Skip to Content - Skip to Navigation

Fall 2008 Dean’s List: Indiana County through states and countries outside Pennsylvania

Indiana

Aultman

Dana M. Kruper, Hill Street, BS in Athletic Training

Matthew Zenisek, Old Church Road, BA in Economics

Black Lick

Mark Daniel DeMarines, Main Street, Health and Human Services

Kelly Renee Gamble, BS in Accounting Floyd W. Hilty, BS in Safety Sciences

Casandra Lee Levesque, BS in Child and Family Studies

Julie D. Zetkulic, Seymore Street, BS in Nursing

Blairsville

Elise Marie Auvil, La Mantia Lane, BA in English

Eleanor C. Bracken, Wynn Street, BA in Sociology

Adam T. Bukosky, May Street, BSED in Music Education

Melissa J. Clayton, South Stewart Street, BS in Nursing

Holly Beth Crocker, Westinghouse Road, BSED in English Education

Danielle Killian Cyphert, Villa Road, BS in Communications Media

Henry P. Fodor, North Liberty Street, BA in Theater

Viktoria Troy Fox, South Walnut Street, BA in Criminology

Zachary Graham, Newport Road, BA in International Studies

Tristano J. Halchak, Mahan School Road, BS in Safety Sciences

Jayne Elizabeth Hogue, Miller Drive Teaching Certificate in Education

Sarah J. Hogue, Miller Drive, BA in Economics

Jocelyn Rachelle Jellison, South Stewart Street, BA in Spanish

Eric Matthew Jones, Power Plant Road, BS in Management

Daniel Joshua Kapcoe, Old Indiana Road, BSED in Early Childhood Education

Kevin Matthew Lamantia, Morewood Avenue, BS in Accounting

Amanda S. Lee, Breezedale Lane, BSED in Speech and Language Pathology Education

Kelly Lynn Libengood, Cokeville Street, BS in Accounting

Christopher Charles Long, Hazel Street, BSED in Music Education

Kayla Lynn Machak, Palmerton Road, BSED in Education of Exceptional Persons

Katherine Christine McConnell, Jessie Penrose Road, BS in Child and Family Studies

Sean D. McGaughran, BS in Biology

Kirstie Lynn Moss, BSED in Mathematics Education

Matthew Eric Nease, Hodge Street, BS in Accounting

Amanda Nicole Platt, Yankee Hill Road, BS in Nursing

Carrie Ann Schmitt, Stoney Run Road, BA in Sociology

Nicole L. Shirley, Maple Avenue, BSED in Biology Education

Stephanie Nicole Smathers, Rome Street, BSED in Spanish Education 

Kylie Marie Smith, Elder Drive, BSED in Spanish Education 

Rebecca Lynn Stahlman, Hill Drive, BS in Fashion Merchandising

Brent A. Taddie, Heybert Drive, BS in Chemistry

Joshua Vernon Truitt, Luciusboro Road, BS in Hospitality Management

Colleen L. Wodowski, East Campbell Street, BSED in Elementary Education

Brush Valley

Maggie Leigh Mack, BS in Nursing

Cherry Tree

Julie A. Lowe, BSED in Early Childhood Education

Sara D. Pearce, BS in Nursing

Clarksburg

Dennis George Bondra, Prymak Road, BS in Nutrition

Lisa Diane Ewing, Stevens Road, BS in Accounting

Nicole Dawn Mountain, Education

Jonathon D. Wylie, Valley Road, BSED in Music Education

Clune

Naomi Catherine Bondy, Fourth Street, BSED in Social Studies Education

Clymer

Thomas E. Barnes, Morris Street, BS in Hospitality Management

Robin M. Beisel, Clymer Road, BS in International Business 

Theresa A. Chambers, Dixon Road, BSED in Elementary Education

Adam Jamil Chi, Raspberry Road, BS in Nursing

Sonya M. Chilenski, Laurel Road, BS in Management

Kayla J. Fatula, Dixon Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Erica Dawn Fetterman, Purchase Line Road, BS in Physical Education and Sport

John C. Hardesty, Cypress Avenue, BSED in Social Studies Education

Kelly J. Houser, Evergreen Road, BS in Business Technology Support

Jenna Leigh Irwin, Hancock Street, BSED in Elementary Education

Brent L. Kensey, BA in Computer Science

Lauren Renee Kensey, BS in Finance

Alexander Gregory Kirsch, Laurel Run Road, BSED in Music Education

Steven J. Koches, Dixon Road, BS in Hospitality Management

Kaylin Leanne Lawson, BS in Accounting

Megan Danielle Matko, Alder Road, BSED in Early Childhood Education

Emily A. McCombie, Glory Station Road, BSED in English Education

Amanda K. Renninger, Franklin Street, BSED in Early Childhood Education

Lauren Nicole Ruddock, Morris Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Michelyn M. Tucker, Second Street, BA in Criminology

Commodore

Anna Kathryn Brady, Purchase Line Road, BA in Criminology

Brent Robert Brewer, Douglas, BS in Safety Sciences

Sarah E. Coleman, Allison Road, BSED in Elementary Education

Laina Marie Frantz, Alder Road, BS in Biology

James D. Hopkins, Vanderbilt Street, BA in Computer Science

Joseph Matthew Perkovich, BSED in Social Studies Education

Bradley A. Roach, Douglas Street, BS in Management Information Systems

Creekside

Naysa Lynn Altmeyer, East Indiana Street, BSED in Spanish Education

Nicole Tomasina Buzzelli, Water Street Road, BS in Child and Family Studies

Lindsey Ranee Grove, Five Points Road, BSED in Mathematics Education

Jocelyn Janeen Hamley, Kunkle Road, BA in Criminology

Justin Robert Hill, Hudson Road, BSED in Mathematics Education

Peter D. Kazunas, Shelocta Street, BS in Applied Physics

Casey Allen Kowchuck, Johnston Road, BS in Finance

Nicole L. Park, Five Points Road, BSED in Elementary Education

Jasmine Angeline Romanie, Frech Street, BA in Psychology

Melissa A. Shields, Midd Road, BA in Psychology

Joel A. Smith, Craig Road, BS in Computer Science

Cory Lee Wells, Five Points Road, BS in Safety Sciences

Kaitlyn Marie Yeomans, Benjamin Lane, BSED in Elementary Education

Dilltown

Bridget M. Bufagna, BA in Criminology

Dixonville

Jennifer Nicole Brocious, BS in Marketing

Ernest

Megan Nicole Fultz, BS in Nutrition

Glen Campbell

Matthew James Carney, Pine Vale Road, BSED in Health and Physical Education

Jesse Warren Laney, BS in Management Information Systems

Andrew Paul Peles, Rock Run Road, BS in Accounting

Brittany Ann Peles, Rock Run Road, BSED in English Education

Sarah J. Reid, BA in Economics

Graceton

Jonathan William Alter, First Street, BS in Computer Science

David R. King, Neal Road, BSED in Elementary Education

Carrie A. Lingle, First Street, BS in Biology

Melissa Lee Mehalick, Second Street, BA in Psychology

Heilwood

Darren J. Dalton, Second Avenue, BA in Criminology

Delores A. Keith, BS in Nuclear Medicine Technology

Kathleen Grace Larson, Pine Street, BA in Psychology

Home

Camden Tate Bailey, Ambrose Road, BS in Athletic Training

Heather Elizabeth Blake, Kimmel Road, BA in Journalism

Tiffany N. Cornman, Whitesell Road, BSED in Mathematics Education

Dane Tyler Gaydosh, Washington Road, BA in Art

Amanda Louise Griffith, Nastase Road, BA in Psychology

Olivia Lauren Griffith, Nastase Road, BS in Accounting

Kristy Lynne Kosek, Pavilion Way, BA in Psychology

Neil Jonn Kuzilla, Laurel Drive, BS in Management Information Systems

Bridget Suzanne McMeans, Wells Road, BSED in English Education

Jason D. Miloser, Ruth Drive, BSED in Elementary Education

Kimberly Ann Miloser, Ruth Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

James Paul Shellhammer, Potts Road, BS in Natural Science

Jenna Adele Sitosky, BSED in Speech and Language Pathology Education

Melody Lynne Thomas, BS in Communications Media

Homer City

Carson William Baker, Yankeetown Avenue, BA in Psychology

Leslie Renee Bartlebaugh, George Court, BA in Criminology

Nathaniel Stephen Bauer, Gemmell Road, BA in Criminology

Susan Harmon Bauer, Gemmell Road, BSED in Education of Exceptional Persons

Christina Marie Bitens, Spruce Hollow Road, BS in Hospitality Management

Nathan V. Blehi, Crownover Road, BSED in Health and Physical Education

Jessica Lynn Bork, Neal Road, BA in Psychology

Brittany L. Brown, Old  South Highway, BSED in Business Education

William James Bryan, Claghorn Road, BA in Political Science

Kari Cathleen Cameron, BS in Accounting

Shawn William Carley, East Church Street, BS in Marketing

Christine Lynn Carlson, Station Street, BSED in Elementary Education

Megan N. Citeroni, Juniper Street, BSED in English Education

Jessica Ann Clevenger, Altimus Road, Humanities and Social Sciences

Audrianna Marie Davis, BS in Accounting

Colleen Marie Delaney, BSED in Music Education

Leanne Elizabeth Deptola, East Church Street, BS in Natural Science

Sherry M. Duncan, Duncan Road, BSED in Early Childhood Education

Natalie Shawna Ellerbach, Miller Avenue, BSED in Family and Consumer Science Education

Cory James Ferguson, Horseview Road, BA in Sociology

Kayla N. Foust, Ridge Road, BSED in Early Childhood Education

Christina Marie Greczek, Division Street, BS in Physical Education and Sport

Julie Elisabeth Grejtak, Hemlock Street, BS in Child and Family Studies

Melissa Nadine Hancock, , BS in Accounting

Rebekah D. Isenberg, BSED in English Education

Monica Lynn Lenzi, West Church Street, BSED in Elementary Education

Tina M. McMillen, Waterworks Road, BA in Criminology

Lauren Lynne McQuiston, South Main Street, Fine Arts

Jennifer Lynn Mumau, Mazza Street, BS in Management

Christopher S. Patterson, Simon Road, BS in Hospitality Management

Alyse Mae Scheuermann, West Elm Street, BA in Political Science

Graham Reagan Smith, BS in Marketing

John Gerald Sokol, Chestnut Lane, BSED in Mathematics Education

Aaron Christian Stultz, Ridge Avenue, Business

Stephen C. Sypult, Long Road, BS in Safety Sciences

Michelle L. Taddie, Sarah Street, BS in Biology

Brianne Nichole Thomas, East Church Street, BSED in Mathematics Education

Paige Elizabeth Townley, Center Street, BSED in Elementary Education

Matthew Timothy Willis, Smith Road, Humanities and Social Sciences

Andrea Louise Wittman, South Main Street, BA in Sociology

Jacob D. Yurky, Red Maple Drive, BSED in Elementary Education

Indiana

Justin Allan Adams, Hickory Lane, Humanities and Social Sciences

Adebuolabomi Oluleye Adeyemi, Crimson Hawks, BA in Criminology

Zachary Hossein Afshar, Stannard Avenue, BA in Geography

David J. Akers, Oak Street, BS in Safety Sciences

Holly Lee Allan, Health and Human Services

Kyle Ryan Allshouse, School Street, BA in Criminology

Alexander Thomas Almes, Edgewood Avenue, BS in Marketing

Osamah Ali Altammami, Sandro Street, BS in Management Information Systems

Zachary J. Ankney, BS in Biology

Christopher George Anthony, Forest Ridge Road, BA in Theater

Julia Catherine Antolik, Townview Drive, BA in English

Joseph Quinn Appolonia, Pine Crest Drive, BS in Accounting

Nour Fadi Arnaout, White Farm Road, BS in Human Resource Management

Christina L. Arroyo, Philadelphia Street, BA in Spanish

Ashley Nicole Aul, Whippoorwill Street, BS in Communications Media

Maria Christine Avolio, BS in Safety Sciences

Akshay Bajpai, Oakridge Drive, Business

Aaron Thomas Baker, Chestnut Street, BS in Accounting

Mouhamadou Balde, Grant Street, BA in Criminology

Brandon Paul Balint, Lowman Road, BS in Natural Science

Julie Anna Baroni, Simeone Road, BSED in Art Education

Kasey Morgan Bash, Allison Road, BA in Psychology

Ashlee C. Batistig, Church Street, BA in Sociology

Christopher Edward Bauer, Newport Drive, BA in Psychology

Bradley S. Behr, BSED in Music Education

Alexander Trotter Bieger, Shady Drive, BSED in Elementary Education

Donald E. Bierer, Fisher Avenue, BA in Political Science

Amanda Louise Bivens, Ann Circle, Health and Human Services

Jade C. Blair, Grant Street, BS in Accounting

Martin Thomas Blashock, BS in Management Information Systems

Justin L. Bleggi, Chestnut Street, BA in Criminology

Nathan Sean Blose, Ferguson Road, BA in Criminology

Alex Edward Boser, Diamond Avenue, BA in Economics

Rebecca L B Bowers, Birch Lane, BA in Psychology

Nathan Isaac Boykiw, Hillcrest Drive, BS in Communications Media

Carrie Marie Bray, Stevenson Avenue, BSED in Biology Education

Roger L. Briscoe, Shady Drive, BS in Physical Education and Sport

Matthew Alexander Browe, Shady Drive, BS in Natural Science

Christopher Michael Brown, Yew Street, BS in Computer Science

Haley Elizabeth Brown, Warren Road, BS in Marketing

Cherry SyngYae Buchanan, Glenn Road, BA in Religious Studies

Christian Anthony Buggey, Water Street, BS in Safety Sciences

Megan Elizabeth Bush, Papermill Avenue, BSED in Elementary Education

Joshua Jay Butchkoski, Treese Avenue, BS in Natural Science

Jacqueline Rose Buterbaugh, Evergreen Drive, BSED in Elementary Education

Alexis Renae Caldwell, BS in Management Matthew Lee Campbell, Education

Melanie Jane Carl, Anderson Avenue, BS in Management

Ramon Li Casanova, Colonial Drive, BS in Computer Science

Stephen Arthur Chambers, BS in Safety Sciences

Rebecca A. Chamnik, Elm Street, BS in Accounting

Jennifer Chaney, BA in English

Lauren Elizabeth Chverchko, Valley Road, BS in Interior Design

Chrystom T. Ciganko, Gompers Avenue, BS in Business Technology Support

Emily R. Clawson, Clover Lane, BSED in Family and Consumer Science Education

Shaina Nicole Clayton, Dolores Circle, BA in Psychology

John R. Clements, Zehner Road, BS in Communications Media

Michelle Renee Coleman, BSED in Family and Consumer Science Education

Raymond Aubrey Coppler, Crimson Hawks, BA in History

Jamie Lynn Coy, Zehner Road, BSED in Elementary Education

Brenden J. Cranston, Wayne Avenue, BS in Physical Education and Sport

Peter Nicholas Cubeta, Gabriel Avenue, BSED in Social Studies Education

Sarah E. Dahlheimer, Edgewood Avenue, BA in Biology

Dionne Marie DeMarines, Keats Way, BS in Nursing

Vincent Jared DeStefano, BSED in Art Education

Michael Stephen Deemer, Walnut Street, BA in Anthropology

Julie Marie Dellantonio, Sexton Road, BS in Mathematics

Hope Marie Detweiler, BS in Accounting

Jill Ann Deyarmin, Campground Road, BS in Interior Design

Jose D. Diaz-DeJesus, Medlar Drive, BS in Physical Education and Sport

Fatoumata Doumbia, Oakland Avenue, BA in English

Hally L. Dravecky, Home Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Robert Joseph Drew, Rebecca Street, BS in Communications Media

Natasha Jo Dubinsky, Zehner Road, BA in Art

Brittany M. Dudt, Five Points Road, BS in Nutrition

Mikal E. Edwards, Maple Street, BS in Communications Media

Mohammed Tahir Elkhatib, Woodridge Court, BS in Natural Science

James W. Ellermeyer, Dolores Circle, BS in General Studies

Jessica Marie Ellis, Hood School Road, BSED in Elementary Education

Stephanie Breann Evans, Cresswell Road, BS in Child and Family Studies

Emily Anne Farren, Blairton Avenue, BA in Political Science

Chatney Featherson, Lisa Drive, BS in Child and Family Studies

Katie M. Ferguson, Robin Street, BS in Safety Sciences

Shane Lloyd Ferguson, Robin Street, BS in Safety Sciences

Joseph Alfred Ferranti, Burns Avenue, BSED in Social Studies Education

Ralph J. Ferraro, Locust Street, BS in Management

Megan R. Filler, Degaetano Road, BSED in Elementary Education

Alexandra Maria Floulis, Shyrock Avenue, BS in Interior Design

James Ryonguk Ford, Natural Sciences

Michael R. Frederick, Oak Street, BSED in Art Education

Megan Christine Freeman, Byron Court, BS in Nursing

Lindsay B. Frisbie, Church Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Lacey A. Fulton, Water Street, BS in Communications Media

Kathryn L. Funt, BS in Interior Design

Sarah Dawn Fyock, Rayne Church Road, Health and Human Services

Nicholas Gabriel Gallo, Queen Lane, BSED in Spanish Education

Michael Joseph Garritano, Lucerne Road, BS in Safety Sciences

Joseph Garzone, BA in Criminology

Tyler Ray Gaston, Robin Hill Road, BS in Safety Sciences

Marissa Joy Geesey, Trim Tree Road, Health and Human Services

Joshua Michael Gerwick, Lucerne Road, BA in Economics/Mathematics

Roddy O'Connor Gibbs, BA in Psychology

Nicole Elizabeth Giermanski, Fairview Avenue, BSED in Speech and Language Pathology Education

Pawel S. Glowiak, Nicola Lane, BS in Finance

Evan John Grabowski, Revere Circle, BSED in Music Education

Kristin A. Green, BSED in Elementary Education

Karen Ann Grey, Treese Avenue, BA in Sociology

Jason Andrew Guiste, BA in Criminology

Anna Marie Hager, School Street, BS in Interior Design

Michelle Lee Hampton, BS in Disability Services

Nia Tamar Harris, Oakland Avenue, BA in Psychology

Heather N. Harvey, Dawn Drive, BSED in Elementary Education

Karel Logan Hastings, BA in Philosophy

Chloe Elizabeth Hatcher, Coates Lane, BSED in Elementary Education

David A. Hauge, BSED in Physics Education

Jason William Heaton, BSED in Music Education

Charles Thane Hegland, BA in Criminology

Jonathan Edward Henninger, College Lodge Road, BS in Biochemistry

Michael A. Henry, East Pike Road, BS in Safety Sciences

Carissa Michelle Hines, Nixon Avenue, BS in Biology

Yat M Ho, Byron Court, BS in Finance

Heather Dawn Hollen, Church Street, BS in Communications Media

Kimberly Ann Hollen, Church Street, BA in Criminology

Natalia Ann Holliday, BS in Communications Media

Rachel Arlia Holuta, Hoyt Drive, BSED in Elementary Education

Jessica Ann Huey, BSED in Elementary Education

Michael L. Huff, Fenton Road., BSED in Earth/Space Science Education

Breanna L. Hutchinson, Home Street, BS in Physical Education and Sport

Lauren Kristina Iseman, BSED in Elementary Education

Emmanuel T. Johnson, Oakland Avenue, BA in Criminology

Kaitlyn K. Johnston, BA in Journalism

Deana Mae Kalcich, Philadelphia Street, BA in English

Zachery David Karcher, Dawn Drive, BSED in Music Education

Parminder Kaur, Lilac Street, BS in Nursing

Thomas Christopher Kerr, Edgewood Avenue, BA in Geography

Nikida Ann King, Crimson Hawks, BS in International Business

Rebekah Sue King, Sexton Road, BSED in Elementary Education

Rebecca Ann Kirkland, Water Street, BS in Accounting

Erika Lynn Knox, Faith Road, BS in Communications Media

John Michael Kopczyk, Geesey Road, BS in Mathematics

Sharon M. Kuzma, Oakland Avenue, BS in Nursing

Megan Anne Labant, Franklin Circle, BSED in Mathematics Education 

Katie Elizabeth Lakatosh, Water Street, BSED in Elementary Education

Andrew Timothy Lannon, BS in Hospitality Management

Lance Scott Lewandowski, Nicola Lane, BS in Marketing

Andrew Lichtenfels, Clover Lane, BA in Psychology

Hwee-Chia Lim, BA in Psychology

Bernard Wayne Lockard, Overlook Drive, BA in Criminology

Marita A. Lockard, Rebecca Street, BS in Nursing

Nicole Lynn Lodge, BS in Disability Services

Jacob Howard Logue, Campbell Lane, BS in Communications Media

Dominic J. Lombardi, BS in Marketing

Kelsey L. Lowman, Warren Road, BA in History

Xinwei Luo, Crimson Hawks

Wesley Paul Lyons, Oak Street, BS in Athletic Training

Nathaniel P. Mack, Dales Road, BSED in Music Education

Matthew Martindale, Water Street, BSED in Mathematics Education

Ayanda Martha Masilela, College Lodge Road, BA in Geography

Alexandra Mae Mathe, Warren Road, BS in Nursing

Kevin Joseph Mathe, Chestnut Street, Business

Janelle Lynn McCombie, Washington Street, BS in Nursing

Misty Caitlin McCurdy, BSED in Art Education

William Malachy McMorrow, Burns Avenue, BA in History

Kendra D. McNutt, Cresswell Road, BA in English

Jorge P. Medina, Washington Street, BS in Physical Education and Sport

Laura A. Mills, BA in English

Veronica K. Milner, Apache Drive, BSED in Family and Consumer Science Education

Marla Ann Miner, Oak Street, BA in History

Nina Marie Montgomery, BS in Child and Family Studies

Michael Benson Moreau, Philadelphia Street, BS in Management Information Systems

Zachary Michael Morrow, Wilson Avenue, BS in Finance

Ben M. Murphy, Warren Road, BSED in Elementary Education

Adam John Nave, BSED in Mathematics Education

Lauralee Ann Neale, Indian Springs Road, BA in Psychology

Alison Diane Nellis, Poplar Avenue, BSED in Speech and Language Pathology Education

Joshua James Nguyen, Medlar Drive, BA in Criminology

Zachary J. Norwood, Sandro Street, BA in Geography

Eric R. Nystrom, Lazor Street, BA in Geography

Ashley Renee O'Hara, BS in Child and Family Studies

Amber Marie O'Shea, Zehner Road, BA in Psychology

Sarah E O'Sullivan, BSED in Business Education

Maria Ann Olechovski, Robin Hill Road, BSED in Elementary Education

Christy L. Ooten, Hummingbird Drive, BS in Management

Richard J. Owens, BS in Finance

Chelsea E. Palmer, Shady Drive, BA in English

Robert P. Parsons, Sandro Street, BS in Nursing

Kaitlyn Victoria Patrick, Croyland Avenue, BA in Anthropology

Thea Mae Petrigac, Locust Street, BA in Journalism

Lauren Anne Petro, Easy Street, BSED in Spanish Education

Alex Benjamin Pfeffer, Forest Ridge Road, BS in Finance

Melissa Sue Pflanzer, Wayne Avenue, BA in Psychology

Megan C. Phillips, Hamilton Street, BS in Interior Design

Stephanie Elise Phillips, Washington Street, BSED in Music Education

Kaitlyn Elizabeth Phoebus, Oak Street, BSED in Elementary Education

David Joseph Piatek, BS in Communications Media

David Louis Piper, Walnut Street, BA in French for International Trade

Ashley C. Pope, BS in Nursing

Andrea Lynn Poremba, Laurel Street, BS in Computer Science

Eric C. Porter, BS in Safety Sciences

John C. Proch, BS in Child and Family Studies

Valerie D. Quarles, Fulton Lane, BSED in Elementary Education

Jason Hrvoje Rados, Briarwood, BA in Economics

Zack Michael Ramey, BSED in Art Education

Amy Lynn Rankin, Concord Street, BSED in Elementary Education

John A. Renaldi, Hancock Circle, BS in Management

Meghan B. Rising, BS in Child and Family Studies

Brianna Ellen Robertson, Tanoma Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Ethan John Robinson, Church Street, Business

Laken A. Rosenberger, Campground Road, BS in Child and Family Studies

Dustin Mark Rotosky, , BS in Marketing

Jacob Shane Rougeaux, Diamond Avenue, BA in Geography

Kathleen Marie Ruckdeschel, Coolspring Road, BA in Philosophy

Pamela E. Palmer Ruffner, Water Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Kimberly Ann Saltsman, BA in Psychology

Christina N. Samuels, BA in Anthropology

Douglas William Satterfield, Humming Bird Drive, BS in Safety Sciences

Benjamin Andrew Saylor, Locust Street, BSED in Music Education

Elsa Amelia Schmeyer, Byron Court, BA in Theater

Alexandra L. Schneider, Warren Road, BSED in Elementary Education

Jillian Lee Schneider, Warren Road, BS in Communications Media

Joy Kathleen Schrecongost, Easy Street, BS in Marketing

Cody Jay Schry, Evergreen Drive, BS in International Business

Jason A. Schultz, Oak Street, BSED in Music Education

Danielle Marie Scott, Getty Avenue, BA in Sociology

Jason Michael Shaner, Zehner Road, BSED in Social Studies Education

Kenneth Michael Shankle, Greendale Avenue, BS in Safety Sciences

Susie Ann Sheiness, Hoffman Road, BA in Criminology

Elyse Shirley, Rural Gardens Court, BA in English

Scott Daniel Shirley, Country Lane, BS in Physical Education and Sport

Rebecca Ann Shock, Olive Street, BA in Art

Alyssa M. Shubra, Aaron Lane, BS in Accounting

Emily L. Shubra, Aaron Lane, BS in Accounting

Margaret G. Simpson, Edgewood Avenue, BA in Anthropology

Steven James Singer, BSED in Family and Consumer Science Education

James Alfred Justin Smead, Forest Ridge Road, BS in Management Information Systems

Kayla Lorraine Speedy, Jackson Street, BSED in Elementary Education

Tisha Lynn St Cyr, BA in Economics

Julie Anna Stachurski, BS in Mathematics

Stephen Alan Staniscia, Robin Street, BA in Criminology

Amber J. Stenman, Plum Street, BA in Sociology

Michael John Stewart, Grant Street, BA in Criminology

Leslie R. Stine, Crimson Hawks, BS in Nutrition

Alaina Deanne Stipcak, Country Lane, BS in Nursing

Anthony J. Stipcak, Country Lane, BSED in Health and Physical Education

Shane T. Stitt, Coates Lane, BS in Physical Education and Sport

Brandon Thomas Strittmatter, Business

Hannah R. Stultz, Locust Street, BSED in Education of Exceptional Persons

Jason Brandon Sullivan, Locust Lane, BA in Political Science

Renee Catherine Swartz, Stannard Avenue, BSED in Elementary Education

Kayla Anne Switalski, Lisa Drive, BS in Nutrition

Boris Yann Cedric Ab Tanny, Malibu Drive, BA in Economics

Mehdia Tariq, Vista Drive, BA in Journalism

Jeneanne G. Taylor, Whittier Drive, BS in Management Information Systems

Jay Franklin Thayer, School Street, BS in Computer Science

Justin Eugene Thomas, Gorman Avenue, BS in Biology

Catherine Rose Tidwell, BS in Biology

Josephine Siena Tidwell, BA in Biology

Jessica Sue Toy, Copper Beech Drive, BS in Human Resource Management

Habasse Traore, Malibu Drive, BA in Computer Science

Emily Christine Trenney, Locust Lane, BSED in Early Childhood Education

Renee B. Trout, BSED in Speech and Language Pathology Education

Monica Gene Turner, Crimson Hawks, BS in Nursing

Seth J. Tyger, Clark Avenue, BS in Communications Media

Ian Joseph Uher, Oak Street, BS in Business Technology Support

Marissa L. Umbel, Sue Anne Lane, BS in Physics

Rachel Marie Umbel, Sue Anne Lane, BS in Physics

Thomas John Valazak, Coates Lane, BS in Business Technology Support

Elise S. Vanderneck, Chestnut Street, BS in Child and Family Studies

Molly Marie Vanderneck, Chestnut Street, BS in Nursing

Monique L. Veney, Fairview Avenue, BA in Criminology

Nicholas John Volpe, Maple Street, BA in Art

Wentao Wang, BS in Communications Media

Ian T. Ward, Madison Circle, BS in Finance

Briana Lynette Weatherspoon, Fairview Avenue, BSED in Mathematics Education

Travis Michael Wendel, Warren Road, BA in Criminology

Tricia M. Whitesel, Maple Avenue, BS in Safety Sciences

Adlina Seira Wibowo, Shady Drive, BS in Child and Family Studies

Stephanie Ann Williams, Walnut Street, BS in Natural Science

Caitlin M. Williamson, BS in Biochemistry

Megan Marie Wilson, Hickory Road, BSED in Elementary Education

Andrew James Wiltrout, Grant Street, BS in Communications Media

Kevin Ray Winters, Winterfield Road, BS in Management Information Systems

Nathan S. Winters, Winterfield Road, BA in English

Tabitha Ann Yagle, Sunset Drive, BS in Finance

Tyler Martin Yakicic, Water Street, BA in Art

Stephanie Anne Yarup, Water Street, BA in Psychology

Michelle LeAnn Yett, Ann Circle, BS in Nutrition

Lauren Grace Young, Black Walnut Road, BS in Marketing

Kendi Rae Zacherl, Ben Franklin Road, BSED in Social Studies Education

Eva Montanez Zemp, Valley Road, BA in English

Colin Patrick Zinda, Philadelphia Street, BS in Applied Mathematics

Kent

Levi B. Fisher, BA in Criminology

Paula Renae Stewart, Mill Street, BS in Hospitality Management

Lucernemines

Brett Mathew Bowland, BA in English

Mary Lynne Kuehn, BA in International Studies

Marion Center

Amanda Kaye Dunlop, Pollock Road, Health and Human Services

Amber Catherine Fishel, Lowman Road, Humanities and Social Sciences

Elizabeth Ashley Kundla, Hartman Road, BA in Journalism

Melissa J. Loughry, Pollock Road, BS in Nursing

Lindsey Marie Miller, Deerfield Drive, BS in Accounting

William Harrison Miller, Dixonville Road, Natural Sciences

James Paul Zewe, BS in Biochemistry

McIntyre

Jonathan Paul Troup, McIntyre Road, BS in Natural Science

Penn Run

Jordan Lee Alsop, Sportsman Road, BSED in Mathematics Education

Brent J. Cameron, Chestnut Ridge Road, BS in Safety Sciences

Allison Marie Cowles, Manor Road, BSED in Chemistry Education

Cortney R. Cramer, Cramer Road, BSED in Elementary Education

Kathy Lea Cramer, Cramer Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Terry J. Cramer, Cramer Road, BA in Criminology

Joshua Michael DePetro, Sportsman Road, BA in Psychology

Kayla L. Jusko, Laurel Run Road, BSED in Early Childhood Education

Megan R. Marshall, BSED in English Education

Deborah Lorraine Overdorff, North Harmony Road, BA in Psychology

Veronica Joyce Rowley, BSED in French Education

Jeanette Alison Shaffer, Chestnut Ridge Road, BS in Management

Justine Marie Smuro, Country Road, BSED in Elementary Education

Randall Conner Strong, BA in Psychology

Megan A. Syster, Simons Rock Road, BS in Accounting

Keith Richard Troxell, Simons Rock Road, BSED in Art Education

Erica Lynn Yatsko, North Harmony Road, BA in Art

Marissa D. Zimmerman, BS in Marketing

Plumville

Diana Lyne Bellman, Main Street, BA in Sociology

Samantha Jourdan Mallik, BS in Nutrition

Tracey L. Rummel, BSED in English Education

Robinson

Sara L. Krause, Climax Road, BS in Child and Family Studies

Rochester Mills

Chelsey Ann Baun, Richmond Road, BA in Psychology

Christy Ann Baun, Richmond Road, BS in Nursing

Travis Eincle Himes, Parson Road, BSED in Mathematics Education

Trista N. Schreckengost, Leasure Run Road, BS in Child and Family Studies

Rossiter

Ashley Nicole Hill, Pollock Road, BS in Biology

Heidi Marie Huey, Fleeger Road, BSED in Elementary Education

Nicole Lou London, AA in Business

Andrew Gene Love, Setree Drive, Health and Human Services

Zane Henry Zinzella, Buffalo Lodge Road, BA in Criminology

Saltsburg

Marie Elizabeth Dilascio, BS in Nursing

Sara Lynn Dilascio, BS in Nursing

Kelly Marie Keibler, Tunnelton Road, BSED in Elementary Education

Keith William Korchok, Loyalhanna Dam Road, BS in Communications Media

Kevin Paul Korchok, Loyalhanna Dam Road, BS in Communications Media

Santo Lane Laquatra, Deer Road, Health and Human Services

Stephen Patrick Manofsky, Lucky Lane, BS in International Business

Matthew D. Ogrodnik, Beaver Drive, BS in Accounting

Katie Mae Provias, Street, BS in Accounting

Stephen Douglas Ross, Natural Sciences

Holly M. Shirley, Washington Road, BS in Environmental Health Science

Ashley Nicole Testa, Dogwood Drive, BSED in English Education

Corey M. Trybus, Heinberger Road, BS in Communications Media

Shelocta

Bethany Nicole Aikins, Sheasley Hill Road, Natural Sciences

David Aaron Ankney, Shelocta Road, BS in Natural Science

Michael Casimir Drew, John George Road, BS in Safety Sciences

Jeniece Kaye Duchon, BSED in Art Education

Nathan L. Huselton, Old Elderton Hill Road, BS in Accounting

Stephen F. Luciano, North Ridge Road, BS in Biology

Aaron William Marshall, Sportsman Club Road, BSED in English Education

Jared Drew McCullough, Millen Road, BS in Safety Sciences

Eric L. Pinkerton, Parkwood Road, BS in Communications Media

Susannah Grace Rosenberger, Craig Road, BSED in Physics Education

Nicholas A. Shimmel, Laurel Road, BS in Human Resource Management

Stephanie Marie Shimmel, Laurel Road, BS in Human Resource Management

Amanda Joy Shock, Millen Road, BS in Nursing

Justin J. Staron, Union Flat Road, BS in Biology

Ansley Brianne Uhron, South Lytle Road, BA in Journalism

Corey M. Vasbinder, Milby Road, BSED in Health and Physical Education

Smicksburg

Dane S. Alabran, North Elkin Road, BS in Mathematics

Nikki L. Coon, West Creek Road, BS in Fashion Merchandising

Erin Melissa Lockhart, BS in Human Resource Management

Gina Danielle Orcutt, BS in Nuclear Medicine Technology

Season Ann Petrovich, Hemlock Acres Road, BS in Nutrition

Kyla A. Stiteler, Chestnut Street, BSED in Spanish Education

Julia Ann Troup, BS in Natural Science

Matthew Ryan Yeomans, Wells Road, BSED in Art Education

Jefferson

Big Run

Chad Davis, Church Street, BA in Criminology

Matthew Thomas Smailer, Pennsylvania Avenue, BSED in Mathematics Education

Brockway

Brittany Antonuccio, Harris Street, Health and Human Services

Christine Rebecca Douglass, Egypt Road, BFA in Music Performance

Nicholas Joseph Mancuso, Main Street, BA in Psychology

Brookville

Sarah A. Angiolelli, BA in Sociology

Stephanie Lynn Beatty, Taylor Street, BSED in Music Education

Caitlin Jo Cook, Franklin Avenue, BSED in Elementary Education

Sara Elizabeth Durante, BS in Nursing

Dara Kamran Ehtesham, Sayer Street, BA in Religious Studies

Haley Marlane Mackenzie, Stone Road, Education

Amy Lynn McManigle, Euclid Avenue, BS in Nutrition

Brittany Jean Shaffer, Plotner Road, BS in Finance

Jennifer Jane Shaffer, Jim Town Road, BSED in English Education

Hayley Marissa Simpson, Rick Simpson Road, BS in Human Resource Management

Mark Edward Wolfe, Wolfe Drive, BA in Psychology

Corsica

Natasha Nicole Cochran, BSED in Elementary Education

Melissa Marie Simpson, West Stub's Road, BSED in Business Education

Falls Creek

Lesa R. Brosky, Fuller Avenue, BSED in Art Education

Jessica Marie Brown, BA in Art Lacey Suzanne Meholick, BA in Sociology

Shauna Renee Tudor, Kyle Run Road, BSED in Music Education

Punxsutawney

Michele M. Armstrong, Orchard Avenue, Health and Human Services

Kaci Joann Baun, Dutch Lane, Education

Kasandra J. Blose, Lightning Rod Hollow Road, BSED in Music Education

Jade Mykel Brocious, Shenosky Road, Business

Kathryn Marie Brown, Woodland Avenue, BSED in English Education

Kaylah M. Burke, Blocks Road, BA in Psychology

David James Burkett, Graffius Avenue, Natural Sciences

Ashley Lee Campagnola, BS in Natural Science

Paul Joseph Carrier, Yates Road, Fine Arts

Benjamin Alex Childs, Charles Street, BSED in Mathematics Education

Michael Marcus Cook, Stake Drive, BA in Criminology

Chanta Renee Craft, Rockland Avenue, BA in Criminology

Lauren Mae Dale, Graffius Avenue, BS in Nursing

Emily Lorraine Dunkel, Willow Road, BS in Marketing

Austin Furman, Pleasant Avenue, BS in Nuclear Medicine Technology

Eric Charles Gross, Apple Street, Humanities and Social Sciences

Mitchel Paul Janocha, Robinson Street, BS in Accounting

Kaylynn Keeley, Horatio Street, Education

Andrew T. Kerr, Greenwood Avenue, BS in Chemistry

Jory James Kirkpatrick, BA in Anthropology

Michael Joseph Kostok, Norman Smith Road, BS in Nursing

Kayla Lynee Kunselman, BS in Nutrition

Philip P. Limerick, Witherow Street, BA in Spanish

Anne L Lyons, Stoops Road, BSED in Art Education

Eli Rodney McDivitt, McDivitt Road, BS in Safety Sciences

Cody William Meenan, Bair Road, BS in Physical Education and Sport

Melinda Sue Monyak, Highway Barn Road., BS in Nutrition

Tia Marie Neal, Ridge Road, BSED in Elementary Education

Ellen Kay Neyman, BS in Accounting

Joseph Pascuzzo, Beyer Avenue, BA in Criminology

Lynn Marie Peachey, Lincoln Way, BS in Nursing

Tanya M. Pearce, Highland Park Road, BSED in Elementary Education

Jesse D. Pearsall, West Liberty Street, BS in Nursing

Cheyenne D. Reed, North Enterline Road, BSED in Health and Physical Education

Bradley Thomas Renwick, Humanities and Social Sciences

Stephanie Ruth, Pine Run Road, BSED in Social Studies Education

Michele Lynn Seger, Juneau Road, BS in Safety Sciences

Amanda Ann Setree, Harmony Road, BSED in French Education

Jennifer L. Smith, Graffius Avenue, BSED in English Education

Ramon A. Test, West Mahoning Street, BA in Sociology

Courtney A. Thompson, North Enterline Road, BSED in Elementary Education

Adam John Vassallo, West Mahoning Street, BS in Management

Lyle Joseph Wachob, BA in History

Ashley Lynn White, Juneau Road, BA in Psychology

Nicole Lea Williams, Marion Avenue, BFA in Music Performance

Reynoldsville

Tiffany D. Bartlett, Brown Street, BA in Psychology

Shane Brandon Craker, Jackson Street, BSED in Music Education

Kacie Chantalle Emery, Point View Road, AA in Business

Sara Rachelle Kirkpatrick, BSED in English Education

Danielle Morgan Rode, Wayne Road, BSED in Art Education

Jacey Marie Royer, Yellow Brick Road, BSED in Biology Education

Miranda K. Shoemaker, North Park Street, BA in Geography

Kimberly Renee Siverling, Grant Street, BA in Journalism

Jodi Lynn Speck, Pardus Road, BS in Interior Design

Sigel

Abbey Jane Smith, BS in Nursing

Sykesville

Thomas Everett Nichols, Paradise Road, BS in Athletic Training

Juniata

Mifflintown

Earl Michael Hockenberry, BS in Biology

Lackawanna

Clarks Summit

William John Krenitsky, Fox Run Circle, BSED in Elementary Education

Dalton

Elizabeth Ann Neuhausel, Locust Lane, BS in Communications Media

Dunmore

Shannon Marie Garvey, Prospect Street, BS in Nutrition

Rebecca Susan Ort, West Elm Street, BA in Psychology

Greenfield Township

Stephanie Lynn Racht, Highpoint Street, BA in Criminology

Jessup

James Richard Alunni, River Street, BA in Psychology

Olyphant

Marissa Lynn Malaski, Sturges Road, BSED in Music Education

Kelsey Joan McCabe, Ontario Street, BS in Nursing

Scranton

Samuel K. Failing, Myrtle Street, BA in Philosophy

Megan Hales, Williamsburg Lane, BSED in Family and Consumer Science Education

Rebecca Eileen Reed, Amherst Park, BS in Nutrition

Simpson

Amanda Cook, Prospect Street, BA in Criminology

Lancaster

Conestoga

Megan Nicole LeFevre, Theresa Drive, BS in Nursing

Morgan E. Martelle, Ivy Court, BA in History

Denver

Tyler Lorditch, Holly Lane, BS in Physical Education and Sport

Amanda Lynn Tanner, Creamery Road, BS in Interior Design

East Petersburg

Heather Ann Baker, Vaughn Road, BSED in Health and Physical Education

Lindsey Nicole Kissinger, Vaughn Road, BS in Biology

Elizabethtown

Zachary Scott Beckey, Deodate Road, BSED in Biology Education

Spencer Davis Crane, Poplar Lane, BS in Finance

Rosalee Michelle Frederick, Kenbridge Lane, BS in Physical Education and Sport

Matthew Scott Killian, Turnpike Road, BS in Computer Science

Corinna J. Mazzitti, Blue Ribbon Drive, BSED in English Education

Weston Tillman Parrett, Brookview Circle, BSED in Music Education

Andrew James Payne, West Hummelstown Street, BFA in Music Performance

Nicholas John Reginella, Ridge Road, BSED in Music Education

Kristen Ashley Savoie, Freys Road, BSED in Health and Physical Education

Kaitlin Marie Seitz, East Willow Street, BS in Interior Design

Ephrata

Dana Leigh Neff, East Mohler Church Road, Humanities and Social Sciences

Katie Marie Sushinski, Heritage Road, BS in Hospitality Management

Kirkwood

Elizabeth Ann Proffitt, Schoolhouse Road, BA in English

Lancaster

Eric Jason Appelbaum, Stumpf Hill Drive, BS in International Business

Andre Jerome DuBose, Baldwin Drive, BSED in Music Education

Jamison L. Ferris, Nectar Terrace, BA in Criminology

Yasmin S. Griffin, BS in Nutrition

Alicia Nicole Haines, Newswanger Road, BS in Fashion Merchandising

Joshua M. Hughes, Pennwick Road, BS in Management

Dwana Latrice Johnson, Hilton Drive, BS in Nursing

Matthew William Jones, Copley Drive, BA in Political Science

Alyssa Crowe Lunz, Buch Avenue, BA in English

Khoan S, Ly, White Chapel Road, BA in Psychology

Matthew Adam Madonna, Hollywood Drive, BA in Art

Caitlyn Ann Martin, Corry Avenue, BS in Hospitality Management

Lyndsey Paige Martorana, Spring Valley Road, BS in Management Information Systems

Christian Nolan Minich, Fleetwood Drive, BA in English

Lauren E. Montague, Hornig Road, BSED in Health and Physical Education

Albert Minh Ngo, Crooked Oak Drive, BS in Computer Science

Ellen Ochs-Gregory, Leaman Road, BA in Sociology

Adrienne Lynn Radesky, Abbas Avenue, BS in Management

Kelly Lauren Reese, Brookfield Road, BS in Interior Design

Marlene Rivera, East Liberty Street, BSED in English Education

Thomas William Trautman, Stable Drive, BS in Biology

Steven Matthow Trudel, Manor Boulevard, BA in Religious Studies

George Vladimir Vestemean, Garnet Avenue, BA in History

Elissa Marie Walton, Davis Drive, BSED in Elementary Education

Lititz

Hanna Lyn Baxter, BA in Interdisciplinary Fine Arts

Chad E. Buckwalter, South Cedar Street, BS in International Business

Lauren Ashley Eppig, Brookwood Drive, BS in Child and Family Studies

Andrew Michael Gross, Orchard Road, BSED in Music Education

Ashley Rose Metzger, Knollwood Drive, BA in History

Jacqueline Elizabeth Preston, Canterbury Court, BSED in Deaf Education

Hillary Jules Thomas, Magnolia Drive, BS in Marketing

Emily Elizabeth Wood, Field Lane, BSED in Family and Consumer Science Education

Manheim

Alora Denay Canty, Elizabethtown Road, BA in Political Science

Emily Jean Cowhey, South Main Street, BA in Psychology

Jenna Allyse Proffitt, North Laurel Street, BSED in Health and Physical Education

Millersville

Acacia Lea Shedenhelm, Kready Avenue, BS in Physical Education and Sport

Mount Joy

Andrew James Flattery, North Barbara Street, BA in Criminology

Matthew Daniel Frampton, Lefever Road, BSED in Health and Physical Education

Mountville

Katharine Marie Schriefer, Spring Run, BS in Communications Media

Narvon

Amanda Lynn Helm, Glen Oaks Drive, Health and Human Services

New Holland

Ashley Raven Marshall, Daisy Drive, BA in Criminology

Megan Elizabeth Riehl, Hillcrest Road, BSED in Elementary Education

Quarryville

Jessica E. Carson, Skyview Drive, BA in Sociology

Matthew Erik Croyle, Meadow Lane, BSED in Music Education

Danielle Louise Fisher, North Tanglewood Drive, BSED in Elementary Education

Reinholds

Ashlee Mae Long, Mohns Hill Road, BS in Biology

Haley Ramya McComb, Red Fox Court, BSED in English Education

Stevens

Steven R. Fassnacht, West Girl Scout Road, BSED in Music Education

Strasburg

Angela K. Sollenberger, South Jackson Street, BFA in Music Performance

Lawrence

Bessemer

Josie M Grimes, West Beechwood Road, BA in Journalism

Edinburg

Lyndsay K. Book, Log House Lane, BSED in Elementary Education

Steven Craig May, Leslie Drive, BS in Biochemistry

Ellwood City

Chelsey Lynn Anderson, Butler Avenue, BS in Human Resource Management

Joseph Ryan Bartolomeo, Second Street, BS in Accounting

Amanda Lynn Carney, Townwood Road, BSED in Elementary Education

Frank O. Duncan, Woodside Avenue, BA in Criminology

Michael Anthony Fidell, Woodside Avenue, BS in Biochemistry

Marla Joelle Flecher, Locust Terrace, BS in Management Information Systems

Matt Robert Jennings, Mercer Road, BA in Computer Science

Enon Valley

Courtney Diane Vela, Cherry Hill Road, BSED in Art Education

New Castle

Michael William Boston, Mitchell Road, BSED in Deaf Education

Sean M. Bracken, East Winter Avenue, BA in Journalism

Emily Anne Donnelly, Lynn Street, BA in Criminology

Kelsey Maureen Garmon, East Clen Moore Boulevard, BS in Nutrition

Monica Joelle Hanna, Boroline Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Kerri Lynn Hutchison, West Moffatt Road, BS in Nursing

Brian Thomas Jackson, Hidden Brooke Court, BA in Criminology

Robert John Kalafut, Hearthstone Drive, BA in Criminology

Courtney Lorene LeViere, Mount Hope Road, BS in Nutrition

Jeremy Joseph Young, Princeton Road, BA in Criminology

New Wilmington

Jeremy R. Herron, Cowden Road, BA in Criminology

Wampum

Jesse David D'Amico, Wilson Drive, BSED in Business Education

Ashley Marie Majors, Elizabeth Street, BA in Criminology

Lebanon

Annville

Emily Joy Robinson, Horseshoe Drive, BA in Music

Derek Ryan Scheer, North Railroad Street, BA in Criminology

Kristen Marie Schott, East Cedar Street, BA in Theater

Campbelltown

Daniel J. Prifer, North Palmyra Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Fredericksburg

Tyler Scot Boyer, Airport Road, BS in Computer Science

Jonathan Glen Hehnly, Mount Zion Road, BA in Criminology

Aron James Wahkinney, Weaver Lane, BS in Communications Media

Lebanon

Trisha Lynn Brubaker, Freeport Road, BS in Communications Media

Erica Nicole Croce, BS in Marketing

Kathryn Mary Greeninger, BA in Anthropology

Laura Eileen Haggard, Weymouth Drive, BS in Nutrition

Kaitlin Joyce Halsell, Pine Lane, BA in English

Adam Daniel Hartzell, Eastfield Drive, BA in Criminology

Kaela Marie Hogue, Church Street, BSED in Business Education

Emily T. Krause, BA in English

Sheila Teresa MacLean, Southfield Road, BSED in Deaf Education

Phillip Anthony Pasquariello

Heather Lynn Rine, BA in Criminology

Mikhail Gabreil Rolon, Beechwood Avenue, Business

Melissa Lynn Sattazahn, Poplar Street, Business

Myerstown

Laura Ann Kale, Stracks Dam Road, BA in Journalism

Newmanstown

Helen Martha Pennypacker, Barry Lane, BSED in Elementary Education

Palmyra

Erin Lynn Bratton, North Thistledown Drive, BS in Interior Design

Caroline Jeanne Lehman, Brunswick Lane, BSED in English Education

Jessica Mae Richards, Clover Lane, BSED in Biology Education

Cassandra Lynn Shutt, Wexford Road, BA in Psychology

Zachary Lee Warlow, Cambridge Court, BA in Criminology

Richland

Janell Marie Layser, BS in Hospitality Management

Lehigh

Allentown

Alexander James Boyce, Tupelo Road, BA in Psychology

Allison Beth Flynn, Daniel Street, Humanities and Social Sciences

Jillian Lee Hutton, Tulip Drive, BSED in Deaf Education

Jonalyn Kasander, Flexer Avenue, Humanities and Social Sciences

Justin Robert Kistler, Farm Drive, BA in Psychology

Lorainne Nicole Memary, North Kiowa Street, BS in Finance

Jason Mohring, Wenner Street, BS in Physical Education and Sport

Sharon Morel, West Pine Street, BA in Political Science

Matthew D. Rapelje, West Pennsylvania Street, BS in Accounting

Benjamin Robert Rento, Edward Avenue, BS in International Business

Shaun Michael Royer, Edgewood Ridge Court, BS in Finance

Corine Kathleen Stelzman, Short Hill Lane, BS in Communications Media

Bethany L. Weidman, Barn Swallow Lane, BSED in Speech and Language Pathology Education

Adam James Young, Palomino Drive, BSED in Health and Physical Education

Center Valley

Jennifer Ann DeAngelis, Fieldstone Court, BSED in Elementary Education

Brynne Marie Hamm, West Hopewell Road, BS in Communications Media

Coopersburg

Jennifer Katherine Krastin, Hamilton Drive, BS in International Business

Stanley Thomas Saeger, Chestnut Hill Road, BA in Religious Studies

Coplay

Emily Therese Pany, Maple Street, BSED in Social Studies Education

Emmaus

Peter G. Bartges, German Road, BS in Natural Science

Stephen Christensen, BS in Biochemistry

Anne Elizabeth Dewalt, Chestnut Hill Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Alyssa Nichole Funk, Lawrence Drive, BSED in Social Studies Education

Hannah E. Johnston, Little Lehigh Drive, BSED in Art Education

Sarah Quinn McGovern, BS in Fashion Merchandising

John Bernard Pavlacka, East Harrison Street, Health and Human Services

Fogelsville

Nicole A. Moyer, BSED in Deaf Education

Laurys Station

Justin Midgley, Devonshire Court, BS in Accounting

Macungie

Ian L Duckworth, Sauterne Drive, BS in Management Information Systems

Tracy Jane Landis, Juniper Road, BS in Interior Design

Kristen Karen Schupp, BSED in Speech and Language Pathology Education

Elizabeth Marie Storck, Chardonnay Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

New Tripoli

Elizabeth J. Deck, Flint Hill Road, BA in Sociology

Scott James Fetterman, Camp Meeting Road, BS in Communications Media

Schnecksville

Beth Lindsey Anderson, BSED in Elementary Education

Stephanie Lynn DeLong, BS in Nutrition

Elizabeth J. Todd, Foxcroft Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Slatington

Amber Marie Grace, BS in Fashion Merchandising

Wescosville

James Ash Naunas, Cornerstone Road, BS in Finance

Whitehall

Gina Marie Basile, Pennsylvania Street, BS in Nutrition

Brian Krall, Grandview Drive, BA in Music

Jacquelyn Diana Trump, Bridge Street, BA in English

Zionsville

Natalie Victoria Cipolle, Sigmund Road, Health and Human Services

Alyssa Nicole Huber, Oak Lane, BSED in Family and Consumer Science Education  

Luzerne

Avoca

Danielle McAndrew, William Street, BSED in Social Studies Education

Bear Creek Township

Megan Elizabeth Thompson, Bear Creek Boulevard, Education

Conyngham

Samantha Regina Schugardt, Main Street, BA in Theater

Dallas

Amanda J. Crane, Meeker Outlet Road, BSED in Music Education

Drums

Erika Lynn Hess, West Butler Drive, BS in Physical Education and Sport

Edwardsville

David Wright, Green Street, BFA in Music Performance

Forty Fort

Brittany Ann Koptcho, Welles Street, BS in Fashion Merchandising

Hanover Township

Lyndsay Nicole Shook, River Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Harveys Lake

Julia Rae Covert, Loyalville Road, BS in Physical Education and Sport

Hazleton

Amber Elizabeth Gach, BS in Athletic Training

Hunlock Creek

Susan Jean George, BS in Physical Education and Sport

Larksville

China C. Dickson, Buttonwood Lane, BS in Nutrition

Nanticoke Alyssa L. Degosky, South Hanover Street, BSED in Speech and Language Pathology Education

Angela Carina Hart, West Grand Street, BA in Criminology

Joseph Gregory Hart, River Street, Business

Charles Michael Voyton, South Market Street, BS in Biochemistry

Shavertown

Matthew Vincent Lanyon, East Center Street, BA in Criminology

Kristin Kahlie Maria, North Legend Road, BSED in Spanish Education

Swoyersville

Brooke Gibson Coslett, Bond Avenue, BS in Communications Media

Adam Joseph Holschuh, Townsend Avenue, BS in Physics

Wapwallopen

Melanie Rose Laird, Mulholland Drive, BS in Nutrition

West Hazleton

Megan G. McFarling, North Broad Street, BS in Finance

West Pittston

Karyn M. Goldsworthy, Montgomery Avenue, BS in Fashion Merchandising

Erin Marie Rogan, York Avenue, BSED in English Education

West Wyoming

Elizabeth Baltusavich, Tripp Street, BS in Biochemistry

Wilkes Barre

Deanna Marie Belsky, Courtright Street, BS in Biochemistry

Caitlyn M. Chapasko, Oliver Street, BS in Interior Design

Erin L. Koolman, Miner Street, BSED in Music Education

Lycoming

Cogan Station

Amy Patricia Owens, Airline Drive, BS in Child and Family Studies

Hughesville

Ellen Marie Steimling, Logan Lane, BS in Hospitality Management

Jersey Shore

Holly Kay DeMarco, Wurster Road, BS in Nutrition

Lindsay Ann Mertes, Walnut Lane, BSED in Elementary Education

Linden

Nicholas Andrew Aunkst, Meadowood Road, BS in Physical Education and Sport

Montgomery

Kelsey Ann Murphy, Montgomery Street, BS in Management

Montoursville

Rachel Elizabeth Camp, Cemetery Road, Business

Amanda Mae Cropper, Timberwolf Path, BA in Art

Nicholas Edward Lenio, Biddle Road, BSED in Music Education

Brett Michael Levy, Stopper Drive, BS in Management

Alyssa Diane Mitchell, Tallman Hollow Road, BA in Art

Muncy

Amiann Ocie Vandine, Ridge Road, BSED in Deaf Education

Trout Run

Lucas Elmer Gies, Pleasant Stream Road, BA in Spanish

Krystle Michelle Gregory, BS in Natural Science

Jay Vincent Harter, Bakers Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Williamsport

Nicholas M. Berninger, Rural Avenue, BSED in Music Education

Lindsay Marie Gush, BS in International Business

Matthew Brian Jandrisavitz, Queen Street, BA in Criminology

Matthew Ryan Kutz, Sholder Road, BA in Computer Science

Christopher Robert Leidhecker, BSED in Music Education

Jeremy D. Leidhecker, BSED in Music Education

Sultan Aquil Nafis Magruder, BA in Psychology

Ian A. Nelms, Watson Street, BA in Criminology

Sara E. Tripoli, Pearson Avenue, BSED in Health and Physical Education

Ashley Marie Williams, Daughertys Run Road, BSED in Music Education

Bianca Danielle Williams, Federal Avenue, BA in Criminology

Asja Marie Young, Sholder Avenue, BSED in English Education

McKean

Bradford

Stuart John Morris, BS in Management

Destiny Lafaye Palmer, East Main Street, BS in Hospitality Management

Mindy Lynn Stormer, Foster Hollow, BSED in Elementary Education

Kane

Justin David Silvis, Tionesta  Avenue, BA in Political Science

Mary C. Sirianni, Bayard Street, BA in Journalism

Vanessa Lynn Smith, South Settlement Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Tessa Jayne Thompson, BS in Management

Luke Martin Wahlberg, Holman Street, BA in Psychology

Lewis Run

Michael Thomas Decasper, Ranch Road, BSED in Biology Education

Port Allegany

Amanda L. Beck, Parklane Drive, BA in Sociology

Smethport

Kristine Noel Ball, BS in Nursing

Amanda Jo Thielges, BA in Criminology

Abigayle Louise Weaver, BSED in Music Education

Turtlepoint

Geoffrey Donald Chappell, BA in Art

Mercer

Clark

Heather Ann Bougher, Parkview Drive, BS in Nuclear Medicine Technology

Fredonia

Heather Michelle Kendall, Baker Hill Road, BS in Interior Design

Greenville

Kurt Morningstar, Clinton Street, BS in Communications Media

Michelle L. Palm, Woods Road, BS in Interior Design

Grove City

Casey Rebecca Leigh, Nutt Road, BS in Fashion Merchandising

Justin Matthew McNamara, East Main Street, BA in Sociology

Ryan Patrick McNamara, East Main Street, BS in Communications Media

Brian Paul Simich, Spring Street, BSED in Deaf Education

Kaitlin Grace Torok, East Pine Street, BSED in Speech and Language Pathology Education

Hadley

Carly Bee McConnell, Pine Hollow Drive, BS in Natural Science

Hermitage

Nicole Bellich, Tiffany Lane, BS in Interior Design

David Biblis, Fran Lane, BS in Communications Media

Jonathan A. Biddle, Butterfly Lane, BS in Computer Science

Rebecca L. Braymer, BSED in Mathematics Education

Heather Lynn Campbell, Lori Lane, BS in Nursing

Jonathan Allen Diegan, Robertson Road, BA in Physics

Andrea P. Flower, South Oakdale Avenue, BA in Sociology

Amy Lynn Heben, Longview Road, BS in Disability Services

Daniel Mark Kelly, Maple Drive, BS in International Business

Erin E. Mentrek, Ridgewood Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Kari Mae Runyan, Valley View Road, BSED in English Education

Nickolaus Andrew Smigel, Romar Drive, BA in Criminology

Jamestown

Ashley Lynn Gross, East Lake Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Sharon

Brian James Bornes, Carley Avenue, BA in Journalism

Zachary B. Kepple, Euclid Avenue, BS in Accounting

Bradley Michael Kiester, BA in Criminology

Matthew Sean Patton, BS in Marketing

Zachary Lawrence Revale, Service Avenue, Fine Arts

Jesse H. Riffle, Ellsworth Street, BA in Criminology

Lucas P. Smith, Elm Avenue, BA in Criminology

April Lynn Snyderwine, Wilson Street, BSED in Elementary Education

Sharpsville

Leah Lynn Angott, North Neshannock Road, BS in Hospitality Management

Jessica Ann Mittal, Valley View Road, BS in Nutrition

Zachary James Neil, BS in Finance

Steven Michael Perna, Tamarack Drive, BSED in Art Education

Patrick Thomas Pryts, West Main Street, BS in Physical Education and Sport

Casey William Ryan, South Walnut Street, BA in International Studies

Nicole M. Voyda, Hazen Road, BS in Physical Education and Sport

Transfer

Nicholle Renee Dunn, Rutledge Road, BS in Child and Family Studies

West Middlesex

Richard Tyler Hosfelt, Clubhouse Drive, BS in Human Resource Management

Lauren Alexsis Palmer, Mitchell Road, BSED in Early Childhood Education

Wheatland

Jessica Lynn Varcholik, BS in Interior Design

Mifflin

Lewistown

Patricia Marie Gehrett, Winding Way, BSED in Elementary Education

Lauren Michelle Hackenberry, Cold Spring Road, BS in Fashion Merchandising

Mia Janelle Hooper, Highland Avenue, BA in Economics

Acacia Dawn Mauery, Donary Circle, BA in Art

Mc Clure

Erin Marie Confer, Underhill Road, BSED in English Education

Tanya Jo Grenoble, Steeley Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Kayla Ann Lash, Back Maitland Road, BS in Nursing

Milroy

Jessica Leigh George, Health and Human Services

Shannon Danielle George, BA in Journalism

Newton Hamilton

Tabitha Joy Barrick, BS in Accounting

Reedsville

Cindy L .Brown, Brittney Lane, BA in Political Science

Monroe

Bartonsville

Emily Lauren Mross, BA in Journalism

Kayla Michelle Taylor, Jupiter Court, BSED in Elementary Education

Canadensis

Ashley Marie McCoy, BS in Human Resource Management

Cresco

Jennifer C. Babaz, BS in Hospitality Management

Eric Richard Franzo, Ruth Drive, BA in Anthropology

Nicole Doris Scrudato, White Oak Road, BA in Journalism

East Stroudsburg

Ashley M. Ertel, Short Hill Road, BA in Sociology

Kunkletown

Angela Christine Frantz, BSED in Elementary Education

Jessica Kathryn Frantz, BS in Physical Education and Sport

Mount Pocono

Katelyn E. Myers, Sterling Road, BA in History

Pocono Summit

Travis Ryan Strunk, BS in Marketing

Saylorsburg

Amber Ann Bittiger, BSED in English Education

Deanna Constance Meek, Highpoint, BA in Anthropology

Shawnee On Delaware

Katelyn Ann Rockenbach, BS in Physical Education and Sport

Stroudsburg

Alison Tiedemann Barnak, Lessig Lane, BS in Interior Design

Montgomery

Ambler

Jeffrey T. Adams, Davis Road, BS in Management Information Systems

Jessica Lauren James, Stongs Lane, BS in Nursing

Ardmore

Carolyn Ann Hunt, BSED in Family and Consumer Science Education

Audubon

Stephanie Nicole Gryga, Regency Drive, BA in Psychology

David Tyler Sgrignoli, Redtail Road, BA in Journalism

Blue Bell

Suzanne Michelle Gray, Township Line Road, BSED in Health and Physical Education

Cheltenham

Catherine Patricia McCann, Boyer Road, BSED in Elementary Education

Collegeville

Idamarie Desiree Arici, Vincent Drive, BA in Journalism

Elizabeth Anne Marosky, Mockingbird Lane, BA in English

Jaime Alexandra Weckesser, Richard Way, BS in Athletic Training

Colmar

Ashley Elizabeth Mandes, East Walnut Street, BA in Criminology

Dresher

Genevieve Adele Arnone, Kirks Lane, BA in Art

East Greenville

Meaghan G. Kuhns, Washington Street, BS in Natural Science

Elkins Park

Rasheeda Villette Rivers, Health and Human Services

Gilbertsville

Colleen McTague, Romig Road, BS in International Business

Glenside

Andrew J. Dougherty, Edge Hill Road, BA in Journalism

John Alexander McMurray, Maple Avenue, BA in International Studies

Alexandria Nocella, Brookdale Avenue, BS in Communications Media

Melanie Ann Panasiuk, Maple Avenue, BA in Sociology

Apris Marjorie Walker, Fortune Road, BS in Communications Media

Harleysville

Erin Lynn Holloway, Pioneer Circle, BS in Physical Education and Sport

Stephanie Michelle Mallis, Hackney Way, BSED in Elementary Education

Ronald Phillips, Stormfield Drive, BS in Hospitality Management

Hatboro

Brian Joseph Fitzgerald, Butternut Drive, BS in Management

Cassandra A. Zygmont, BS in Hospitality Management

Hatfield

Brittany Rose Allman, South Main Street, BS in Physical Education and Sport

Melissa Jean Kornock, Needham Circle, BSED in Health and Physical Education

James Colin Ward, Valley Woods Road, BA in Criminology

Horsham

Jessica Marie Radcliff, Cedar Avenue, BSED in Elementary Education

Gregory James Walter, Victoria Lane, Natural Sciences

King of Prussia

Stephanie Noelle Bianco, Suellen Drive, Health and Human Services

Andrew Joseph Garro, General Muhlenberg Road, BA in Criminology

Jessica Ireland Theil, Sweetbriar Circle, BS in Biology

Lansdale

Megan Stephanie Alexander, Misty Meadow Lane, BS in Fashion Merchandising

Michael Patrick Katch, Claremont Drive, Business

Kevin M. Lodge, Militia Drive, BSED in Health and Physical Education

Sara Elizabeth Murray, Lombardy Drive, Health and Human Services

Stephanie Rae Schwartz, Brookwood Road, BS in Fashion Merchandising

Patrick G. Sorensen, Sumneytown Pike, BSED in Early Childhood Education

Jennifer Marissa Zanoni, Chaucer Court, BSED in Family and Consumer Science Education

Limerick

Bernadette Elaine Etzler, Briar Court, BS in Child and Family Studies

Lower Gwynedd

Shawn Houston Haines, Hoover Road, BS in International Business

Maple Glen

Jessica Leigh Kendra, Bell Lane, BS in Physical Education and Sport

Narberth

Eva Ann Zeller, Woodside Avenue, BS in Accounting

Norristown

Armando Espinosa, West Lafayette Street, BSED in Spanish Education

Keith V. Jones, West Airy Street, BS in Physical Education and Sport

Jamie Nicole Palmerio, Taft Road, BSED in Elementary Education

Kristin Patricia Steger, Generals Drive, Humanities and Social Sciences

Jesse Rae Thomas, North Trooper Road, BS in Communications Media

North Wales

Jeremy Joseph Beck, Hopkins Court, BS in Physical Education and Sport

Danielle Rose Eppinger, Stump Road, BS in Physical Education and Sport

Brittany M. Johns, Weston Court, BS in Finance

Pennsburg

Carlie Ann Bearn, Bowers Mill Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Samantha Jo Devine, Otts Road, Humanities and Social Sciences

Plymouth Meeting

Ian George Barnett, Princeton Road, BS in Marketing

Pottstown

William J. Apfl, BS in Hospitality Management

Kellie Lauren Caldwell, Rivendell Lane, BS in Physical Education and Sport

Matthew Christopher Daly, Maple Leaf Lane, BS in Safety Sciences

Jason R. Ewing, BA in Computer Science Nwaeze Onyemaobim, Juniper Street, BS in Management

Roslyn

Paul Raymond Monte, Edgewood Avenue, BS in Management

Sanatoga

Alexandria Emily Slinkard, Village Lane, BS in Physical Education and Sport

Souderton

Laura Renee Mazzenga, Bridle View Way, BA in Journalism

Natalie Gayle Raneri, Heatherfield Drive, BA in Anthropology

Laura Christine Roberts, Wynnefield Drive, BS in Hospitality Management

Telford

Gena Beth Gentile, East Summit Avenue, BS in International Business

Sarah M. Groff, State Road, BS in Disability Services

Caitlyn Aileen Rosenberger, Ridge Road, BSED in English Education

Robert Alan Stanley, Madison Avenue, BSED in Health and Physical Education

Trappe

Stephen Anthony Battaglia, Meadowview Drive, BS in International Business

Willow Grove

Lindsey Michelle Harris, Duffield Street, BS in Fashion Merchandising

Wyncote

Katie A. Grunwald, Waverly Road, BS in Child and Family Studies

Wyndmoor

Andrew James Sarsfield, East Pleasant Street, BS in Marketing

Wynnewood

Alexander J. Miller, Mansion Lane, BS in Accounting

Neil Joseph Trevisani, Latham Drive, BS in Management

Montour

Danville

Bliss Elizabeth Fallon, Spring Street, BA in Psychology

Daniel Matthew Ferris, Jade Avenue, BSED in Mathematics Education

Alexander Paul Rudowski, Leer Lane, Health and Human Services

Amberlee Ryanne Taylor, Bloom Street, BA in Political Science

Sarah Elizabeth Whelan, Maple Street, BS in Interior Design

Northampton

Bath

Kelli Lynn Hertzog, West Beersville Road, BS in Fashion Merchandising

Bethlehem

Eric Gregory Adams, Monocacy Drive, BS in Management Information Systems

Anna Elizabeth Berlin, Woodfield Drive, Health and Human Services

Michael A. Binkley, Brentwood Avenue, BS in Accounting

Alexandria Michelle Hoffman, West Broad Street, BS in Fashion Merchandising

David Thomas James, Birmingham Square, BSED in Music Education

Gabrielle Teresa Narlesky, Wedgewood Road, BS in Fashion Merchandising

Grania Maire Riess, Millard Street, BS in Fashion Merchandising

Abby Anne Ward, Easton Road, BSED in Art Education

Easton

Thomas Joseph Brown, Old Nazareth Road, Fine Arts

Garritt Keith Fleming, Baldwin Drive, BA in Psychology

Amber Leigh Gellock, Gruver Avenue, BSED in Elementary Education

Alexandria E. Kennedy, Deerpath Road, BA in Criminology

Erick David Randolph, Royal Manor Road, BA in Psychology

Ron Aaron Thomas, West Lincoln Street, BS in Computer Science

Hellertown

Sasha Tiffany Williams, Northampton Street, BS in Human Resource Management

Nazareth

Daniel Thomas Ackerman, Fehr Road, Fine Arts

Jenna Lynn Gazzola, Beaver Run Drive, BS in Biochemistry

Christopher Robert George, Fifth Street, BS in Communications Media

Abbey J. Gold, BA in Journalism

Stacey Amber Haverstock, Sycamore Street, BS in Fashion Merchandising

Kenneth Joseph Lumm, East Douglasville Road, BS in Management Information Systems

Northampton

Maribeth Ann Corrow, Walnut Street, BA in Political Science

Allison Joan Henry, Buckingham Drive, BSED in Elementary Education

Pen Argyl

Stephanie Rae Horvath, East Main Street, BS in Natural Science

Walnutport

Kylie Erin Boskey, East Zimmer Drive, BS in Interior Design

Northumberland

Dalmatia

Danielle R. Smyre, Small Cut Road, BA in Psychology

Amandalee Thomas, Malta Road, BA in Criminology

Elysburg

Rachel L. Curran, Alpha Avenue, BA in Psychology

Corey A. Pilkus, East Center Street, BS in Management Information Systems

Kulpmont

Cassandra Candance Olear, Chestnut Street, BS in Finance

Milton

Jemerson Alexander Crouse, Fonda Road, BS in Management

Northumberland

Christopher O. Spigelmeyer, BS in Finance

Paxinos

Katherine Laura Hopta, Jasmine Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Sunbury

Jessie Brito, Memorial Acres, BA in Criminology

Courtney Michelle Cydis, Catawissa Avenue, BS in Child and Family Studies

Kyla Isabel Groat, Catawissa Avenue, BA in Art

Jayme Nicole Ritchie, BS in Interior Design

Justin Dominic Toter, Lenig Road, BS in Safety Sciences

Turbotville

Amanda Idella Cero, Gearhart Road, BS in Nursing

Watsontown

Samantha J. Foust, Pennsylvania Avenue, BA in Criminology

Amanda Loye Stamm, Fine Arts

Perry

Elliottsburg

Maggie Sue Dixon, Peach Ridge Road, BS in Interior Design

Millerstown

Brandi Marie Kerns, East Sunbury Street, BS in Fashion Merchandising

Joshua A. Pellman, Persimmon Drive, BS in Marketing

Kira Lynn Wray, Hilltop Road, BS in Nursing

New Bloomfield

Krista Marie Shumaker, New Bloomfield Road, BS in Management

Newport

Michael Gedmin John Kupris, Timber Road, BA in Music

Philadelphia

Philadelphia

Allison Shade Abey, Provident Road, BS in Management

Samea A. Adens, West Huntingdon Street, BA in Psychology

Sarah Michelle Akers, South Avondale Street, Health and Human Services

Kareema Tiffany Alston, Paul Street, BA in Criminology

Tiara Christabell Brock-DeShields, North Eighth Street, BS in Child and Family Studies

Shkieshia D. Brooks, Malcolm Street, BA in Criminology

Natoya Leona Brown, Oakland Street, BS in Communications Media

Donisha Lasha Burke, South Stanley Street, BA in Psychology

Lora A. Bynum, North 28th Street, BA in Criminology

Camille N. Canty, Chelwynde Avenue, BS in Respiratory Care

James Fitzgerald Clark, Fleming Street, BSED in Elementary Education

Zarinah Aurell Cogbill, South Mildred Street, BA in Sociology

Brian Coleman, Cambridge Street, BA in Criminology

Danielle A. Coleman, Cambridge Street, BA in Criminology

Alisha Lenora Conway, East Country Club Road, BS in Natural Science

Shawna S. Crockett, Saul Street, BS in Nutrition

Courtney Michelle Davis, West Chew Avenue, BA in Psychology

Martin Matthew Eck, Lardner Street, BS in Natural Science

Kareem William Gilmore, North 62nd Street, BS in Natural Science

Jenee Alea Hall-Butler, Lindbergh Boulevard, BS in Communications Media

James Robert Halloran, Primrose Road, BA in Journalism

Randi Alyssa Hertz, Laramie Road, BSED in Education of Exceptional Persons

Nija Shalyn Holder, North Croskey Street, BS in Communications Media

Marcia Nicole Hopkins, Stenton Avenue, BA in Sociology

Kasey Sharnice Jackson, Christian Street, BA in Criminology

Tori N. Johnson, East Cliveden Street, BA in Criminology

Mark Anthony Jones, Fanshawe Street, BS in Communications Media

Tyrone B. Jones, North Bouvier Street, BSED in Mathematics Education

Kenyetta M. Kitchens, Magee Avenue, BS in Management Information Systems

Yvonda Shinina Lee, 77th Avenue, BS in Biology

Isis Iona Lester, South 18th Street, BS in Management

Shauna Danai Lewis, Whitby Avenue, BSED in English Education

Fatima Louise Lowry, West Ruscomb Street, BA in Criminology

Aaron Timothy Lyles, Upland Street, BA in Computer Science

Tatiana Mack, Mansfield Avenue, BA in Psychology

Latoya A.  McFarlane, Cornelius Street, BA in Sociology

Keya S. Middleton, South 28th Street, BA in Criminology

Gorpu K. Miller, Bonaffon Street, BS in Child and Family Studies

Anesha Minnis, West Thompson Street, BS in Hospitality Management

Arielle Sharae Norment, West Godfrey Avenue, BS in Child and Family Studies

Jason Patton, Jeanes Street, BA in Philosophy

Brittany Ya'shirl Pondexter, North Marvine Street, BA in English

Shanna Nicole Riley, Dallas Road,Natural Sciences

Alicia Chandal Ruffin, Hazel Avenue, BA in Political Science

Shannon Scully, South Mole Street, BA in Theater

Melissa Denise Solter, East Dauphin Street, BA in Criminology

Ainyae Sacia Stratton, Pulaski Avenue, BS in Communications Media

Danielle Suedell Graves, North Yewdall Street, BA in Criminology

Lori Diane Table, Litchfield Street, BA in History

John Paul Turner, Lockart Plaza, BA in Psychology

Annette P. Waddington, South 24th Street, BA in Political Science

Taja Monique West, North Marston Street, BS in Communications Media

Billy Ray Wilson, North 61st Street, BSED in Mathematics Education

Quinshayah Cashmera Williams, Aberdale Road, Health and Human Services

Pike

Bushkill

Christina Acevedo, Health and Human Services

Aviva Carroll, Ranchlands, BA in Psychology

Hawley

Daniel Paul Kowalczyk, Billard Road, BS in Hospitality Management

Melissa Susan Rogers, BA in English Russell Thomas Smyth, BA in Criminology

Carleen Ann Thomas, Humming Bird Lane, BSED in Art Education

Lackawaxen

Matthew Thomas Carasiti, BA in Criminology

Matamoras

Katherine Elizabeth Caldwell, White Birch Road, BS in Natural Science

Milford

Alyssa Kelsey McCarthy, Macs Lane, BS in Nursing

Meghan A. McCarthy, Macs Lane, BS in Marketing

Carolyn Marie Osborne, Hobblebush Drive, BSED in Deaf Education

Tafton

Sara Beth Olson, BS in Nursing

Potter

Austin

Mark Joseph Reed, BS in Computer Science

Coudersport

Mark Jeffrey Goga, Creek Side Drive, BS in Finance

Nicole R. Shaffer, Ross Street, BSED in Spanish Education

Julie M. Szekely, North East Street, BSED in Elementary Education

Galeton

Jesse A. Brown, BFA in Art Studio

Kendra L. Reith, Germania Road, BS in Communications Media

North Bingham

Veronica Lynne McCutcheon, Bingham Center Road, BS in Communications Media

Schuylkill

Ashland

Megan Laurel Malarkey, Fountain Street, BS in Marketing

Auburn

Alexanderia L. McCloskey, Creek Drive, BSED in Art Education

Coaldale

Briane Amber Shane, West Early Avenue, BS in Interior Design

Klingerstown

Sadie Lynne Hauck, Salem Road, BA in Sociology

Steven Michael Rose, Ridge Road, BA in Criminology

Mahanoy City

Megan Ann Goodman, East Centre Street, BS in Nursing

Orwigsburg

Matthew Gallagher Rattigan, Merle Terrace, BS in Marketing

Pine Grove

Kaitlyn Mae-Lea Keller, Oak Grove Road, BS in Nursing

Pottsville

Monica Claire Orlosky, Albert Boulevard, BSED in Speech and Language Pathology Education

Kayleigh N. Schartel, Howard Avenue, BA in Sociology

Brittany Irene Tutko, W Norwegian Street, Humanities and Social Sciences

Samantha Michelle Wood, West Market Street, BSED in Music Education

Ringtown

Colin Michael Abdiroglu, Hill Field Road, BS in Management Information Systems

Angelica M. Dunsavage, East Main Street, BSED in Music Education

Saint Clair

Andrea Kayleen Kroznuskie, Fairview Street, Business

Victoria Marcosky, BS in Fashion Merchandising

Schuylkill Haven

Decerie Samontanes Tatel, Ranch Road, BA in Art

Tamaqua

Murphy Katelyn Bennett, BSED in Deaf Education

Loren Marie Collura, Whitetail Crossing Road, BA in Psychology

Tower City

Nicole Elizabeth Neidlinger, BSED in Music Education

Snyder

Beaver Springs

Jenelle Nicole Mattern, BS in Nursing

Freeburg

Matthew Scott Gemberling, New Market Street, BSED in Music Education

Middleburg

Danielle N. Peachey, Iron Bridge Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Mount Pleasant Mills

Tanisha Lynn Bolig, Heister Valley Road, BS in Interior Design

Selinsgrove

Joshua David Hoke, Colonial Drive, Regional Planning

Emily Jo Kuster, Pine Brook Road, BS in Nursing

Shamokin Dam

Andrew Scott Brandt, BSED in Social Studies Education

Somerset

Acosta

Renee Nicole Saylor, BSED in Family and Consumer Science Education

Berlin

Amber Blough, Garrett Shortcut Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Anson Lewis Chonko, Mulberry Street, BS in Finance

Andrea L. Glessner, White Horse Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Jared Michael McCormick, BSED in Health and Physical Education

Boswell

Nicole Marie Pelesky, Main Street, BSED in Health and Physical Education

Mark William Shaffer, Hemlock Road, BA in Criminology

Benjamin J. Stufft, Barnick Road, BS in Geology

Brittany Elizabeth Stufft, Barnick Road, BS in Nursing

Cairnbrook

Alison J. Buben, Second Street, BS in Computer Science

Angie Marie Lane, School Road, BA in Criminology

Central City

Vanessa Louise Flori, Seneca Path, BA in Psychology

Robert Dean Toth, Statler Street, BA in Psychology

Davidsville

Jacob A. Feathers, Hickory Street, BS in Physical Education and Sport

Fairhope

Kayla B. Mothersbaugh, Glencoe Road, BSED in Art Education

Friedens

Amanda Jean Skrinjorich, Brotherton Road, BS in Nursing

Hollsopple

Thomas Joshua Hiravi, Soap Hollow Road, BSED in Music Education

Jenners

Gregory James Scrimager, West Street, Education

Jennerstown

Amanda Dawn Harned, BS in Fashion Merchandising

Jerome

Stephanie R. Straka, School Avenue, BS in Athletic Training

Meyersdale

Cassie Lynn Buterbaugh, Glade City Road, BA in Criminology

Nina R. Zimmerman, Glade City Road, BSED in Elementary Education

New Baltimore

Angelina Alexander Kultasova, Juniata Street, BSED in English Education

Somerset

Robert Richard Barnes, West Bakersville Edie Road, BA in Criminology

Hope Ann Beam, BA in Sociology

Chelsea L. Braeseker, West Fairview Street, BS in Hospitality Management

Ryan Lee Cook, BSED in Health and Physical Education

Adam Sean Hemminger, Chickentown Road, BS in Physical Education and Sport

Kristi Anne Jacobson, Buckeye Drive, BSED in Family and Consumer Science Education

Leeann Renae LaSota, Mancini Drive, BSED in Family and Consumer Science Education

Alex Thomas Minnick, South Franklin Avenue, BSED in Mathematics Education

Ashley Lynn Minnick, BSED in Deaf Education

Megan Elizabeth Pritts, Berlin Plank Road, BA in Art

Ruth Janice Retassie, BA in Philosophy

Eric Earl Schminkey, Autumn Drive, BS in Hospitality Management

Kelly Alanne Swank, Stutzmantown Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Zachary Blair Walker, Kline Road, BA in English

Windber

Rachael Elizabeth Aufman, Bedford Street, BSED in Business Education

Tiffany Ann Byers, Village Street, BS in Management

Angela M. Curry, Aspen Lane, BS in Fashion Merchandising

Nancy Marie Dagostino, Park Avenue, Natural Sciences

Lynn Marie Elias, Jackson Avenue, BSED in Elementary Education

Andrew Michael Fluder, BS in Finance

Jessica Marie Hadix, Baumgardner Avenue, BS in Human Resource Management

Broc Lynn Jennings, Peaceful Valley Road, BA in English

Megan Diane Mazur, Llanfair Road, BA in Spanish

Kayla Richelle McCann, BSED in Education of Exceptional Persons

James P. Mowry, Graham Avenue, BSED in Art Education

Molly Siobhan Mulcahy, Park Avenue, BSED in Elementary Education

Mathias Paul Oldham, Mount Carmel Drive, BSED in Music Education

Nathan Joseph Pagano, Graham Avenue, BS in Biology

Kayla Erin Soohy, Old Bedford Pike, BS in Child and Family Studies

Jacob Thomas Stone, Washington Street, BS in Communications Media

Jacqueline Lee Thomas, Sugar Maple Drive, BS in Interior Design

Kayleigh Renee Tyson, Richland Avenue, BSED in Art Education

Emily Jean Weaver, Spruce Run Road, BS in Mathematics

Sullivan

There are no Fall 2008 Deans List students from this county.

Susquehanna

Forest City

Laura Jean Curtis, Hudson Street, BA in Psychology

Ashley May Roberts, Stone Bridge Lane, BSED in Family and Consumer Science Education

Friendsville

Christopher Thomas Stanis, BS in Biology

Susquehanna

Kelly Tennille Brant, Hausbrook Road, BA in Sociology

Tioga

Blossburg

Krista M Barton, Joseph Street, BA in Criminology

Elkland

Erin Renee Hackett, Hemlock Street, BS in Interior Design

Lawrenceville

Andrea Lorraine Stoddard, Rolling Acres Lane, BS in Hospitality Management

Little Marsh

Kirstie Lynn Keill, BSED in Music Education

Mansfield

Aleta H. Haflett, Ore Bed Road, BA in Political Science

Zachary Adam Renner, Church Road, BSED in Health and Physical Education

Courtney Sue Riseborough, BSED in Speech and Language Pathology Education

Millerton

Jessica Natalia Donner, Pumpkin Hill Road, BA in Spanish for International Trade

Wellsboro

Carrie Lynne Abplanalp, Spring Brook Road, BSED in Spanish Education

Eric John Miller, Meade Street, BA in Criminology

Union

Mifflinburg

Maggie Mae Bostian, Maple Street, BS in Child and Family Studies

Keenan P. Dunlap, Cherry Tree Lane, BA in Criminology

Adam Tyler Kranzel, Pinnacle Lane, BS in Nuclear Medicine Technology

Sara Amanda Raleigh, Lake View Lane, BA in Criminology

Brittany H. Rodgers, Market Street, BS in Chemistry

New Berlin

Michael A. Jones, BSED in Music Education

New Columbia

James Leroy Hagerman, White Deer Pike, BS in Accounting

Winfield

Jillian Catherine Dietrich, Woodsedge Drive, BSED in Education of Exceptional Persons

Venango

Cranberry

Kari Lyn Goughler, Whitehill Road, BS in Athletic Training

Emlenton

Cameron Matthew Ashbaugh, Whitehall Road, BSED in Music Education

Ellie Ann Hillard, Eakin Road, BS in Nursing

Franklin

Timothy Ryan Burk, Venango Street, BS in Finance

Natalie A. Keith, Liberty Street, BSED in Elementary Education

Tyler Lee Knauf, Slab Furnace Road, BFA in Music Performance

Samuel DeLong Schwabenbauer, Polk Street, BA in Criminology

Oil City

Chelsey Marie Atkins, Grandview Road, BA in Religious Studies

Jennifer Lynn Burchfield, Park Avenue, BS in Nursing 

Erica L'Huillier, Wyllis Street, BA in Political Science

Christopher Charles Szabat, Crestview Drive, BS in Athletic Training

Seneca

Danielle Elisa Fesenmyer, BA in Art

Venus

Christine Marie Snyder, County Line Road, BSED in Music Education

Warren

Clarendon

James Michael Johnson, Griff Hill Road, BA in Psychology

Grand Valley

Karrah Renee Reese, Youngsville Road, BS in Child and Family Studies

Pittsfield

Kayla Ann Johnson, Newton Road, BSED in Elementary Education

Russell

Jessica Leigh Adams, Cedar Court, BSED in Speech and Language Pathology Education

Sara Jean Selan, State Line Road, BA in Psychology

Sheffield

Shawn Thomas Juliano, Pratt Street, BS in Management

Tidioute

Alisha Mae Dickey, Red Oak Circle, BSED in Speech and Language Pathology Education

Torry Byers Heverley, Main Street, BA in Criminology

Amber D. Snavley, Grant Street, BS in Biology

Warren

Andrew M Carr, Central Avenue, BA in Journalism

Elissa Ann Davis, Crescent Park, BSED in Music Education

Joanna Christine Jaskolka, Kamp Street, BS in Nutrition

Sarah M. Johnson, , BSED in Speech and Language Pathology Education

Amber Noelle Niedomys, BSED in Art Education

John Robert Orth, Mohawk Avenue, BS in Safety Sciences

Michele Lee Phelps, Miller Hill Road, BS in Nutrition

Carrie Ann Yonker, Conewango Avenue, BS in Fashion Merchandising

Washington

Allenport

Kacey R. Schaum, BA in Psychology

Bentleyville

Troy David Kerns, BS in Management Information Systems

Hannah Jean Myers, Memory Lane, BS in Hospitality Management

Burgettstown

Emily Louise Boris, Elm Street, BS in Finance

Ashley A. Moss, Main Street, BS in Child and Family Studies

California

Brandon Christopher Jones, Skyline Drive, BS in Biochemistry

Canonsburg

Meredith Ann Bauer, Foxchase Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Lisa Marie Boyer, Pearl Drive, BA in Psychology

Christopher James Douglas, Highland Drive, Humanities and Social sciences

Kelly L. Swanlek, BA in Journalism

Annalese K. Weldy, South Central Avenue, BSED in Mathematics Education

Cecil

Alese Tara Mebane, Charles Street, BS in Nursing

Charleroi

Erika Leigh Fine, Washington Avenue, BSED in Deaf Education

Katrina Alex Papantonakis, Elizabeth Street, Humanities and Social Sciences

Christina M. Rost, Phillips Street, BSED in Physics Education

Ellsworth

Dock Richards Harris, BS in Management

Elrama

Melissa Rene Starkey, BA in Theater

Eighty Four

Cali Ann Lewis, Munntown Road, BS in Fashion Merchandising

Finleyville

Sarah E. Morrow, Lincoln Avenue, BA in Anthropology

Hickory

Daniel Mark Saftner, Washington Avenue, BS in Geology

Lawrence

Jaclyn Dawn Kliber, Old Farm Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Anthony M. Mirisciotta, Yorktown Drive, BA in Journalism

Marianna

Lauren Britany Kuntz, Ash Street, BSED in Elementary Education

Mc Donald

Jason Allen Burkett, Windridge Circle, BA in Criminology

Jillian K. Butts, Apple Ridge Road, BSED in Elementary Education

Jocelyn Katherine Butts, Apple Ridge Road, BSED in Elementary Education

Renee Michelle Ruggiero, Reissing Road, BSED in Education of Exceptional Persons

McMurray

Justin Robert Bak, Holly Drive, BS in Physical Education and Sport

Melanie L. Faber, Clubview Drive, BSED in Elementary Education

Renee Michelle Heldman, Braun Drive, BSED in Earth/Space Science Education

Steven Christopher Imgrund, Evans Drive, BA in Theater

Katie Elizabeth Loadman, Sussex Way, BS in Fashion Merchandising

Natalie Palamides, Fireside Drive, BA in Theater

Jordan Ashley Vachon, Center Church Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Eli Keller Wysocki, BS in Natural Science

Monongahela

Lea M. Behanna, Ridge Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Kira Lynn Bobeck, Craig Road, BS in Nursing

Sarah E. McMahon, BS in Biochemistry

Michael Alan Shuey, Longview Avenue, BS in International Business

Alanna Ziemba, Marne Avenue, BSED in Elementary Education

Scenery Hill

Rebecca Erin Allman, Pigeon Creek Road, BA in Journalism

Megan S. Guza, Daniels Run Road, BA in Journalism

Brian Paul Molesky, Swagler Road, Unclassified

Katie Leah Zaccone, Daniels Run Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Strabane

Tiffany Lynn Wingard, View Avenue, BSED in Social Studies Education

Venetia

John Vincent Balint, Pine Ridge Drive, BA in Economics

Natalie Catherine Corkos, Ridgeview Drive, BA in English

Benjamin Jason Edner, Bebout Road, BA in Psychology

Shannon Leigh Mangold, McCombs Road, BA in Journalism

Sarah J. Sexauer, Brookwood Road, BSED in Elementary Education

Luke Joseph Wagner, Fox Creek Road, BS in Accounting

Washington

Ryan Michael Allinder, BS in Accounting

Kali Taylor Aloia, Kingswood Court, BS in Nutrition

Kaylee Elizabeth Bellhy, Beverly Drive, Fine Arts

Alexandra Lynn Caffrey, Royal Oak Drive, BS in Fashion Merchandising

Kaylyn Helen Gauna, Elkie Drive, Business Kristina

Michelle Kowalski, Jordan Lane, BS in Marketing

Sara Ann La Salvia, Waynesburg Road, BS in Human Resource Management

Amanda D. Manes, Willowbrook Drive, BA in Sociology

Matthew Ryan Schaffold, Gina Drive, BS in Physical Education and Sport

Wayne

Honesdale

Caitlyn Dunn, Kelly Point Way, BSED in Family and Consumer Science Education

Jacqueline Elizabeth Rose, White Mills Road, BSED in Music Education

Lake Ariel

Deanna Lauren Draidfort, BS in Fashion Merchandising

Joshua Richard Gershey, White Road, BS in Nutrition

Lakeville

Karisa Nicole Daniels, Lone Oak Drive, BA in Psychology

Westmoreland

Acme

Aimee Jo Irwin, Laurel Lane, BSED in English Education

Jason R. Molitor, County Line Road, BSED in Health and Physical Education

Apollo

Samantha Lynn Calderone, Cherry Lane Road, BS in Nutrition

Anthony Joseph Cellitti, Hoover Drive, BSED in Health and Physical Education

Vincent Thomas Connelly, Gilmar Road, BSED in Elementary Education

Justin Lee Cook, Rose Street, BSED in Family and Consumer Science Education

April Leigh Covey, Willowbrook Road, BS in Child and Family Studies

Jennifer Elizabeth Cuddy, Woodlake Road, BA in Psychology

Eileen Joan Dudik, Karpaw Lane, BS in Hospitality Management

Holly Marie Gerardi, Lutheran Church Road, BA in Sociology

Nathan Andrew Heller, Kings Road, BA in English

Shaily Anne Jeffers, Pine Run Road, BSED in Health and Physical Education

Jordan Lee Kepple, BS in Communications Media

Zachary Dillon LaCrone, Garvers Ferry Road, BA in Criminology

Tonya Noel McDowell, Clifford Avenue, BSED in Elementary Education

Dane Timothy Mitcheson, BS in Safety Sciences

Madisyn Tueche Moore, Vista Drive, BSED in English Education

Makenzi Fleming Moore, Vista Drive, BS in Communications Media

Brendan Cory Murdock, Diamond Lane, BS in Safety Sciences

Karissa Dawn Petrilla, Beulah Church Road, BSED in Health and Physical Education

Christina Lee Roberts, Goodview Drive, BS in Accounting

Jennifer S. Rodgers, Crestwood Drive, BSED in Health and Physical Education

Sherrie Beth Ruggeri, Hancock Avenue, BSED in Elementary Education

Kasey Serena, Pine Run Road, BS in Management

Daniel Albert Shearer, Highland Avenue, BS in Communications Media

Michelle Deanne Sorokas, Shaner Acres Drive, BS in Nursing

Krystelle Dawn Syster, Wright Road, BS in Nursing

Sarah Elizabeth Walker, Crestwood Drive, BA in Psychology

Shannon Renee Wenckowski, BS in Respiratory Care

Rongjin Weng, BS in Chemistry

Megan Marie Wilmot, Sawyer Lane, BSED in Elementary Education

Avonmore

Danielle Marie Gray, Armstrong Avenue, BS in Physical Education and Sport

Daniel Charles Hallwirth, BSED in Elementary Education

Jordan Michael Pacific, Westmoreland Avenue, BS in Marketing

Christina Leigh Ritter, Bell Point Road, BS in Geology

Cory W. Ritter, Bell Point Road, BS in Environmental Health Science

Christopher Lee Stewart, BSED in Elementary Education

Thomas Dean Umbaugh, Cambria Avenue, BA in Economics

David Loyd Wheatley, Allshouse Road, BA in Criminology

Bolivar

Mandy May Burkett, BS in Nuclear Medicine Technology

Michelle Nicole Crise, BSED in Mathematics Education

Brianna Nichole Drylie, Lockport Road, BS in Communications Media

Bridget E. Young, Washington Street, BA in Religious Studies

Bradenville

Courtney Elizabeth Leary, Washington Street, BS in Nutrition

Delmont

Allison Skye McLeod, Heritage Court, BS in Child and Family Studies

Allison Parks Toolin, Monticello Drive, BSED in Spanish Education

Calvin Franklin Wilson, Suncrest Drive, BS in Computer Science

Derry

Clarissa Lynn Amond, Ridge Avenue, BS in Disability Services

Carrie Marie Dorazio, Countryside Lane, BS in Nursing

Sarah J. Gower, Fairview Lane, BA in Sociology

Emily Elaine Hughes, Geary Way, BSED in Art Education

Sarah Hughes, Stewart Road, BS in Nuclear Medicine Technology

Amber Marie Lukon, BS in Nursing

Tasha Marie Markosky, Markosky Lane, BS in Child and Family Studies

Geoffrey Alan Maus, BA in Theater

Raechel D. Ramsey, BA in Psychology

Brandi Leigh Shine, BSED in Early Childhood Education

Maryann N. Sleasman, BA in English 

Katie Jean Yakopovich, Datsko Drive, BS in Nuclear Medicine Technology

Export

Anthony Luke Berardinelli, Glenwood Court, BSED in Health and Physical Education

Sarah Elizabeth Beskitt, George Road, BSED in Health and Physical Education

Matthew Francis Beucker, Graybrook Drive, BS in Communications Media

Richard Paul Braun, Hilty Road, BS in Physical Education and Sport

Emily Anne Franey, Harrison City Road, BA in Journalism

Megan C. Gillespie, Spring Valley Lane, BSED in Elementary Education

William Ross Gillespie, Spring Valley Lane, BSED in Music Education

Samantha Jane Heasley, BSED in Speech and Language Pathology Education

Emily Anne Morgan, Business

Kelli Lane Murphy, Timothy Drive, BSED in Elementary Education

Jason Matthew Plank, Arrowhead Court, BA in Computer Science

Chad Michael Sicari, Brookside Drive, BSED in Social Studies Education

Jeremy Lucas Snider, Pennsylvania Street, BA in English

Amanda Mae Steele, Kemerer Hollow Road, BSED in Elementary Education

Andrew Howard Weigold, Thompson Road, BSED in Business Education

Joel Christopher Zentner, Sequoia Court, BA in Criminology

Greensburg

Katie Marie Bebar, Elm Street, BSED in Art Education

Amanda Lynn Bee, BSED in Music Education

Stacey Caryn Bopp, Rosedale Drive, BS in Marketing

William M. Campbell, Tremont Avenue, BA in Computer Science

Stephanie Marie Concannon, Ridgeway Road, BS in Accounting

Brandon James D'Amico, Colony Drive, BA in English

Brittany Anne DiChello, Crestridge Drive, BA in Economics

Amanda Jean Dougherty, Athens Drive, BS in Hospitality Management

Brittany Ann Gasparro, Cribbs Street, BSED in Early Childhood Education

Anthony Charles Greece, Poplar Street, BSED in Elementary Education

Kevin Marshall Haas, BS in Accounting

Ashley M. Hague, Janyce Drive, BS in Geology

Kimberly Marie Hilliard, Santone Drive, Business

Lauren Lindsay Hixson, Westchester Drive, BS in International Business

Anne Lauren Hobstetter, Mohawk Drive, BA in English

Andrew Edward Horner, Reamer Avenue, BA in English

Ashlee Bree Jury, Sassafras Lane, BA in English

Jack A. Kenney, Fairwinds Circle, BA in English

Rachael Lauren Marion, New London Drive, BSED in Mathematics Education

Amy S. Matenkosky, Mount Pleasant Road, BSED in Elementary Education

John Edward Miliczki, Bonita Drive, BSED in Social Studies Education

Cameron Alexander Miller, Middletown Road, BA in Psychology

Alissa Marie Montgomery, Tarnwood Way, Business

Jessica Nicole Novak, Denton Street, BA in Psychology

Kourie Layne Ofcansky, Lee Street, BSED in Speech and Language Pathology Education

Bradley Charles Poole, Smartnick Road, BA in Criminology

Anthony Robert Prailey, Franklin Court, Business

Ryan J. Rauch, Mount Pleasant Street, BS in Nursing

Neil Allen Sagucio, BSED in Spanish Education

Benjamin Kocur Saunders, Courtview Drive, BA in Criminology

Beth Ann Sheakley, Windcrest Drive, BS in Nursing

Jason D. Shirey, Marguerite Lake Road, BFA in Art Studio

Meghan Shutak, Forbes Trail Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Carolyn Louise Smith, Boquet Street, BS in Nursing

Katharine R. Smith, Boquet Street, BA in Theater

Dana Ann Thomas, Meadowbrook Avenue, Humanities and Social Sciences

Douglas W. Thomas, Green Street, BSED in Art Education

Douglas Paul Trout, Cranapple Drive, BS in Business Technology Support

 Dale R. Versaw, Rimrock Road, BS in Management

Jennifer Nicole West, Bryan Drive, Humanities and Social Sciences

Harrison City

Meredith D. Caskey, Rooster Court, BS in Accounting

Jennifer Lynn Levy, Buck Run Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Nicolette Lynn Lovato, Whitetail Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Herminie

Vida M. Steiner, Cody Road, BSED in Family and Consumer Science Education

Hunker

Maria Lynn Ferry, Sportsmen Road, BA in Journalism

Emily M. Kubler, Dublin Drive, BSED in Elementary Education

Hyde Park

Meghan E. Heasley, Bluff Street, BSED in English Education

Irwin

Brooke L. Campbell, Manchester Drive, BSED in Elementary Education

Christina Marie Carroll, Brush Creek Road, BSED in Elementary Education

Louis Oliver Colaianni, Aspen Drive, BS in Marketing

Matthew Robert DeFilippo, Roseanne Circle, BS in Management Information Systems

William Augustine Deguffroy, Chris Drive, BS in Regional Planning

Nathan John Keller, Sunrise Drive, BSED in Elementary Education

Stephanie Alane Kimmel, Forest Court, BSED in Elementary Education

Leah Marie Kistler, Louis Court, BS in Communications Media

Melinda Patricia Lieb, Dover Road, BS in Communications Media

Jonathan Robert Lunieski, Sunrise Drive, BSED in Mathematics Education

Bethany R. Masarik, Lorrie Drive, BSED in Early Childhood Education

Lauren Allison Mizik, Renaissance Drive, BS in Physical Education and Sport

Jeffrey R. Moon, South Rolling Hills Avenue, BSED in Mathematics Education

Tyler Nicole Nuzzo, Penntowne Drive, BS in Disability Services

Anastasia Marie Rinker, BSED in Art Education

Tyler Denzil Rupert, Pembroke Circle, BS in Communications Media

Michael Christopher Shannon, Plymouth Drive, BSED in Social Studies Education

Jaira Lyn Teamann, Irene Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Michael Joseph Visnick, Long Drive, BSED in Music Education

Louise Anna Vranesevic, Victoria Lane, BSED in Music Education

Tara Katherine Young, Sheffield Drive, BSED in Elementary Education

Jeannette

Amber Nicole Contino, Penn Adamsburg Road, BSED in Elementary Education

John Joseph Dreskler, Lockwood Drive, BA in Criminology

Zachary James Dreskler, Lockwood Drive, BS in Hospitality Management

Scott E. Dunn, Deborah Street, BSED in Social Studies Education

Maria Rhea Hilty, Harrison Avenue, BS in Disability Services

Brittany Lynn Krouse, Patterson Avenue, BS in International Business

Jessica Ryan Lee, Gertrude Street, BA in Psychology

August Gainer Matrisch, Matrisch Lane, BSED in Music Education

Brian R. McHenry, Bushy Run Road, BS in Disability Services

Amanda Marie Missenda, Spanish Villa Drive, BSED in Elementary Education

Jessica Murrin, Trotwood Court, BSED in Speech and Language Pathology Education 

Anthony Michael Ray, Good Street, BA in Criminology

Kelly E. Shaw, Sunview Avenue, BS in Management

Steven William Soroko, Bushy Run Road, BS in Safety Sciences

Stacey Sue Stawovy, High Street, BS in Nursing

Stephanie Elizabeth Stemple, Pennsylvania Boulevard, BSED in Elementary Education

Edward Frank Vodopivec, Byerly Drive, BS in Safety Sciences

Jonathan B. Wingert, Calmar Drive, BA in Criminology

Latrobe

J. Cortlynd Amanda Bane, Brennan Avenue, BA in Sociology

Jana Jeanne-Tess Blach, Solomon Temple Road, BA in Art

Jamie Kathleen Boerio, Glacier Court, BSED in Music Education

Caitlin Amber Bumar, Frank Circle, BS in Biochemistry

Lindsey Marie Daykon, Miller Street, BSED in Art Education

Nicholas Lee Dixon, Meadow Drive, BS in Physical Education and Sport

Kortney E. Haines, Owens Lane, BSED in Early Childhood Education

Bridget A. Hornyak, Spring Street, BSED in Early Childhood Education

Michael Patrick Jones, Smith Street, BSED in Music Education

Joshua L. Kosker, Dailey Avenue, BFA in Art Studio

Timothy David Lewis, Waverly Drive, BSED in Music Education

Keri Nicole Matson, Lightcap Road, BA in Art

Laura Lynn Parker, Klondike Drive, BS in Nursing

Karyl Ann Piper, Lentz Road, BSED in Elementary Education

Adam Charles Short, Gertrude Street, BA in Criminology

Megan Elizabeth Stahl, BA in Art

Gregory Francis Stein, Laurelview Drive, BA in Criminology

Heather Lynne Thomas, High Meadows Court, BSED in Early Childhood Education

David Daniel Todorich, Black Hills Drive, BA in Geography

Amanda N. Walters, BSED in Elementary Education

Jonathan K. Weimer, Northview Drive, BS in Management

Alexander Wordan Wood, Yellowstone Drive, BS in Finance

Ann Margaret Zedek, Ice House Road, BSED in Early Childhood Education

Danielle Lynn Zeunges, Diamond Drive, BS in Nursing

Ligonier

Elizabeth Jan Ashy, Forbes Drive, BS in Child and Family Studies

Nicole Lee Davis, Hillside Avenue, Health and Human Services

Alexandria Lian Grab, Tall Timber Drive, BSED in Elementary Education

Katie Ann Graham, Ridgeview Drive, BS in Nursing

Harley D. Schultz, Tosh Road, BA in English

Melissa Mae Smithley, Owl Hollow Road, BSED in Elementary Education

Anthony Albert Spinelli, Crossmead Drive, BS in Athletic Training

Stephanie Marie Urch, BA in Interdisciplinary Fine Arts

Lower Burrell

Elese Marjorie Allan, Kay Street, Business

Tarah Elinor Dunn, Edward Street, BS in Nuclear Medicine Technology

Matthew Thomas Ference, Grant Street, BA in Biology

Pamela Lynn Haley, Princeton Street, BS in Nutrition

Anthony James LeDonne, Wallace Street, BA in Anthropology

Nicholas J. Mangini, Illinois Drive, BA in Criminology

Angela Marie McCutcheon, Virginia Drive, BS in Hospitality Management

Kristy Lynn Montgomery, Wildlife Lodge Road, BSED in Elementary Education

Tara Lynn Ridenour, Dakota Drive, BSED in Family and Consumer Science Education

Thomas Joseph Shank, Thor Drive, Health and Human Services

Melissa S. Squires, Frandor Drive, BS in Disability Services

Brandon Joseph Turano, James Drive, BS in Finance

Monessen

Rachel Ann Dzimiera, Jones Street, BS in Nuclear Medicine Technology

Mount Pleasant

Caz M. Bejger, BS in Geology

Justin Matthew DePalma, Front Street, Humanities and Social Sciences

Chelsea Noelle Forbes, Washington Street, BS in Communications Media

Nathan Jay Forbes, Washington Street, BSED in Social Studies Education

Zachary David Hartman, Melissa Drive, BA in Economics/Mathematics

Judy A. Kiel, Grandmas Road, BS in International Business

Sara Nicole Marhefka, Wyndfield Drive, BSED in Music Education

Rachel A. Sage, Buckeye Road, BS in Disability Services 

Allison Lynn Shumar, BSED in English Education

Alees Marie Splendore, Elm Drive, BSED in Elementary Education

Kenneth Allen Tinkey, BSED in Mathematics Education

Kristin Michelle Zipnock, BS in Respiratory Care

Murrysville

Christian P. Arnold, Mamont Road, BSED in Elementary Education

Brenna Nicole Bonfiglio, Sardis Road, BA in Journalism

Jeffrey Michael Laliberte, Edgetree Lane, BS in Finance

John Murphy, Cal Ken Court, BS in Finance

Rachel Ann Pierce, Reynard Drive, BA in Interdisciplinary Fine Arts

Daniel William Popp, Duchess Court, BSED in Elementary Education

Elise Marie Pulice, Ashbaugh Road, BS in Management

Katy Ann Ringbloom, Ashbaugh Road, BS in Biology

Rachel Lillian Russell, Buckingham Court, BS in Communications Media

Dayna Lee Savko, Saltsburg Road, BSED in Elementary Education

New Alexandria

Justin Thomas Canzano, Tall Timber Lane, BSED in Music Education

Kaitlyn Ann Liprando, Tanager Drive, BS in Fashion Merchandising

Laura N. Liprando, Tanager Drive, BS in Accounting

Rebecca Elizabeth Saunders, Greenwalt Street, BSED in Elementary Education

Lori Pearl Soltis, Rayann Drive, BSED in Elementary Education

New Derry

Matthew Alan Johns, BA in Criminology

Stephanie Lynn Moga, BSED in Social Studies Education

New Florence

Meghan Maureen Cassidy, BA in International Studies

Rachel A. DeStefano, Hutchison Hollow Road, BSED in Biology Education

Gregory Lee Hastings, Crawford Rosd, BSED in Elementary Education

Brittaney N. Luther, Ligonier Street, BA in English

Kelli Elizabeth McGinnis, Clay Pike Road, BSED in Health and Physical Education

Brittany Nicole Skedel, BS in Nursing

Nevin Jacob Zimmerman, BSED in Spanish Education

New Kensington

Mark Vincent Boyer, Hulton Road, BA in Criminology

Mitchell Douglas Davis, Milligantown Road, BA in History

Zachary Robert Erdeljac, Rampart Court, BS in Management

Douglas William Francart, Finnin Road, BSED in Elementary Education

Megan R. Frechione, Lynn Ann Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Nicole Ashley Hobbins, Frederick Drive, BSED in Elementary Education

Kristi Nicole Kisiel, Irwin Drive, BA in Criminology

Courtney Gerard Korber, Freeport Road, BSED in Elementary Education

Thomas D. Mcpherson, McLaughlin Drive, BS in Computer Science

Nicole Lee Meckel, Woodmont Avenue, BA in English

Dan P. Mertz, Regent Drive, BS in Natural Science

Nora Datres Milliron, Charles Avenue, BSED in Health and Physical Education

Lea Rochelle Nelson, Lois Dr, BS in Child and Family Studies

Gianina Ainsley Romito, Ligonier Lane, BSED in Speech and Language Pathology Education

Shelah Scalise, Argonne Drive, BSED in Elementary Education

Nicole Anne Shannon, Martin Avenue, BA in Criminology

Maria Laina Toney, Fernledge Drive, BSED in Deaf Education

Melanie Mae Tumminello, Lynn Ann Drive, BS in Nursing

Valerie Ann Tumminello, Lynn Ann Drive, BS in Accounting

Joseph Damian Veltri, Woodberry Road, BS in Applied Mathematics

New Stanton

Jena Mae Chatlos, Shrader Hollow Road, BSED in Social Studies Education

Franklin Edward Lewis IV, BSED in Social Studies Education

North Huntingdon

Jessica Rae Anderson, Samantha Way, BSED in Deaf Education

Stephanie Nicole Chapman, Lindale Court, BSED in Elementary Education

Leann Marie Demuzzio, Adele Drive, BA in Criminology

Amber M. Dworek, Quaker Drive, BSED in Social Studies Education

Ashley Marie Dworek, Quaker Drive, BSED in Health and Physical Education

Nicholas Oran Fallone, Business

Nathaniel David Fessler, Ridge Road, BA in Theater

Andrew Vincent Gorenz, Adams Drive, BSED in Music Education

Christopher Joseph Kukic, Otis Drive, BS in Communications Media

Melanie M. Lane, Marcia Drive, BSED in Elementary Education

Lyndsay Ann McNally, Center Street, BSED in Elementary Education

Kaitlyn Elizabeth Hill, Pinewood Road, BA in Anthropology

Erin M. McGowan, Otis Drive, Humanities and Social Sciences

Jessica Jordan Ott, Roseway Boulevard, BSED in Spanish Education

Daniel Jerome Sprumont, Bruce Drive, BS in Communications Media

Lauren C. Srdoch, George Street, BS in Nutrition

Laura Ashley Wagner, BS in Clinical Laboratory Science

Kris K. Wertman, Stickles Lane, BA in English

North Irwin

Bree Ellen Bigelow, Washington Avenue, BS in Biology

Lee Rachel Bigelow, Washington Avenue, BSED in Mathematics Education

Penn

Shannon Michelle Satira, BS in Nursing

Ruffs Dale

Jennifer Amanda Santmyer, BSED in Health and Physical Education

Scottdale

Stormie Gail Clark, Jennings Avenue, BSED in Music Education

Justina Ann Crawford, Mount Pleasant Road, BSED in Music Education

Jonathan Andrew Eutsey, Wingrove Road, BSED in Music Education

Sarah Elizabeth Hann, Ore Mine Hill Road, BSED in Music Education

Matthew Ryan Harding, BS in Geology

Melissa Ann Luczka, Mount Pleasant Road, BS in Interior Design

Justin Ryan Polyblank, Orchard Avenue, BSED in Music Education

Seward

Jacquelyn Ann Allison, McFeaters Road, BSED in Health and Physical Education

Sarah Elizabeth Blair, Griffith Road, BSED in Earth/Space Science Education

Casey Leeann Burkett, Chestnut Street, BSED in Family and Consumer Science Education

Jessica Ann Cahill, BA in Psychology

Danielle Marie Darby, BS in Fashion Merchandising

Michael J. Dziagwa, Prides Way, BS in Nursing

Tiffany Austin Fry, BSED in Mathematics Education

Simone Therese Marcus, BA in Theater

Christopher Michael McAllister, BSED in Music Education

Laura Renee Merle, Donelson Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Joshua Thomas Mulligan, Keystone Street, BS in Accounting

Kendall Catherine Rudnik, BSED in Speech and Language Pathology Education

Stahlstown

Jessica Lynn Cameron, BS in Child and Family Studies

Ryan Jeffrey Lute, BA in Criminology

Torrance

Sean Brenton Cogan, BSED in Music Education

Trafford

Kimberly Jane Boonie, Gilmore Avenue, BSED in Chemistry Education

Sabrina Lynn Boura, Short Street, BS in Natural Science

Jodi Kaitlin Nee, Autumn Drive, BSED in Elementary Education

Deborah Anne Ragan, Cherry Drive, BSED in Elementary Education

Leigh Anne Steffan, William Drive, BS in Nutrition

Mark Albert Woleslagle, Pine Hollow Road, BS in Finance

Vandergrift

Kira Brill, Lincoln Street, BSED in Deaf Education

Kalla M. Catchpole, Airport Road, BS in Management

Lauren Michelle Coulter, Wallace Street, BS in Communications Media

Andrew Joseph Friday, Meyers Lane, BS in Biochemistry

Erica L. Froncek, Harrison Avenue, BSED in Elementary Education

Sieara Lynn Gibson, Sherman Avenue, Humanities and Social Sciences

Chaz N. Groholski, Franklin Avenue, BS in Nutrition

Laura Elizabeth Henry, Upper Mateer Road, BSED in Elementary Education

Lisa Lynne Hepler, BSED in Business Education

Julianne Mechelle Lange, Sycamore Street, BS in Communications Media

Jena Nicole Minik, Hamilton Avenue, BSED in Art Education

Hillary Ann Smith, Claypool Road, BS in Nutrition

Carrie Start, Dime Road, BS in Communications Media

Robert John Thomas, Ivy Lane, BSED in Art Education

West Newton

Emily Rose Balko, Vine Street, BS in Nursing

Sarah Christine Hunt, Collinsburg Road, BSED in French Education

Douglas William Trenk, Vine Street, BS in Physical Education and Sport

Katherine Marie Zalac, Parker Road, BA in English

Westmoreland City

Alexis Rae Corrie, Sumac Street, BSED in Education of Exceptional Persons

Erika Christine Pealstrom, BA in Theater

Youngstown

Timothy Roy Miller, BA in History

Youngwood

Marc Jeffrey Baker, Burton Avenue, BSED in Art Education

Christopher Lawrence Peperato, BS in International Business

Wyoming

Factoryville

Courtney E. Koelsch, BS in Accounting

Meshoppen

Courtney Ann Grieve, BSED in Art Education

York

Dallastown

Andrew Sweeney Fennick, Maylyn Avenue, BS in Communications Media

Megan Elizabeth Weller, Gary Drive, BS in Physical Education and Sport

Dillsburg

Kelly Lynn Cavanaugh, Blair Mountain Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Keri Alyssa Cook, BS in Communications Media

Cody Michael Nicholson, Range End Road, BSED in Music Education

Jessica Brook Wevodau, Shaffer Road, BS in Nursing

Lauren E. Zinn, BS in Fashion Merchandising

Dover

Shelby Louise Brown, Jug Road, BSED in Art Education

Colleen E Kurtzman, Beaumont Road, BSED in Social Studies Education

Etters

Olivia Michele Stofko, Whisler Road, BS in Communications Media

Felton

Katelyn Esther Olsen, Laurel Hill Road, BSED in Music Education

Hanover

Ryan Christopher Abbott, Gardenia Drive, BA in Criminology

Danielle Marie Barnhart, Oakwood Drive, BSED in Speech and Language Pathology Education

Nathan Alan Donsen, Bankert Road, BS in Management

Felicitas Annette Dunn, Stacey Drive, BS in International Business

Rebeka L. Gebhart, Conewago Drive, BS in Child and Family Studies

Andrew Philip King, Sheridan Drive, BSED in Social Studies Education

Rachael Evelyn Koontz, Savoir Drive, BS in Nursing

Heather Jo Stauffer, BSED in Business Education

Jacobus

Elizabeth Ann Gaynor, York Road, BS in Fashion Merchandising

Jennifer Lynn Gohn, Ensminger Drive, BS in Interior Design

Lewisberry

Bryan C. Carlson, Market Street, BA in Criminology

Aimee Millay Fox, Ellencroft Road, BA in Art

Kyle Joseph Luvison, Woodburne Road, BS in Finance

MaryJane Elizabeth Pechart, Ellencroft Road, BS in Hospitality Management

Manchester

Roxanne Nicole Hotaling, East Parkview Road, BSED in Art Education

New Freedom

Gregory Lee Chenoweth, Crawford Court, BSED in Music Education

Melissa Erin Connelly, BA in Psychology

Kristin Nicole Dunlop, BS in Nursing

Rachel C. Larum, Liberty Avenue, Humanities and Social Sciences

Red Lion

Shea Daniel Banks, Arbor Drive, BS in Athletic Training

Tadd Joseph Hoffman, Love Avenue, BS in Nutrition

Laura Frances Hopkins, Circle Drive, BSED in Music Education

Shrewsbury

Dustin Anthony Kapinos, Skyview Drive, BS in Athletic Training

Tara Nicole Riley, Whitcraft Lane, BS in Nursing

Spring Grove

Hannah Marie Senft, Beards School Road, BFA in Music Performance

Stewartstown

Mark Robert Smith, Kline Young Road, BA in Criminology

Jennifer L. Weaver, Johnson Road, BS in Physical Education and Sport

Wellsville Samuel R. Hakes, Carlisle Road, BS in Communications Media

Windsor

Kari E. Hunter, Manor Road, BSED in Music Education

Mark Kenneth Irvin, Gebhart Road, BS in Accounting

Wrightsville

Megan Elizabeth Fox, Cool Creek Road, Business

Yoe

Allyssa Sue Myers, West Broad Street, BSED in Family and Consumer Science Education

York

Stacey Kendall Burwick, Quaker Drive, BSED in Music Education

Katelyn Marie Crumling, Valley View Road, BSED in Elementary Education

Lauren Nicole Englar, Chesterbrook Drive, BA in Art

Audra Jean Garrod, Skyview Drive, BS in Fashion Merchandising

Jodie D. Grove, Cedarwood Drive, BS in Fashion Merchandising

Hadassah Leslie Hilliard, Weldon Drive, BS in Child and Family Studies

Meghan Victoria Huff, Rathton Road, BSED in Spanish Education

Peter James Juliana, BS in Computer Science

Kelsey Elizabeth Lane, Southern Road, BSED in Speech and Language Pathology Education

Kaitlin Faith MacKenzie, Honey Valley Road, BS in Nursing

Michelle Helen Maurtua, Greenwood Rosd, BS in Nursing

Erin Sue Moscony, Southern Road, BFA in Music Performance

Nicholas Lee Murray, Eastwood Drive, BS in Marketing

Alexander James Reilly, Wilshire Drive, BSED in Music Education

Lauren A. Robinson, Greendale Road, BS in Nursin

Abby Lauren Rohrbaugh, Herman Drive, BS in Marketing

Stacey Rene Root, Indian Rock Dam Road, BS in Athletic Training

Alexis Nicole Scott, South Drive, Business

Brandon Alexander Snyder, Lyndhurst Road, BA in Criminology

Robert James Spaulding, BS in Management

Zachary Joseph Taydus, Matthew Drive, BS in Athletic Training

Ian D. Todd, Cranmere Lane, BA in Philosophy

Outside Pennsylvania (United States)

Armed Forces Base

Daniel H. Critics, BA in International Studies

California

Victoria Marie Constant, Lancaster, BS in Biochemistry

Kaitlin Rebecca Hughes, Santa Clara, BSED in Music Education

Erin B O'Brien, Glendora, BA in History

Catherine Tessa Shelburne, San Marino, BS in Fashion Merchandising

Colorado

James Andrew Choy, Broomfield, BS in Human Resource Management

Connecticut

Megan Rose Keenan, Oxford, BA in French

Zachary John Stayman, New Canaan, BA in Political Science

Delaware

Michael S. Gregg, Wilmington, BS in Communications Media

Kelsey Marie Kerrigan, Wilmington, BS in Physical Education and Sport

Heather Erin Robbins, Frederica, BSED in Health and Physical Education

Florida

Colleen Marie Garten, Jacksonville, BA in Spanish

Heather Diane Helbling, Davenport, BA in Journalism

Guam

Katrina Rubio, Piti

Hawaii

Dana J. Ching, Honolulu

Kyleigh Nakasone, Honolulu

Jacqueline E. Pai, Aiea, BS in Mathematics

Idaho

Aaron Michael Decker, Boise, UNDC in Undeclared

Illinois

Kerianne Marie Mahoney, Lake Zurich, BA in Anthropology

Danielle Marie Ostendorf, Rockford, BS in Physical Education and Sport

Indiana

Jennifer L. Betsworth, Newburgh, BA in History

Adam Cristopher Burgdorf, Evansville, BA in Psychology

Racquel A. Cabrera, Wanatah, BS in Physical Education and Sport

Nathaniel Clayton Gangwer, Rossville, BA in History

Tessa Marie Irwin, Greenwood, BS in Physical Education and Sport

Sarah Elizabeth Swanson, Bluffton, BS in Biology

Loyal J. Weaver, Indianapolis, Humanities and Social Sciences

Maine

Ethan Thaddeus Edmondson, Mount Desert, BSED in Music Education

Sarah Lindsey Flewelling, Pittsfield, BA in International Studies

Maryland

Lauren Jeanine Abbott, North Potomac, BS in Mathematics

Daniel Steven Anderson, Sykesville, BS in Management Information Systems

Sekou Boukounta Bah, Silver Spring, BSED in Social Studies Education

Ross Davenport Baker, Walkersville, BS in Hospitality Management

Stephanie L. Bearjar, Lusby, BA in Economics

Leslie Michelle Brown, Ft. Washington, BS in Fashion Merchandising

Sara A Burleson, Cockeysville, BA in Psychology

Acacia Joy Cooper, Rockville, BS in Child and Family Studies

Adam Robert Fitterer, New Market, BA in Criminology

Margaret Woodhull Flanigan, Towson, BS in Nursing

Hillary Gil, Marriottsville, BS in Nuclear Medicine Technology

Rebecca Gilfus, Cascade, BSED in Elementary Education

Angela V. Gimose, Reistertown, BS in Nursing

Daniel G. Gudelsky, Rockville, BA in Criminology

Christopher James Hannigan, Walkersville, BS in Physical Education and Sport

Sarah La Roque Harper, Gaithersburg, BS in Nutrition

Stephen Joseph Harper, North Potomac, BA in History

Shannon Leigh Krug, Marriottsville, BA in Psychology

Justin Michael Lewis, Cheltenham, BA in Criminology

Stephanie C Linker, Reisterstown, BS in Fashion Merchandising

Michael Paul Majurski, Gaithersburg, BSED in Music Education

Sean T. Meighen, Ellicott City, BA in Psychology

Jennifer Lynn Michelli, New Market, BSED in Deaf Education

Dana Fay Pedersen, Middletown, BS in Communications Media

Christopher Ryan Poet, Clear Spring, BSED in Music Education

Stacy Michelle Raska, Linthicum, BSED in Family and Consumer Science Education

Marina I. Ruiz, North Potomac, BSED in Early Childhood Education

Emma Marisha Rybczynski, Baltimore, BS in Nursing

Vella Sadler, Aberdeen, BSED in Deaf Education

Lauren Schaff, Rising Sun, BSED in Education of Exceptional Persons

Elise Lorraine Simon, Olney, BA in Psychology

Rachel D. Stunder, Germantown, BS in Nursing

Keith Michael Sweetman, Woodbine, Business

Erin C. Thomas, Delmar, BSED in Music Education

Leah R. Vogel, Montgomry Vlg, BA in Sociology

Michael Kennard Waddell, Gaithersburg, BSED in Music Education

Veronica Ellen Kirk Wilt, Chesapeake Beach, BA in Theater

Sara Ellen Yingling, Clarksburg, BS in Communications Media

Massachusetts

Heather Lyn Dickerson, Hanson, BSED in Music Education

Jeremy A. Guillette, Dudley, Humanities and Social Sciences

Brittany Anne Viens, Belchertown, BA in Criminology

Michigan

Kelsi Anne Lindblad, Farmington, BS in Biology

SaraJane Emily Parsons, Negaunee, BS in Mathematics

Alyssa Ann Prince, Davison, BS in Fashion Merchandising

Laura Christine Robinette, Commerce Township, BS in Marketing

Montana

Chris Paul Schuff, Helena

New Hampshire

Samuel Joseph Woodward, Conway, BA in Journalism

New Jersey

Marguerite Beatrice Benton, Roebling, BA in Psychology

Kelly Anne Carbone, Kendall Park, BSED in English Education

Alexandra Lynne Carlton, Voorhees, BSED in Deaf Education

Brittany Elizabeth Carty, Rio Grande, BA in Criminology

Eric Robert Dauenhauer, Jackson, BSED in Music Education

Max Samuel Demianovich, Cinnaminson, BS in Environmental Health Science

Gina Miranda DiCroce, Delanco, BA in Psychology

Lauren Nicole Ginipro, Woodbury, BS in Nutrition

Brittany Lynn Gordon, Columbus, BA in Religious Studies

Scott Richard Grandrino, Glassboro, BS in Communications Media

Kylie Michelle Kassoy, Glen Rock, Business

Ryan John McDonald, Voorhees, BS in Management

Chelsea McDonnell, Burlington, BA in Anthropology

Melissa Anne Muniz, Toms River, BSED in Family and Consumer Science Education

Matthew Arthur Alan Nesdill, Howell, BS in Management

Chelsea Anne Oliver, Sewell, BS in Nursing

Nora Michelle Patterson, Southampton, BS in Fashion Merchandising

John Peter Rose, Nutley, BA in Journalism

Ellen Claire Ruderman, Califon, BS in Natural Science

Alana Jo Schafer, Tabernacle, BSED in Deaf Education

Kelly Theresa Strusiak, West Milford, BSED in Elementary Education

Jacqueline Lisa Troia, Hewitt, BSED in Health and Physical Education

Kathryn Jeanne Wiggins, Jackson, BA in Sociology

New York

Meredith Suzanne Lindsey Bird, West Leyden, BA in Asian Studies

Christina J. Caracci, Health and Human Services

Olivia Grace Carlson, Jamestown, BS in Nutrition

Mallory Loren Clark, Newfield, BA in Psychology

Luanne Avionne Edwards, Central Islip, BA in Political Science

Stefanie Ann Fitzpatrick, East Northport, BSED in Deaf Education

Daniel Laurence Forstadt, Corfu, BS in Nuclear Medicine Technology

Allison Nicole Grief, Bay Shore, BA in Sociology

Kimika N. Hudson, Pine Bush, BA in Psychology

Timothy Paul Knickerbocker, Clinton Corners, BSED in Music Education

Erin Mary Lanigan, Watertown, BFA in Music Performance

Beth M. Leverett, Carlisle, BS in Chemistry

Corinne Elizabeth Miller, Hamburg, BS in Hospitality Management

Troy Stephen Miller, Allegany, BS in Safety Sciences

Andriana Nunic, New York, BS in Nuclear Medicine Technology

Kathleen Elizabeth Oldrey, Clintondale, Humanities and Social Sciences

Megan Reddy, Horseheads, BS in Nutrition

Jason Eli Schwartz, New City, BSED in Deaf Education

Naeemah Akilah Smith, College Point, BSED in Deaf Education

Lauren Elizabeth Stangl, Huntington Station, BS in Fashion Merchandising

Matthew Gabriel Stiadle, Newfield, BSED in Music Education

Stacie C. Vance, Groton, BS in Interior Design

Hugo Jose Villanueva, Hartsdale, BS in Biology

Leo Brian Vollbracht, East Setauket, BSED in Deaf Education

Ohio

Andrew Edward Arter, Delaware, BA in Criminology

Shannon Jeanette Battison, Hartford, BS in Finance

Bridget Janine Connolly, Delaware, BA in Criminology

Jay Paul Dupont, Massillon, BS in Hospitality Management

Kierstin Alyse Filla, Chardon, BS in Athletic Training

Tessah Shephon Grube, Reynoldsburg, BSED in Elementary Education

Chinonso Chijike Ibe, Cleveland Heights, BS in Marketing

Mark Anthony Jackson, Canton, BA in Economics

Danielle Lee Joestlein, Uniontown, BA in Criminology

Christopher David Karter, East Liverpool, BS in Natural Science

Matthew W. Lambert, Wooster, BS in Communications Media

Julie Ann Lozon, Chagrin Falls, BS in Physical Education and Sport

Tyler Stephan Machovina, Amherst, BS in Natural Science

Julie Anne McEvoy, Strongsville, BSED in English Education

Elaine R. Miller, Youngstown, BS in Hospitality Management

Kelsey R. Mlnarik, Cuyahoga Falls, BSED in Music Education

Jennifer E. Norton, Lakewood, BS in Communications Media

Ashley Lynn Orlando, Conneaut, BS in Nutrition

Bryn M. Parker, Akron, BSED in Elementary Education

Joseph William Pelland, Columbus, BS in Accounting

Kara Alaina Peters, Brecksville, BSED in Education of Exceptional Persons

Sarah Jayne Popiel, Columbia Station, BSED in Deaf Education

Erin Elizabeth Quinn, Miamisburg, BA in English

Rhiannon Marie Renacci, Wadsworth, BS in Nursing

Michelle Nicole Robbins, Pataskala, BS in Nursing

Ashley Lynn Rodriguez, Niles, BS in Communications Media

Ashley Nichole Rossi, Petersburg, BA in Psychology

Lacey Elaine Schneider, Bethesda, BA in Religious Studies

Madeline P. Schulte, Cincinnati, BS in Nursing

Rachel A. Smigielski, Lebanon, BSED in English Education

William Marshall Speece, North Jackson, BS in Communications Media

Christina Corinne Starr, Hubbard, BA in Journalism

Michael A. Stutzman, Millersburg, BS in Natural Science

Amelia Sue Uecker, Mason, BA in Physics

Katherine Marie Watkins, Belmont, BA in Art

Danielle Marie Wright, Bellville, BA in History

Oklahoma

Samuel Colbert Tullius, Norman, BS in Physical Education and Sport

South Carolina

Claire E. Ardis, Pickens, BA in Anthropology

Chase Paull Weyer, Summerville, BA in History

Tennessee

Dylan Gabriel Ley, Kingsport, BS in Computer Science

Texas

Sarah M. Grim, Kingwood, BSED in English Education

Carolyn Mary Island, San Antonio, BA in History

Utah

Shaine Thomas Richards, Saratoga Springs

Virginia

Kaitlyn Elizabeth Athing, Centreville, BSED in Elementary Education

Christopher Barger, Midlothian, BSED in Art Education

Lindsay Marie Barker, Annandale, BSED in Music Education

James Broderick, Gainesville, BA in Religious Studies

Julianne Michelle Butt, Sterling, BSED in Business Education

Steven Michael Campbell, King George, BSED in Mathematics Education

Kevin M. Chin, Centreville, Business

John Brison Churan, Annandale, Humanities and Social Sciences

Gina Lauren Cipriano, Leesburg, Business

Kathryn Kristine Clark, Sterling, BSED in Education of Exceptional Persons

Karen E. Cuddeback, Winchester

Aaron Nathanael Dantley, Alexandria, BA in Philosophy

Meghan Kathleen Decker, Leesburg, BSED in Deaf Education

Keri D. Durrett, Fredericksburg, BA in Theater

Laura Jean Ellyson, Culpeper, BA in Anthropology

Dara Elizabeth Fennell, Fredericksburg, BA in Journalism

Brian Michael Fogarty, Burke, BA in Criminology

Derek Michael Geary, Fairfax, BS in Management

Sydney Elizabeth Griffin, Centreville, BS in Communications Media

Rose Marie Gutekenst, Mineral, BSED in Education of Exceptional Persons

Jasmine Nicole Jonte, Richmond, BSED in Music Education

Kevin Scott Keller-Goralczyk, Chantilly, BS in International Business

Aubrey Leigh Knollman, Centreville, Fine Arts

Elizabeth Antoinette LaBrecque, Purcellville, BA in Anthropology

Kasey Lynn Lewis, Vienna, BSED in Mathematics Education

Erik Alexander Lipscomb, Alexandria, BSED in Music Education

Luke Dallas McCoy, Springfield, BA in Criminology

Allison Riley McDaniel, Vienna, BS in Communications Media

Randal Douglas Modowski, Ashburn, BS in Computer Science

Stephen Gregory Norair, Clifton, BS in Geology

Erin M. Polski, Chantilly, BSED in Early Childhood Education

Karina C. Robarge, Falls Church, BA in Art

Rebecca K. Schwartzman, Lorton, BA in Theater

Rebecca Rae Sinclair, Hampton, BS in Nursing

Walter Patrick Smith, Annandale, BS in Finance

Ian P. Taylor, Leesburg, BS in Marketing

Roland Micale Thiele, Springfield, BS in Physical Education and Sport

Amber Lee Thompson, Potomac Falls, BA in Theater

Erich Carl WeissWinchester, BSED in Elementary Education

Kelly Wroblewski, McLean, Natural Sciences

Kelsy Lynn Zaremski, Manassas, BSED in Elementary Education

West Virginia

Shannon Nicole Ackerman, Morgantown, BS in Nutrition

Lauren Marie Bauer, Wheeling, BSED in Deaf Education

Laura Lee Benjamin, Charleston, BS in Nutrition

Megan Elyse Ghaphery, Wheeling, BA in English

Truman J. Gore, Clarksburg, Fine Arts

Wisconsin

Jesse Hull, Mequon, BS in Management

International Students

Angola

Alberto Paulino Branco, BS in Safety Sciences

Antonio A. Mendes, BS in Safety Sciences

Bahamas

Krista Carmel Major, BSED in Speech and Language Pathology Education

Botswana

Romin Patel, BS in Finance

Dumelang Tselayakhumo

Canada

Bradley G. Boyle, BS in Management

Robert Shaw, BA in Political Science

Jamie Alexander Smith, BA in Economics

China

Luxi Feng, BS in Finance

Yiyun Ha

Yuting Jia, BS in Finance

Huifang Jin

Wanzhi Li, BA in Economics

Zhini Xia, BS in Finance

Lizhi Yan, BS in Management Information Systems

Xiao Yang, BS in Finance

Chang Yao, BA in Economics/Mathematics

Cyprus

Michalis Mariou Mavrotheris, BA in Psychology

El Salvador

Oscar Noe Rivera Pineda

Ethiopia

Tizita Zewde Zeleke, BS in Biology

Ghana

Mark Anthony Ghann-Amoah, BS in Natural Science

Grenada

Dalyn Christa Francis, BS in Marketing

Honduras

Gerson Viera VelasquezINDIA

Ramona Andreia Goveas, BS in International Business

Varun Khetawat, BS in Marketing

Indonesia

Merry Kartika Wili, BA in Psychology

Jamaica

Tiffany A. Hall Campbell, BA in Psychology

Jordan

Mustafa A. Amaireh, BS in Marketing

Kenya

Shiela Ika'silon Otwane, BS in Nursing

Laos

Anouphab Bounphanith

Manoly Sisavanh

Somphadith Sisouvong

Malaysia

Amir Asyraf Ab Rahim, BS in Finance

Lai Yeng Chung, BS in Nutrition

Yee-Von Gan, BS in Nutrition

Yung Yen Leong, BS in International Business

Yee-Kiong Lim, BA in Psychology

Yen Ling Liow, BS in Hospitality Management

Faith Mueni Mutunga, BS in Finance

Ki Siong Ng, BS in Management

Wen Nie Ng, BS in Finance

Raja Atikah Iffah Raja Shahrom, BA in Psychology

Ee Leng Terng, BS in Biochemistry

Li Yin Wong, BS in Biochemistry

Yoong Loo Wong, BS in Accounting

Netherlands

Stephanie Brood

Lieke De Ridder, BA in Economics

Willemijn Anne Jongbloed, BA in Art

Romana Medan

Niger

Tahirou Samaila Sidikou, BA in English

Nigeria

Odinaka Frances Onovo, BA in Economics

Fowosimiloluwa Omoyosola Opayemi, BA in Criminology

Norway

Merethe Grace-Elsie Maberg, BA in Theater

Peru

Doris Patricia Quispe, BS in Management

Republic of Korea

Se Hee Kim, BA in Economics

Su-Bin Lee, Health and Human Services

Ji-Young Yang, BS in Nursing

Sin-Wook Yoo, BS in Hospitality Management

Sujin Youn

Russia

Diana Saltykova, BA in International Studies

Courtney J. Saltz, BA in Journalism

Saudi Arabia

Ahmad Khalaf Alshammari, BA in Economics

Serbia

Nemanja Grgic

Dragomir Milovanovic

Ana Radulovic

Sweden

Lina Margareta Pettersson

Taiwan

Ting-Yi Chen

Yen-Ling Chen

Wei-En Chang, BS in Accounting

Hung-Min Chen

Hsiao-Ling Chuang, BS in Fashion Merchandising

United Kingdom

Elizabeth Eleni Solomonides, BA in Political Science

Kayleigh Ann Thadani, BA in Theater

Uzbekistan

Tatyana Maltseva, BS in International Business

Zimbabwe

Buhlebenkosi Thandekile Masilela, BS in Accounting

Nobukhosi Nosipho Masilela, Physics