology

Caroline Grace Osborn, Moss Glen Road, Clifton, B.A. in History

Samantha M. Padgett, Timberneck Court, Oakton, B.S.Ed. in Art Education

Danny Weston Parrotte, Belgreen Drive, Ashburn, B.A. in Criminology

Stefanie Lauren Poates, Kings Pointe Xing, Yorktown, B.S. in Athletic Training

Rosamaria Del Carmen Ponciano, Kristin Court, Woodbridge, B.S. in Regional Planning

Scott Gil Renkin, Walnut Bend Terrace, Midlothian, B.S. in Communications Media

Karina C. Robarge, South Oak Street, Falls Church, B.A. in Art

Brendan Mongan Robertson, North Nottingham Street, Arlington, B.A. in History

Ashley Elizabeth Schmidt, Snead Lane, South Riding, B.S.Ed. in Elementary Education

Victoria Lynn Shelton, Morehouse Terrace, Chesterfield, B.S.Ed. in Music Education

Walter Patrick Smith, Chartwell Court, Annandale, B.S. in Finance

Kyle Spencer, Ivanhoe Lane, Alexandria, Undeclared Education

Emily E. Stilwell, Kellogg Mill Road, Fredericksburg, B.S.Ed. in English Education

Kristen Nicole Tunno, Basswood Drive, Newport News, B.S. in Physical Education and Sport

Morgan Catherine Turner, West Main Street, Purcellville, Undeclared in English

Kara Kristine Walter, Henderson Road, Clifton, B.S. in Hospitality Management

Bryce Forrest Williams, Arrowhead Court, Ashburn, B.A. in Criminology

Kelsy Lynn Zaremski, Eagles Nest Court, Manassas, B.S.Ed. in Elementary Education

West Virginia

Lauren Marie Bauer, Baytree Drive, Wheeling, B.S.Ed. in Deaf Education

Megan Elyse Ghaphery, Heritage Drive, Wheeling, B.A. in English

Truman J. Gore, Rural Route 3, Clarksburg, B.A. in Psychology

Sean Patrick Hastings, Laurel Drive, Wiley Ford, B.S. in Computer Science

Nicole Christine Johns, Timberline Place, Charleston, B.S. in Marketing

Canica L. Latimer, Ninth Street, McMechen, B.A. in Criminology

Micah John Owen, Bramwell, B.S.Ed. in English Education

Wisconsin

Jesse Hull, West Riverland Drive, Mequon, B.A. in History

Charlotte Koshick, Monroe Street, Madison, B.S. in Natural Science

Puerto Rico

Alexander G. Reynoso, Calle Betances, Caguas, Non-degree program

Edelmaris A. Rivera, Urb San Rafael, Caguas, Non-degree program

Washington, D.C.

Victoria Maria Cortez, New Hampshire Avenue Norhtwest, B.S.Ed. in Elementary Education

U.S. Army Europe

Katrina Marie Daiga, U.S. Army Garrison Vicenza, B.A. in Journalism

Outside the U.S.

Angola

Antonio A. Mendes, Luanda, B.S. in Safety Sciences

Argentina

Nicolas Daniel Rasetti, Buenos Aires, Non-degree program

Bahamas

Krista Carmel Major, Nassau, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kenneth Cecil Wallace Whitfield, Nassau, B.A. in Political Science

Botswana

Koga Chilume, University of Botswana, Gaborone, Non-degree program

Romin Patel, Gaborone, B.S. in Management Information Systems

Chioma Chidinma Umunnakwe, Molepolole, B.S. in Human Resource Management

Brazil

Carlos Eduardo Moreira Cassimiro, Sao Carlos-SP, Non-degree program

Canada

Bradley G. Boyle, Kingston, B.S. in Management

Ryan Thomas Kennedy, Kingston, B.S. in Hospitality Management

Robert Shaw, Guelph, B.A. in Political Science

Jamie Alexander Smith, Mississauga, B.A. in Economics

China

Chi Lam Ao, Macau, Non-degree program

Yuzhu Bai, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Qian Cao, Nanjing, B.S. in Accounting

Weiyang Cao, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Jui-Yu Chan, Jiaosi Township, Non-degree program

Leqin Chen, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Tao Chen, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Can Cui, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yaqi He, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Di Cui, Chengdu, Non-degree program

Yumeng Du, Chengdu, Non-degree program

Yu Fu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yun Gao, Chengdu, Non-degree program

Xuan Guo, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yaoxi Guo, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Hoi-Fan Hoi, Macau, Non-degree program

Bei Li, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Mengjiao Feng, Xi'an, Non-degree program

Lu Li, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Mingze Li, Chengdu, Non-degree program

Yang Li, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yimin Li, Nanjing University, Nanjing, Non-degree program

Ying Cai Li, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Xiao Yue Li, Chengdu, Non-degree program

Zhuoling Li, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Xin Liang, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Juan Liu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Liu Liu, Chengdu, Non-degree program

Huan Luo, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Xun Luo, Chengdu, B.S. in Marketing

Weiyu Ma, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Hongda Ni, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Erkang Ou, Chengdu, Non-degree program

Hua Su, Chengdu, Non-degree program

Shan Su, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yue Sun, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Qiuyue Wang, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Wentao Wang, Heishan Road Yuhong District, Shenyang, B.S. in Communications Media

Yiyang Wang, Fuzhou, B.S. in Chemistry

Xiaojing Wu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

You Wu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Zhini Xia, Changsha, B.S. in Finance

Fangyuan Yang, Shanghai, Non-degree program

Xiao Yang, Liao Yang, B.S. in Finance

Jiahui Yu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yunqi Yuan, Chengdu, Non-degree program

Yun Si Xu, Chengdu, Non-degree program

Yu Chao Zeng, Guang Yuan, Non-degree program

Jing Zhao, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Peng Zhao, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Lingling Zhu, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Yi Zou, Southwestern University of Finance and Economics, Chengdu, Non-degree program

Cyprus

Michalis Mariou Mavrotheris, Nicosia, B.A. in Psychology

Egypt

Omar Sobhy Nasef, Cairo, B.A. in International Studies

Ghana

Derrica Anokye, Kumasi, B.S. in Nursing

Israel

Tzur Frenkel, Karmiel, B.S. in Natural Science

Jamaica

Tiffany A. Hall Campbell, Kingston, B.A. in Psychology

Japan

Machi Iwamoto, Hirakata City, Non-degree program

Miki Okano, Hirakata City, Non-degree program

Mika Sugiura, Okazaki City, Non-degree program

Ryuichi Takioka, Hirakata City, Non-degree program

Macau

Chun Lam, Av Alm Lacersa, Macau, B.S. in International Business

Malaysia

Shan Min Chin, Seremban, B.S. in Biochemistry

Sin Yi Chow, Banting, Selangor, B.S. in Finance

Soon Hooi Ee, Subang Jaya, B.S. in International Business

Yung Yen Leong, Dungun, B.S. in International Business

Wen Nie Ng, Batu Caves, B.S. in Finance

Caren Yu Sze Ong, Subang Jaya, B.S. in International Business

Surinder Tara, B.S. in Geology

Yie Xiong Tee, Johor, B.S. in Finance

Yoong Loo Wong, Melaka, B.S. in Accounting

Chin Quan Yong, Selangor, B.S. in Finance

Netherlands

Maarten Anthony De Jong, Jagerstraat, Delft, Non-degree program

Anne Diepeveen, Oppenheimstraat, Groningen, Non-degree program

Renee Lustenhouwer, Wilgensingel, Rotterdam, B.S. in Physical Education and Sport

Elgar Slooten, Treublaan, Eindhoven, Non-degree program

Maud Vaessen, Baronielaan, Breda, Non-degree program

Nigeria

Adebukanla Efunwunmi Johnson, Lagos, B.S. in Hospitality Management

Fowosimiloluwa Omoyosola Opayemi, Lagos, B.A. in Criminology

Patricia Adedotun Tolu-Ajayi, Lagos, B.S. in Biology

Nkemka Iheukwumere Uche, Abuja, B.S. in Regional Planning

Old Serbia

Dejan Mujanovic, Belgrade, Non-degree program

Peru

Doris Patricia Quispe, Lima, B.S. in Management

Philippines

Sarah Mae Ismael, Zamboanga City, Non-degree program

Republic of Korea

Ahra Junn, Seoul, B.S.Ed. in English Education

Hyun Gu Kang, Daegu, Non-degree program

Min-Hee Kang, Changwon, B.S. in Chemistry

Dong-Jin Kim, Deagu, Non-degree program

Sang Woo Kim, Sung Nam City, B.S. in Hospitality Management

Tae-Yoon Kim, Seoul, B.S. in Hospitality Management

Youngjae Park, Daegu, Non-degree program

Jeong Weon Seo, Seoul, B.S. in Fashion Merchandising

Ji-Young Yang, Gwangju, B.S. in Nursing

Sin-Wook Yoo, Yongin Kyonggi Do, B.S. in Hospitality Management

Russia

Dzambolat Mrikaev, Beslan, B.S. in International Business

Diana Saltykova, Saint-Petersburg, B.A. in International Studies

Saudi Arabia

Majed Ahmad Ainaldin, Makkah, B.S. in Natural Science

Abdulaziz Fahad Al-Basri, Riyadh, B.A. in Economics

Sultan Mohammed S. Aljehani, Jeddah, B.S. in Safety Sciences

Bader Abdullah Alnifay, Riyadh, Undeclared in Physics

Muidh Hamad M. Alsagoor, Dhahran, B.S. in Accounting

Osamah Ali Altammami, Riyadh, B.S. in Management Information Systems

St. Vincent and the Grenadines

Rhema Corrie Lewis, Calder, B.S. in Nursing

Taiwan

Chin-Yan Chan, Taipei, Non-degree program

Hsiao-Ling Chuang, Taipei County, B.S. in Fashion Merchandising

Chia-Chi Ho, I-Lan, Non-degree program

Yun Hsiao, Taipei County, Non-degree program

Yu-Tzu Huang, Taipei, Non-degree program

Hsiao-Han Lai, Taipei, Non-degree program

Wei-Min Lin, Taipei, Non-degree program

Yi-Chieh Lin, Taipei, Non-degree program

Ching-Hsin Liu, Taoyuan City, B.S. in Marketing

Yu-Hsiu Liu, Taipei, Non-degree program

Shan-wen Mou, Kaohsiung City, Non-degree program

Hsin-Li Wu, Taipei, Non-degree program

Ya-Chu Yang, Taipei, Non-degree program

United Kingdom

Leo Raile Acklin, Falmouth, B.A. in Economics

Samantha Joanne Lesley Campbell, London, Non-degree program

Katie Sarah Eaton, Halesowen, B.S. in Physical Education and Sport

Anna Jarvis, Essex, Non-degree program

Emilia Osborne, Bedfordshire, B.S. in Mathematics

Kayleigh Ann Thadani, London, B.A. in Theater

Zimbabwe

Nobukhosi Nosipho Masilela, Bulawayo, B.S. in Computer Science

  • Registrar’s Office
  • Clark Hall
    1090 South Drive
    Indiana, PA 15705
  • Phone: 724-357-2217
  • Fax: 724-357-4858
  • Office Hours
  • Monday through Friday
  • 8:00 a.m.–4:30 p.m.
  • (Excluding Holidays)
  • Summer Hours: May 12–August 15, 2014
  • 8:00 a.m.–4:00 p.m.