Skip to Content - Skip to Navigation

Dean’s List, Spring 2012

Students named to the Spring 2012 Dean’s List are listed alphabetically by Pennsylvania county of residence and sorted by town, followed by Non-Pennsylvania residence and International Students.  They are listed with the degree they are seeking and major. Undergraduate students receive recognition on the Dean’s List for each semester (or summer session cumulatively) in which they earn at least a 3.25 GPA based on at least 12 credits of graded (not P/F) undergraduate coursework, or a combination of graded graduate and undergraduate coursework.

Students named to the Fall 2011 Dean’s List are listed alphabetically by Pennsylvania county of residence and sorted by town, followed by Non-Pennsylvania residence and International Students. They are listed with the degree they are seeking and major.

Adams

Abbottstown

Ace MacKenzie Black, Altland Avenue, B.S. in Marketing

Aspers

Joseph William Anderson, Rock Valley Road, B.S. in Management/Operations
Allison Leigh Bobb, Coon Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Biglerville

Rachel Lawver, Fairview Fruit Road, B.S. in Athletic Training
Zachary Christopher Lieberum, Ditzler Avenue, B.S. in Marketing
Meghan Watson Walde, Rentzel Road, B.S. in Child Development and Family Relations

East Berlin

Latrisha Renee Morales, Schofield Drive, B.A. in Criminology
Kaytlin Georgia Schott, Schofield Drive, B.S.Ed. in English Education

Fairfield

Aaron Lewis Corso, Blue Bird Trail, B.S. in Management Information Systems
Kirsten Ann Kraker, Deer Trail, B.A. in Criminology

Gettysburg

Emily May Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Molly Frances Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jessica Rose Deloe-Caple, Montclair Road, B.S. in Nursing
Matthew David Hutchison, Rocky Grove Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Jenna Louise Ketterman, Biglerville Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Regan Elizabeth Little, Belmont Road, B.S. in Athletic Training
Christopher John Ozenbaugh, Longstreet Drive, B.A. in Criminology
Kelsey A. Reppert, Table Rock Road, B.A. in Criminology
Holly Lorena Schlein, Belmont Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Briana Mary Scozzaro, Hunterstown Hampton Road, B.S. in Fashion Merchandising
Carissa Anne Smith, Heritage Drive, B.S. in Interior Design
Matthew P. Smith, Longstreet Drive, B.A. in Political Science

Littlestown

Christine N. Belinko, Teeter Road, B.A. in Criminology
Michael Alan Billand, Saint Johns Road W, B.S. in Biology/Cell and Molecular
Thomas Cassella, East Summit Drive, B.S. in Communications Media
Danielle N. Davis, North Queen Street, B.S. in Respiratory Care
Samantha Khristine Lewis, West King Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Molly Elaine Plank, West Myrtle Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Kevin Patrick Pumphrey, Tudor Court, B.S. in Finance
Christopher Anthony Tully, Amanda Drive, B.S. in Marketing

McKnightstown

Logan David Riser, , B.S. in Communications Media

New Oxford

Bradley Allen Eline, Heritage Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/Geography
Jenna Lynn Nicholson, Kevin Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Amanda Marie Strausbaugh, South Peters Street, B.A. in International Studies

Orrtanna

Rachel Yvonne Smith, Poplar Springs Road, B.S. in Respiratory Care

York Springs

Ian Scott Lynch, Bateman Road, B.A. in Political Science
Larysa Andrea Miller, White Oak Tree Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Allegheny

Allison Park

Maria L. Anzelone, Linden Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Justin Bahorich, Toftrees Drive, B.A. in English /Pre-Law
Robert Joseph Bisceglia, Bucktail Drive, B.A. in History/Pre-Law
Casey Lynn Blendinger, Knoll Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jacob Andrew Carr, Winchester Drive, B.S. in Accounting
Charles Henri Claudon, Sundance Court, B.S. in Finance
Michael Joseph Dixon, Redstone Drive, B.S. in Respiratory Care
Nicole Rose Fischetti, Huntertown Road, B.S. in Human Resource Management
Ryan Charles Gray, Summit Drive, B.A. in Computer Science
Michele Marie Henderson, Sample Road, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Kimberly Ann Hofstetter, Viewcrest Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Alexander L. Nescott, Post Road, B.S. in Athletic Training
Catherine Anne Nescott, Post Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Melanie Richardson, Sapling Drive, B.A. in Criminology
Kristina Lee Scott, Coventry Court, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Hilary Claire Seserko, Westwind Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Kristina Michelle Stiger, Summit Drive, B.S. in Accounting

Bellevue

Colleen B. O'Laughlin, Dakota Avenue, B.A. in Political Science

Bethel Park

Alexis Renee Abbott, Summit Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Max Bair, Madison Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education
LeeAnne Bartolomucci, Slater Road, B.S. in Marketing
Cole Daniel Comstock, Rolling Green Drive, B.A. in English/Writing Studies
Jeffrey Alan Conroy, Highland Road, B.S. in Management Information Systems
Karrie Ann Crivelli, Clifton Road, B.S.Ed. in English Education
Kimberly Marie Culyba, Logan Road, B.A. in Sociology/Human Services
Marissa Lynn Enrietto, Monongahela Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Jason Bruce Ericson, Bluestone Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Joseph Falcone, Greenhaven Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Nicole Marie Gasbarre, Sylvania Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Cara Jean Harper, Hi Ridge Drive, B.S.Ed. in Spanish Education
Sean Marie Herald, Timberidge Drive, B.A. in Anthropology
Lisa M. Jones, Galway Drive, B.A. in Political Science/Pre-Law
Chelsea Marie Keady, Forest Road, B.S. in Nutrition
Diane Marie Killinger, Scenic View Drive, B.S. in International Business
Emily Elizabeth Knorr, Kings School Road, B.S. in Fashion Merchandising
Lauren Marie Knuth, Chessbriar Drive, B.S. in Marketing
Kristina Michelle Kowalski, Highfield Court, B.S. in Marketing
Autumn Breeze Lowe, Milford Drive, B.S. in Management/General
Abigail Claire McCormick, Holly Hill Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Sara Ashley Miller, Turngate Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Megan Barbara Moulden, Opalwood Court, B.S. in Human Resource Management
Elizabeth L. Nebiolo, Highland Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Alexis Anastasia Palonis, Casswell Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Matthew I. Quinlisk, Carlton Road, B.S. in Communications Media
Mia Krystal Reuschling, Eastview Road, B.A. in Criminology
Lauren Rachel Rozman, Rolling Green Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Hillary Ann Schultze, Graeser Avenue, B.A. in Psychology
Raymond Frank Secoli, Clark Avenue, B.S. in Communications Media
Kevin Joseph Stay, Sarvis Drive, B.A. in Political Science
Anthony Vachino, South Parks Road, B.A. in Criminology
Rebecca Jean Vlahos, Regency Place, B.S. in Fashion Merchandising
Nicole R. Weigand, Dalmation Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Delaney Lynn Zimmer, Eastview Road, Undeclared College of Health and Human Services

Brackenridge

Janelle Roseanne Mosovsky, Pacific Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Serena Marie Pitel, Cleveland Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Tara Ann Swiklinski, Broadview Boulevard, B.S. in Communications Media

Braddock

Ombrea Denise Askew, Beech Street, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Bridgeville

Benjamin James Bryan, Fox Chase Court, B.S. in Finance
Justin Michael Burda, Sarah Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Jenna Marie Carnahan, Cook School Road, B.S. in Athletic Training
Kelsey Mary Ferguson, Bank Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Erin Rose Murrer, Jeana Lane, B.S. in Nursing
Henry Anthony Rossi, Jeana Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Vanessa Valentino, Pennsylvania Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Carnegie

Richelle J. Davis, Elwyn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Tyler Julius Mroz, Superior Street, B.A. in Criminology
Dominique Leigh Nadik, Collier Avenue, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Richard Andrew Seder, Marshall Avenue, B.S. in Marketing

Cheswick

Zachery Scott Koontz, Winchester Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Michael Anthony Russo, Meadowvale Drive, B.A. in History

Clairton

Elizabeth Ann Fitzgerald, Gill Hall Road, B.S. in Finance
Matthew Stephen Grassi, Fawn Drive, B.A. in Biology
Jill M. Mesco, Toman Avenue, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Stacie Lee Saracco, Meadowfield Lane, B.S. in International Business

Coraopolis

Brittany Elizabeth Bosetti, Fairborough Court, B.S. in Marketing
Emily Marie Comport, Pine Drive, Undeclared College of Health and Human Services
Carly Nicole Counihan, Hayeswold Drive, B.S. in Biology
Brittany Rae Deltondo, Scenic Drive, B.S. in Biology
Devan Elizabeth Fedorowich, Parliament Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Anton Sergeevich Matyushkov, Larchmont Court, B.S. in Safety Sciences
James H. Pifko, Vance Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education
Corie Ann Scanlon, Jeff Drive, B.S. in Nursing
Cassidy Lynn Seibel, Hawthorn Drive, B.S. in Nutrition
Anna Katherine Simon, Herbst Road, B.S.Ed. in Art Education
Courtney Marie Stohr, State Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Elizabeth J. Strager, Broad Hill Farms Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Stephanie Marie Tassone, Ellwood Court, B.S. in Nutrition/Dietetics
Glenne Marie Thompson, Bryan Drive, B.S. in Nursing
Rachel Lea Zahavi, Westbrooke Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Heather Ranee Zarzeczny, Porters Hollow Road, B.A. in Anthropology

Crescent

Evan Michael Hall, Huntsridge Drive, B.S. in Safety Sciences

Duquesne

Stacy Ann Rost, Duquesne Boulevard, B.S. in Nutrition/Dietetics

Elizabeth

Chelsea Nicole Glaser, Belfrey Drive, B.S. in Nursing
Katlyn Alexis Glaser, Belfrey Drive, B.A. in Journalism
Derek Edward Sleith, Tunnel Hollow Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Etna

Kayla Ashley Stillwagon, Walnut Street, B.S. in Respiratory Care

Gibsonia

Patrick Joseph Annis, Hardt Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
John William Benton, Edgehill Drive, B.S. in Nursing
Patrick Edward Connell, Jenny Drive, B.S. in Accounting
Anthony J. DiPasquale, Kim Lane, B.S. in Marketing
Laura Ann Gregory, Golfview Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Shane Ryan Gribbin, Deer Path Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
William Joseph Holtz, Ringneck Court, B.S. in Nutrition
Ryan David Hughes, West Bardonner Road, B.A. in English/Writing Studies
Kayleigh Marie Jackson, Scotch Pine Court, B.S. in Nutrition
Vincent Christy Labriola, Prince Phillip Court, B.S. in Accounting
Christopher John Mason, North Pine Circle, B.S. in Communications Media
Jamie Lee Mason, North Pine Circle, B.S.Ed. in Art Education
Lauren Elizabeth Meuschke, Lynn Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Graham Patrick Mulqueen, Haberlein Road, B.A. in Political Science
Joshua Thomas Noble, Bakerstown Road, B.S. in Marketing
Derek Anthony Scanlon, Carters Grove Drive, B.A. in Criminology
Kara N. Sloniger, Babcock Boulevard, B.S. in Nursing
Keaton Lynn Smith, Bruton Drive, B.S. in Communications Media
Joseph Alan Yuretich, Crestview Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Eric Paul Zarenko, Edgehill Drive, B.S. in Communications Media
Shannon Taylor Zilavy, Bairdford Road, B.A. in Psychology

Glassport

Emily Louise Case, Maryland Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Glenshaw

Ashley A. Hohman, Madsen Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Jonathan James Jackson, Springwood Drive, B.A. in Criminology
Kristin R. Long, Forliview Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Danielle Nicole Neely, Laurelwood Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Carrie Elizabeth O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Chelsea Erin O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S.Ed. in English Education
Colin Robert O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Kevin William Pflumm, Rose Drive, B.S. in Management Information Systems
Mark George Stankovich, Bigler Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Clarissa Elizabeth Stewart, Black Walnut Lane, B.S.Ed. in Music Education

Harwick

Adrian Lynn Callen, , B.F.A. in Art Studio

Imperial

Alyssa Michele Berg, Cox Lane, B.A. in History
Jeremy Allen Hetrick, Timber Trail, B.S. in Accounting
Jay Kevin Hough, Forest Glen Drive, B.S. in Management Information Systems
Matthew Phillip Kovach, Ponderosa Drive, B.S. in Safety Sciences
Addison Metro Kozyak, Forest Glen Drive, B.A. in History
Kali Jo Kubatka, George Street, B.S. in Marketing
Amanda Schiff, Santiago Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
David Joseph Sheleheda, Timberglen Drive, B.A. in Criminology
Tiffany D. Tokar, Forest Glen Drive, B.A. in Sociology
Matthew J. Wilking, Forest Glen Drive, B.S. in Accounting
David Matthew Zvirman, Aspen Drive, B.A. in Political Science/Pre-Law

Jefferson Hills

Allie Elizabeth Breisinger, Sean Court, B.A. in Criminology
Dylan James Breisinger, Sean Court, B.S. in Finance
Tonya Dorothy Fabian, Hilltop Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jamie Lynne Gallegor, Lewis Run Road, B.S. in Accounting
Casey Marie Martin, Steinbach Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Ashley Stoner, Shag Bark Court, B.A. in English /Pre-Law
Ariana Elizabeth Winovich, Oakwood Court, B.S. in Biology/Pre-Medical

Leetsdale

Lauren Marie Jones, Washington Street, B.S.Ed. in Deaf Education

McKees Rocks

Tonisha Danyeil Brown, Grove Street, B.S. in Hospitality Management
Susan Elizabeth Ciccone, Robin Hill Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Jordan Alexandra Ellsworth, Waterford Drive, B.S. in Finance
Andrew James Fleming, Woodward Avenue, B.A. in Criminology
Jennifer Jean Jackson, Silver Lane, B.S.Ed. in Deaf Education
Kimberly Theresa Macek, Phillips Lane, B.A. in Psychology
Lauren Celestine Marasti, Cobblestone Circle, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kelsey Margaret Matarazzo, Canyon Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kimberly Marie Sumpter, Oak Point Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kelly Antoniette Trapani, Fiddleback Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Amber L. Trunzo, Homer Circle, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC

McKeesport

Chelsea Taylor Cherepko, Greenock Buena Vista Road, B.A. in Criminology
Michael James Dickson, 35th Street, B.S. in Physics
Danielle Lynn Dougherty, Cleveland Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Cassandra Marie McBride, Kansas Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Julia Louise McBride, Canterbury Lane, B.A. in Theater
Alena C. Okert, Owens Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Mark Louis Pavlecic, Vermont Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Javier Cortez Snooks, Jenny Lind Street, B.S. in Management/General
Jonathan Jeffrey Stolarz, Narragansett Drive, B.S.Ed. in Music Education
Joseph James Tokosh, Vermont Avenue, B.A. in Geography

McKnight

Troy Allen Zangaro, Baker Drive, B.S. in Marketing

Monroeville

Jena Lauren Antonelli, East Patty Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Megan Lynn Bertoline, Cavitt Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Stacie Michelle Bloom, Garden City Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Rachel Louise Burgess, Old Concord Road, B.S. in Respiratory Care
Devon Lewis Cottrell, Harvard Road, B.S. in Management/General
Victoria Elizabeth Dandrea, Newbury Drive, B.A. in Music
Jordan Leigh Feinberg, Meadow Court, Undeclared College of Education and Educational Technology
Staci M. Harnden, Harvard Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ashley Catherine Henderson, Saunders Station Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Heather Catherine Holt, Tilbrook Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brandon Michael Kandrack, Verlinden Drive, B.S.Ed. in Music Education
Brock Andrew Kawana, Monroeville Boulevard, B.S. in Communications Media
Stephanie Lee Kirk, Tyrolia Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Matthew Carl Kuehn, Macbeth Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Melissa Rae Limbacher, Westminster Drive, B.S. in Biochemistry
Natalie Angelica McBride, Hillside Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Chelsea Marie McConnell, Donley Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brittany Leann Novak, Victoria Drive, B.S.Ed. in Deaf Education
Erin Kelly O'Donnell, Brunner Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ashlyn Mae Parks, Blueberry Road, B.S. in Nursing
Meaghan Ann Polnar, Patton Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Kelly Marie Rerko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Spanish Education
Danielle Amber Rucker, Cambridge Square Drive, B.S.Ed. in English Education
Sean Michael Shapiro, Urick Lane, B.S. in Finance
Nicole Ann Styslinger, Kelvington Drive, Undeclared College of Health and Human Services
Renae Mee-Jin Watt, College Parks Drive, B.S. in Accounting

Moon Township

Ashley Marie Bowser, Skylark Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Samantha Lee Ciccone, Downing Road, Undeclared College of Health and Human Services
Katelynn Marie Danko, Greenlea Drive, B.S.Ed. in Deaf Education
Sarah A. Finnegan, Cottonwood Court, B.S.Ed. in Mathematics Education
Samantha Ashley Heinzl, Lansdowne Drive, B.A. in Criminology
Lucy C. Iannamorelli, Amherst Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Kristen Elizabeth Miller, Malcolm Drive, B.A. in Psychology
Nicole Marie Mozena, Lynfield Avenue, B.S. in Accounting
Keith Michael Pentland, Old Thorn Run Road, B.A. in Criminology
Alexandre Pokorny, Forest Green Drive, B.S. in Communications Media
Hannah Taylor Raihall, Westwind Drive, B.S. in Mathematics
Leah Marie Rudolchick, Winridge Drive, B.S.Ed. in English Education
Michael J. Silvestri, Hookstown Grade Road, B.S. in Nutrition
Nicholas Theodore Szelc, Smallwood Drive, B.S. in Accounting
Robert Ryan Tumulty, Tottenham Drive, B.A. in Criminology

Morgan

Tanner Christian Courtad, Sygan Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Mount Oliver

Holly Ann Wetzel, Penn Avenue, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC

Natrona Heights

Renee Heather Bertha, Ridge Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Joshua Thomas Carney, Cambridge Street, B.A. in Journalism
Kevin John Casella, Idaho Avenue, B.A. in History/Pre-Law
Natalie Renea Ehrlich, Linden Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
John Ronald Gillette, California Avenue, B.A. in Criminology
Bradley Janek Kazmierczyk, Federal Street, B.S. in Interior Design
Alese J. Klemens, Jacqueline Drive, B.A. in Journalism
Christian J. Pugh, Ridge Road, B.A. in Criminology
Alyse Marie Sokolowski, Cambridge Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Kaitlyn Michelle Stanoski, 11th Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

North Versailles

Lindsey Nicole DePra, Hyer Avenue East, B.S.Ed. in Art Education
Kaitlyn Aubrey Fung, Reiss Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Hope Noelle Wright, Delaware Avenue, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC

Oakdale

Dominic James Hartzog, Harvester Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Matthew Ryan Heinz, Steubenville Pike, B.S. in Athletic Training
Amanda Marie Miller, Stonegate Drive, B.A. in Journalism
Derrick John Shane, Longhorn Drive, B.A. in Theater
Ashley Lynn Singiser, Cottonwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Brent Patrick Stimer, , B.A. in International Studies

Oakmont

Isaac M. Diyanni, Library Place, B.S. in Finance

Pitcairn

Matthew Michael Antonich, 8th Street, B.S. in Communications Media
Theresa Marie DeGeorge, Hill Street, B.A. in History

Pittsburgh

Sadie Elizabeth Alex, Curry Hollow Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Matthew D. Allen, Mardi Gras Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology
Deborah E. Amato, Berkshire Avenue, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Jessica L. Anderson, Cathell Road C, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Ryan Lee Anderson, 18th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Julie Fontaine Angeloni, Ridgemont Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Dana Marie Baker, Meadowbrook Boulevard, B.A. in Psychology
Briana Balcik, Abers Creek Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Jessica Lynn Barker, Arlington Street, B.S.Ed. in Art Education
Bryan David Barrett, Baywood Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Chris Brice Barrett, Baywood Avenue, B.S. in Finance
Gregory Lawrence Becker, Castle Road, B.S.Ed. in Music Education
Benjamin Robert Bernhard, 1st Avenue, B.A. in Criminology
Brenna Nicole Black, Spreading Oak Drive, B.A. in English/Writing Studies
Heather Nicole Black, Pemberton Street, B.A. in Religious Studies
Leslie Bolich, McNair Street, B.A. in Geography/Environmental Geographer
Elise Mayhew Bozzo, Hawthorne Drive, B.S.Ed. in English Education
Chelsea Brentley, Foster Square, B.A. in Sociology/Human Services
Hannah R. Brinkley, Alabama Avenue, B.S. in Hospitality Management
Amanda Leigh Brown, Parkfield Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Justine Alexis Brown, Parkfield Street, B.S. in Accounting
Kirk William Brown, Westover Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Scott Michael Brown, Old Boston Road, B.A. in Criminology
Sarah E. Brumbaugh, Old Orchard Trail, B.S. in Nursing
Alexis Noel Buchanan, Roup Avenue, B.S.Ed. in English Education
Barbara Jean Burdette, Pueblo Drive, B.A. in Criminology
Ashley Renee Burns, Windsor Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Naomi Rebecca Cannon, Powers Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Suzannah Victoria Cannon, Powers Run Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Juliana Carlino, Old Boston Road, B.A. in Art/History
Shawna Angel Carter, Zephyr Avenue, B.S. in Management/General
Kayla M. Caruso, Blackhawk Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Richard Patrick Casselberry, Roosevelt Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering
Ashley Lynn Cercone, Juniper Street, B.S. in Fashion Merchandising
Nina Christine Cerro, McCully Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Danielle Nicole Circosta, Aster Street, B.A. in Criminology
Kacee Lynn Coffey-Duah, Linwood Avenue, B.S. in International Business
Kasey Lynn Cook, Fawn Court, B.S. in Nutrition/Dietetics
Andrew Stephen Cotts, Joan Drive, B.S.Ed. in Music Education
Dennis Richard Coxon, Dailey Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Steven Zachary Craig, Marycrest Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Charniece Michelle Craven, Pennsylvania Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Meredith Margaret Crocker, Barclay Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Alonna Lanay Cuffe, , B.S.Ed. in English Education
Alex John Cullison, Norsen Drive, B.S. in Communications Media
Benjamin Thomas Cunningham, Ridgewood Road, B.S. in Communications Media
John Casey Pratt Cunningham, Josephs Lane, B.A. in Theater
Santanna Lashay David, North Aiken Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
David Alan Diano, Datura Drive, B.S. in Biology
Joseph Anthony Diano, Datura Drive, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Jeffrey William Doht, Madeline Street, B.A. in Criminology
Allison Ann Dowdell, Shelbourne Drive, B.S. in Hospitality Management
Timothy Mcmackin Durr, Lambeth Drive, B.A. in Computer Science
Abagail Francis, Dickson Avenue L, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Michael Kyle Froehlich, Noblestown Road, B.S. in Communications Media
Mason Thomas Fulmore, Dunster Street, B.A. in English/Film Studies
Kyle Gregory Gaetano, Blossom Hill Road, B.S. in Finance
Gillian Judith Gaitens, Hunt Club Lane, B.S. in Hospitality Management
Chelsea Diana Gaus, Sun Valley Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Danielle Y. Giannetti, Edgar Street, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Nicholas James Giglio, Colony Oaks Drive, B.S. in Safety Sciences
David Jacob Gliozzi, Cross Creek Court, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Rebecca Leigh Goldstein, , B.S. in Child Development and Family Relations
Corey Grimm, Shawnee Road, B.A. in Criminology
Jonathan Irving Gruber, Winterburn Avenue, B.S. in Management/General
Cory Michael Gunter, Rolling Rock Road, B.A. in Criminology
Alison Ruth Gusew, North Howard Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Lauren Marie Haas, Thorncliffe Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Karen R. Hager, Stanford Road, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Alexander J. Hagood, Aloha Drive, B.S.Ed. in English Education
Jeffrey Taylor Hall, Charlotte Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Gregory James Hanson, Augusta Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Eric Thomas Harbison, Grand Avenue, B.S.Ed. in Biology Education
Bobbi Hartsock, Kirtland Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Casey Marie Hefferin, Clara Street, B.S. in Marketing
Nicholas M. Heyl, McCully Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
William Wayne Hill, Hillsdale Avenue, B.A. in Criminology
Melissa Lynn Hoener, Surfside Drive, B.S.Ed. in Art Education
Nicole Elaine Holt, Briarwood Lane, B.S. in Hospitality Management
Abraham Daniel Hoose, Giffin Avenue, B.A. in Theater
Rachel Elizabeth Horner, Van Buren Drive, B.S.Ed. in Art Education
Katherine M. Houlis, Marlin Drive, B.S. in Communications Media
Ashley Marie Huddart, Norrington Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Brittany N. Hughes, McCandless Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law
Cory Matthew Hurka, Marge Drive, B.A. in Criminology
Joseph Ryan Jackson, Sadowski Avenue, Undeclared College of Health and Human Services
Andrew Jacobsen, Shaw Avenue, B.A. in History
Theresa Joan Janiak, Mission Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Morgan Brianne Jasin, West Brightview Avenue, B.A. in Sociology/Human Services
Megan Leighann Johnson, Brookmeade Drive, B.S. in Nursing
Michael Ramon Johnson, Middle Street, B.A. in Criminology
Jordan Gregory Jones, Wheeling Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Sophie A. Josephs, Morningside Avenue, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Jennifer A. Kachinko, Straubs Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Kelley Anne Kallon, Kelton Avenue, B.A. in Psychology
John Corbett Kearney, Worcester Drive, B.S. in Geology
Jennifer Ann Kiefer, Calvert Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Ryan James King, Bingham Drive, B.A. in Honors Program in Psychology
Nicole M. Klaus, Lee Ann Court, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Shannon Maria Kolupajlo, Lowry Street, B.A. in Criminology
Neil Joseph Kownacki, Hillcrest Place, B.S. in Management Information Systems
Joshua Michael Krug, Niagara Street, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems
Katelyn Kelly Kubus, Cardinal Drive, B.S. in Nursing
Meghan Alice Kulzer, Lebanon Hills Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Sara Christine Kyles, Chartiers Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Monica Kathleen Laird, Spruce Valley Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Nicholas Ian Lehman, Whited Street, B.S. in Safety Sciences
Katelynn N. Leiby, Minooka Street, B.S. in Nursing
Carly Brooke Lewis, Old Orchard Trail, B.S. in Nutrition
Corey A. Lim, Arkansas Avenue, B.F.A. in Art Studio
Jessica Anna Lipchak, Eicher Road, B.S. in Nursing
Kelsey Marie Lloyd, Sherwood Drive, B.S. in Nursing
Nicolena Frances Loshonkohl, South 15th Street, B.F.A. in Art Studio
Ricky T. Lovell, Hampton Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Dorothy Elizabeth Lucas, Boxfield Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brittany Cheers Lyons, Dorseyville Road, B.S. in Nursing
Caitlin Grace Lyons, Dorseyville Road, B.S. in Nursing
Derek Paul Lyons, Dorseyville Road, B.A. in Criminology
Mary Bridget MacDonell, Milliken Avenue, B.A. in Sociology
Christopher Matthew Macellaro, Ruth Street, B.S. in Communications Media
Lauren Marie Machi, Villa Haven Drive, B.S. in Nursing
Dominic C. Maggio, Edmond Street, Undeclared College of Health and Human Services
Ryan Joseph Mance, Roosevelt Boulevard, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Kelly Teresa Mansfield, Logans Ferry Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Desirae J. Mascilli, Tretow Street, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Sarah M. Matuska, Main Street, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Chelsey Jan McDonald, Woodland Road, B.S. in Nursing
Brienne Kylie Metzgar, Oak Hill Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Samantha Margrette Meyer, Washington Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jessica Lynne Miceli, Hialeah Drive, B.A. in Psychology
Melanie Renee Micheli, Lanpark Street, B.S. in Nursing
Samantha Aquila Migliozzi, King James Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
James Douglas Miller, Pine Heights Place, B.S. in International Business
Jason Morrow Miller, Mount Hood Drive, B.A. in Criminology
Kelly Anne Milligan, Morrow Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Antoinette Marie Moeslein, Old Clairton Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Kathryn J. Molczan, Clearview Drive, B.S. in Nursing
Joseph Richard Muckle, Maryland Avenue, B.A. in Spanish
Jodi Lee Mueller, Mount Troy Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Erika L. Murphy, Kipling Road, B.S. in Nursing
Vincent Joseph Naccarelli, Lindenwood Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Madeline Suzanne Neely, Arlor Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Cody Robert Nolen, Stotler rd, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems
Michele Katherine Olson, Wil Tara Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Amy Elizabeth Paine, Lemoyne Avenue, B.S. in Communications Media
Talaya Dornay Payne, Bentley Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Nicole Lynn Pecanis, Casa Grande Drive, B.S. in Nutrition
Julie Anne Perri, Tech Road, B.S. in International Business
Elizabeth Marie Pferdehirt, Old Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Stacey Paulette Phelos, Pearce Road, B.S. in Hospitality Management
Timera E. Pipkin, Angela Drive, B.S. in Management/General
Joseph Daniel Piqueira, Ramada Drive, B.S. in Accounting
Elizabeth M. Plakidas, Emerson Avenue, B.F.A. in Art Studio
Michael Plazio, Saxonburg Boulevard, B.S. in Finance
Alexandra Polens, Laurel Street, B.S.Ed. in Elementary Education
JaMarr Antionne Porter, Gilliland Place, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Ryan Douglas Praskovich, Greenboro Lane, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Samantha Lee Pugliano, Cherrydell Drive, B.S. in Nursing
Erin Marie Puko, Jaycee Drive, B.S. in Accounting
Benjamin Walker Pyles, Cabinet Street, B.A. in Art/Studio
David M. Quadri, Boulder Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Chelsea Katharine Quarrie, Forest Avenue, B.S.Ed. in Biology Education
Sara Marie Rice, Kittanning Pike, B.S. in Management/Operations
Lisa Ann Rigano, Clairmont Drive, B.S. in Nursing
Lauren Elizabeth Roberts, Maize Drive, B.S.Ed. in Biology Education
Michelle Anne Rose, Shawnee Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Patrick Matthew Rossiter, Hoosac Street, B.S. in Accounting
Lauren Nicole Rubash, Meadow View Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Lindsy Marie Ruckinger, McCartney Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Lindsay Nicole Ryan, Gales Drive, B.S. in Management/Operations
Stephen Thinnabat Sabreen, Kingridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Raven Alexis Sams, Clover Street, B.S. in International Business
Kaitlyn Lydia Sanders, Scotia Street, B.A. in Art/Studio
Mariah Lee Sanders, Aurelius Street, B.A. in Psychology
Danielle G. Scarpino, Silver Oak Drive, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Christine Amanda Schell, Herman Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Dylan James Schneider, Long Road, B.S. in Marketing
Christina Marie Seanor, Carnival Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Michael James Seanor, Carnival Drive, B.A. in Criminology
Kristen Marie Serrao, Renton Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Christine Louise Shanaberger, Kaplan Avenue, B.S. in Respiratory Care
Sarmed Safi Shareef, Orwell Way, B.S. in Safety Sciences
Joseph Steven Shidel, Winifred Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Ross Francis Shoop, Norwich Avenue, B.S. in Management/General
Diana Rachelle Sieber, Jancey Street, Undeclared College of Health and Human Services
John Francis Sieber, Mount Troy Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Nathan Walter Simon, Kingston Drive, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Debra Anne Skrbin, Mount Royal Boulevard, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Jason Allan Smith, Logans Ferry Road, B.S. in Accounting
Rebecca Marie Smith, Lloyd Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Christina Nicole Soracco, West Prospect Avenue, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Stephanie Noelle Soracco, West Prospect Avenue, B.A. in Journalism
Natalie Adele Sorce, Witherspoon Street, B.S. in Athletic Training
Victoria Marie Stock, Portia Drive, B.S. in Interior Design
Michael Richards Stoehr, Mississippi Avenue, B.S. in Geology
Erin Marie Sullivan, Duchess Lane, B.S. in Finance
Meghan Catherine Sullivan, Ardmore Manor Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shannon K. Sullivan, Taft Place, B.A. in Sociology/Human Services
Lauren M. Super, Greenlawn Drive, B.S. in Nursing
Nicole Lynn Szulborski, McClure Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics
Natalie Victoria Thiess, Brittany Place, B.A. in English /Pre-Law
Kristen Marie Tomaro, Rockland Drive, B.S. in Marketing
Kristen Marie Trichtinger, Hibiscus Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/English-Language Arts
Sam Thomas Tuchin, Trinity Street, B.A. in Criminology
Tina Chinyere Ufelle, Beechwood Boulevard, B.A. in Sociology
Kailee Lynne Ulrich, Temona Drive, B.S. in Nutrition
Erin Marie Urbahns, Quail Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Maria Christine Urso, Rockingham Road, B.S. in Marketing
Paige McKenzie Virgara, Hillsview Terrace, B.S. in Fashion Merchandising
Chelsea Rae Vitale, Noll Avenue, B.S. in Hospitality Management
Mark William Waechter, Sangree Road, B.A. in Criminology
Tara Lynn Waldo, Faith Drive, B.A. in Criminology
Benjamin Elwood Waltz, Dell Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Rachel Leigh Ward, Columbia Drive, B.A. in Criminology
John F. Waugh, Cromwell Drive, B.S. in Accounting
Amanda Marie Weaver, Bellevue Terrace, B.S. in Fashion Merchandising
Julie Marie Weber, Broadlea Drive, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC
Nicholas Todd Weingartner, Hebron Drive, B.S. in Communications Media
Madeline Paige Weyand, Brookline Boulevard, B.A. in Philosophy
Derek Anthony Whitehurst, Marquis Drive, B.S. in Management/Operations
Jessica Marie Wilding, Dalewood Street, B.S. in Nursing
Steven Michael Wilhide, Austin Avenue, B.S. in Safety Sciences
Grant Joseph Wolf, Ridgevue Drive, B.S. in Finance
Janie Lyn Wright, Justine Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Kelly Marie Yost, Challen Drive, Undeclared College of Fine Arts
Nicholas James Zapatka, Sunrise Drive, B.S. in Marketing

Plum

Sarah Jane Agustin Abrajano, Overbrook Terrace, B.S. in Accounting
Ambur Lynsey Bowen, Rustic Ridge Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Sarah J. Hemmerle, Carriage Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Nicole Marie Lang, Meadow Wood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Douglas Andrew Morris, Blue Ridge Road, B.A. in Criminology
Leah Alexandrea White, Oblock Road, B.S. in Natural Science

Presto

Haley Victoria Wauthier, Thoms Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sewickley

Caesandra Burgh, Quaker Road, B.S.Ed. in Music Education
Bridget Rose Clark, River Road, B.S. in Communications Media
Jessica Lyn Donovan, Linda Vista Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Samantha Margaret Durham, Settlers Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Madeline K. Iannamorelli, Sonie Drive, B.S. in Disability Services
Sarah Elaine Nestler, Cheryl Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Ileana Constance Righetti, Crescent Drive, B.S.Ed. in English Education
Sophia Alleyda Valladares, Kenney Drive, B.S. in Fashion Merchandising

South Park

Alisabeth L. Ballas, Knights Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Benjamin James Culbertson, Sebolt Road, B.S. in Accounting
Colin Ryan Flannery, Amy Drive, B.S. in Accounting
Nicole E. Miller, Bristol Drive, B.S. in Accounting
Kara Leigh Stanek, Leona Avenue, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Springdale

Chelsea Dianne Gearhart, Bechman Street, B.A. in Psychology
Kimberly Paige Yetter, School Street, B.S. in Accounting
Katey Joan Yurchick, Willow Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Tarentum

Kaitlyn Frances Graham, East 7th Avenue, B.S. in Nursing
Sarah Louise Stump, West 10th Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Turtle Creek

Ellen Victoria Bachy, Garden Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Joseph M. McKissock, Locust Street, B.S. in Management/General
William Frank Schumm, Clugston Avenue, B.S. in Management/General

Upper St Clair

Hannah Dandoy, Southvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Amanda Marie Ocando, Harrow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Verona

Danielle Marie Ferrante, 3rd Street, B.S. in Human Resource Management
John Robert Graziani, Maple Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Sanya T. Hart, North Avenue, B.S. in Management/General
Keileigh Lynn Koch, Sara Lane, B.S.Ed. in Music Education
David Joseph MacIntyre, Bower Avenue, B.A. in History
Alison Diane Oniboni, Blanchar Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Laura Anne Oniboni, Blanchar Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Nicole Lynn Sozynski, Madison Drive, B.S.Ed. in Art Education
Erika Lynn Wieczorkowksi, 4th Street, B.A. in Criminology

Warrendale

Stephanie Ann Bartlam, Warren Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

West Homestead

Jennifer Lynn Sakanich, Gates Parks Drive, B.S. in Accounting

West Mifflin

Andrew John Banyas, Shadyside Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Amanda Marie Bracken, Grant Avenue, B.A. in Religious Studies
Jessilyn Marie Burns, Clark Street, B.S. in Biology
Kelsey Lynn Gross, Brierly Drive East, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Paul W. Jackel, Lebanon Church Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Kelsey Marie Lucas, Glencoe Drive, B.S. in Hospitality Management
Thomas Richard Marasco, McClure Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kristi Lynne Murphy, Seneca Court, B.A. in Criminology
Brandon Anderson Musser, Maryland Avenue, B.A. in Sociology
Melissa Nicole Norgren, Dennison Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Aela Amelia Soukup, Homeville Road, B.S. in Management/Operations
Samantha Jo Spargal, Cerasi Drive, B.S. in Respiratory Care
Keith Douglas Vislay, Saniel Drive, B.A. in English/Writing Studies

West View

Brittney Elizabeth Stone, Clearview Avenue, B.S. in Marketing

Wexford

Abigail Michele Altman, Cloverdale Court, B.S. in Child Development and Family Relations
Kathryn Elizabeth Boretzky, Ridgeway Drive, B.S. in International Business
Daniel Joseph Cavanaugh, Matterhorn Drive, B.A. in Criminology
Kimberly Ann Coombs, Shellburne Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Ashley Elizabeth Frohnert, Richard Road, B.S. in Marketing
Andrew Kerry Gaus, Wallace Road, B.A. in Criminology
Patricia Fawcett Herbert, Royal Oak Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Brittany Nicole Hogg, Shellburne Drive, B.S. in Hospitality Management
Meghan Michele Hoot, Hillcrest Circle, B.S. in Child Development and Family Relations
Michael Evan Koller, Fox Meadow Drive, B.S. in Accounting
Laura Catherine Manganello, Courtney Place, B.S. in Communications Media
Eric R. Meinert, Meinert Road, B.S. in Accounting
Timothy Stephen Meyers, Lexington Place, B.A. in Criminology
Rachael L. Perl, Forest Trail Drive, B.S. in Hospitality Management
Alexandra Lee Robinson, Brandt School Road, B.S. in Communications Media
Sean Michael Simpson, Wexford Run Road, B.A. in Sociology
Elizabeth Paige Sternby, Davison Drive, B.S. in Communications Media
Victoria Jon Sternby, Davison Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Emily Elaine Teare, Shenot Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Thomas Joseph Wagner, Wexford Run Road, B.S. in International Business
Christopher Charles Wright, Blum Avenue, Undeclared College of Health and Human Services

Whitaker

Kayla J. Jones, Lincoln Avenue, B.A. in Criminology

White Oak

Mary Kathleen McElhinny, Lincoln Way, B.S. in Communications Media
Katherine L. Rusu, Ohio Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Emily Brooke Vitale, White Tail Lane, B.S. in Nursing

Wilmerding

Ashley J. Forsyth, Middle Avenue, B.S. in Management/General

Armstrong

Adrian

Lacey Noel Freeman, Old Reesedale Road, B.S. in Hospitality Management
Jennifer Lee Hockenberry, Claypoole Road, B.S. in Nursing
Anna Jane Patrick, Ridge Road, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Sarah Katherine Scholl, Claypoole Road, B.A. in Psychology

Cadogan

Nicole E. Cornman, , B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Tyler Shane Jack, Oak Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Cowansville

Brittany Hope Lessner, Fosters Mills Road, B.S. in Nursing
Barbara Ann Yockey, Ken Wolfe Road, B.S. in Human Resource Management

Dayton

Lacee Renee Barrett, Dayton Road, B.S. in Disability Services
John Hunter Hileman, School House Road, B.A. in English/Film Studies
Lindsey Nicole Jones, , B.S. in Child Development and Family Relations
Stewart Rearick McEntire, Washington Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Rebecca Ann Nichol, State Route 85, B.S. in Mathematics
Laura Catherine Renosky, North Miller Road, B.S. in Nursing
Kristen Nicole Schrecongost, Spruce Hollow Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Casey Jae Trimble, Crossroads Road, B.A. in Psychology

Elderton

Jamie Kunkle, North Main Street, B.A. in Criminology
Sarah Ellen Pritt, Frailey Road, B.A. in Psychology
Derek Brian Smeltzer, , B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Jesse Ian Van Horn, , B.S. in Communications Media
Kathleen Elizabeth Young, North Lytle Street, B.S. in Respiratory Care

Ford City

Sean K. Barnett, 4th Avenue, B.S. in Applied Physics/Electro-Optics
Deanne Melisa Becker, State Route 66, B.S. in Finance
Leslie Ann Boylan, Wright Road, A.A. in General Studies
Alicia Suzanne Brink, 6th Avenue, B.S. in Accounting
Rachel Cathleen Campbell, Campbell Run Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Teresa Ann Coleman, 5th Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Anna Cujas, 4th Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Jonathan Michael Dilick, 4th Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Matthew Thomas Dracz, Heilman Drive, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Christine Louise Ferguson, 5th Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Brittany Katlyn Forringer, Dime Road, B.S. in Fashion Merchandising
Grahm M. Grabiec, O Connor Street, B.A. in Philosophy/Pre-Law
Robert J. Hockenberry, Main Street, B.S. in Hospitality Management
Amy Sue Hromadik, Carrousel Street, A.A.S. in Electro-Optics
Ashley Hromadik, Carrousel Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Jacob Matthew Kanish, Carrousel Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kevin Michael Kennedy, Garretts Run Road, B.S. in Disability Services
Andrea Regina Kiehl, Montgomery Flats Road, B.A. in English/Writing Studies
Shawn Alan Kotal, Oak Drive, B.A. in Criminology
Matthew Ryan McClelland, Manor Drive, B.S. in Communications Media
Clifton Albert McDivitt, Garretts Run Road, A.A.S. in Electro-Optics
Scott Earnest McDivitt, Garretts Run Road, A.A.S. in Electro-Optics
Christopher Kent Milotte, 6th Avenue, A.A.S. in Electro-Optics
Kara E. Ortmann, Fairground Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Tara Louise Powers, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Stephen Boyd Shiring, 4th Avenue, B.S. in Chemistry/Pre-Medical
Zachary David Spangler, Main Street, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Alexander Lloyd Thompson, 4th Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Brandon James Valasek, Hard Tack Road, B.S. in Accounting
Rebecca Mae Waltenbaugh, Garretts Run Road, Undeclared College of Health and Human Services
Sarah Elizabeth Zambotti, Terrace Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Freeport

John Richard Bercik, , B.A. in Political Science/Pre-Law
Cody Aaron Bergad, Shook Drive, B.S. in Safety Sciences
Madalyn Lee Bergad, Shook Drive, B.S. in Safety Sciences
Andrea N. Bragiel, Garden Way, B.S.Ed. in Music Education
Chelsea Marie Doyle, Market Street, B.A. in Criminology
Whitley Marie Gaiser, Duffy Road, B.S. in Communications Media
Michael Roger Gregory, Walnut Way, B.A. in Honors Program in Psychology
Kevin Matthew Hughes, Furnace Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jessica Ann Ippolito, Washington Street, B.S. in Fashion Merchandising
Katie Elizabeth Jack, Boyd Road, Undeclared College of Health and Human Services
Rachel Marie Lassinger, Old Mill Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Maura Ashley McBride, Market Street C, B.A. in Psychology
Jacob James Scott, Market Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Andrew D. Teorsky, Horseshoe Drive, B.S.Ed. in Chemistry Education
Haley Racquel Welsh, 2nd Street, B.S. in Human Resource Management

Kittanning

Marlee Anna Atwood, North McKean Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Caitlin Renee Booher, Orr Avenue, B.A. in Psychology
Garret James Brumbaugh, Blackthorn Drive, Undeclared College of Health and Human Services
Dustin Nicholas Cochenour, Heather Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Tyler Jordan Cochenour, Heather Lane, Physics/Pre-Engineering
Zachary Alan Colo, Glenn Street, B.S. in Communications Media
Lance Patrick Crawford, Riggle Lane, B.S. in Safety Sciences
Heather Marie Crissman, Montgomery Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Sarah Marie Daugherty, North Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Julianna Marie DiStanislao, North McKean Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Kara Ann Doms, Sisterville Road, B.S. in Biology/Pre-Medical
Stephen Douglas Donnel, Penn Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Danielle Marie Egley, Graham Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Chelsea Michele Febinger, South Street, Undeclared College of Fine Arts
Lacee Nicole Fink, Maple Drive, B.S. in Communications Media
Jesse Frailey, USouth Route 422, B.S.Ed. in Business Education
Cassandra Lee Gazzo, Pony Farm Road, B.S. in Communications Media
Matthew Robert Grantz, East Brady Road, B.S. in Communications Media
Shenin Adel Headland, State Route 85, B.S. in Biochemistry
Broc Hepler, Walkchalk Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jocelyn Renee Hepler, Ferne Drive, B.A. in Sociology/Human Services
Lacey Lynn Hohl, Berts Hill Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Amber James, State Route 2007, B.S. in Nursing
Stephen Anthony Johns, Butler Road, B.S. in Business Technology Support
Elizabeth Anne Judge, Reesedale Road, B.A. in Economics
Rebecca Lee Kammerdiener, State Route 422, B.S. in Nursing
Deanna Jean Karloski, State Route 85, B.A. in Sociology/Human Services
Alycia Louise King, State Route 85, B.A. in Journalism
Klaus Dieter Koster, North McKean Street, A.S. in Electro-Optics
Kristi Nicole Lemmon, East Brady Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Kelsey Lynn Luke, Harrison Street, B.A. in Psychology
Megan Elizabeth McAfoose, Woodward Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Samuel Jeffrey McCanna, Hawthorne Avenue, B.S. in Accounting
Jesse Ian McCullough, Woodward Avenue, B.S. in Regional Planning/Geographic Information Systems and Cartographer
Emily Elizabeth McKain, Hankey Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Samantha Jade Mohney, Green Tree Road, B.A. in Sociology/Human Services
Joan Kathleen Moore, South McKean Street, B.S. in Computer Science/Applied
Dylan Michael Mudlo, East Brady Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Logan Matthew Mudlo, East Brady Road, B.S. in Computer Science/Applied
Bret Douglas Neyman, Butler Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Joshua David Olinger, Garfield Street, B.S. in Safety Sciences
Sebastian James Picardi, Dewey Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Taylor Gabrielle Powell, State Route 85, B.S. in Hospitality Management
Paige Heather Querry, Red Mill Road, B.S. in Computer Science/Applied
Adam Joseph Rizzo, Woodward Avenue, B.A. in Psychology
Courtney Lynn Schiano, Walkchalk Road, B.S.Ed. in English Education
Aaron Keith Shaffer, Indiana Avenue, B.A. in Geography/Environmental Geographer
Ashley Lynne Smith, Friendship Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Susan A. Steis, , B.S. in Nursing
Shannon Nicole Stephens, Garretts Run Road, Undeclared College of Health and Human Services
Nathan Marshall Stolitza, Bunker Hill Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Alexa Nicole Stouffer, Garfield Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Kimberley Renee Stubbs, State Route 28, B.A. in English/Writing Studies
Nicholas C. Townsend, , B.A. in Sociology
Blake Ronald-Revere Vallies, Sedwick Lane, B.S. in Safety Sciences
Dylan Chase Vallies, Sedwick Lane, B.S. in Communications Media
Jessica L. Vickers, Blaney Road, B.A. in Political Science
Alexia Marie Wills, Fair Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Jane Kerri Woodside, Green Tree Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Phillip Scott Wyant, Silvis Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education
Ethan Ryan Zimmerman, Zimmerman Way, B.A. in Criminology

Leechburg

Miranda Sue Bruno, Rhoda Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Thomas James Camp, Godfrey Road, B.S.Ed. in Chemistry Education
Nathaniel James Conroy, Garvers Ferry Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Michael Joseph Disciscio, Ice Pond Road, B.S. in Safety Sciences
Gabrielle Marie Gregory, Logan Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Katie Marie Headley, Rhoda Avenue, B.S. in Nursing
Clyde Raymond Lindsey, Main Street, B.S. in Human Resource Management
Ian J. Musco, Lucesco Road, B.S. in Safety Sciences
Mariah Blue Rattay, Shearer Road, B.S. in Nutrition
Levi Jason Sappe, Aladdin Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Elizabeth Anne Stimmell, White Cloud Road, B.S. in Chemistry
Abygail Elizabeth Stivason, 2nd Street East, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Christian Taylor, Campbell Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education
Evan Jeffrey Tobin, State Route 356, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems
Ryan Joseph Wasilchak, Pleasant Hill Road, B.S. in Biology/Pre-Medical
Jazmin Woody, Hyde Parks Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Manorville

Mary Jacquelyn Mantini, Water Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

McGrann

Catherine Marie Smith, Byron Street, B.A. in English /Pre-Law

North Apollo

Kristin M. Betancourt, Moore Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Parker

Corey Tyler Best, Sarah Furnace Road, B.S. in Communications Media

Rural Valley

Jacob Paul DiMaio, Locust Street, B.S. in Communications Media
Rachel L. Eyth, Sagamore Road, B.S. in Human Resource Management
Karly Ann Good, Brown Road, B.S. in Nursing
Shauna Ann Kennedy, , B.S.Ed. in Early Childhood Education
Jennifer Lynn Marken, Shannock Avenue, B.S. in Hospitality Management
Katrina Lynn McAninch, , B.A. in Psychology
Breeana Dawn Wilson, , B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Templeton

Marisa Taylor Baum, State Route 28, B.S. in Nutrition
Rebekah Nichole Baum, , B.S.Ed. in English Education
Jacqueline Elizabeth Bower, Hoover Road, B.S. in Communications Media
Ashley Marie Bowser, , B.S. in Nursing
Nicole A. Burford, Hoover Road, B.S. in Safety Sciences
Luke Franklin Strejcek, State Route 1034, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

West Leechburg

Ashley Nichole Scott, Summit Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Cynthia Lee Sekscinski, 2nd Street, B.A. in Criminology
Aaron Paul Sulava, Schall Lane, B.S. in Safety Sciences

Worthington

Cory A. Hika, Ruth Hill Road, B.S. in Communications Media
Nolan Wayne Smouse, North Cherry Street, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics

Beaver

Aliquippa

Marco Anthony Bartoletta, McIntosh Drive, B.S. in Marketing
Taylor Marie Christy, Genevieve Circle, B.S. in Interior Design
James G. Cleis, Truman Drive, B.A. in English/Writing Studies
Elizabeth Rae Damp, Geneva Drive, B.S.Ed. in Music Education
Tyler J. Dowling, Mount Laurel Lane, B.S. in Safety Sciences
Craig William Fontana, Brodhead Road, B.S. in International Business
Justin Geary, Geneva Drive, B.S. in Management Information Systems
Allison Rae Giammanco, Kings Mill Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Thomas Loren Hardy, Princeton Drive, B.S. in Hospitality Management
Daniel Thomas Kennelly, Buttonwood Drive, B.S. in Management Information Systems
Ashanti Dakar Lee, McLean Street, Undeclared College of Fine Arts
Chelsea Victoria McKay, Rosewood Drive, B.S. in Nursing
Michael Robert Micco, Cottonwood Drive, B.S. in Safety Sciences
Tanner Michael Rossi, Buttonwood Drive, B.S. in Communications Media
Shannon Limerick Scalise, Maplehurst Drive, B.A. in English/Writing Studies
Kristen Marie Sipes, Ravine Lane, B.S. in Interior Design
Austin M. Turkovich, Geneva Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Whitney June Williams, Linmar Terrace, B.S. in Management/General
Breanna Lynn Wright, Timber Lane, B.S. in Communications Media
Hannah Renee Wytiaz, Mount Laurel Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ambridge

Lisa Marie Blonski, Beaver Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Abbie Jean Charlton, Merchant Street, B.S. in Marketing
Adam Daniel Greco, 12th Street, B.A. in Criminology
Angela Marie Zaccagnini, Ridge Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Baden

Kara Ashlee Lattanzio, Friel Road, B.A. in English /Pre-Law

Beaver

Michael John Barney, Sebring Road, B.A. in Political Science
Rachael Elizabeth Curtis, Center Drive, B.S.Ed. in English Education
Emily G. Dobson, 2nd Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Christine Lynn Swinker, Spring Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Beaver Falls

Nicholas Aaron Ali, Emmet Drive, B.S. in Safety Sciences
Ian Wolfgang Aschenbrenner, Clayton Road, B.S. in Management Information Systems
Jessica Nicole Hamilton, Harpers Ferry Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Kelsey Jean Herrmann, Maxine Drive, B.A. in Sociology
Mary Elizabeth Hildebrand, 37th Street Front, B.S. in Disability Services
Robert Anthony Kondik, 7th Street, B.A. in Economics
Brittany Elizabeth Mineard, 5th Avenue, B.A. in Criminology
Tyler Joseph Moser, Joseph Drive, B.S. in Communications Media
Nicole Michele Richard, Twin Oaks Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Patricia Louise Wehar, Allen Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Clinton

Allison Marie Emanuele, Saratoga Drive, B.S. in Nursing
Robin Tasha Pinsoneault, Route 30, B.S.Ed. in Elementary Education
Brittany Renee Solomon, Combs Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Fombell

Amanda Rae Nye, Nye Street, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Derek Tyler Wilber, South Tower Road, B.S. in Communications Media

Freedom

Rachel Jordan Rutkowski, Jackson Boulevard, B.A. in English/Writing Studies

Georgetown

Kimberly Ann Stiteler, Swearingen Road, B.A. in Criminology

Hookstown

Kathlyn Joy Salvati, Boyd Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Industry

Brett Bradley Balco, Knollwood Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Zachary Dale Davis, Forrestdale Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/Geography
Lacey Mae Michael, Fairview Road, B.S. in Fashion Merchandising

Midland

Laura Christine Modany, 2nd Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Monaca

Carissa N. Camp, Sherwood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Heather Ann Furdak, Center Grange Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Shannon Marie Furdak, Center Grange Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Grant Alexander Garrett, Ridge Road, B.S. in Safety Sciences
Kelsie Jo Kegg, Mary Street, B.S. in Nursing
Krystle Rae Lucci, Mulberry Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Brian Albert McClain, Atlantic Avenue, B.S. in Marketing
Andrew Emrys Owens, Katerina Drive, B.S. in Chemistry
David W. Weigel, Todd Lane, B.A. in Criminology

New Brighton

Taylor N. Guthrie, Craig Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Drew Edward Schwartzel, Klein Road, B.A. in Criminology
Samantha Louise Sheets, Oldfield Place, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Rochester

Deanna Elizabeth Miklos, Big Knob Road, B.S. in Communications Media
Mark Anthony Richko, Oak Street, B.A. in Criminology
Aaron Joseph Waibel, Miller Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Bedford

Alum Bank

Jason Vaughn Musselman, Cashew Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Bedford

Margaret Marie Glass, South Bedford Street, B.A. in Theater
Lindsay Renee Miller, Hillview Drive, B.S. in Hospitality Management
Kathleen Rae Sallada, East Pitt Street, B.A. in English/Writing Studies
Amanda Elisabeth Vance, Belden Road, B.S. in Nutrition
Juli Susanne Whetstone, K Street, B.S. in Communications Media
Hayley Jo Williams, South Bedford Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Buffalo Mills

Levi Bingman, Tar Water Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Clearville

Joshua Cole Bolyard, Bear Gap Road, B.A. in Criminology

Everett

Devin Lee Dunkle, Hollars, B.S. in Communications Media
Deena Marie Hauze, Plank Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Whitney Marie Territo, Fairview Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Rachel M. Villareale, West 7th Street, B.S.Ed. in Music Education

Fishertown

Marlee Frances Clevenger, Sycamore Road, B.S. in Human Resource Management

Imler

Shane Michael Burkett, Veal Farm Road, B.S. in Nursing

Manns Choice

Melissa Rae King, Chestnut Street, B.A. in French

New Enterprise

Kendra Dawn Batzel, Lafayette Road, B.S. in Child Development and Family Relations

New Paris

Stefanie Ann McCoy, Ridgewood Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Osterburg

Kayla Brooke Gates, California Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Queen

Nicole Dawn Eicher, Beaver Dam Road, B.S.Ed. in Music Education

Riddlesburg

Stephen Christopher Strauss, Peking Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Saxton

Rebecca May Keller, Manspeaker Road, B.A. in Psychology
Gregory Alan Strauss, Broad Top Mountain Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Berks

Barto

Scott R. Dotterer, Jenna Drive, B.S. in Management/General
Devon T. Lee, Bishop Pine Road, B.A. in Psychology

Bechtelsville

Victoria Alicia Rowland, Nickel Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Bernville

Olivia Ann Pannabecker, Penny Lane, B.S. in Athletic Training

Birdsboro

Marissa Catherine Cooper, Pathfinder Drive, B.S.Ed. in Art Education
Maya Samone Cryor, Heister Road, B.S. in Communications Media
Jiselle Francesca Giordano, Caitlin Drive, B.S. in Interior Design
Kelsey Rebecca Smith, Hampton Drive, B.S. in Accounting

Blandon

Charlotte G. Hirneisen, Sandhurst Boulevard, B.S. in Fashion Merchandising
Gabrielle Elaine Scalese, Spirit Court, B.S. in Marketing
Nicholas John Theodore, Eagle Drive, B.A. in Criminology

Boyertown

Jerry Jack Chifari, Popodickon Drive, B.A. in English/Writing Studies
Emily Rachel Grant, Elaine Drive, B.A. in Psychology
Jennifer Marie Johnson, Rattlesnake Hill Road, B.A. in International Studies

Centerport

Kelsey Elyse Adams, Chestnut Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Douglassville

Dalton James Becker, Linden Place, B.A. in Criminology
Jonnie Marie Hughes, Maplewood Drive, B.S. in General Studies
Jason Anthony Kolenda, Redwood Drive, B.S. in Marketing
Joseph W. Kolenda, Redwood Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Kyle Robert Murray, Old Swede Road, B.A. in Anthropology

Fleetwood

Alex Andrea Fidler, Fox Road, B.S. in International Business
Nichole Renee Nester, South Chestnut Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Christina Lauren Sadowski, Schweitz Road, B.A. in Sociology/Human Services
Alana Louise Sprecher, West Race Street, B.S. in Fashion Merchandising
Sarah Mae Wilson, Pleasant Hill Road, B.S. in Biology

Hamburg

Taylor Ross Billman, Tilden Road, B.S. in Finance

Kempton

Georgia Kee Goodman, Kunkels Dahl Road, B.A. in Philosophy

Kutztown

Emily Elizabeth Heffner, Schwoyer Road, B.A. in Psychology

Leesport

Lauren Michele Angstadt, Abbey Lane, B.S. in Nursing
Kara Elizabeth Feeney, Christina Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ethan Allen Fritz, Fairview Drive, B.S. in Communications Media
Olivia Ann Longlott, Possum Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Mertztown

Megan Antoinette Bernhard, Pump Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Elizabeth Marie Dietrich, Kurt Drive, B.S.Ed. in Music Education

Mohnnton

Allison Frances Blimline, Blimline Road, B.S. in Hospitality Management

Mohnton

David Bradford Creamer, Hill Road, B.S. in Accounting
Marissa Miller, Front Street, B.A. in Art/Studio
Brianne Louise Reppert, Butlers Lane, B.S. in Interior Design

Mohrsville

Samuel Brant Schreiber, Main Street, B.F.A. in Music Performance

Reading

Brandon Scott Baskerville, North 9th Street, B.A. in Art/Studio
Molly Ann Batdorf, Woodpecker Lane, B.S. in Child Development and Family Relations
Nash Donald Black, Briarwood Circle, B.S. in Hospitality Management
Danielle Robin Bucher, Amity Street, B.S. in Interior Design
Tate Arthur Dewalt, Pine Woods Court, B.S.Ed. in Music Education
David Gregory Dunn, Saddle Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Angel Anthony Garcia, Elm Street, B.S. in Athletic Training
Robert Earl Hinkle, Merion Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law
Morgan Rebecca Hissick, Pepper Ridge Drive, B.S. in Nursing
Joseph A. Hutzulak, Tremont Avenue, B.A. in Political Science
Leigh Ann Lubas, Par Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Angela Rose Miller, Winchester Court, B.S. in Athletic Training
John Paul Newcome, Pennsylvania Avenue, Physics/Pre-Engineering
Ross M. Newcome, Pennsylvania Avenue, B.S. in Mathematics
Amanda Rose Omelko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Jacqueline Alexa Perez, Hawthorne Avenue, B.S. in Nursing
Lauren Ashley Sebastinas, Gouglersville Road, B.S. in Interior Design
Nicholas Charles Segner, Nassau Circle, B.S. in International Business
Timothy Mark Seidel, Oley Street, B.A. in History
Katie Lynn Snyder, Wilson Street, B.S. in Geology
Samantha Jordan Starr, Fredrick Boulevard, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
David Tomkiel Stewart, North 4th Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Hannah Elizabeth Vought, Michele Court, B.S. in Interior Design
Tyler Ellis Washington, Palm Street, B.S. in Communications Media
Geneva C. Yawger, Fox Glove Lane, B.A. in Psychology
Kyle Joseph Zaorski, Boeshore Circle, B.S. in Finance

Robesonia

William Louis Coyle, South Mountain Road, B.S. in Management/General
Erin Jean Ocepek, Ginna B Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Shoemakersville

Amanda Lynn Hoffman, Birch Hill Road, B.A. in Criminology
Gabriella Marie Kisha, Karen Court, B.S. in Fashion Merchandising

Sinking Spring

Kelsey Nicole Biffel, Cotswold Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Dionne Brittany Carlisle, Harbor Drive, B.A. in Sociology
Nicole Susanne Gillotti, South Mountain Drive, B.S.Ed. in Music Education
Meghan Elizabeth Harnish, Marie Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Cristian James Melecio, Virginia Avenue, B.S. in Business Technology Support
Blake Austin Miller, Hearthstone Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Matthew Douglas Rutt, Katharine Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Brianna Joy Swinehart, Stone Ridge Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kelly Ann Welde, Wyoming Drive S, B.S. in Marketing

Wernersville

Austin Connor Harnish, Beta Circle, B.S. in Communications Media
Tasha Nicole Kaplan, Preston Road, B.A. in Journalism

West Reading

Cherise Moire Key, South 3rd Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Womelsdorf

Kaitlin Elaine LaManna, Lyman Avenue, B.S.Ed. in English Education

Wyomissing

Madison Betz Barrer, Old Mill Road H, B.A. in Criminology/Pre-Law
Erinn Lynn Boguslowski, Dorchester Drive, B.A. in Criminology
Sloan Kayla Dantzler, East Thistle Drive, B.A. in Political Science/Pre-Law
Kelsey Anne Lorenz, Kathleen Lane, B.S. in Hospitality Management
Shannon Catherine Reed, Ivy Lane, B.S. in Hospitality Management
Christopher James Wenrich, Wingert Road, B.S. in Accounting

Blair

Altoona

Rachel Lynn Albright, Riggles Gap Road, B.A. in Psychology
Lacey Rae Anderson, Harmony Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Amber Lynn Boyles, 24th Avenue, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Julia Katharine Brogan, Coleridge Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jennalyn Elizabeth Brown, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Heather Louise Brumbaugh, 28th Avenue, B.A. in Biology
Tiffany Saige Chathams, North 10th Avenue, B.S. in Management/General
Karissa Nicole Collier, Franklin Circle, B.S. in Accounting
Richard John Courtot, North 7th Avenue, B.S.Ed. in English Education
Curtis Alan Davidhizar, 2nd Avenue, B.S. in Communications Media
Richard Warren Diantoniis, Fordham Circle, B.S. in Safety Sciences
Angela Michelle Finelli, 24th Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Nicholas Brandon Fogal, North 8th Avenue, B.S. in Computer Science/Applied
Leah Renee Frederick, East Hudson Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Britney Alexis Freet, 1st Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jordan Michael Galentine, Crawford Avenue, B.A. in Anthropology/Archaeology
Carl Thomas Gingrich, Ingham Drive, B.S. in Marketing
Robert Mitchell Haberstroh, North 2nd Street, B.S. in Computer Science/Applied
Alison Leigh Hallinan, 25th Avenue, B.S. in Nursing
Olivia Nicole Hand, Hartzell Avenue, B.S. in Nursing
Caitlyn Marie Hazenstab, Sickles Corner Back Road, B.A. in Criminology
Joyce E. Johnson, 4th Avenue, B.S. in General Studies
Alexandra Marie Julian, East 23rd Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics
Hannah Rae Julian, Bellemeade Drive, B.S. in Hospitality Management
Douglas Alexander Longwill, East Penn Avenue, B.A. in Psychology
Chalsea Nicole Lunglhofer, 38th Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Kelsey Ann Mearkle, Broad Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Joseph Carlos Mencer, Grant Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Kirsten Marie Messner, Lyndale Road, B.S. in Interior Design
Elizabeth Marie Moore, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Emily Clare Morris, Ivyside Estates Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
John Michael Negri, Olde Dominion Drive, B.S. in Accounting
Raymond Joseph Nevling, Antis Road, B.S.Ed. in Music Education
Sarah Quirin, East Crawford Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brittany Nicole Shank, Edgewood Drive, B.S. in Nursing
Kelsie Marie Shortsleeve, 23rd Avenue, B.S. in Hospitality Management
Joshua David Smith, Kissell Avenue, Undeclared College of Health and Human Services
Joseph Paul Smithmyer, Rural Route 7, B.S. in Biology
Tyler Kenneth Sweeney, Hillside Avenue, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Dominique Confer Tambellini, Creekside Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Samuel Patrick Thompson, Ruskin Drive, B.S.Ed. in English Education
Danielle Elizabeth Tomlinson, 58th Street, B.S. in Fashion Merchandising
Makenzie Ann Wilt, 52nd Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Brandon Robert Zitsch, Heritage Lane, B.A. in Political Science/Pre-Law

Bellwood

Kenneth Gerald Campbell, North 4th Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Mark David McCracken, East 5th Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
James Ryan Watters, East 4th Street, B.S. in Athletic Training

Claysburg

Kalee Janea Harten, Buttermilk Hollow Road, B.A. in Spanish
Monica Lynn Iachini, , B.S. in Marketing
Marli Elizabeth Swope, Smoky Run Road, B.S.Ed. in Art Education
Jessica Renee Way, Ski Gap Road, B.A. in Journalism

Duncansville

James Lee Dalgarn, Orchard Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Brittany Nichole Dwyer, Cedarcrest Drive, B.S. in Nursing
Joshua David Dwyer, Cedarcrest Drive, B.S. in Management/General
William Thomas Gomez, Edgewood Drive, B.S. in Management/Operations
Colin Baker Greenleaf, 3rd Avenue, B.A. in Criminology
Matthew Allen Hufman, Robertdale Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Haley Nicole Kline, Carson Valley Road, B.S. in Respiratory Care
Sara A. Leighty, Dunnings Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kaitlyn Rachael Lishinsky, Hunters Pass Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jacqueline Tighe Michaels, Cochran Drive, B.A. in Sociology/Human Services
Brian Patrick Saylor, Orchard Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Megan Blair Spidle, Orchard Drive, B.S. in Nursing
Taylor Alexandra Vladic, Mill Road, B.A. in Criminology

East Freedom

Gabrielle Ann Lanzendorfer, Polecat Road, B.S. in Athletic Training
Tyler Michael Weyandt, Polecat Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Hollidaysburg

Lindsay JoNell Bender, Reservoir Road, B.S. in Mathematics
Ashleigh Nicole Craig, Sylvan Crest Drive, B.S. in Applied Mathematics
Laura Kathleen Delozier, Woodlawn Terrace, B.S.Ed. in Biology Education
Michaela Rae Ergler, Brush Mountain Road, B.S. in Nursing
Brooke Danielle Frederick, Jones Street, B.S.Ed. in French Education
Megan Marie Frederick, Clubhouse Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
David Ray Henderson, Maple Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Bethany Marie Kanski, Scenic Pine Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Norman Meade Littlejohn, Brushmeade, B.S. in Computer Science/Applied
Christine E. Marks, Holliday Hills Drive, B.S. in Nursing
Brandyn Paul Ott, Garber Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Casey Marie Pipetti, North Juniata Street, B.A. in Art/Studio
Zachary Adam Seymour, Locke Mountain Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Hanna Elizabeth Vipond, Wicklow Court, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Brendon Earl Weaver, Aggie Street, B.A. in Criminology
Paeton Rachelle Woods, Mulligan Drive, Undeclared College of Health and Human Services

Martinsburg

Chelsea Jo Cherry, Heverly Avenue, B.S.Ed. in Spanish Education
Anthony Rosario Georgianna, WJulian Street, B.A. in Criminology
Ian G. Haffling, Lock Mountain Road, B.A. in Philosophy
Salvatore Isaiah Lamborn, Woodlawn Avenue, B.S.Ed. in English Education
Tia Michelle Smith, Ake Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Roaring Spring

Nicole M. Alianiello, Spang Street, B.S. in Biology
Christopher Joseph Baker, Pine Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Tara Lynn Baker, Pine Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Ethan Tyler Barnes, Scenic Lane, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Nicole Louise Claar, Plum Creek Road, B.A. in Sociology of Disability Services
Chelsea Lauren Kurtz, Ore Hill Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Keshia Elyse Mock, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Tipton

Dwayne Kent Cherry, , B.A. in Criminology

Tyrone

Christina Marie Brisbin, Decker Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education
Cooper James Campbell, Campbell Road, B.A. in English/Writing Studies
John Franco, Oak Hill Lane, B.S. in Nutrition
Zachary Tyler Gault, Dogwood Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law
Taylor Goss, Ridge Road, B.S. in Accounting
Kyle Francis Harrity, Deborah Street, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Heather Doreen Jones, West 18th Street, B.S. in Nursing
Wynter Lin Nail, Washington Avenue, B.A. in Psychology
Laikan Chantel Replogle, Bear Claw Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Elizabeth Wallace Shields, Shield Drive, B.A. in International Studies
Courtney Ann Shultz, West 15th Street, B.S. in Nutrition
Lynsey Nicole Watters, McFarland Road, B.S. in Marketing
Charlene Shanae Wilson-Adams, Cranberry Street, B.A. in Journalism
Taylor Lynn Zindel, Bell Tip Road, B.A. in Criminology

Williamsburg

Lisa Marie England, , B.A. in Art/Studio
Anthony Gene Weakland, West 3rd Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Bradford

Granville Summit

Holly M. Moore, Spencer Hill Road, B.S.Ed. in Music Education

New Albany

Krista Jean Gartland, Rural Route 2, B.S. in Safety Sciences

Sayre

Courtney Marie Harmon, North Keystone Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical
Travis Keir, South Keystone Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Towanda

Maximillian Charles Esmus, Poplar Street, B.A. in Music/Theory and Composition
Samantha Marie Rakowski, 4th Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Wyalusing

Paige J. Millard, , B.A. in Spanish

Wysox

Anya Rose Hudyncia, Rural Route 2, B.A. in Art/Studio
Jesse Aubrey Johnson, Fall Run Road, B.A. in Journalism

Bucks

Bensalem

Rachel Hannah Back, Jefferson Court, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Melissa Mae Hilderley, Bryan Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Teresa Lyn Liotta, Barnstaple Court, B.S. in Nursing
Casey Reed Stern, Randall Court, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Ciarra I. Torres, Edge Avenue, B.S. in Disability Services
Kenneth Patrick Wilson, Maltese Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Bristol

Daniel Cuevas, Garfield Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Michelle Marie Wheeler, Pitt Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Chalfont

Christina Marie Bender, Creek Road, B.S. in Human Resource Management
Genevieve Michelle Cohen, Lynwood Drive, B.S.Ed. in Music Education
Braden Christopher Edwards, Harrison Forge Court, B.A. in Philosophy
Jamie L. Root, Oak Avenue, B.S. in Communications Media

Croydon

Kelli Christine Persson, Linton Avenue, B.S. in Hospitality Management

Doylestown

Kelly Melissa Brown, Jennifer Court, B.S. in Fashion Merchandising
Rebecca Ann Loux, Hickory Lane, B.S. in Nursing
Hannah Danielle Morrison, Radcliff Drive, B.S. in Marketing
Laura Christine Ragsdale, Sycamore Way, B.A. in English/Writing Studies
Bridgett Colleen Ryan, Leapson Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Courtney Marie Schwartz, Beulah Road, B.A. in Criminology
Mary Kate Mills Stranix, Wismer Road, B.S. in Biology

Feasterville Trevose

David Michael Casavecchia, East Pine Street, B.A. in History
Jacqueline Alexandra Gordon, Highland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Holland

Peter Samuel Glovas-Kurtz, Rising Sun Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Jennifer Lynn Kanetsky, Broadview Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Hulmeville

Samantha Marie Preston, Walnut Avenue, B.S. in Interior Design

Jamison

William J. Burke, Oleander Circle, B.S. in Management Information Systems
Stephanie Charlotte Frederick, Peony Court, B.S. in Fashion Merchandising

Kintnersville

Alyssa Virginia Litzenberger, Homestead Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Erin Marie Litzenberger, Homestead Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Langhorne

Jeffrey Carl Brunermer, Wheatsheaf Lane, B.S. in Hospitality Management
Evan C. Connors, Edgemont Lane, B.S. in Computer Science/Applied
Jenna Marie Keen, Chaff Court, B.S. in Nursing
Michael Ryan Tosti, Timber Lane, B.S.Ed. in English Education
Andrew James Wander, Chilton Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Levittown

Rebecca Lynn Beadling, Trellis Road, B.S. in Biology
Chad Borusky, Sherwood Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Carly A. DiBraccio, Kenwood Drive, B.S. in Management/General
Kelly Elizabeth Hodgdon, Smoketree Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Golden Brooke Risley, Yellowood Drive, B.A. in Sociology/Human Services
Vincent Edward Sawyer, Mill Creek Road, B.A. in English /Pre-Law

Milford Square

Adair E. Fisher, , B.S. in Hospitality Management

Morrisville

Emily E. Jakimowicz, Hedgerow Drive, B.S. in Marketing
Mark Stephen McKenna, Hillcrest Avenue, B.S. in Communications Media

New Britain

Brett Michael Roberts, North Tamenend Avenue, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Brittany Ann Varacallo, Willow Wood Drive, Undeclared College of Humanities and Social Sciences

New Hope

Cassandra Nicole Wood, Comfort Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Newtown

Elizabeth Ann Larcher, Hunters Way, B.S.Ed. in Music Education
Jenna Marie Loughlin, Lafayette Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Perkasie

Elliott Sergei Benner, Blue School Road, B.A. in Criminology
Michael George Cooper, Hunters Run, B.S. in Computer Science/Applied
Anna-Kate Elizabeth DePaolo, Sterling Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Rebecca Caitlin Franklin, Stonycrest Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Brooke Nicole Gery, Bridgeview Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jessica Lynn Heidel, Pinewood Lane, B.S. in Management/Operations
Kelly Lynn Morrison, Dublin Road, B.S. in Nutrition/Culinary Dietetics
Charles C. Sturges, Cranberry Circle, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Casey Elizabeth Yoder, Dublin Pike, B.S. in Nursing

Pipersville

Bryan Titus Ross, Old Easton Road, B.S. in Accounting

Quakertown

Thomas Jacob Bartholomew, Klines Mill Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Peter Thomas Roberts, Beverly Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Richboro

Patrick Daniel Donohue, Bonnie Road, B.S. in Communications Media
Samantha Jacqueline Sjostedt, Matthew Circle, B.S. in Hospitality Management

Sellersville

Bridgette Susan Hess, Keystone Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Tyler Robert Lordi, Fairhill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Southampton

Jessica Danielle Reilly, Surrey Road, B.A. in Psychology
Daniel C. Zobel, Stahl Road, B.A. in Art/Studio

Springtown

Brittany Rae Cerino, , B.S. in Nursing

Upper Black Eddy

Michael R. Krapsho, Narrows Hill Road, B.S. in Fashion Merchandising
Delaney Shea McDermott, Narrows Hill Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Warminster

Juliette Dawn Anderson, Jacksonville Road, B.A. in Psychology
Emily L. Burg, Newtown Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Marley Elizabeth Pichardo, Old York Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Warrington

Christopher Scott Eno, Palomino Drive, B.A. in History
Kristin Marie Welk, West Cobblestone Circle, B.S. in Accounting

Yardley

Craig Jeffrey Alexander, Rosalind Run, B.A. in Psychology
Kristen D. Altomare, Fairway Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Patrick Ryan Boyle, Lindenhurst Road, B.S. in Geology
Ashley Marie Mullican, Friar Drive, B.S. in Marketing
Kathryn Mollie Munter, Nixon Avenue Indiana Pa, B.S. in Hospitality Management
Daniel Robert Oberkofler, Saxony Lane, B.A. in Economics/Pre-Law
Jordan Robert Pasch, Stewarts Way, B.S. in Finance
Patrick Francis Schlatter, Kathy Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Silken McKenzie Shiffner, Morgan Avenue, B.A. in Criminology
Briana Michelle Thomas, Anderson Road, B.A. in Theater

Butler

Boyers

Ashley Nicole Gibson, Jamison Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Jamie Rachel Minich, Ferguson Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Butler

Samantha Mae Ambuster, Kelly Road, B.S. in Communications Media
Zachary Adam Archer, Aubrey Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Cody Edward Beacom, Martin Lane, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Renee Elizabeth Clouse, Thornwood Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Devin Jean Convery, Artlee Avenue, B.S. in Nursing
Jamie Lynn Czech, Crisswell Road, B.S. in Human Resource Management
Dylan Robert Hiles, North Osche Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Rachel Elise Kiser, New Castle Street, B.S.Ed. in Art Education
Tyler Curtis Lemmon, Nursery Lane, B.A. in Criminology
Erica Anne Lieb, Willow Run Drive, B.S. in Nursing
Lindsay Mae MacArthur, Weckerly Road, B.S. in Marketing
Adam Stephen Marzullo, North Eberhart Road, B.A. in Criminology
Shannon Leigh McCarren, Stratford Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Victoria Anne Mizwicki, Penn Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Alisa Marie O'Donnell, Saint Wendelin Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jacob Bradley Pflugh, Amy Avenue, B.A. in Economics
Matthew James Rodgers, Fallecker Road, B.A. in English /Pre-Law
Kara Marie Roffis, Henley Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Arianna Catherine Sabo, Old Plank Road, B.S. in Nursing
Joshua Lee Shuster, Bryson Road, B.A. in Criminology
Amber Nicole Steinheiser, Old Route 422 East, B.A. in Criminology
Lisa Marie Tipton, David Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Nicholas Eric Westerman, Chestnut Drive, A.S. in Electro-Optics
Matthew Everett Wimer, Pittsburgh Road, B.S. in Geology

Cabot

Tori Nicole Kuhn, Brose Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Chicora

Natalie Marie Ealy, Rabbitt Road, B.S. in Fashion Merchandising
Sara Elizabeth Fleeger, Paradise Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Ashlyn Nicole Landgraf, Conerty Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Aaron Anthony Werner, Love Road, B.A. in Psychology

Cranberry Township

Sydney Marie Baker, Glenbrook Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Brittany Marie Bertolino, Sunset Circle, B.S.Ed. in Art Education
Lindsay Marie Boltz, Ashbury Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Amanda Josephine Cerminara, Berkshire Drive, B.S. in Nutrition
Daniel Patrick Coyne, Sunrise Drive, B.A. in Psychology
Suzanne Elizabeth Craig, Winterbrook Drive, B.A. in Biology
David James Crum, Bayberry Lane, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing
Julianne Rae Dunbar, Highland Court, B.S. in Computer Science/Applied
Katherine Grace Dunbar, Highland Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Katheryn Logan Gaston, Dorsay Valley Drive, B.S. in Communications Media
Stacy Lee Harkins, Deerfield Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Steven Paul Hochberg, Elmhurst Circle, B.S. in Management Information Systems
David Walter John, Sunset Circle, Physics/Pre-Engineering
Logan Robert Kallop, Brookston Drive, B.A. in Computer Science
Anita Lynn Marchi, Dorsay Valley Drive, B.A. in Sociology
Shawna Lynn McAnerney, Peace Street, B.A. in Anthropology/Archaeology
Victoria Marie McMahon, Adare Court, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Alyssa Marie Miller, Bittersweet Court, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Steven R. Moon, Aberdeen Drive, B.S.Ed. in Music Education
Melissa Ann Pollis, Gregory Court, B.A. in Criminology
Kerry Elizabeth Reed, Bittersweet Court, B.S. in Communications Media
Arthur Ernest Rothrock, Ten Point Lane, B.A. in History/Pre-Law
Nicole Marie Sieg, Village Court, B.A. in Computer Science
Alyssa Kate St Clair, Drake Circle, B.S. in Communications Media
Kaitlin C. Sterling, Trowbridge Place, B.A. in Criminology/Pre-Law
Ashley M. Sullivan, Glen Eden Road, B.S. in Interior Design
Kourtney Marie Tyler, Skyview Drive, B.S. in Hospitality Management
Rose Yeagley, Rochester Road, B.A. in Psychology

Evans City

Heather Lynn Fassinger, Fassinger Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Julia Mazie Musulin, Lily Mar Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Fenelton

Lindsay Marie Shaw, Channing Lane, B.A. in Psychology

Harmony

Evanne Shaye Giuliano, Whitestown Road, B.S. in Nursing

Harrisville

Nathaniel John King, Browntown Road, B.A. in Criminology
Elizabeth Ann Veltre, Browntown Road, B.S. in Biology

Karns City

Cara Allison Banks, Oneida Valley Road, B.S. in Nursing

Mars

Bradley Joseph Grosso, Kingsfield Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Sara-Lynn Hunter, Lincoln Avenue, B.S. in Hospitality Management
Jacob Mashuda, Lakeland Drive, B.A. in Criminology
Mary McDarragh Minnock, Mount Pleasant Road, B.S. in Nursing
Kevin Matthew Roach, Barberry Court, B.S. in Communications Media
Erika Anne Schweitzer, Elder Court, B.S.Ed. in English Education
Joseph James Zingaro, , B.S. in Management/Operations

North Washington

Angelina Renee Antolik, , B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Petrolia

Amber Renee Shokoohee, Hemlock Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Alexandra Danielle Sutton, Hemlock Road, B.S. in Nursing

Portersville

Kyle Bennett Hartle, Fisher Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Renfrew

Anthony Michael Martrano, Brownsdale Road, B.A. in Criminology
Zachary Alexander Murphy, Moose Road, B.A. in Psychology

Sarver

Bernard John Carr, Parker Road, A.S. in Electro-Optics
Jacob David Christy, Hepler Road, B.A. in Criminology
Adam R. Cieslinski, Ralston Road, B.S. in Applied Physics/Electro-Optics
Madison Delia Crist, Primrose Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Rowdy Wayne Durci, Winfield Road, B.A. in Criminology
Katelyn Elizabeth Howard, Thompson Road, B.A. in Journalism
Zachary Malcolm King, Primrose Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Adam James Krynicki, Bear Creek Road, B.S. in Communications Media
Elizabeth Lee Kurn, Kimberly Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Sarah E. Macshane, Doyle Road, B.A. in Biology
Hali Catherine Morris, Bryan Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Justin Paul Musloe, Howes Run Road, B.S. in Marketing
Jerrod Thomas Phillips, Monroe Road, B.S.Ed. in English Education
Natalie Brooke Transue, Sun Mine Road, B.S. in Management/General
Andrew Richard Vivian, Willow Drive, B.S. in Safety Sciences
Samantha Erin Workoff, Ingrid Court, B.A. in Psychology

Saxonburg

Kevin Glen Brodeur, Plantation Drive, B.S. in Marketing
Laura Ashley Burlbaugh, Knoch Road, B.A. in Psychology
Kaitlyn Marie Grzywinski, Beatty Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Leah J. Walsh, Brewer Road, B.S. in Nursing
Chelsea Lynn Yurisic, State Street, B.A. in Journalism

Seven Fields

Derek Thomas Jones, Warrick Drive, B.A. in Criminology
Ryan Richard Scheller, Wellington Drive, B.S. in Marketing

Slippery Rock

Erin Elizabeth Palmer, Crolls Mill Road, B.S. in Respiratory Care

Valencia

Ryan Christopher Krause, Sheldon Road, B.S. in Management Information Systems
Madeline May Matusik, Pointe Drive, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Andrea Megan McAnerney, Leslie Road, B.A. in Asian Studies
Kimberly Ann Mohler, Justice Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Nicholas Fisher Nypaver, Fisher Lane, B.S. in Accounting
Kurt Richard Stridinger, State Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

West Sunbury

Chelsey Bean, Calico Road, B.A. in Criminology

Zelienople

Erika Kathleen Barlow, Glen Rape Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Chessa Sun Ae Fernandez, Hartzell Road, B.S.Ed. in Music Education
Kaydee Ford, Oakdale Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Joshua Colin Mann, East Spring Street, B.S. in Finance
Michael Brandon Newman, West Solomon Court, B.S. in Accounting
Halee Victoria Stroup, South Green Lane, B.A. in Psychology

Cambria

Ashville

Julie Ann Carroll, McMullen Road, B.S. in Human Resource Management
Bryan Joseph Marra, Jefferson Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Carrolltown

Danielle Patrice Anna, Old Dutch Lane, B.S. in Safety Sciences
Danielle Lynn Bodek, Bender Drive, B.S. in Disability Services
Cody Michael Brahim, Bender Drive, B.A. in Asian Studies
Jamie Rose D'Andrea, Lemke Street, B.S. in Athletic Training
Rebecca Ann Erwin, Old Dutch Lane, B.S. in Chemistry
Jordan James Fees, , B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
William Francis Frederick, Dutch Road, B.A. in English/Writing Studies
Jade Kline, Carroll Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jaclyn Christine Linsky, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Donald Alan Miller, Link Road, B.S. in Biology/Pre-Medical
Victoria L. Murphy, , B.A. in International Studies
Julie Anne Veneskey, Zeke Lane, B.S. in Nursing

Colver

Jill Alise Carberry, Ninth Street, B.S. in Accounting
Emily Lynne Rummel, 3rd Street, B.S. in Nursing

Conemaugh

Kimberly A. Feist, 4th Street, B.S.Ed. in Business Education

Cresson

Robert Paul Connacher, Gallitzin Road, B.S. in Biochemistry
Amanda Marie Delegram, Maplewood Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jocelyn Marie Eger, Laurel Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Ellen Ari Lamont, Red Oak Lane, B.S. in Geology
Courtney Ann Paronish, Mountain Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dunlo

Brittany Lauren Ohler, , B.S. in Child Development and Family Relations

Ebensburg

Andrea Michelle Becker, Ben Franklin Highway, B.S. in Accounting
Matthew David Brehm, Winterset Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Tara Marie Brodish, Maple Avenue, B.S.Ed. in English Education
Torie Michele Brodish, Maple Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kevin Patrick Buynack, North Center Street, B.S.Ed. in Spanish Education
Samantha Rose Conrad, Snake Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Renee Marie Cook, Frame Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Matthew John Corran, East Horner Street, B.A. in Political Science
Jules Taylor Dill, West Crawford Street, B.S. in Geology/Environmental
Adrienne Kathryn Dodson, West High Street, B.A. in Psychology
Sarah Jean Finn, Laurelbrook Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Michele Nicole Griffith, Lemon Drop Road, B.S. in Interior Design
Catherine Viola Kane, Hogue Road, B.A. in Psychology
Scott Paul McHugh, Ashbrook Circle, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Daniel James O'Hara, Campground Road, B.S. in Geology
Megan Deanna Radyk, McConahy Way, B.S. in Biology
Marquel Marie Sherry, North Julian Street, B.S.Ed. in English Education
Stephen Paul Spicher, Myers Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Rachel Elizabeth Springer, New Germany Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Alison Paige Terndrup, Plank Road, B.F.A. in Art Studio
Shannon Marie Urbain, Maplebrook Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Braden Wesley Whited, Lemon Drop Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Michael Grant Williamson, North Spruce Street, B.S. in Finance
Emily Catherine Wolfe, Wolfe Road, B.A. in Religious Studies
Haley Rose Woodley, Emerald Drive, B.S.Ed. in Art Education

Elmora

Christina Jean Sponsky, , B.S. in Nutrition/Dietetics
John Thomas Zemrose, , B.S. in Safety Sciences

Elton

Brittany Marie Baker, , B.S. in Communications Media
Katlin Rachelle Daniels, , B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Fallentimber

Cassandra Marie Anna, Gates Road, B.A. in Psychology

Flinton

Rose Ann Riedell, , B.A. in Psychology

Hastings

Stephanie Dawn Anna, , B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Ian Marshall Cunningham, Laurel Drive, B.S.Ed. in English Education
Amber Renee Dubyak, , B.S.Ed. in Health and Physical Education
Brittany Kline, Fourth Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Sarah Elizabeth Kudlawiec, Estate Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Tyler James McLaurin, Laurel Drive, B.S. in Safety Sciences
Katy Ann Peles, , B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Johnstown

Nicholas Alexander Adams, Tioga Street, B.S.Ed. in Music Education
Rachel Leah Adams, Tioga Street, B.S.Ed. in Art Education
Ashley Marie Alt, Franklin Street, B.A. in Economics/Pre-Law
Katherine Marie Andrews, Indiana Street, B.S. in Athletic Training
Frank James Arcurio, Berkey Drive, B.S. in Athletic Training
Emily Jean Armstrong, Kring Street, B.A. in Psychology
Ian Charles Ayres, Florida Avenue, B.A. in Psychology
Lauren Ann Bambino, Dickinson Street, B.S. in Nursing
Sara Ann Bischof, Sell Street, B.S. in Fashion Merchandising
Michael Ryan Blue, April Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Bradley Lawrence Brosig, Bear Street, B.S. in Accounting
Nicole Elizabeth Brownlee, Cherry Lane, B.S. in Nutrition
Jessie Lee Bruckhart, Russell Avenue, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Christina Jane Cassone, Woodcrest Drive, B.A. in Art/Studio
Melissa Dawn Chrisko, Bedford Street, B.S. in Nursing
Andrew Cominsky, Nees Avenue, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Shannon Marie Costa, Goucher Street, B.S. in Finance
Elise Marie Craig, Layton Lane, B.S. in Nursing
Evan Wyatt Crist, Stardust Drive, B.S. in Safety Sciences
Sarah Elizabeth Custer, Mitchell Court, B.S.Ed. in Music Education
Brandon James D'Alimonte, Collegiate Drive, B.S. in Marketing
Jill Ann DelSignore, Emmett Drive, B.F.A. in Art Studio
Jeana Marie Dom, Luray Avenue, B.A. in Art/Studio
Emily Jeanne Dubovi, Lyman Lane, B.S. in Communications Media
Lynette Marie Faight, Chancellor Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Brian Michael Gable, Bucknell Avenue, B.S. in Management/Operations
Travis George Gelles, Hornick Street, B.A. in Criminology
Leah Augusta Glass, Timson Street, B.S. in Hospitality Management
Victoria J. Hammer, D Street, B.S. in Biology
Kaila Blair Henry, Moss Lane, B.A. in Sociology/Human Services
Andrew Joseph Herbert, Luzerne Street, B.S. in Accounting
Brittany Ann Hiltz, Owen Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brandon J. Hody, Saylor Street, B.S. in Safety Sciences
Alexandra Nicole Holmes, Sunset Avenue, B.A. in Sociology
Haylie Lynn Homway, Venango Street, B.S. in Athletic Training
Kira Jewelene Hovanec, Arch Street, B.A. in Art/Studio
Alexandria Courtney Hull, Killian Avenue, B.A. in Psychology
Ashley Ann Irwin, Viewmont Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Jared Craig Jones, Picklo Street, B.S. in Accounting
Matthew Steven Jones, Somerset Pike, B.A. in Psychology
Nicole Ann Kovach, Coon Ridge Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Maria Rose Kuzmiak, Maywood Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jocelyn Nicole Lonsinger, Durant Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Alicia Clare Magistro, Goucher Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Jill Renee Marguccio, Erickson Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shana Nicole Martin, Christy Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephanie Anne Martin, Rachel Street, B.S.Ed. in Art Education
Lauren Marie Matevish, Woodcrest Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Lindsay Elise Matolyak, Sherwood Drive, B.S. in Chemistry
Jessica Kathleen Mazur, Claythorne Drive, B.S. in Nursing
Shane Michael McDevitt, Fuge Lane, B.S. in Biology
Sean Gilbert McDonald, Bates Drive, B.A. in Criminology
Nicole Marie Melendez, Durant Street, B.S. in Respiratory Care
Kevin James Merriman, Arbutus Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Samantha Alyson Miller, Leon Street, B.S.Ed. in Deaf Education
Taylor Jeanne Mullholand, Violet Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Alexandra Noel Mundy, Bucknell Avenue, B.A. in Art/Studio
Maria Lynn Nesmith, Malbranc Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Lindsey Marie Overdorff, Griffith Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Sarah Jeanne Pastorek, Luzerne Street, B.A. in English/Writing Studies
Lauren Gardner Patrick, Dartmouth Avenue, B.S. in Safety Sciences
Linda Lee Pepley, Cauffiel Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Jennifer Lynn Pfeil, Tyke Road, B.A. in Sociology/Human Services
Matthew Ponzurick, Sunshine Avenue, B.S. in Accounting
Daniel S. Price, Shenkelview Drive, B.A. in Criminology
Britni Ann Rajter, Violet Street, B.F.A. in Art Studio
Matthew J. Ribblett, McKinley Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Taralynne T. Ribblett, McKinley Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Erica Leone Rodgers, Susquehanna Street, B.A. in Biology
Zachary David Rummel, Coon Ridge Road, B.S. in Athletic Training
Sean Michael Sapolich, Fender Lane, B.S. in Communications Media
Nora Schrey, Lucetta Street, B.S. in Marketing
Michael Alan Sechrengost, Killiwhat Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
April J. Sedei, Derby Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Stephen Joel Shander, Mack Avenue, B.S. in Safety Sciences
Timothy M. Sherry, Eisenhower Boulevard, B.S. in Safety Sciences
Adam James Steinbring, Amherst Road, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Aaron D. Stonecypher, Venango Street, B.A. in Philosophy
Tammy Michele Stonecypher, Venango Street, B.A. in Journalism
Ashley Verna Strack, Erin Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Hayden Roy Stumpo, Glenwood Avenue, B.S. in Athletic Training
Joshua Anthony Stutzman, Iolite Avenue, B.S. in Athletic Training
Ryan Joseph Sylvia, Luther Road, B.A. in History
Ella Marie Tessari, Bedford Street, B.S.Ed. in Spanish Education
Geneve Rae Tessari, Bedford Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Emily Marie Valko, Work Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Aubrey Lee Varner, Elm Drive, B.S. in Hospitality Management
Barbara Ward, Harshberger Road, Undeclared College of Health and Human Services
Kurstin Whorl, Dishong Mountain Road, B.A. in Sociology
Brittney Lynne Wiesheier, Lunen Street, B.S.Ed. in Chemistry Education
Derek Scott Yates, Orchard Street, B.S. in Accounting
Melissa Renee Ziemba, Southmont Boulevard, B.A. in Economics
Lauren Elizabeth Zimmerman, Luray Avenue, B.S. in Disability Services

Lilly

Jordan Eric Harris, Karney Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Emily Marie Spinner, Duffy Lane, B.S. in Nursing

Loretto

Luke Patrick Farabaugh, Beck Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Mineral Point

Alesha Halie Charles, Ogden Street, B.S. in Respiratory Care
Megan Miklos, Stoneridge Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Nanty Glo

Nicholas Joseph Barber, Finntown Road, B.S. in Communications Media
Erin M. Bender, 2nd Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Robert J. Bugosh, Poplar Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Anthony Paul Chiappini, White Street, B.S. in Accounting
Nicole Christine Crawford, Cambria Street, B.A. in Honors Program in Psychology
Jared A. Divido, Cambria Street, B.A. in Anthropology
Paige Elizabeth George, Vine Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Theodore Russell Worthington, Cardiff Road, B.S. in Computer Science/Applied

Nicktown

Julia Mary Dillon, Water Falls Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Kimberly Ann Dumm, Killen School Road, B.S.Ed. in Business Education
Olivia Jane Dumm, Henry Dumm Farm Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Dean Joseph Farabaugh, Ridge Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Susan Arlene Farabaugh, Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Brandon William Kochinsky, Luther Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Curtis D. Link, Iron Bridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Samantha Ann Rodgers, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Angela Lynn Saxon, Kinter Road, B.S. in Environmental Health Science
Angela Mae Sherry, Kinter Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Northern Cambria

Stephen Matthew Ashurst, Oak Street, B.A. in History/Pre-Law
Benjamin Michael Baker, Crawford Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Ryan P. Baker, Alma Avenue, B.S. in Management Information Systems
Andy Joseph Baran, Main Street, B.S. in Mathematics
Kylee Ann Baran, Main Street, B.S. in Nursing
Breanna Rose Carroll, Grace Street, B.S. in Safety Sciences
Jerod Homer Elias, Hamlet Lane, B.A. in International Studies
Johanna Grace Elias, Hamlet Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Amber Lea Filkins, Campbell Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Joseph Hovan, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Heather Marie Hudson, Hanwell Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Amy Louise Kirsch, Riverside Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ashley Marie Kirsch, , B.S.Ed. in Mathematics Education
Benjamin E. Knapic, Route 403 Highway North, B.S. in Computer Science/Applied
Cassandra Anna Kollar, Elizabeth Place, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Monica Rose Kuzio, Goodridge Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Christopher James Magulick, , B.S. in Biology/Pre-Medical
Hayley Marie Paronish, 34th Street, B.S. in Communications Media
Amanda Lee Petrunak, McClain Street, B.S.Ed. in English Education
Anthony Rocco, Elder Avenue, B.S. in Communications Media
Shane Paul Serafin, Hillcrest Street, B.A. in Computer Science
Shawna Lee Serafin, , Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Katrina Marie Smarsh, , B.S. in Accounting
Emily Rose Stiles, , B.S. in Nursing
Jude Michael Tenerowicz, Oak Street, B.A. in Criminology
Elizabeth Ann Thomas, Goodridge Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Grace Elaine Thomas, Goodridge Road, B.S.Ed. in Art Education

Patton

Matthew William Albright, Murray Avenue, B.S. in Communications Media
Kaitlin Marie Cence, Linwood Avenue, B.S. in Accounting
Damien Merriman Falatek, Linwood Avenue, B.S.Ed. in English Education
Kelsey M. Hoover, Edelweiss Street, B.A. in Sociology/Human Services
Joshua S. Litzinger, Ashcroft Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Haley Marie Nedock, Klondike Road, B.A. in Political Science
Maria Lee Pompa, Mellon Avenue, B.S. in Human Resource Management
Megan E. Skebeck, Sugar Lane, B.S. in Safety Sciences

Portage

Addie G. Gordon, Johnstown Road, B.A. in Art/History
Kyle Alexander Gossard, Gillespie Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Gabrielle Catherine Gouse, South Blair Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Laura Eden Gressick, Dusty Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Julie Anna Koban, Jefferson Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Carissa Marie Kostan, Fowler Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Julie Elizabeth Latoche, Spruce Street, B.S. in Nursing
Jessica Lynn Pcola, South Blair Street, B.S.Ed. in Mathematics Education
Lora Anne Roxby, Allen Street, B.S.Ed. in Business Education
Robert Henry Roxby, Allen Street, B.S. in Safety Sciences
George Joseph Yauneridge, Grove Street, B.S. in Computer Science/Applied

Revloc

Mitchell Adam Blackwell, Cambria Avenue, B.A. in Criminology
John Paul Conrad, , B.S.Ed. in Social Studies Education/Geography

Saint Michael

Jacob A. Zerby, , B.A. in Political Science

Salix

Daniel James Trout, Beautyline Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Sidman

Matthew A. Leach, Fairview Avenue, B.S. in Hospitality Management
Brooke Elizabeth Wissinger, Forest Hills Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

South Fork

Bethany Ann Furlong, Lake Road, B.A. in Psychology
Brittany Suzanne Krestar, Ragers Hill Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephen Jude Krestar, Ragers Hill Road, B.A. in Criminology
Emily Rose Martinage, Frankstown Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Scott Thomas Mehall, Main Street, B.S.Ed. in Business Education
Elise Anne Thomas, Hamas Drive, B.S. in Disability Services

Summerhill

Kevin Walter Arnold, Turkey Path Road, B.S. in Computer Science/Applied
Megan Brooke Burkey, Deer Lane S, B.S. in Safety Sciences
Julian Owen Chimelewski, , B.S. in Accounting
Kelly Lynne Johnson, Main Street, B.S. in Safety Sciences
Rosanne Margaret Wess, Benshoff Road, B.S. in Safety Sciences

Twin Rocks

Lucas George Tatarko, , B.S. in Geology/Environmental

Vintondale

Deanna Rose Charles, Route 22 Highway E, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kristi Brinklie Olsavsky, Griffith Street, B.S. in Management/General
Miranda Mercedes Olsavsky, , B.S. in Accounting

Wilmore

Douglas Ryan Harshberger, , B.S. in Computer Science/Applied

Cameron

Emporium

Michael Phillip Jones, Sizerville Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brett Anthony Malize, West 6th Street, B.A. in Psychology
David Michael Summerson, Laurelwood Drive, Undeclared College of Fine Arts
Bailey F. Tucker, Russell Lane, Undeclared College of Health and Human Services

Carbon

Albrightsville

Ian Q. Grant, , B.A. in Philosophy/Pre-Law

Lehighton

Kaitlyn Lee Green, Parks Street, B.A. in Psychology
Nicole Sylvia Polk, South 5th Street, B.A. in Sociology/Human Services
Duke Valenti, Westside Road, B.A. in Criminology

Nesquehoning

Kayla Rebecca Kerstetter, Lake Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Centre

Bellefonte

Kayla Mae Bell, Lincoln Lane, B.A. in Psychology
Hayley Edith Charney, Dunkle Road, B.S.Ed. in English Education
Angela Chaves Davies, Parkwood Drive, Undeclared College of Health and Human Services
Margaret Ann Fromm, Blanchard Street, B.S. in Communications Media
Lena Rae Holderman, Kelsey Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law
Courtney Lynn Mali, Circle Road, B.S. in Nursing
Amber Jean McClure, East High Street T, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Hannah Elizabeth Munnell, East Bishop Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Centre Hall

Matthew David DePra, Tusseyville Road, B.S.Ed. in Music Education
Tara Lynn Harlos, Middle Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Emily Elizabeth Hoffman, , B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Kelsey Lynn Jordan, Tussey Meadow Lane, B.S. in Nursing
Alyssa Marie Muchler, South Hoffer Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Howard

Brittany Allyce Spicer, Schencks Grove Road, B.S.Ed. in Music Education
Pennsylvania Furnace
Shane Hunter Droske, Tadpole Road, B.A. in Criminology
Robbin Zirkle, West Whitehall Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Philipsburg

Rachel Elizabeth Powell, East Hickory Street, B.S. in Nursing
Teri Lyn Thompson, Six Mile Road, B.A. in Honors Program in Psychology

Pleasant Gap

Lyndsie Lea Holderman, Patricia Lane, B.S. in Accounting
Daniel P. Hough, Melanie Lane, B.A. in Criminology

Port Matilda

Nicholas Thomas Battaglia, Heiskel Drive, B.A. in Criminology
Olivia Bethany Fitzwater, Centennial Hills Road, B.S. in Nursing
Lauren Nicole Hester, Pantops Parade, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Megan M. Peterson, Lutz Lane, B.A. in English
Diana Marie Zuhlke, Charlotte Street, B.A. in Psychology

Spring Mills

Tamara Musser, Lingle Valley Road, B.A. in English/Writing Studies
Kendyl Christine Paolini, Lower Georges Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

State College

Kelly Anne Fox, Martin Street, B.S. in Disability Services
Emily Marjorie Porter, Kennard Road, B.S. in Nursing
Susan Elizabeth Ranish, Cambridge Drive, B.S. in Communications Media
Kara K. Schulz, Melissa Lane, B.A. in Psychology
Erin Renee Seamans, Circleville Road, B.A. in Sociology
Jennifer Lee Spicher, Shamrock Avenue, B.A. in Criminology

Chester

Atglen

Manuel D. Pedraza, Brook Road, B.A. in Criminology

Chester Springs

Hailey Nicole Bear, Worthington Road, B.A. in Psychology
Alayna Highley, Horseshoe Trail, B.A. in Journalism

Coatesville

Daniel Robert Martin, Ashberry Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Jonathan Richard Rhodes, Ridge View Drive, B.S.Ed. in English Education
Leah Marie Umile, Manor Road, B.S. in Hospitality Management
Kerri Renee Wilson, Tyler Drive, B.S. in Marketing

Downingtown

Alexander James Deets, West Pennsylvania Avenue, B.A. in Criminology
Eric Joseph Diewald, Christine Drive, B.S.Ed. in Music Education
Sara Elizabeth Gustafson, Dover Court Place, B.A. in Psychology
Jennifer Nicole Hanson, Highview Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jason T. Henry, Herrs Lane, B.A. in Economics
Caroline Anna Levi, Krauser Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ryan Douglas Lord, Peck Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Patricia Lynn Moore, Julie Drive, B.S. in Hospitality Management
Aubrie E. Nader, Taylors Mill Road, B.S. in Communications Media
Danielle Jordan Rosenshine, Patrick Henry Drive, B.S. in Communications Media
Gabriella R. Ruggeri, Peck Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Margaret Thobani Shaba, Truman Way, B.S. in Natural Science
Jennifer Lynn Yaksich, Donofrio Drive, B.S. in Marketing

Elverson

Daniel Nicholas Alexander Burnett, Elverson Road, B.S. in Marketing
Alexander Ryan Hummel, North Manor Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Exton

Amber L. Cahill, Locust Lane, B.S.Ed. in Deaf Education
Victoria Fisher Healy, North Whitford Road, B.S. in Nursing
Jordan D. Meanix, West Devon Drive, B.S.Ed. in English Education

Glenmoore

Krista Leigh Jorgenson, Fairview Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Ashley Marie Ritter, Arrow Point Drive, B.A. in Psychology

Honey Brook

Courtney Marie Smith, Hillbrook Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Kennett Square

Rocco James Dambro, Hickory Drive, B.S. in Finance
Jackilyn Annette Lewis, Las Rosas Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Gemma Michelle Shady, Orchard Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Landenberg

Lindsey M. Boxler, Rock Hill Lane, B.S. in Hospitality Management
Andrea Darsillo, Norwich Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Georgina Esther Rae, Gold Hawk Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Lincoln University

Benjamin Allen Johnston, Great Oak Drive, B.A. in Criminology

Malvern

Brooke Bennington Barstar, Vernon Lane, B.S. in Nursing
Thomas Andrew Manning, Penns Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Nottingham

Ralph Musser Brown, Heather Circle, B.A. in Criminology/Pre-Law
Diana Gomez-Franco, Sunrise Drive, B.S. in Accounting
Katrina C. Owens, Fremont Road, B.S. in Biochemistry

Oxford

Daniel Cerritos, South 4th Street, B.S. in Hospitality Management
Ivan Nunez, McDonough Drive, B.A. in Spanish for International Trade
Lauren Joan Shearn, East Ruddy Duck Circle, B.S. in Child Development and Family Relations

Phoenixville

Gina Felice Colaneri, Charlestown Road, B.S. in Nursing
Jesse M. Eisenhauer, West Bridge Street, B.A. in Art/Studio
Kerri Elizabeth Kelly, Manavon Street, B.S. in Athletic Training
Michael E. Mazzarella, Gateshead Way, B.A. in History

Pottstown

Tasha Lynn Caldwell, South Keim Street, B.A. in Psychology
Lauren Bernadette Mills, Rock Run Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Kati Sweisford, Sweisford Lane, B.S. in Management/General

Spring City

Tyler Jordan Caba, Barton Drive, B.S. in Management/General

West Chester

James P. DiBello, Kirby Drive, B.A. in Criminology
Valerie Jayne Dutill, Richard Drive, B.S. in Interior Design
Paul Bradford Jacobs, Artillery Point Road, B.S. in Finance
Andrew Evan Kornet, Palomino Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Sheryl Maria Liedike, Cardinal Drive, B.S. in Hospitality Management
Allison M. Lott, Revere Road, B.S. in Fashion Merchandising
Taylor Lynn Ryan, Wayne Drive, B.A. in Sociology
Kyle Adam Sutera, Radley Drive, B.S. in Marketing

West Grove

Charles Matthew Hunt, State Road, B.A. in Criminology

Clarion

Clarion

Hannah Marie Arnett, East Main Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Reesie Louise Elliott, Piney Dam Road, B.A. in Criminology
Christa Lorraine Purinton, Tippin Drive, B.A. in Spanish
Alisha L. Walters, South 7th Avenue, B.S. in Athletic Training
Garret Andrew Whisner, Liberty Street, B.S.Ed. in Art Education

Fairmount City

Raquel Rose Lemelle, Olean Trail, B.S.Ed. in Spanish Education
Ashley Rene Niccolai, Town Run Road, B.A. in English/Film Studies

Knox

Heather Ann DeLoe, Mehrten Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Earlene Madelon Horne, Route 338, B.S. in Child Development and Family Relations
Jacob Andrew Knight, Wentlings Corners Road, B.A. in Criminology
Kristina Marie Tooley, Beaver Street, B.S. in Fashion Merchandising
Caitlin Renee Turk, Darby Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Mayport

Paige Whitney Adams, Salem Road, Undeclared College of Fine Arts
Hope Crawford, Dry Ridge Road, B.S. in Athletic Training

New Bethlehem

Lacey Lee Blose, Dayton Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Caleb Brian George, Reedy Mill Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Craig Matthew Hibell, Deanville Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Matthew Warren Krafick, Pheasant Farm Road, B.S. in Safety Sciences
Keith Justin Reesman, Crosscut Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Nash Allen Rupp, West Washington Street, B.A. in Criminology

Shippenville

Daniel Nicholas Reichard, Route 322, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Sligo

Kelsey Nicole Johnston, Route 68, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics

Clearfield

Brisbin

Justin Andrew Howe, , B.S. in Business Technology Support

Clearfield

Suzanne Carmen Colesar, Coal Hill Road, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Brooke Nicole Jordan, Krebs Highway, B.A. in Criminology/Pre-Law
Casey Lynn Lindstrom, East Lita Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Carissa Laray Schultz, Wrigley Street, B.A. in Criminology

Coalport

Allyson Marie Hegarty, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Ansley Jo Stahlman, Black Walnut Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Curwensville

Jeremy Donald Bloom, Beech Street, B.A. in Criminology
Jennie Lynne Hoover, George Street, B.A. in Criminology
Mark Philip Ishler, Windy Hill Road, B.S. in Chemistry
Alayna R. Lewis, Holland Lane, B.A. in Criminology
Justin R. Maney, Anderson Street, B.S. in Accounting
Kacie Lynn Morris, Windy Hill Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Nichole Marie Yatta, Filbert Street, B.A. in Criminology

Du Bois

Skylar Malloy Buriak, Treasure Lake, B.S. in Accounting

Dubois

Cassandra Lee Barton, East Weber Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
John Timothy Chelednik, Treasure Lake, B.S.Ed. in Mathematics Education
Chantel Jean Connor, Thunderbird Road, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Rachael Fye, Treasure Lake, B.S. in Nursing
Chelsea Morgan Kuntz, Merris Avenue, B.A. in Criminology
Jennifer Kay Peoples, Highland Street, B.A. in Psychology
Kristen Marie Saricks, Olive Avenue, B.S. in Hospitality Management
Paul Thomas Shade, East Sheridan Avenue, B.A. in Journalism
Emma Jean Straight, Treasure Lake, B.S. in Nursing
Amy Lynn Sunealitis, Kiwanis Trail, B.S.Ed. in Elementary Education
Samantha J. Thompson, Treasure Lake, B.S.Ed. in Biology Education
Leah Marie Wallock, Larissa Court, B.S.Ed. in Mathematics Education
Adam Douglas Young, East 2nd Avenue, B.S. in Safety Sciences

Frenchville

Jessie Nicole Kelly, Livergood Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Grampian

Breana Catherine Barrett, Chestnut Grove Highway, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Sadie Jean Kester, Chestnut Grove Highway, B.S.Ed. in Mathematics Education
Sara E. Sidelinger, 6th Street, B.S. in Nutrition

Houtzdale

Krista Marie Johnson, Terrace Drive, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Kristin Ryanne Krause, Fernwood Road, B.S. in Nursing
Samantha Marie Mooney, Charles Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Chad David Moyer, Don Street, B.S. in Management Information Systems

Madera

Rebecca Elizabeth Olson, Substation Road, B.A. in Psychology

Mahaffey

Craig Robert Peterson, Bracken Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Tessa Jo Wolff, Passmore Road, B.S. in Accounting

Morrisdale

Victoria Anne Jarrett, Spring Road, B.A. in Criminology
Rebecca Anne Kephart, Spring Road, B.A. in Criminology

Olanta

Hannah Jean Walls, Douglas Road, B.S. in Nursing

Osceola Mills

Kala Nicole Garcia, Pruner Street, B.S. in Management/General
Shaylea Ann Grannis, , B.S. in Hospitality Management

Penfield

Taylor Virginia Crawford, Crawford Road, B.S. in Nursing

Rockton

Natalie Victoria Robison, Rockton Mountain Highway, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Smithmill

Zachary William Jasper, Ginter Morann Highway, B.A. in Criminology/Pre-Law

Troutville

Dana Marie Alexander, Main Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

West Decatur

Jessica Lynn Shaw, Old Erie Pike, B.S. in Human Resource Management

Woodland

Brittany Christina Martell, Woodland Bigler Highway, B.A. in Psychology

Clinton

Avis

Tabitha N. Mantle, Lafayette Street, B.S. in Safety Sciences

Beech Creek

Peter George Wasser, Beverly Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology

Flemington

Melissa Renae Shank, Furst Street, B.S. in Interior Design

Lock Haven

Kylie Louise Ammerman, West 3rd Street, B.S. in Fashion Merchandising
Sophia Olivia Malenke Hosterman, Rural Route 2, B.A. in Philosophy
Kelly Alanna Muthler, Oak Hollow Road, B.A. in Philosophy

Mill Hall

Lauren Katherine Dwyer, Homestead Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ashley Ann Sweetwood, Long Run Road, B.S. in Accounting

Columbia

Benton

Mariah Catherine Krygier, State Route 239, B.A. in Psychology
Marion Elizabeth Maopolski, Saint Gabriels Road, B.S. in Nursing

Berwick

Joshua Gallagher, Summerhill Road, B.A. in Theater
Marde Ruth Snyder, East 6th Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Bloomsburg

Martina Ruth Hauck, 2nd Street, B.A. in Chemistry
Kailyn Meredith Mott, Woods Edge Drive, B.S. in Nursing
Megan Rae Smith, Summit Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Jordan Nicole Willie, Old Berwick Road, B.S.Ed. in Music Education

Millville

Katrina Rochelle Laubach, Short Drive, B.S. in International Business

Orangeville

Tiffany Ann Danilowicz, Stoneybrook Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Crawford

Cambridge Springs

Rachel C. White, South Main Street, B.S. in Human Resource Management

Centerville

Emily Paige Bernoski, State Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Cochranton

Melissa Elaine Clark, Ryndroad, B.A. in Art/Studio
Collin Ross Hart, USouth Highway, B.S.Ed. in Music Education
Crystal Diane Mack-Kaliszewski, , B.A. in Psychology
Ethan Leon Oertly, Frenchtown Road, B.S. in Accounting
Rebecca Rae Saunier, Stein Hill Road, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Dustin Joseph Steider, Mallory Road, B.A. in Psychology
Andrew John Wolfe, 3rd Street, B.A. in English/Language Studies

Conneaut Lake

Brittni Nicol Burns, South Canal Road, B.S. in Nursing
Elle Mariah Ladebu, Highway, B.A. in English/Writing Studies
Paige Ashley Peterson, Ferguson, B.S.Ed. in English Education

Conneautville

Jared Michael Clark, Turkey Track Road, B.S.Ed. in Music Education
Zachery Taylor Faust, Main Street, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Katherine Elizabeth Lewis, Wing Road, B.A. in English/Writing Studies
Nathan Geoffrey Schwab, North Townline Road, B.S.Ed. in Art Education

Guys Mills

Brittany Leigh Brown, Brown Road, B.S.Ed. in Music Education

Linesville

Sarah Marie Garstenshlager, South Pymatuning Street, B.S.Ed. in Deaf Education
Julie Ann Headley, , B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Deanna Elaine Welsh, Conneaut Street, B.S. in Nursing

Meadville

Jenna Marie Bubna, Ridge Road, B.S. in Fashion Merchandising
Erin L. Carlson, Oakview Drive, B.A. in English/Writing Studies
Abby Lynn Lamont, Bordeau House, B.S. in Human Resource Management
Nicole Marie Newman, Williamson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Shandra Ann Nicole Peelman, Stephens Drive, B.A. in French
Janel Amber Prinkey, Fisher Road, B.S.Ed. in English Education
Karissa Ann Zorn, Conneaut Lake Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Saegertown

Gabrielle Alysia Bradshaw, Erie Street, B.S.Ed. in English Education
Anthony Charles Tordella, Grange Center Road, B.S. in Management Information Systems

Spartansburg

Kara Elizabeth Hannold, State Highway, B.S.Ed. in Middle Level Education/English-Language Arts

Springboro

Jacob Anthony Conley, Millgrove Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Titusville

Hannah Mae Bowes, East Walnut Street, B.S. in Fashion Merchandising
Vaughn Irwin Popeney, Cherrytree Plum Line Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Cumberland

Boiling Springs

Daniel Elias Bliss, Chestnut Drive, B.S. in Communications Media
Corey Don Glasgow, Laurel Oak Drive, B.S. in Management/General

Camp Hill

Erin Rose Hendry, Beverly Road, B.S.Ed. in Music Education
Megan Carrie Lebo, Deerfield Road, B.S. in Hospitality Management
Jenna Elyse Magill, Allendale Way, B.S. in Marketing
Whitney Nicole Pequignot, Erford Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Abigail Lynne Shipe, Conestoga Road, B.S. in Nursing
Eden Dawn Taylor, North 24th Street, B.A. in Sociology/Human Services
Katharine Tracy Uvick, Princeton Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Sarah Louise Uvick, Princeton Avenue, B.S. in Communications Media
Kelsey Elizabeth Vermeulen, Kensington Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Nicholas Jay Woodruff, Hillcrest Court, B.S. in Management/Operations

Carlisle

Katie Marie Barrett, Beagle Club Road, B.A. in History
Meghan Lynne Dils, North Hanover Street, B.S. in Human Resource Management
Desiree Nicole Donley, Spring Road, B.A. in Sociology
Sara Frances Franklin, Clearview Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Jonathan Everett Goodman, Hope Terrace, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Alyssa Mae Hair, Wolf Bridge Road, B.S. in Nursing
Sara Ann Malcolm, East North Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Edward John Marunyak, Fieldstone Drive, B.S. in Human Resource Management
Katie Ashley O'Brien, Ashton Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Stephanie Ann Phillips, Bernheisel Bridge Road, B.S. in Accounting
Neil Rankin, Stewart Drive, B.S. in Marketing
Samuel Cole Reeves, Cobblestone Drive, B.S. in Communications Media
Spencer J. Sabol, Hoover Road, B.S. in Finance
Emily A. Shumaker, Shea Court, B.S. in Marketing
Matthew Ryan Smith, Briarwood Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
David Anthony Tomassone, Douglas Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Brittney Lynn Wiles, West Louther Street, B.S. in Marketing
Lance Scott Windish, Bellaire Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Chelsea Nicole Zimmerman, resevoir drive, B.S. in Nutrition

Enola

William Robert Frey, Sherwood Circle, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Justin Matthew Holmes, Henry Road, B.S. in Management Information Systems

Mechanicsburg

Dana Ann Cappello, Mountain View Drive, B.S. in Nursing
Michelle Elaine Glinski, South Locust Lane, B.S. in Nursing
Nicole Marie Grenot, Indian Creek Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Kyle Allen Heckelman, Fox Drive, B.S. in Management/General
Devon Christopher Hensel, East Keller Street, B.A. in History
Kelsey Lynne Hernjak, Nantucket Drive, B.S.Ed. in English Education
James Daniel Hull, Smith Drive, B.A. in Criminology
Lillienne Noelle Kane, Brookridge Drive, B.S. in Nutrition
Joel Thomas Keckler, Hamilton Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Alicia Jean Kotzmoyer, Stoner Road, B.S. in Accounting
Samantha Carol Loos, Wallingford Way, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Sarah Rachael Lynn, Royal Palm Drive, B.S. in International Business
Kerry Meaghan Mader, Apple Drive, B.A. in Honors Program in Psychology
Marylea Marie Mansfield, Brandton Road, B.S. in Nursing
Robert D. Martin, Glendale Drive, B.S. in Management/General
Alexander Lawrence Martinelli, Ewe Road, B.S. in Hospitality Management
Stephanie Rae Matesevac, South Lewisberry Road, B.S. in Marketing
Elise Paige McAninch, West Trindle Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Matthew Alexander McGrady, Nantucket Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Keelin Rolka McGrath, Truffle Glen Road, B.S.Ed. in Art Education
Melissa Danielle Miller, Kittatinny Drive, B.S. in Hospitality Management
Michelle Elizabeth Miller, Hunter Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Sean Michael Morgan, Indian Creek Drive, B.S. in Physics
Townsend Reuter Mundorf, Pocono Drive, B.A. in History
Katie E. Ott, South Washington Street, B.S.Ed. in Art Education
Jonathan Paul Ries, Granada Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Laura Beth Robb, East Powderhorn Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Amber Nicole Rockwell, Williamsburg Way, B.S. in Hospitality Management
Andrew Martin Schryver, Kent Drive, B.S. in Athletic Training
Julie Christina Scott, Terrace Road, B.S. in Biology
Courtney Ryan Seeno, Wallingford Way, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Adrienne Marie Sempeles, East Powderhorn Road, B.S. in Nursing
Jamie Lynn Shepherd, Winston Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Nicole Marie Shirilla, Mallard Way, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephanie Catherine Simon, Spring Run Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Chelsea Marie Simpson, Ginger Drive, B.S. in Disability Services
Elias James Stoner, Konhaus Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Ariana Marie Taylor, Raspberry Drive, B.S. in Chemistry
Matthew Lee Toland, East Coover Street, B.S. in Geology/Environmental
Colleen Kaitlyn Trostle, Empire Circle, B.S.Ed. in Biology Education
Ashley Michelle Williams, Silver Creek Drive, B.S. in Marketing
Chelsea Alynn Wurster, Ricky Road, B.A. in Psychology
Zachary Cameron Yearick, East Keller Street, B.S. in Finance

Mount Holly Springs

Ashlee Elizabeth Shildt, Orange Street, B.S. in Hospitality Management
Caitlyn Erin Wetzel, Westgate Drive, B.A. in English/Language Studies

New Cumberland

Kelsey Nicole Brenneman, Bradley Circle, B.S. in Finance
Amanda Marie Fontanella, Steigerwalt Hollow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Valerie Jean Nowaczyk, Lowell Lane, B.S.Ed. in Biology Education
Kelsey Beth Papinchak, Benyou Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Andrea M. Work, Barbara Street, B.S. in Hospitality Management

Newburg

Emily Marie Vaughn, Hanna Road, B.S. in Fashion Merchandising

Newville

Hannah Irene Cornman, Pine Lane, B.S. in Nutrition/Dietetics
Hannah Danielle Lopp, Greenspring Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Shippensburg

Jordan Scott Albright, Hilltop Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Brandon Dow Jones, Mainsville Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Tylisha Nichole Kater, Ashton Drive, Undeclared College of Health and Human Services

Shiremanstown

Emmalynn Ann Galinskie, Glendale Drive, B.S. in Hospitality Management
Nicole Marie Skinnell, West Maple Avenue, B.S. in Disability Services

Wormleysburg

Bradley James Curran, Greenwood Circle, B.S. in Marketing

Dauphin

Halifax

Nicole Marie Hoy, Carsonville Road, B.S. in Child Development and Family Relations
John Charles Schooley, Armstrong Valley Road, B.S. in Accounting

Harrisburg

Kayla E. Badgett, Blue Jay Road, B.A. in Criminology
Jessica Marie Black, Green Hill Road, B.S. in International Business
Kevin Benjamin Black, Vine Street, B.S. in Biology
Kylie Anne Camplese, Freedom Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Marissa Nicole Christine, Elmer Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Christina Elizabeth Enders, Pinewood Court, B.S. in Fashion Merchandising
Katie Josephine Gerhold, Canterbury Road, B.A. in Psychology
Quion E. Gunning, Bertha Drive, B.S. in International Business
Lydia J. Hassell, Beaufort Hunt Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Kasi Lynn Hicks, Bonnymead Avenue, B.S. in Communications Media
Bryanna Nicole Koup, Charles Drive, B.S. in Marketing
Julie Ann Kuntz, Fishing Creek Valley Road, B.S.Ed. in Art Education
Taylor James Lehman, Hunters Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kady Lynn Maurer, Circle Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Amanda Nicole McGinnis, Banbridge Drive, B.S. in Hospitality Management
Collin David Molnar, Avondale Terrace, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Adolphe Ngabo, Fawn Ridge North, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Krutarth Kamlesh Patel, Pine Hollow Road, B.S. in Business Technology Support
Victoria Lee Reem, Chambers Hill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Tiana Janai Reid, South 28th Street, B.A. in Journalism
Matthew Jay Richwine, Sweetbriar Drive, B.A. in English/Writing Studies
Natasha Raduan Saleem, Michigan Drive, B.S. in Hospitality Management
Kayle Lauren Scott, North 50th Street, B.A. in English/Writing Studies
Anthony Darryl Smith, Clinton Road, B.S. in Communications Media
Benjamin Eric Snyder, Saint Andrews Way, B.A. in Geography/Economic Geographer
Alicia Michelle Straining, Churchill Road, B.S. in Finance
Richard Walter Szeles, Lyters Lane, B.A. in English/Film Studies
Kristen Blix Vander Woude, South Front Street, B.S. in Nursing
Michael Richard Wertz, Lakeside Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Pia Montay Williams, State Street, B.A. in Psychology
Nicole Jessica Wilson, Beaufort Hunt Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Abbey M. Zelko, Worcester Avenue, B.A. in Journalism
Andrew Vincent Zeplin, Whisper Wood Lane, B.S. in Finance

Hershey

Jenna Rhea Giffin, Maple Avenue, B.A. in English /Pre-Law
Karen Elizabeth Sassaman, West Caracas Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Hummelstown

Wenonah Therese Abadilla, Chowning Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Danielle Francis Boyd, Miller Road, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Caleb Adam Byers, Crescent Street, B.S. in Communications Media
Sarah Lynn Daxton, Crooked Hill Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Kaitlyn Elizabeth Donegan, Appenzell Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jillian Carol Ferri, Redwood Street, B.S.Ed. in Music Education
Hollynn Elyse Paul, Timber Ridge Road, B.S. in Hospitality Management
Aimee Elizabeth Robison, Oakshire Drive, B.S. in Interior Design
Maeve Briet Wilson, Kokomo Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Middletown

Kelly Marie Brennan, West Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Dillon Carl Brinkerhoff, Bonnie Blue Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Ashley Mary Flowers, Keystone Court, B.S. in Respiratory Care
Sarah Pauline Geisweit, East Water Street, B.A. in Theater
Brooke Leanne Higgins, Roundtop Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Laurin Dechae Jefferson, Ridge Avenue, B.S.Ed. in English Education
Aaron Joseph Lupia, Powderhorn Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Michael Edward Lupia, Powderhorn Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Corrie Elizabeth Whitmer, Chestnut Street, B.A. in Journalism

Millersburg

Andrew Mark Rothermel, Hup Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jaclyn L. Rudisill, Woodside Station Road, B.S.Ed. in English Education
Caitlyn Elizabeth Steppy, Shippen Dam Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Kasey Alexis Travitz, Nelson Terrace, B.S. in Child Development and Family Relations

Steelton

Amber Joy Clark, Locust Street, B.A. in Art/History
Ashley Joy- Tomlin Clark, Locust Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Chelsea Lynn Hess-Moore, Wood Street, B.A. in Journalism
Matthew Kenneth Papinchak, Orchard Drive, B.A. in Psychology

Williamstown

Tara M. Reed, West Market Street, B.S. in Interior Design

Delaware

Brookhaven

Kristoffer Waine Williams, Radio Parks Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Broomall

Brian Thomas Drager, Davis Avenue, B.S. in Safety Sciences
Chad Thomas Edmonds, Tower Road, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Shannon Marie Folliard, Cove Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Kevin E. Johnson, Grove Lane, B.S. in Athletic Training
Anna Kim, South Malin Road, B.A. in Philosophy

Chadds Ford

Langston Harris Denner, Kennett Pike, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Chester

Imani Evelise Cortijo, Crosby Square, B.S. in Clinical Laboratory Science

Clifton Heights

Elikem Kofi Tsikata, Academy Road, B.S. in Business Technology Support

Collingdale

Bobby Nemenlah Johnson, Lafayette Avenue, B.A. in Economics

Darby

Adrienne Renee Fullman, Pine Street, B.S. in Biology
India Diane Lackey, Commerce Street, B.S. in Communications Media

Drexel Hill

Lea D. Saunders, Morgan Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Folsom

Carlee Crosby, Melrose Terrace, B.S. in Interior Design
Kayla Brynn Snyder, Hazel Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Garnet Valley

Jenna Marie Enright, Woodsview Drive, B.A. in English/Writing Studies

Glen Mills

Jillian Armene Sardo, Sycamore Mills Road, B.S. in Communications Media
Thomas Edward Taylor, Edgewood Chase Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Havertown

Leanne Christine Mattia, Ashton Road, B.A. in Sociology/Human Services
Kimberly L. Ricketts, Shelbourne Road, B.A. in Sociology/Human Services

Lansdowne

Anisaa Diggins, Austin Avenue, B.A. in Journalism
Alan Wayne Junius, Wayne Avenue, B.A. in Theater
Dwayne Sylvester Medley, Bonsall Avenue, B.S. in Finance
Natanya K. Williams, Wayne Avenue, B.A. in Asian Studies

Media

Erin R. Clark, Glenwood Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Matthew Carl Gekoski, Josephs Way, B.S. in Management/General
Miles Cesare Holenstein, North Ridley Creek Road, B.A. in English
Lauren Michele Mingioni, Ruskin Lane, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Lyndsey Jean Thomas, Beechwood Road, B.A. in Theater

Morton

Andrea Kristine Marra, Highland Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Newtown Square

Amanda Danielle Capoferri, Hempstead Circle, B.A. in English /Pre-Law
Emily Lynn Wyatt, Bishop Hollow Road, B.A. in Criminology

Prospect Park

Kyle Leland Pruitt, 11th Avenue, B.A. in Philosophy

Ridley Park

Kelsey Faith Bretz, Penn Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Kenneth Thomas Clark, Lynn Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Sharon Hill

Qu'Ondra Marie Johnson, Roosevelt Drive, B.S. in Accounting
Terrance Christopher Martin, Calcon Drive, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Upper Chichester

Brianna Marguerite Rogers, Plum Street, B.A. in Criminology

Upper Darby

Chantel Thea Cumberbatch, Pine Street, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Maurice Donte Daniels, Powell Lane, B.S. in Communications Media

Elk

Benezette

Colt Alan Mack, , B.S. in Management/General

Brockport

Amanda Ruth Copelli, Route 219, B.S. in Nursing

Dagus Mines

Nicholas Aaron Malburg, Scotland Street, B.S.Ed. in Music Education

Johnsonburg

Sarah Anne DuFresne, Bridge Street, B.S. in Accounting
Jenna Elizabeth Haight, Maplewood Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Kenneth Alan Thiry, Willow Street, B.S. in Accounting

Kersey

Alissa Maria Borrello, , B.S. in Nuclear Medicine Technology
Melinda Kate Gahr, Skyline Drive, B.S. in Nursing
Rocco Joseph Harshbarger, Old Kersey Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Megan Joy Longhi, Fairview Road, B.S. in Management/General
Abigail Noel Mosier, Nancy Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Michelle Ann Skrzypek, Dagus Mines Road, B.A. in Psychology

Ridgway

Suzanne Elizabeth Buck, South Street, B.S. in Accounting
Mathew Alan Bush, Gillouly Avenue, B.A. in Political Science
Seth Edward Feronti, Dewey Street, B.S. in Finance
Olivia Ann Horning, Montmorenci Road, B.S. in Management/General
Emily Rae Hribik, Grant Road, B.S. in Nursing
Trevor Robert Sheasley, Montmorenci Road, B.S. in Communications Media
Louis Michael Stilwell, Stilwell Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Isabelle Claire Urmann, Emmett Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Saint Marys

Megan Lynn Agosti, Arbutus Lane, B.S. in Physics
Tia Rose Cunningham, Villa Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Dylan Joseph Dippold, Robin Road, B.A. in Psychology
Richelle Lee Dippold, Charles Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Jesse Travis Erich, Anne Road, B.S. in Finance
Cortney Ann Foote, Rock Street, B.S.Ed. in Music Education
Brandon Geoffrey Foster, Pearl Road, B.A. in Anthropology/Archaeology
Matthew Thomas Frey, South Paul Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Kylie Ann Geci, Wendel Road, B.S.Ed. in Music Education
Mandy Jo Gerarge, Hemlock Road, B.S.Ed. in English Education
Paula Anne Hogan, Vine Road, B.S. in Hospitality Management
Erin Marie Jacob, Windfall Road, B.A. in Art/Studio
Mitchell Steven Jerko, Cherry Hill Road, B.S.Ed. in Music Education
Chelsea Elizabeth Luchini, Atlantic Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Danielle Renee Simchick, Johnsonburg Road, B.S.Ed. in Spanish Education
Michael Allen Stebich, East Joseph Road, B.S. in Nursing
Mandy Nicole Stinchcomb, East Condot Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Megan Anne Szymanski, Sunrise Road, B.A. in Psychology

Weedville

Sean Eldon Culver, Spring Run Road, Physics/Pre-Engineering
Brianna Rae Huff, Hickory Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Wilcox

Elizabeth Ann Dippold, Kilgus Road, B.S.Ed. in Art Education
Tori Jacqueline Stanley, Horner Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Erie

Albion

Chad Jonathan Westerburg, Route 18, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Patrick W. White, Umburn Drive, B.S. in Hospitality Management

Corry

Meghan Christine Carney, East Columbus Avenue, Undeclared College of Health and Human Services
Mary Beth Anne Crouch, Concord Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Brian James Fronk, Wayne Street, B.A. in Journalism
Phillip Michael Leslie, South Center Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

East Springfield

Peter James Greenawalt, , B.S.Ed. in Chemistry Education

Edinboro

Katelyn Danielle Carter, Angling Road, B.S. in Nursing
David Neil Donovan, South Skytop Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Jeffrey Bohn Hutchison, Beau Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Zachary Jay McConnell, Shechinah Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Megan Marie Niswonger, West Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics
Ashley Lynn Prihoda, , B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Scott William Richards, Jesse Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jessica Sara Sheehan, Water Street, B.A. in Music
Kory Dillon Webber, Monroe Street, B.S. in Communications Media

Erie

Ryan James Anderson, Williams Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Brice Richard Boyd, Thelma Drive, B.S. in Business Technology Support
Victoria Lynn Carpenter, Markwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Hannah Claire Chaffee, West 25th Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Megan Sarah Coffey, Idyllbrook Village Drive, B.S. in International Business
Danielle Monet Deutschlander, Martin Road, B.F.A. in Music Performance
Eric David Divell, Kuhl Road, B.S. in Nursing
Ian Christopher Donlin, East Gore Road, B.A. in Psychology
Riley Arthur Droney, Oakmont Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Kevin Paul Eyerly, Oakmont Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education
Sara Mary Foessett, Westbury Farms Drive, B.S. in Accounting
Erin Denise Formaini, Vermont Avenue, B.A. in Psychology
Brian Albert Foster-Pegg, West 31st Street, B.S. in Finance
Nicole Rose Gervase, Hershey Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Christopher Justin Getz, Valley View Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Larissa Rayann Giese, Wildwood Way, B.A. in Psychology
Ashley Catherine Glod, Reese Road, B.S. in Fashion Merchandising
Matthew Greene, Brooksboro Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Vanessa Marie Griffith, Elmwood Avenue, B.A. in Sociology/Human Services
Rebecca Louise Hahn, Chestnut Street, B.S. in Disability Services
Mary Ann Brence Hedlund, Courtland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Michelle Brence Hedlund, Courtland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kelly R. Huegel, Boyer Road, B.A. in Political Science
Madeline Leigh Jobczynski, Harvard Road, B.A. in English/Writing Studies
Jared Robert Kaufmann, Harvard Road, B.S. in Marketing
Salina Michele Kovski, East Grandview Boulevard, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kristina Marie Krasowski, Norcross Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Adam Michael Lewis, Wood Street, B.S. in Management/General
Alexandra Kristina Lynch, Shellbark Court, B.S. in Accounting
Gabryel Alexa Malone, Winthrop Drive, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Rachel Nicole Mankowski, East 29th Street, B.A. in Psychology
Shelly Ann Maras, East Lake Road, B.A. in Psychology
Tammy L. McCarthy, West 21st Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Altagracia Bell Moquette, West 10th Street, B.A. in Criminology
James Stanley Moss, Hamilton Road, B.S. in Finance
Erin Rebecca Mussett, West 7th Street, B.A. in History
Laura Ruth Nientimp, Indiana Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kelsey S. Pasierb, Preston Avenue, B.S. in Nursing
Kevin Patrick Pomorski, Boyer Road, B.S. in Mathematics
Kyler Kenton Rhoades, Cooper Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Theresa Ann Scarnati, North Wayside Drive, B.S. in Mathematics/Applied Mathematics
Jennifer Nicole Sharpless, Hastings Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Nicole Elyzabeth Steele, Stanley Avenue, B.S. in Geology/Energy Resources
Lauren Elizabeth Stephan, Saint Ann Drive, B.S. in Nursing
Nadia Claire Szymanski, East Avenue, B.S. in Chemistry
Bethany Sue Taccone, East Lake Road, B.S. in Nursing
Julie Ann Tobin, Miller Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Kaley Irene Toy, Delphos Drive, B.A. in Journalism
Jordan Alexander Tredrea, Cumberland Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Robert Michael Turick, Wood Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Marissa Ann Twiss, West 42nd Street, B.S. in Nutrition
Laura Ann Walchack, Harvest Bend, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology
Tanzania Kqua'shawn Wiley, , B.A. in Psychology
Manuel Christopher Wilson, West 10th Street, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Fairview

Michael Matthew Bowser, Otten Court, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Daniel Richard Gennaro, Hartley Road, B.S. in Communications Media
Ashley Dawn Nedreski, Scioto Court, B.S. in Finance
Taylor Rae Rozantz, Ruhl Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Hannah Jo Ellen Vogan, , B.A. in Criminology
Simone Mary Welsh, Richardson Circle, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Girard

Amanda Marie Slupski, Vine Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
David Edward Utstein, Tilden Drive, B.A. in Criminology

McKean

Luray Elizabeth Fladd, Cherokee Drive, B.A. in Sociology/Human Services

North East

Dominic James Kownacki, Village Circle W, B.S. in Management/Operations
Jacob Marshall Tuttle, South Pearl Street, B.S. in Nursing

Waterford

Catherine Ann Caulfield, West Townhall Road, B.A. in Art/Studio
Ryan Christopher Murphy, Tileyard Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Darla Rae Owens, East 2nd Street, B.S. in Communications Media

Wattsburg

Denise Michele Loop, Tower Road, B.S. in Nursing

West Springfield

Nicole Kathryn Borstorff, Holdson Drive, B.S. in Finance

Fayette

Belle Vernon

Jordan Sebastian Bondi, Hill Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Ashley Elizabeth Bronakowski, Hollyberry Lane, B.S.Ed. in English Education
Travis Clinton Spagnolo, Vernon Drive, B.S. in Safety Sciences
Kala Renee Vargo, Victoria Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Devin Robert Watkins, Nazareth Drive, B.A. in Criminology

Brownsville

Katie Lynn Grahek, Lynn Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Chalk Hill

Renee Elizabeth Murren, , B.A. in English/Writing Studies

Connellsville

Megan Kaitlyn Adams, Rogers Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Lindsay T. Arvin, South Pittsburgh Street, B.A. in Psychology
Alex William Byers, Mount Tabor Road, B.A. in Criminology
Mark Gary Cable, North 10th Street, B.A. in Criminology
Kylie Erinn Cavanaugh, Connellsville Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Erika Lynn Ellsworth, Sycamore Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Lisa Ann Greenawalt, East Murphy Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Rebekah Christine Greenawalt, Quail Hill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Scott N. House, South Pittsburgh Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Mary Kathryn Anne Kline, Duck Pond Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Lauren Elizabeth Miller, East Wine Street, B.S. in Computer Science/Applied
Taylor Marie Napolillo, 3rd Street, B.S. in Safety Sciences
Cassandra Leigh Nicholson, Springfield Pike, B.S. in Natural Science
Brittany Alisha Ronzio, Vanderbilt Road, B.A. in Anthropology
Barbara Nicole Shultz, Breakneck Road, B.A. in English/Writing Studies
Brittany June Simpson, North Jefferson Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Everson

Miranda Nicole Grimm, Painter Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brant Edward Roberts, , B.S.Ed. in Music Education

Leckrone

Jordyn Alexis Demniak, , B.A. in Psychology

Lemont Furnace

Robert Wayne Myers, Jay Street, B.A. in History
Sarah Marie Silva, Rosy Hill Road, B.A. in English/Writing Studies

McClellandtown

Andrew P. Milliken, Grange Road, B.S.Ed. in Music Education

Merrittstown

John J. Dirda, Hopewell Road, B.S. in Safety Sciences

Mill Run

Braedon Ray Foreman, Dull Store Road, B.S. in Safety Sciences
Laura Lynn Steyer, Clay Run Road, B.A. in Sociology

Perryopolis

ScottMichael Dowling, Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Point Marion

Elizabeth S. Hammack, Prospect Street, B.S. in Management/General

Uniontown

Morgan Leigh Cahn, Stockton Avenue, B.A. in Psychology
Zachary Taylor Eperjesi, Jenny Lane, B.A. in Political Science
Alexander Michael Ledonne, Albion Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Patrick Allen Lee, North Gallatin Avenue, B.A. in Criminology
Brittiny Partin Lovett, Parks Avenue, B.S. in Athletic Training
Laura Mercedes Mechling, Belmont Circle, B.S.Ed. in Deaf Education
Amanda Rose Parker, Elma Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical
Shane Andrew Pirl, Oconnell Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Stephany Lynn Rerko, Morgantown Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shannon Marie Smitley, North Gallatin Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Erika Ann Stanish, Humbert Lane, B.S. in Communications Media
Evan Joseph Struhar, Byrer Avenue, B.S. in Nursing
Jennifer Nicole Yasechko, Meadowlark Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Franklin

Chambersburg

Nathan Chad Blose, Siloam Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
DeAndre Lamar Burrell, Channing Drive, B.A. in Criminology
Justice Aaron DeFreest, Powell Drive, B.S.Ed. in Music Education
Zachari Fisher, Country Road, B.S. in Interior Design
Benjamin Jacob Funk, Willowbrook Drive, B.S. in Accounting
Alexander Vangellis Grisos, Wood Duck Drive East, B.S.Ed. in Music Education
Erica Paige Horn, Fort McCord Road, B.S. in Nursing
Kyle Andrew Pillar, Center Street, B.S. in Communications Media
Shayna Elizabeth Rice, Grapevine Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Terra Renee Shanholtz, Westgate Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Mitchell Conrad Stadler, Leafmore Road, B.S. in Chemistry
Laura Rebecca Stoops, Fiddlers Road, B.A. in Psychology
Kayla Mae Tritle, Obsidian Drive, B.S. in Interior Design
Alix Grace Wenger, Echo Springs Road, B.S. in Accounting

Fayetteville

Austin Tyler Beaufort, Michaux Drive, B.S.Ed. in Music Education
Zachorry Barmont Fore, East Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kyle Frank Witter, Hillside Drive, B.A. in Criminology

Fort Loudon

Hannah Page Miller, North Ravenwood Trail, B.A. in Criminology/Pre-Law

Greencastle

Ashley Nicole Frankenfield, West Weaver Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Joshua Eric Frankenfield, West Weaver Road, B.S. in International Business
Megan Elizabeth George, Browns Mill Road, B.S. in Disability Services
Vincent Sullivan Hall, Moss Spring Avenue, B.S. in Management/General

Waynesboro

Abbie Marie Bender, Orchard Lane, B.S. in Biology
Chloe Eve DePaola, Tomstown Road, B.A. in Honors Program in Psychology
Jenna Mitchell DePaola, Tomstown Road, B.S. in Communications Media
Patrick Lee O'Brien, Rinehart Drive, B.S. in Management/General
Kira Sue Piper, Redbud Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Brittany Morgan Smith, Abigail Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Sharon Rose Stitely, Tritle Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Kristen N. Swope, Gehr Road, B.A. in Psychology
Michael Allen Taylor, Leitersburg Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Fulton

Big Cove Tannery

Emily Nicole Hoover, Keefers Dairy Lane, B.S. in Disability Services
Jeanette Mechele Pittman, Corner Road, B.S. in Disability Services

Crystal Spring

Lauren Michelle Bottenfield, Old Route 126, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Harrisonville

Brandon Scott Buterbaugh, Sipes Mill Road, B.S. in Safety Sciences

Hustontown

Troy Hawk Ramsey, Plum Hollow Road, B.S. in Accounting

McConnellsburg

Haley Kristiana Barnhart, Serpentine Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Ashley Lorraine Peck, West Patterson Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Needmore

Jessica Marie Lynch, Great Cove Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jesse Newbaker Smartt, Thompson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Warfordsburg

Daniel Brock Flowers, Green Lane Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Christi Victoria Smith, Buck Valley Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
William Christopher Taylor, Kerns Lane, B.A. in Asian Studies

Greene

Carmichaels

Jennifer Michelle Hair, East Roy Furman Highway, B.S. in Fashion Merchandising
Laci Jo-Lynn Ludrosky, Cumberland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Clarksville

Erin Layne Barbetta, Pollock Mill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Crucible

Seth Michael Krall, East Fifth Avenue, Undeclared College of Health and Human Services

Holbrook

Adam James Pettit, Pettit Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Dakota Ryan Usher, Claylick Road, B.A. in Computer Science

Mount Morris

Megan Danielle Fox, Buckeye Road, B.A. in Journalism
Alisa Kay Novak, , B.A. in Psychology

New Freeport

Brittany Marie Reed, Renner Creek Road, B.A. in Psychology

Nineveh

Matthew Scott Yukon, Browns Creek Road, B.S. in Communications Media

Rices Landing

Shayleigh Ann Busti, Carmichaels Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Waynesburg

Jessany Anne Knapp, North West Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Josie Maria Patton, Mount Morris Road, B.S. in Communications Media

Huntingdon

Alexandria

Olivia Marie Mays, , B.S.Ed. in Art Education

Broad Top

Alyssa Breann Black, , B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Shane Michael Ramsey, Spruce Street, B.S. in Natural Science

Huntingdon

Zebulen William Evans, Buck Run Drive, B.A. in Criminology
Braydon Roger Isett, Franks Road, B.S. in Management Information Systems
Kevin Donald Jackson, 2nd Street, B.S. in Management Information Systems

James Creek

Catelin Jill Shontz, Pine Ridge Road, B.S. in Marketing

Mapleton Depot

Stephanie Renae Benson, Hollibaugh Drive, B.S.Ed. in Music Education

Mill Creek

Andrew B. Fouse, Big Valley Pike, B.S.Ed. in Music Education

Mount Union

Miriah Kari Copenhaver, Wrangletown Road, B.A. in Criminology

Petersburg

Megan Marie Pritchard, Charter Oak Road, B.A. in Psychology

Indiana

Arcadia

Heidi Ann Farmery, , B.A. in Sociology/Human Services
Lee Ann New, , B.S. in Biology

Armagh

Melinda Marie Clark, Mountain View Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Mitchell Wagner DeRubis, Grange Hall Road, B.A. in Economics
Allyson Ronae Hess, , B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Kacie Marie Kesselak, Fox Road, B.S. in Communications Media
Jared Matthew Long, Ludwig Road, B.S. in Safety Sciences
Garrett Lynn Short, Shellbark Road, B.S. in Communications Media

Black Lick

Megan Marie McCreery, Marshall Heights Road, B.S. in Accounting
Michael John Riggenbach, Walnut Street, B.S. in Safety Sciences

Blairsville

Jocelyn Rachelle Amevuvor, South Stewart Street, B.A. in Spanish
Rebecca Lynn Ashbaugh, Hill Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Bradley August, South Spring Street, B.S. in Safety Sciences
Tyler Michael Bolic, Auction Barn Road, B.A. in Criminology
Sarah Faye Brightbill, South Walnut Street, B.A. in Psychology
Joseph Canton, Luciusboro Road, B.A. in English/Writing Studies
Denise Renee Coulter, Thompson Road, B.S. in Accounting
Danielle Killian Cyphert, Villa Road, B.A. in English/Film Studies
Michael Joseph Duffey, Maple Avenue, B.A. in History
Cody Robert Dunmire, East Brown Street, B.A. in History
Marissa Rose Falcone, Evans Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Erik L. Foust, Turner Drive, B.S. in Disability Services
Tayler Gene Giffen, East Campbell Street, B.A. in Psychology
Dakota James Kaylor, North Spring Street, B.S.Ed. in Music Education
Ashley Catherine Kelly, 26th Street, B.A. in Sociology
Travis Robert Kelly, Route 982, B.A. in English /Pre-Law
Sean D. McGaughran, Route 982, B.S. in Biology
Patrick Edward Meloy, 28th Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kirstie Lynn Moss, Route 22, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Alyson M. Regula, Willow Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Katlynn Marie Resides, High Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Andrew Michael Shurina, North Morrow Street, B.A. in English/Writing Studies
Hannah Kate Simon, West Ranson Avenue, B.A. in Theater
Maria Lynette Slezak, Pizza Barn Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kylie Richelle Smathers, Rome Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Emily Nicole Stiles, Strong Road, B.A. in Psychology
Michelle Leanne Stiles, Bruner Road, B.S. in Nursing
Casey Anna Sturiale, Black Lick Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Isabel Soledad Valenzuela, Route 22, B.A. in Spanish
Cassondra Lynn Weinell, Chestnut Ridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Brush Valley

Maggie Leigh Mack, , B.S. in Nursing
Jasmine Pearl Mock, , B.A. in Philosophy/Pre-Law
Christopher Adam Yutzey, , B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Shawn Ryan Yutzey, , B.S. in Communications Media

Cherry Tree

Lauren Alexis Ashurst, South Main Street, B.A. in English /Pre-Law
Courtney Louise Burba, Cush Creek Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Tracy Lynn Deyarmin, Cush Creek Road, B.S. in Accounting
Matthew Raymond Duman, Route 580 Highway, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Thomas Michael Griffith, Hazelet Church Road, B.S. in Communications Media
Debra Leeann Johnson, Arcadia Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Andrea Adeline Lash, Cherry Tree Road, B.S. in Finance
Alexandria Louise Liddle, Route 240 Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ryan S. Pearce, Patchin Highway, B.S. in Safety Sciences
Caleb John Rorabaugh, Maple Street, B.S. in Safety Sciences
Andrew Craig Rowland, Rainbow Lane, B.S. in Accounting
Jessica Nicole Scott, King Road, B.S.Ed. in English Education

Clarksburg

Kelly Ann Beatty, Marshall Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Zachary Alan Cable, Cable Drive, B.S.Ed. in Music Education
Wesley Keith Campbell, Saltsburg Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Hadley Catherine Cesar, Klimkos Road, B.A. in Music
Lisa Diane Ewing, Stevens Road, B.S. in Accounting
Andrew Joseph Machak, Berts Road, B.A. in Psychology

Clune

Ashley Marie Dumm, Gemmel Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Clymer

Matthew Orlando Bash, Route 553 Highway, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jacqueline Isabel Beisel, Clymer Road, B.S. in Biochemistry
Samantha Nichol Bennett, Route Highway North, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Christina Michelle Bowman, Dixon Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Nicole Marie Bracken, Cemetery Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Adam Jamil Chi, Raspberry Road, B.S. in Nursing
Taylor Renee Clawson, Franklin Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brenton John Davies, Franklin Street, B.A. in History
Paige Elizabeth Davies, Franklin Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Morgan Lynn Helmeid, Morris Street, B.S. in Nursing
Erica Ann Holby, Sherman Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Travis James Holby, Sherman Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jennifer Sue Kopczyk, Diamondville Road, B.S. in Disability Services
Danielle Marie Malicky, Walcott Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Matthew Shane Mano, Barr Slope Road, B.A. in Journalism
Autumn Bethann Mattis, Engle Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Benjamin James Miller, Clymer Road, B.S. in Nursing
Samantha Joanne Movinsky, Grisemore Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Jill E. Super, 6th Street, B.S. in Nursing
Kenneth William Van Gorder, Route 580 Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Jason Allen Welborn, Purchase Line Road, B.S. in Management/General

Commodore

Christina Marie Deitman, Fisher Street, B.S. in Safety Sciences
Holly S. Edwards, Fir Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Dylan Matthew Fetterman, Route Highway East, B.S. in Safety Sciences
Ethan Cord McConnell, Douglas Street, B.S. in Interior Design
Paula Marie Orner, Purchase Line Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Breanna Marie Patrick, Walnut Road, B.S. in Finance
Matt W. Pearce, Purchase Line Road, B.S. in Human Resource Management
Crystal Dawn Shellhammer, Route 286 Highway East, B.S.Ed. in Music Education

Creekside

Bucky Ray Bothell, Route 954 Highway N, B.S. in Safety Sciences
Vittoria Laken Buzzelli, Water Street Road, B.S. in Management/General
Amanda Michelle Fairman, Midd Road, B.S. in Athletic Training
Amy Lydia Fairman, Craig Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Lindsey Ranee Grove, Five Points Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Zachary Grant Kunkle, Kunkle Lane, B.S. in Safety Sciences
Kourtney Elizabeth McIntire, Hudson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Dixonville

Justin Lloyd Kluchurosky, , B.A. in Criminology
Brittany Marie Madera, , B.S.Ed. in English Education

Ernest

Franklinn Michael Alexander, Store Hill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Laura Larue Bennett, , B.A. in Psychology
Matthew Rondale Burnheimer, , B.A. in Biology

Glen Campbell

Jacqueline Anne Connor, Route Highway East, B.A. in Psychology
Andrew Paul Peles, Rock Run Road, B.S. in Accounting
Brittany Ann Peles, Rock Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Graceton

Kayla J. Painter, Murry Avenue, B.S. in Nursing
Eleanor Haley Silvis, Murry Avenue, B.S.Ed. in Physics Education
Emily Lynne Silvis, Murry Avenue, B.A. in Honors Program in Psychology

Heilwood

Brian Gordon Davis, Route Highway, B.A. in Journalism
Kristy Lynne Kosek, Pine Street, B.A. in Psychology
Annie Danielle Rizzo, , B.S. in Child Development and Family Relations
Charles E. Stanavich, pine st, B.A. in Political Science

Home

Rebecca Ann Bowser, Ruth Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Melissa D. Brown, Sinktown Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Bridget Suzanne Canose, Wells Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Katelyn Adell Cornman, Whitesell Road, B.S. in Nursing
Toni Marie Corosu, Five Points Road, B.A. in English /Pre-Law
Brandi Lee Didlott, McMillen Road, B.S. in Management/General
Dane Tyler Gaydosh, Washington Road, B.F.A. in Art Studio
Devan Paige Gaydosh, Washington Road, B.S. in Nursing
Tia Renee Kordell, Route 119 Highway North, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Samuel Watson LeBlanc, Pearce Hollow Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Ryan S. Lightcap, Route 85 Highway, B.S.Ed. in Health and Physical Education
AnnaMarie Nicole Lydic, Pavilion Way, B.A. in Sociology/Human Services
Meghan Sara McMeans, Wells Road, B.A. in Art/Studio
Emily Nicole Peterson, McMillen Road, B.S. in Nursing
Tara Louise Sadler, Route 954 Highway North, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brittany Leigh Wells, Houser Road, B.S.Ed. in English Education

Homer City

Alicia Nicole Adamson, Ridge Avenue, B.A. in International Studies
Briana M. Arcurio, Graham Road, B.S. in Disability Services
Michael Jerome Avery, Kissinger Avenue, B.S. in Nutrition
Leslie Renee Bartlebaugh, George Court, B.A. in Criminology/Pre-Law
Christina Marie Bitens, Spruce Hollow Road, B.S. in Hospitality Management
William James Bryan, Claghorn Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Julie Marie Burnheimer, Coy Street, B.S. in Biology
Louis Dominic Caruso, Goral Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Craig Patrick Ciranni, Water Street, B.S. in Finance
Jessica Ann Clevenger, Altimus Road, B.S. in Hospitality Management
Andrew Brian Coleman, Elizabeth Way, B.A. in Economics
Mallory Anne Douglass, Route 259 Highway, B.S. in Fashion Merchandising
Shane Lloyd Ferguson, Six Flat Road, B.S. in Safety Sciences
Adam S. Foust, Ridge Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Emily Elizabeth Fulmer, Syntron Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Emily Kay Gates, Sarah Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Kyle Dale Hampton, Albert Street, B.S. in Computer Science/Applied
Courtney Maree Henry, East Wiley Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jessica Lynn Henry, Henry Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Lindsey Marie Jones, Red Maple Drive, B.S. in Communications Media
Melissa Lynne Jones, Luciusboro Road, Undeclared College of Education and Educational Technology
Chelsey A. Kerr, Goral Road, B.A. in Psychology
Lauren Elaine Kinka, 3rd Avenue, B.A. in English /Pre-Law
Christin Rae Klingensmith, North Lincoln Street, B.A. in Psychology
Nicole Carolyn Loughner, South Main Street, B.S. in Human Resource Management
Samantha Lynne Maschak, Sarah Street, B.S. in Athletic Training
Shauni Michele McDowell, Route 259 Highway, B.S. in Communications Media
Lauren Lynne McQuiston, South Main Street, B.A. in Honors Program in Psychology
Cody M. Miller, Longs Road, B.A. in Biology
Gabrielle Kayli Miller, 3rd Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Ross Reynolds Moreau, Claghorn Road, B.S. in Safety Sciences
Kayla M. Panchik, Sunrise Avenue, B.S. in Marketing
Eric Joseph Peroli, Tearing Run Road, B.S. in Geology/Energy Resources
Richard Michale Petricig, Crownover Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Darin Joseph Rauso, Fire Academy Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jason Jeffrey Rauso, Fire Academy Road, B.S. in Communications Media
Elizabeth Marie Rebovich, Spruce Hollow Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Christina Eileen Schmidt, Chestnut Alley, B.S. in Hospitality Management
Erin Margaret Smyers, Riverside Avenue, B.A. in Sociology/Human Services
John Gerald Sokol, Chestnut Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education
Jared Anthony Stewart, Littletown Road, B.A. in Criminology
Luke Edward Stultz, Syntron Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Megan Kay Sweeney, Miller Avenue, B.S. in Nursing
Kristy L. Swintosky, Route 403 Highway South, B.S. in Management/Operations
Alyssa Mary Taddie, Sarah Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Nicholas Joseph Tartalone, Cherry Run Road, B.A. in Criminology
Laken Georgeanna Tassos, Beech Street, B.A. in English/Writing Studies
Sarah Ruth Taylor, North Main Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Brianne Nichole Thomas, East Church Street, B.S.Ed. in Mathematics Education
Kassarah Jean Williams, West Elm Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephen Michael Yackuboskey, East Church Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Iryna Yavorska, North Main Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Indiana

Rachel Noel Addleman, Melloney Lane, B.S. in Child Development and Family Relations
Renee Elizabeth Addleman, Melloney Lane, B.A. in Anthropology/Archaeology
Kelly Maria Affolter, School Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Julianna Esmat Afshar, Stannard Avenue, B.S. in Accounting
Seung Sup Ahn, Keats Way, B.S. in Hospitality Management
Lacey L. Aikins, Airport Road, B.A. in Sociology/Human Services
Clark Edgar Aitkins, Asbury Apartments, B.A. in Religious Studies
Ibrahim Abdulazizi Aljaloud, Coral Lane, B.S. in International Business
Brittany S. Allmendinger, Route 286 Highway East, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Sarah A. Alman, Meadow Wood Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Anthony Ashlin Almes, Edgewood Avenue, B.S. in Communications Media
Mosab Almofeez, Lilac Street, B.S. in Finance
Mohammad Ymy Alobaidan, Dolores Circle, B.S. in Nutrition/Dietetics
Julia Catherine Antolik, Townview Drive, B.S.Ed. in English Education
Emily Elizabeth Austin, Maple Street, B.A. in Psychology
Philip Franklin Austin, Eastwood Court, B.A. in Criminology/Pre-Law
Akshay Bajpai, Oakridge Drive, B.S. in International Business
Brad Jeffrey Balencic, Valley Road, B.S. in Safety Sciences
Riley John-Vincent Balitski, Country Lane, B.S. in Marketing
Suad Mohammednoor Barnawi, Spring Medow, B.A. in English/Language Studies
Christopher James Barnicle, Debbie Drive, B.A. in English /Pre-Law
Savannah Jean Barris, South 3rd Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kaitlyn Nicole Bash, Allison Road, B.A. in Art/Studio
Samantha Arlene Bauer, Newport Drive, B.S. in Nursing
Hala Ben Salamh, Water Street, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Jennifer Kathryn Bergey, South Coulter Avenue, B.A. in Journalism
James Halley Bicknell, Locust Street, B.A. in Theater
Caroline Ann Billon, South 6th Street, B.S. in Safety Sciences
Amy Irene Binion, South 6th Street, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Amanda Louise Bivens, Ann Circle, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Matthew Wayne Black, Degaetano Road, B.S. in Safety Sciences
Martin Thomas Blashock, South 4th Street, B.S. in Management Information Systems
Angela Marie Blystone, Grant Street, B.S. in Nursing
Maureen Elizabeth Bock, Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Nicole Rosina Bolden, Morningside Drive, B.A. in Journalism
Alex Edward Boser, Diamond Avenue, B.A. in Economics
Jenna Alyse Bothell, South 6th Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Jessica Marie Bothell, Metz Road, B.S. in Safety Sciences
Audrey Rose Botsford, East Pike Road, B.S. in Nursing
Carrie Marie Bray, Stevenson Avenue, B.S.Ed. in Biology Education
Daniel Max Broadbent, Diamond Avenue, B.S. in Accounting
Jonathan Bradley Browe, Shady Drive, B.S. in Marketing
Matthew Robert Brown, East Pike Road, B.A. in History/Pre-Law
William Matthew Brown, Church Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Emily Marie Bugay, Hood School Road, B.S.Ed. in Deaf Education
Kathryn Alise Bussell, Clark Street, B.S.Ed. in Deaf Education
Tianchen Cao, Medlar Drive, B.S. in Finance
Alyssia Elizabeth Chapman, Poulos Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer
John Michael Chrzanowski, Old Route 119 Highway North, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Carly Ann Cignetti, Daugherty Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Sonia Anne Cilo, Fairman Avenue, B.S. in Hospitality Management
Chelsea Ann Clark, Greendale Avenue, B.A. in Sociology/Human Services
Chad Lawrence Clawson, Parkwood Road, B.A. in Criminology
Danielle Marie Corle, Rural Gardens Court, B.S. in Accounting
Kristyn Elizabeth Cromer, Philadelphia Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
David J. Cupp, Shelly Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Nadia Christiana Dadson, Heritage Run, B.S. in Accounting
Hillary Nicole Daldoss, Lucerne Road, B.S. in Marketing
Jessica Lynn Danyi, North 5th Street, B.A. in Art/History
Sierra Madeline Davis, North 8th Street, B.S. in Geology
Justin Andrew DeCarlo, Huckleberry Road, B.A. in Art/Studio
Michael Stephen Deemer, Walnut Street, B.A. in Anthropology/Archaeology
Maxwell Olan DePriest, Oakland Avenue East, B.A. in Honors Program in Psychology
Jacob Michael Detelich, Oak Street, B.S. in Communications Media
Joshua James Dierickx, Byron Court, B.S. in Management/Operations
Carrie Ditzler, Colonial Drive, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology
Kathryn Ellen Edmondson, Ashley Drive, B.A. in Anthropology
Thad Daniel Eisenhower, North 1st Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Shannon Victoria Elkins, Stutzman Road, B.A. in Criminology
Jessica Marie Ellis, Hood School Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Wade Rowland Evans, Cresswell Road, B.S. in Nursing
Lauren Elizabeth Faight, Church Street, B.A. in Psychology
Noel Desfosse Fales, Water Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Alicia Ann Faloon, Philadelphia Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Emily Anne Farren, , B.S. in Nutrition
Taralyn E. Federoff, Valley Road, B.A. in Political Science
Tamara A. Fee, Grant Street, B.S. in Physical Education and Sport
Matthew Weldon Finley, Byron Court, B.A. in Anthropology/Archaeology
Katerina Ashley Fluharty, Mansfield Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Marysa Sue Frederick, Degaetano Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Hannah Mandigo Fullerton, Ben Franklin Road North, B.A. in Art/Studio
Daniel Charles Fyock, Rayne Church Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jeffrey Joseph Fyock, Rayne Church Road, B.S. in Safety Sciences
Sarah Dawn Fyock, Rayne Church Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Mandy Jean Gallo, Queen Lane, Undeclared College of Education and Educational Technology
Matteo Kolton Gazzale, Brookwood Estates, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Marissa Joy Geesey, Trim Tree Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
S. Charmaine Geesey, Church Street, B.S. in Management Information Systems
Steven Michael Geisel, Washington Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Justin Lewis Gerwick, Lucerne Road, B.A. in English/Writing Studies
James Edward Gonano, Elkin Avenue, B.A. in Computer Science
Michael Christopher Gramling, Church Street, B.S. in Hospitality Management
Jessica S. Green, Locust Street, B.S.Ed. in Art Education
David Kevin Grey, Treese Avenue, B.A. in Criminology
Shane Michael Grey, Treese Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical
Ashley Renee Griffith, Poulos Road, B.S. in Nursing
Keyaira Laricca Gross, Dolores Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Michelle Lee Hampton, Centennial Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Gary Leo Harkleroad, Harkle Road, B.S. in Safety Sciences
Nathan Michael Hartle, Trim Tree Road, B.S. in Finance
Logan N. Helman, Spruce Street, B.A. in History/Pre-Law
Douglas Steven Henry, East Pike Road, B.S. in Safety Sciences
David John Higgins, Oak Street, B.A. in Geography/Economic Geographer
Matthew Irvin Hite, Briarwood, B.A. in Criminology/Pre-Law
Michael Mitchell Hogan, Wren Street, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Emily Ann Holuta, Hoyt Drive, B.A. in Art/Studio
David Richard Hone III, Nixon Avenue, B.S. in Management/Operations
Carl Joseph Hoppe, Dolores Circle, B.S. in Computer Science/Applied
Lauren Marie Hotchkiss, , B.A. in Psychology
Cory W. Ireland, South 7th Street, B.S. in Finance
Kathleen Marie Iszkula, Lisa Drive, B.A. in Art/Studio
Jessica Anne Jenkins, Lazor Street, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Haley Elizabeth Jennings, Philadelphia Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Luci Rose Jockel, East Pike Road, B.F.A. in Art Studio
Destiny Kay Johnson, Route 286 Highway West, B.A. in English/Writing Studies
Taqiyya Saliyma Johnson, School Street, B.S. in Nursing
Andrea J. Karcher, Dawn Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Zachery David Karcher, Dawn Drive, B.S.Ed. in Music Education
Camille Ann Kaszubowski, Wren Street, B.A. in History
Aaron Wesley Keith, Water Street, B.S.Ed. in Music Education
Dana Marie Kirsch, Shelly Drive, B.S. in Accounting
Elyse Marie Kleist, South 5th Street, B.S. in Chemistry
Daniel Kozina, School Street, B.S. in Chemistry
Kyle Steven Krysik, Regency Square, B.S. in Biology
Courtney Ann Kunkle, Oak Street, B.S.Ed. in Music Education
Elizabeth Grace Kunkle, Rex Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Anthony Joseph Kuta, Shelly Drive, B.S. in Accounting
Megan Anne Labant, Franklin Circle, B.S.Ed. in Mathematics Education
Justin Robert LaMantia, Faith Road, B.S. in Safety Sciences
Ashlee Elizabeth Lamar, Poulos Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Zachary Dale Landau, Crimson Hawks, B.A. in Criminology
Allen Lane, Roush Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Evan Scott Laughlin, Washington Street, B.S. in Chemistry
Jennifer Hope Lechner, South 14th Street, B.S. in Management/Operations
Boon Kai Lee, Regency Square, B.S. in Marketing
Brandon James Lefebvre, Merry Place, B.A. in English
Benjamin Andrew Lenze, White Farm Road, Physics/Pre-Engineering
Benjamin Alan Leonard, Ben Franklin Road North, B.S. in Safety Sciences
Thomas William Lewis, Gorman Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Christa Lynn Lezanic, Grove Chapel Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Simeon Michael Logan, Easy Street, B.S. in Safety Sciences
Dominic J. Lombardi, East Oak Court, B.S. in Marketing
Ashlee Mae Long, Grant Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Samantha Marie Loop, Maple Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Brittany La-Shae Lovell, Pratt Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Kelsey L. Lowman, Warren Road, B.A. in History
Julian Michael Lutz, Crimson Hawks, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Ashley Christine Lyons, Five Points Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Julianne Renee Mack, Sunset Drive, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Kassandra Charly MacKinnon, Sleepy Hollow Road, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Miranda Mae MacKinnon, Sleepy Hollow Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Megan Loraine Maggiore, Lazor Street, B.S.Ed. in Music Education
Emily Sue Manecke, Lowry Avenue, B.S. in Nursing
Adam Michael Mathe, Hamill Road, B.S. in Management Information Systems
Mark Thomas Mathe, Chestnut Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Joseph Justin McCombie, South 7th Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Meghan Florence McDonald, White Farm Road, B.A. in English/Writing Studies
Amy Beth McDowell, Merrick Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Elizabeth Joy McGinness, South 5th Street, B.A. in Psychology
Kelly Marie McKee, Anderson Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Matheau Isaac McKee, North 8th Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Sean Patrick McKee, Anderson Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Matthew W. Metzger, Windsor Street, B.S.Ed. in Biology Education
Marybeth Nicole Miller, Laurel Street, B.S. in Nursing
Garrett Thomas Milner, Apache Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Allison Mintmier, Easy Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Breeanna Nicole Mintmier, Easy Street, B.S. in Chemistry
Alexandria Marie Moretti, Blairton Avenue, B.A. in Sociology
Jacob Randall Moyer, Lucerne Road, B.S. in Accounting
Steven Laszlo Mozes, Lilac Street, B.S. in Communications Media
Alison Diane Nellis, Poplar Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Gretchen E. Nisbet, Hammersmith Drive, B.S. in Communications Media
Kyle Benjamin Novak, Oakland Avenue, B.A. in Criminology
Kayla Elizabeth Olliver, Martin Road, B.S. in Communications Media
Casey Ryan Olma, Deer Run Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Oscar Karl Olsson, Wallwork Hall, B.S. in Applied Physics
Ezekeal Michael Omasta, Warren Road, B.A. in Art/Studio
Alexis Morgan Ophaug, Blue Spruce Road, B.S. in Biology/Pre-Medical
Jacob Otto, Route Highway West, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Juanita M. Owens, Byron Court, B.A. in Criminology
Alyson Keck Pajak, Myers Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Amanda Leigh Palmer, Shady Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Maurice E. Palmer, Maple Street, B.A. in Sociology/Human Services
Alexa N. Pappal, Shaffer Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Lacey Storm Patton, Byron Court, B.S. in Nursing
Gary Lee Pease, Lingenfelter Road, B.S. in Safety Sciences
Ryan Tyler Penrose, Country Lane, B.S. in Accounting
Kaitlyn Elizabeth Phoebus, Oak Street, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Kellsey Jean Pieples, North 15th Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Andrew J. Piper, Wren Street, B.S.Ed. in Music Education
David Louis Piper, Walnut Street, B.S. in Finance
Luke David Piper, Wren Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Elizabeth Catherine Pivetz, North 9th Street, B.S. in Nursing
Jonathan Edward Pivetz, North 9th Street, B.A. in English /Pre-Law
Garrett S. Pizarchik, East Pike Road, B.S. in Safety Sciences
Olivia Morgan Potter, Home Street, B.A. in History
Jingji Quan, Dolores Circle, B.S. in Hospitality Management
Cassandra Lee Radzanowski, Pine Street, B.S. in Accounting
Johanna Helena Mary Rahkonen, Diamond Avenue, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Fahmeed Ur Rahman, Oakridge Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Brian T. Ranck, South 7th Street, B.S. in Safety Sciences
Jeremy Rearick, Hood School Road, B.A. in Criminology
Johnathan Boyd Reinard, Helman Road, B.A. in Criminology
Matthew David Rethi, Water Street, B.S. in Safety Sciences
Ashlee A. Rice, Ann Circle, B.S. in Biology/Pre-Medical
Ethan John Robinson, South 8th Street, B.S. in International Business
Jade Marie Robinson, Mary Ellens Place, B.S. in Child Development and Family Relations
Nicole Alexandria Rybar, Centennial Drive, B.S. in Communications Media
Jesse Patrick Scanga, Chestnut Street, B.S. in Safety Sciences
Jillian Lee Schneider, Warren Road, B.S. in Communications Media
Mary Theresa Seckar, Holly Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Trevor Jeffrey Sheesley, Allen Bridge Road, B.S. in Nursing
Elyse Shirley, Rural Gardens Court, B.A. in English/Writing Studies
Lisa Dawn Shirley, Country Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Marietta Elizabeth Shirley, Rural Gardens Court, B.A. in Psychology
Amy Michelle Shultz, Holly Street, B.S. in Safety Sciences
Robert John Simon, Cresswell Road, B.S. in Safety Sciences
Christopher Scott Simpson, Simpson Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Lacey Sinclair, Canterbury Commons, B.A. in Theater
Carley Jean Smathers, Simpson Road, B.A. in Criminology
Lindsey Nicole Smathers, Simpson Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Jonathon Ray Smith, Parkwood Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Rebecca Lea Smith, West Pike Road, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Alexandra Anne Sobolewski, Nicola Lane, B.S.Ed. in Music Education
Madeline Rose Spearman, Spearman Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Brittany Nicole Spencer, Blairton Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Katie Elizabeth Stanko, South 11th Street, B.A. in Psychology
Leslie Grace Stapleton, Hamilton Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Alexander Karol Staszkiewicz, School Street, B.A. in Philosophy
Brent Robert Stevens, School Street, B.A. in Economics
Ronald Clair Stewart, Spence Road, B.S. in Biochemistry
Sarah Morgan Stewart, Fulton Run Road, B.S.Ed. in Art Education
Emily E. Stilwell, Indiana, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Steven Eric Stitt, Coates Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Eric W. Strittmatter, South Coulter Avenue, B.A. in Computer Science
Jozzie Nicole Stuchell, Peterman Road, B.S.Ed. in English Education
Matthew Robert Sulkosky, Lazor Street, B.S. in Mathematics
Jennifer Ann Sullivan, Twolick Drive, B.A. in Criminology
Renee Catherine Swartz, Stannard Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Garrett F. Tanner, View Street, B.S.Ed. in Business Education
Damarla Jo Taylor, Briarwood, Undeclared College of Health and Human Services
Stephen Paul Tegethoff, Shady Drive, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Justin Eugene Thomas, Gorman Avenue, B.S.Ed. in Biology Education
Josephine Siena Tidwell, Old Route 119 Highway North, B.A. in Theater
Emily Joseph Tocci, Five Points Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Christopher David Townley, Oak Street, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems
Dylan Jacob Toy, 5th Avenue, B.A. in Criminology
Sharise Kathleen Troup, Georgetowne Village, B.A. in Criminology
Shawn Carl Trout, North 8th Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Anne Cameron Ursu, Washington Street, B.F.A. in Music Performance
Mary Katherine Ursu, Gompers Avenue, Undeclared College of Fine Arts
Teddi Kathleen Valeski, Marion Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Molly Marie Vanderneck, Chestnut Street, B.S. in Nursing
Ebonie Lashell Vann, , B.A. in Criminology
Maxwell Varner, Five Points Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Kimberly D. Waddy, Roush Drive, B.S. in Management Information Systems
Amanda J. Wadsworth, College Lodge Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Amanda Leigh Wagner, Warren Road, B.S. in Accounting
Tong Wang, Lucerne Road, B.S. in Hospitality Management
Sean P. Ward, Madison Circle, B.A. in Geography/Economic Geographer
Annie E. Wardrop, Water Street, B.A. in Sociology
Naporje Dominique Washington, Oakland Avenue, B.A. in Sociology
David Paul Watters, South 3rd Street, B.S. in Safety Sciences
Tiffany Jane Wells, East Pike Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Stephanie J. Wingerter, Sleepy Hollow Road, B.S. in Nursing
Kevin Ray Winters, Winterfield Road, B.S. in Management Information Systems
Kylle Shannon Wolfe-Fee, Parks Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Kyle Anthony Wright, North 8th Street, B.S. in Safety Sciences
Shannon Marie Wright, South 7th Street, B.S. in Safety Sciences
Martha Jane Wunz, Oriole Avenue, B.S. in Nursing
Jeremy J. Yagle, Chestnut Street, B.S. in Mathematics
Boo Yu Yong, Carriage House, B.S. in Finance
Naomi Lynn Yurga, Curry Run Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Michael A. Zuzack, Church Street Fl, B.S. in Business Technology Support
Cassandra Marie Swatsworth, Crimson Hawks, B.S. in Natural Science
Anna Leigh Zilinskas, Oak Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Josephine

Brandon Mark Tomachek, Jasen Street, B.S. in Accounting

Kent

Paula Renae Stewart, Mill Street, B.S. in Hospitality Management

Lucernemines

Celeste Rose Catalano, 9th Street, B.S. in Mathematics/Applied Mathematics
Cortney Renee Fry, 4th Street House, B.S. in Nursing
Angela Lynn Gray, , B.S.Ed. in Spanish Education
Keith James Reiter, , B.A. in Criminology

Marion Center

Nathan Chad Black, Nichol Road, B.A. in Criminology
Reed T. Bonnet, Ambrose Road, B.S. in Communications Media
Emilie Jane Borst, Pearce Hollow Road, B.S. in Finance
Nicole Marie Busovicki, Bethel Church Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Breanne Rene Denning, Pearce Hollow Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Ian John Fisher, Main Street, B.A. in History
Meggan Stephanie George, Riddle Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Megan Renee Getty, , B.S. in Nursing
Zoe Frances Hermann, Wrigden Run Road, B.S. in Communications Media
Rachel Allison Kundla, Hartman Road, B.A. in Criminology
Kristen Nicole Martin, Skyline Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Levi Daniel McClure, Wrigden Run Road, B.S. in Nursing
Michael Bradley Packer, Pearce Hollow Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Kellie E. Ruffner, Skyline Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Kelsey Lee Sevin, Patrica Drive, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Jennifer Jo Skultety, Glenn Drive, B.S. in Communications Media
Cory Michael Stewart-Leydic, Richmond Road, B.S.Ed. in Music Education

Penn Run

Jordan Lee Alsop, Sportsman Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Breanne Michele Cameron, Chestnut Ridge Road, B.S. in Safety Sciences
Rebecca Susann Clement, South Harmony Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Adam John Clevenger, Rich Hill Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Hannah Lee Cramer, Route 553 Highway, B.A. in Art/Studio
Matthew John Cramer, Route 553 Highway, B.A. in Psychology
Garrett Paul Dabella, Chestnut Road, B.S. in Safety Sciences
Stefanie M. Doyle, Route 553 Highway, B.A. in English/Writing Studies
Suzanne Kay Drahnak, , B.S. in Disability Services
Jedidiah Thomas Fetterman, Nursery Road, B.A. in Philosophy
Courtney A. Fiechuk, Route 553 Highway East, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Taylor Renee Jones, Allison Road, B.A. in Religious Studies
Tina Marie Kelly, Route 422 Highway East, B.S. in Disability Services
Matthew Scott Lucas, Route 259 Highway, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Megan R. Marshall, Route 553 Highway, B.S.Ed. in English Education
Kelly Anne Morfenski, Cameron Bottom Road, B.S. in Nursing
Anthony W. Peadick, Hummingbird Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Rachael Mairead Reilly, Nolo Road, B.S.Ed. in Business Education

Pittsburgh

Alec Mewborn El, Graham Boulevard, B.S. in Hospitality Management

Robinson

Aaron Matthew Knapic, Harrison Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Rochester Mills

Chelsey Ann Baun, Richmond Road, B.A. in Sociology/Human Services

Rossiter

Kyle Eugene Boozer, Hillman Road, B.A. in Criminology
Tabitha Lynn Bowers, Hillman Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Tawnee Raye Bowers, Hillman Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Mesha Bernadette Brink, Stonetown Road, B.A. in Psychology
Hollyann Autumn Setree, Smyerstown Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Darlene Kathryn Temchulla, Pollock Road, B.A. in English/Writing Studies
Tiffany Louise Weston, Gaston Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences

Saltsburg

Faith E. Bobbitt, Bush Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Cory D. Clawson, Nowrytown Road, B.S. in Accounting
Marie Elizabeth DiLascio, 10th Street, B.S. in Nursing
Sara Lynn Dilascio, 10th Street, B.A. in Psychology
Emory Paul Eicher, Walnut Street, B.S. in Business Technology Support
Nicole Lynn Fink, Old Cemetery Road, B.A. in History
Kaitlyn Anne Frassenei, 10th Street, B.S. in Athletic Training
Robin Dawn Fulmer, Point Street, B.S. in Nutrition
Justin Andrew Gould, Market Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Ashley Rebekah Hanzes, Walnut Street, B.S.Ed. in Art Education
Kelly Marie Keibler, Tunnelton Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Monica Giuliani Messaros, Perrysville Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Brandi Ann Marie Muffie, Saltsburg Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Rachel Elizabeth Pommer, Market Street, B.A. in Criminology
Cassie Genna Ulisse, Moween Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Bryana Grayce Urban, Salt Street, B.A. in Anthropology

Shelocta

Bethany Nicole Aikins, Sheasley Hill Road, B.S. in Respiratory Care
Josie Marie Bash, West Union Road, B.A. in Sociology
Sheldon Reed Bennett, Idaho Road, B.S. in Safety Sciences
Brittany M. Byrd, Oak Hill Road, B.S.Ed. in Art Education
Paige Marie Cashdollar, Windy Flats Road, B.F.A. in Art Studio
Jessie Dean Cunkelman, Blakley Road, B.S. in Safety Sciences
Clinton James Deemer, North Ridge Road, B.S. in Safety Sciences
Jeniece Kaye Duchon, Old Route W, B.S.Ed. in Art Education
Matthew J. Leigey, Chestnut Flat Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Violet Cheryl Lloyd, McCreight Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Aaron William Marshall, Sportsman Club Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Nicole Elizabeth McCullough, Millen Road, B.S. in Safety Sciences
Susannah Grace Rosenberger, Craig Road, B.S.Ed. in Physics Education
Brandy Lee Rummel, Willow Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Maria Christine Sorce, Old Route 56 Highway West, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Caroline Ellen Speer, Windy Ridge Lane, B.A. in Sociology/Human Services
Leah Marie Steetle, Craig Road, B.A. in Sociology/Human Services

Smicksburg

Kevin R. Ammons, Highland Street, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Julia Ann Bailey, Route 954 Highway North, B.A. in Biology
Michael A. Lockhart, Route 210 Highway, B.A. in Criminology
Megan Sarah McCully, Gahagan Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Alyssa Ann Skamai, Route 954 Highway North, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Justina Marie Skamai, Route 954 Highway North, B.S. in Athletic Training
Matthew Ryan Yeomans, Wells Road, B.S.Ed. in Art Education

Jefferson

Big Run

Laura Corin Sproull, Union Street, B.S. in Communications Media

Brockway

Chelsea Rae Bailey, Horizon Drive, B.S. in Marketing
Megan Christina Gallagher, Kerr Street, B.S.Ed. in Music Education
Laura Elizabeth Mancuso, Main Street, B.S. in Nursing
Derek Thomas Miksich, Brock Street, B.S. in Accounting

Brookville

Bryan C. Blanchard, Wayland Lane, B.S. in Communications Media
Cassandra Marie Confer, Route 322, B.A. in History
Leah Morgan Dietrich, Hastings Street, B.S. in Interior Design
Erik Scott Foulkrod, Green Road, B.A. in Psychology
Andrew Curtis Glinkerman, Jefferson Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Matthew James Heer, Main Street, B.S. in Communications Media
Amanda Elizabeth Henretty, Fog Hollow Lane, B.S. in Interior Design
Lindsay Ann McManigle, Route 36, B.S. in Nursing
Timothy Nicodemus Pryor, North Pickering Street, B.S. in Management Information Systems
Chadwick Lee Schuckers, Belgiumtown Road, B.A. in Political Science
Shannon Dawn Shaffer, Ramsaytown Road, B.S.Ed. in Music Education
Meagan Marie Shaw, Pennsylvania Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Logan Taylor Snell, Clark Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jessica Dawn Williams, Spencer Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Falls Creek

Chelsea Florence Uhl, Sandstone Drive, B.A. in Psychology

Knox Dale

Isaac Joel Lindemuth, , B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Punxsutawney

Michele M. Armstrong, Graffius Avenue, B.A. in Psychology
Danyka Aleigh Barnett, Mohney Road, B.A. in Sociology/Human Services
Nicole Lynn Battestilli, Pine Street, B.A. in Theater
Troy Allen Berkey, Meadow Road, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Brandon Joel Bish, Pennsylvania Avenue, B.S. in Accounting
Dakota Robert Bish, South Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Skylar Robert Bish, South Main Street, B.S. in Accounting
Katlyn Marie Cekovsky, Big Run Road, B.S. in Nursing
Benjamin Alex Childs, Charles Street, B.A. in Psychology
Michael Marcus Cook, Stake Drive, B.A. in Criminology
James Tyler Cooper, Center Street, B.S. in Biology
Jason Matthew Craft, South Jefferson Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Lauren Mae Dale, Graffius Avenue, B.S. in Nursing
Kira Leigh DeChurch, , B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Michael David Depp-Hutchinson, Woodland Avenue, B.A. in Theater
Danica Lynn Ference, G and South Road, Undeclared College of Education and Educational Technology
Spencer Alexander Fiumara, Highway Barn Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Augusta Quinn Geer, East Mahoning Street, B.S.Ed. in Art Education
Hannah Lynae Giavedoni, Horatio Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Eric Charles Gross, Apple Street, B.S. in Management/General
Claira Jean Heitzenrater, North Main Street, B.F.A. in Art Studio
Cheyenne Star Helman, Hillman Road, B.S.Ed. in Art Education
Kaylynn Regina Keeley, Horatio Street, B.S. in Hospitality Management
Laura Jane Keeley, Horatio Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Clint James Lingenfelter, Sprankle Mills Road, B.S. in Natural Science
Krista Leeann Lowry, Forest Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Michael David Matthews, Harmony Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Dustin Mendus, Elk Run Avenue, B.A. in Geography
Jordan Anthony Mesoraco, Erie Lane, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Austin Clifford Neigh, Ash Lane, B.A. in Criminology
Lynn Marie Peachey, Lincoln Way, B.S. in Nursing
Devan James Penman, East Liberty Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Heather Lynn Phillips, South Main Street, B.S. in Accounting
Matthew Christopher Plourde, Parks Avenue, B.S. in Hospitality Management
Luke Andrew Prutznal, Scotland Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Heath Garrett Reed, North Enterline Road, Undeclared College of Education and Educational Technology
Bradley Thomas Renwick, Rose Terrace, B.S. in Safety Sciences
Tania M. Rickard, North Findley Street, B.S. in Accounting
Tonya Lynn Ritchey, Laurel Ridge Road, B.A. in Criminology
Chelsea Dawn Shaffer, Laurel Ridge Road, Undeclared College of Health and Human Services
Allison Shields, Aspen Road, B.A. in Journalism
Jacqueline Marie Sikora, Pine Street, B.A. in Sociology/Human Services
Zachery Charles Smith, Ridge Road, B.S. in Marketing
Shawn Thomas States, Grace Way, B.S. in Accounting
Amber Marie Stephens, Spring Road, B.A. in Criminology
Blaze Kayn Sterling, King Road, B.S. in Computer Science/Applied
Mason Cooper Stiver, Porter Road, B.S.Ed. in Music Education
Robert Charles Tucker, Winslow Street, B.A. in History
Megan Elizabeth Uplinger, Creek Drive, B.A. in Sociology/Human Services
Lindsay Ray Woodbury, East Liberty Street, B.S. in Biology
Tara Rana Yoder, Route 36, B.A. in Asian Studies

Reynoldsville

Tiffany D. Bartlett, Brown Street, B.A. in Psychology
Jodi Lynn Speck, Pardus Road, B.S. in Interior Design

Ringgold

Austin Thomas Weaver, Pheasant Hollow Road, B.A. in Asian Studies

Sigel

Samantha Jo Ellis, , B.S. in Nursing
Abbey Jane Smith, Route 36, B.S. in Nursing

Sprankle Mills

Dana Alan Huber, Sprankle Mills Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Stump Creek

Aaron Robert Douthit, 6th street, B.S. in Nursing

Summerville

Gregory James Dinger, Dinger Lane, B.S.Ed. in Music Education
Eden Renee Kahle, Kahle Road, B.A. in Journalism
Karli Lynn Spangler, Shields Road, B.S.Ed. in Music Education
Michele Lynn Troutman, Fenstermaker Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Sykesville

Michael James Yamrick, East Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Walston

Jennifer L. Smith, Cut Lane, B.S.Ed. in English Education
Chanie Marie Spearing, , B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Juniata

East Waterford

Kelsey Mae Long, Route 75 South, B.S. in Nursing

Mifflin

Ashley Renee Kipp, Crestview Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Mifflintown

Courtney L. Cramer, Cramer Road, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Ashlee Marie Leister, Lehman Drive, B.S. in Communications Media

Lackawanna

Carbondale

Kathryn Lynn Cosgrove, Canaan Street, B.S. in Fashion Merchandising

Clarks Summit

Christina Maria Krut, Clark Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Katherine Helen Stevens, Forest Acres Drive, B.S. in Athletic Training

Clifford Township

Nicole Elizabeth Bruce, Elkdale Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dalton

Morgan Charles Chase, Church Street, B.A. in Theater
Julia Elizabeth Farrar, Turnpike Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jessup

Frederick P. Mitchell, Katherine Drive, B.S. in Communications Media

Mayfield

Emily A. Port, Poplar Street, B.A. in Economics

Olyphant

Marissa Lynn Malaski, Sturges Road, B.S.Ed. in Music Education

Scranton

Nicole Elizabeth Knecht, Penn Avenue, B.S. in Nursing
Kaytlen M. Powers, Wheeler Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Rebecca Eileen Reed, Amherst Parks, B.S. in Nutrition/Dietetics

South Abington Township

Leah Catherine Burke, Delin Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Katherine Ann Carter, Edgewood Drive East, B.S. in Hospitality Management

Spring Brook Township

Briana Marie Spitzer, Harriet Drive, B.S. in Communications Media

Waverly

Cassandra Lynn McDonald, Academy Street, B.S. in Nursing

Lancaster

Brownstown

Elizabeth C. Davis, South State Street, B.S. in Nursing

Columbia

Morgan Elizabeth Difenderfer, Willow Lane, B.S. in Nursing

Denver

Holli Ann Hess, Country Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Andrew John Trefny, North 4th Street, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

East Earl

Bryan Scott Sweigart, Martin Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

East Petersburg

Nicolas John Fillgrove, State Street, B.A. in Psychology

Elizabethtown

Derrick Anderson, Sunrise Boulevard, B.S. in Management/General
Alyssa Rose Detz, Mulberry Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Kelsey Marie Hayden, Hillcrest Lane, B.S. in Biology/Pre-Medical
Elijah James Martin, Conoy Avenue, B.A. in Art/Studio
Weston Tillman Parrett, Brookview Circle, B.S.Ed. in Music Education
Nicholas John Reginella, Ridge Road, B.S.Ed. in Music Education
Laura R. Shinn, Persimmon Lane, B.S.Ed. in Art Education
Nathan Gregory Wahl, Stonemill Drive, B.A. in Criminology

Ephrata

Andrew John Love, South State Street, B.A. in Criminology
Caitlin Marie Voigt, Windsor Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kinzers

Emily Marie Kurtz, Old Philadelphia Pike, B.S. in Nursing
Mitchell Elias Stoltzfus, East Newport Road, B.A. in Criminology

Kirkwood

Zachary Cliff Henderson, Sproul Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lancaster

Lauren E. Alshouse, Old Farm Lane, B.A. in International Studies
Laura Nicole Bair, Henry Court, B.S. in Nursing
Joshua Bellamy, Wilderness Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts
Zaimary Ann Colon, Nolt Road, Undeclared College of Health and Human Services
Alexandra Gagnon, Bentley Lane, B.S. in Marketing
Jennifer Gongora, Greenland Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Jasmine Marie Jordan, Hedgewood Court, B.S. in Child Development and Family Relations
Katelyn Anne Kaufman, Krystle Drive, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Andrea Leigh Kline, Woodbine Boulevard, B.S. in Hospitality Management
H. Donald Knee, West Walnut Street, B.A. in Criminology
Harmony Ann Lesoken, Ice Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Tiffany Rose McTigue, Derbyshire Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Christian Nolan Minich, Fleetwood Drive, B.A. in Philosophy
Alexandra Kathryn Moore, Apple Blossom Drive, B.S.Ed. in Deaf Education
Anne Kathryn Nugent, Sheaffer Road, B.A. in Sociology/Human Services
Nicholas Victor Oberholtzer, Ridings Way, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Alexander Louis Papadoplos, Geraldson Drive, B.S. in Accounting
Paige Elizabeth Richards, Pickering Trail, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Gabriellea Katelynne Sanchez, Ice Avenue, B.S. in Human Resource Management
Kylie Marie Sheesley, Pearl Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Tierra Elise Shelley, South Prince Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Abigail Mae Smeltz, Crooked Oak Drive, A.A. in General Studies
Mindy Jolene Stipe, Richmond Road, B.S. in Hospitality Management
Tam Thanh To, Springton Way, B.S. in Communications Media
Blake Edward Tressler, Great Lawn Circle, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Matthew H. Trinh, Sunset Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Tamara Janine White, Old Philadelphia Pike, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Miranda Lane Wortel, Bowman Road, B.S. in Hospitality Management
Morgan S. Zymnis, Tanglewood Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Landisville

Logan Austin Smith, Greens Avenue, B.S. in Marketing
William Matthrew Uehlein, Snapper Dam Road, B.A. in Criminology
Heidi Michelle Zibura, Farmington Place, B.S.Ed. in English Education

Leola

Koshoua Pha, Amanda Avenue, B.S. in Respiratory Care

Lititz

Sarah Ann Bedwell, Windsor Lane, B.A. in Honors Program in Psychology
Jenna Marie Burger, Koser Road, B.S.Ed. in English Education
Nicole Kathryn Cornack, Courthouse Circle, B.S. in Interior Design
Alexandra Victoria Freeman, Ashton Place, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Megan Emily Hart, Iron Horse Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Ethan Nicholas Henny, Buckfield Drive, B.A. in Criminology
Alaina Marie Howse, Longenecker Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Hannah Jo Jackson, Sunset Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Alexis Lynn Leed, Rosemont Drive, B.S. in Nursing
Michael James McDowell, Barrow Circle, B.S. in International Business
Margaret Ann Westwood, Diane Avenue, B.S. in Marketing
Emily Elizabeth Wood, Field Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Manheim

Alexa Michelle Campbell, Pleasant View Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Lowen David Johnson, North Colebrook Road, B.A. in Criminology

Marietta

Rita Amato, Rock Point Road, B.S.Ed. in Spanish Education
Joseph P. Yatsko, Countryside Lane, B.S. in Marketing

Mount Joy

Hayden Daniel Gerhart, Rhoda Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Sarah Elizabeth Perini, Silverleaf Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Danielle Maria Truett, North Barbara Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Christopher Evan Yowler, West Main Street, B.A. in Criminology

Mountville

Ashley Nicole Cheney, Orkney Road, B.S. in Marketing
David DiLouie, Primrose Lane, Undeclared College of Fine Arts

Narvon

Heath Brandon Weaver, Glen Oaks Drive, B.S. in Communications Media

New Holland

Brittany Elizabeth Appleyard, West Fulton Street, B.A. in Criminology
Ashley Raven Marshall, Lavender Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law
Emily Bryn Spencer, West Conestoga Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

New Providence

Sarah Louise Hohenwarter, Truce Road, B.S. in Accounting

Peach Bottom

Douglas Clark Risk, Haines Station Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Keri Ann Swisher, Fulton Inn Road, B.A. in Sociology

Quarryville

Emily Caitlin Ellis, Rineer Road, B.S. in Nutrition
Charles Alexander Fisher, Groffdale Road, B.S. in International Business

Reinholds

Bethany Anne Longer, North Ridge Road, B.A. in Psychology
Lindsey Strause, Red Fox Court, B.A. in Sociology/Human Services

Salunga

Kaitlin Marie Haines, West Broad Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Strasburg

Lindsay Elizabeth Binder, Coppersmith Lane, B.S. in Nursing
Taylor L. Wimer, Village Road, B.S. in Nursing

Lawrence

Edinburg

Steven Craig May, Leslie Drive, B.S. in Biochemistry

Ellwood City

Jocelyn Raye Figurel, Division Avenue, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Melissa Ann Gretch, Harmony Fisher Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Kristen Donell Kozminski, Stiefel Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Rachel Rochelle Schuster, Smith Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Enon Valley

Courtney Diane Vela, Cherry Hill Road, B.S.Ed. in Art Education

New Castle

John W. Beatty, Sunnyside Road, B.S. in Safety Sciences
Matthew Ryan Bobic, Sumner Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Gabriella Jean Bonelli, Old Pittsburg Road, B.S. in Disability Services
Kirsten Marie Brenneman, Sumner Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Kelsey Maureen Garmon, East Clen Moore Boulevard, B.S. in Nutrition/Dietetics
Jaclene Rose Joseph, East Fairfield Avenue, B.S. in Communications Media
Marissa Lyn Masterson, Gardner Stop Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jarrod Michael McCormick, Martha Street, B.S. in Accounting
Tiffany Marie Murphey, Moravia Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Michael Glenn Myers, Rogers Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Ashley Christina Pence, Blackberry Lane, B.S. in Child Development and Family Relations
Brittany Lynn Redmond, Harlansburg Road, B.S. in Nutrition
Amanda Lynn Shaffer, Joyce Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Dustin Allen Smith, Mount Hope Road, B.A. in History

Pulaski

Grey David Berrier, Shenango Street, B.S. in Finance

Volant

Kaitlin Joanna Martin, Martin Lane, B.S. in Nursing

Wampum

Rachel Suzanna Scherer, Halltown Road, B.A. in Anthropology

Lebanon

Annville

LaToya Elizabeth Blakey, Jonestown Road, B.A. in Psychology
Rachel Nicole Laudermilch, Hartford Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Cleona

Hannah Kathryn Woodward, West Elm Street, B.S. in Marketing

Fredericksburg

Joel Edward Heckman, Spruce Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jonestown

Katie Elizabeth Eisenhour, Awol Road, B.S. in Respiratory Care
Shawn Patrick Rooney, Lickdale Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Lebanon

Lauren Elizabeth Earle, Ironmaster Road, B.A. in Psychology
Andrew William Erway, Elm Street, B.S.Ed. in Spanish Education
Nicole Marie Groh, Hartman Lane, Undeclared College of Health and Human Services
Brianna Natasha Harris, Crestview Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Craig Anthony Hartman, Eastfield Drive, B.S. in Athletic Training
Adam Daniel Hartzell, Eastfield Drive, B.A. in Criminology
Kaela Marie Hogue, Church Street, B.S. in Marketing
Alisha Marie Johnson, North 9th Street, B.S. in Geology
Stuart Michael Koch, Oak View Court, B.A. in Criminology
Susan Jean O'Toole, Aspen Lane, B.S.Ed. in Middle Level Education/English-Language Arts
Kelsey Morgan Peters, Larch Circle, B.S. in Communications Media
Jenna Anne Sauder, North 8th Avenue, B.S. in Communications Media
Jessica D. Stachura, East Brookfield Drive, B.A. in History
Victoria Ann Wagner, Kimmerlings Road, B.S. in Nursing

Myerstown

Elizabeth Sova, Ladybug Lane, B.S.Ed. in Art Education

Newmanstown

Ashley Nicole Weidman, Village Drive, B.A. in Psychology

Palmyra

Nicholas Michael Bare, Apple Blossom Lane, B.S. in Nutrition
Savanna Rachelle Bonds, Kreider Lane, B.S. in Mathematics
Jennifer Marie Hicks, Oak Lane, B.S. in Nursing
Casey Leigh Keshner, Miller Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Justin Stone McFail, Kingston Drive, B.S. in Nursing
Luke Michael Scipioni, South Grant Street, B.S. in Nursing

Lehigh

Alburtis

Nathaniel A. Moser, Woodside Avenue, B.A. in Theater

Allentown

Donovan Thomas Baatz, North Muhlenberg Street, B.A. in English /Pre-Law
Cameron Michael Baillie, Ascot Circle, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Courtney Jo Fillman, Lone Lane, B.S.Ed. in Deaf Education
Emily Rose Gagliardi, Windermere Avenue, B.A. in Psychology
Gabriella Nicole Guttman, Edgemont Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Devin Dean Jepson, Suncrest Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Jonalyn Kasander, Flexer Avenue, B.A. in Art/History
Jamie Lynn Kemmerer, Cleveland Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Amy Virginia Marsella, North Broad Street, B.A. in History
Caroline Debra O'Donnell, Azalea Road, B.A. in Psychology
Amy Lynn Oplinger, Whitehall Avenue, B.S.Ed. in Spanish Education
Nathan Alexander Rector, Woodside Court, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Zachary Robert Selkregg, Cypress Street, B.S. in Accounting
Jason A. Susko, College Heights Boulevard, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
James Max Thiel, Andrea Drive, B.A. in Psychology
Christopher Mark Walczer, Muth Circle, B.S. in Hospitality Management

Coopersburg

Brandy Lynn Spangenberg, Springfield Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Coplay

Lauren Ann Brosky, Clearview Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Emmaus

Alyssa Nichole Funk, Lawrence Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Kelly Ali Nonnemacher, Franklin Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Stephanie Lauren Ritter, Lawrence Drive, B.S.Ed. in Art Education
Carly Jean Smith, Meadow Lane, B.S. in Interior Design

Germansville

Marah Ashley Hoffman, Germans Corner Road, B.S. in Marketing

Macungie

Molly Beth Carraher, Oak Hollow Lane, Undeclared College of Health and Human Services
Meredith Ann Corbet, Fresh Meadow Drive, B.S. in Hospitality Management
Dondrae D'Marlo Leckie, Lincoln Drive, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Madeline Noelle Levis, Cross Creek Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Michael John Stewart, Hillcrest Drive S, B.S. in Accounting

New Tripoli

Kyra E. Barron, Vixen Court, B.S. in Communications Media
Teal Elaine Golden, Flint Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Michael S. Hatcher, Crestview Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Melissa Lynn Wessner, Bittners Hill Road, B.S. in Nursing

Orefield

Zane Basile, Jordan Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Nichole Teresa Boger, Rose Lane, B.S.Ed. in Music Education
Catherine Ann Caffrey, Rebecca Lane, B.S. in Communications Media
Nicholas Alan Gustafson, Windy Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Nicole Jennifer Horvath, Boxwood Court, B.S. in Communications Media
Jacob Alexander Kasprenski, Xmas Tree Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry
Laura Patrice McFadden, Meadow Drive, B.S. in Communications Media
Emily Nicole Parker, Shankweiler Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Schnecksville

Beth Lindsey Anderson, Hoffman Drive North, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Alyssa Lorah Armstrong, Fells Creek Road, Undeclared College of Health and Human Services
Kiersten Jan Brobst, Hoffman Drive S, B.S. in Nutrition/Dietetics
Janelle Marie Stayt, Kistler Road, B.S. in Marketing
Elizabeth J. Todd, Foxcroft Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Slatington

Kaitlyn Lee Hoch, Clover Hollow Road, B.S. in Nursing

Wescosville

Larissa Elizabeth Rosendale, Andrea Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Erica Miller White, Jaime Circle, B.A. in Art/Studio

Whitehall

Gina Marie Basile, Pennsylvania Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Kristen Alycia Howett, Lincoln Place, B.S. in Biology/Pre-Medical

Zionsville

Crystal Lynn Shearer, Kohler Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Luzerne

Bear Creek Township

Megan Elizabeth Thompson, Bear Creek Boulevard, B.S. in Child Development and Family Relations

Dallas

Travis Joseph DeBona, Upper Demunds Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Victoria Lynn Mosca, Doe Drive, B.A. in English /Pre-Law
Rachel Nilsson, Lake Catalpa Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Drums

Nicole Marie Kreckie, North Old Turnpike Road, B.A. in Criminology
Mollie Sessions, Autumn Fern Court, B.S. in Disability Services

Hanover Township

Nicholas Marsellas, Graham Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Erin Elizabeth Noonan, Abraham Avenue, B.S. in Communications Media

Hazleton

Victoria Frances Bene, North James Street, B.S. in Accounting
Maria R. Chirico, Saint Angela Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Katherine Dolman, East 5th Street, B.S. in Fashion Merchandising
Matthew John Mitchell, Branch Street, B.S.Ed. in Music Education

Kingston

Victoria Elizabeth Lewis, Reynolds Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Larksville

Kevin Joseph Dougherty, Jeffrey Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Mountain Top

Victoria Lynn Lorenz, Yorktown Road, B.S. in International Business
Shane M. Skonieczki, Woodberry Drive, B.S. in Chemistry/Pre-Medical

Nanticoke

Megan Joan Bogdan, Kosciuszko Street, B.S. in Nursing
Alyssa L. Degosky, South Hanover Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Joseph Gregory Hart, River Street, B.S. in Marketing
Charles Michael Voyton, South Market Street, B.S. in Biochemistry

Nescopeck

Caitlyn Joy Bonk, 4th Street, B.S. in Nursing

Pittston

Stephanie Bartz, 4th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Jenny Lynn Chaump, Mitchell Street, B.S. in Respiratory Care

Shavertown

Stephanie Blannard, Weavertown Road, B.S. in Communications Media

Shickshinny

Jill Ann Franklin, Silo Road, B.S. in Hospitality Management
Alanna Marie McCabe, , B.A. in Political Science/Pre-Law
Robert Perry, Silo Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Katherine A. Swiatek, Hunlock Harveyville Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sweet Valley

Shawni Janae Scott, Main Road, B.A. in Anthropology

Swoyersville

Brooke Gibson Coslett, Bond Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law

Wapwallopen

Elisa D. Laird, Mulholland Drive, B.S. in Nursing
Melanie Rose Laird, Mulholland Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

West Wyoming

Kevin Zielinski, West Sperling Street, B.A. in Criminology

White Haven

Ellora Catherine Pollard, Caplos Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts

Wilkes Barre

William Martin Bennett, Hill Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Ryan John Everett, South Grant Street, B.A. in Honors Program in Psychology
Erin L. Koolman, Miner Street, B.S.Ed. in Music Education

Lycoming

Cogan Station

Olivia Shea Smith Dabney, Heim Road, B.S. in Nursing

Linden

Brittany Nichole Persun, Yergers Road, B.A. in Art/Studio
Eric Robert Wright, North Route 220 Highway, B.A. in Criminology

Montgomery

Amanda Joy Blaker, High Street, B.S. in Chemistry/Pre-Medical
Jessica Ashley MacPhail, Jarrett Lane, B.S. in Nursing
Daniel Benjamin Rosenbaum, Penn Street, B.S.Ed. in Music Education

Montoursville

Colin Michael Burger, Quaker State Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts
Edmund Ray Cooley, North Arch Street, B.A. in Criminology
Abigail Lynne Derone, Mulberry Street, B.S. in Hospitality Management
Taylor Lauren Dougherty, Bennett Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Marissa Mikelle Fagnano, Yeagle Road, B.A. in Anthropology/Archaeology
Sara Elizabeth Guthrie, Cedar Street, B.S.Ed. in Art Education
Brett Michael Levy, Stopper Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Angelique Jamila Montgomery, Fairview Drive, B.A. in Psychology
Jonathan David Montgomery, Fairview Drive, B.A. in Spanish

Muncy

Krystalin Noel Bower, John Brady Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Morgan Justice Eck, Shawnee Drive, B.A. in Psychology
Giuseppe Rosario Failla, Carrie Lane, B.A. in International Studies
Julie Nicole Kilgus, Murray Road, B.S. in Hospitality Management
Olivia Elizabeth Youngman, , B.S. in Computer Science/Applied

South Williamsport

Evan Alexander Ott, Pine Crest Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Williamsport

Brandon Trondell Andrews, Four Mile Drive, B.A. in Criminology
Alexandra Renee Bittner, Roseville Road, B.S. in Hospitality Management
Cassandra Michelle Fay, Hepburn Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Christian Justin Heyn, Grand Street, B.A. in International Studies
Naim J. Lucas, Elmira Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Sultan Aquil Nafis Magruder, Lafayette Parkway, B.A. in Psychology
Shelby Kathleen McMahon, Wilson Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Joshua Robert Traver, Lockcuff Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

McKean

Bradford

Hannah Marie Garrett, Euclid Avenue, B.A. in English/Film Studies
Elizabeth Ann Girard, Cornen Street, B.A. in Psychology
Theresa Hoffmann, Jackson Avenue, B.A. in English/Writing Studies
Megan Elizabeth McIntyre, Barbour Street, B.S.Ed. in English Education
Daniel Adam Romanelli, Bolivar Drive, B.A. in Geography/Environmental Geographer
Tynan John Shannon, Constitution Avenue, B.A. in Criminology
Alexander Michael Swackhamer, Totten Hollow, Undeclared College of Fine Arts

Kane

Kathryn Margaret Bizzak, Route 66, B.S. in Nursing
Kristen M. Geer, Welsh Street, B.S.Ed. in Art Education
Tara Elinor-Kae Gordon, West Pine Avenue, B.S. in Nutrition
Lauren A. Harvey, Hemlock Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Alan Christopher Kessler, South Edgar Street, B.S. in Biology/Cell and Molecular
Kalie Nadine Walter, Tionesta Avenue, B.S. in Marketing

Lewis Run

Erin Nicole Black, Beaver Drive, B.A. in Psychology
Shelby Lynn Runyan, Big Shanty Road, B.S.Ed. in Business Education

Mount Jewett

Emily Marie Carlson, , B.S. in Safety Sciences
Kelley Rae Chilson, McClellan Avenue, B.A. in Psychology

Smethport

Chelsea Catherine Becker, Christian Hollow, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Danielle Marie Nielsen, Hamlin Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Abigayle Louise Weaver, Route 46, B.S.Ed. in Music Education

Turtlepoint

Geoffrey Donald Chappell, Route 155, B.A. in Art/Studio

Mercer

Clark

Samantha Leigh Schultz, Lake Road, B.A. in Sociology/Human Services

Greenville

Zachary Gordon Candela, Taylor Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Kellie Violet Cusick, Vernon Road, B.S. in Marketing
Brett Allen Eddinger, Beatty School Road, B.S.Ed. in Biology Education
Jeremy Dale Fowler, Vernon Road, B.A. in Criminology
Joshua James Riffe, South Mercer Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Megan Kaye Webber, Meadowlane, B.S. in Nursing
Justin Christopher Wiley, Brentwood Drive, B.A. in Criminology

Grove City

Alexandria Marisa Buchanan, North Center Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Britt L. Kenniston, North Broad Street, B.S. in Nursing
Derek S. Kenniston, North Broad Street, B.A. in Criminology
Kelly Patricia McBryan, Forest Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Kaitlin Grace Torok, East Pine Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Hermitage

Christine Lee Ammer, Sample Road, B.S. in Communications Media
Rebecca L. Braymer, South Keel Ridge Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Michelle Lynn Diegan, Robertson Road, B.S. in Nursing
Brandi L. Hoffman, Easton Road, B.S.Ed. in Social Science Education/Sociology
Nickolaus Andrew Smigel, Greenwood Drive, B.A. in Criminology
Isaac James Tarbell, Reiber Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Zoe Evelyn Tarbell, Reiber Road, B.S.Ed. in Art Education
Jonna Ann Vellente, South Keel Ridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jamestown

Kathryn Odessa Hutchinson, West Jamestown Road, B.A. in Political Science

Mercer

Emily Nicole Deyarmin, Leesburg Grove City Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Blair Alyse Kosmowski, East Venango Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
David Justin Long, Oak Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Marshall Thomas McKean, Airport Road, B.S.Ed. in Art Education
Molly Samantha Vanwoert, South Pitt Street, B.S. in Communications Media

Sandy Lake

Gretchen L. Bence, Elbow Street, B.S. in Nursing
Collin F. Zelinsky, East Crawford Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Sharon

Brian James Bornes, Carley Avenue, B.A. in Journalism
Jenna Ann Lewis, Jefferson Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Gabrielle Marie Rahn, Heinz Avenue, B.S. in Hospitality Management

Sharpsville

Leah Lynn Angott, North Neshannock Road, B.S. in Hospitality Management
Amanda Marie Chamberlain, Kathy Lane, B.S. in Disability Services
Jocelyn Sierra Cocain, Laurel Drive, B.A. in Art/Studio
Kala A. Gardner, Clay Furnace Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Taylor Nicole O'Malley, Anchorage Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
KateLynn Page Pisarcik, Laurel Drive, B.A. in Criminology
Patrick Thomas Pryts, West Main Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Kerry Anna Ryan, South Walnut Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stoneboro

Logan Lindsay Lewis, Fredonia Road, B.A. in International Studies

Transfer

Nicholle Renee Dunn, Rutledge Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Nicole Marie Gregg, Crestview Drive, B.S. in Nursing
Alexandra Leigh Miller, Willadell Road, B.S. in Hospitality Management
Rebekah Danielle Schaaf, Rutledge Road, B.S. in Interior Design

West Middlesex

James William Forsythe, Campman Lane, B.A. in Criminology
Marla Ann Pivarnik, Mitchell Road, B.A. in Psychology
Amanda Elaine Quarterson, Bedford Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Mifflin

Belleville

Sean Charles Yoder, Front Mountain Road, B.A. in Journalism

Burnham

Robert Harold Thomas, 8th Avenue, B.A. in Criminology

Lewistown

Morgan Elizabeth Brown, Fairway Place, B.S. in Fashion Merchandising
Katelyn Leah Conner, Sandspring Lane, Undeclared College of Health and Human Services
Tyler Patrick Gantz, Packetboat Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Ellyn Margaret Geedey, Scenic Drive, B.A. in Psychology
Charles William Gehrett, Winding Way, B.S. in Applied Mathematics
Morgan Elizabeth Hess, Cliffside Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Mia Janelle Hooper, Highland Avenue, B.A. in Economics
Rebecca Jane Kifer, Ridgley Avenue, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Lucas J. Koontz, Ridge Runner Lane, B.A. in Criminology
Kyle Steven Lewis, South Grand Street, B.S. in Accounting
Darlene Pauline Lopez, West 5th Street, B.A. in Psychology
Chelsea David Mohr, Grand Parkway, B.S. in Interior Design
Trevor Jerome Shawver, South Main Street, B.A. in Philosophy/Pre-Law
Curtis Scott Wert, Snooks Hill Road, B.A. in Honors Program in Psychology

McClure

Erin Marie Confer, Underhill Road, B.S.Ed. in English Education
Kyle William Heane, Rum Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

McVeytown

Ashley Nicole Kitting, Bice Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Natalie Lynne Sweitzer, , B.A. in Criminology/Pre-Law

Milroy

Brittany Nicole Smith, North Main Street, B.S. in Biology

Newton Hamilton

Tabitha Joy Barrick, , B.S. in Accounting

Reedsville

Cindy L. Brown, Brittney Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Matthew David Brown, Brittney Lane, B.S. in International Business

Monroe

Canadensis

Ashley Marie McCoy, Rural Route 2, B.S. in Human Resource Management

Cresco

Emily Jane Clark, Henrys Crossing Road, B.S. in Biology

East Stroudsburg

Chloe Burke, Great Bear Way, B.S. in International Business
Rebecca Grace Canales, Monroe Lake Shores, B.S.Ed. in English Education
Shannon Nichole Cramer, Rural Route 8, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology
Nicholas Joseph Hardy, Evening Shade Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Sarah Ashleigh Hetu, Big Ridge Estates, B.S.Ed. in Art Education
Aleda K. Johnson, Rural Route 8, B.S. in Communications Media
Nadhirah Assata Norman, Haven Lake, B.A. in English/Writing Studies
Angelique Liana Riutort, Melvin Lane, B.A. in Sociology

Pocono Pines

Jonathan Howard Charleston-Coad, , B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Saylorsburg

Amber Ann Bittiger, Valley View Drive S, B.S.Ed. in English Education
Cale L. Craig, Parsons Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Stroudsburg

Alyssa Richman, Walbert Drive, B.S.Ed. in Art Education
Matthew Gilbert Walter, Ridge Road, B.A. in Economics
Lucas Emlyn Watson, Hillside Court, B.A. in Music

Tobyhanna

Micah Cora Alexander, Fairhaven Drive, B.A. in English /Pre-Law

Montgomery

Ambler

Wade Hedges Baily, East Francis Avenue, B.S. in Safety Sciences
Alyssa Marie Hutchinson, Cedar Hill Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jessica Lauren James, Stongs Lane, B.S. in Nursing

Audubon

Alexander William Cummings, Bettie Lane, B.A. in History
James Albert Million, Mockingbird Lane, B.S. in Marketing

Bala Cynwyd

Alexis Danielle Santos, Bala Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Blue Bell

Olivia Manzo, Copper Beech Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Rachel Louise Marinari, Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Cheltenham

Patrick James McCann, Boyer Road, B.A. in Criminology
Connor Francis Ruch, Elm Avenue, B.S. in Management/General

Collegeville

Claire L. Amico, Westover Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Idamarie Desiree Arici, Vincent Drive, B.A. in Journalism
Rachael Elizabeth Masterson, Vincent Drive, B.A. in Political Science
Margaret Brianna Rauh, Wynnewood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Colmar

Katelyn Marie Krissinger, General Forst Drive, B.S. in Accounting

Conshohocken

Allison Lyn Steiger, Apple Street, B.S. in Interior Design

East Greenville

Nick Wagner, Wentling Schoolhouse Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Elkins Park

Robbin S. Phillips, Osceola Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Erdenheim

Michael Daniel Birdlebough, Atwood Road, B.S. in Human Resource Management

Flourtown

Jessica Rose DiDonato, Hemlock Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Gilbertsville

Mary Theresa Gutekunst, Crystal Lane, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology
Courtney Nicole Keene, Dove Drive, B.S. in Nursing
Phillip J. Lien, Wagner Road, B.S. in Marketing
Kristin Marie Troilo, Broad Street, B.A. in English/Writing Studies

Glenside

Michael Thomas McKeegan, New Street, B.S.Ed. in Spanish Education
Matthew Szczurek, Lismore Avenue, B.S. in Athletic Training
Daniel James Verderame, Tennis Avenue, Undeclared College of Health and Human Services

Harleysville

Audrey Elizabeth Delp, Indian Creek Road, B.S. in Nursing
Alexandra Lyn Gibilante, Bishopwood Boulevard East, B.S.Ed. in English Education
Andrew David Kazimer, Cheswyck Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Sarahlyn Elizabeth Knechel, Groff Mill Road, B.S. in Nursing
Kaelan Rhae Landis, Cooper Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Timothy John Lynch, Surrey Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law
Stephanie Michelle Mallis, Hackney Way, B.S.Ed. in Elementary Education
Sarah Elizabeth Stauffer, Westbourne Road, B.S. in Communications Media

Hatboro

Kelsey Lynn Faehner, Cypress Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Andrew M. Singer, East Montgomery Avenue, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Hatfield

Jared William Barnett, Washington Lane, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Brittany Marie Gozur, Hertford Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Melissa Jean Kornock, Needham Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Katherine Carmela Riccio, McArthur Drive, B.S. in Communications Media
Mary Elizabeth Ward, Valley Woods Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kerry L. Young, Roosevelt Boulevard, B.A. in Psychology
Robert W. Zinsmeister, Quail Circle, B.S. in Mathematics

Horsham

Erica Lynn Luczakowsky, Virginia Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Huntingdon Valley

Geena Choi, Old Ford Road, B.S. in Fashion Merchandising
Emily Nicole Evans, County Line Road, B.S. in Interior Design
Alyssa Jean Geiger, Eagle Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Jeffersonville

Nicholas F. Piergiovanni, Cardinal Circle, B.S. in Human Resource Management

King of Prussia

Stephanie Noelle Bianco, Suellen Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lansdale

Megan Stephanie Alexander, Misty Meadow Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Alyse Kristin Baer, Abbey Lane, B.S. in Nursing
Jason Steven Barnada, Twining Road, B.S. in Communications Media
Ann Fenglan Boccuti, Supplee Road, B.S. in International Business
Kenneth Hal Chonofsky, Jackson Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Emily Joan Edwards, Grays Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Jeremy David Edwards, Village Way, B.A. in Asian Studies
Michael Patrick Katch, Claremont Drive, B.S. in Finance
Victoria Regina Lopardo, Columbia Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Garrett Michael Ofenloch, Locust Drive, B.S. in Accounting
Ashley E. Raymond, Beacon Court, B.S. in Child Development and Family Relations
Brianna Nicole Saylor, Finch Run, B.S. in Clinical Laboratory Science
Leah Christine Smith, Amber Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Alison Alexis Stajnrajh, Fisher Road, B.S. in Hospitality Management
Jacob Nathan Try, Spring Valley Road, B.S.Ed. in Music Education
Katherine Shelly Wreath, Oxford Road, B.S. in Nursing
Jennifer Marissa Zanoni, Chaucer Court, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Limerick

Katie Lynne Vining, South Limerick Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Norristown

Devon M. Caramenico, East Hayes Road, B.S. in Accounting
Caitlin Helen Dunbar, Clyston Road, B.S. in Interior Design
Douglas Frank Forlano, West Brown Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Sierra Michelle Gordon, East Brown Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Matthew Alexander Heck, Redtail Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Carly Lindsey Ryther, Hoover Avenue, B.A. in Anthropology
Cherice Gabriel Scott, Smith Street, B.A. in English /Pre-Law

North Wales

Sean Daniel Feeley, Davis Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jennifer Ashley Zurick, Livingston Court, B.S. in Hospitality Management

Pennsburg

Lindsey Alexandra Gregory, Main Street, B.S. in Nutrition

Plymouth Meeting

Kellie Ann Bowe, Pilgrim Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Pottstown

Britny Cypironoski, North Sanatoga Road, B.A. in Psychology
Nicole Ashley Decker, Bradley Way, B.S. in Marketing
Jason R. Ewing, Walnut Ridge Estate, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Sharon Lynn Stahl, Welsh Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Roslyn

Lauren Nicole Murphy, Avondale Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Royersford

Julia Elizabeth Blackburn, Walnut Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
Julia Hope Hoffman, Abbey Drive, B.S. in Marketing
Alexandra Mary Letty Walters, Muirfield Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Skippack

Kayla Marie Cioffo, Store Road, B.A. in Journalism

Telford

Amanda Skye Burgert, South 3rd Street, B.S. in Communications Media

Willow Grove

Tess Jahne Johns, Rubicam Avenue, B.S. in Management/General
Caroline G. Rudkin, Bernard Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Worcester

Joseph Paul Markle, , B.A. in English/Writing Studies

Wyncote

Ashley Jeanetta Amaker, Limekiln Pike, B.S. in Fashion Merchandising

Wyndmoor

Dena Marie Dominic, East Willow Grove Avenue, B.S. in Hospitality Management

Wynnewood

James Chimekas, East Wynnewood Road, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering
Neil Joseph Trevisani, Latham Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business 

Montour

Danville

Keith Allen Chappell, Center Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Cody Edward Cooper, West Mahoning Street, B.S. in Nursing
Augusta Anne Gregory, Columbia Hill Road, B.S. in Nursing
Sarah McLean, Steffens Road, B.S. in Biology/Pre-Medical
Zachary David Russell, McCracken Road, B.S. in Nursing 

Northampton

Bangor

Kyle Patrick Brown, Ridge Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Cody Alexander Golden, Franklin Hill Road, B.A. in Anthropology
Joshua Matthew La Bar, South 3rd Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Zackary Tyler Nelson, Millwood Drive, B.A. in Criminology
Katherine Salvemini, East Factoryville Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Bath

Jessica Marie Paulus, Beacon Road, B.S. in Interior Design

Bethlehem

Allison Elizabeth Braithwaite, Mohawk Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Thomas Joseph Brown, Comfort Circle, B.S. in Communications Media
Sarah Ellen Davids, 15th Avenue, B.S. in Communications Media
Alexandra Marie Edwards, Steuben Road, B.S. in Athletic Training
Nicole Elizabeth Gencarelli, Alder Road, B.S.Ed. in Art Education
Kristina Jane Gonzalez, Huntington Street, B.S.Ed. in English Education
Nikole Alicia Gregoris, 10th Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Julianne Marie Kelhart, Red Oak Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Jenna Lynn Pluchinsky, Spring Court, B.S. in Child Development and Family Relations
Grania Maire Riess, Millard Street, B.S. in Fashion Merchandising
Morgan Christine Rothacker, Majestic Overlook Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology
Nicholas Andrew Salimbene, Bigal Court, B.A. in Criminology/Pre-Law
Taylor Jayne Van Ackeren, Barclay Drive, B.S. in Hospitality Management
Abby Anne Ward, Easton Road, B.S.Ed. in Art Education
Arria R. Washington, Killarney Drive, B.A. in English/Writing Studies
Kristen Amy Zackavitch, Shakespeare Road, B.S. in Interior Design

Easton

Ashley Nicole Cuciti, Blossom Hill Road, B.A. in Psychology
Katrina Joy Harrison, West Berwick Street, B.A. in International Studies
Paige Nicole LaDuca, West Nesquehoning Street, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Justin Alexander Schuch, Freedom Terrace, B.S. in Hospitality Management
Gabrielle Marie Stigliano, Bayard Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Michael A. Sullivan, North 7th Street, B.A. in Journalism
Courtney Elizabeth Townsend, Kressman Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Hellertown

Amanda Elizabeth Kirka, Constitution Avenue, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Thomas Russell Vosburg, Washington Street, B.S.Ed. in Music Education

Mount Bethel

Stephanie K. Spina, Jacoby Run Road, B.S. in Interior Design

Nazareth

Stacey Amber Haverstock, Sycamore Street, B.S. in Fashion Merchandising
Stephanie Marie Prekopa, Donato Court, B.S. in Hospitality Management
Amy Elizabeth Rydeen, Colver Road, B.S. in Chemistry
Ali M. Stoudt, Creekside Drive, B.S. in Interior Design

Northampton

Matthew J. Klitsch, Kingston Court, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Megan E. Yezzo, East 9th Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Stockertown

Kristina Mae Richards, Ariel Court, B.S. in Nutrition

Walnutport

Jaclyn Irene Donohue, Spruce Street, B.S. in Fashion Merchandising
Lauren Lee Miller, Apricot Drive, Undeclared College of Education and Educational Technology
Edward William Sittler, Willow Road, B.S. in Biology/Cell and Molecular

Wind Gap

Amanda Leigh Bennett, Hildenbrandt Road, Undeclared College of Health and Human Services
Joseph Patrick Givens, Miller Road, B.A. in Political Science

Northumberland

Dornsife

Schylar Joanna Cook, State Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Kulpmont

Sarah Elizabeth Romanic, Missouri Lane, B.A. in Psychology

Marion Heights

Corrine Jacqueline Filipczak, Melrose Street, B.A. in Criminology

Milton

Gabrielle Ranee Fontanella, Mansion Road, B.S. in International Business
Charles Henry Messenger, Mahoning Street, B.S. in Interior Design
Ty Anthony Sampsell, Vine Street, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry
Yelena Mariah Share, Parks Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Northumberland

Justina Marie Williams, Strawbridge Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Paxinos

Courtney Paige Cooper, Lenker House Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Brett Andrew Duell, Frederick Road, B.S. in Chemistry
James Joseph Garrity, Shamrock Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Shamokin

Samantha M. Zlotorzynski, North Vine Street, B.S. in Nutrition

Sunbury

Kyla Isabel Groat, Catawissa Avenue, B.F.A. in Art Studio
Megan R. Slonaker, Clay Pond Road, Undeclared College of Health and Human Services

Watsontown

Megan Ann Stahlnecker, Groover Road, B.S. in Communications Media

Perry

Duncannon

Amanda Ashley Clark, North High Street, B.A. in Sociology/Human Services
Ashley Lynn Hazelton, Barrick Drive, B.S. in Marketing
Alesha Jean Headley, Palmer Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Casie Jo Matter, Mundorff Lane, B.A. in Criminology

Elliottsburg

Eric Michael Stone, Germany Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Landisburg

Faith M. Elmes, Baker Lane, B.S. in Biochemistry

Marysville

Jocelyn Joell Hartzell, Valley Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Newport

Angel Rebekah Bohn, North 5th Street, B.A. in Anthropology/Archaeology
Victoria Edith Harris, Sheck Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology
Kacie Anne Roberts, North 4th Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Shermans Dale

Erin Elizabeth Wright, Dellville Dam Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Philadelphia

Philadelphia

Jasmine Marie Amos, Tyson Avenue, B.S. in Respiratory Care
Aaqil K. Bailey, South 60th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Kiayonah Andrea Bailey, Fayette Street, B.S. in Communications Media
Jazmene Nicole Barnes, Mercy Street, B.S. in Human Resource Management
Tiara Christabell Brock-DeShields, East Walnut Lane, B.S. in Child Development and Family Relations
Jessica Lynn Broniszewski, Annapolis Road, B.A. in English/Writing Studies
Kadeen Anthony Brown, Pennway Street, B.S. in Hospitality Management
Khalia Isha Brown, Devereaux Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law
Natoya Leona Brown, Oakland Street, B.A. in Sociology
Eujasha Sharon Buckery, Reach Street, B.A. in Anthropology
Cieara Crystal Carter, Mandela Way, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Bertha Cazy, Roosevelt Boulevard, B.A. in Criminology/Pre-Law
Ayinda Dishae Cheek, West Hagert Street, B.A. in Criminology
Nyana Simone Cofer, Sylvester Street, B.A. in Criminology
Aima Sashepsa Corinaldi, West Walnut Lane, B.S. in Biology/Pre-Medical
Cassidy J. Crissman, Ridge Avenue, B.A. in Journalism
Christlynn Anastasia Dornevil, Windrim Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law
Shelby Diana Dove, Catharine Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Bysil Malin El, North Camac Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Kiesha Monet Evans, Forrest Avenue, B.A. in Criminology
D'ineja Ameera Gardner, Elbridge Street, B.S. in Hospitality Management
Jamal Shelton Gary-Richardson, Sommers Road, B.S. in Accounting
Denzel Walker Gay, Vine Street, B.A. in Computer Science
Aleesandria Gonzalez, Bridge Street, B.S. in Geology/Environmental
Aijah Kai Goodwin, Kemble Avenue, B.A. in Psychology
Tasheera Johnelle Greggs, South 20th Street, B.S. in Communications Media
Melody Jazmine Harrison, West Firth Street, B.S. in Nutrition
Oscar Elias Hernandez, West Annsbury Street, B.S. in Communications Media
Joia Barbara Hight, South Frazier Street, B.S. in Chemistry
Jeffrey P. Hough, North Penn Street, B.A. in Psychology
Raechyl Adrieanna Hurst, Willows Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Chenae D. Jackson, Moore Street, B.S. in Marketing
Tahsheemah James, Rowan Street, B.S. in Natural Science
Melanie Charisse Johnson, South Vodges Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Chanae M S Jones, Delancey Street, B.S. in Finance
Joshua Darius Jones, East Walnut Lane, B.S. in Communications Media
Ronald Timothy Jones, Alcott Street, B.A. in Criminology
Princess Siah Kabakole, South 56th Street, B.S. in Communications Media
Ameerah Sherae Kemp, North 16th Street, B.A. in Criminology
Milissa Maribella Kernahan, 67th Avenue, B.S. in Biology/Cell and Molecular
Stephen D. Labarge, Alcott Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Cherise Dolores Lawrence, North 34th Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Victor Lopez, North Hancock Street, B.S. in Accounting
Kyle Scott Love, Ashley Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Ashlee Markea Lytle, 66th Avenue, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Iman Khadijah Mahiri, West Rockland Street, B.A. in Sociology/Human Services
Phillip Joseph McKee, South 4th Street, B.A. in Psychology
Ebony Marie Middleton, North 52nd Street, B.S. in Business Technology Support
Cynthia Milord, Wyndale Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kashmire Jaiquanna Moore, West Sulis Street, B.A. in Criminology
Deshante Lauren Nelson, Chancellor Street, B.A. in Criminology
Olayinka Alake Ope, South 62nd Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Louis Nathaniel Peluyera, North 2nd Street, B.S. in Communications Media
Alisa Lynn Phillips, Morning Glory Road, B.A. in Psychology
Brittany Ya'shirl Pondexter, North Marvine Street, B.A. in English/Language Studies
Kevin Lakeem Pressley, Friendship Street, B.S. in Management/General
Kimberly Ann Raskay, Loney Street, B.S. in Hospitality Management
Nancy Eillen Richard, Provident Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Ashante Janelle Richards, Devereaux Avenue, B.A. in Criminology
Toya Janet Robertson, Malcolm Street, B.S. in Communications Media
Josue Luis Rodriguez, North Mascher Street, B.A. in Philosophy/Pre-Law
Malika Sharnay Rogers, West Logan Street, Undeclared College of Health and Human Services
Kerrie-Ann Chantel Russell, Parrish Street, B.A. in Criminology
Alhassane Sall, Passyunk Avenue, B.S. in Management/Operations
Edwina Ofori Sarpong, East Upsal Street, B.S. in Nursing
Keyonna Michelle Savage, Medary Avenue, B.S. in Communications Media
Aaron James Smith, North 13th Street, B.S. in Nursing
Chloe Elena Smith, Arlington Street, B.S.Ed. in Music Education
Porche Renee Smith, Greenhill Road, Undeclared College of Health and Human Services
Tyrone D. Smith, Sparks Street, B.S. in Communications Media
Melissa Denise Solter, East Dauphin Street, B.A. in Criminology
Emani Renee Stevens, Andrews Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical
Samuel Ameer Sutton, North Newkirk Street, B.S. in Communications Media
Lori Diane Table, Litchfield Street, B.A. in English /Pre-Law
Junene Taylor, Dicks Avenue, B.A. in Journalism
Loeun Thach, Dickinson Street, B.S. in Computer Science/Applied
Kayla Imani Thomas, East Cliveden Street, B.S. in Hospitality Management
Estelin Mabel Torres, East Carver Street, Undeclared College of Health and Human Services
Celestine Cherrelle Tucker, D Street, B.S. in Business Technology Support
Nicholas Myron Van Atta, Glenview Street, Physics/Pre-Engineering
Vincent James Verner, Florence Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Nina Lexus Waters, North 23rd Street, Undeclared College of Health and Human Services
Theresa Marie Wells, Chester Avenue, B.S. in Communications Media
Shakira Monae West, Angora Terrace, B.S. in Communications Media
Kendra A. Williams, Redner Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Onaje Clayton Williams, Dallas Road, B.A. in Criminology
Quinshayah Cashmera Williams, Aberdale Road, B.S. in Nursing
Jasmine Sade' Woods, Mohican Street, B.S. in Fashion Merchandising
Nathan Wright, East High Street, B.S. in Athletic Training

Pike

Hawley

Carleen Ann Thomas, Humming Bird Lane, B.S.Ed. in Art Education

Matamoras

Jacob Carl Williams, , B.A. in Journalism

Milford

Tori Rae Martin, Martin Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Potter

Austin

Jocelyn Christine Dynda, Thorn Street, B.S. in Management/General
Kiley Marie Walker, Thorn Street, B.S. in Safety Sciences

Coudersport

Mary K. Hogan, South Main Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Morgan Elizabeth Shaffer, Ross Street, B.S.Ed. in English Education

Galeton

Jessica Mae Yungwirth, West Branch Road, B.S. in Respiratory Care

Roulette

Kendall Ray Perry, Lanninger Creek Road, B.S. in Respiratory Care

Shinglehouse

Stacie Mae Cole, Pearl Street, B.A. in Criminology
Michael Neal Prince, West Academy Street, B.A. in Economics

Schuylkill

Auburn

Emily Marie Romberger, Bow Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Hegins

Julia Louise Reed, East Main Street, B.S. in Finance

Klingerstown

Johnathan Clark Reiner, Salem Road, B.S. in Management Information Systems

Mahanoy City

Shannon Marie Goodman, East Centre Street, B.S. in Business Technology Support

McAdoo

Eric John Storm, Haddock Road, B.S. in Accounting

Orwigsburg

Joseph Isaac Woo, Willow Road, B.S. in Nursing

Pine Grove

Kaitlyn Mae-Lea Keller, Oak Grove Road, B.S. in Nursing
Sarah Lee Ney, Sweet Arrow Lake Road, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Pitman

Ruth Ann Altman, Taylorsville Mountain Road, B.A. in Anthropology/Archaeology
Gina Bush, Smith Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Pottsville

Jillian Grace Fellows, 3rd Avenue, B.A. in Psychology
Monica Claire Orlosky, Albert Boulevard, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Ringtown

Angelica M. Dunsavage, East Main Street, B.S.Ed. in Music Education

Shenandoah

Brittany Lee Gilroy, North Jardin Street, B.A. in Criminology
Jessica Lynn Mulkusky, West Columbus Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Kathryn Marie Smith, West Lloyd Street, B.S. in Management/General

Tamaqua

Murphy Katelyn Bennett, North Lehigh Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Tower City

Jeremy Joshua Hartley, East Grand Avenue, B.A. in Journalism
Jessica Lynn Ritzman, Johannas Drive, B.S. in Clinical Laboratory Science

Valley View

Jeremiah Levi Umholtz, West Main Street, B.S.Ed. in Music Education

Snyder

Freeburg

Justin William Meiser, East Market Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Selinsgrove

Jeffrey David Bennett, State Route 204, B.S. in Hospitality Management
Kelsey Brooke Fisher, Stetler Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Zachary Michael Morris, Salem Glenn Boulevard, B.S.Ed. in English Education
Taylor Nicole Rice, Gregg Drive, B.S. in Respiratory Care
Daniel Jeffrey Ryan, Woodlynn Drive, B.S. in Athletic Training
Ashley Christine Youngman, Charles Avenue, B.S. in Athletic Training

Shamokin Dam

Andrew Scott Brandt, West 8th Avenue, B.S.Ed. in English Education

Somerset

Berlin

Haley Beth Albright, Mountain Ridge Court, B.S. in Nursing
Shelbie Elizabeth Slade, Three Point Lane, B.A. in Theater
John Christopher Stockenus, Kimmel Road, B.S. in Accounting

Boswell

Sarah Ann Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Hannah Noelle Roberts, Willison Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Leah Ruth Speigle, Speigle Road, B.S. in Nursing
Karly Rae West, Blacks Hill Road, B.S. in Respiratory Care

Cairnbrook

Kelly Dorsey Kramer, 3rd Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Confluence

Katlyn Darlene Uphold, Mae West Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Davidsville

Jacob A. Feathers, Hickory Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Anna Marie Hershberger, Tire Hill Road, B.S. in Communications Media
Ashley Marie Moyer, East Campus Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Nathan Edward Pahel, Delaware Trail, B.A. in Criminology

Friedens

Jessica Leigh Crawford, Stoystown Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Allison Nicole Kowalewski, Stoystown Road, B.A. in English /Pre-Law
Brendan Francis Saunders, Bicycle Road, B.A. in Psychology
Amanda Jean Skrinjorich, Brotherton Road, B.S. in Respiratory Care

Glencoe

Kylee Danielle Keefer, Glencoe Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Hollsopple

Annie Elizabeth Bridge, Waterway Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Heather Marie Daly, Gilbert Hollow Road, B.S. in Nursing
Kayla Marie Mantini, Beulah Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Catherine Elizabeth Maust, Jenner Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Gabriel Jose Mazzotti, , B.S.Ed. in Music Education
Karlie Nicole Smith, Ott Road, B.A. in Criminology
Rebecca A. Wojtaszek, Koontz Road, B.S.Ed. in Music Education
Seth Adam Zaman, Old Ridge Road, B.S. in Marketing

Hooversville

William Leroy Harman, Barn Street, B.A. in Political Science
Adam J. Miller, Sugar Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Alicia Leigh Thomas, Myers Street, B.A. in Psychology

Jenners

Jasmine Marie Nymick, Short Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Gregory James Scrimager, West Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jennerstown

Amanda Dawn Harned, James F Barron Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jerome

Nicole Marie Telenko, , B.S.Ed. in English Education

Markleton

Mackenzie Mae Holt, Humbert Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/Geography

Meyersdale

Elizabeth Catherine Caton, Sherman Street, B.S.Ed. in Deaf Education
Cassandra Jill Kelly, Mount Davis Road, Undeclared College of Health and Human Services
Evet April Werner, Maple Valley Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Rockwood

Courtney Elizabeth Bowman, Casselman Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Amanda Leigh Engleka, Kingwood Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Kimberly L. King, King Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ryan Joseph Romesberg, Broadway Street, B.S. in Respiratory Care
Hanna Alyce Weimer, Broadway Street, B.S.Ed. in Deaf Education
Marlly Rebecca Zerfoss, Main Street, B.S. in Disability Services
Mariah J. Zur, Chippewa Road, B.A. in Psychology

Somerset

Ashley Nicole Barclay, Pike Run Road, B.A. in Psychology
Alex Thomas Brown, West Catherine Street, B.A. in Criminology
Breanna Ann Colson, Bruner Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brandy Nichole Hampe, West Main Street, B.S. in Safety Sciences
Kayla Jo Hemminger, Sugar Maple Road, B.S.Ed. in Business Education
Margo Payne MacKenzie, Lansberry Court, B.S. in Mathematics/Applied Mathematics
Madison Alyse McLaughlin, East Garrett Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Rebecca Jean McNeel, Bluebird Spring, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Desirae Jill Moody, Culpepper Way, Undeclared College of Education and Educational Technology
Alyssa Brooke Morocco, East Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Callie Ray Wahl, East Main Street, B.S. in Natural Science

Stoystown

Matthew David Lohr, Ralphton Road, B.A. in Criminology
Kelsey Rae Rice, Ralphton Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Eric James Shaffer, Lincoln Highway, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Windber

Rachael Elizabeth Aufman, Bedford Street, B.S.Ed. in Business Education
Michael Paul Campbell, Railroad Street, B.A. in Art/Studio
Kaitlyn Marie Carpenter, Claruth Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kayla M. Cominsky, Mount Carmel Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Nicholas Edward Dudukovich, Centennial Drive, B.S. in Human Resource Management
Jennifer Lynn Elias, Jackson Avenue, B.S. in Communications Media
Lauren Noel Flynn, Kelly Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephany Catherine Flynn, Jackson Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Lacey Renee Glatz, Graham Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Robert Scott Hogue, Somerset Avenue, B.A. in Psychology
Laura Ann Hucik, Cambria Avenue, B.A. in Theater
Marcey Lynne McClain, 25th Street, B.A. in English/Writing Studies
Jennifer R. Rasko, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Tyler James Wantiez, Forest Hills Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Susquehanna

Brackney

Monica Gene Turner, Tripp Lake Road, B.S. in Nursing

Hallstead

Kelly Tennille Brant, , B.A. in Sociology

Little Meadows

Emily Mary Hewes, Lynch Road, Undeclared College of Humanities and Social Sciences

Montrose

Bryan David Castrogiovanni, Rural Route 7, B.S.Ed. in Mathematics Education
Emilea Shae Clark, Dean Street, Undeclared College of Humanities and Social Sciences

New Milford

Sara-Jo Grover, Old Route 11, B.A. in Criminology/Pre-Law

Susquehanna

Kaitlyn E. Krug, Hausbrook Heights Road, B.S. in Athletic Training

Union Dale

Chelsea Marie Jubinsky, Belmont Turnpike, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Tioga

Blossburg

Rebekah Lynn Ritter, Joseph Street, B.A. in History

Little Marsh

Kirstie Lynn Keill, Route 249, B.S.Ed. in Music Education

Wellsboro

Alyssa Louise Garrison, Copp Hollow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Adam Deverell Kopp, Hills Creek Drive, B.S. in Management/General
Faith Marie Moore, Queen Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Rebecca A. Page, Route 660, B.A. in Criminology

Union

Lewisburg

Rachael Connors, North 11th Street, B.S. in Management/General
Neil Patrick Sponsler, , B.A. in Criminology

Millmont

Krista Lynn Bingaman, Main Street, B.A. in Psychology

Winfield

Claire Dawn Bertinet, Parks Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kyle Edward Bickel, Newman Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Jillian Catherine Dietrich, Woodsedge Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Venango

Cranberry

Bo Daniel McCleary, Fern Road, B.A. in Criminology
Coleman James Willison, Shadywood Circle, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Emlenton

Ellie Ann Hillard, Eakin Road, B.S. in Nursing

Franklin

Erin Michelle Cartwright, Keely Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Marci Marie Cirell, Venango Street, B.S. in Nutrition/Dietetics
Megan Elizabeth Kahle, Garden Drive, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Katie Lynn Kimball, Wiley Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Kaitlyn Danielle Ritchey, Gurney Road, B.S. in Human Resource Management
Kelly Ann Sandok, , B.A. in Theater

Kennerdell

Adam Charles Vernam, Main Street, B.A. in Computer Science

Oil City

Charles McLouth Culbertson, West 3rd Street, B.S. in Biochemistry
Danielle Chey Eberle, Paul Revere Road, B.S. in Communications Media
Shana Jo Kennedy, West 1st Street, B.A. in English/Writing Studies
Jessica Owoc, Hoffman Avenue, B.S. in Communications Media
Matthew Stephenson, High Street, B.A. in Criminology
Andrew Kenneth Szafran, Parks Avenue, B.A. in Criminology
William Edward Winger, West 2nd Street, B.A. in Criminology

Seneca

Danielle Elisa Fesenmyer, East State Road, B.S.Ed. in Art Education
Paige Marie Flick, Topview Road, B.S. in Biology
Laura Kristen Heineman, Allison Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Justin Thomas Loll, Fairfield Avenue, B.S. in Safety Sciences

Warren

Columbus

Jennifer Leanne Curtis, Route 957, B.S. in Hospitality Management

Pittsfield

Kayla Ann Johnson, Newton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Russell

Samantha Ann Conklin, Route 957, B.A. in Anthropology/Archaeology
Chelsea M. Deppas, Cable Hollow Road, B.S. in Disability Services
Victoria Rose Rizzardi, Route 957, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Spring Creek

Jennifer Jean Dorundo, Oil Creek Road, B.A. in Psychology

Sugar Grove

Heather Elizabeth Riel, Pleasant Street, B.S. in Athletic Training

Tidioute

Jason Michael Snavley, Route 62, B.S. in Hospitality Management

Warren

Rebecca Michelle-Louise Dean, Jennie Lane, B.S. in Nutrition
Abby Marie Stromdahl, Dartmouth Street, B.A. in English/Writing Studies

Washington

Avella

Karlie Leann Shriver, Taylorstown Ridge Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Bentleyville

Chelsea Rhea Hardy, Oliver Avenue, B.S. in Disability Services
Kayla Lynn Kokkila, Old West Road, B.S. in Safety Sciences

Bulger

Megan Renee Bechdel, Smith Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Canonsburg

Christopher John Pintar, Louise Court, B.A. in Criminology/Pre-Law
Brandon Michael Stovich, John Drive, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Angela Nicole Terkay, West College Street, B.S. in Marketing
Michael Thomas Warnock, Pearl Drive, B.S. in Accounting

Charleroi

Gina Marie Mosco, Gun Club Road, B.S. in Nutrition
Brooke Lynn Thorpe, Armbruster Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Donora

Kayla Denise Corbitt, Modisette Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics
Michael Shoaf, 8th Street, B.S.Ed. in Mathematics Education
Danielle Anne Veliky, Manor Road, Undeclared College of Health and Human Services

Eighty Four

Matthew Joseph Kuula, Gilkeson Road, B.A. in Political Science/Pre-Law
Cali Ann Lewis, Munntown Road, B.S. in Fashion Merchandising
Matthew Reese, Hickory Nut Drive, B.S. in Management Information Systems

Finleyville

Rebecca Jean Lumsden, Heath Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kevin Paul McCrory, Holman Road, B.A. in Criminology
Carlene R. Olson, Route 136, B.S. in Nursing
Taylor Ann Patton, Willem Drive, B.A. in Psychology

Houston

Samantha Mary Macek, Woodlawn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Tanya Marie Timko, Fairmeadow Circle, B.A. in Psychology

McDonald

Allyson Nicole Becker, Kingsbrook Drive, B.S.Ed. in Biology Education
Katlyn Elizabeth Becker, Kingsbrook Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Jessie Alexandra Crawford, McWreath Road, B.A. in Music
Caleigh Lynn Henry, Kingsbrook Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shannon Marie McGinnis, Fort Cherry Road, B.A. in History
Carissa Marie Miara, Cove Court, B.S. in Nursing
Christopher Bryant Spicer, Kingsbrook Drive, B.S. in Management Information Systems

McMurray

Kelsey Marie Dray, Thomas Road, B.S. in Nursing
Rachel Christine Enscoe, Belin Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Renee Michelle Heldman, Braun Drive, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Kellie Kerner, Canterbury Lane, B.S. in Geology
Natalie Palamides, Fireside Drive, B.A. in Theater
Devan Nicole Vachon, Center Church Road, B.S. in Accounting
Jordan Ashley Vachon, Center Church Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Monongahela

Ashley Dawn Hardinger, Cassidy Avenue, B.S. in Nursing
Sarah E. McMahon, Irey Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Roscoe

Amanda Jo Bilitski, Watson Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Scenery Hill

Megan S. Guza, Daniels Run Road, B.A. in Journalism
Samantha Rose Ritzer, East National Pike, B.S. in Geology/Environmental

Strabane

Mark K. Wingard, View Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Venetia

Alexander Richard Fincham, McCombs Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Tyler William Hartz, Creekside Court, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Taylor Renee Lawrence, Ivy Lane, B.S. in Marketing
Gina Celeste Wagner, Fox Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Washington

Kali Taylor Aloia, Kingswood Court, B.S. in Nutrition/Dietetics
Benjamin Decker Bugaile, Gina Drive, B.S.Ed. in Music Education
Miranda J. Calvert, Sanitarium Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Elizabeth Marie Corbett, Security Drive, B.S.Ed. in Music Education
Jason Louis Eckle, Washington Woods Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Travis Lee Fiem, Lone Pine Road, B.S.Ed. in Music Education
Kaylyn Helen Gauna, Elkie Drive, B.S. in Accounting
Carley Elizabeth Mendez, Henderson Avenue, B.S. in Accounting
Franklin David Morris, McKee Road, B.A. in Criminology
Sarah Renee Rosemeier, Welsh Road, B.S. in Nursing
Spencer Kathleen Secreti, Old York Road, B.S. in Nursing
Kaitlin Ann Uniejewski, Mounts Road, B.A. in Psychology

Wayne

Gouldsboro

Rebekah Isabelle Beers, Shawnee Path, B.S. in Child Development and Family Relations

Honesdale

Caitlyn Dunn, Kelly Point Way, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Alicia Irene Manzione, Tryon Street, B.S. in Fashion Merchandising
Samantha Marie Shelton, Navajo Road, B.A. in Psychology

Lake Ariel

Christie Marie De Vito, Stock Farm Road, B.S. in Safety Sciences

Lakeville

Karisa Nicole Daniels, Lone Oak Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Newfoundland

Carli Anne Moritz, Stillwater Drive, B.S. in Marketing

Waymart

Adena Alice Bianchi, Tuthill Road, B.S.Ed. in Music Education
Mason Shane Mimnaugh, Leah Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education

Westmoreland

Acme

Morgan Leigh Shields, , B.S. in Communications Media

Apollo

Debra Alma Alter, Shady Plain Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Samantha Lynn Calderone, Cherry Lane Road, B.S. in Nutrition/Dietetics
Matthew Cellitti, Hoover Drive, B.A. in History
Lindsey Rae Ciuca, Chapeldale Drive, B.S. in Marketing
Kassandra Kae Davidson, North 2nd Street, B.A. in History/Pre-Law
Erin Leigh Dixon, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Eileen Joan Dudik, Karpaw Lane, B.S. in Hospitality Management
Nicole Danielle Gibbons, Marco Road, B.A. in Criminology
Kaitlin Alice Hartman, Pine Run Road, B.S. in Nursing
Tracie Lynn Helffrich, Walnut Street, B.A. in Criminology
James Edward Hughes, Old State Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Natalie J Casella Jaworskyj, Riffer Road, B.S. in Accounting
Katelyn Jean MacEvoy, State Route 356, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
James H. Mann, Hancock Avenue, B.S. in Safety Sciences
Trenton James McConville, State Route 56, B.A. in Criminology
Michael David McCutcheon, Pine Run Church Road, B.A. in Criminology
Madisyn Tueche Moore, Vista Drive, B.A. in Psychology
Makenzi Fleming Moore, Vista Drive, B.S. in Communications Media
Lacee Rae Morran, Beulah Church Road, B.S.Ed. in Biology Education
Sarah Christine Paul, South Pine Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Karissa Dawn Petrilla, Beulah Church Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Hayley Renee Rusz, Jackson Road, B.S.Ed. in Art Education
Orren Joseph Vigo, Martin Road, B.S.Ed. in Music Education
James Andrew Volosky, State Route 356, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Shannon Renee Wenckowski, Jackson Road, B.S. in Respiratory Care
Lori Ann Wiester, State Route 356, B.A. in Criminology
Megan Marie Wilmot, Sawyer Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Arnold

Bethaney Ellen Geisinger, Woodmont Avenue, B.S. in Hospitality Management
Elizabeth Rose Lloyd, Ridge Avenue, B.S.Ed. in Art Education
Joshua Daniel Lutman, Alcoa Drive, B.S.Ed. in Music Education
Chelsey Lynn Patterson, Kimball Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Nathaniel Robinson, 5th Avenue, B.S. in Finance

Avonmore

Rebecca Lee Beer, Learn Road, B.S. in Nursing
Kimber L. Carnahan, West Lebanon Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
David Michael Fulton, State Route 156, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Stephanie Nicole Gabrielcik, West Lebanon Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Joseph Garzone, , B.A. in Criminology/Pre-Law
Britnee Nicol Knupp, State Route 156, B.S. in Nursing
Corey Dean Reigh, Barrell Valley Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer
Thomas Dean Umbaugh, Cambria Avenue, B.A. in Economics

Blairsville

Jessica Danielle Daugherty, Sessi Drive, B.S. in Disability Services

Claridge

Travis Ronald Gonder, , B.S. in Athletic Training

Delmont

Danielle Marie Cook, Barrington Ridge, B.A. in Psychology
Kyle Steven Disien, Dogwood Drive, B.A. in English/Writing Studies
Marc Robert Lucci, Manor Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Angela Lynn Wicklund, Apple Hill Drive, B.S.Ed. in Art Education
Calvin Franklin Wilson, Suncrest Drive, B.S. in Computer Science/Applied
Jonathan B. Wingert, Wheatland Circle, B.A. in Criminology
Zachary Steele Wolfe, Kenneth Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Derry

Morgan Anne Allman, Panizzi Road, B.S.Ed. in English Education
Rebecca Anne Beeman, State Route 217, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Rebekah Rose Carns, West 2nd Avenue, B.A. in Psychology
Nicholas Edward Hood, Straw Cutter Road, B.A. in Criminology
Esther Eliza Hull, South Ruby Street, B.F.A. in Music Performance
Tylar Aaron Lyons, Pittsburgh Street, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Leah Pitre, West 3rd Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Elizabeth Catherine Srsic, Fairview Lane, B.S.Ed. in Art Education
Sarah Elizabeth Stemmler, North Ligonier Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Meagan Rachelle Wannamaker, High Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Andrew Francis Yacobucci, South Chestnut Street, B.S. in Communications Media

Export

Courtney Elizabeth Alberts, Patterson Court, B.S. in Nutrition
Alaina Faith Bollibon, Simmons Circle, B.S. in Fashion Merchandising
Cayla Christine Capuzzi, Ann Marie Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Joshua Michael Cormas, Fox Chase Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Megan C. Gillespie, Spring Valley Lane, B.S.Ed. in Deaf Education
Brittany Nichole Jones, Story Road, B.A. in Biology
Gina LaPaglia, Berkshire Drive, B.S. in Nursing
Brandon Michael Miller, Route 286, B.S.Ed. in Music Education
Andrew Howard Weigold, Thompson Road, B.S.Ed. in Business Education
Brandon James Young, Carriage Circle, B.A. in Criminology/Pre-Law

Grapeville

Edward R. Estes, Portland Street, B.S. in Athletic Training

Greensburg

Bethany Lane Banaszewski, Tippecanoe Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Katie Marie Bebar, Elm Street, B.S.Ed. in Art Education
Brooke Elizabeth Bentley, Johnson Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
William M. Campbell, Tremont Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Christopher Allen Carlson, Blackwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kylie Amber Chiu, Westland Drive, B.S.Ed. in French Education
Allison Mary Conley, Cleardale Drive, B.S. in Athletic Training
Catherine Alida Crott, Shady Lane, B.S. in Safety Sciences
Kimberly Marie Davis, Cranbury Lane, B.S. in Nursing
Christopher James DiPasquale, Gloucester Drive, B.A. in Criminology
Roxanne Rose Dreskler, Thomas Richard Lane, B.S. in Management Information Systems
Amy Rosemary Duncan, Adrian Drive, B.S. in Marketing
Kaitlyn Rae Edwards, Honey Suckle Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Gina Marie Evon, Timber Trail Drive, B.A. in Psychology
Alanna Carmella Ferrett, Quail Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Aqua Olivia Gentis, Attleboro Place, B.S. in International Business
Kayla Renee Grundy, West Hills Drive A, B.S. in Management/General
Leah Marie Hammer, Deerfield Drive, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Corey Scot Hay, Keystone Street, B.S. in Accounting
Kimberly Marie Hilliard, Santone Drive, B.S. in Hospitality Management
Josh Aaron Hoover, Bennetts Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Juliann Marie Johnson, Old Airport Road, B.S. in Nursing
Jessica Lee Jones, Austin Street, B.S. in Nursing
Jordan Evan Jury, Sassafras Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Tyler Paul Kelly, Willow Crossing Road, B.A. in Criminology
Rachael Lauren Marion, New London Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Danielle Marie Mays, Rolling Meadows Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Joelle Elizabeth Miller, Allison Drive, B.S. in Hospitality Management
Alissa Marie Montgomery, Tarnwood Way, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Lauren Ashley Mough, Green Street, B.S.Ed. in English Education
Mara Ann Murtland, New London Drive, B.A. in Psychology
Crew Newcomer, Underwood Avenue, B.A. in Journalism
Emily D. Nicely, Foxglove Drive East, B.A. in Psychology
Lindsey Christina Patrick, Buckingham Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical
Rachel Ann Porterfield, Salisbury Drive, B.A. in Sociology of Disability Services
Amy Christine Pushwa, Redgrave Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Adam David Jay Santavy, Churchill Drive, B.S.Ed. in French Education
Jordan Alexandra Sherrow, Shelby Drive, B.A. in Asian Studies
Molly Elizabeth Sias, Donohoe Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Hannah Jo Smail, Santone Drive, B.S. in Communications Media
Stefany Elizabeth Stofko, Foxglove Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Andrea Mae Territ, Westland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Dana Ann Thomas, Meadowbrook Avenue, B.S. in Communications Media
Hannah Tomajko, Mount Pleasant Street, B.A. in Spanish
Alexandra Paige Waugaman, Brookview Drive, B.A. in Criminology
Alexandra Elizabeth Weatherton, Holly Drive, B.S. in Communications Media
Amanda Weber, Westchester Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Audrey Therese Weldon, Everglade Road, B.S.Ed. in Mathematics Education
Robert Edwin Wise, Monkey Wrench Road, B.S. in Management/General
Shona Romayne Young, Old Route 66, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Katherine Shannon Zebrak, Lopes Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Hannastown

Brian DeMarino, Shoup Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Harrison City

Alyson Taylor Fawcett, Fawcett Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Molly Susanne Watkins, Whistle Drive, B.A. in Biology

Hyde Park

James Adam Harley, Railroad Street, B.S. in Geology

Irwin

Olivia Chelsea Anna, Rizzi Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Christina Marie Batis, Belaire Drive, B.S. in Human Resource Management
Louis Oliver Colaianni, Aspen Drive, B.A. in Chemistry/Pre-Medical
Nicholas Ferragonio, Janette Circle, B.A. in Criminology
Tiffany Ford Fox, Carmella Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law
Christopher Lee Furrer, Birchwood Way, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Kaitlynn M. Garofalo, Raphael Drive, B.S. in Respiratory Care
Derek Joseph Grove, Sunrise Drive, B.A. in Computer Science
Corey Henderson, Cherokee Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Kayla Marie Henderson, Cheerokee Street, B.S. in Nursing
Jessup Wilson Hoover, Aquillin Court, B.A. in Philosophy/Pre-Law
David Brandon Judy, Frank Court, B.A. in Criminology
Chase Caleb Keibler, George Washington Circle, B.A. in English /Pre-Law
Leah Marie Kistler, Louis Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Rachel Lea Knopf, 9th Street, B.S.Ed. in Art Education
Nicolas A. Lach, Chris Drive, B.S. in Safety Sciences
Louis Marchand Laffoon, Plateau Lane, B.S. in Natural Science
Leigh Anne Lazar, Government Road, B.S.Ed. in Art Education
Grace Emily Lentz, Blue Willow Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Collin Joseph Lindberg, Laurel Avenue, B.A. in History
Tyler Daniel Maghery, Meridian Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Rachel Anne Marting, Fairview Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Ashley Lynne McAteer, Roseanne Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Marisa Renee Pacelli, Adele Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Tyler Denzil Rupert, Pembroke Circle, B.S. in Communications Media
Samantha Marie Seyler, Washington Avenue, B.S.Ed. in English Education
Christine Spiri, Rizzi Drive, B.A. in Psychology
Rene Christine Turkowski, Hawthorne Lane, B.S. in Nursing
Louise Anna Vranesevic, Victoria Lane, B.S.Ed. in Music Education
Jarret Michael Wasko, Catherine Street, B.F.A. in Art Studio
Christian David Williams, Peregrine Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Hallie Ann Young, Sunrise Drive, B.S. in Accounting
Tara Katherine Young, Sheffield Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education
Tyler Timothy Yowan, Brandywine Drive, B.S. in Finance
Jordan Luke Ziemski, Cedar Glenn Drive, B.S. in Respiratory Care

Jeannette

Ashley Kate Blazowich, Elliott Court, B.S. in Accounting
Anthony Michael DelBene, Dolly Avenue, B.A. in Economics
Joshua Paul Hilty, Oakford Parks Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
James H. Householder, Berlin Road, B.S.Ed. in Music Education
Shaye Louise Kurdziel, Pleasant Valley Road, B.A. in Economics
August Gainer Matrisch, Chestnut Lane, B.S.Ed. in Music Education
Cameron Alexander Miller, Spanish Villa Drive, B.A. in Honors Program in Psychology
Jason Andrew Missenda, Old Spanish Lane, B.S.Ed. in Art Education
Lauren Nicole Persico, Claridge Elliott Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Megan Christine Wall, Worthy Lane, B.S. in Chemistry/Pre-Medical
Kenneth R. Williams, Ackerman Drive, B.A. in History
Lauren Elizabeth Yates, Reed Court, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Jones Mills

Alex Kyle Nedrow, Route 31, B.A. in Criminology

Latrobe

Jessica Renea Bridge, Kunkle Acres Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brian Raymond Butz, Butz Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Laura Patricia Del Sordo, Sunset Drive, B.S. in Human Resource Management
Zachary David DelSordo, Weldon Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Samantha Ann Kissel, Walnut Street, B.S.Ed. in Mathematics Education
Cameron Anthony Kovatch, Continental Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education
Katie Lynn Moffa, Richmond Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Patrick Mark Moxinchalk, Edward Street, B.S. in Accounting
Krista Park, Heimann Road, B.S. in Management/General
Laura Lynn Parker, Klondike Drive, B.S. in Nursing
Andrew Joseph Pickard, National Lane, B.A. in Criminology
Bree Ann Piper, Pallet Shop Lane, B.A. in Criminology
James Chad Schmeling, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Amanda Marie Solomon, Washinko Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Danielle Marie Susa, Heritage Drive, B.S. in Nursing
Trenessa Elise Taylor, Chestnut Street, B.A. in Spanish
Kelli Lynne Thomas, High Meadows Court, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Sarah Ann Washabaugh, Armel Hollow Road, B.A. in Art/Studio
Amber Ann Watkins, State Route 982, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Emily Rose Wood, Yellowstone Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Kimberly Sue Wooloff, Raymond Avenue, B.S. in Nutrition/Culinary Dietetics
Andy Christopher Wyant, Spring Street, B.A. in Theater

Ligonier

Elizabeth Jan Ashy, Forbes Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Lindsay Nicole Blystone, Hermitage Circle, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
McKenzie Katherine Gross, Clifford Woods Road, B.S.Ed. in Art Education
Andrew Peter Klotz, Buell Lane, B.S. in Marketing
Rebecca Elizabeth Ragan, Wilpen Road, B.S. in Nursing
Alexander Lamarr Thomas, Woodhaven Lane, B.S. in Management Information Systems
Samantha Ruth Turmo, Martz Drive, B.S. in Management/Operations
Andrew Nolan Williams, Darlington Road, B.A. in Journalism
Ewelina Katarzyna Zielinska-Thomas, Westview Drive, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Lower Burrell

Elese Marjorie Allan, Kay Street, B.S. in Marketing
Krista Marie Marino, Harriet Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Eric M. McAlpine, Hilltop Drive, B.A. in Criminology
Malary Rae McKrisky, Toledo Drive, B.A. in Psychology
Amanda Elizabeth Pearson, Sharon Drive, B.A. in Journalism
Steven Michael Pish, Mintwood Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Alexander Joseph Pope, Riverview Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Ryan Eric Rainey, Atlantic Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Brandy Alexandra Spiering, Glauser Lane, B.S.Ed. in Music Education
Melinda Marie Tipton, Florida Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Monessen

Ashley M. Hartung, Delaware Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Mount Pleasant

Caz M. Bejger, Lentz Way, B.S. in Geology/Environmental
Justin Matthew DePalma, Front Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Chelsea Noelle Forbes, Washington Street, B.S. in Communications Media
Nathan Jay Forbes, Washington Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Emmeline Louise Hauser, South Church Street, B.A. in Spanish
Devin M. Henderson, High Street, B.S. in Communications Media
Breanne Nicole Hynek, Lemmon Road, B.A. in Criminology
Matthew R. Kontor, Armbrust Hecla Road, Unclassified
Zachary John Singer, East Smithfield Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kenneth Allen Tinkey, Route 982, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems
Kimberly Marie Whalen, Reservoir Road, B.S. in General Studies

Murrysville

Steven Robert Baker, Antheo Court, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Maria Teresa Chichilla, Christy Road, B.S. in Nursing
Ashlee Nicole Figurelli, Tartan Court, B.S. in Human Resource Management
Brett Dennis Fisher, Twelve Oaks Court, B.S. in Communications Media
Angelique Marie Fonseca, Lashan Drive, B.S. in Nutrition
Nicholas Richard Hapach, Northlawn Circle, B.S. in Biology
Francesca M. Klocek, Chestnut Street, Undeclared College of Health and Human Services
Rachel Ann Pierce, Reynard Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Megan Keri Pulaski, Holiday Parks Drive, B.S. in Nursing
Tiffany Starr Schafer, Clawson Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Jonathan Chien Wang, Cambridge Court, B.S. in International Business
Sarah Elizabeth Zorak, Macintyre Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

New Alexandria

Brooke Elizabeth Bonifazi, Tucker Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Amy Michelle Bouch, Pump Station Road, B.S.Ed. in English Education
Nicole Renee Harvan, Fennel Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

New Derry

Vincent Samuel Esposito, , B.S.Ed. in Elementary Education
Eugene Dominic Joe, Palou Street, B.A. in Psychology
Kristin Marlene Reott, 21st Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

New Florence

Courtney Kae Brickner, Gamble Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephanie Dawn Carney, Mulligan Hill Road, B.A. in Sociology/Human Services
Travis Michael Deyarmin, Wheatley Circle, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Bryan Douglas Rape, Coal Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner
Zackery Wayne Robinson, Hutchison Hollow Road, B.S. in Communications Media
Kaitlyn Emily Robson, Clay Pike Road, B.S.Ed. in Biology Education
Andrew Edward Sutter, , B.S. in Communications Media
Chase Robert Wallace, Crawford Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

New Kensington

Michael Jerome Adams, Orchard Avenue, B.A. in Criminology
Terri Lynn Adams, Orchard Avenue, B.S. in Fashion Merchandising
Amber Christine Bash, Esther Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Kaytlin Marie Brandenstein, Esther Avenue, B.A. in Criminology
Kayleigh Lauren Cehily, Garvers Ferry Road, B.S. in Marketing
Jack Walter Connor, Gabrielle Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Cody Thomas Conroy, Pollick Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Morgan Elise Daniels, Taylor Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Ashley Megan Enciso, Garvers Ferry Road, B.S. in Nursing
Jayde M. Ferney, Victoria Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Jennifer Marie Greenlee, White Oak Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Melinda Diane Hare, Merwin Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Chad William Heyer, Garvers Ferry Road, A.S. in Electro-Optics
Eve Rebecca Hoffman, Aurora Drive, B.A. in Sociology
Brian Michael Lewandowski, Vernon Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Zachary James Luffy, Algonquin Trail, B.A. in Criminology
Martin Lawrence Mandak, Taylor Avenue, B.S.Ed. in English Education
Marissa Dawn Marsh, Stewart Lane, B.S. in Interior Design
Samantha Rae Moore, State Street, B.S. in Communications Media
Rebecca Marie Pujol, Elm Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
David A. Seymour, Catalpa Street, B.A. in Anthropology
Nicholas Gerard Slagle, Kensington Street, B.A. in Criminology
Natalie Paige Toney, Fernledge Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Erin Ashley Ulizio, Deer Drive, B.S. in Nursing

New Stanton

Danielle Nicole Whalen, Melrose Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

North Huntingdon

Jessica Rae Anderson, Samantha Way, B.S.Ed. in Deaf Education
Brooke Michael Bachy, Jane Clair Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Stephanie Nicole Chapman, Lindale Court, B.S.Ed. in Elementary Education
Rachel J. Ciocca, White Street, B.S.Ed. in Art Education
Nicholas Oran Fallone, Kensington Place, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Jacob Michael Feryus, Colonial Manor Road, B.A. in Criminology
Julia Marie Fitz, Clay Pike, B.S.Ed. in Deaf Education
Chad R. Good, Robbins Station Road, B.A. in Economics/Mathematics
Alexis Gabrielle Gorenz, Adams Drive, B.S. in Marketing
Hannah Noelle Guyon, Hahntown Wendel Road, B.A. in English/Writing Studies
Eileen S. Kane, Carmichael Circle, B.S.Ed. in English Education
John McLean Kidle, Willow Heights Drive, B.S. in Accounting
Daisy Lynn Kmetz, Samantha Way, B.A. in Psychology
Christopher Joseph Kukic, Otis Drive, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education
Elliot Patrick Laratonda, Greenville Circle, B.S. in Safety Sciences
Dana Lane Larimer, Huntingdon Avenue, B.S. in Nursing
Daniel Jacob Minkel, Meadow Road, B.S. in Communications Media
Zachery Thomas Redshaw, Edwin Drive, B.S. in Accounting
Kristen Marie Savorelli, Northwest Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Adam Minteer Shaffer, Clay Pike, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Laura Ashley Wagner, 5th Street, B.S. in Nursing
Robert John Wright, Drop Road, B.S. in Physics
Lindsey Nicole Zaken, Larwin Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

North Irwin

Lee Rachel Bigelow, Washington Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Penn

Shannon Michelle Satira, , B.S. in Nursing

Pleasant Unity

Jordan Alexandra Leigh Nicholson, Route 130, B.A. in Criminology

Pricedale

Laura Rose Livingstone, , B.S. in Child Development and Family Relations

Ruffs Dale

Autumn Violet Hyde, Hyde Lane, B.S.Ed. in Art Education
Janelle Leigh Smalley, Moores Grove Road, B.A. in Psychology

Ruffsdale

Sabrina Lee Angelo, , B.S. in Accounting

Scottdale

Jessica Lynn Fasano, Walnut Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Richard Alan Firestone, South Hickory Street, B.S.Ed. in Music Education
Lori Ann Gonda, Scottdale Smithton Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Sarah Elizabeth Leonard, West Pittsburgh Street, B.S.Ed. in Music Education
Bryce Edward Nicholson, Walnut Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Magnolia Sarah Pritchard, West Pittsburgh Street, B.S. in Disability Services
Alicia Anna Zimmerman, Chaintown Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Seward

Casey Leeann Burkett, Chestnut Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kaitlin Marie Cawley, Pinecrest Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Haley Alise Cramer, Hedges Street, B.S. in Nursing
Joshua Allen Darr, Thompson Street, B.S. in Biology/Pre-Medical
Tiffany Austin Fry, Route 56 Highway East, B.S.Ed. in Mathematics Education
Jack Michael George, Route 403 Highway South, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Emily Renee LaMantia, Linda Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Ashley Lynn McAllister, Jan L Street, B.S. in Athletic Training
Laura Renee Merle, Donelson Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Ryan Patrick Merle, Donelson Road, B.A. in Economics
Anthony Glen Shingler, Thomas Road, B.S. in Communications Media
Karlie L. Skaggs, Grange Hall Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Dana Andrew Turgeon, Route 403 Highway South, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information

Slickville

Jessica Marie Bankosh, Elrico Street, B.A. in Psychology
Ashley Marie Zuchelli, , B.S. in Fashion Merchandising

Smithton

Carrie J. Biddle, Second Street, B.S.Ed. in Early Child/Special Ed/CCAC

Stahlstown

Brittany Ann DeMarchi, Upper Tabernacle Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sutersville

George Calvin Ribich, Curry Road, B.S. in Business Technology Support

Trafford

Sabrina Lynn Boura, Short Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Daniel Vincent Dicocco, Pine Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education
Seth Michael Dixon, Baker School Road, B.A. in History
Jillian Lee Fanty, Winchester Road, B.A. in Criminology
Allison Ivy Ganster, East Edgewood Avenue, B.A. in Criminology
Jaclin Ann Gigliotti, Nature Lane, B.A. in Spanish
Shelby Leigh Hackman, Hemlock Road, B.S. in Disability Services
Maxwell James Palinski, Beech Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering
Deborah Anne Ragan, Cherry Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Vandergrift

Nadine Marie Artman, Emerson Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Karen Cynthia Henry, State Route 66, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Christopher John Minarcin, Washington Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Brandon R. Plazio, Palamino Drive, B.S.Ed. in Biology Education
Gary Lynn Prunty, Jackson Street, Undeclared
Catherine Doris-Anne Roberto, Washington Avenue, B.S. in Marketing
Audra Marie Sensor, Johnetta Road, B.S.Ed. in Deaf Education
Joshua Isaiah Wilson, Lincoln Street, B.A. in Political Science/Pre-Law

West Newton

Shannon Nicole Deglau, Hutchinson Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Alicia Nicole Fulmer, Mikel Lane, B.S. in Accounting
Sarah Christine Hunt, Collinsburg Road, B.S.Ed. in English Education
Katherine Marie Zalac, Parker Road, B.A. in English/Language Studies

Youngwood

Brittney Elizabeth Ciarlo, Helman Street, B.A. in Political Science/Pre-Law
Alec Robert Dushack, North 6th Street, B.A. in Political Science
Brian Michael Lohr, Sherwood Circle, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jennifer Lynn Mahoney, South 6th Street, B.S. in Respiratory Care
Julianne Nicole Reger, South 5th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
James J. Yelinek, North 6th Street, B.S. in Accounting

Wyoming

Factoryville

Kayla Helen Johnson, Riverside Drive, B.S. in Nursing

Meshoppen

Christopher O'Brien, Hillside Circle Lane, B.S. in International Business
Kenneth Christopher Ross, Meshoppen Creek Road, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Tunkhannock

Stephanie Marie Dymond, Levitt Hill Road, B.S. in International Business
Stephani Marie Halloran, Mile Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy
Courtney Marie Johnston, Jayne Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Catherine Flynn Ries, Keelersburg Road, B.A. in English/Writing Studies

York

Dallastown

Kara Ellen Emig, Honey Valley Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Jessica Storme Hicks, Carrie Drive, B.A. in Psychology
Andrea Lynn Hoffman, Honey Valley Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Delta

Mary Allyson Hushon, Hollow Road, B.S. in Hospitality Management
Sarah Elisabeth Smith, Castle Fin Road, B.A. in Sociology/Human Services

Dillsburg

Luke John Barricklow, Fairway Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Kelly Lynn Cavanaugh, Blair Mountain Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Hanna May Coulson, South Cherry Lane, B.S. in Athletic Training
Joshua David Kapp, Whispering Hope Street, B.A. in English/Film Studies
Lauren Michelle Karns, East Greenhouse Road, B.A. in Psychology
Taylor Skye Kraus, Fairway Drive, B.S. in Marketing
Matthew Warren McCullough, South Seasons Drive, B.S. in Management/General
Cody Michael Nicholson, Range End Road, B.A. in Music
Monica Diane Pare, Saint George Drive, B.S.Ed. in Music Education
Bryndan Michael Violette, Hearthstone Court, B.S. in Marketing

Dover

Tyler Quinn Campbell, Parks Drive, B.A. in Psychology
Christina Elise Janosky, Kunkle Mill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Kaitlyn Victoria Kozuch, Cranbrook Drive, B.A. in Psychology
Nicholas Michalak, Buck Road, B.S. in Computer Science/Applied
Najah Aisha Scott, Brownstone Court, Undeclared College of Health and Human Services

Etters

Victoria A. Loch, Shelleys Lane, B.S.Ed. in English Education
Megan Elizabeth Marshall, Conley Lane, B.S.Ed. in English Education

Felton

John Reilly Osborn, Briarwood Court, B.A. in Sociology/Human Services

Glen Rock

Joseph Jeffry Trebilcock, Hametown Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Hanover

Ryan Christopher Abbott, Gardenia Drive, B.A. in Criminology
Summer Gale Austin, Parks Heights Boulevard, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Jordan Allyssa Fuhrman, McAllister Street, B.S. in Respiratory Care
Katlyn Brianna Grim, Eastwood Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Brooke Elizabeth Heller, York Street, B.A. in Sociology/Human Services
Hannah Luise McNally, Foxleigh Drive, B.A. in Sociology
Candace Marie Menges, Maple Avenue, B.S. in Accounting
Rachel Marie Rohrbaugh, Charlton Court, Undeclared College of Health and Human Services
Tabatha E. Weaver, Baltimore Street, B.A. in Anthropology/Archaeology
Amanda Denise Wehrly, El Vista Drive, Undeclared College of Humanities and Social Sciences
John Mitchell Weldon, Impounding Dam Road, B.A. in Music
Kelsey Elizabeth Wells, Sydney Drive, B.S. in Nursing

Manchester

Natalie J. Hotaling, East Parkview Road, B.S. in Communications Media

Mount Wolf

Brandon Kristopher Clemens, South Fourth Street, B.A. in Journalism
Amelia Marie Qualters, Laurel Drive, B.S. in Communications Media

New Freedom

Anthony Scott Bongiovano, Revere Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Melissa Erin Connelly, East High Street, B.A. in Honors Program in Psychology
John Fredwick Lewis, East Main Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance
Christopher Matthew Schott, Nittany Court, B.A. in Criminology

Red Lion

Victoria Elizabeth Domkoski, Beverly Hills Court, B.S. in Interior Design
Jacquelyn Louise Dunlap, Kendale Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Taylor Marie Graehling, Felton Road, Undeclared College of Health and Human Services
Jordan Elizabeth Henry, Springwood Road, B.S. in Management/Operations
Kole Andrew Kraut, Blackhorse Drive, B.A. in Criminology
Cassandra Stroman, Kendale Road, B.A. in Criminology

Seven Valleys

Courtney Anne Price, Diamond Run Court, B.S. in International Business

Shrewsbury

Samantha Denise Bortner, Shetland Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Ashley Mae Harden, Strassburg Circle, B.A. in Psychology
David Paul Phelan, Brook Meadow Circle, B.S. in Accounting

Spring Grove

Paige Nicole Douglass, , B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Kiersen Accardi Hoffacker, Yingling Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Brooke Ashley Hooper-Attig, South East Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Hannah Marie Senft, Beards School Road, B.S.Ed. in Music Education
Anne Elisabeth Smith, Walters Hatchery Road, B.S.Ed. in Music Education

Stewartstown

Matthew Scott Walkowiak, Walnut Way, B.S. in Biology
Amber Renee Williams, Runningboard Road, B.S. in Athletic Training

Wellsville

Emily Louise Harlacker, Benedicts Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kurtis Hunter Laird, Carlisle Road, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Corey Thomas Pool, Carlisle Road, B.A. in Criminology

Windsor

Amber Lee Ritter, North Camp Street, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology

Wrightsville

Christan Jolene Frederick, West Shoff Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Brandyn Lee Holtzinger, Locust Street, B.S. in Communications Media

York

Janel Briana Barner, Clydesdale Drive, B.A. in Art/History
Kelli Anne Barron, Princeton Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Katelyn Michelle Binetti, Skylight Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Brett Allen Campbell, Emmanuel Drive, B.S. in Accounting
Rachel Eileen Combs, Lori Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Wesley Shawn Croucher, Brookwood Drive, B.S. in Communications Media
Katelyn Marie Crumling, Valley View Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Nicholas Ryan Distefano, North Williams Street, B.S. in Accounting
Megan Elyse Doner, Heather Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Monae Sharee Dowling, South Queen Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Shayla Renee Dowling, South Queen Street, Undeclared College of Health and Human Services
Danielle Nicole Dugan, Greystone Road, B.S.Ed. in Deaf Education
Caitlin June Farrell, Reynolds Mill Road, B.S. in Nursing
Zachary Paul Green, Chestnut Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Meredith Caroline Hady, Keeney Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Deshaila Kapri-Simone Hatcher, Roosevelt Avenue, B.S. in Respiratory Care
Megan Frances Hoover, Wetherburn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Catrina Ann Hose, Valley View Road, B.S. in Safety Sciences
Rick Lynn Knouse, Derry Road, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics
Gabrielle Renee Lehigh, Board Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology
Tyler Joseph Liegey, Primrose Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jasmine Capri McCarter, Belaire Lane, B.S. in Natural Science
Morgan Katrin McLaughlin, Beadsley Road, B.S. in Nursing
Natalie Christine Mumaw, Churchill Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Megan Erin Petit, Taylor Road, B.S. in Nursing
Lauren A. Robinson, Greendale Road, B.S. in Nursing
Katelyn Marie Romesberg, Shaanti Lane, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Stacey Rene Root, Indian Rock Dam Road, B.S. in Athletic Training
Emily Jean Salter, Tollgate Road, B.A. in Psychology
Elizabeth Helene Sargent, Primrose Lane, B.S. in Nursing
Alexis Nicole Scott, South Drive, B.S. in Fashion Merchandising
Jera Marie Scott, Seneca Ridge Drive, B.S. in Athletic Training
Logan Sean Sealover, Brittany Court, B.S. in Computer Science/Applied
Kent M. Shaffer, Sequoia Street, B.S. in Hospitality Management
Amber Lynn Shorb, Woodshead Terrace, B.A. in Criminology
Robert James Spaulding, East Prospect Street, B.S. in Management/General
Mike Stough, East Market Street, B.A. in Criminology
Brittany Suzanne Vaught, Randolph Drive, B.A. in English/Writing Studies
Kaila Elizabeth Vilkas, West Princess Street, B.S. in Disability Services
Sara Jo Wallace, Toann Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Cecilia Marirose Weaver, Schultz Way, B.S.Ed. in Spanish Education

York Haven

Joshua Michael Shearer, Iroquois Trail, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Dean’s List students from out of state are as follows:  

California

Catherine Tessa Shelburne, San Marino, B.S. in Fashion Merchandising

Colorado

Jillian Marie Galloway, Greeley, B.S. in Nursing
Lindsey S. Quakenbush, Longmont, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Laura Bassani, Parker, B.S.Ed. in Music Education
Kaylene Sherrell Bales, Woodland Park, B.S. in Nutrition/Culinary Dietetics

Connecticut

Zachary John Stayman, New Canaan, B.A. in Political Science/Pre-Law
Jana Marie Crisafi, Somers, B.S. in Interior Design

Delaware

Victoria Frances Roth, Bear, B.S. in Human Resource Management
Heather Erin Robbins, Frederica, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Sarah Marie Thompson, Lewes, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Eric Steven Layton, Milford, B.A. in Psychology

District of Columbia

Ayesha Shakur Baker, Washington, B.S. in Athletic Training
Victoria Maria Cortez, Washington, B.S. in Child Development and Family Relations

Florida

Lindsay Marie Kosuth, Tarpon Springs, B.S. in Marketing

Georgia

Joanna N. Mielke, Atlanta, B.A. in Chemistry
Kasey Lynn Lewis, Dawsonville, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Michael Blaise Box, Lawrenceville, B.A. in Psychology
Kara Leigh Markle, Peachtree City, B.S. in Fashion Merchandising

Illinois

Dante Koeppen, Arlington Heights, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Amanda C. Wade, Arlington Heights, B.A. in Economics
Zachary Stephen Lynn, Chicago, B.S. in Applied Mathematics
Catherine Krygeris, Downers Grove, B.S.Ed. in Biology Education
Caitlin Marie Nance, Pocahontas, B.S.Ed. in Music Education

Indiana

Ethan Michael Peterson, Centerville, B.A. in Political Science/Pre-Law
Nathaniel Clayton Gangwer, Rossville, B.A. in History
Hanan Ali Alrasten, Valparaiso, B.S. in Nutrition/Dietetics

Maryland

Kristen Leigh Dewitt, Accident, B.S. in Communications Media
Colleen Margaret Berlin, Baltimore, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Amanda Marie Walczak, Bel Air, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Marketta Catherine Gent, Boyds, B.S.Ed. in Music Education
Hannah Elizabeth Pajak, Chester, B.S. in Nursing
Kimberly Erin Siegle, Chester, B.A. in Theater
Chelsey Marie Hipp, Clarksville, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Caitlin Jewel Schwatka, College Park, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Mary Michele Geiser, Columbia, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Ashley Marie Meredith, Columbia, B.S. in Communications Media
Lindsay E. Crable, Cumberland, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Emily Lauren Dordevic, Cumberland, B.S. in Fashion Merchandising
Emily Susan Kuhn, Cumberland, B.S.Ed. in Music Education
Nicholas George Magas, Damascus, B.S. in Accounting
Robin Marie Matty, Derwood, B.A. in Anthropology/Archaeology
Courtney Faith Romanowski, Derwood, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Alexis Claire Busler, Dunkirk, B.A. in Psychology
Brittany Jean Skolaski, Eldersburg, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Adam B. Harring, Ellicott City, B.A. in Journalism
Jordan Laquinn Hart, Ellicott City, B.S. in Business Technology Support
Sarah Elizabeth LeDoux, Ellicott City, B.A. in Psychology
Sean T. Meighen, Ellicott City, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Meghan Cory Tucker, Ellicott City, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shelby Elizabeth Ledger, Emmitsburg, B.S.Ed. in Spanish Education
Lauren Rachel Comunale, Frederick, B.S. in Nutrition/Dietetics
Lauren Mae Gibson, Frederick, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kallie Marie Guillen, Frederick, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Allyson Michelle Long, Frederick, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Nicole Dalton Ruzbacki, Frederick, B.S. in Marketing
McKenzie Lea Stewart, Frederick, B.A. in International Studies
Maeve Catherine Trent, Frederick, B.A. in Psychology
Garrett Michael Hasslinger, Frostburg, B.A. in History
Elizabeth Paige Reynolds, Ft. Meade, B.A. in Anthropology
Christopher Patrick Barr, Gaithersburg, B.A. in Asian Studies
John Patrick Burke, Gaithersburg, B.S. in Communications Media
Amanda Marie Fry, Gaithersburg, B.S. in Biology/Pre-Medical
Kathryn Marie Gentile, Gaithersburg, B.S.Ed. in Music Education
Sarah La Roque Harper, Gaithersburg, B.S. in Nutrition/Dietetics
Jeremiah Josh Joson, Gaithersburg, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Katherine Elizabeth Koenig, Gaithersburg, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Mary Catherine Norr, Gaithersburg, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Nicholas Xavier Brock, Germantown, B.A. in Political Science
Teresa Mildred Dierks, Germantown, B.S. in Chemistry
Kristen Miriah Erickson, Germantown, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Martin Joseph Bindel, Glen Arm, B.S. in Hospitality Management
Rachel Lee McCarriher, Glenelg, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Rachel M. Hershberger, Grantsville, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Katherine Annemarie Bechtel, Hagerstown, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Anastasia Elizabeth Gaines, Hagerstown, B.S. in Communications Media
Meagan Jeanette Graff, Hagerstown, B.S.Ed. in Music Education
Nathaniel David Lease, Hagerstown, B.S.Ed. in Music Education
Megan E. Dell, Hampstead, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Carly Hayes, Hampstead, B.S. in Athletic Training
Rachel Lauren Newman, Hampstead, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics
Holly Christine Andrews, Huntingtown, B.A. in Criminology
Bailey Elizabeth Bertolaccini, Huntingtown, B.S. in Nursing
Carolyn Kathryn Town, Huntingtown, B.S. in Nursing
David Christopher Carr, Ijamsville, B.A. in History
Arika Nicole Ullman, Kingsville, B.S. in Marketing
Amanda Lynn Ansalvish, Lusby, B.S. in Nursing
Alexandra Lynn Tierney, Lusby, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Christopher Gregory Seegren, Marriottsville, B.S. in Hospitality Management
Zachary Bryan Jamison, Maugansville, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Angela Marie Rowland, Middletown, B.A. in Economics
Taylor Brooke Simpson, Millersville, B.S. in Nutrition/Dietetics
Jennifer Ann Huff, Mount Airy, B.S. in Accounting
Katherine M. Weaver, New Market, B.S.Ed. in Music Education
Tiffany Nicole King, North Beach, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Hana May Smith, Oakland, B.S. in Nutrition/Dietetics
Acacia Joy Cooper, Olney, B.S. in Child Development and Family Relations
Kimberly Claire Zisman, Poolesville, B.S. in Nutrition/Dietetics
Caitlyn Nicole Cook, Reisterstown, B.A. in Sociology
Stephanie C. Linker, Reisterstown, B.S. in Fashion Merchandising
Jenna White Callaway, Rockville, B.S. in Nursing
Carly Rose Vaseleck, Waldorf, B.S. in Communications Media
Joshua Roy Wiegand, Whiteford, B.S. in Computer Science/Applied
Jessica Lynn Brechbill, Williamsport, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Massachusetts

Brittany Anne Viens, Belchertown, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Jeremy A. Guillette, Dudley, B.A. in Anthropology
Megan Elizabeth Merchant, Gardner, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Michigan

David Bruce Williams-Young, Milford, B.S. in Chemistry
SaraJane Emily Parsons, Negaunee, B.S. in Mathematics
Crystal Ann Makarewicz, Potterville, B.S. in Management/General
Joshua Taylor Scott, Reading, B.A. in Art/Studio
Justin Drew Thomas, South Lyon, B.A. in History

Military - Europe

Mistie Chelle-Reye Anderson, Apo, B.S.Ed. in English Education
Alexis Rae Eperjesi, Apo, B.S. in Communications Media

Minnesota

Melissa Kay Aasness, Fergus Falls, B.S. in Fashion Merchandising
Abigail Mundy, Rochester, B.A. in Sociology

Missouri

Lisa Marie Schneider, Ballwin, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts

Nebraska

Natasha Jo Dubinsky, Omaha, B.A. in Art/Studio

New Hampshire

Sarah Elizabeth Burke, Merrimack, B.A. in Journalism

New Jersey

Alexander Allen Davis, Andover, B.A. in Geography/Economic Geographer
Derek Rene Morf, Annandale, B.S.Ed. in Mathematics Education
Matthew John Plaskon, Augusta, B.A. in Criminology
Samuel J. Weiser, Avenel, B.S.Ed. in Music Education
Christyna Rose Esposito, Bloomsbury, B.S. in Nutrition
Bryan Scott Fela, Branchburg, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
Matthew Knepper, Branchburg, B.S. in Accounting
Gary Anthony Broome, Brigantine, B.S. in Marketing
Tenesha Deandra Ali, Browns Mills, B.S. in Child Development and Family Relations
Chelsea McDonnell, Burlington, B.A. in Anthropology
Samantha Andrejcisk, Carteret, B.S.Ed. in Music Education
Rebecca Noelle Malaczewski, Cherry Hill, B.A. in Criminology
Allyson Joan Mitidieri, Cherry Hill, B.S. in Nutrition/Dietetics
Peter Iannuzzi, Delran, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Paige Justine Beierschmitt, Eastampton, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Velquita Monique Sneed, Egg Harbor Twp, B.S. in Biology/Pre-Medical
Brooke Carey, Englishtown, B.S. in Hospitality Management
Demetri George, Ewing, B.S. in Communications Media
Jennifer Marie Wagner, Flanders, B.A. in Art/Studio
Kylie Michelle Kassoy, Glen Rock, B.S. in International Business
Kerrianne Maria Costantino, Greenwich, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Allison Mayreylis Brown, Hackensack, Undeclared College of Health and Human Services
Kevin D. Honigsberg, Hackettstown, B.S. in Hospitality Management
Sarah Elizabeth Crowley, Haddon Township, B.S. in Nutrition
Rachel Elizabeth Di Pilla, Haddonfield, B.S.Ed. in Music Education
Matthew Steven Szukics, Hainesport, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Susan Cherie Joseph, Hamilton, B.S. in Nursing
Andrew John Hesner, Hardwick, B.A. in Journalism
Brianne Veronica Stewart, Hewitt, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Michael Harris Weiner, Hillsborough, B.S.Ed. in Music Education
Douglas Elliott Kallin, Hillsdale, B.A. in Music
Lena Ann Cruz, Jackson, B.A. in Psychology
Eric Robert Dauenhauer, Jackson, B.S.Ed. in Music Education
Erin Elizabeth Kelley, Jackson, B.S. in Biology/Pre-Medical
Alyssa Nicole Yakalis, Lanoka Harbor, B.S. in General Studies
Akia Nicole Williams, Lumberton, B.S. in Fashion Merchandising
Kelsey Elizabeth Breunig, Manchester, B.A. in Anthropology
Alexandria Renee Nunn, Marlton, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Jessica Elizabeth Potter, Mays Landing, B.S.Ed. in Elementary Education
Savannah Elizabeth Pailloz, Mickleton, B.A. in Political Science
Amy Lynn Bechtel, Milford, B.S. in Hospitality Management
Keith K. Oppenheimer, Milford, B.S. in Finance
Valerie Lorraine Michaud, Monroe Twp, B.S. in Nutrition/Dietetics
Zachary David Spear, Mount Laurel, Undeclared Eberly College of Business and Information Technology
Caitlyn Michele Huguenel, Newfoundland, B.A. in English/Writing Studies
Carolyn Elizabeth King, Northfield, B.A. in Anthropology
Megan Cooper Daly, Oak Ridge, B.A. in Psychology
Justin Adam Wall, Oak Ridge, B.A. in Criminology
Alexa Lyn Zauck, Ocean View, B.S.Ed. in Deaf Education
Kristen R. Gilmartin, Parlin, B.S. in Communications Media
Anjali Marie Verner, Parlin, B.S.Ed. in Art Education
Sara Suzanne Hopkins, Pennington, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Matthew Robert Jones, Piscataway, B.S. in Finance
Robyn Joseph Haake, Princeton, B.A. in Political Science
Kevin Christopher Popeck, Randolph, B.S. in Business Technology Support
Kimberly Marie Guis, Riverdale, B.S. in Nursing
Marguerite Beatrice Benton, Roebling, B.A. in Criminology
Domenica A. Caporusso, Sewell, B.S. in Nutrition/Dietetics
Ava Anais McEachern, Sicklerville, B.S. in Biology
Matthew Quinn DiLeonardo, Southampton, B.S. in Biology
Nora Michelle Patterson, Southampton, B.S. in Fashion Merchandising
Kimberly Maye Shaver, Stanhope, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Adriana Emanuel Konstantinides, Voorhees, B.S. in Nutrition/Dietetics
John Casey Firth, Wenonah, B.A. in Psychology
Stephanie Lukas, Wenonah, B.S. in Hospitality Management
Gina Dimitra Sereti, Whippany, B.S. in Nursing
Sarah Elizabeth Valvano, Whippany, B.S.Ed. in Deaf Education
Michael Jeffrey Eisenberger, Whitehouse Station, B.A. in Criminology 

New York

Michele Lee Kenney, Alpine, B.S. in Management/Operations
Derrica Anokye, Bronx, B.S. in Nursing
Lauren Bach Grasso, Burnt Hills, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Kathleen Elizabeth Oldrey, Clintondale, B.A. in English/Writing Studies
Naeemah Akilah Smith, College Point, B.S. in Disability Services
Elizabeth Marie Glasshagel, Coram, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Dawn Elizabeth Shivers, East Northport, B.S. in Fashion Merchandising
Brittney Anne Blazavich, Endicott, B.S.Ed. in Art Education
Heather Marie Herche, Endicott, B.S.Ed. in Art Education
Christopher Potter, Fairport, B.S. in Management Information Systems
Corinne Elizabeth Miller, Hamburg, B.S. in Hospitality Management
Anthony Michael Farella, Hornell, B.A. in Religious Studies
Ashley Marie Frederickson, Jamestown, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Riley Griffen Smith, Jamestown, B.A. in Economics
Dianna Renee Randazzo, Mount Sinai, B.A. in Sociology
Jason Eli Schwartz, New City, B.S.Ed. in Deaf Education
Matthew Gabriel Stiadle, Newfield, B.S.Ed. in Music Education
Andrew Michael Maier, Pittsford, B.S. in Nursing
Breanne Sarah Eble, Ridge, B.S. in Interior Design
Kaitlyn Rose Kaminski, Rochester, B.S. in Natural Science
Maximilian Patrick Campbell, Sound Beach, B.A. in Criminology
Hannah Leigh Halphen, Tonawanda, B.A. in Religious Studies
Kristen Nancy Shafer, Vestal, B.S. in Chemistry/Pre-Medical
Emma Anne DelliCarpini, Wading River, B.A. in Anthropology
Jamie Allison Roche, Wayland, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Ethan Edward Markowski, Webster, B.S.Ed. in Music Education

North Carolina

Courtney Leigh Fenters, Gibsonville, B.A. in Criminology

Ohio

Samantha Kay Borsos, Adena, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Alexandra Yvonne Ballard, Akron, B.S. in Fashion Merchandising
Kelsey R. Mlnarik, Akron, B.A. in Music
Tyler Stephan Machovina, Amherst, B.S. in Biochemistry
Kristen Michelle Donaldson, Ashland, B.S. in Fashion Merchandising
MacKenzie McClung, Aurora, B.S. in Nursing
Nathan Philip Rzepka, Beachwood, B.S. in Communications Media
William David Watkins, Belmont, B.S. in Geology
Christopher Michael Hughes, Boardman, B.A. in Criminology
Christopher M. Garrett, Brecksville, B.S. in Finance
Jane Marie Looby, Canton, B.S. in Fashion Merchandising
Amira Kessem, Cleveland, Physics/Pre-Engineering
Austen Wells Perelman-Hall, Cleveland Heights, B.S. in Marketing
Deven Leigh Bray, Cleveland Hts, B.S. in Disability Services
Rachael Anne Kosco, Copley, B.A. in Anthropology
Ashley Rose Youngkin, Cuyahoga Falls, B.S. in Accounting
Leah Renee Keller, Franklin, B.A. in Philosophy
Meaghan Elizabeth Grandbouche, Geneva, B.S. in Nutrition
Teresa Mae Stage, Hamilton, B.A. in History
Anthony De'Shon Flowers, Highland Heights, B.S. in International Business
Russell Aaron States, Jefferson, B.S. in Business Technology Support
Dana Elizabeth Steinert, Kent, B.S.Ed. in Music Education
Ashley E. Joa, Liberty Twp, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental
Elizabeth M. Elmore, Madison, B.A. in English/Writing Studies
Breyanna Danyale Grizzard, Massillon, B.S. in Interior Design
Melissa Frances Zehe, Mentor, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Shelby Jane Craig, New Philadelphia, B.S. in Nursing
Audrey Busby, North Canton, B.S. in Accounting
Danielle Stoffer, Norton, B.S.Ed. in Music Education
Devan Curry Mercer, Ravenna, B.A. in Spanish
Tessah Shephon Grube, Reynoldsburg, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban
Joshua David Diaz, Salineville, B.A. in Criminology/Pre-Law
Codi Lee Holstein, Solon, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Kristin Lynn Monahan, Streetsboro, B.S. in Nursing
Shyanne Nicole' Mortimer, Streetsboro, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Julie Anne McEvoy, Strongsville, B.S.Ed. in English Education
Tenley Amelia Seidel, Toledo, Undeclared College of Education and Educational Technology
Charles Steven Fisher, Uniontown, B.A. in Art/Studio
David John Wilcox, Westerville, B.S. in Finance
Elaine R. Miller, Youngstown, B.S. in Hospitality Management

Rhode Island

Stephanie Lynne Beaudette, Johnston, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy
Meghan Elizabeth Corbett, North Kingstown, B.S. in Nursing

Tennessee

Caitlin Elisabeth Holler, Cordova, B.A. in Psychology

Texas

Anay Celeste Pope, Killeen, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Jillian Dawn Jordan, Kingwood, B.S. in Marketing
Amira Imanne Minazzi, San Antonio, B.A. in Honors Program in Psychology

Utah

Bronson Wakefield Lockwood, Sandy, Undeclared College of Natural Sciences and Mathematics

Virginia

Kyle Spencer, Alexandria, B.A. in Criminology
Jennifer Elizabeth Allshouse, Annandale, B.S. in Communications Media
Sean P. Smith, Annandale, B.S. in Mathematics
Walter Patrick Smith, Annandale, B.S. in Accounting
Alexander James Berdahl, Ashburn, B.A. in Criminology
James Joseph Bradford, Ashburn, B.S. in Mathematics
Brooke Collins, Ashburn, B.S. in Interior Design
Joseph Micheal Lynch, Ashburn, B.S. in Athletic Training
Alyssa Rose Mangold, Ashburn, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Danny Weston Parrotte, Ashburn, B.A. in Criminology/Pre-Law
Renae Ann Rote, Bristow, B.S. in Nursing
Nathaniel Burdette Andre-Erwin, Centreville, B.S. in Management/General
Caitlin Elizabeth Camper, Centreville, B.S. in Hospitality Management
James Robert Carpenter, Centreville, B.A. in Criminology/Pre-Law
Laurie Anne Robinson, Centreville, B.A. in Psychology
Chase Patrick Robson, Centreville, B.S. in International Business
Rebecca K. Hartley, Clifton, B.S. in Biochemistry
Stephen Gregory Norair, Clifton, B.S. in Geology
Caroline Grace Osborn, Clifton, B.A. in History/Pre-Law
Laura Jean Ellyson, Culpeper, B.A. in Anthropology/Archaeology
Jessica Danielle Bush, Fairfax, B.A. in Psychology
Derek Michael Geary, Fairfax, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business
William Ryan Krom, Fairfax, B.S. in Athletic Training
Emily Robertine Manno, Fairfax, B.A. in Psychology
Andrea Lee Rossman, Fairfax, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Timothy Michael Guy, Falls Church, B.A. in Art/Studio
Laura Katherine Hinely, Falls Church, B.A. in International Studies
Devon Marie Kalbaugh, Falls Church, B.S.Ed. in Music Education
Karina C. Robarge, Falls Church, B.F.A. in Art Studio
Caitlin Ann Rakshys, Gainesville, B.S. in Biology/Pre-Medical
Michael William Charmo, Hamilton, B.S. in Biology/Environmental Health
Victoria Kelly Jones, Herndon, B.A. in Criminology
Craig Douglas Penman, Herndon, B.S. in Finance
Anne Marie Fults, King George, B.S.Ed. in Deaf Education
Jaclyn Kay Hynson, King George, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology
Megan Luna Barlow, Leesburg, B.S. in Geology
Zobaer Abedin, Manassas, B.S. in Respiratory Care
Marissa Marie Ferrigno, Manassas, B.S. in Interior Design
Kelsy Lynn Zaremski, Manassas, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Rachelle M. Millard, Marshall, B.A. in Anthropology
Emily Rose Lantz, Midland, B.S.Ed. in Music Education
Stephanie Lin Herritt, Norfolk, B.S.Ed. in Art Education
Rachel Anne Enghauser, Oak Hill, B.A. in Sociology/Human Services
Alison Erin Murphy, Oak Hill, B.S. in Marketing
Rebecca Ruth Slaughter, Oak Hill, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Samantha M. Padgett, Oakton, B.S. in Communications Media
Daniel M. Cassidy, Orlean, B.S. in Finance
Nicholas Sebastian Moreno, Potomac Falls, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Jasmine Nicole Jonte, Richmond, B.S.Ed. in Music Education
Ashley Elizabeth Schmidt, South Riding, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Laura Bethany Murdaugh, Spotsylvania, B.S. in Biology/Pre-Veterinary
Melanie Denise Todd, Springfield, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Elizabeth H. Midock, Stephens City, B.S. in Nutrition/Dietetics
Catharine V. Watson, Sterling, B.S. in Communications Media
Mary Elizabeth Feazel-Orr, Vienna, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education
Leila Marie Giles, Vienna, B.S. in Communications Media
Kevin Joseph Shaughnessy, Vienna, B.S. in Accounting
Hannibal Paul Holland Inker, Williamsburg, B.S. in Marketing
Tess Kaylin Kennedy, Williamsburg, B.A. in Psychology
Kathryn Joan Gagnier, Winchester, B.S.Ed. in Art Education
Timothy Ookala Cashwell, Woodbridge, B.A. in Criminology/Pre-Law
Stefanie Lauren Poates, Yorktown, B.S. in Athletic Training

Washington

Devin L. Gray, Burley, B.S. in Mathematics
Michelle Stephanie Burk, Joint Base Lewis Mcchord, B.A. in Art/Studio

West Virginia

Andrew A. Bisaha, Athens, B.S. in Management Information Systems
Nicole Christine Johns, Charleston, B.S. in Marketing
Truman J. Gore, Clarksburg, B.A. in Honors Program in Psychology
Samuel T. Sullivan, Martinsburg, B.A. in English /Pre-Law
Shannon Nicole Ackerman, Morgantown, B.S. in Nutrition/Dietetics
Brandon Pierce Grose, Princeton, B.S. in Communications Media
Maria Katherine Pucci, Weirton, B.S. in Nutrition/Dietetics
Megan Elyse Ghaphery, Wheeling, B.A. in English/Writing Studies
Logan Bryan Wojcik, Wheeling, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Wyoming

Josiah L. Racchini, Laramie, B.S. in Biology/Cell and Molecular


International Dean’s List students are as follows:

Angola

Antonio A. Mendes, Luanda, B.S. in Safety Sciences

Botswana

Gofaone Abenna Mosimanewamacha, Gaborone, Unclassified
Tlotlo Pauline Nkwe, Gaborone, Unclassified 

Canada

Jessica Nicole Wallace, British Columbia, B.S. in Athletic Training
Zachary Franklin Kempa, Ontario, B.S. in Marketing

China

Xia Dai, Chengdu, B.S. in Accounting
Yuan Hu, Chengdu, Unclassified
Yao Liu, Chengdu, B.S. in Finance
Chengcheng Luo, Chengdu, B.S. in Hospitality Management
Pengshan Pan, Chengdu, Unclassified
Haotian Qiu, Chengdu, B.S. in Marketing
Ke Shi, Chengdu, B.S. in Accounting
Liwen Tang, Chengdu, B.S. in Finance
Xidan Yong, Chengdu, Unclassified
Fangyuan Zhu, Chengdu, B.S. in Accounting
Jiayuan Tian, Chengdu Shuangliu, B.S. in Accounting
Jin Li, Chengdu Sichuan, B.S. in Finance
Yuxiang Qiu, Chengdu Sichuan, B.S. in Finance
Yichen Shi, Chengdu Sichuan, B.S. in Accounting
Mengdi Wang, Chengdu Sichuan, B.S. in Accounting
Tong Wu, Chengdu Sichuan, B.S. in Finance
Yuqing Xia, Chengdu Sichuan, B.S. in Finance
Wenjin Yang, Chengdu Sichuan, B.S. in Finance
Yang Zeng, Chengdu Sichuan, B.S. in Accounting
Zhen Zhou, Chengdu Sichuan, B.S. in Accounting
Zitong Weng, Chongqing, B.S. in Accounting
Xin Zheng, Chongqing, Unclassified
Xin Liu, Ganzhou Jiangxi, B.S. in Accounting
Xinyi Yang, Kunming, B.S. in Finance
Huai Li, Lhasa, Unclassified
Suo Tang, Mianyang, Unclassified
Xueying Zheng, Shanghai, Unclassified
Shuhan Zhong, Shanghai, B.S. in Athletic Training
Xiaohan Wang, Shantou, Unclassified
Fanyi Qiu, Shenyang, B.S. in Finance
Luying Gong, Sichuan, B.S. in Accounting
Huan Jiang, Sichuan, B.S. in Finance
Rui Zhou, Sichuan, B.S. in Finance
Jin Qin, Weifang, Unclassified
Zhitian Xu, Wuxi, Unclassified
Xin Jin, Xiand Shaanxi, B.S. in Finance
Wei Cong, Yantai, Unclassified
Yili Jin, Yiwu, B.S. in Finance
Ruoling Li, Yuxi, B.S. in Management/General
Yu Hu, Zigong, B.S. in Finance

Cyprus

Maria Alexandrou, Limassol, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater
Michalis Mariou Mavrotheris, Nicosia, B.A. in English/Writing Studies 

Egypt

Hassnaa K. Hassan, Elmuhandesin  Cairo, B.S. in Interior Design

France

Theo Robert Martin, Nimes, B.S. in International Business
Laurie Ajavon, Saint Ouen, B.A. in Journalism

Japan

Ayaka Sawabe, Tokyo, B.A. in Religious Studies

Kenya

Yiyi Fan, Nairobi, B.S. in Biology/Pre-Medical

Macau

Wun I Chan, Taipa, Unclassified

Malaysia

Jie Yee Ng, Ipoh, B.S. in Communications Media
Yie Xiong Tee, Johor, B.S. in Finance
Wen Yang Chew, Kuala Lumpur, B.A. in Computer Science
Li Shean Soon, Kuala Lumpur, B.S. in Marketing
Yi Hang Tan, Pekan Nanas Johor, B.S. in Marketing
Voon Hoe Moo, Selangor Darul Ehsan, B.A. in Psychology
Jia Yi Goh, Seremban, B.S. in Nutrition/Dietetics
Tian Shoon Lau, Seremban, B.S. in Nutrition/Dietetics
Shun Thai Ang, Subang Jaya, B.S. in Marketing

Mexico

Erika Schnaas, Mexico City, B.A. in Art/Studio

Montenegro

Mervin Cikic, Bijelo Polje, Unclassified

Mozambique

Katiuscia M. Manave, Maputo, B.S. in Finance

Netherlands

Isabelle J. Bullee, Duiven, Unclassified
Lyndsey Harmsen, Horssen, Unclassified
Nicole Ijff, Leersum, Unclassified

Norway

Robin Hoines, Oslo, Unclassified
Anette Brose Olsen, Slependen, Unclassified

Old Serbia

Jelena Vaslic, Temerin, Unclassified

Peru

Samir Mirpuri, Lima, B.S. in International Business

Puerto Rico

Cristina Mari Ruberte, Ponce, B.S. in Interior Design

Republic of Korea

Sumin Kim, Seoul, Unclassified

Russia

Diana Saltykova, Saint-Petersburg, B.A. in International Studies

Saudi Arabia

Amnah Ali Y. Azizi, Riyadh, B.S. in Interior Design

Sweden

Jacob Stalbro, Karlstad, Unclassified
Stefan Ronny Larsson, Malmo, Unclassified
Julia E. Lindblad, Malmo, Unclassified

Taiwan

Yi Lin Yao, Hsinchu, Unclassified
Chun Fang Chen, New Taipei City, Unclassified
Hui Wen Shen, Taipei, Unclassified
Chieh Wen Tung, Taipei, Unclassified
En-Ui Lin, Zuoying, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Thailand

Tabtip Louhabanjong, Krabi, B.A. in International Studies

United Kingdom

Emilia Osborne, Bedfordshire, B.S. in Mathematics/Applied Mathematics
Katie Sarah Eaton, Halesowen, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Zimbabwe

Buhlebenkosi Thandekile Masilela, Bulawayo, B.S. in Accounting
Nobukhosi Nosipho Masilela, Bulawayo, B.S. in Computer Science/Applied

  • Registrar’s Office
  • Clark Hall
    1090 South Drive
    Indiana, PA 15705
  • Phone: 724-357-2217
  • Fax: 724-357-4858
  • Office Hours
  • Monday through Friday
  • 8:00 a.m.–4:30 p.m.
  • (Excluding Holidays)