Skip to Content - Skip to Navigation

Spring 2011 Dean’s List

Adams County

Abbottstown

Amanda Nicole Lee, Cherry Lane, B.S.Ed. in Spanish Education

Aspers

Allison Leigh Bobb, Coon Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Biglerville

Zachary Christopher Lieberum, Ditzler Avenue, B.S. in Marketing

Sara Elizebeth Schrider, Southview Drive, B.A. in Spanish

East Berlin

Latrisha Renee Morales, Schofield Drive, B.A. in Criminology

Kaytlin Georgia Schott, Schofield Drive, B.S.Ed. in English Education

Fairfield

Aaron Lewis Corso, Blue Bird Trail, B.S. in Management Information Systems

Gettysburg

Emily May Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Molly Frances Clark, Meade Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Allison Taylor Connolly, Cavalry Field Road, B.S. in Athletic Training

Steven David Deitch, Twin Lakes Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Jenna Louise Ketterman, Biglerville Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Regan Elizabeth Little, Belmont Road, B.S. in Athletic Training

Tara Jo Miller, West Bonniefield Drive, B.S. in Nursing

Christopher John Ozenbaugh, Longstreet Drive, B.A. in Criminology

Holly Lorena Schlein, Belmont Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Carissa Anne Smith, Heritage Drive, B.S.Ed. in Music Education

Littlestown

Danielle N. Davis, North Queen Street, Undeclared, College of Health and Human Services

Brandi Lynn Pittinger, Mengus Mill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Molly Elaine Plank, West Myrtle Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Kevin Patrick Pumphrey, Tudor Court, B.S. in Finance

Jaimie Alana Walker, Littlestown Road, B.S. in Fashion Merchandising

McKnightstown

Logan David Riser, B.S. in Communications Media

New Oxford

Bradley Allen Eline, Heritage Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/Geography

Andrea Ellen Hetrick, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jenna Lynn Nicholson, Kevin Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Kimberly Anne Ruhlman, Hanover Street, B.A. in Criminology

Orrtanna

Jonathan D. Norwich, Old Route 30, Undeclared, College of Health and Human Services

Rachel Yvonne Smith, Poplar Springs Road, B.S. in Respiratory Care

York Springs

Ian Scott Lynch, Bateman Road, B.A. in Political Science

Larysa Andrea Miller, White Oak Tree Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Allegheny County

Allison Park

Heather Lynn Abramovic, Henrich Farm Lane, B.S. in Human Resource Management

Maria L. Anzelone, Linden Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Bahorich, Toftrees Drive, B.A. in English /Pre-Law

Jamie Ann Bartley, Summit Drive, B.S. in Communications Media

Robert Joseph Bisceglia, Bucktail Drive, B.A. in History/Pre-Law

Matthew Richard Braun, Tanglewood Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Shannon Nikol Brogdon, Concord Drive, B.A. in Psychology

Blair Michael Chapman, Redcoach Road, B.A. in Criminology

Kerry Lee Connolly, Hampton Valley Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jacqueline Louise Gajewski, Clareville Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Brynley Shea Gally, Henrich Farm Lane, B.A. in Psychology

Ryan Charles Gray, Summit Drive, B.A. in Computer Science

Michele Marie Henderson, Sample Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Ann Hofstetter, Viewcrest Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Elizabeth Riley, Miller Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Hilary Claire Seserko, Westwind Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Michelle Lee Smith, Cedar Ridge Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Bethel Park

Kristen Renee Ausefski, Pinto Court, B.S. in Finance

Matthew Thomas Carroll, Southampton Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Natalie Lynn Cerrone, Pinto Court, B.S.Ed. in Art Education

Cole Daniel Comstock, Rolling Green Drive, B.A. in English

Karrie Ann Crivelli, Clifton Road, B.S.Ed. in English Education

Shentao Dai, Glen Hill Drive, B.S. in Nursing

Zachary William Fish, Bethel Crest Drive, B.A. in English

Nicole R. Hanes, Dalmation Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cara Jean Harper, Hi Ridge Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Kelly H. Johnson, Timberidge Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Lisa M. Jones, Galway Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Chelsea Marie Keady, Forest Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lauren Marie Knuth, Chessbriar Drive, B.S. in Marketing

Kristina Michelle Kowalski, Highfield Court, B.S. in Marketing

Sara Ashley Miller, Turngate Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Elizabeth L. Nebiolo, Highland Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Erin C. Pierson, South Parks Road, B.S. in Respiratory Care

Emily Rae Pietkiewicz, Galway Drive, B.S. in Hospitality Management

Mia Krystal Reuschling, Eastview Road, B.A. in Criminology

Joseph Henry Richard, Robert Drive, B.A. in History

Lauren Rachel Rozman, Rolling Green Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Kevin Joseph Stay, Sarvis Drive, B.A. in Political Science

Kurt Dean Valentine, Greenhaven Drive, B.A. in History/Pre-Law

Brackenridge

Robert George Koharchik, Nevada Street, B.S. in Management Information Systems

Serena Marie Pitel, Atlantic Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Braddock

Ombrea Denise Askew, Beech Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Bridgeville

Justin Michael Burda, Sarah Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jenna Marie Carnahan, Cook School Road, B.S. in Athletic Training

Kelsey Mary Ferguson, Bank Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jessica Lee French, Missouri Avenue, B.A. in Psychology

Stephen Ross Kimbrough, Union Street, B.A. in Criminology

Danielle M. Solt, Missouri Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Carnegie

Richelle J. Davis, Elwyn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Fautma M. Eshnuk, Lindsay Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Edward John Feldman, Willina Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Tyler Julius Mroz, Superior Street, B.A. in Criminology

Kerry Ann Orchowski, Lindsay Road, B.S.Ed. in Music Education

Katlyn Marie Rhodes, First Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Richard Andrew Seder, Marshall Avenue, B.S. in Marketing

Cheswick

Ross Michael Heastings, Mohican Court, B.S.Ed. in Music Education

Courtney Kristen Hoole, Florian Drive, B.S. in Hospitality Management

Kyle Benjamin Novak, Spring Hill Lane, B.A. in Criminology

Kathryn Joanna Paul, Linden Street, B.S. in Interior Design

Clairton

Heather Marie Eikey, North State Street, B.A. in Criminology

Matthew Stephen Grassi, Fawn Drive, B.A. in Biology

Coraopolis

Ibrahima Eli Balde, Village Drive, B.A. in English /Pre-Law

Lauren Michelle Benedetti, Dines Drive, B.S. in Nursing

Devan Elizabeth Fedorowich, Parliament Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Tyler J. Fitzgerald, Crosswind Court, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Ryan P. Heitzenrater, Fieldstone Drive, B.S. in Nursing

Paul Joseph Indrihovic, Forest Grove Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Allison Elizabeth Klemmer, Dendron Drive, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Anton Sergeevich Matyushkov, Larchmont Court, B.S. in Safety Sciences

Thomas Joseph Pantone, Westbrooke Lane, B.A. in Computer Science

Corie Ann Scanlon, Jeff Drive, B.S. in Nursing

Anna Katherine Simon, Herbst Road, B.S.Ed. in Art Education

Danielle Marie Snapp, Summit Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Elizabeth J. Strager, Broad Hill Farms Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Stephanie Marie Tassone, Ellwood Court, B.S. in Nutrition/Dietetics

Thomas Andrew Zupko, Juanita Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Crafton

Trista Marie Jacob, Terrace Drive, B.S.Ed. in Art Education

Crescent

Evan Michael Hall, Huntsridge Drive, B.S. in Safety Sciences

Elizabeth James Hatton, Laurel Ridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Michele L. Lugowski, Aster Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Duquesne

Shawnese D. Brown, South Sixth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

East Pittsburgh

Alisia R. Weems, Sunnyside Avenue, B.S. in Management/General

Elizabeth

Hailey Jean Barton, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Hillary Elaine Barton, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Sarah N. Brunazzi, Mentor Road, B.S. in Management/Operations

Jared Michael Crevar, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Chelsea Nicole Glaser, Belfrey Drive, B.S. in Nursing

Tyler A. Herchelroath, Bayard Street, B.A. in Criminology

Michael Andrew Hindman, Monongahela Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Taylor Anne Kuchma, Grouse Drive, B.S. in Nutrition

Christopher Andrew McCall, Fallen Timber Road, B.A. in Political Science

Angeline Virginia Yimin, Williamsport Road, B.S. in Fashion Merchandising

Etna

Kayla Ashley Stillwagon, Walnut Street, B.S. in Respiratory Care

Gibsonia

John William Benton, Edgehill Drive, B.S. in Nursing

Jordan W. Brandon, Bellefield Court, B.S. in Accounting

Alyssa Choiniere, Willowcrest Drive, B.A. in Journalism

Patrick Edward Connell, Jenny Drive, B.S. in Accounting

Amanda Rosemarie Coppola, Shawnee Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Anne Craft, B.A. in Anthropology

Anthony J. DiPasquale, Kim Lane, B.S. in Marketing

Laura Ann Gregory, Golfview Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Shane Ryan Gribbin, Deer Path Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Rachel Lauren Holtgraver, Gibsonia Road, B.S. in Hospitality Management

Brittany W. Kilian, Kim Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Deanne Patrice Mallich, Mohawk Drive, B.S. in Accounting

Jamie Lee Mason, North Pine Circle, B.S.Ed. in Art Education

Joshua Thomas Noble, Bakerstown Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Natalie M. Schaefer, Phillips Road, B.A. in Journalism

Kara N. Sloniger, Babcock Boulevard, B.S. in Nursing

Sierra Suzanne Sullivan, Old Orchard Drive, B.A. in Psychology

Eric Paul Zarenko, Edgehill Drive, B.S. in Communications Media

Glassport

Emily Louise Case, Maryland Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Steven Vincent Dausey, Erie Avenue, B.S. in Management/General

Heather Lin McCutcheon, Vermont Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Glenshaw

Stephanie Anne Cigna, Shirehill Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Tiffany Fannie, Kelly Road, B.A. in Economics

Timothy Michael Herbold, Elmwood Drive, B.S.Ed. in Biology Education

Jonathan James Jackson, Springwood Drive, B.A. in Criminology

Kelly Marie Krakosky, Amity Road, B.S.Ed. in Spanish Education

Kristin R. Long, Forliview Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Nicole Neely, Laurelwood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Carrie Elizabeth O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Chelsea Erin O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S.Ed. in English Education

Colin Robert O'Hanlon, Pictwood Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Kevin William Pflumm, Rose Drive, B.S. in Management Information Systems

Clarissa Elizabeth Stewart, Black Walnut Lane, B.S.Ed. in Music Education

Jessica M. Woods, Rolling Farms Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Harwick

Adrian Lynn Callen, B.F.A. in Art Studio

Julianne Elizabeth Hafera, Cambridge Drive, B.S. in Hospitality Management

Homestead

Jessica L. Regan, West Tenth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Imperial

Jeremy Allen Hetrick, Timber Trail, B.S. in Accounting

Jay Kevin Hough, Forest Glen Drive, B.S. in Marketing

Amanda Schiff, Santiago Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Tiffany D. Tokar, Forest Glen Drive, B.A. in Sociology

Matthew J. Wilking, Forest Glen Drive, B.S. in Accounting

David Matthew Zvirman, Aspen Drive, B.A. in Political Science/Pre-Law

Indianola

Eve Ann Kedzierski, Crest Drive, B.S. in Finance

Jeffrey David Kedzierski, Crest Drive, B.S. in International Business

Jefferson Hills

Allie Elizabeth Breisinger, Sean Court, B.A. in Criminology

Amanda Lauren Drnach, Hornbake Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Moriah Horgos, Wakefield Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Casey Marie Martin, Steinbach Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Nicholas Wancheck, Glendale Drive, B.A. in Criminology

Ariana Elizabeth Winovich, Oakwood Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Leetsdale

Lauren Marie Jones, Washington Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Angela Ida Reilsono, Washington Street, B.A. in Psychology

McKees Rocks

Casey Francis Daily, Cobblestone Circle, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Jordan Alexandra Ellsworth, Waterford Drive, B.S. in Finance

Kara Marie Hertzberg, Aiken Road, B.A. in Psychology

Jennifer Jean Jackson, Silver Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

April Lynn Maritz, Mary Street, B.S. in Marketing

Kelsey Margaret Matarazzo, Canyon Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Andrew Edward Sumpter, Oak Point Drive, B.S. in Accounting

Kimberly Marie Sumpter, Oak Point Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Dolores Tournay, Steubenville Pike, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kelly Antoniette Trapani, Fiddleback Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

McKeesport

Danielle Lynn Dougherty, Bayne Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Ryan Alexander Hancharik, Oxford Drive, B.S. in Hospitality Management

Nicholas Michael Hrutkay, Trimble Avenue, B.A. in Theater

Cassandra Marie McBride, Kansas Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Katherine L. Rusu, Ohio Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Alexandria Rybar, Beverly Road, B.S. in Communications Media

Joseph James Tokosh, Vermont Avenue, B.A. in Geography

Emily Brooke Vitale, White Tail Lane, B.S. in Nursing

Monroeville

Jena Lauren Antonelli, East Patty Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Gabriel Thomas Bacco, Cottage Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

David Neal Berkes, Haymaker Road, B.S. in Communications Media

Megan Lynn Bertoline, Cavitt Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Rachel Louise Burgess, Old Concord Road, B.S. in Respiratory Care

Amy Ann Connelly, Hochberg Road, B.S. in Interior Design

Staci M. Harnden, Harvard Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ashley Catherine Henderson, Saunders Station Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Heather Catherine Holt, Tilbrook Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Tracy L. Inzinga, Shumaker Drive, B.S. in Human Resource Management

Stephanie Lee Kirk, Tyrolia Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Paul Michael Korbar, Nittany Drive, B.S. in Hospitality Management

Matthew Carl Kuehn, Macbeth Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Mikhail M. Mishkov, Garden City Drive, B.S. in Marketing

Brittany Leann Novak, Victoria Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Erin Kelly O’Donnell, Brunner Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jessica Noelle Panichella, Jerry Lane, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Nicole Elaine Petrakis, Asbury Court, B.A. in Psychology

Meaghan Ann Polnar, Patton Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Bethany Noel Pyles, Thomas Street, B.A. in Anthropology

Kelly Marie Rerko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Sarah Lynn Rodgers, Harvard Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Sean Michael Shapiro, Urick Lane, B.S. in Finance

Deanna L. Shirley, Kelvington Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Renae Mee-Jin Watt, College Parks Drive, B.S. in Accounting

Tayler Jenai Webster, Garden City Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Moon Township

Gabrielle Isabel Bonilla, Westwind Drive, B.S. in Communications Media

Ashley Marie Bowser, Skylark Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Rose Buse, Rivercrest Drive, B.S. in Hospitality Management

Samantha Ashley Heinzl, Lansdowne Drive, B.A. in Criminology

Anita L. Madia, Duffy Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cristina J. Meinert, Marney Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Marie Mozena, Lynfield Avenue, B.S. in Accounting

Caitlyn Marie Perl, Amherst Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Alexandre Pokorny, Forest Green Drive, B.S. in Communications Media

Danielle Jean Schaffer, West End Avenue, B.S.Ed. in Deaf Education

Robert Ryan Tumulty, Tottenham Drive, B.A. in Criminology

Munhall

Andrew R. Brantner, Sunglow Street, B.S. in Respiratory Care

Hayley Marie Markoff, Venango Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Natrona Heights

Mary R. Cristello, Black Oak Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Natalie Renea Ehrlich, Linden Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Adam Edward Friel, Painter Avenue, B.S. in Safety Sciences

Michael David Gaydeski, Duhurst Drive, B.A. in Computer Science

Heather Jean Hansen, Evergreen Drive, B.S. in Human Resource Management

Alese J. Klemens, Jacqueline Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Mae Mae Lee, Parks Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Alyse Marie Sokolowski, Cambridge Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Richard Thomas Solomon, Union Avenue, B.S. in Communications Media

Kaitlyn Michelle Stanoski, Eleventh Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Luke Alan Thompson, Donnellville Road, B.A. in Psychology

Neville Island

Amanda Lynn DeRuyter, Third Street, B.S.Ed. in Elementary Education

North Versailles

Kaitlyn Aubrey Fung, Reiss Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Joseph Michael Nelis, Overhill Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Oakdale

Angela Rose Devereaux, Steubenville Pike, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Christopher M. Macy, Thoms Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Lynn Singiser, Cottonwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Oakmont

Scott J. Almendinger, Woodland Avenue, B.S. in Communications Media

Isaac M. Diyanni, Library Place, B.S. in Finance

Jacqueline C. Ionadi, Ninth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Rossi, Woodland Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Nicole Lynn Stadler, Allegheny River Boulevard, B.S. in Communications Media

Pitcairn

Matthew Michael Antonich, Eighth Street, B.S. in Communications Media

Theresa Marie DeGeorge, Hill Street, B.A. in History

Pittsburgh

Jasmine Lynne Abram, Bossart Street, B.A. in Criminology

Fina C. Abramovitz, Denniston Street, B.A. in Criminology

Sadie Elizabeth Alex, Curry Hollow Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Matthew D. Allen, Mardi Gras Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology

Ryan Lee Anderson, 18th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Rachael Anne Austin, Pine Valley Drive, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education

Briana Balcik, Abers Creek Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Robin Carol Banyai, Baywood Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Lynn Barker, Arlington Street, B.S.Ed. in Art Education

Sheilah L. Barnes, Saranac Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Leanna Marie Barone, Sherwood Drive, B.S. in Accounting

Chris Brice Barrett, Baywood Avenue, B.S. in Finance

Roman Bazhutin, Mount Lebanon Boulevard, B.S. in Management/Operations

Gregory Lawrence Becker, Castle Road, B.S.Ed. in Music Education

Megan Lynn Bell, Goldsmith Road, English, Undeclared

Brenna Nicole Black, Spreading Oak Drive, B.S.Ed. in Music Education

John S. Bozich, Clarion Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Elise Mayhew Bozzo, Hawthorne Drive, B.S.Ed. in English Education

Stacy Lynn Bradley, Camarta Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Hannah R. Brinkley, Alabama Avenue, Undeclared, College of Health and Human Services

Justine Alexis Brown, Parkfield Street, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Scott Michael Brown, Old Boston Road, B.A. in Criminology

Chelsea Ann Brownlee, Maxwell Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Sarah E. Brumbaugh, Old Orchard Trail, B.S. in Nursing

Jacob W. Buls, Washington Drive, B.A. in Economics/Pre-Law

Taryn Leigh Byrne, Bryson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jonathan Robert Campbell, Andrade Street, B.A. in Economics

Naomi Rebecca Cannon, Powers Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Suzannah Victoria Cannon, Powers Run Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Juliana Carlino, Old Boston Road, B.A. in Art/History

Aaron Paul Carlson, Fieldcrest Drive, B.S. in Marketing

Breanna Lauren Carpenter, Saxonburg Boulevard, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Brittany Kathleen Carr, Chartiers Place, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Christina Marie Caruso, Shelbourne Drive, B.S. in Hospitality Management

Kayla M. Caruso, Blackhawk Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Crystal Elizabeth Celender, Sciota Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Lynn Cercone, Juniper Street, B.S. in Fashion Merchandising

Nina Christine Cerro, McCully Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Nicole Circosta, Aster Street, B.A. in Criminology

Carlin Ann Collins, Regency Drive, B.S. in Communications Media

Nicole M. Connelly, Camelia Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kasey Lynn Cook, Fawn Court, B.S. in Nutrition/Dietetics

Andrew Stephen Cotts, Joan Drive, B.S.Ed. in Music Education

Dennis Richard Coxon, Dailey Road, B.A. in Political Science/Pre-Law

Nichole Kayliann Craig, Beechview Avenue, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Steven Zachary Craig, Marycrest Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Charniece Michelle Craven, Pennsylvania Avenue, B.S. in Accounting

Ashley Nicole Craver, Lindberg Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Melissa Ann Creighton, Southvue Drive, B.A. in Criminology

Alexandra Jewel Crouse, Pleasant Hills Boulevard, B.S.Ed. in Art Education

Benjamin Thomas Cunningham, Ridgewood Road, B.S. in Communications Media

John Casey Pratt Cunningham, Josephs Lane, B.A. in Theater

Jason J. Czajkowski, Merwyn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Hannah Dandoy, Southvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Elizabeth Rebecca Davis, Rankin Avenue, B.S.Ed. in English Education

Alexis Rae DeLuca, Key West Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshua Robert DeRiggi, New Texas Road, B.S. in Accounting

Joseph Anthony Diano, Datura Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Lauren Kathryn Dickerson, Aberdeen Drive, B.S. in Hospitality Management

Benjamin William Diehl, Elton Street, B.S. in Communications Media

Wallace Christopher Diethorn, Carriage Boulevard, B.A. in Criminology

Jenna Marie DiSanto, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Celeste N. Donatucci, Aspen Drive, B.S. in Communications Media

Rachel Katherine Enck, Almont Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Thuylinh England, 44th Street, B.S. in Management/General

Irish Amora Epondulan, West Elizabeth Street, B.S. in Hospitality Management

Bryan TYler Esherick, Bartley Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Jodi Elizabeth Fedorak, Crosby Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jillian MacKenzie Figorski, Spreading Oak Drive, B.S. in Nursing

Nicole Flamgletti, Highland Road, B.A. in Criminology

Abagail Francis, Dickson Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kyle Gregory Gaetano, Blossom Hill Road, B.S. in Marketing

Keriaki Georgilas, Norsis Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Rebecca Leigh Goldstein, B.S. in Child Development and Family Relations

Corey Grimm, Shawnee Road, B.A. in Criminology

Lauren Marie Haas, Thorncliffe Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Kali Lynne Haeck, Old Lebanon Church Road, B.S. in Nursing

Brandi A. Hake, Datura Drive, B.S. in Biology

Janine Marie Halferty, Cox Place, B.S.Ed. in Elementary Education

Nathan Andrew Hall, Rustic Ridge Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Alana Arrington Hansborough, Shady Avenue, B.S.Ed. in English Education

Eric Thomas Harbison, Grand Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Danielle Catherine Harrison, Mayer Drive, B.S. in Disability Services

Casey Marie Hefferin, Clara Street, B.S. in Marketing

Thomas James Higgins, Gensler Road, B.S. in Safety Sciences

Joshua Kyle Hoffee, Elizabeth Street, B.A. in Criminology

Rachel Elizabeth Horner, Van Buren Drive, B.S.Ed. in Art Education

Katherine M. Houlis, Marlin Drive, B.S. in Communications Media

Tyler James Hregdovic, Edison Street, B.S. in Nutrition

Brittany N. Hughes, McCandless Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Kevin Casmir Jackson, Sadowski Avenue, B.S. in Nursing

Andrew Jacobsen, Shaw Avenue, B.A. in History

Lindsey Anne Jakubovic, Greenlawn Drive, B.A. in Journalism

Anthony Paul Jendrzejewski, McKelvey Road, B.A. in Criminology

Megan Leighann Johnson, Brookmeade Drive, B.S. in Nursing

Jennifer A. Kachinko, Straubs Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Cassandra Kachuta, Cape Cod Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Kelley Anne Kallon, Kelton Avenue, B.A. in Psychology

Jake Joseph Kearney, Worcester Drive, B.S.Ed. in Music Education

John Corbett Kearney, Worcester Drive, B.S. in Geology

Kala Elizabeth Kennedy, Kinvara Drive, B.A. in International Studies

Jennifer Ann Kiefer, Calvert Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Quinn Erin Kimmel, Foxland Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Ryan James King, Bingham Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Julia Ann Kinross, Ricker Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Neil Joseph Kownacki, Hillcrest Place, B.S. in Management Information Systems

Charlene Catherine Kraus, West Willock Road, B.S. in Hospitality Management

Cody Alan Krynock, West Bruceton Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jenna Leigh Kukla, Hartl Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kyle William Kurtz, Forest Ridge Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Sara Christine Kyles, Chartiers Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Monica Kathleen Laird, Spruce Valley Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Maleeka M. Lee-Perkins, McPherson Boulevard, Undeclared, College of Health and Human Services

Nicholas Ian Lehman, Whited Street, B.S. in Safety Sciences

Katelynn N. Leiby, Minooka Street, B.S. in Nursing

Carly Brooke Lewis, Old Orchard Trail, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Corey A. Lim, Arkansas Avenue, B.F.A. in Art Studio

Robert Alan Link, Sylvania Drive, B.S. in Communications Media

Joshua Francis Lombardi, Summer Haven Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Chelsea Kiersten Long, Fieldstone Drive, B.S.Ed. in Art Education

Nicolena Frances Loshonkohl, Pius Street, B.A. in Art/Studio

Ricky T. Lovell, Hampton Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Elizabeth Lowry, Brookside Boulevard, B.S. in Marketing

Dorothy Elizabeth Lucas, Boxfield Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Brittany Cheers Lyons, Dorseyville Road, B.S. in Nursing

Caitlin Grace Lyons, Dorseyville Road, B.S. in Nursing

Derek Paul Lyons, Dorseyville Road, B.A. in Criminology

Mary Bridget MacDonell, Milliken Avenue, B.A. in Sociology

Thomas John Maloney, Biltmore Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Ryan Joseph Mance, Roosevelt Boulevard, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Kelly Teresa Mansfield, Logans Ferry Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Thomas Richard Marasco, Lebanon Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Brian John Marks, Meteor Circle, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Jessica A. Marshall, South Aiken Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Katharine Anastacia Marsico, Orchard Spring Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michael George Marsico, Orchard Spring Road, B.S.Ed. in English Education

Rachel Elizabeth Martin, King Charles Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Daniel Lawrence Mascio, Glenhurst Road, B.S. in Communications Media

Brennan Marshall May, Tiffany Ridge, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Chelsey Jan McDonald, Woodland Road, B.S. in Nursing

Lindsey Diane McDonald, Woodland Road, B.S. in Nursing

Carly Elizabeth McPartland, Hilpert Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Brian Daniel Melczak, Pinchtown Road, B.A. in Criminology

Brienne Kylie Metzgar, Oak Hill Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Samantha Margrette Meyer, Washington Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jessica Lynne Miceli, Hialeah Drive, B.A. in Psychology

Melanie Renee Micheli, Lanpark Street, B.S. in Nursing

Jay Christopher Migliozzi, Henley Drive, B.S. in Hospitality Management

Kelly Anne Milligan, Morrow Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kimberly Anne Mitchum, Chapel Ridge Road, B.S. in Interior Design

Eric J. Mittermeier, Dunlap Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael John Monstrola, Franklin Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Angela Maria Morrison, Glendale Avenue, B.S. in Respiratory Care

Matthew Ryan Morrow, Kingston Drive, B.A. in Psychology

Joseph Richard Muckle, Maryland Avenue, B.A. in Spanish

Jodi Lee Mueller, Mount Troy Road, B.A. in History

Bradley William Mullen, Richfield Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Roman William Nardozi, School Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Madeline Suzanne Neely, Arlor Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sara Lynne Nickel, Wible Run Road, B.S. in Nursing

Matthew Samuel Norris, Lincoln Avenue, B.A. in Criminology

Alice Oduor, Alcoma Boulevard, B.A. in Sociology of Disability Services

Argena Monique Olivis, Auburn Street, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Cassandra Marie O'Neill, New Texas Road, B.S. in Nursing

Jason K. Orr, Penn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Nicole Oxendale, Tyler Road, B.S. in Accounting

Amy Elizabeth Paine, Lemoyne Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Christina Marie Parise, Long Road, B.A. in Anthropology

Stephanie Marie Pelch, Ridgewood Avenue, B.S. in Marketing

Nicholas Alexander Pesanka, Hazelhurst Avenue, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technolo

Elizabeth Marie Pferdehirt, Old Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kiel Patrick Phillips, Alcan Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Marissa Ann Pierson, Thornwick Drive, B.S. in Chemistry/Pre-Medical

Joseph Daniel Piqueira, Ramada Drive, B.S. in Accounting

Elizabeth M. Plakidas, Emerson Avenue, B.F.A. in Art Studio

Alexandra Polens, Laurel Street, B.S.Ed. in Elementary Education

William Joseph Popojas, Orchid Place, B.A. in Criminology

Kayla Marie Porter, Hurston Way, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sheridan A'Rai Protho, Webster Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Margaret Jean Radford, Merwyn Avenue, B.S.Ed. in English Education

Ralph R. Rectenwald, Larsen Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Sara Marie Rice, Kittanning Pike, B.S. in Management/Operations

Taryn Rae Risk, Nassau Drive, B.S. in Communications Media

Zachary Robert Rizza, Dunbar Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Krista Lynn Roberts, Coleen Drive, B.A. in Art/Studio

Benjamin Joseph Rodgers, Balconade Drive, B.S. in Nursing

Michelle Anne Rose, Shawnee Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Patrick Matthew Rossiter, Hoosac Street, B.S. in Accounting

Lauren Nicole Rubash, Meadow View Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Corina Shivonne Rupert, Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Lindsay Nicole Ryan, Gales Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Stephen Thinnabat Sabreen, Kingridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Raven Alexis Sams, Clover Street, B.S. in International Business

Sean Michael Scalise, Woodrow Avenue, B.A. in Criminology

Brian John Sell, Rockland Drive, B.S. in Hospitality Management

Kelsey Lee Sevin, Audrey Drive, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Lindsay Marie Shaffer, Delp Street, B.A. in Criminology

Sarmed Safi Shareef, Orwell Way, B.S. in Safety Sciences

Douglas Allen Sheerer, Jefferson Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Kelsie Michelle Sinagra, Dombey Drive, B.S. in International Business

Kimberly Rose Skarns, Ford Avenue, B.S.Ed. in English Education

Stephanie Ann Skowron, Bennington Woods Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Rebecca Marie Smith, Lloyd Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Cori S. Snyder, Melvin Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Christina Nicole Soracco, West Prospect Avenue, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Stephanie Noelle Soracco, West Prospect Avenue, Undeclared, College of Fine Arts

Kathleen A. Spieler, Dorothy Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jena E. Stock, Portia Drive, B.S. in Hospitality Management

Michael Richards Stoehr, Mississippi Avenue, B.S. in Geology

Robert R. Stone, Sarah Street, B.S. in Respiratory Care

Erin Marie Sullivan, Duchess Lane, B.S. in Finance

Meghan Catherine Sullivan, Ardmore Manor Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Melanie A. Swann, Valleyvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Lynn Szulborski, McClure Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Natalie Victoria Thiess, Brittany Place, B.S.Ed. in English Education

Gregory James Titus, Oblock Road, B.S. in Disability Services

Kristen Marie Tomaro, Rockland Drive, B.S. in Marketing

Kristen Marie Trichtinger, Hibiscus Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kelly Marie Trozzo, Dorseyville Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Kailee Lynne Ulrich, Temona Drive, B.S. in Nutrition

Chelsea Rae Vitale, Noll Avenue, B.S. in Hospitality Management

Meghan L. Voelker, Washington Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Tara Lynn Waldo, Faith Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Benjamin Lewis Walker, Cherokee Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Benjamin Elwood Waltz, Dell Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Rachel Leigh Ward, Columbia Drive, B.A. in Criminology

Nicholas Todd Weingartner, Hebron Drive, B.S. in Communications Media

Derek Anthony Whitehurst, Marquis Drive, B.S. in Management/Operations

Jessica Marie Wilding, Dalewood Street, B.S. in Nursing

Laura M. Wilkins, Bellwood Drive, B.A. in Art/History

Leah R. Yoho, Semicir Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jacklyn Marie Youra, Oak Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Stephen Zandier, Carlyn Drive, B.S. in Management/General

Nicholas James Zapatka, Sunrise Drive, B.S. in Marketing

Kelly Marie Zigarovich, Ridgecrest Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Donald Cody Zimbicki, Somerville Drive, B.A. in Criminology

Allison Elizabeth Zimmerman, Quaker Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Plum

Ambur Lynsey Bowen, Rustic Ridge Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Nicole Marie Lang, Meadow Wood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michael James Murock, Jane Street, B.A. in Political Science/Pre-Law

Rankin

Kimberly D. Waddy, Rankin Boulevard, B.A. in Computer Science

Sewickley

Carly Nicole Branchen, Ritter Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Daniel Cody Bujak, North Avenue, B.S. in Hospitality Management

Caesandra Burgh, Quaker Road, B.S.Ed. in Music Education

Marissa Ann Butler, Sturbridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Carrine Jean Gray, Deer Valley Drive, B.S. in Human Resource Management

Madeline K. Iannamorelli, Sonie Drive, B.S. in Disability Services

Sophia Alleyda Valladares, Kenney Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Shadyside

Samantha Ann Martin, Lehigh Avenue, B.S. in Accounting

South Park

Corey Joseph Alukonis, Royal Parks Boulevard, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education

Alisabeth L. Ballas, Knights Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jordan Alyssa Dabecco, Bristol Drive, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Colin Ryan Flannery, Amy Drive, B.S. in Accounting

Jennifer Lynn Greselin, Armstrong Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jordan Christopher Kelly, Royal Parks Boulevard, B.A. in Criminology

Nicole E. Miller, Bristol Drive, B.S. in Accounting

Katherine Marie Schwab, Belmont Drive, B.S. in Hospitality Management

David Charles Wilderman, Piney Fork Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Springdale

Chelsea Dianne Gearhart, Bechman Street, B.A. in Psychology

Alana Mary Segriff, North Street, B.S. in Finance

Tarentum

Brittany Holmes, Sandstone Court, B.S. in Child Development and Family Relations

Kaitlin Rebecca Janicik, Dickson Street, B.A. in Journalism

Amy Lynn Lubatti, Summit Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Upper St. Clair

Amanda Marie Ocando, Harrow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Verona

Hannah Jobeth Allison, Chaske Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kaitlyn Elaine Burkhouse, Greenridge Drive, B.S. in Respiratory Care

John AJ Hazur, Vogels Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Rita Marie Kennedy, Maple Avenue, B.A. in Journalism

David Joseph MacIntyre, Bower Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Alison Diane Oniboni, Blanchar Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Laura Anne Oniboni, Blanchar Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

James Locke Pileggi, Golden Gate Drive, B.S. in Finance

Bethany L. Slaugenhaupt, Richmore Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Lynn Sozynski, Madison Drive, B.S.Ed. in Art Education

West Homestead

Jennifer Lynn Sakanich, Gates Parks Drive, B.S. in Accounting

West Mifflin

Andrew Christopher Fecik, Greensprings Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Kelsey Lynn Gross, Brierly Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Paul W. Jackel, Lebanon Church Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Kelsey Marie Lucas, Glencoe Drive, B.S. in Hospitality Management

Brittany Lorean Malone, Buchanan Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Stacy Ann Rost, Martin Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Aela Amelia Soukup, Homeville Road, B.S. in Management/Operations

Samantha Jo Spargal, Cerasi Drive, B.S. in Respiratory Care

Keith Douglas Vislay, Saniel Drive, B.A. in English/Writing Studies

Wexford

Sharon Jane Bradley, East Moccasin Trail, B.S. in Respiratory Care

Kimberly Ann Coombs, Shellburne Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Ashley Elizabeth Frohnert, Richard Road, B.S. in Marketing

Andrew Kerry Gaus, Wallace Road, B.A. in Criminology

Riley Matthew Kennedy, Washington Street, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Michael Evan Koller, Fox Meadow Drive, B.S. in Accounting

Sean Michael Simpson, Wexford Run Road, B.A. in Sociology

Elizabeth Paige Sternby, Davison Drive, B.A. in Journalism

Emily Elaine Teare, Shenot Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Armstrong County

Adrian

Lacey Noel Freeman, Old Reesedale Road, B.S. in Hospitality Management

Erin Nicole Hughes, Waterway Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Anna Jane Patrick, Ridge Road, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Sarah Katherine Scholl, T Claypoole Road, B.A. in Psychology

Cowansville

Barbara Ann Yockey, Ken Wolfe Road, B.S. in Human Resource Management

Dayton

Lindsay Marie Baker, White Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Lacee Renee Barrett, Dayton Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Brianna Marie Detwiler, Wood Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Lindsey Nicole Jones, B.S. in Child Development and Family Relations

Ryan Scott Lasher, East Church Avenue, B.S. in Safety Sciences

Nikki Kay Monoskey, Cherry Run Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Rebecca Ann Nichol, State Route 85, B.S. in Mathematics

Laura Catherine Renosky, North Miller Road, B.S. in Nursing

Kristen Nicole Schrecongost, Spruce Hollow Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Becca Maran Shaffer, Sinktown Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Casey Jae Trimble, Crossroads Road, B.A. in Psychology

Eric Clinton Van Horn, North Miller Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Elderton

Landis Paige Hohl, South Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Lauren Shawn Hohl, South Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jesse Ian Van Horn, B.A. in English/Writing Studies

Ford City

Jessie Lynne Altman, Altman Road, B.A. in Psychology

Leslie Ann Boylan, Wright Road, B.A. in Psychology

Alicia Suzanne Brink, Sixth Avenue, B.S. in Accounting

Leslie Ann Campbell, Scout Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Teresa Ann Coleman, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Steven Michael Cunningham, Main Street, B.A. in Criminology

Grahm M. Grabiec, Elm Drive, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Amy Sue Hromadik, Carrousel Street, A.A.S. in Electro-Optics

Ashley Hromadik, Carrousel Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Sheila Marie Hromadik, Carrousel Street, B.S. in Marketing

Jacob Matthew Kanish, Carrousel Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Andrea Regina Kiehl, Montgomery Flats Road, B.A. in English/Writing Studies

Matthew Ryan McClelland, Manor Drive, B.S. in Communications Media

Clifton Albert McDivitt, Garretts Run Road, A.A.S. in Electro-Optics

Scott Earnest McDivitt, Garretts Run Road, A.A.S. in Electro-Optics

Brittany Elizabeth Meyer, Baker Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Christopher Kent Milotte, Sixth Avenue, A.A.S. in Electro-Optics

Zachary Alexander Montgomery, Crooked Creek Dam Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Benjamin Nortrup, Fourth Avenue, B.A. in Art/Studio

Kara Ortmann, Fairground Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Tara Louise Powers, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Laura Irene Shiring, Fifth Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Stephen Boyd Shiring, Fourth Avenue, B.S. in Chemistry/Pre-Medical

Eli James Smith, Little Germany Road, B.A. in Journalism

Brandon James Valasek, Hard Tack Road, B.S. in Accounting

Sarah Elizabeth Zambotti, Terrace Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Ford Cliff

Brielle Carol Leinweber, Painter Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Freeport

Dylan Paul Becker, Freeport Road, A.S. in Electro-Optics

John Richard Bercik, B.A. in Political Science/Pre-Law

Cody Aaron Bergad, Shook Drive, B.S. in Safety Sciences

Chelsea Marie Doyle, Market Street, B.A. in Criminology

Jessica Denise Fair, Boyd Road, B.S. in Marketing

Joseph Conrad Gibson, Clinton Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Michael Roger Gregory, Walnut Way, B.A. in Psychology

Maura Ashley McBride, Market Street, B.A. in Psychology

Aaron Thomas Miller, Perry Lane, B.A. in English/Writing Studies

Austin Jeffrey Shockey, Ridgecrest Drive, B.S. in Safety Sciences

Jamie Lee Shockey, Ridgecrest Drive, B.S. in Safety Sciences

Kittanning

Tirza Natalia Bargerstock, Country Club Lane, B.S. in Human Resource Management

Alicia Renee Berasi, Glade Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Andrew James Brochetti, Shady Lane, B.S. in International Business

Zachary Alan Colo, Keystone Boulevard, B.S. in Communications Media

Laura Eilleen Cornwell, State Route 85, B.S. in Clinical Laboratory Science

Lance Patrick Crawford, Riggle Lane, B.S. in Safety Sciences

Sarah Marie Daugherty, North Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Julianna Marie DiStanislao, North McKean Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Cassandra Lynn Dively, Franklin Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Kara Ann Doms, Sisterville Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Briana Renee Englert, Bluff Street, B.S. in Communications Media

Christopher Lee Flick, Cadogan Slate Lick Road, A.A.S. in Electro-Optics

Catherine E. Foradori, Ruffaner Road, B.A. in English /Pre-Law

Jesse Frailey, Route 422, B.S.Ed. in Business Education

Cassandra Lee Gazzo, Pony Farm Road, B.S. in Communications Media

Courtney Dawn Grafton, Butler Road, B.S. in Human Resource Management

Joshua Lewis Grantz, East Brady Road, B.A. in Criminology

Matthew Robert Grantz, East Brady Road, B.S. in Communications Media

Lacey Lynn Hohl, Berts Hill Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Amber James, State Route 2007, B.S.Ed. in Music Education

Elizabeth Anne Judge, Reesedale Road, B.A. in Economics

Rebecca Lee Kammerdiener, State Route 422, B.S. in Nursing

Edward Anthony Karloski, State Route 85, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Alycia Louise King, State Route 85, B.A. in Journalism

Klaus Dieter Koster, North McKean Street, A.S. in Electro-Optics

Chelsea Kay Kozicki, Schall Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Kyle Andrew Lewis, Beckett Road, B.A. in Criminology

Colton Jay Mallory, State Route 2007, B.S. in Management Information Systems

Jesse Ian McCullough, Woodward Avenue, B.S. in Regional Planning/Geographic Information Systems and Cartographer Track

Emily Elizabeth McKain, Hankey Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Nicole Ann Mechling, Dunbar Airport Lane, B.A. in Asian Studies

Jason Scott Metro, Route 422, B.S. in Business Technology Support

Joshua David Olinger, Garfield Street, B.S. in Safety Sciences

Lacey Storm Patton, Oak Avenue, B.S. in Nursing

Tabitha Renae Reefer, Green Tree Road, B.A. in Anthropology

Adam Joseph Rizzo, Woodward Avenue, B.A. in Psychology

Courtney Lynn Schiano, Walkchalk Road, B.S.Ed. in English Education

Angela Elaine Schmidt, Chestnut Street, B.A. in Sociology

Aaron Keith Seyler, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Aaron Keith Shaffer, Indiana Avenue, B.A. in Geography

Ashley Lynne Smith, Friendship Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Bryan Michael Spangler, Ford City Road, B.S. in Hospitality Management

Jennifer Marie Spangler, Ford City Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Christina Lynn Steele, Freeport Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Gregory Michael Stewart, Green Tree Road, B.A. in Criminology

Alexa Nicole Stouffer, Garfield Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kimberley Renee Stubbs, State Route 85, B.A. in English/Writing Studies

Nicholas C. Townsend, Glade Run Road, B.A. in Sociology

Dylan Chase Vallies, Sedwick Lane, B.S. in Communications Media

Keri Lynn Weaver, Garfield Street, B.S. in Interior Design

Justine Marie Woytowish, Shady Lane, B.S. in Communications Media

Phillip Scott Wyant, Silvis Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Michael Andrew Zboran, Windcrest Drive, B.A. in Psychology

Leechburg

Brett Belin, State Route 356, B.A. in Criminology

Miranda Sue Bruno, Rhoda Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Andrew Glenn Christy, First Street, B.A. in Journalism

Marc Philip Colatrino, Highland Drive, B.A. in Asian Studies

Daniel Lee Dunmire, Floral Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Karlee Christine Fisher, Evergreen Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Clyde Raymond Lindsey, Main Street, B.S. in Human Resource Management

Shanell Nicole Mailki, Lucesco Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Katelynn Jo Pochiba, Grant Avenue, B.S. in Respiratory Care

Chelsey Lynne Ronian, Hyde Parks Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Elizabeth Anne Stimmell, White Cloud Road, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Abygail Elizabeth Stivason, Second Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Nicole Kathleen Stotler, Smail Road, B.S. in Marketing

Casie Shannon Vargson, Siberian Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Ryan Joseph Wasilchak, Pleasant Hill Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Manorville

Mary Jacquelyn Mantini, Water Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

McGrann

Catherine Marie Smith, Byron Street, B.A. in English /Pre-Law

North Apollo

Mark Owen Dufour, B.S. in Accounting

Parker

Corey Tyler Best, Sarah Furnace Road, B.S. in Communications Media

Emery Steven Keller, Woods Road, B.A. in Criminology

Rural Valley

Bethany Ann Baker, North Jefferson Street, B.S. in Nutrition

Rachel L. Eyth, Sagamore Road, B.S. in Human Resource Management

Karly Ann Good, Brown Road, B.S. in Nursing

Deanna Jean Karloski, Powers Crossroad Road, B.A. in Sociology/Human Services

Shauna Ann Kennedy, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Jennifer Lynn Marken, Shannock Avenue, B.S. in Hospitality Management

Katrina Lynn McAninch, B.A. in Psychology

Tracy Marie Montgomery, Spring Hollow Court, B.S. in Accounting

Aaron Miles Reefer-Atkinson, Sgros Road, B.A. in Criminology

Luke James Wilson, North Jefferson Street, B.A. in Criminology

Sagamore

Crista Noel Johns, B.S. in Nursing

Shannon Marie Johns, Cooper Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Spring Church

Samantha Luann Brown, Laurel Way, B.S. in Nursing

Michael James Cieslinski, State Route 56, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Heather Dawn Wagner, Wagner Lane, B.A. in Honors Program in Psychology

Templeton

Rebekah Nichole Baum, State Route, B.S.Ed. in English Education

Ashley Marie Bowser, B.S. in Nursing

Mark Harrison Macey Bowser, Clay Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Josiah Earl Fink, Hoover Road, B.A. in Criminology

Lynne Nicole Lorenz, Rimer Hill Road, B.S. in Interior Design

Alexa Nicole Shuster, Redbank Road, B.S. in Fashion Merchandising

West Leechburg

Brittany Marie Blair, Giron Street, B.S.Ed. in English Education

Trisha M. Klingensmith, Summit Street, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering

Harley Ann Perri, Summit Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Ashley Nichole Scott, Summit Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Cynthia Lee Sekscinski, Second Street, B.A. in Criminology

Aaron Paul Sulava, Schall Lane, B.S. in Safety Sciences

Worthington

Jessica Bes Beers, Butler Road, B.S.Ed. in English Education

Stephanie Lynn Flick, Bear Street, B.S. in Human Resource Management

Caleb James Grafton, Lafferty Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

John William Riley, Sarver Road, B.A. in Psychology

Corri Lynne Watterson, Ruth Hill Road, B.A. in Psychology

Beaver County

Aliquippa

Allison Rae Giammanco, Kings Mill Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Reanna M. Hart, Calvert Street, B.S. in Marketing

Chelsea Victoria McKay, Rosewood Drive, B.S. in Nursing

Michael Robert Micco, Cottonwood Drive, B.S. in Safety Sciences

Joseph Anthony Placidi, Buchanan Street, B.S. in Management/Operations

Nicole Michele Richard, Whitewood Drive, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Tanner Michael Rossi, Buttonwood Drive, B.S. in Communications Media

Kristen Marie Sipes, Ravine Lane, B.S. in Interior Design

Ambridge

Lisa Marie Blonski, Beaver Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Jason T. DiDomenico, Ridge Road, B.S. in Physics

David Scott Ellis, Maplewood Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Steven Kory Perciavalle, Beaver Road, B.S.Ed. in English Education

Jamie Jo Zbrzezny, Oak Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Baden

Katherine Rebecca Bliss, High Meadow Road, B.S. in Nursing

Kara Ashlee Lattanzio, Friel Road, B.A. in English /Pre-Law

Jessica Lynn Scranton, Foxglove Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Beaver

Jeffrey James Bluedorn, Crest Drive, B.S. in Safety Sciences

Rachael Elizabeth Curtis, Center Drive, B.S.Ed. in English Education

Louis John Didio II, Buffalo Street, B.S.Ed. in Physics Education

Emily G. Dobson, Second Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Cassandra Lee Ziegler, Tuscarawas Road, B.S. in Biology

Beaver Falls

Nicholas Aaron Ali, Emmet Drive, B.S. in Safety Sciences

Samantha Jo Fabiani, Center Street, B.A. in Theater

Jessica Nicole Hamilton, Harpers Ferry Road, B.S. in Nutrition

Kelsey Jean Herrmann, Maxine Drive, B.A. in Sociology

Jane Lee Macioce, Samuel Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Michael Todd McLean, Lapeer Drive, B.S. in Safety Sciences

Tyler Joseph Moser, Joseph Drive, B.S. in Communications Media

Nicholas J. Vacar, Coralberry Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Joseph Craig Zenisek, Beachmont Drive, B.S. in Communications Media

Clinton

Allison Marie Emanuele, Saratoga Drive, B.S. in Nursing

Brittany Renee Solomon, Combs Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Darlington

Catherine Grace Wory, Blackhawk Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Hookstown

Robin Tasha Pinsoneault, Shivler Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Industry

Brett Bradley Balco, Knollwood Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Brittany Lynn Long, Terrace Avenue, B.A. in Journalism

Midland

Katelin Marie Hawthorne, Wildwood Road, B.S. in Athletic Training

Monaca

Heather Ann Furdak, Center Grange Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kelsie Jo Kegg, Mary Street, B.S. in Respiratory Care

Brian Albert McClain, Atlantic Avenue, B.S. in Marketing

Chelsea Eleanor Rose Tompkins, Cochran Drive, B.S. in Management/General

New Brighton

Taylor N. Guthrie, Craig Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Abigail Joyce Kronk, Route 68, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Rochester

Brittany Lynn Gordon, Maple Avenue, B.A. in Religious Studies

Bedford County

Alum Bank

Jason Vaughn Musselman, Cashew Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Bedford

Margaret Marie Glass, South Bedford Street, B.A. in Theater

Alexandra Louisa Meier, Donahue Manor Road, B.S. in Communications Media

Lindsay Renee Miller, Hillview Drive, B.S. in Hospitality Management

Buffalo Mills

Levi Bingman, Tar Water Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Clearville

Joshua Cole Bolyard, Bear Gap Road, B.A. in Criminology

Everett

Megan Rose Chamberlain, West Fifth Avenue, B.S. in Management Information Systems

Michael Joseph Grance, East First Avenue, B.S. in Hospitality Management

Jessica E. Hann, Hollars, B.F.A. in Music Performance

Whitney Marie Territo, Fairview Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Rachel M. Villareale, West Seventh Street, B.S.Ed. in Music Education

Hyndman

Marcy Sue Emerick, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Imler

Shane Michael Burkett, Veal Farm Road, B.S. in Nursing

Lacey Yvonne Claar, North Imler Valley Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Manns Choice

Melissa Rae King, Chestnut Street, B.A. in French

Benjamin Jacob Lieb, Corley Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

New Enterprise

Allison Renee Koontz, K D Lane, B.A. in Anthropology

Jennifer Kay Long, Brumbaugh Road, B.S.Ed. in Music Education

Queen

Nicole Dawn Eicher, Beaver Dam Road, B.S.Ed. in Music Education

Riddlesburg

Stephen Christopher Strauss, Peking Road, B.S. in Biology

Schellsburg

Kathryn Nicole Deremer, Smoky Ridge Road, B.S. in Nursing

Berks County

Barto

Scott R. Dotterer, Jenna Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Zachary Steven Slaby, Westfield Drive, B.A. in Criminology

Bernville

Thomas Patrick Byrne, Dogwood Drive, B.A. in Economics/Mathematics

Birdsboro

John David Benischeck, Garey Road, B.S. in Finance

Kyle E. Hurlbrink, Longview Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Chelsea G. Murray, Cold Run Road, B.S.Ed. in English Education

Blandon

Kayla Marie Bliler, Cassidy Court, B.A. in Psychology

Gabrielle Elaine Scalese, Spirit Court, B.S. in Marketing

Nicholas John Theodore, Eagle Drive, B.A. in Criminology

Boyertown

Nicole Ann Conley, Poole Hill Road, B.F.A. in Art Studio

Jennifer Marie Johnson, Rattlesnake Hill Road, B.A. in International Studies

Douglassville

Joseph W. Kolenda, Redwood Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Stephanie Lynn Nihart, Old Swede Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sally Lynn Rice, Holly Drive, B.S. in Hospitality Management

Kaitlyn Daniele Straub, Blacksmith Road, B.S. in Fashion Merchandising

Fleetwood

Nichole Renee Nester, South Chestnut Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Chelsey L. Reed, Kim Winona Court, B.S. in Nursing

Hamburg

Taylor Ross Billman, Tilden Road, B.S. in Finance

Kempton

Paul H. Lyter, Oakview Road, B.A. in Economics/Mathematics

Laureldale

Megan Leigh Schlott, Holtry Street, B.S. in Fashion Merchandising

Leesport

Ethan Allen Fritz, Fairview Drive, B.A. in Theater

Mohnton

Arthur Eugene Weitzel, Church Road, B.A. in History

Mohrsville

Samuel Brant Schreiber, Main Street, B.F.A. in Music Performance

Oley

Chelsea Michelle Gieringer, Oley Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Reading

Nash Donald Black, Briarwood Circle, B.S. in Hospitality Management

Lyndsey Marie Bosold, Raymond Street, B.S. in Interior Design

Leigh-Ann M. Crim, Stony Run Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Tate Arthur Dewalt, Pine Woods Court, B.S.Ed. in Music Education

Ross M. Newcome, Pennsylvania Avenue, B.S. in Mathematics

Andrew William Newstein, Sycamore Drive, B.S.Ed. in English Education

Amanda Rose Omelko, Mallard Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Lauren Ashley Sebastinas, Gouglersville Road, B.S. in Interior Design

Nicholas Charles Segner, Nassau Circle, B.S. in International Business

Samantha Jordan Starr, Fredrick Boulevard, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Hannah Elizabeth Vought, Michele Court, B.S. in Interior Design

Julie Lynn Warren, Reading Crest Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Kelly Ann Welde, Wyoming Drive, B.S. in Marketing

Robesonia

Elizabeth Ann Daschbach, Austin Drive, B.S. in Communications Media

Ryan Patrick Egan, Focht Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Shoemakersville

Amanda Lynn Hoffman, Birch Hill Road, B.A. in Criminology

Gabriella Marie Kisha, Karen Court, B.S. in Fashion Merchandising

Sinking Spring

Nicole Susanne Gillotti, South Mountain Drive, B.S.Ed. in Music Education

Meghan Elizabeth Harnish, Marie Drive, B.S.Ed. in Music Education

Trevor Craig Hills, Saddle Court, B.A. in Criminology

Ericka Gail Lentz, Starr Road, B.S. in Athletic Training

Kathryn Michele Peters, Parks Place Drive, B.S. in Hospitality Management

Matthew Douglas Rutt, Katharine Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Meghan Meredith Shoff, Kirkwood Avenue, B.S. in Athletic Training

Temple

Tiffany L. Fasig, Mount Laurel Avenue, B.A. in Journalism

Wernersville

Clinton Charles Keller, Slater Drive, B.S. in Communications Media

Wyomissing

Erinn Lynn Boguslowski, Dorchester Drive, B.A. in Criminology

Rachel Elizabeth Bowes, Broadcasting Road, B.S. in Fashion Merchandising

Kelsey Elizabeth Bryner, Sherwood Road, B.A. in Art/History

Michael Ramon Johnson, State Hill Road, B.A. in Criminology

Rebecca A. Johnson, Garfield Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Kelsey Anne Lorenz, Kathleen Lane, B.S. in Hospitality Management

Corey Miller, Bressler Drive, B.S. in Athletic Training

Shannon Catherine Reed, Ivy Lane, B.S. in Hospitality Management

Christopher James Wenrich, Wingert Road, B.S. in Accounting

Blair County

Altoona

Lacey Rae Anderson, Harmony Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lisa Marie Balasco, East Walton Avenue, B.A. in Theater

Amber Lynn Boyles, 24th Avenue, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Julia Katharine Brogan, Coleridge Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jennalyn Elizabeth Brown, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Taylor Lynn Brumbaugh, Vine Lane, B.S. in Hospitality Management

Curtis Alan Davidhizar, Second Avenue, B.S. in Communications Media

Drake Paul Dennis, Beale Avenue, B.S. in Human Resource Management

Richard Warren Diantoniis, Fordham Circle, B.S. in Safety Sciences

Michelle Elizabeth English, South 22nd Street, B.S. in Interior Design

Angela Michelle Finelli, 24th Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Britney Alexis Freet, First Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jordan Michael Galentine, Crawford Avenue, B.A. in Anthropology/Archaeology

Christopher Scott Gilliland, South Eighth Street, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Carl Thomas Gingrich, Ingham Drive, B.S. in Marketing

Robert Mitchell Haberstroh, North Second Street, B.S. in Computer Science/Applied

Alison Leigh Hallinan, 25th Avenue, B.S. in Nursing

Olivia Nicole Hand, Hartzell Avenue, B.S. in Nursing

Caitlyn Marie Hazenstab, Sickles Corner Back Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jeremy P. Hetrick, Poland Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Alexandra Marie Julian, East 23rd Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Hannah Rae Julian, Bellemeade Drive, B.S. in Hospitality Management

Scott Aaron Kinser, Beale Avenue, B.A. in Criminology

Brooke Suzan Knisely, Juniata Gap Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Douglas Alexander Longwill, East Penn Avenue, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Benjamin D. McCloskey, McCloskey Lane, B.S. in Safety Sciences

Kelsey Ann Mearkle, Broad Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Kirsten Marie Messner, Lyndale Road, B.S. in Interior Design

Elizabeth Marie Moore, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Nicholas Michael Moore, Aldrich Avenue, B.A. in Criminology

Emily Clare Morris, Ivyside Estates Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Lynn Saylor, Ivyside Drive, B.S. in Accounting

Samantha Jo Settimio, 28th Avenue, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Melanie Jill Smith, East Fairview Avenue, B.A. in History

Karlee Anne Stacey, East Crawford Avenue, B.A. in Psychology

Shannen Renae Stiffler, North Fourth Street, B.A. in Anthropology

Josh Dillen Stratton, Aldrich Avenue, B.S. in Athletic Training

Dominique Confer Tambellini, Eldorado Springs, B.S.Ed. in Elementary Education

Abbie Nicole Tyler, Albert Drive, B.S. in Marketing

Emily Lynn Walter, First Avenue, B.A. in Political Science

Joshua M. Wertz, Fordham Circle, B.A. in Music

Bellwood

James Ryan Watters, East Fourth Street, B.S. in Athletic Training

Claysburg

Nathan Ronald Claar, Lower Claar Road, B.S.Ed. in Business Education

Sarah Leanne Ebersole, Buttermilk Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Monica Lynn Iachini, B.S.Ed. in Business Education

Marissa Shea Leslie, Carriage Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kyle Taylor Nale, Rural Route 1, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Duncansville

Joshua David Dwyer, Cedarcrest Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

William Thomas Gomez, Edgewood Drive, B.S. in Management/Operations

Colin Baker Greenleaf, Third Avenue, B.A. in Criminology

Christine Nicole Jenkins, Pioneer Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Sara A. Leighty, Dunnings Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Megan Loraine Maggiore, Cedarcrest Drive, B.S.Ed. in Music Education

Jacqueline Tighe Michaels, Cochran Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Brian Patrick Saylor, Orchard Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical

Megan Blair Spidle, Orchard Drive, B.S. in Nursing

Jessica May Taylor, Cedarcrest Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

East Freedom

Gabrielle Ann Lanzendorfer, Polecat Road, B.S. in Athletic Training

Hollidaysburg

Lindsay JoNell Bender, Reservoir Road, B.S. in Mathematics

Rebecca Renee Broughton, Penn Street, B.S.Ed. in Biology Education

Ashleigh Nicole Craig, Sylvan Crest Drive, B.S. in Applied Mathematics

Laura Kathleen Delozier, Woodlawn Terrace, B.S. in Nutrition

Jered Scott Edmundson, Rural Route 3, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Michaela Rae Ergler, Brush Mountain Road, B.S. in Nursing

Brooke Danielle Frederick, Jones Street, B.S.Ed. in French Education

Megan Marie Frederick, Clubhouse Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Wendy Marie Harris, Monument Street, B.A. in Psychology

Sophia Angelene Lamont, Sylvan Crest Drive, B.S. in Management/Operations

Brandyn Paul Ott, Garber Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Zachary Adam Seymour, Locke Mountain Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Patrick James Smith, North Montgomery Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Dana Paige Weakland, Cherry Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Martinsburg

Abram Joshua Seymour, Henrietta Road, B.S. in Human Resource Management

Tia Michelle Smith, Ake Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Roaring Spring

Tara Lynn Baker, Pine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Louise Claar, Plum Creek Road, B.A. in Sociology of Disability Services

Megan Elizabeth Hall, Spruce Street, B.S.Ed. in Music Education

Keshia Elyse Mock, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Chelsea Lauren Steward, Ore Hill Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Coryn Elizabeth Thompson, Acorn Road, B.S.Ed. in Art Education

Tipton

Dwayne Kent Cherry, B.A. in Criminology

Tyrone

Christina Marie Brisbin, Decker Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Morgan Elizabeth Cambridge, Oak Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Alisia Danita Drew, Deborah Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Kegan Andrew Fink, Washington Avenue, B.A. in Criminology

Zachary Tyler Gault, Dogwood Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Heather Doreen Jones, West 18th Street, B.S. in Nursing

Gage A. Padula, Hazel Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Courtney Ann Shultz, West 15th Street, B.S. in Nutrition

Elizabeth Rose Tepsic, Bald Eagle Pike, B.S. in Finance

Shane Ryan Walker, Floral Drive, B.A. in Criminology

Charlene Shanae Wilson-Adams, Cranberry Street, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts

Taylor Lynn Zindel, Bell Tip Road, B.A. in Criminology

Williamsburg

Lisa Marie England, Dempsey Lane, B.A. in Art/Studio

Jordan David Greaser, Robin Lane, B.A. in Anthropology

Carolynn Mae Hamilton, Pine Acres Drive, B.A. in History

Bradford County

Athens

Sarah Kay Klinger, Church Street, B.S.Ed. in Biology Education

Gillett

Curtis Andrew Owen, Randall Road, B.S. in Marketing

Rome

Sarah Lynne Salitrynski, Route 467, B.S.Ed. in Music Education

Sayre

Amanda Kinney Crandall, Centerville Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Nicholas Peter Malorzo, Lincoln Street, B.A. in Criminology

Towanda

Maximillian Charles Esmus, Poplar Street, B.A. in Music/Theory and Composition

Joshua Richard Ferrario, Mahoney Road, B.S. in Accounting

Samantha Marie Rakowski, Fourth Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Ulster

Genna Ladae Chilson, Peaceful Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Wysox

Anya Rose Hudyncia, Rural Route 2, B.A. in Art/Studio

Bucks County

Bensalem

Rachel Hannah Back, Jefferson Court, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Michael John Cornman, Berkley Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Melissa Mae Hilderley, Bryan Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jason Michael Lesnevec, Mechanicsville Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Laura Rose Lesnevec, Mechanicsville Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Teresa Lyn Liotta, Barnstaple Court, B.S. in Nursing

Bristol

Michelle Marie Wheeler, Pitt Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Chalfont

Jon M. Burns, Shady Hill Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Robert Gregory DiFerdinando, Marian Circle, B.S. in Management/General

Jamie L. Root, Oak Avenue, B.S. in Communications Media

Churchville

Joseph Anthony Torrisi, Cedar Brook Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Doylestown

Rebecca Ann Loux, Hickory Lane, B.S. in Nursing

Bridgett Colleen Ryan, Leapson Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Fairless Hills

Eve Anna Pellitteri, Fairfield Road, B.S.Ed. in Spanish Education

Feasterville Trevose

David Michael Casavecchia, East Pine Street, B.A. in History

Jacqueline Alexandra Gordon, Highland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Furlong

Tracey Ann Glorioso, Cloverly Drive, B.S. in Communications Media

Holland

Peter Samuel Glovas-Kurtz, Rising Sun Avenue, B.A. in English

Erin Catherine Smith, Brookside Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Hulmeville

Samantha Marie Preston, Walnut Avenue, B.S. in Interior Design

Kintnersville

Erin Marie Litzenberger, Homestead Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Langhorne

Ashley Elizabeth Beck, Highland Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jeffrey Carl Brunermer, Wheatsheaf Lane, B.S. in Hospitality Management

Jenna Marie Keen, Chaff Court, B.S. in Nursing

Shannon P. Poserina, Gladstone Road, B.S. in Fashion Merchandising

Levittown

Carly A. DiBraccio, Kenwood Drive, B.S. in Management/General

Kelly Elizabeth Hodgdon, Smoketree Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Samantha Sue Kiernan, Wildrose Lane, B.A. in Political Science

Lindsay Jean Killian, Locust Lane, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Andrew Olbrish, Crown Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Erik R. Rinehold, Edgewood Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Vincent Edward Sawyer, Mill Creek Road, B.A. in English /Pre-Law

Nikki Young, Twig Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Morrisville

Mark Stephen McKenna, Hillcrest Avenue, B.S. in Communications Media

Samantha Jean Tallman, Lesha Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

New Britain

Liana H. Wall, Lenape Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Brianna Whalen, Willow Wood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

New Hope

Cassandra Nicole Wood, Comfort Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Newtown

Jenna Marie Loughlin, Lafayette Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Justin Frederick Moller, Parkview Way, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Penndel

Mark Edward Shaffer, Monroe Avenue, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Perkasie

Elliott Sergei Benner, Blue School Road, B.A. in Criminology

Lauren Suzanne Brady, Pine Court, B.A. in Criminology

Anna-Kate Elizabeth DePaolo, Sterling Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Bethany Anne Foley, West Parks Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rebecca Caitlin Franklin, Stonycrest Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Jessica Lynn Heidel, Pinewood Lane, B.S. in Management/Operations

Abbey Lorraine Mason, Blooming Glen Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Casey Elizabeth Yoder, Dublin Pike, B.S. in Nursing

Quakertown

Jennifer A. Moore, Mansfield Circle, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Ashley Elizabeth Moyer, South Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Ethan Paul Wolfe, Allentown Road, B.S. in Hospitality Management

Richboro

Patrick Daniel Donohue, Bonnie Road, B.S. in Communications Media

Sellersville

Jake A. Pirone, Chadwyck Circle, B.S. in Communications Media

Southampton

Jessica Danielle Reilly, Surrey Road, B.A. in Psychology

Upper Black Eddy

Delaney Shea McDermott, Narrows Hill Road, B.A. in English

Warminster

Emily L. Burg, Newtown Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Ashleen Patrice Kelly, Revolutionary Way, B.S. in Nursing

Katelyn Violet O’Brien, Carousel Drive, B.S. in Management/General

William Tyrone Toms, Fenton Street, B.S. in Communications Media

Warrington

Rachel Lynne Josephs, Huntly Drive, B.S. in Hospitality Management

Kristin Marie Welk, West Cobblestone Circle, B.S. in Accounting

Washington Xing

Brendan Daniel Pigott, Bankers Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Yardley

Corey Austin Chapin, Old Farm Court, B.S. in Management/General

Stephen Alexander Kidos, Hearthstone Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Ashley Marie Mullican, Friar Drive, B.S. in Marketing

Daniel Robert Oberkofler, Saxony Lane, B.A. in Economics

Cristin Ann Oechsle, Stewarts Way, Undeclared, College of Health and Human Services

Butler County

Boyers

Jamie Rachel Mead, Ferguson Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Butler

Samantha Mae Ambuster, Kelly Road, B.S. in Communications Media

Alessandra Lindley Burgett, Brooksedge Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Renee Elizabeth Clouse, Thornwood Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sarah Ann Clouse, Thornwood Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Devin Jean Convery, Artlee Avenue, B.S. in Nursing

Jamie Lynn Czech, Crisswell Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Katelynn Elizabeth Doyle, Jones Road, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Rachel Vaughn Farabee, Barrickman Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Corey Edward Fisher, Evans City Road, B.A. in Criminology

Paul Aaron Gladd, Cottage Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Lacy Dana Hepler, New Castle Road, B.A. in Geography/Economic Geographer

Jacob Emmett Hickey, Primrose Circle, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Dylan Robert Hiles, North Osche Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Ashley E. Link, East Christie Avenue, B.S. in Interior Design

Lindsay Mae MacArthur, Weckerly Road, B.S. in Marketing

Adam Stephen Marzullo, North Eberhart Road, B.A. in Criminology

Mary Elizabeth McDaniel, Blackthorn Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Matthew James McGarrah, North Drive, B.S. in Safety Sciences

Chad Richard Pesci, Tudor Drive, B.A. in Criminology

Matthew James Rodgers, Fallecker Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Joshua Lee Shuster, Bryson Road, B.A. in Criminology

Justin James Simons, Coventry Drive, B.A. in Criminology

Dylan Michael Songer, North Monroe Street, B.A. in Psychology

Samantha Joanne Steighner, Geibel Road, B.S. in Fashion Merchandising

Lisa Marie Tipton, David Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Nicholas Eric Westerman, Chestnut Drive, A.S. in Electro-Optics

Lee Edward Will, Bluegrass Drive, B.A. in History/Pre-Law

Cabot

Tori Nicole Kuhn, Brose Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Victoria Anne Mizwicki, Linn Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Chicora

Daniel Allen Bray, Fairmont Road, B.A. in Computer Science

Katelynn Mae Randall, Janet Lane, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Connoquenessing

Traci Colleen Kuntz, B.A. in Criminology

Cranberry Township

Sydney Marie Baker, Glenbrook Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lindsay Marie Boltz, Ashbury Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Amanda Anne Cowan, Ten Point Lane, B.S. in Accounting

Daniel Patrick Coyne, Sunrise Drive, B.A. in Psychology

Suzanne Elizabeth Craig, Winterbrook Drive, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

David James Crum, Bayberry Lane, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing

Quinn Annemarie Denio, Sunset Circle, B.S. in Communications Media

Julianne Rae Dunbar, Highland Court, B.S. in Computer Science/Applied

Katherine Grace Dunbar, Highland Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

David P. Felt, Cherrington Drive, B.S. in Communications Media

Suzanne Michele Francis, Crossing Ridge Trail, B.S. in Human Resource Management

Maxwell Adamson Jergel, Haldeman Drive, B.S. in Communications Media

Olivia Brooke Knebel, Alex Court, B.S. in Nursing

Cody Thomas Knight, Emily Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jillian Lucci, Poplar Place, B.S. in Hospitality Management

Jamie Kristin Motta, Laporte Drive, B.S. in Nursing

David Thomas Palmer, Ruth Street, B.A. in Psychology

Michael Jeffrey Reasbeck, Ridge Court, B.S. in Management/Operations

Arthur Ernest Rothrock, Ten Point Lane, B.A. in History/Pre-Law

Leah Elizabeth Sahady, Jaclyn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Amanda Rose Siegfried, Country Vue Court, B.S.Ed. in Social Science Education/Anthropology

Alyssa Kate St Clair, Drake Circle, B.S. in Communications Media

Scott Jefferson Stanek, Leatherbark Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kaitlin C. Sterling, Trowbridge Place, B.A. in Criminology/Pre-Law

Ashley M. Sullivan, Glen Eden Road, B.S. in Interior Design

Shannon Schaum Zimmer, Brookston Drive, B.A. in Criminology

Evans City

Victoria Ann Cox, Fassinger Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Kasey Shaffer Davidson, Belle Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Heather Lynn Fassinger, Fassinger Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Gretchen Marie Ludwig, Schar Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Megan Elizabeth McCormick, Crestview Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kelsey Loren Ripper, Elizabeth Avenue, B.S. in International Business

Fenelton

Chad Michael Walker, McLafferty Road, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Heather M. Weleski, Chicora Fenelton Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Harmony

Evanne Shaye Giuliano, Whitestown Road, B.S. in Nursing

Erin L. Schupay, Scott Ridge Road, B.S. in Fashion Merchandising

Harrisville

Elizabeth Ann Veltre, Browntown Road, B.S. in Biology

Lyndora

Alex G. Jenkins, Pierce Avenue, A.A.S. in Electro-Optics

Mars

Tess Lauren Bielo, Tess Lane, B.S. in Hospitality Management

Bradley Joseph Grosso, Kingsfield Drive, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Lindsey Hicks, Garfield Avenue, B.S. in Disability Services

Sara-Lynn Hunter, Lincoln Avenue, B.S. in Hospitality Management

Lauren Catherine Kingsley, Cliffside Drive, B.S. in Disability Services

Jacob Mashuda, Lakeland Drive, B.A. in Criminology

Domonique N. Valentine, Buckingham Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Lindsay Anne Zock, Holly Court, B.A. in Criminology

Petrolia

Alexandra Danielle Sutton, Hemlock Road, B.S. in Nursing

Prospect

Chelsie Marie Monn, Prospect Road, B.S. in Disability Services

Renfrew

Nicole Elizabeth Cancilla, Dick Road, B.S. in Accounting

Sarver

Kaitlin Marie Andrasko, Sarver Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Bernard John Carr, Parker Road, A.S. in Electro-Optics

Jacob David Christy, Hepler Road, B.A. in Criminology

Madison Delia Crist, Primrose Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Rowdy Wayne Durci, Winfield Road, B.A. in Criminology

Stephan Fesel, Westminster Road, B.S.Ed. in French Education

Thayne Richard Hess, Cole Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Katelyn Elizabeth Howard, Thompson Road, B.A. in Journalism

Jared Scott Johns, Singleton Road, B.F.A. in Art Studio

Elizabeth Lee Kurn, Kimberly Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Hali Catherine Morris, Bryan Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Aleria Frances Palmiere, North Scenic Drive, B.S.Ed. in Biology Education

Timothy Douglas Smith, Lucas Lane, B.S. in Disability Services

Allyssa Ann Tudor, B.S. in Hospitality Management

Andrew Richard Vivian, Willow Drive, B.S. in Safety Sciences

Saxonburg

Kevin Glen Brodeur, Plantation Drive, B.S. in Management/Operations

Elizabeth Marie Burchanowski, B.F.A. in Music Performance

Kaitlyn Marie Grzywinski, Beatty Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Chelsea Lynn Yurisic, State Street, B.A. in Journalism

Seven Fields

Shane Ben Conrad, Essex Court, B.S.Ed. in English Education

Ryan Richard Scheller, Wellington Drive, B.S. in Marketing

Valencia

Cassandra Kay Bearfield, Overbrook Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Calvin Jay Brooks, Ridge Road, B.S. in Marketing

Erin Ann Jeuther, Kyle Road, B.S.Ed. in Art Education

Ryan Christopher Krause, Sheldon Road, B.S. in Management Information Systems

Madeline May Matusik, Pointe Drive, B.S. in Marketing

Andrea Megan McAnerney, Leslie Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Kimberly Ann Mohler, Justice Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Nicholas Fisher Nypaver, Fisher Lane, B.S. in Accounting

Kelly Jean Randza, Ridge Road, B.S. in Finance

Kurt Richard Stridinger, State Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Zelienople

Erika Kathleen Barlow, Glen Rape Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Julia Annmarie Brown, East New Castle Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Chessa Sun Ae Fernandez, Hartzell Road, B.S.Ed. in Music Education

Amanda Marie Schilling, Youngblood Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Halee Victoria Stroup, South Green Lane, B.A. in Psychology

Cambria County

Ashville

Meghan Nicole Earnest, McMullen Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Bryan Joseph Marra, Jefferson Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Carrolltown

Cody Michael Brahim, Bender Drive, B.A. in Asian Studies

Jamie Rose D’Andrea, Lemke Street, B.S. in Athletic Training

Jordan James Fees, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

William Francis Frederick, B.A. in English

Kristy Lynn Gwizdak, Brawley Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Cierra R. Kline, Carroll Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Jade Kline, Carroll Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Paulina Ann Kline, Saint Marys Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jaclyn Christine Linsky, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Lisa McCann, Cole Road, B.S. in Management/Operations

Victoria L. Murphy, B.A. in International Studies

Julie Anne Veneskey, Zeke Lane, B.S. in Respiratory Care

Cassandra

Maranda N. Evans, B.S.Ed. in Mathematics Education

Colver

Rebecca Lyn Heiney, Sixth Street, B.A. in Criminology

Emily Lynne Rummel, B.S. in Nursing

Cresson

Emily Elise Eberhart, Central Avenue, B.A. in Journalism

Jocelyn Marie Eger, Laurel Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Courtney Ann Paronish, Mountain Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dysart

Sara Lee Carl, Kolak Road, B.S. in Clinical Laboratory Science

Ebensburg

Andrea Michelle Becker, Ben Franklin Highway, B.S. in Accounting

Christian Kelly Brennen, Tripoli Road, B.S. in Communications Media

Tara Marie Brodish, Maple Avenue, B.S.Ed. in English Education

Torie Michele Brodish, Maple Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Matthew John Corran, East Horner Street, B.A. in Philosophy

Tyler Michael Corran, East Sample Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Corey Michael Faish, East Crawford Street, B.S. in Accounting

Sarah Jean Finn, Laurelbrook Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Catherine Viola Kane, Hogue Road, B.A. in Psychology

Scott Paul McHugh, Ashbrook Circle, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Daniel James O’Hara, Campground Road, B.S. in Geology/Environmental

Ashley Regina Smith, Highview Court, B.S. in Safety Sciences

Stephen Paul Spicher, Myers Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Alison Paige Terndrup, Plank Road, B.F.A. in Art Studio

Michael Grant Williamson, North Spruce Street, B.S. in Finance

Emily Catherine Wolfe, Wolfe Road, B.S. in Hospitality Management

Haley Rose Woodley, Emerald Drive, B.S.Ed. in Art Education

Angela Veronica Zanin, Red Mill Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Elmora

Kayla Lynn Kirsch, B.A. in Criminology

Christina Jean Sponsky, B.S. in Nutrition/Dietetics

Elton

Katlin Rachelle Daniels, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Fallentimber

Charles Edward Hullihen, Executive Drive, B.A. in English

Hastings

Stephanie Dawn Anna, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ian Marshall Cunningham, Laurel Drive, B.S.Ed. in English Education

Amber Renee Dubyak, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jenna L. Fox, Miller Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Brittany Kline, Fourth Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Sarah Elizabeth Kudlawiec, Estate Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Susan Ellen Yuhas, Old Miller Road, B.S. in Accounting

Johnstown

Nicholas Alexander Adams, Tioga Street, B.S.Ed. in Music Education

Ashley Marie Alt, Franklin Street, B.A. in Economics/Pre-Law

Frank James Arcurio, Berkey Drive, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Emily Jean Armstrong, Kring Street, B.A. in Psychology

Megan Elizabeth Babal, Wonder Street, B.A. in History

Lauren Ann Bambino, Dickinson Street, B.S. in Nursing

Leah Beth Bambino, Dickinson Street, B.F.A. in Art Studio

Robert Matthew Bier, Eureka Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Samantha Michelle Bischof, Schrader Avenue, B.S. in Communications Media

Brittany Eve Blackham, Theatre Drive, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Michael Ryan Blue, April Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Bradley Lawrence Brosig, Bear Street, B.S. in Accounting

Nicole Elizabeth Brownlee, Cherry Lane, B.S. in Nutrition

Jessie Lee Bruckhart, Russell Avenue, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Jacqueline Elizabeth Caddy, Ember Street, B.S. in Accounting

Michael Angelo Cancelliere, Saybrook Place, B.A. in Criminology

Adam David Ciner, Mile Hill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Andrew Cominsky, Nees Avenue, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Shannon Marie Costa, Sell Street, B.S. in Finance

Hannah Glasgow Crittenden, Old Tire Hill Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Sarah Elizabeth Custer, Mitchell Court, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlyn Ann Czyrnik, Forest Avenue, B.S. in Hospitality Management

Evan R. Dabbs, Wilson Street, B.A. in Criminology

Jason Timothy Dailey, Harding Street, B.A. in Criminology

Lacy Christine D’Alimonte, Collegiate Drive, B.S. in Hospitality Management

Jill Ann DelSignore, Emmett Drive, B.F.A. in Art Studio

Matthew Scott Demchak, William Penn Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Chloe Jane Devett, Jacqueline Drive, B.S. in Athletic Training

Deanna Jo Duncan, Finch Street, B.S. in Finance

Katlyn Louise Durica, Eureka Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Sonya Christine Eppley, Somerset Pike, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Lynette Marie Faight, Chancellor Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Mark Kevin Foltz, Girard Street, B.S. in Management/General

Elizabeth Anne Friedman, Messenger Street, B.A. in Criminology

Brian Michael Gable, Bucknell Avenue, B.S. in Management/Operations

Gwen N. Gaviola, Mifflin Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Travis George Gelles, Hornick Street, B.A. in Criminology

Victoria J. Hammer, D Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Craig Andrew Harris, Churchill Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Luke Bracken Helsel, Coon Ridge Road, B.S. in Marketing

Camilla Rose Heningcamp, R Horrock Street, B.A. in Sociology/Human Services

Kaila Blair Henry, Moss Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Beau James Herbert, Krings Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany Ann Hiltz, Owen Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Brandon J. Hody, Saylor Street, B.S. in Safety Sciences

Alexandra Nicole Holmes, Sunset Avenue, B.A. in Sociology

Haylie Lynn Homway, Old Orchard Way, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Ashley Ann Irwin, Viewmont Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Ryan James Kesslak, Violet Street, B.A. in Psychology

Nicole Ann Kovach, Coon Ridge Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Maria Rose Kuzmiak, Maywood Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Hong Li, Arbutus Village, B.S. in Fashion Merchandising

Brooks Michael Lohr, Breck Lane, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Lindsay Renae Lovrich, Glenn Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Jill Renee Marguccio, Erickson Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Shana Nicole Martin, Christy Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stephanie Anne Martin, Rachel Street, B.S.Ed. in Art Education

Lindsay Elise Matolyak, Sherwood Drive, B.S. in Chemistry

Jessica Kathleen Mazur, Claythorne Drive, B.S. in Nursing

Mary Elizabeth McAneny, Minno Drive, B.S.Ed. in English Education

Sean Gilbert McDonald, Bates Drive, B.A. in Criminology

Brittni Juneil McKolosky, Whispering Pines Lane, B.S.Ed. in Art Education

Nicole Marie Melendez, Durant Street, B.S. in Respiratory Care

Kevin James Merriman, Arbutus Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Ryan William Mikolic, Benshoff Hill Road, B.A. in Criminology

Samantha Alyson Miller, Leon Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Sheena Marie Morder, Boltz Street, B.A. in Criminology

Dottie Jean Morgan, Bedford Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Maria Lynn Nesmith, Malbranc Road, B.S. in Disability Services

Lindsey Marie Overdorff, Griffith Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sarah Jeanne Pastorek, Luzerne Street, B.A. in English/Writing Studies

Lauren Gardner Patrick, Dartmouth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Linda Lee Pepley, Cauffiel Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Jennifer Lynn Pfeil, Tyke Road, B.S.Ed. in Art Education

Andrew Martin Pozun, Violet Street, B.S. in Safety Sciences

Joshua Alan Riggle, Goucher Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Abby Ritenour, Hostetler Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin P. Roberts, Woodmont Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Katelyn Ann Rossi, Bantel Street, B.S. in Nursing

Ashley Lynn Ruffing, Camden Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Adam Edward Rusin, William Penn Avenue, B.S. in Human Resource Management

Isaac John Samay, Glenn Street, B.A. in Political Science

Sean Michael Sapolich, Fender Lane, B.S. in Communications Media

Richard Thomas Shook, Sell Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Luke Michael Slezak, Louisa Place, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Taylor Marie Smolko, Frankstown Road, B.S.Ed. in Physics Education

Adam James Steinbring, Amherst Road, Undeclared, College of Fine Arts

Shannon Aileen Stephens, Pomona Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Verna Strack, Erin Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Joshua Anthony Stutzman, Iolite Avenue, B.S. in Athletic Training

Geneve Rae Tessari, Bedford Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Michael Joseph Thompson, Haverford Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Travis Robert Thompson, Pender Road, B.S. in Safety Sciences

Stephanie Marie Trimeloni, Elgin Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Megan Truscello, Hornick Street, B.A. in Spanish

Emily Marie Valko, Work Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Meghan Renee Vogatsky, Simmons Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Steven Michael Wainwright, Power Street, B.S. in Business Technology Support

Barbara Ward, Harshberger Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Lianna Marie Weir, Spruce Street Rear, B.S. in Communications Media

Maureen Anne Wesner, Bucknell Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Mason Whinnie, Pudliner Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Sebastian Wolf, Hill Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Derek Scott Yates, Orchard Street, B.S. in Accounting

Luke Joseph Young, Palliser Street, B.S.Ed. in Music Education

Lauren Elizabeth Zimmerman, Luray Avenue, B.S. in Disability Services

Lilly

Melanie Kristin Davis, High Street, B.S.Ed. in Music Education

Loretto

Shannon Nicole King, Lakefront Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Mineral Point

Jeffrey Allen Bopp, Mineral Point Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Nanty Glo

Anthony Paul Chiappini, White Street, B.S. in Accounting

Jared A. Divido, Cambria Street, B.A. in Anthropology

Paige Elizabeth George, Vine Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Joshua Alan Grata, Seneca Street, Physics/Pre-Engineering

Mathew Irvin Grata, Old Nanty Glo Road, B.S.Ed. in Chemistry Education

Christopher Paul Kelly, Second Street, B.S. in Natural Science

Daniel Lynn Thompson, Pennway Drive, B.S. in Communications Media

Theodore Russell Worthington, Cardiff Road, B.A. in Computer Science

Nicktown

Julia Mary Dillon, Water Falls Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Brennan Joseph Dumm, Springer Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Olivia Jane Dumm, Henry Dumm Farm Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Susan Arlene Farabaugh, Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Samantha Ann Rodgers, Buckwheat Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Angela Lynn Saxon, Kinter Road, B.S. in Environmental Health Science

North Cambria

Michael Cory Barvinchak, Almond Street, B.S. in Accounting

Northern Cambria

Duane Abrams, Trout Road Apartment, B.S. in Marketing

Stephen Matthew Ashurst, Oak Street, B.A. in History/Pre-Law

Benjamin Michael Baker, Crawford Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Kylee Ann Baran, Main Street, B.S. in Nursing

Lea Marie Baran, Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Brandon John Bassett, Alverda Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Jesse Ryan Carnevali, Street Pats Avenue, B.S.Ed. in Spanish Education

Leonard Chernisky, Ann Street, B.S. in Safety Sciences

Alicia L. Contres, Grace Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Casey Charles Contres, Grace Street, B.A. in Political Science

George W. Elias, Hickory Street, B.S. in Accounting

Johanna Grace Elias, Hamlet Lane, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rebecca Ann Erwin, Crawford Avenue, B.S. in Chemistry

Christopher Vincent Greggi, Moss Creek Road, B.S. in Communications Media

Christopher Scott Havrilla, Steele Avenue, B.S. in Accounting

Heather Marie Hudson, Hanwell Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Amy Louise Kirsch, Riverside Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Benjamin E. Knapic, Route 403 Highway, B.S. in Computer Science/Applied

Cassandra Anna Kollar, Elizabeth Place, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jared Andrew Mitasky, Yasick Road, B.S.Ed. in Biology Education

Hayley Marie Paronish, 34th Street, B.S. in Communications Media

Thomas J. Paronish, Vine Street, B.S. in Geology

Lauren Elizabeth Persio, Ash Street, B.S. in Nursing

Brett Michael Rajnish, Betts Avenue, B.S. in Safety Sciences

Christina Marie Rocco, Elder Avenue, B.S. in Marketing

Joseph Mario Rocco, Elder Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical

Justin Edward Sable, Kinter Station Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Katelyn Anne Sedlock, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Shane Paul Serafin, Hillcrest Street, B.A. in Computer Science

Tajia Elizabeth Stephens, Almond Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jeffrey Vincent Stiles, B.S. in Management Information Systems

Kelly Marie Stiles, Shady Lane, B.S. in Management/General

Elizabeth Ann Thomas, Goodridge Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Grace Elaine Thomas, Goodridge Road, B.S.Ed. in Art Education

Dustin Russell Weakland, Riverside Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Courtney Elizabeth Zernick, Mill Road, B.A. in Psychology

Patton

Kaitlin Marie Cence, Linwood Avenue, B.S. in Accounting

Deanna Lynn Coposky, Rugh Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Damien Merriman Falatek, Linwood Avenue, B.S.Ed. in English Education

Kelsey M. Hoover, Palmer Avenue, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Joshua S. Litzinger, Ashcroft Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Ryan J. Westrick, Colonel Drake Highway, B.A. in Criminology

Portage

Matthew Carlton Boast, Sherman Street, B.A. in Music

Jessica Dawn Dobson, Johnson Avenue, B.S. in Accounting

Lauren Elizabeth Doroba, Piper Hollow Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Addie G. Gordon, Johnstown Road, B.A. in Art/History

Kyle Alexander Gossard, Gillespie Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Gabrielle Catherine Gouse, South Blair Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Laura Eden Gressick, Dusty Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Reed Grove, Jefferson Avenue, B.S. in Physics

Andrew Michael Gruse, Cemetery Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Tracy Lynn Jubina, Golf Course Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Julie Elizabeth Latoche, Miller Shaft Road, B.S. in Nursing

Christopher James Patrick, Sportsman Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Taylor Lee Swires, Portage Street, B.A. in Criminology

Sarah Ann Williams, Sportsman Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Revloc

John Paul Conrad, B.S. in Safety Sciences

Saint Michael

Jacob A. Zerby, B.A. in Political Science

Salix

Casey Lee Felix, Oakridge Drive, B.A. in History

Victoria Rose McKay, Oakridge Drive, B.S. in Accounting

Daniel James Trout, Beautyline Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Sidman

Katie Ann Gillman, Fairview Avenue, B.A. in Journalism

Becky Renee Wess, Fairview Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Brooke Elizabeth Wissinger, Forest Hills Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

South Fork

Bethany Ann Furlong, Lake Road, B.A. in Psychology

Tyler Andrew Johnson, Nelson Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Brittany Suzanne Krestar, Ragers Hill Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Scott Thomas Mehall, Main Street, B.S.Ed. in Business Education

Elise Anne Thomas, Hamas Drive, B.S. in Disability Services

Summerhill

Kevin Walter Arnold, Turkey Path Road, B.S. in Computer Science/Applied

David Allen Burns, Railroad Street, B.A. in Criminology

Kelsey Kristine Deitle, Gates Hill Road, B.A. in Criminology

Nicole Irene Madison, Newest German Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshua Robert Shope, Main Street, B.A. in Criminology

Michael Joseph Wilson, Second Avenue, B.A. in Journalism

Vintondale

Jessica Charlene Brown, Route 22 Highway, B.A. in Journalism

Deanna Rose Charles, Route 22 Highway, B.S. in Child Development and Family Relations

Kristi Brinklie Olsavsky, Griffith Street, B.A. in Economics/Pre-Law

Miranda Mercedes Olsavsky, B.S. in Accounting

Allison Marie Plowman, Plowman Road, B.S. in Nursing

Lindsay Mae Roberts, Main Street, B.A. in Criminology

Wilmore

Sarah Beth Crum, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Cameron County

Emporium

Christopher Barnett, West Fifth Street, B.S. in Computer Science/Applied

Kacie Barbara Brown, West Sixth Street, B.A. in Psychology

Michael Phillip Jones, Sizerville Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jamilyn Ruth Kempher, West Seventh Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Dominick Andrew Manginell, Lyons Run Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technolog

Ryan Matthew Reed, Innsbruck Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Kristin Renee Sestina, West Fourth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kayela Irene Spehalski, Dodge Hollow Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts

Carbon County

Albrightsville

Ian Q. Grant, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Lehighton

Kylie Erin Boskey, Mahoning Drive, B.S. in Interior Design

Nicole Sylvia Polk, South Fifth Street, B.A. in Sociology/Human Services

Palmerton

Jennifer Melissa Jones, Lehigh Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Centre County

Aaronsburg

Courtney Dawn Stitzer, Tattletown Road, B.S. in Nursing

Bellefonte

Katie Marie Confer, Valleyview Road, B.A. in Sociology/Human Services

Margaret Ann Fromm, Blanchard Street, B.S. in Communications Media

Lena Rae Holderman, Seth Drive, B.A. in Criminology

Kierstin Mali, Circle Road, B.S. in Nursing

Sheera Joy Sprout, Plum Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Justin Wayne Walker, McNichol Lane, B.S. in Hospitality Management

Boalsburg

Daniel Anderson Jordan, West Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Centre Hall

Matthew David Depra, Tusseyville Road, B.S.Ed. in Music Education

Emily Elizabeth Hoffman, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kelsey Lynn Jordan, Tussey Meadow Lane, B.S. in Nursing

Alyssa Marie Muchler, South Hoffer Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Alicia Diane Yarger, Dennis Alan Circle, B.S. in Nursing

Howard

Brittany Allyce Spicer, Schencks Grove Road, B.S.Ed. in Music Education

Pennsylvania Furnace

Robbin Zirkle, West Whitehall Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Philipsburg

Alexandria Nicole Godissart, Oakwood Drive, B.S. in Clinical Laboratory Science

Tara Renee Hutton, Blue Spruce Road, B.S. in Nursing

Rachel Elizabeth Powell, East Hickory Street, B.S. in Nursing

Teri Lyn Thompson, Six Mile Road, B.A. in Honors Program in Psychology

Pleasant Gap

Daniel P. Hough, Melanie Lane, B.A. in Criminology

Port Matilda

Nicholas Thomas Battaglia, Heiskel Drive, B.A. in Criminology

Olivia Bethany Fitzwater, Centennial Hills Road, B.S. in Nursing

Megan M. Peterson, Lutz Lane, B.A. in English

Daniel Warren Stover, South Mountain Road, B.A. in Criminology

Diana Marie Zuhlke, Charlotte Street, B.A. in Psychology

Spring Mills

Megan A. Decker, Decker Lane, B.S. in Hospitality Management

Tamara Musser, Lingle Valley Road, B.S.Ed. in English Education

Kendyl Christine Paolini, Lower Georges Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

State College

Lillian Clare Aurand, Hillcrest Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Kyla Lynn Jackson, Martin Street, B.S. in Respiratory Care

Susan Elizabeth Ranish, Cambridge Drive, B.S. in Communications Media

Kara K. Schulz, Melissa Lane, B.A. in Psychology

Erin Renee Seamans, Circleville Road, B.A. in Sociology/Human Services

Courtney Louise St Clair, James Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Chester County

Berwyn

Kaitlyn Nicole Mancuso, Heatherstone Drive, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Chester Springs

Jennifer Lauren Beaver, Houndstooth Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Kathryn Elyse Tronel, Sycamore Lane, B.S. in Management/General

Coatesville

Daniel Robert Martin, Ashberry Lane, B.A. in Art/Studio

Gabriel Jerome Trasatti, West Chester Road, B.S. in Hospitality Management

Cochranville

Luis Alfredo Almanza, Street Road, B.S. in Hospitality Management

Downingtown

Alexander James Deets, West Pennsylvania Avenue, B.A. in Criminology

Amy Elizabeth Deets, West Pennsylvania Avenue, B.S. in Nursing

Nathan James DeLange, Indian Trail Drive, B.S. in International Business

Eric Joseph Diewald, Christine Drive, B.S.Ed. in Music Education

Jason T. Henry, Herrs Lane, B.S. in Accounting

Rachael Marie Jenkins, Helm Way, B.S.Ed. in Deaf Education

Patricia Lynn Moore, Julie Drive, B.S. in Hospitality Management

Gabriella R. Ruggeri, Peck Road, B.S. in Respiratory Care

Jillian Leigh Veit, West Prospect Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Elverson

Daniel Nicholas Alexander Burnett, Elverson Road, B.S. in Marketing

Alexander Ryan Hummel, North Manor Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Kiera Leighton Huntsman, Conestoga Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Exton

Karissa Marie Lynch, Bell Court, B.S. in Hospitality Management

Jordan D. Meanix, West Devon Drive, B.S.Ed. in English Education

Matthew Scott Spencer, Biddle Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater

Molly Elizabeth Wark, Fox Run, B.A. in Sociology/Human Services

Glenmoore

Krista Leigh Jorgenson, Fairview Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Elizabeth Jo Shumaker, Arrow Point Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kemblesville

Joel Simeon Hayes, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Kennett Square

Rebecca Ann Boon, Spottswood Lane, B.A. in International Studies

Carlton John Painter, Graychal Lane, B.S. in Marketing

Kristin Elizabeth Schmidt, Waverly Road, B.S. in Hospitality Management

Lincoln University

Kelly Colleen Ekdahl, Meadow Drive, B.S. in Communications Media

Benjamin Allen Johnston, Great Oak Drive, B.A. in Criminology

Nottingham

Diana Gomez-Franco, Sunrise Drive, B.S. in Accounting

Oxford

Thomas William Balzarini, Kings Row Road, B.S. in Management/General

Daniel F. Bernreuther, Little Elk Creek Road, B.S. in Mathematics

Nicole Marie Robinson, Austin Drive, B.S.Ed. in Music Education

Phoenixville

Allison Lorraine Chang, East Evergreen Drive, B.S.Ed. in Art Education

Lauren N. Kraynak, First Avenue, B.A. in Sociology

Lisa Marie Tomko, Red Fox Lane, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Pottstown

Jennifer Jesus Galligan, Timberline Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Parker William Skeabeck, Hartman Road, B.A. in Criminology

Robert Joseph Smith, Chestnut Court, B.A. in History/Pre-Law

Charles Spencer Stein, Grubb Road, B.S. in Accounting

Spring City

Tyler Jordan Caba, Barton Drive, B.S. in Management/General

Jesse Todd Guillermin, Stony Run Road, B.S. in Nursing

West Chester

Nicholas V. Dello Buono, Piedmont Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

James P. DiBello, Kirby Drive, B.A. in Criminology

Valerie Jayne Dutill, Richard Drive, B.S. in Interior Design

Chelsea Elizabeth Faber, Cromwell Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Andrew Evan Kornet, Palomino Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kristi Glenn Lechmanik, Birmingham Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Teresa Marie Ramalho, Hartford Square, B.S.Ed. in Music Education

Eden R. Ratliff, Anglesey Terrace, B.A. in Political Science/Pre-Law

Taylor Lynn Ryan, Wayne Drive, B.A. in Sociology

Brittany Ashley Smith, West Chester Pike, B.S. in Fashion Merchandising

West Grove

Laura Jean Fox, Elliott Drive, B.S. in Chemistry

Natalie Valeria Larrea, Haines Drive, B.A. in Spanish

Adam Mitchell Loeb, Violet Lane, B.S.Ed. in Music Education

Gabriel Ortiz, Valley Road, B.S. in Hospitality Management

Jose Iovani Ortiz, Haines Drive, B.S. in Communications Media

Warren Eric Williams, Sheffield Drive, B.A. in English/Writing Studies

Clarion County

Clarion

Jonathan Andrew Clark, Railroad Street, B.S. in Accounting

Christa Lorraine Purinton, Tippin Drive, B.A. in Spanish

Alisha L. Walters, South Seventh Avenue, B.S. in Athletic Training

Knox

Brittany Marie Caulfield, Ninevah Road, B.A. in Psychology

Caitlin Renee Turk, Darby Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Marble

Tiffany Rochelle Myers, Route 208, B.S. in Nutrition/Dietetics

Mayport

Hope Crawford, Dry Ridge Road, B.S. in Athletic Training

New Bethlehem

Lacey Lee Blose, Dayton Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Craig Matthew Hibell, Deanville Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Matthew Warren Krafick, Pheasant Farm Road B, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education

Keith Justin Reesman, Crosscut Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Rimersburg

Jeremy Michael McClaine, Switzer Road, B.S.Ed. in Music Education

Shippenville

Chris M. Dunham, Airport Road, B.A. in Criminology

Daniel Nicholas Reichard, Route 322, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Clearfield County

Brisbin

Justin Andrew Howe, B.S. in Business Technology Support

Clearfield

Robert Aaron Higgins, Witmer Street, B.A. in Criminology

Gabrielle Carlson Kennedy, West Locust Street, B.A. in Religious Studies

Lucas Daniel Malloy, Forest Drive, B.S. in Safety Sciences

Michael Lewis McDermott, North West Fourth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Marissa Elena Young, South Fourth Street, B.A. in Journalism

Coalport

Allyson Marie Hegarty, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Ansley Jo Stahlman, Black Walnut Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Curwensville

Holly Ann Bloom, Ridge Avenue, B.A. in Journalism

Candace Noel Brock, Grandview Avenue, B.A. in Criminology

Kylee Yvonne Floro, Bonnie Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Heidi Marie Huey, Cherry Corner Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin D. Johnston, Tubbs Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Justin R. Maney, Anderson Street, B.S. in Accounting

Kacie Lynn Morris, Windy Hill Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Megan Renee Russell, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

George Ellsworth Tickerhoof, Windy Hill Road, B.S.Ed. in Biology Education

DuBois

Cody M. Alanskas, West Dubois Avenue, B.A. in Criminology

Brittany Ann Baird, Treasure Lake, B.A. in Psychology

Cassandra Lee Barton, East Weber Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dara Courtright, Chaplin Road, B.S. in Nursing

Holly Ann Foradora, Narrows Creek Parks Road, B.S. in Hospitality Management

Rachael Fye, Treasure Lake, B.S. in Nursing

Amber Marie Gearhart, Thunderbird Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Marie Grieve, Maple Avenue, B.S. in Nursing

Trevor Michael Jones, Wood Street, B.A. in Asian Studies

Raymond Anthony Lopez, Overlook Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Justine Elizabeth Narvey, West Long Avenue, B.S. in Nursing

Jennifer Kay Peoples, Highland Street, B.A. in Psychology

Kristen Marie Saricks, Olive Avenue, B.S. in Hospitality Management

Zachery Steven Scull, Barnoff Road, B.S. in Communications Media

Paul Thomas Shade, East Sheridan Avenue, B.A. in Journalism

Amy Lynn Sunealitis, Kiwanis Trail, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Marie Thomas, Greenwood Cemetary Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Samantha J. Thompson, Treasure Lake, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Andrew Joseph Welch, Treasure Lake, B.S. in Accounting

Jessica Lei Wells, West Long Avenue, B.S. in Nursing

Nicole Elizabeth Wells, Highland Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Skylar Aspen White, South Main Street, B.A. in Criminology

Frenchville

Jessie Nicole Kelly, Livergood Lane, B.S. in Nursing

Grampian

Breana Catherine Barrett, Chestnut Grove Highway, B.S.Ed. in Mathematics Education

Brittany Marie Madera, Splash Dam Road, B.S.Ed. in English Education

Brett Michael Sears, Workers Road, B.A. in Criminology

Houtzdale

Kristin Ryanne Krause, Fernwood Road, B.S. in Nursing

Irvona

Shane Joseph Kimberly, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lanse

Travis Andrew McCoy, Birch Street, B.S. in Communications Media

Luthersburg

Shannon Marie Weible, B.S. in Accounting

Madera

Rebecca Elizabeth Olson, B.A. in Psychology

Mahaffey

Amber Lynn Bennett, East Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kari Ann Buchheit, Clover Run Road, B.A. in Psychology

Rebecca Peterson, Bracken Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Francis Ridgway, West Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Jacquelyn Ann Sheredy, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Rachel Maureen Struble, Panther Alley, B.S.Ed. in Mathematics Education

Tessa Jo Wolff, Passmore Road, B.S. in Accounting

Morrisdale

Rebecca Anne Kephart, Spring Road, B.A. in Criminology

Megan S. Liptak, Allport Cutoff, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Munson

Brooke Leann Walstrom, Casanova Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Olanta

Haley Rae Clutter, Douglas Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ronald Lee Condon, Zion Road, B.A. in Criminology

Hannah Jean Walls, Douglas Road, B.S. in Nursing

Osceola Mills

Travis R. Walker, Curtin Street, B.S. in Accounting

Penfield

Taylor Virginia Crawford, Crawford Road, B.S. in Nursing

Brianna Elizabeth Palumbo, Bennetts Valley Highway, B.S. in Nursing

Rockton

Natalie Victoria Robison, Rockton Mountain Highway, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Troutville

Dana Marie Alexander, Main Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Wallaceton

Molly Conner Renee Dixon, Walker Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Westover

Mark William Fox, Harmony Road, B.S. in Safety Sciences

Woodland

Brittany Christina Martell, Woodland Bigler Highway, B.A. in Psychology

Clinton County

Avis

Tabitha N. Mantle, Lafayette Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Lock Haven

Sarah Jeanne Hosterman, Parks Drive, B.S.Ed. in Music Education

Sophia Olivia Malenke Hosterman, Rural Route 2, B.A. in Philosophy

Kelly Alanna Muthler, Oak Hollow Road, B.A. in Philosophy

Jessica Elizabeth VanHorn, Woodland Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Mill Hall

Lauren Katherine Dwyer, Homestead Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Columbia County

Benton

Mariah Catherine Krygier, State Route 239, B.A. in Psychology

Marion Elizabeth Maopolski, Saint Gabriels Road, B.S. in Nursing

Berwick

Marde Ruth Snyder, East Sixth Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Elizabeth H. Tran, Holly Drive, B.S. in Nursing

Bloomsburg

Caitlin Erin Collins, East Third Street, B.A. in Theater

Martina Ruth Hauck, Second Street, B.S. in Chemistry

Emily Lynn Karas, Scenic Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Ashley Leah Kinn, Woods Edge Drive, B.S. in Marketing

Carley Aurora Lee-Lampshire, Main Street, B.A. in Journalism

Allison P. Mott, Woods Edge Drive, B.A. in International Studies

Kailyn Meredith Mott, Woods Edge Drive, B.S. in Nursing

Nicole Anne Reinaker, Drinker Street, B.A. in Art/History

Megan Rae Smith, Summit Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Sarah Lynn Wagner, Nottingham Lane, B.S.Ed. in Business Education

Jordan Nicole Willie, Old Berwick Road, B.S.Ed. in Music Education

Catawissa

Marisa Joelle Moyle, Southern Drive, B.S. in Interior Design

Geralee Hope Slotterback, Mensch Road, B.S. in Interior Design

Stillwater

Alison Marlo Rhinard, Zaners Bridge Road, B.S. in Interior Design

Crawford County

Cochranton

Sean Andrew Battin, North Franklin Street, B.S. in Management/General

Melissa Elaine Clark, Ryndroad, B.A. in Art/Studio

Emilee Anne Dolan, Vincent Road, B.S. in Accounting

Collin Ross Hart, B.S.Ed. in Music Education

Ethan Leon Oertly, Frenchtown Road, B.S. in Accounting

Dustin Joseph Steider, Mallory Road, B.A. in Psychology

Marisa Beth Youngs, South Franklin Street, B.S.Ed. in Music Education

Conneaut Lake

Katherine Elizabeth Lewis, Edgeview Avenue, B.S.Ed. in English Education

Rebecca Diane Mahovsky, Lakeside Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Amy Rae McCoy, Walnut Drive, B.A. in Criminology

Andrew John Motzing, West Townline Road, B.A. in Criminology

Paige Ashley Peterson, B.S.Ed. in English Education

Conneautville

Jared Michael Clark, Turkey Track Road, B.S.Ed. in Music Education

Nathan Geoffrey Schwab, North Townline Road, B.S.Ed. in Art Education

Kyle Steven Welker, Mulberry Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Guys Mills

Brittany Leigh Brown, Brown Road, B.S.Ed. in Music Education

Linesville

Sarah Marie Garstenshlager, South Pymatuning Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Julie Ann Headley, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Michael Steven Leonard, Dicksonburg Road, B.S. in Finance

Deanna Elaine Welsh, B.S. in Nursing

Meadville

Erin L. Carlson, Oakview Drive, English, Undeclared

Holly Griffith, Pine Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Mahogany L. Harrington, Beers Avenue, B.S. in Accounting

Abby Lynn Lamont, Bordeau House, B.S. in Human Resource Management

Nicole Marie Newman, Williamson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Shandra Ann Nicole Peelman, Stephens Drive, B.A. in French

Janel Amber Prinkey, Fisher Road, B.S.Ed. in English Education

Saegertown

Anthony Charles Tordella, Grange Center Road, B.S. in Management Information Systems

Spartansburg

Kara Elizabeth Hannold, State Highway, B.S.Ed. in English Education

Lydia Rae Hushon, Old Route 77, B.A. in Psychology

Springboro

Alaina Jill Leone, West Center Road, B.S. in Finance

Titusville

Hannah Mae Bowes, East Walnut Street, B.S. in Fashion Merchandising

Cori Michelle Mallory, West Main Street, B.S. in Fashion Merchandising

Michael Keith Morrison, Overlook Drive, B.S. in Finance

Cumberland County

Boiling Springs

Lauren Mae Snyder, Evergreen Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Camp Hill

Emily S. Berdy, Fireside Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Carolyn Lindsey Coia, Lamp Post Lane, B.S. in Finance

Ethan Alexander Eleuteri, Old Ford Drive, B.A. in Psychology

Jenna Elyse Magill, Allendale Way, B.S. in Marketing

Sarah Messner, Green Lane Drive, B.S. in Marketing

April M. Mitchell, Dogwood Court, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Whitney Nicole Pequignot, Erford Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Timothy Cassell Quigley, West Glenwood Drive, B.S. in Communications Media

Peter Roquemore, Old Pioneer Road, B.A. in Political Science

Ryan D. Shambaugh, Penn Ayr Road, B.S. in General Studies

Abigail Lynne Shipe, Conestoga Road, B.S. in Nursing

Eden Dawn Taylor, North 24th Street, B.A. in Sociology/Human Services

Katharine Tracy Uvick, Princeton Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Sarah Louise Uvick, Princeton Avenue, B.S. in Communications Media

Brittany Dawn Yorks, South 15th Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Carlisle

Katie Marie Barrett, Beagle Club Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Jessica Lyn Boggs, Pine Hill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Amanda Chamberlain Daniel, Briarwood Lane, B.A. in Psychology

Daniel Glenn Foley, Courtyard Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Sara Frances Franklin, Clearview Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Alyssa Brooke Fultz, Wheatfield Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jonathan Everett Goodman, Hope Terrace, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Samuel Paul Goodman, Hope Terrace, B.S. in Finance

Alyssa Mae Hair, Wolf Bridge Road, B.S. in Nursing

Richard James Tripp Juday, Walnut Bottom Road, B.S. in Finance

Katherine Anna Kelley, Forbes Road, B.A. in Sociology/Human Services

Nicole Ann Laskoski, Mel Ron Court, B.S. in Safety Sciences

Jonathan Christian Mentzer, Gobin Drive, B.S. in Accounting

Katie Ashley O'Brien, Ashton Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Stephanie Ann Phillips, Bernheisel Bridge Road, B.S. in Accounting

Joshua Caleb Readshaw, Prickly Pear Drive, B.S.Ed. in Music Education

Carter Alexandra Sheely, Hoover Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Mackenzie Blair Sheely, Hoover Road, B.A. in Art/Studio

Maxwell Robert Taylor, Wheatfield Drive, B.A. in Criminology

Brittney Lynn Wiles, West Louther Street, B.S. in Marketing

Indiana

Elyse Marie Kleist, South Fifth Street, B.S. in Chemistry

Lemoyne

Ana Isabel Aquino, Columbus Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Mechanicsburg

Leah Anna Marie Barbera, Mockingbird Drive, B.A. in Psychology

Jonathan Nicholas Burtnett, George Circle, B.F.A. in Art Studio

Mark Andrew Dundore, Broadmoor Drive, B.A. in Music/Theory and Composition

Mark Aaron Foster, White Oak Boulevard, B.S. in Accounting

Andrea Marie Gutting, Independence Court, B.S. in Marketing

Kendall Anna Hartman, Geneva Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Kyle Allen Heckelman, Fox Drive, B.S. in Management/General

Kelsey Lynne Hernjak, Nantucket Drive, B.S.Ed. in English Education

James Joseph Hoellman III, Sna Lane, B.S. in Nursing

James Daniel Hull, Smith Drive, B.A. in Criminology

Lillienne Noelle Kane, Brookridge Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Alicia Jean Kotzmoyer, Stoner Road, B.S. in Accounting

Samantha Carol Loos, Wallingford Way, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Casey Madden, San Juan Drive, B.A. in Psychology

Kerry Meaghan Mader, Apple Drive, B.A. in Psychology

Marylea Marie Mansfield, Brandton Road, B.S. in Nursing

Alexander Lawrence Martinelli, Ewe Road, B.S. in Hospitality Management

Scott Arnold Martz, Charles Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Stephanie Rae Matesevac, South Lewisberry Road, B.S. in Marketing

Charles McCown, Nantucket Drive, B.A. in Philosophy

Matthew Alexander McGrady, Nantucket Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Keelin Rolka McGrath, Truffle Glen Road, B.S.Ed. in Art Education

Melissa Danielle Miller, Kittatinny Drive, B.S. in Hospitality Management

Michelle Elizabeth Miller, Hunter Drive, B.S. in Nutrition

Townsend Reuter Mundorf, Pocono Drive, B.A. in History

Katie E. Ott, South Washington Street, B.S.Ed. in Art Education

Bryan C. Pieper, Woodside Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Matthew Joseph Pierce, Stanford Court, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Erik Matthew Potter, Sharon Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jessica Ann Rishel, Scenic Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Nicholas Frederick Roberto, Brookridge Drive, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartograp

Amber Nicole Rockwell, Timber Chase Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Andrew Martin Schryver, Kent Drive, B.S. in Athletic Training

Julie Christina Scott, Terrace Road, B.S. in Biology

Courtney Ryan Seeno, Wallingford Way, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jamie Lynn Shepherd, Winston Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Katelyn M. Sherick, Shasta Way, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Nicole Marie Shirilla, Mallard Way, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stephanie Catherine Simon, Spring Run Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Courtney Alyse Simpson, Ginger Drive, B.S. in Marketing

Matthew Lee Toland, East Coover Street, B.S. in Geology/Environmental

Mount Holly Springs

Lance Bryar Bernhisel, Pine Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

New Cumberland

Amanda Marie Fontanella, Steigerwalt Hollow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dana Elise Kambic, Harrison Drive, B.S. in Nursing

Valerie Jean Nowaczyk, Lowell Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Kelsey Beth Papinchak, Benyou Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Nico John Schaffner, Drexel Hills Boulevard, B.S.Ed. in Health and Physical Education

David M. Stockton, Bridge Street, B.F.A. in Music Performance

Jacob Dean Troutman, 16th Street, B.S. in Finance

Newburg

Amanda Mae Musser, Newburg Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Emily Marie Vaughn, Hanna Road, B.S. in Fashion Merchandising

Newville

Michael Frederick Charles Bliss, North High Street, B.S.Ed. in Music Education

Shippensburg

Brandon Dow Jones, Mainsville Road, B.A. in Political Science

CarrieAnn N. Shay, Scott Drive, B.S. in Interior Design

Shiremanstown

Emmalynn Ann Galinskie, Glendale Drive, B.S. in Hospitality Management

Dauphin County

Elizabethville

Megan Jenny Freeman, West Main Street, B.S. in Nursing

Heather Marie Weaver, South Market Street, B.S. in Accounting

Grantville

Mandi Samantha Johns, Decatur Drive, B.A. in Criminology

Halifax

Adrienne Kalynda Grosser, Back Road, B.S. in Hospitality Management

John Charles Schooley, Armstrong Valley Road, B.S. in Accounting

Harrisburg

Kayla E. Badgett, Blue Jay Road, B.A. in Criminology

Janet Chemutai Barngetuny, Daybreak Circle, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Benjamin Dominic Cavallaro, Windmere Road, B.S. in Hospitality Management

Jasmine Imani Childs, Kensington Street, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Kellie M. Comstock, South Scenic Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Amie Englehart, South Fairville Avenue, B.A. in Journalism

Katie Josephine Gerhold, Canterbury Road, B.A. in Psychology

William Douglas Harden, North 15th Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Kasi Lynn Hicks, Bonnymead Avenue, B.S. in Communications Media

Paige Nicole Hisiro, Nicolas Court, B.S. in Fashion Merchandising

Bryanna Nicole Koup, Charles Drive, B.S. in Marketing

Emily Marie Kramer, Deer Path Road, Undeclared, College of Fine Arts

Julie Ann Kuntz, Fishing Creek Valley Road, B.S.Ed. in Art Education

Danielle Marie Longenbach, Gateway Drive, B.A. in Art/History

Kady Lynn Maurer, Circle Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ryan J. McKnight, Ann Street, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Chanel M. Moore, Norwall Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kirstin Marie Nanna, Blue Grass Avenue, B.S. in Nutrition

Marius Rugira Nsengimana, Thornton Road, B.S. in International Business

Krutarth Kamlesh Patel, Pine Hollow Road, B.S. in Business Technology Support

India Asale Proctor, North Fourth Street, B.S. in Clinical Laboratory Science

Tiana Janai Reid, South 28th Street, B.A. in Journalism

Kayle Lauren Scott, North 50th Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Anthony Darryl Smith, Clinton Road, B.S. in Communications Media

Taylor Symone Smith, Guineveres Drive, B.A. in Psychology

Earl K. Timothy, King Arthurs Court, B.A. in Sociology/Human Services

Sarah Michelle Trovato, Devonshire Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Thomas C. Wambach, Huntsdale Court, B.A. in Anthropology/Archaeology

Brianna Nikkole White, Curvin Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Kevin Philibert Williams, Carrolton Drive, Physics/Pre-Engineering

Abbey M. Zelko, Worcester Avenue, B.A. in Journalism

Andrew Vincent Zeplin, Whisper Wood Lane, B.S. in Finance

Hershey

Sara Elizabeth Endy, Yorktown Road, B.A. in Anthropology

Alexander W. Goolman, Highland Road, B.S. in Accounting

Hummelstown

Danielle Francis Boyd, Miller Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Lynn Daxton, Crooked Hill Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Kaitlyn Elizabeth Donegan, Appenzell Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Hollynn Elyse Paul, Timber Ridge Road, B.S. in Hospitality Management

Aimee Elizabeth Robison, Oakshire Drive, B.S. in Interior Design

Maeve Briet Wilson, Kokomo Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Carl Robert Witmer, West Second Street, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Middletown

Kelly Marie Brennan, West Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Natalie Annette Dukes, Lamplight Circle, B.S. in Human Resource Management

Sarah Pauline Geisweit, East Water Street, B.S. in Communications Media

Elizabeth Moses Tilahun, Pineford Drive, English, Undeclared

Corrie Elizabeth Whitmer, Chestnut Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Millersburg

Amber Nicole Brosius, Nelson Terrace, B.A. in Psychology

Sarah Marie Chmielefski, Ridgewood Drive, B.S.Ed. in Music Education

Jaclyn L. Rudisill, Woodside Station Road, B.S.Ed. in English Education

Kelsey Marie Stansfield, Sams Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Steelton

Chelsea Lynn Hess-Moore, Wood Street, B.A. in Journalism

Delaware County

Aston

Matthew Christopher Plourde, South Springhouse Lane, B.S. in Hospitality Management

Brookhaven

Kristoffer Waine Williams, Radio Parks Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Broomall

Robert Michael Copeland, North Greenhill Road, B.S. in Accounting

Sean Michael Hennessy, Strathaven Drive, B.A. in English

Anna Kim, South Malin Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Ian Richard Laird, Talbot Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Jamie Daniel Rosenberg, Grant Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Chadds Ford

Kelly Ann Sipala, Williams Lane, B.S. in Nutrition/Dietetics

Darby

Yatta Pewa, Ellis Avenue, B.A. in Sociology

Joko Stephanie Worjloh, Tribet Place, B.A. in Psychology

Folsom

Carlee Crosby, Melrose Terrace, B.S. in Interior Design

Kayla Brynn Snyder, Hazel Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Garnet Valley

Jenna Marie Enright, Woodsview Drive, B.A. in English/Writing Studies

Glen Mills

Julianne Misticoni, Musket Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Thomas Edward Taylor, Edgewood Chase Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Havertown

Andrew Champlin Hartline, Ellis Road, B.A. in History

Ryan Patrick Hennessy, Robinson Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law

Kimberly L. Ricketts, Shelbourne Road, B.A. in Sociology/Human Services

Lansdowne

Anisaa Diggins, Austin Avenue, B.A. in Journalism

Alan Wayne Junius, Wayne Avenue, B.A. in Psychology

Mary Frances Sorrentino, Runnemede Avenue, B.A. in Psychology

Media

Theresa Lorraine Burns, Sandy Bank Road, B.A. in French

Erin R. Clark, Glenwood Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Lauren Michele Mingioni, Ruskin Lane, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Andrew Joseph Scheuren, Rosemary Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jonathan Michael Scheuren, Rosemary Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lyndsey Jean Thomas, Beechwood Road, B.A. in Theater

Newtown Square

Brittney Marie Guglielmi, Dutton Mill Road, B.S. in Fashion Merchandising

Ridley Park

Kelsey Faith Bretz, Penn Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Mark Kroll, Rodney Road, B.S. in Accounting

Upper Chichester

Jose D. Diaz-De Jesus, Bethel Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Upper Darby

Jahmia Danea Richardson, Spruce Street, B.S. in Communications Media

Fabiola M. Thelon, Hilltop Road, B.S. in Nursing

Wallingford

Bridget Mercedes Widdowson, Austin Court, B.A. in Political Science/Pre-Law

Wayne

Rachel Ann Snyder, Calvarese Lane, B.A. in Honors Program in Psychology

Yeadon

Chrystal Moniquie Eady, Darnell Avenue, B.S. in Accounting

Elk County

Benezette

Colt Alan Mack, Front Street, B.S. in Management/General

Brockport

Amanda Ruth Copelli, Route 219, B.S. in Nursing

Dagus Mines

Nicholas Aaron Malburg, Scotland Street, B.S.Ed. in Music Education

Scott Arvid Shuttleworth, Scotland Street, B.S.Ed. in Music Education

Johnsonburg

Michelle Ann Franco, Ridgway Jbg Road, B.S. in Hospitality Management

Jenna Elizabeth Haight, Maplewood Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Melissa Polaski, Bergen Street, B.S. in Hospitality Management

Kenneth Alan Thiry, Willow Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Kersey

Melinda Kate Gahr, Skyline Drive, B.S. in Nursing

Abigail Noel Mosier, Nancy Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Darcie Renee Sidelinger, Hogback Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Ridgway

Mathew Alan Bush, Gillouly Avenue, B.A. in Political Science

Dina Dush, Evergreen Drive, B.S. in Hospitality Management

Derek Charles Gaffey, Lincoln Street, B.S. in Athletic Training

Olivia Ann Horning, Montmorenci Road, B.S. in Management/General

Emily Rae Hribik, Grant Road, B.S. in Nursing

Darrek Edward Johnson, Montmorenci Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Kyle Lee Retzer, Hyde Avenue, B.S. in Computer Science/Applied

Ethan A. White, Walnut Street, B.S. in Hospitality Management

Saint Marys

Brittany Elizabeth Auman, Washington Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Bryan Scott Beimel, Comet Road, B.S. in Management/General

Kasandra Em Cheatle, Muenster Road, B.F.A. in Art Studio

Dylan Joseph Dippold, Robin Road, B.A. in Psychology

Richelle Lee Dippold, Charles Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Jesse Travis Erich, Anne Road, B.S. in Finance

Brandon Geoffrey Foster, Pearl Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Brittney Lee Fox, Hall Avenue, B.S. in Nursing

Matthew Thomas Frey, South Paul Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Kylie Ann Geci, Wendel Road, B.S.Ed. in Music Education

Andrew William Glass, Million Dollar Highway, B.S. in Safety Sciences

Erin Marie Jacob, Windfall Road, B.A. in Art/Studio

Adrienne Helen Mahoney, Wolfel Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Amanda Rae McCurdy, Anne Road, B.S.Ed. in Biology Education

Casey Lynn Reed, McKennedy Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Danielle Renee Simchick, Johnsonburg Road, B.S.Ed. in Spanish Education

Michael Allen Stebich, East Joseph Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Mandy Nicole Stinchcomb, East Condot Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Weedville

Brianna Rae Huff, Hickory Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Wilcox

Sasha M. Myers, Markert Road, B.A. in Sociology/Human Services

Amy Jo Olewinski, Brechtel Road, B.S. in Nursing

Erie County

Corry

Carly Marie Kowalski, Route 426, B.S. in Nutrition

Phillip Michael Leslie, South Center Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

East Springfield

Peter James Greenawalt, B.S.Ed. in Chemistry Education

Lindsay Marie Shaffer, West Ridge Road, B.S. in Communications Media

Edinboro

Courtney Nicole Buchna, Angling Road, B.S. in Communications Media

Katelyn Danielle Carter, Angling Road, B.S. in Nursing

Lee Mathewson Everett, Old State Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Brent Edwin Hutchison, B.S. in Nursing

Jeffrey Bohn Hutchison, Beau Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Zachary Jay McConnell, Shechinah Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Scott William Richards, Jesse Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jessica Sara Sheehan, Water Street, B.A. in Music

Erie

David Joseph Allgeier, Garland Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Brice Richard Boyd, Thelma Drive, B.S. in Business Technology Support

Emily Marie Brooks, Alexandra Drive, B.A. in Theater

Katie Rose Burkley, Tuttle Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Justin William Burnett, West Tenth Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Andrew Joseph Butler, White Oak Circle, B.S. in Accounting

Giovanni Ciminella, Chapel Hill Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Leslie Theresa Comi, Greengarden Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Tai Alexis Davison, West 20th Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Danielle Monet Deutschlander, Martin Road, B.A. in Music

Brian Albert Foster-Pegg, West 31st Street, B.S. in Finance

Meghan C. Fowler, East 36th Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Elizabeth A. Groucutt, Hereford Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Rebecca Louise Hahn, Chestnut Street, B.S. in Disability Services

Mary Ann Brence Hedlund, Courtland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michelle Brence Hedlund, Courtland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kelly R. Huegel, Boyer Road, B.A. in Political Science

Madeline Leigh Jobczynski, Harvard Road, B.A. in History

Suzanne A. Johnston, Auburn Street, B.A. in Spanish

Noelle Ruth Kramer, Burton Avenue, B.S. in Accounting

Paul Anthony Krasinski, Chelsie Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kristina Marie Krasowski, Norcross Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Conrad Fitch Kubaney, Lakeside Drive, B.S. in Nursing

Kristen Marie Kuzma, Pasadena Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Rachel Nicole Mankowski, East 29th Street, B.S. in Nursing

Tammy L. McCarthy, West 21st Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Erin Rebecca Mussett, West Seventh Street, B.A. in History

Laura Ruth Nientimp, Indiana Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

James Wesley Ramsey, Sir Andred Drive, B.A. in Criminology

Vanessa Renee Robison, West 32nd Street, B.A. in Spanish

Lauren Marie Roth, Nagle Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Shervonda Renee Rowry, East 20th Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Theresa Ann Scarnati, North Wayside Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Jennifer Nicole Sharpless, Hastings Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Abigail Elaine Shaw, Koehler Road, B.A. in Sociology/Human Services

Allison Marie Sokolowski, Kilpatrick Avenue, B.S. in Accounting

Lauren Elizabeth Stephan, Saint Ann Drive, B.S. in Nursing

Karly Elizabeth Sweeney, Nancy Avenue, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Bethany Sue Taccone, East Lake Road, B.S. in Nursing

Robert Michael Turick, Wood Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Marissa Ann Twiss, West 42nd Street, B.S. in Athletic Training

Julie Marie Vavreck, Home Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Laura Ann Walchack, Harvest Bend, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Rachel Marie Ward, Hilltop Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Lonnie R. Wedd, East Grandview Boulevard, B.S. in Respiratory Care

Ashley Rosemarie Wieczorek, Mill Street, B.S. in Nursing

Tyler Dean Wingrove, Dauphin Parkway, B.A. in Criminology

Fairview

Abigail Anne Eberly, Springside Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Daniel Richard Gennaro, Hartley Road, B.S. in Communications Media

Rachel K. Graham, Bear Creek Road, B.S.Ed. in English Education

Taylor Rae Rozantz, Ruhl Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Harborcreek

Brianne Marie Rzodkiewicz, Bartlett Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

McKean

Adam John Fladd, Cherokee Drive, B.S.Ed. in Music Education

Luray Elizabeth Fladd, Cherokee Drive, B.A. in Sociology/Human Services

North East

Bryan David Kirsch, Lola Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Kyle Joseph Kirsch, Lola Lane, B.S. in Management/Operations

Kyla Dawn McGaughey, Ackerman Lane, B.A. in Sociology/Human Services

Taylor Lee Sowers, Hutchinson Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Waterford

Elizabeth Gail Rindfuss, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Jamie Marie Showman, Lewis Road, B.S. in Hospitality Management

Rebecca Gayle Soder, Mark Road, B.S. in Accounting

Travis Joseph Welch, Perry Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Richard Steven Widdowson, Yaple Road, B.S. in Management/Operations

Wattsburg

Rachael Nicole Brozewicz, May Road, B.S. in Nursing

Denise Michele Loop, Tower Road, B.S. in Nursing

West Springfield

Nicole Kathryn Borstorff, Holdson Drive, B.S. in Accounting

Fayette County

Belle Vernon

Ashley Elizabeth Bronakowski, Hollyberry Lane, B.S.Ed. in English Education

Dustin Capco, Mildred Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Anne Marie Cowen, Brown Street, B.S.Ed. in French Education

Jennifer A. Cowen, Brown Street, B.S.Ed. in Art Education

James Thomas Johnson, Rankin Road, B.S.Ed. in Music Education

David L. McElfresh, Van Meter Road, B.S. in Marketing

Matthew John Miele, Todd Farm Road, B.S. in Nursing

Colin Thomas O’Brien, Willowbrook Road, B.S.Ed. in Art Education

Devin Robert Watkins, Nazareth Drive, B.A. in Criminology

Brownsville

Ryan Lee Drupp, Monroe Avenue, B.S. in Respiratory Care

Katie Lynn Grahek, Lynn Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Jennifer Rae Sheridan, Telegraph Road, B.S. in Human Resource Management

Chalk Hill

Renee Elizabeth Murren, B.A. in English

Connellsville

Megan Kaitlyn Adams, Rogers Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kylie Leigh Alberts, Olive Street, B.S. in Nursing

Colby Steven Bigam, Mount Tabor Road, B.S. in Accounting

Benjamin J. Booher, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering

Mark Gary Cable, North Tenth Street, B.A. in Criminology

Kylie Erinn Cavanaugh, Connellsville Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

William Jeffrey Dye, Deerfield Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Erika Lynn Ellsworth, Sycamore Street, B.S.Ed. in Music Education

Rebekah Christine Greenawalt, Quail Hill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Barbara Nicole Shultz, Breakneck Road, B.A. in English/Writing Studies

Brittany June Simpson, North Jefferson Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Emily Ann Ward, Sycamore Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Whitney Justine Weimer, East Crawford Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dawson

Chelsey Marie Kreinbrook, Davis Road, B.S. in Accounting

Dunbar

Marion Danielle Laurion, Arch Bridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Everson

Steven Ewing Mickel, Brown Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Brant Edward Roberts, B.S.Ed. in Music Education

Masontown

Kara Joann Arndt, Jefferson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Mill Run

Laura Lynn Steyer, Clay Run Road, B.A. in Sociology

Perryopolis

Scott Michael Dowling, Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cody S. Inman, Francis Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Point Marion

Elizabeth S. Hammack, Prospect Street, B.S. in Management/General

South Connellsville

Cassandra Lynn King, First Street, B.A. in Psychology

Uledi

Jessica Kay Martin, B.S. in Nutrition/Dietetics

Uniontown

Francesca Marie Calabrese, Tyler Court, B.S. in Nutrition/Dietetics

Patrick Allen Lee, North Gallatin Avenue, B.A. in Criminology

Rachael Lee Pegg, Bethelboro Road, B.S. in Nutrition

Caroline Elizabeth Renne, Hillcrest Lane, B.S.Ed. in Art Education

Erika Ann Stanish, Humbert Lane, B.S. in Communications Media

Elizabeth Marie Yasechko, Meadowlark Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Allen Michael Zieglar, Orchard Lane, B.A. in Political Science

Vanderbilt

Andrew Robert Giles, Front Street, B.S.Ed. in Music Education

Franklin County

Chambersburg

DeAndre Lamar Burrell, Channing Drive, B.A. in Criminology

Cameron James Fiss, Braemar Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Alexander Vangellis Grisos, Wood Duck Drive, B.S.Ed. in Music Education

Mitchel J. Kanagy, Montgomery Avenue, B.A. in English

Kyle Andrew Pillar, Center Street, B.S. in Communications Media

Mitchell Conrad Stadler, Leafmore Road, B.S. in Chemistry

Robert Mitchell Wilson, West Strohm Drive, B.S. in General Studies

Daniel Robert Wolfe, Edgelea Drive, B.S.Ed. in Music Education

Doylesburg

Alyssa Lynne Rhoades, B.S. in Marketing

Fayetteville

Austin Tyler Beaufort, Michaux Drive, B.S.Ed. in Music Education

Zachorry Barmont Fore, East Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Fort Loudon

Hannah Page Miller, North Ravenwood Trail, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Greencastle

Ashley Nicole Frankenfield, West Weaver Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Vincent Sullivan Hall, Moss Spring Avenue, B.S. in Management/General

Orrstown

Emily Mae Baughman, Hickory Run Road, B.S. in Management/General

Saint Thomas

Amy Elizabeth Heisey, Lincoln Way, B.S. in Marketing

Waynesboro

Abbie Marie Bender, Orchard Lane, B.S. in Biology

Chloe Eve DePaola, Tomstown Road, B.A. in Psychology

Zachary Calvin Grass, Peaceful Oak Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kristen N. Swope, Gehr Road, B.A. in Psychology

Fulton County

Crystal Spring

Lauren Michelle Bottenfield, Old Route 126, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

McConnellsburg

Ashley Lorraine Peck, West Patterson Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Needmore

Jesse Newbaker Smartt, Thompson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Warfordsburg

Jessie Nicole Whiteside, Barnetts Run Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Greene County

Carmichaels

Steven Andrew Anderson, Cumberland Village, B.A. in Criminology

Michael Allan Rowe, East Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Clarksville

Erin Layne Barbetta, Pollock Mill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Mount Morris

Megan Danielle Fox, Buckeye Road, B.A. in Journalism

Alisa Kay Novak, B.A. in Psychology

Nineveh

Matthew Scott Yukon, Browns Creek Road, B.S. in Communications Media

Rices Landing

Shayleigh Ann Busti, Carmichaels Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Aaron J. Curtis, Hillcrest Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Katherine Elizabeth Kline, Bayard Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Waynesburg

Jessany Anne Knapp, North West Street, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Josie Maria Patton, Mount Morris Road, B.S. in Communications Media

Huntingdon County

Alexandria

Olivia Marie Mays, B.S.Ed. in Art Education

Broad Top

Alyssa Breann Black, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Mackenzie Jordan Traxler, Railroad Avenue, B.S. in Accounting

Entriken

Stacie C. Keith, Entriken Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Huntingdon

Seth Michael Hoover, Sugar Grove Road, B.S. in Communications Media

Karlee Sue Jackson, Second Street, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Kevin Donald Jackson, Second Street, B.S. in Management Information Systems

Lauren Elizabeth Malliband, Turkey Farm Road, B.A. in History/Pre-Law

Timothy Daniel Myers, Raystown Road, B.S. in Management Information Systems

Kesia Lynne Trice, Simon Fox Road, B.A. in Psychology

David Whitesel, Oneida Street, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing

Rachel Jean Woods, Arbor Bluff Drive, B.S. in Nursing

James Creek

Victoria Marie Easton, Ore Mine Drive, B.S. in Biochemistry

Catelin Jill Shontz, Pine Ridge Road, B.S. in International Business

Mapleton Depot

Stephanie Renae Benson, Hollibaugh Drive, B.S.Ed. in Music Education

Mill Creek

Tyler Wayne Covert, Grove Road, B.A. in History/Pre-Law

Robertsdale

Alicia Renae Pollock, Hoover Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Shade Gap

Jessica Marie Devlin, Croghan Pike, B.A. in Anthropology/Archaeology

 

 

Indiana County

Arcadia

Heidi Ann Farmery, B.A. in Sociology/Human Services

Armagh

Melinda Marie Clark, Mountain View Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Mitchell Wagner DeRubis, Grange Hall Road, B.A. in Economics/Mathematics

Allyson Rone Hess, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jared Matthew Long, Ludwig Road, B.S. in Safety Sciences

Aultman

Regina Elizabeth Reeger, Fourth Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Black Lick

Megan Marie McCreery, Marshall Heights Road, B.S. in Accounting

Blairsville

Jocelyn Rachelle Amevuvor, South Stewart Street, B.A. in Spanish

Sarah Faye Brightbill, South Walnut Street, B.A. in Psychology

Heather Nicole Buffone, North Spring Street, B.S. in Fashion Merchandising

Tessa M. Buhler, Morewood Avenue, B.S. in Finance

Joseph Canton, Luciusboro Road, B.S.Ed. in English Education

Chelsea Nichole Capelle, Luciusboro Road, B.A. in Criminology

Lindsey Carney, West Market Street, B.S. in Nursing

Ryan William Conrad, Maple Avenue, B.A. in Criminology

Danielle Killian Cyphert, Villa Road, B.A. in English/Film Studies

Janice B. DiCola, East Brown Street, B.S.Ed. in Biology Education

Michael Joseph Duffey, Maple Avenue, B.A. in History

Marissa Rose Falcone, Evans Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Zachary Graham, Newport Road, B.A. in International Studies

Nellie Frances Henigin, Cramer Road, B.S. in Hospitality Management

Chris R. Hibbs, Thompson Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Aaron Neil Kelly, East Ranson Avenue, B.S.Ed. in Chemistry Education

Travis Robert Kelly, Route 982, B.A. in English /Pre-Law

Amanda S. Lee, Breezedale Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Christopher Charles Long, Hazel Street, B.S.Ed. in Music Education

Melissa Faith Lutz, Strong Road, B.S.Ed. in English Education

Molly Elizabeth Mack, Route 259 Highway, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Sean D. McGaughran, Route 982, B.S. in Biology

Mitchell Thomas Miller, Maxwell Drive, B.S. in Marketing

Chelsea Faye Moore, Evans Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Matthew David Moore, Evans Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kirstie Lynn Moss, Route 22, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Ashley E. Nicholson, Auction Barn Road, B.A. in Sociology

Dalton Alexander Pancoast, West Brown Street, B.A. in History

Amanda Nicole Platt, Yankee Hill Road, B.S. in Nursing

James Adren Rizer, North Stewart Street, B.S. in Communications Media

Steven Bradley Rooks, North Liberty Street, B.A. in History

Paige Marie Sabella, Violet Street, Undeclared, College of Health and Human Services

Andrew Michael Shurina, North Morrow Street, B.A. in English/Writing Studies

Kylie Richelle Smathers, Rome Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stephanie Nicole Smathers, Rome Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Pamela Lynn Smith, Squibbs Road, B.S. in Accounting

Jessica Ann Snyder, Campbells Mill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rebecca Lynn Stahlman, Hill Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jeffrey A. Stiles, Maple Avenue, B.A. in Sociology

Michelle Leanne Stiles, Bruner Road, B.S. in Nursing

Casey Anna Sturiale, Black Lick Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Arianna Elizabeth Tripodis, South Spring Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Craig Mitchell Uss, South Spring Street, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Gina Ann Vigliotti, La Mantia Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jessica Carolyn Young, Jasen Street, B.S. in Accounting

Brush Valley

Jacquelyn Marie Lostrick, Route Highway, B.S. in Management/General

Maggie Leigh Mack, B.S. in Nursing

Shawn Ryan Yutzey, B.S. in Communications Media

Cherry Tree

Courtney Louise Burba, Cush Creek Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jacqueline Anne Connor, Kantz Hill Road, B.A. in Psychology

Tracy Lynn Deyarmin, Cush Creek Road, B.S. in Accounting

Debra Leeann Johnson, Arcadia Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Alexandria Louise Liddle, Route 240 Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stephanie Nelson, Jade Lane, B.A. in Sociology/Human Services

Andrew Craig Rowland, Rainbow Lane, B.S. in Accounting

Kathleen V. Walizer, Bowdertown Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Clarksburg

Wesley Keith Campbell, Saltsburg Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Lisa Diane Ewing, Stevens Road, B.S. in Accounting

Clune

Briana M. Arcurio, B.S. in Disability Services

Clymer

Matthew Orlando Bash, Route 553 Highway, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jacqueline Isabel Beisel, Clymer Road, B.S. in Biochemistry

Nicole Marie Bracken, Walcott Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Brenton John Davies, Franklin Street, B.A. in History

Christine A. Filipovich, Hancock Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

David James Fulton, Barr Slope Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Morgan Lynn Helmeid, Morris Street, B.S. in Nursing

Erica Ann Holby, Sherman Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Jenna Leigh Irwin, Hancock Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexander Gregory Kirsch, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Jennifer Sue Kopczyk, Diamondville Road, B.S. in Disability Services

Philip James Kopczyk, Diamondville Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Kaylin Leanne Lawson, Route 580 Highway, B.S. in Accounting

Danielle Marie Malicky, Walcott Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Emily Joanne Marshall, Penn Street, B.S.Ed. in English Education

Brandon Lee Smith, Penn Street, B.S. in Safety Sciences

Joshua David Stoehr, Hancock Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Jill E. Super, Sixth Street, B.S. in Nursing

Troy Jeffrey Trimble, Morris Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lauren R. Twigg, Route 580 Highway, B.S. in Accounting

Christina M. Young, Sixth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Commodore

Paula Marie Burd, Purchase Line Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Amanda Sue Chichy, Bash Road, B.S.Ed. in English Education

Christina Marie Deitman, Fisher Street, B.S. in Safety Sciences

Laina Marie Frantz, Alder Road, B.S. in Nursing

Ethan Cord McConnell, Douglas Street, B.S. in Interior Design

Creekside

Jurie Ann Buchleitner, Redding Run Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Lindsey Ranee Grove, Five Points Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Justin Robert Hill, Hudson Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Casey Allen Kowchuck, Johnston Road, B.S. in Finance

Zachary Grant Kunkle, Kunkle Lane, B.S. in Safety Sciences

Kourtney Elizabeth McIntire, Hudson Road, B.S. in Athletic Training

Amanda G. Rogerson, Hudson Road, B.S. in Athletic Training

Dixonville

Jennifer Nicole Brocious, B.S.Ed. in English Education

Ernest

Franklinn Michael Alexander, Store Hill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Leeann M. Helenic Badzik, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Laura Larue Bennett, B.A. in Psychology

Glen Campbell

Chantel Chree Brink, Brink Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Garrett William Brink, Brink Lane, B.A. in Criminology

Amanda Kate Carney, Pine Vale Road, B.S. in Athletic Training

Brittany Ann Peles, Rock Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniel Vasil Peles, Rock Run Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Staci Sue Salsgiver, Salsgiver Lane, B.S. in General Studies

Graceton

Carrie A. Lingle, First Street, B.S. in Biology

Emily Lynne Silvis, Murry Avenue, B.A. in Psychology

Benjamin Michael Williams, Second Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Sarah Elizabeth Williams, Second Street, B.S.Ed. in Music Education

Heilwood

Kathleen Grace Larson, Pine Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Home

Brian Allen Backus, Washington Church Road, B.S. in Safety Sciences

Camden Tate Bailey, Ambrose Road, B.S. in Athletic Training

Rebecca Ann Bowser, Ruth Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Bridget Suzanne Canose, Wells Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Toni Marie Corosu, Five Points Road, B.A. in English /Pre-Law

Dane Tyler Gaydosh, Washington Road, B.F.A. in Art Studio

Devan Paige Gaydosh, Washington Road, B.S. in Nursing

Olivia Lauren Griffith, Nastase Road, B.S. in Marketing

Stacey L. Harris, Five Points Road, B.S. in Human Resource Management

Ryan S. Kressley, Dogwood Circle, B.S. in Communications Media

Neil Jonn Kuzilla, Laurel Drive, B.S. in Management Information Systems

Samuel Watson LeBlanc, Pearce Hollow Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Ryan S. Lightcap, Route 85 Highway, B.S.Ed. in Health and Physical Education

AnnaMarie Nicole Lydic, Pavilion Way, B.A. in Sociology/Human Services

Meghan Sara McMeans, Wells Road, B.A. in Art/Studio

Kimberly Ann Miloser, Ruth Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Peter J. Nanni, Pearce Hollow Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

James Paul Shellhammer, Potts Road, B.S. in Biochemistry

Rebekah Margaret Smith, Route 85, B.S. in Nutrition

Brittany Leigh Wells, Houser Road, B.S.Ed. in English Education

Homer City

Alicia Nicole Adamson, Ridge Avenue, B.A. in International Studies

Leslie Renee Bartlebaugh, George Court, B.A. in Criminology/Pre-Law

Nathaniel Stephen Bauer, Gemmell Road, B.A. in Criminology

Tyler Alan Baum, Lawrence Street, Undeclared, College of Fine Arts

Jamier Benavidez, Carlisle Street, B.S. in Safety Sciences

Jessica Lynn Bork, Neal Road, B.A. in Psychology

William James Bryan, Claghorn Road, B.A. in Political Science

Julie Marie Burnheimer, Coy Street, B.S. in Biology

Audrianna Marie Davis, Old Route 56 Highway, B.S. in Accounting

Joseph Alemnhe Dejene, Flat Road, B.S. in Safety Sciences

Leanne Elizabeth Deptola, East Church Street, B.S. in Nursing

Brian Joseph Doster, Tide Drive, B.A. in Anthropology/Archaeology

Mallory Anne Douglass, Route 259 Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Adam S. Foust, Ridge Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Emily Elizabeth Fulmer, Syntron Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Michelle Lee Hampton, Albert Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Bradley A. Hefflefinger, Red Barn Road, B.S. in Marketing

Jessica Lynn Henry, Henry Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Chelsey A. Kerr, Goral Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Lauren Elaine Kinka, Third Avenue, B.A. in English /Pre-Law

Aaron Michael Lenzi, West Church Street, B.S. in Physics

Annique M. Lockard, Route 119 Highway, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Nicole Carolyn Loughner, Ridge Avenue, B.S. in Human Resource Management

Madison Elizabeth Maschak, Sarah Street, B.S. in Safety Sciences

Samantha Lynne Maschak, Sarah Street, B.S. in Athletic Training

Lauren Lynne McQuiston, South Main Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Emily Kay Mechling, Sarah Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Gabrielle Kayli Miller, Third Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

William David Moon, Kanouff Street, B.S. in Chemistry/Pre-Medical

Ross Reynolds Moreau, Claghorn Road, B.S. in Safety Sciences

Danielle Nicole Morrow, Red Maple Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Richard Michale Petricig, Crownover Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jonathan Boyd Phillippi, West Elm Street, B.S. in Accounting

Brian Earl Plowcha, East Elm Street, B.S. in Accounting

Robert Paul Putala, Old Route, B.S. in Chemistry

Jason Jeffrey Rauso, Fire Academy Road, B.S. in Communications Media

Elizabeth Marie Rebovich, Spruce Hollow Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Elsie E. Rouser, Yankeetown Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Alyse Mae Scheuermann, West Elm Street, B.A. in Political Science/Pre-Law

Christina Eileen Schmidt, Chestnut Alley, B.S. in Communications Media

Joshua Anthony Schwartz, North Main Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Graham Reagan Smith, Old Route 119, B.S. in Marketing

Erin Margaret Smyers, Riverside Avenue, B.A. in Sociology/Human Services

Kristy L. Stewart, Route 403 Highway, B.S. in Management/Operations

Alyssa Mary Taddie, Sarah Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Michelle L. Taddie, Sarah Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Brianne Nichole Thomas, East Church Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Paige Elizabeth Townley, Center Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Nichole Lynn Vizza, Two Lick Road, B.S. in Nursing

Shayna Leigh Wasko, Juniper Street, B.S. in Marketing

Matthew T. Wilden, Lislie Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Iryna Yavorska, North Main Street, B.A. in Psychology

Indiana

Justin Allan Adams, Hickory Lane, B.A. in English

Rachel Noel Addleman, Melloney Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Renee Elizabeth Addleman, Melloney Lane, B.A. in Anthropology/Archaeology

Kelly Maria Affolter, School Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lacey L. Aikins, Airport Road, B.A. in Sociology/Human Services

Ignacio J. Alarcon, Stonegate Road, B.A. in Philosophy

Brittany S. Allmendinger, Route 286 Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sarah A. Alman, Meadow Wood Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Anthony Ashlin Almes, Edgewood Avenue, B.S. in Communications Media

Braa Hazzaa Alsaidi, Dolores Circle, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering

Christopher George Anthony, Forest Ridge Road, B.A. in Theater

Julia Catherine Antolik, Townview Drive, B.S.Ed. in English Education

Joseph Quinn Appolonia, Pine Crest Drive, B.S. in Accounting

Philip Franklin Austin, Eastwood Court, B.A. in Criminology/Pre-Law

Maria Christine Avolio, South Seventh Street, B.S. in Safety Sciences

Daniel Sulemana Ayebo, Hillside Drive, B.S. in Accounting

Hannah Marie Bair, Ben Franklin Road, B.A. in International Studies

Riley John-Vincent Balitski, Country Lane, B.A. in Criminology

Kelley Ann Banahasky, Cactus Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Savannah Jean Barris, South Third Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Christopher Edward Bauer, Newport Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Samantha Arlene Bauer, Newport Drive, B.S. in Nursing

Stefan Alexander Bauzon, Pratt Drive, B.A. in Biology

Brian Patrick Bemis, Church Street, B.A. in Music

Joel M. Bender, Frances Road, B.S. in Accounting

Jennifer Kathryn Bergey, South Coulter Avenue, B.A. in Journalism

James Halley Bicknell, Locust Street, B.A. in Theater

Amy Irene Binion, South Sixth Street, B.S. in Biology

Amanda Louise Bivens, Ann Circle, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Martin Thomas Blashock, Lisa Drive, B.S. in Management Information Systems

Alexandria Larue Blose, Philadelphia Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Angela Marie Blystone, Grant Street, B.S. in Nursing

Scott L. Blystone, Grant Street, B.S. in Management Information Systems

Maureen Elizabeth Bock, Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Leslie Bolich, Medlar Drive, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Kierstin Lynn Bolton, Crimson Hawks Drive, B.A. in Asian Studies

Jenna Alyse Bothell, South Sixth Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Audrey Rose Botsford, East Pike Road, B.S. in Nursing

Kasey Dawn Bozzer, Widdowson Way, Undeclared, College of Health and Human Services

Haley Elizabeth Brown, Warren Road, B.S. in Marketing

Matthew Robert Brown, East Pike Road, B.A. in History/Pre-Law

Jason T. Brubaker, Rustic Lodge Road, B.S. in Safety Sciences

Jaime Alissan Bruner, Ramsey Run Road, B.S. in Safety Sciences

Daniel Caldwell Budris, Philadelphia Street, B.A. in Religious Studies

Emily Marie Bugay, Hood School Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Christian Anthony Buggey, Water Street, B.S. in Safety Sciences

Jason Anthony Capizzi, Dolores Circle, B.A. in Criminology

Ramon Li Casanova, Colonial Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Jason Ryan Casner, Clark Avenue, B.S.Ed. in Physics Education

Rose Victoria Catlos, Rebecca Street, B.A. in English/Writing Studies

Brennan Richard Cebula, North First Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Pamella Hope Chamberlain Clouser, Oak Street, B.A. in Anthropology/Archaeology

Rebecca A. Chamnik, Debbie Drive, B.S. in Management/General

Alyssia Elizabeth Chapman, Poulos Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Jenny Chen, Church Street, B.S. in Communications Media

Sonia Anne Cilo, Fairman Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Hope Nicole Claypool, Old Route 119, B.S. in Communications Media

Stacey Marlene Coles, Medlar Drive, B.A. in Criminology

Justin Joseph Connell, Lucerne Road, B.S. in Management Information Systems

Kristyn Elizabeth Cromer, Philadelphia Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Peter Nicholas Cubeta, Gabriel Avenue, B.S. in General Studies

Justina Nicole Culp, South Seventh Street, B.S. in Respiratory Care

Jessica A. Cummings, Anthony Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Jennifer Lee Danyi, Lazor Street, B.S. in Athletic Training

Jessica Lynn Danyi, North Fifth Street, B.A. in Art/History

Julia Kay Pennington Dean, Shady Drive, B.A. in Psychology

Nathan J. Decker, Oak Street, B.A. in Criminology

Jessica Lynn Delaney, Snowdrift Lane, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Maxwell Olan DePriest, Oakland Avenue, B.A. in Honors Program in Psychology

Vincent Jared DeStefano, South Fifth Street, B.F.A. in Art Studio

Joshua David Diaz, Medlar Drive, B.A. in Criminology

John J. Dirda, Water Street, B.S. in Safety Sciences

Kelly Ann Drummond, Warren Road, B.A. in English/Language Studies

Natasha Jo Dubinsky, Zehner Road, B.A. in Art/Studio

Brittany M. Dudt, Five Points Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Tiffany Marie Dyer, Philadelphia Street, B.A. in English/Writing Studies

Kathryn Ellen Edmondson, Ashley Drive, B.A. in Anthropology

Jessica Marie Ellis, Hood School Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshus Oliver Ely, Brady Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Wade Rowland Evans, Cresswell Road, B.S. in Nursing

Noel Desfosse Fales, Water Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Taralyn E. Federoff, Valley Road, B.S. in Interior Design

Shane Lloyd Ferguson, Robin Street, B.S. in Safety Sciences

Joseph Alfred Ferranti, Washington Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Ashley Ann Fleming, Cheese Run Road, B.S.Ed. in Art Education

Brian Ryonghyi Ford, South Sixth Street, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing

Marysa Sue Frederick, DeGaetano Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Adam L. Friedman, North Sixth Street, B.A. in Political Science

Hannah Mandigo Fullerton, Ben Franklin Road, B.S.Ed. in Art Education

Jeffrey Joseph Fyock, Rayne Church Road, B.S. in Safety Sciences

Marissa Joy Geesey, Trim Tree Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

S. Charmaine Geesey, Church Street, B.S. in Accounting

Cindy Lee George, Roush Drive, B.A. in Sociology

Timothy Allen George, Nicola Lane, B.S. in Athletic Training

Ryan James Gesler, North ST, B.A. in Computer Science

Roddy O'Connor Gibbs, South Third Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Courtney Tia Gilliland, Church Street, B.S. in Communications Media

Lauren Katelyn Glinsky, Pine Crest Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

David K. Grey, Treese Avenue, B.A. in Criminology

David Kevin Grey, Treese Avenue, B.A. in Psychology

Shane Michael Grey, Treese Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Ashley Renee Griffith, Poulos Road, B.S. in Nursing

Kyla Isabel Groat, Pratt Drive, B.F.A. in Art Studio

Stacey Lynne Grycko, Philadelphia Street, B.S. in Management/General

Debra K. Guiste, Anthony Run Road, B.S. in Accounting

Sara Faith Hampton, Route Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Rose Marie Harvey, Lilac Street, B.A. in Theater

Jason William Heaton, School Street, B.S.Ed. in Music Education

Paige Noel Heckman, Home Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Jonathan Edward Henninger, College Lodge Road, B.S. in Biochemistry

Douglas Steven Henry, East Pike Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Michael A. Henry, East Pike Road, B.S. in Safety Sciences

David John Higgins, Oak Street, B.A. in Geography/Economic Geographer

Joanna Marie Hitchings, Concord Street, B.S. in Biology

Matthew Irvin Hite, Centennial Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Mary Claire Hogan, Parks Place, B.S. in Nursing

Heather Dawn Hollen, Church Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Kimberly Ann Hollen, North Fourth Street, B.A. in Criminology

Kayla Star Hoover, John Georges Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Carl Joseph Hoppe, Dolores Circle, B.S. in Computer Science/Applied

Jonathon Dwight Hughes, Martin Road, B.A. in History

Christina Maria Hull, Fifth Avenue, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Meghan Jean Hunter, Oak Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Cory W. Ireland, South Seventh Street, B.S. in Finance

Robert Michael Irvin, Wherle Way, B.F.A. in Art Studio

Lauren Kristina Iseman, Church Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jessica Anne Jenkins, Lazor Street, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Luci Rose Jockel, East Pike Road, B.A. in Art/Studio

Brandon David Jones, Centennial Drive, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Maria Kaminski, South Sixth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Geon Mi Kang, Klondyke Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Seonho Kang, Dolores Circle, B.S. in International Business

Andrea J. Karcher, Dawn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Zachery David Karcher, Dawn Drive, B.S.Ed. in Music Education

Camille Ann Kaszubowski, Wren Street, B.A. in History

Katelyn Kelly, B.S. in Finance

Dana Marie Kirsch, Shelly Drive, B.S. in Accounting

H. Donald Knee, North Eighth Street, B.A. in Criminology

John Michael Kopczyk, Geesey Road, B.A. in Economics

Christopher Michael Kuhar, Stonegate Road, B.S. in Accounting

Elizabeth Grace Kunkle, Rex Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Anthony Joseph Kuta, Shelly Drive, B.S. in Accounting

Andrew Lare Lansberry, West Point Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Brandon R. Lawson, Martin Road, B.S. in Safety Sciences

Kacie Jen Lazor, Skyline Drive, B.S. in Communications Media

Laura Marie Leach, Mansfield Avenue, B.S. in Marketing

Jennifer Hope Lechner, South 14th Street, B.S. in Management/Operations

Boon Kai Lee, Lazor Street, B.S. in Marketing

Benjamin Alan Leonard, Ben Franklin Road, B.S. in Safety Sciences

Thomas William Lewis, Gorman Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Christa Lynn Lezanic, Grove Chapel Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Andrew Lichtenfels, Clover Lane, B.A. in Psychology

Kathryn M. Lind, Franklin Circle, B.S.Ed. in Art Education

Thomas John Livingston, Holly Street, B.S. in Safety Sciences

Hannah Elizabeth Lockard, Quincy Circle, B.S.Ed. in Business Education

Simeon Michael Logan, Easy Street, B.S. in Safety Sciences

Dominic J. Lombardi, East Oak Court, B.S. in Marketing

Samantha Marie Loop, Maple Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Andrew Gene Love, Any Street, B.A. in Criminology

Kelsey L. Lowman, Warren Road, B.A. in History

Julian Michael Lutz, Crimson Hawks, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Lauren Marie Lyons, Oak Street, B.S. in Athletic Training

Julianne Renee Mack, Sunset Drive, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Meghan Lou Mack, Acorn Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Nathaniel P. Mack, Dales Road, B.S.Ed. in Music Education

William M. Malone, Wayne Avenue, B.S. in Management/Operations

Patrick Josiah Marshall, North Seventh Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Kevin Joseph Mathe, Chestnut Street, B.S. in Marketing

Janelle Lynn McCombie, Washington Street, B.S. in Nursing

Meghan Florence McDonald, White Farm Road, B.A. in Psychology

Heather Christine McDowell, Merrick Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Michael Patrick McGeary, Anderson Avenue, B.A. in Asian Studies

Sean Patrick McKee, Anderson Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Sarah Marie McKenzie, Chestnut Street, B.A. in Asian Studies

Eric James Miller, Zehner Road, B.S. in Accounting

Eric Patrick Millheim, Philadelphia Street, B.S. in Business Technology Support

Garrett Thomas Milner, Apache Drive, B.S. in Disability Services

Breeanna Nicole Mintmier, Easy Street, B.S. in Chemistry

Michael Joseph Morris, Fulton Run Road, A.A.S. in Electro-Optics

Patricia Kay Moyer, North Clymer Avenue, B.S. in Hospitality Management

Wijdan Faroq Mtayr, Medlar Drive, B.S. in Finance

Tinashe Caroline Mukasa, South Thirteenth Street, B.S. in Applied Mathematics

Faith Mueni Mutunga, Centennial Drive, B.S. in Finance

Alison Diane Nellis, Poplar Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Michael John Olechovski, Robin Hill Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

John Gerald Oliver, B.S. in Interior Design

Kayla Elizabeth Olliver, Martin Road, B.S. in Communications Media

Casey Ryan Olma, Deer Run Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Oscar Karl Olsson, B.S. in Applied Physics

Jacob Otto, Route Highway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Yan Ou, Unclassified

Chelsea E. Palmer, Shady Drive, B.S.Ed. in English Education

Shenzong Pan, Oakland Avenue, B.S. in International Business

Kaitlyn Victoria Patrick, Croyland Avenue, B.S. in Biology/Cell and Molecular

Alexander Quay Patterson, Blue Spruce Road, B.S. in Geology

Tessie Marcia Paul, Logan Drive, B.S. in Interior Design

Brittany Lynn Pavolik, South Sixth Street, B.S. in Communications Media

Jordan L. Penrose, Harvest Lane, B.S. in Disability Services

Ryan Tyler Penrose, Country Lane, B.S. in Accounting

Thea Mae Petrigac, Locust Street, B.A. in Journalism

Lauren Anne Petro, Easy Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Alex Benjamin Pfeffer, Forest Ridge Road, B.S. in Accounting

Natalie Anne Pina, South Tenth Street, B.S. in Communications Media

Jonathan Edward Pivetz, North Ninth Street, B.A. in English /Pre-Law

Garrett S. Pizarchik, East Pike Road, B.S. in Safety Sciences

Jessica Elizabeth Potter, Medlar Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Ashley Christina Pruger, Josephine Avenue, B.S. in Nursing

Jason Hrvoje Rados, Briarwood, B.A. in Economics

Johanna Helena Mary Rahkonen, Diamond Avenue, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Amy Lynn Rankin, Concord Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jeremy Rearick, Hood School Road, B.A. in Criminology

Johnathan Boyd Reinard, Helman Road, B.S. in Physics

Matthew John Reitzell, Chestnut Street, B.S. in Biology

Amy Noel Rhoades, Pine Ridge Lane, B.A. in Sociology/Human Services

Ashlee A. Rice, Ann Circle, B.S. in Biology/Pre-Medical

Michael Richard Rifendifer, Lions Health Camp Road, B.S. in Safety Sciences

Ethan John Robinson, Church Street, B.S. in International Business

Jade Marie Robinson, Mary Ellens Place, B.S. in Child Development and Family Relations

Madison Auth Sabo, B.S. in Hospitality Management

Rebecca Kay Santi, Dolores Circle, B.A. in Psychology

Jesse Patrick Scanga, Chestnut Street, B.S. in Safety Sciences

Courtney Marie Scherf, Lavista Drive, B.S.Ed. in Art Education

Faith Rebecca Schlichtkrull, Oakland Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Jillian Lee Schneider, Warren Road, B.S. in Communications Media

Mary Theresa Seckar, Holly Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Andrew J. See, Oak Street, B.A. in History

Ashley Marie Shelton, Centennial Drive, B.A. in Anthropology

Elyse Shirley, Rural Gardens Court, B.A. in English/Writing Studies

Lisa Dawn Shirley, Country Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Marietta Elizabeth Shirley, Rural Gardens Court, B.A. in Psychology

Christopher Scott Simpson, Simpson Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Cassandra Rae Singer, Medlar Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Kulwinder Singh, Lilac Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lindsey Nicole Smathers, Simpson Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Douglas Scott Smith, West Pike Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Naeemah Akilah Smith, Oakland Avenue, B.S. in Disability Services

Rebecca Lea Smith, West Pike Road, B.S.Ed. in Music Education

Madeline Rose Spearman, Spearman Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Kayla Lorraine Speedy, Jackson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany Nicole Spencer, Blairton Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Julie Anna Stachurski, Old Route Highway, B.S. in Mathematics

Alexander Karol Staszkiewicz, School Street, B.A. in Philosophy

Daniel Isaac Stein, Hoyt Drive, B.A. in Psychology

Thomas Gideon Stein, Philadelphia Street, B.A. in English/Writing Studies

Brent Robert Stevens, School Street, B.A. in Economics

Leslie R. Stine, Crimson Hawks, B.S. in Nutrition/Dietetics

Brandon Thomas Strittmatter, South Third Street, Undeclared, College of Fine Arts

Jason Brandon Sullivan, Locust Lane, B.A. in Political Science

Jennifer Ann Sullivan, Twolick Drive, B.A. in Criminology

Phui Yee Tan, Oakland Avenue, B.S. in Communications Media

Garrett F. Tanner, View Street, B.S.Ed. in Business Education

Christopher J. Taylor, Medlar Drive, B.S.Ed. in Social Science Education/Sociology

Robert Allen Tipton, Gompers Avenue, B.S. in Safety Sciences

Kevin Andrew Toothman, Coolspring Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Dylan Jacob Toy, Fifth Avenue, B.A. in Criminology

Emily Christine Trenney, Locust Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Shawn Carl Trout, North Eighth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rachel Marie Umbel, Sue Anne Lane, B.S. in Physics

Anne Cameron Ursu, Willow Avenue, B.F.A. in Music Performance

Shelby Elizabeth-Susan Ursu, Gompers Avenue, Undeclared, College of Fine Arts

Molly Marie Vanderneck, Chestnut Street, B.S. in Nursing

Maxwell Varner, Five Points Road, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Michael R. Velez, School Street, B.A. in History

Cory J. Walker, Wayne Avenue, B.A. in Criminology

Sarah Ruth Walz, Grant Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Dan Wang, Unclassified

Yiyang Wang, Oakland Avenue, B.S. in Chemistry/Pre-Medical

Annie E. Wardrop, Water Street, B.A. in Sociology

Travis Michael Wendel, Warren Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Nicholas J. Westrick, Stannard Avenue, B.S. in Finance

Melissa Ann Wilson, Hickory Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Tiara Nicole Wilson, Copper Beech Drive, B.A. in Psychology

Andrew James Wiltrout, Grant Street, B.S. in Communications Media

Kevin Ray Winters, Winterfield Road, B.S. in Management Information Systems

Jason P. Wolfe, Parks Road, B.S. in Geology

Rebecca Brea Woodward, Geesey Road, B.A. in Sociology/Human Services

Shannon Marie Wright, South Seventh Street, B.S. in Safety Sciences

Wei Xu, Crimson Hawks, Unclassified

Jeremy J. Yagle, Five Points Road, B.S. in Mathematics

Lauren Grace Young, Black Walnut Road, B.S. in Marketing

Jiahui Yu, North Fifth Street, B.S. in Marketing

Isaac Hwydrung Yung, Fulton Run Road, B.S. in Finance

Naomi Lynn Yurga, Curry Run Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Nicholas Zimny-Shea, Station Avenue, B.A. in Psychology

Michael A. Zuzack, South Sixth Street, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Josephine

Laken Georgeanna Tassos, Old Indiana Road, B.S.Ed. in English Education

Brandon Mark Tomachek, Jasen Street, B.S. in Accounting

Kent

Kimberly Ann Shearer, Route 286 Highway West, B.A. in Political Science/Pre-Law

Paula Renae Stewart, Mill Street, B.S. in Hospitality Management

Lucernemines

Cortney Renee Fry, Fourth Street House, B.S. in Nursing

Angela Lynn Gray, B.S.Ed. in Spanish Education

Cassie Bethann Trausi, Eleventh Street, B.A. in Criminology

Marion Center

Maxwell Baker, Orchard Lane, B.S. in Safety Sciences

Reed T. Bonnet, Ambrose Road, B.S. in Communications Media

Emilie Jane Borst, Pearce Hollow Road, B.S. in Finance

Breanne Rene Denning, Pearce Hollow Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Amanda Kaye Dunlop, Pollock Road, B.S. in Communications Media

Amber Catherine Fishel, Lowman Road, B.A. in Criminology

Meggan Stephanie George, Riddle Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Brittany Eileen Greene, Greene Lane, B.A. in Journalism

Elizabeth Ashley Kundla, Hartman Road, B.A. in Journalism

Rachel Allison Kundla, Hartman Road, B.A. in Criminology

Cody Lee Miller, Dixonville Road, B.S. in Accounting

William Harrison Miller, Dixonville Road, B.S. in Chemistry

Kellie E. Ruffner, Skyline Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Brandon Edward Snickles, B.S. in Nursing

James Paul Zewe, B.S. in Biochemistry

Penn Run

Breanne Michele Cameron, Chestnut Ridge Road, B.S. in Safety Sciences

Adam John Clevenger, Rich Hill Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Elliot Findley Faith, Sportsman Road, B.A. in Criminology

Jedidiah Thomas Fetterman, Nursery Road, B.A. in Philosophy

Taylor Renee Jones, Allison Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Kayla L. Jusko, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Tina Marie Kelly, Route 422 Highway, B.S. in Disability Services

Ian Richard Lavanish, Route 553, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Megan R. Marshall, Route 553 Highway, B.S.Ed. in English Education

Rachael Mairead Reilly, Nolo Road, B.S.Ed. in Business Education

Megan A. Syster, Simons Rock Road, B.S. in Accounting

Robinson

Aaron Matthew Knapic, Harrison Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Elyse Christine Shearer, Jefferson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rochester Mills

Chelsey Ann Baun, Richmond Road, B.A. in Sociology/Human Services

Christy Ann Baun, Richmond Road, B.A. in Psychology

Travis Eincle Himes, Parson Road, B.A. in Economics/Mathematics

Rossiter

Tabitha Lynn Bowers, Hillman Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Victoria Lee Franco, Buba Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Hollyann Autumn Setree, Smyerstown Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Saltsburg

Stephanie Jordan Ball, Hilltop Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Brandon Michael Bobbitt, Bush Road, B.S. in Nursing

Faith E. Bobbitt, Bush Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Tyler R. Craft, Chestnut Street, B.S. in Communications Media

Samuel E. Crusan, Auen Road, B.S. in Management/General

Nicole Marie Dachille, Holly Drive, B.A. in Art/Studio

Marie Elizabeth Dilascio, Tenth Street, B.S. in Nursing

Sara Lynn Dilascio, Tenth Street, B.S. in Nursing

Tia Marie Dunn, Salt Street, B.S.Ed. in English Education

Nicole Lynn Fink, Old Cemetery Road, B.A. in History

Andrew Fortunato Frassenei, Tenth Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kaitlyn Anne Frassenei, Tenth Street, B.S. in Athletic Training

Kelly Marie Keibler, Tunnelton Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Brandi Ann Marie Muffie, Saltsburg Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Rachel Elizabeth Pommer, Market Street, B.A. in Criminology

Holly M. Shirley, Washington Road, B.S. in Environmental Health Science

Cassie Genna Ulisse, Moween Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Bryana Grayce Urban, Salt Street, B.S. in Respiratory Care

Michele Christine Wagner, Point Street, B.S. in Accounting

Leslie Nicole Webster, Walnut Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Shelocta

Alyssa Bree Altman, Girty Road, B.S.Ed. in English Education

Kevin Scott Andrews, State Route 210, B.S. in Communications Media

David Aaron Ankney, Shelocta Road, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Paige Marie Cashdollar, Windy Flats Road, B.A. in Art/Studio

Allison Marie Cowles, Old Route Highway, B.S. in Child Development and Family Relations

Matthew J. Leigey, Chestnut Flat Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Violet Cheryl Lloyd, North Ridge Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Aaron William Marshall, Sportsman Club Road, B.S.Ed. in English Education

Nathan Peppler, Old Elderton Hill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Phillip Robert Yu, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Smicksburg

Amber Lynn Gregory, Rossmoyne Road, B.S. in Nursing

Michael A. Lockhart, Route 210 Highway, B.A. in Criminology

Megan Sarah McCully, Gahagan Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alison Marie Reken, South Elkin Road, B.S. in Communications Media

Justina Marie Skamai, Route 954 Highway, B.S. in Athletic Training

Cody Allen Wells, Griffith Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Strongstown

Mark Edward Madeley, Country Meadows Lane, B.A. in Psychology

Jefferson County

Big Run

Laura Corin Sproull, B.S. in Communications Media

Brockway

Maria Denise Anderson, Hemlock Street, B.S. in Finance

William Thomas Cox, Vincent Drive, B.A. in Criminology

Megan Christina Gallagher, Kerr Street, B.S.Ed. in Music Education

Amber Marie Himes, Broad Street, B.S. in Fashion Merchandising

Derek Thomas Miksich, Brock Street, B.S. in Accounting

Brookville

Stephanie Lynn Beatty, Taylor Street, B.S.Ed. in Music Education

Angela Elizabeth Chamberlin, Route 322, B.S. in Nursing

Leah Morgan Dietrich, Hastings Street, B.S. in Interior Design

Anna Hope Dinger, Edgewood Drive, B.S. in Interior Design

Sara Elizabeth Durante, Route 322, B.A. in Anthropology

Andrew Curtis Glinkerman, Jefferson Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Amanda Elizabeth Henretty, Fog Hollow Lane, B.S. in Interior Design

Michael Paul Lindermuth, Maplevale Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Timothy Nicodemus Pryor, North Pickering Street, B.S. in Management Information Systems

Chadwick Lee Schuckers, Belgiumtown Road, B.A. in Political Science

Brittany Jean Shaffer, Plotner Road, B.S. in Finance

Shannon Dawn Shaffer, Ramsaytown Road, B.S.Ed. in Music Education

Abigail Elizabeth Shaw, Pennsylvania Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

De Lancey

Jenna Lynn Pluchinsky, Doby Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Falls Creek

Joseph Michael Boboige, Main Street, B.S.Ed. in Music Education

Jessica Marie Brown, Second Street, B.A. in Art/History

Knox Dale

Isaac Joel Lindemuth, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Punxsutawney

Michele M. Armstrong, Graffius Avenue, B.A. in Psychology

Melanie Sue Baker, Juneau Road, B.A. in Psychology

Danyka Aleigh Barnett, Mohney Road, B.A. in Sociology/Human Services

Nicole Lynn Battestilli, Pine Street, B.A. in Theater

Matthew David Baumgartner, Jenks Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Dakota Robert Bish, South Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jade Mykel Brocious, Shenosky Road, B.S. in Accounting

Lindsey Marie Bryant, Frostburgh Road, Undeclared, College of Health and Human Services

David James Burkett, Graffius Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Jared Linn Burkett, Hamilton Markton Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Daniel Mac Cappella, Poerio Road, A.A. in General Studies

Seth Alan Carlson, Marion Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Katlyn Marie Cekovsky, Big Run Road, B.S. in Nursing

Michael Marcus Cook, Stake Drive, B.A. in Criminology

Kira Leigh DeChurch, Route 119, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Michael David Depp-Hutchinson, Woodland Avenue, B.A. in Theater

Emily Lorraine Dunkel, Willow Road, B.S. in Finance

Patricia Kathryn Elkin, Route 119, B.S. in Respiratory Care

Augusta Quinn Geer, East Mahoning Street, B.S.Ed. in Art Education

Kristin Leigh Graham, Graffius Avenue, B.A. in Sociology

Jonathon D. Grantz, McHugh Avenue, B.S. in Accounting

Adrian Adair Gray, Kanouff Drive, Undeclared, College of Health and Human Services

Kaylynn Regina Keeley, Horatio Street, B.S. in Hospitality Management

Laura Jane Keeley, Horatio Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Alan James Lowmaster, Hillcrest Drive, B.A. in English/Writing Studies

Krista Leeann Lowry, Forest Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michael David Matthews, Undeclared, College of Health and Human Services

Eli Rodney McDivitt, McDivitt Road, B.S. in Safety Sciences

Dustin Mendus, Elk Run Avenue, B.A. in Geography

Rebecca Ann Mitchell, Bell Road, B.A. in Spanish

Juan Manuel Palomino, Route 36, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Taylor Anne Pascuzzo, Frostburgh Road, B.A. in History

Lynn Marie Peachey, Lincoln Way, B.S. in Nursing

Devan James Penman, East Liberty Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Heather Lynn Phillips, South Main Street, B.S. in Accounting

Landon George Prutznal, Scotland Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Luke Andrew Prutznal, Scotland Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Bradley Thomas Renwick, Rose Terrace, B.S. in Safety Sciences

Tania M. Rickard, North Findley Street, B.S. in Accounting

Tonya Lynn Ritchey, Laurel Ridge Road, B.A. in Criminology

Zachery Charles Smith, Ridge Road, B.S. in Marketing

Paige Nicole Sprankle, Myrtle Avenue, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Amber Marie Stephens, Spring Road, B.A. in Criminology

Jessie Ann Stewart, Center Street, Undeclared, College of Fine Arts

Lindsay Ray Woodbury, East Liberty Street, B.S. in Biology

Chelsea Hope Wright, East Liberty Street, B.S. in Accounting

Tara Rana Yoder, Route 36, B.A. in Asian Studies

Reynoldsville

Shane Brandon Craker, Rathmel Boulevard, B.S. in Computer Science/Applied

Stephen Spencer Gula, Meadow Lane, B.A. in Criminology

Sara Rachelle Kirkpatrick, Reynoldsville Falls Creek, B.S.Ed. in English Education

Stephanie Louise Moore, Brown Street, B.S. in Respiratory Care

Danielle Morgan Rode, Wayne Road, B.S.Ed. in Art Education

Jodi Lynn Speck, Pardus Road, B.S. in Interior Design

Ringgold

Amanda Lee Overly, Route 536, B.S. in Nursing

Sigel

Abbey Jane Smith, Route 36, B.S. in Nursing

Sprankle Mills

Dana Alan Huber, Sprankle Mills Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Stump Creek

Kelly R. Sutter, Second Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Summerville

Eden Renee Kahle, Kahle Road, B.S. in Fashion Merchandising

Karli Lynn Spangler, Shields Road, B.S.Ed. in Music Education

Michele Lynn Troutman, Fenstermaker Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Sykesville

Steven Jeffrey Cook, Sykes Street, B.S.Ed. in Business Education

Michael James Yamrick, East Liberty Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Walston

Jennifer L. Smith, Cut Lane, B.S.Ed. in English Education

Chanie Marie Spearing, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Juniata County

East Waterford

Kelsey Mae Long, Route 75, B.S. in Nursing

McAlisterville

Ashley Kay Metz, Route 35, B.S. in Management/General

Mifflin

Ashley Renee Kipp, Crestview Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Mifflintown

Cody Richard Arnold, Arch Rock Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Earl Michael Hockenberry, Cuba Mills Road, B.S. in Biology

Ashlee Marie Leister, Lehman Drive, B.S. in Communications Media

Port Royal

Kelby Ryan Swartz, Route 75, B.S. in Safety Sciences

Lackawanna County

Carbondale

Kathryn Lynn Cosgrove, Canaan Street, B.S. in Fashion Merchandising

Clarks Summit

Kayla Mary Bucciarelli, Greenwood Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dalton

Morgan Charles Chase, Church Street, B.A. in Theater

Julia Elizabeth Farrar, Turnpike Road, B.S. in Fashion Merchandising

Kaitlyn Dawn Klinges, Rural Route 2, B.A. in Political Science/Pre-Law

Emily Marie Neuhausel, Locust Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dunmore

Kara Danielle Jennings, John Avenue, B.A. in Journalism

Rebecca Susan Ort, West Elm Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Jessup

Alan William Granza, Church Street, B.S. in Hospitality Management

Olyphant

Marissa Lynn Malaski, Sturges Road, B.S.Ed. in Music Education

Scranton

Kaytlen M. Powers, Wheeler Avenue, B.S.Ed. in English Education

Rebecca Eileen Reed, Amherst Parks, B.S. in Nutrition/Dietetics

South Abington Township

Katherine Ann Carter, Edgewood Drive, B.S. in Hospitality Management

Lancaster County

Bainbridge

Tristen Jo Gutshall, Meadow View Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Columbia

Morgan Elizabeth Difenderfer, Willow Lane, B.S. in Nursing

Conestoga

Casey Renee Hahn, Stone Hill Road, B.S. in Fashion Merchandising

Denver

Tabitha Lynn Higham, Homestead Drive, B.S. in Physics

Andrew John Trefny, North Fourth Street, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

East Petersburg

Nicolas John Fillgrove, State Street, B.A. in Psychology

Elizabethtown

Derrick Anderson, Sunrise Boulevard, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Zachary Scott Beckey, Deodate Road, B.S.Ed. in Biology Education

Sarah Katherine Blantz, West Bainbridge Street, B.S. in Communications Media

Rosalee Michelle Frederick, Kenbridge Lane, B.S. in Athletic Training

Kelsey Marie Hayden, Hillcrest Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Weston Tillman Parrett, Brookview Circle, B.S.Ed. in Music Education

Nicholas John Reginella, Ridge Road, B.S.Ed. in Music Education

Laura R. Shinn, Persimmon Lane, B.S.Ed. in Art Education

Ephrata

Justin Ryan Lausch, Valerie Avenue, B.A. in Criminology

Derek Michael Taylor, Hammon Avenue, B.S. in Hospitality Management

Alison Joanne Weaver, Grandview Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kinzers

Mitchell Elias Stoltzfus, East Newport Road, B.A. in Criminology

Elisha Rachel Valmonte, Hillcrest Drive, B.S. in Nursing

Kirkwood

Zachary Cliff Henderson, Sproul Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lancaster County

Lauren E. Alshouse, Old Farm Lane, B.A. in International Studies

Joshua Bellamy, Wilderness Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts

Heather M. DeGrave, Tanglewood Lane, B.S. in Interior Design

William Christopher DiGilio, Woodworth Drive, B.S. in Management Information Systems

Paul Nathan Fitts, New Holland Pike, B.A. in Criminology

Alexandra Gagnon, Bentley Lane, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Alicia Nicole Haines, Newswanger Road, B.S. in Fashion Merchandising

Danielle Elizabeth Hassara, Travis Lane, B.A. in Psychology

Joshua M. Hughes, Pennwick Road, B.S. in Finance

Dwana Latrice Johnson, Hilton Drive, B.S. in Nursing

Katelyn Anne Kaufman, Krystle Drive, B.S.Ed. in English Education

Andrea Leigh Kline, Woodbine Boulevard, B.S. in Hospitality Management

Alexis Christine Krull, Eagles View, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Christian Nolan Minich, Fleetwood Drive, B.A. in Philosophy

Yub Raj Mishra, Pearl Street, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Lauren E. Montague, Hornig Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alexandra Kathryn Moore, Apple Blossom Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Albert Minh Ngo, Crooked Oak Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Ellen Ochs-Gregory, Leaman Road, B.A. in Sociology/Human Services

Meghan E. Paine, Alston Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Robert Anthony Sciscento, Saddleridge Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Lorin Renee Smith, Spring Valley Road, B.S. in Interior Design

Mindy Jolene Stipe, Richmond Road, B.S. in Hospitality Management

Derek James Styer, Hillside Avenue, B.S. in International Business

Thomas William Trautman, Stable Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Allyson Marie Weaver, Linwood Avenue, B.S. in Marketing

Tamara Janine White, Old Philadelphia Pike, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Ethan Gabriel Willard, Devonshire Road, B.A. in English/Film Studies

Miranda Lane Wortel, Bowman Road, B.S. in Hospitality Management

Landisville

Katie Marie Molina, Wagoners Way, B.S. in Hospitality Management

Logan Austin Smith, Greens Avenue, B.S. in Marketing

Heidi Michelle Zibura, Farmington Place, B.S.Ed. in English Education

Leola

Daniel Wallace O'Shea, Hertzog Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Lititz

Sarah Ann Bedwell, Windsor Lane, B.A. in Psychology

Tayler E. Bomberger, Crimson Lane, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Jenna Marie Burger, Koser Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lauren Ashley Eppig, Hackman Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Alexandra Victoria Freeman, Ashton Place, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Andrew Michael Gross, Orchard Road, B.A. in Music

Ethan Nicholas Henny, Buckfield Drive, B.A. in Criminology

Alexis Lynn Leed, Rosemont Drive, B.S. in Nursing

Ashley Rose Metzger, Knollwood Drive, B.A. in History

Jacqueline Elizabeth Preston, Canterbury Court, B.S.Ed. in Deaf Education

Leah Christine Riegel, South Spruce Street, B.S. in Hospitality Management

Kaitlyn Elizabeth Sentz, East Manor Drive, B.S. in Marketing

Manheim

Lowen David Johnson, Cedar Hollow, B.A. in Criminology

Marietta

Rita Amato, Rock Point Road, B.S.Ed. in Spanish Education

Mary Dayne Fair, South Clay Street, B.A. in Psychology

Maytown

Kirby Louise Arms, North King Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Mount Joy

Andrew James Flattery, North Barbara Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Matthew Daniel Frampton, Lefever Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Danielle Maria Truett, North Barbara Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Chad Edward Yowler, West Main Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Mountville

Sarah Ann Wissinger, Orkney Road, B.S. in Mathematics

Narvon

Kimberly Ann Maguire, Fisher Drive, B.A. in Psychology

New Holland

Brittany Elizabeth Appleyard, West Fulton Street, B.A. in Criminology

Ashley Raven Marshall, Daisy Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Lindsey Alexandra Riehl, Hillcrest Road, B.S. in Nursing

Peach Bottom

Douglas Clark Risk, Haines Station Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Keri Ann Swisher, Fulton Inn Road, B.A. in Sociology/Human Services

Quarryville

Emily Caitlin Ellis, Rineer Road, B.S. in Nutrition

Charles Alexander Fisher, Groffdale Road, B.S. in Finance

Samantha Jayne Guy, Hartwicke Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Breanna Marie Kreider, North Tanglewood Drive, B.S. in Marketing

Amanda Marie MacIntosh, Hartwicke Drive, B.S.Ed. in English Education

Jessica Nicole Monk, Hartwood Lane, B.S.Ed. in Spanish Education

Reinholds

Ashlee Mae Long, Mohns Hill Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Salunga

Kaitlin Marie Haines, West Broad Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Stevens

Anjuli Marie Calhoun, Hopeland Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Lawrence County

Ellwood City

Frank O. Duncan, Woodside Avenue, B.A. in Criminology

Marla Joelle Flecher, Locust Terrace, B.S. in Management Information Systems

Hayley Elizabeth Fox, Line Street, B.A. in Psychology

Melissa Ann Gretch, Harmony Fisher Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Kristen Donell Kozminski, Stiefel Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Rachel Rochelle Schuster, Smith Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

New Castle

Kirsten Marie Brenneman, Sumner Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Jason Daniel Callahan, Firehall Road, B.A. in Psychology

Emily Anne Donnelly, Lynn Street, B.A. in Criminology

Kelsey Maureen Garmon, East Clen Moore Boulevard, B.S. in Nutrition/Dietetics

Monica Joelle Hanna, Boroline Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Sean Robert Jones, Mount Herman Church Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Jarrod Michael McCormick, Martha Street, B.S. in Accounting

Alex Moses, East Elizabeth Street, B.A. in History

Tiffany Marie Murphey, Moravia Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ashley Christina Pence, Blackberry Lane, B.S.Ed. in Music Education

Amanda Lynn Shaffer, Joyce Lane, B.S. in Natural Science

Dustin Allen Smith, Mount Hope Road, B.A. in History

Jeremy Joseph Young, Princeton Road, B.A. in Criminology

Pulaski

Grey David Berrier, Shenango Street, B.S. in Finance

Wampum

Rachel Suzanna Scherer, Halltown Road, B.A. in Anthropology

Johnna Frances Zona, Snake Run Road, B.A. in Spanish

Lebanon County

Annville

Kristen Marie Schott, East Cedar Street, B.A. in Theater

Cleona

Hannah Kathryn Woodward, West Elm Street, B.S.Ed. in English Education

Fredericksburg

Jonathan Glen Hehnly, Mount Zion Road, B.A. in Criminology

Jonestown

Katie Elizabeth Eisenhour, Awol Road, B.S. in Respiratory Care

Lebanon

Trisha Lynn Brubaker, Freeport Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Kathryn Mary Greeninger, North Ninth Street, B.A. in Anthropology

Brianna Natasha Harris, Crestview Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Courtney Lynn Harris, Crestview Drive, B.S. in Communications Media

Craig Anthony Hartman, Eastfield Drive, B.S. in Athletic Training

Adam Daniel Hartzell, Eastfield Drive, B.A. in Criminology

Emily T. Krause, South Fourth Avenue, B.A. in English

Kevin J. Mengle, East Brookfield Drive, B.S. in Hospitality Management

Megan Anne Nace, Kimmerlings Road, B.S. in Accounting

Susan Jean O'Toole, Aspen Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kelsey Morgan Peters, Larch Circle, B.S. in Communications Media

Michelle Rodriguez, North Fifth Street, B.A. in Psychology

Melissa Lynn Sattazahn, Poplar Street, B.S. in Hospitality Management

Jessica D. Stachura, East Brookfield Drive, B.A. in History

Newmanstown

Cyrenne Amanda Ginder, Sheep Hill Road, B.A. in Psychology

Helen Martha Pennypacker, Barry Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Lynn Wyatt, Edgemont Lane, B.A. in Criminology

Palmyra

Nicholas Michael Bare, Apple Blossom Lane, B.S. in Nutrition

Ashley Patrice Carmo, Homestead Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer Marie Hicks, Oak Lane, B.S. in Nursing

Caroline Jeanne Lehman, Brunswick Lane, B.S.Ed. in English Education

Kelsey Sharell Lingle, West Cherry Street, B.A. in Art/Studio

Luke Michael Scipioni, South Grant Street, B.S. in Nursing

Richland

Janell Marie Layser, B.S. in Hospitality Management

Lehigh County

Alburtis

Michael Abraheim Abusharia, West Second Street, B.S. in Safety Sciences

Nathaniel A. Moser, Woodside Avenue, B.A. in Theater

Allentown

Cameron Michael Baillie, Ascot Circle, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education

John Matthew Bowlby, East Congress Street, B.A. in Criminology

Jillian Leigh Duld, West Columbia Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Samantha Louise Eichelberger, East Tioga Street, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Courtney Jo Fillman, Lone Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Emily Rose Gagliardi, Windermere Avenue, B.A. in Psychology

Jamie Lynn Kemmerer, Cleveland Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Daniel Paul Kushnir, Kraft Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Lorainne Nicole Memary, North Kiowa Street, B.S. in Finance

Caroline Debra O'Donnell, Azalea Road, B.A. in Psychology

Maura Brigid O'Donnell, Azalea Road, B.A. in Art/History

Rana Sakher Oweis, South Krocks Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Kelsey M. Shaulis, Spring Wood Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Ian Richard Stoneback, Clear Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Jason A. Susko, College Heights Boulevard, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Christopher Mark Walczer, Muth Circle, B.S. in Hospitality Management

Kayla Elizabeth Walczer, Muth Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Thomas Alan Williams, Broadway, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Center Valley

Justine Elise Novak, Pineview Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alaina Lyn Whoolery, Chestnut Hill Road, B.S. in Communications Media

Coopersburg

Jennifer Katherine Krastin, Hamilton Drive, B.S. in International Business

Coplay

Lauren Ann Brosky, Clearview Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Richard F. Pany, Maple Street, B.S. in Marketing

Emmaus

Peter G. Bartges, German Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Stephen Christensen, North Third Street, B.S. in Biochemistry

Alyssa Nichole Funk, Lawrence Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Sarah Quinn McGovern, Kings Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Kelly Ali Nonnemacher, Franklin Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Carly Jean Smith, Meadow Lane, B.S. in Interior Design

Fogelsville

Courtney Rose Sensinger, Seipstown Road, B.A. in Criminology

Macungie

Meredith Ann Corbet, Fresh Meadow Drive, B.S. in Hospitality Management

Jordan Garrett Mosser, Sequoia Drive, B.S. in Marketing

Kristen Karen Schupp, Hillcrest Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Michael John Stewart, Hillcrest Drive, B.A. in Criminology

Elizabeth Marie Storck, Chardonnay Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

New Tripoli

Kyra E. Barron, Vixen Court, B.S. in Communications Media

Teal Elaine Golden, Flint Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Orefield

Catherine Ann Caffrey, Rebecca Lane, B.S. in Communications Media

Schnecksville

Beth Lindsey Anderson, Hoffman Drive, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Kiersten Jan Brobst, Hoffman Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

David Scott Moore, Stephanie Drive, B.A. in Criminology

Elizabeth J. Todd, Foxcroft Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Slatington

Amber Marie Grace, Parks Place, B.S. in Fashion Merchandising

Wescosville

James Ash Naunas, Cornerstone Road, B.S. in Finance

Larissa Elizabeth Rosendale, Andrea Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Whitehall

Gina Marie Basile, Pennsylvania Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Olasya Doreen Charles, North Hobson Street, B.A. in Criminology

Brian Krall, Grandview Drive, B.A. in Music/Theory and Composition

Amber Cemone Williams, Coplay Court, B.S. in Marketing

Luzerne County

Bear Creek Township

Megan Elizabeth Thompson, Bear Creek Boulevard, B.S. in Child Development and Family Relations

Dallas

Sarah Marie Leskowsky, Oak Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Drums

Nicole Marie Kreckie, North Old Turnpike Road, B.A. in Criminology

Duryea

Kyle Reese Adamski, Getty Street, B.S. in Computer Science/Applied

Freeland

Rebecca Elizabeth Barry, Washington Street, B.A. in Sociology of Disability Services

Hanover Township

Neil Andrew Wittmer, Garrahan Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Hazle Township

Stephanie Angela Latella, Hillside Drive, B.S.Ed. in Music Education

Hazleton

Victoria Frances Bene, North James Street, B.S. in Accounting

Matthew John Mitchell, Branch Street, B.S.Ed. in Music Education

Kingston

Victoria Elizabeth Lewis, Reynolds Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Mountain Top

Alyssa Mary McCole, Dale Drive, B.A. in Journalism

Nanticoke

Megan Joan Bogdan, Kosciuszko Street, B.S. in Nursing

Joseph Gregory Hart, River Street, B.A. in Economics

Shickshinny

Robert Perry, Silo Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Katherine A. Swiatek, Hunlock Harveyville Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Swoyersville

Brooke Gibson Coslett, Bond Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law

Trucksville

Alicia Marie Sebastian, Harris Hill Road, B.A. in Sociology of Disability Services

Wapwallopen

Elisa D. Laird, Mulholland Drive, B.S. in Nursing

Melanie Rose Laird, Mulholland Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

West Hazleton

Megan G. McFarling, North Broad Street, B.S. in Finance

Wilkes Barre

Brittany Michele Amrhein, Maffett Street, B.S. in Finance

Deanna Marie Belsky, Courtright Street, B.S. in Biochemistry

Ryan John Everett, South Grant Street, B.A. in Psychology

Erin L. Koolman, Miner Street, B.S.Ed. in Music Education

Lycoming County

Cogan Station

Zane Christopher McKibben, Quail Lane, B.A. in Criminology

Theresa Rose Shoff, Upper Powys Road, B.S.Ed. in Art Education

Jersey Shore

Holly Kay DeMarco, Wurster Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Cathleen Marie Thompson, Nichols Alley, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Montgomery

Alexa Rae Dunkle, Route 15 Highway, B.S. in Nursing

Montoursville

Cory M. Flick, Weldon Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Brett Michael Levy, Stopper Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Alyssa Diane Mitchell, Tallman Hollow Road, B.F.A. in Art Studio

Adrian John Whipple, Weldon Street, B.A. in Criminology

Muncy

Mathias John Brown, Odell RoadH, B.A. in Theater

South Williamsport

Marcus Justin Bower, South Market Street, B.S. in Communications Media

Trout Run

Krystle Michelle Gregory, Route 287, B.S. in Marketing

Williamsport

Benjamin Rich Craig, Maybee Hill Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Christian Justin Heyn, Grand Street, B.A. in International Studies

Matthew Brian Jandrisavitz, Queen Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Christopher Robert Leidhecker, Northway Road, B.S.Ed. in Music Education

Sultan Aquil Nafis Magruder, Lafayette Parkway, B.A. in Psychology

Bianca Danielle Williams, Federal Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Asja Marie Young, Sholder Avenue, B.A. in Criminology

McKean County

Bradford

Elizabeth Ann Girard, Cornen Street, B.A. in Psychology

Theresa Hoffmann, Jackson Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Gregory Charles MacFarlane, Derrick Road, Teacher Education Certification

Daniel Adam Romanelli, Bolivar Drive, B.S. in Geology/Environmental

Tynan John Shannon, Constitution Avenue, B.A. in Criminology

Kane

Kristen M. Geer, Welsh Street, Undeclared, College of Fine Arts

Lauren A. Harvey, Hemlock Avenue, B.S. in Marketing

Alan Christopher Kessler, South Edgar Street, B.S. in Biology/Cell and Molecular

Kalie Nadine Walter, Tionesta Avenue, B.S. in Marketing

Lewis Run

Erin Nicole Black, Beaver Drive, B.A. in Psychology

Shelby Lynn Runyan, Big Shanty Road, B.A. in Sociology/Human Services

Smethport

Chelsea Catherine Becker, Christian Hollow, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Danielle Marie Nielsen, Hamlin Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Abigayle Louise Weaver, Route 46, B.S.Ed. in Music Education

Turtlepoint

Geoffrey Donald Chappell, Route 155, B.A. in Art/Studio

Mercer County

Clark

Ross William Stafford, B.S. in Management/Operations

Greenville

Zachary Gordon Candela, Taylor Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Kellie Violet Cusick, Vernon Road, B.S. in Biology/Cell and Molecular

Brett Allen Eddinger, Beatty School Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Jeremy Dale Fowler, Vernon Road, B.A. in Criminology

Anthony Thomas Luciani, West Jamestown Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Joshua James Riffe, South Mercer Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Christopher J. Roberts, Stewart Avenue, B.S. in Accounting

Jacob Edward Rossman, Fredonia Road, B.S. in Safety Sciences

Megan Kaye Webber, Meadowlane, B.S. in Nursing

Grove City

Kelly Ann Dumrauf, Daugherty Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Britt L. Kenniston, Carrie Way, B.S. in Nursing

Yung-Cheng Lee, South Broad Street, B.S. in International Business

Nicole Marie Manna, Blackberry Lane, B.S. in Finance

Kelly Patricia McBryan, Forest Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Ryan Patrick McNamara, East Main Street, B.S. in Communications Media

Kaitlin Grace Torok, East Pine Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Madison Elyse Torok, East Pine Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Julie Lynn Ventura, East Main Street, B.A. in Political Science

Hadley

Carly Bee McConnell, Pine Hollow Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Hermitage

Michelle Lynn Diegan, Robertson Road, B.S. in Nursing

Leah Christine Ferringer, Skyline Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Brandi L. Hoffman, Easton Road, B.S.Ed. in Social Science Education/Sociology

Alexis Christine Johnson, South Darby Road, Physics/Pre-Engineering

Jessica Ann Moretti, Cornell Drive, B.A. in Journalism

Nicole Marie Sayers, Fern Street, B.S. in Nursing

Maria Justine Shah, Baker Avenue, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Erica Roth Skinner, Riverbend Court, B.S.Ed. in Music Education

Nickolaus Andrew Smigel, Romar Drive, B.A. in Criminology

Jonna Ann Vellente, South Keel Ridge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Mercer

Alyssa Marie Deangio, Miller School Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Sharon

Brian James Bornes, Carley Avenue, B.A. in Journalism

Gabrielle Marie Rahn, Heinz Avenue, B.S. in Hospitality Management

Zachary Lawrence Revale, Service Avenue, B.A. in Art/Studio

April Lynn Snyderwine, Wilson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Sharpsville

Leah Lynn Angott, North Neshannock Road, B.S. in Hospitality Management

Amanda Marie Chamberlain, Kathy Lane, B.S. in Disability Services

Jocelyn Sierra Cocain, Laurel Drive, B.A. in Art/Studio

David Joseph Gill, Buckeye Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kristi Lauren Pisarcik, Laurel Drive, B.A. in Sociology

Transfer

Nicholle Renee Dunn, Rutledge Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Nicole Marie Gregg, Crestview Drive, B.S. in Nursing

Alexandra Leigh Miller, Willadell Road, B.S. in Hospitality Management

Rebekah Danielle Schaaf, Rutledge Road, Undeclared, College of Health and Human Services

West Middlesex

James William Forsythe, Campman Lane, B.A. in Criminology

Lauren Alexsis Palmer, Mitchell Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Marla Ann Pivarnik, Mitchell Road, B.A. in Psychology

Mifflin County

Belleville

Levi James Harmon, East Main Street, B.S. in Safety Sciences

Lewistown

Kristin Nicole Barger, South Logan Boulevard, B.A. in Criminology

Morgan Elizabeth Brown, Fairway Place, B.S. in Fashion Merchandising

Charles William Gehrett, Winding Way, B.S. in Applied Mathematics

Rebecca Jane Kifer, Ridgley Avenue, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Lucas J. Koontz, Ridge Runner Lane, B.A. in Criminology

Kyle Steven Lewis, South Grand Street, B.S. in Accounting

Chelsea David Mohr, Grand Parkway, B.S. in Interior Design

Amanda Kathleen Stephens, Birch Drive, B.S. in Management/General

Curtis Scott Wert, Snooks Hill Road, B.A. in Psychology

McVeytown

Ashley Nicole Kitting, Bice Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

McClure

Erin Marie Confer, Underhill Road, B.S.Ed. in English Education

Tanya Jo Grenoble, Steeley Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Kyle William Heane, Rum Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Milroy

Jessica Leigh George, South Main Street, B.S. in Human Resource Management

Newton Hamilton

Tabitha Joy Barrick, B.S. in Accounting

Reedsville

Cindy L. Brown, Brittney Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Mia Janelle Hooper, Taylor Drive, B.A. in Economics

Matthew A. Wireman, Church Lane, B.S. in Hospitality Management

Monroe County

Bartonsville

Emily Lauren Mross, Rural Route 1, B.A. in Journalism

Canadensis

Ashley Marie McCoy, Rural Route 2, B.S. in Human Resource Management

Cresco

Emily Jane Clark, Henrys Crossing Road, B.S. in Biology

East Stroudsburg

Nicholas Joseph Hardy, Knob Hill Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Aleda K. Johnson, Rural Route 8, B.S. in Communications Media

Nadhirah Assata Norman, Haven Lake, Undeclared, College of Health and Human Services

Mount Pocono

Davidjohn Gerena, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Pocono Pines

Jonathan Howard Charleston-Coad, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Saylorsburg

Amber Ann Bittiger, Rural Route 5, B.S.Ed. in English Education

Deanna Constance Meek, Highpoint, B.A. in History

Stroudsburg

Nicole Gabrielle Grimaldi, Broad Street, Undeclared, College of Health and Human Services

Alyssa Richman, Walbert Drive, B.S.Ed. in Art Education

Jumoke Shani Rivers, Greenwood Crossing, B.S. in Marketing

Nicholas C. Smith, South Eighth Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Kirsten Ali Wallace, Scott Street, B.A. in Religious Studies

Tobyhanna

Micah Cora Alexander, Fairhaven Drive, B.A. in English /Pre-Law

Montgomery County

Ambler

Wade Hedges Baily, East Francis Avenue, B.S. in Safety Sciences

Alyssa Marie Hutchinson, Cedar Hill Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jessica Lauren James, Stongs Lane, B.S. in Nursing

Ardmore

Jessica Leigh Griffin, Olcott Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Audubon

Alexander William Cummings, Bettie Lane, B.A. in History

Adelaide Lou De Saint Etienne, Sycamore Circle, B.S. in Fashion Merchandising

Blue Bell

Charles John Brady, Whitwood Drive, B.S. in Accounting

Rachel Louise Marinari, Valley Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Matthew James Stavinga, Glenn Lane, B.A. in Criminology

Cheltenham

Catherine Patricia McCann, Boyer Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Collegeville

Claire L. Amico, Westover Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Idamarie Desiree Arici, Vincent Drive, B.A. in Journalism

Rachael Elizabeth Masterson, Vincent Drive, B.A. in Political Science

Jeanette Marie Mizell, Barrington Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Brittany Ann Morgan, Township Line Road, B.S. in Nursing

Colmar

Katelyn Marie Krissinger, General Forst Drive, B.S. in Accounting

Ashley Elizabeth Mandes, East Walnut Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Conshohocken

Thomas Matthew Foy, Matsonford Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

East Greenville

Meaghan G. Kuhns, Washington Street, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Nick Wagner, Wentling Schoolhouse Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Gilbertsville

Mary Theresa Gutekunst, Crystal Lane, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Courtney Nicole Keene, Dove Drive, B.S. in Nursing

Kristin Marie Troilo, Broad Street, B.A. in English/Writing Studies

Glenside

Meghan Laura McGovern, Cliveden Avenue, B.S. in Nursing

Michael Thomas McKeegan, New Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Matthew Szczurek, Lismore Avenue, B.S. in Athletic Training

Green Lane

Janine Nicole Jasinski, Old Woods Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Harleysville

Alexandra Lyn Gibilante, Bishopwood Boulevard, B.S.Ed. in English Education

Erin Lynn Holloway, Pioneer Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Stephanie Michelle Mallis, Hackney Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Ronald Phillips, Stormfield Drive, B.S. in Hospitality Management

Trevor James Pinto, Upper Mainland Road, B.A. in Criminology

Sarah Elizabeth Stauffer, Westbourne Road, B.S. in Communications Media

Hatboro

Christel Jamelle Turingan, Tamarack Circle, B.S.Ed. in Art Education

Hatfield

Jared William Barnett, Washington Lane, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Brittany Marie Gozur, Hertford Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

James Colin Ward, Valley Woods Road, B.A. in Criminology

Mary Elizabeth Ward, Valley Woods Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kerry L. Young, Roosevelt Boulevard, B.A. in Psychology

Robert W. Zinsmeister, Quail Circle, B.S.Ed. in Mathematics Education

Horsham

Julia Mary Harvey, Downey Drive, B.S. in Safety Sciences

Huntingdon Valley

Emily Nicole Evans, County Line Road, B.S. in Interior Design

Graig Fisher, Holt Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Jamie C. Fisher, Holt Road, B.S. in Management/General

Joseph Robert Massott, Clearview Avenue, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing

King of Prussia

Stephanie Noelle Bianco, Suellen Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Lansdale

Megan Stephanie Alexander, Misty Meadow Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Lesley E. Anders, Garfield Avenue, B.A. in Journalism

Jason Steven Barnada, Twining Road, B.S. in Communications Media

Jeremy David Edwards, Village Way, B.A. in Asian Studies

Michael Patrick Katch, Claremont Drive, B.S. in Finance

Christian D. Lamar, Bedford Lane, B.S. in Biology/Pre-Medical

Ayanna Alexis LeBlanc, Braeburn Terrace, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Victoria Regina Lopardo, Columbia Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Garrett Michael Ofenloch, Locust Drive, B.S. in Accounting

Ashley E. Raymond, Beacon Court, B.S. in Child Development and Family Relations

Leah Christine Smith, Amber Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Limerick

Katie Lynne Vining, South Limerick Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Maple Glen

Douglas Ambrose Vigano, Temple Drive, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Norristown

Devon M. Caramenico, East Hayes Road, B.S. in Accounting

Caitlin Helen Dunbar, Clyston Road, B.S. in Interior Design

Steven Hakim McAlpine, Jacoby Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Jesse Rae Thomas, North Trooper Road, B.S. in Communications Media

North Wales

Danielle Rose Eppinger, Stump Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Sean Daniel Feeley, Davis Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Melissa Anne Hamilton, Drake Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Elizabeth Anne Kelly, Barberry Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Natasha Desiree Valor, Amity Lane, B.S. in Marketing

Jennifer Ashley Zurick, Livingston Court, B.S. in Hospitality Management

Pennsburg

Samantha Jo Devine, Otts Road, B.S. in Communications Media

Plymouth Meeting

Kellie Ann Bowe, Pilgrim Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Emily Lynn Phipps, Malvern Road, B.S. in Nursing

Pottstown

Jason R. Ewing, Walnut Ridge Estate, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Nwaeze Onyemaobim, Juniper Street, B.S. in Management/General

Red Hill

William Joseph Daniels, Avondale Drive, B.S. in Finance

Roslyn

Lauren Nicole Murphy, Avondale Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Souderton

Angela Nicole DeGennaro, Thornton Court, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Daniel Groff, Delp Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Laura Christine Roberts, Wynnefield Drive, B.S. in Hospitality Management

Emily J. Weber, West Reliance Road, B.A. in Journalism

Elizabeth Rose Yingling, East Broad Street, B.A. in Anthropology

Spring House

Chelsea Tesei Bronstein, Timber Fare, B.S. in Fashion Merchandising

Telford

Robert Alan Stanley, Madison Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Wynnewood

Neil Joseph Trevisani, Latham Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Montour County

Danville

Augusta Anne Gregory, Columbia Hill Road, B.S. in Nursing

Sarah McLean, Steffens Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Northampton County

Bangor

Katherine Salvemini, East Factoryville Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Bath

Jessica Marie Paulus, Beacon Road, B.S. in Interior Design

Carin Taylor Schaffer, Dianne Road, B.S.Ed. in Chemistry Education

Bethlehem

Thomas Joseph Brown, Comfort Circle, B.S. in Communications Media

Sarah Ellen Davids, Fifteenth Avenue, B.S. in Communications Media

Alexandra Marie Edwards, Steuben Road, B.S. in Athletic Training

Laura Anne Koze, Willowbrook Drive, B.S. in Communications Media

Christopher Louis Mautino, Kevin Drive, Physics/Pre-Engineering

Gregory Harris Vogler, Biafore Avenue, B.F.A. in Music Performance

Abby Anne Ward, Easton Road, B.S.Ed. in Art Education

Easton

Dana Difilippantonio, Hermitage Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Garritt Keith Fleming, Baldwin Drive, B.A. in Psychology

Amanda Jeanne Karwel, Southwood Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical

Paige Nicole LaDuca, West Nesquehoning Street, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Alec Zander Redd, South Cherry Street, B.S. in Accounting

Michael A. Sullivan, North Seventh Street, B.A. in Journalism

Kyle Donald Thomas, Cherry Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law

Fountain Hill

Kevin M. Bencsics, Moravia Street, B.A. in Criminology

Hellertown

Jeffrey A. Niess, Leithsville Road, B.S. in Communications Media

Sasha Tiffany Williams, Northampton Street, B.S. in Human Resource Management

Bryan Michael Wolst, Springtown Hill Road, B.S. in Management/General

Mount Bethel

Stephanie K. Spina, Jacoby Run Road, B.S. in Interior Design

Nazareth

Amanda Marie Bohn, Moravian Street, B.A. in Criminology

Jeffrey Paul Fehnel, Redwood Lane, B.S. in Management/General

Stacey Amber Haverstock, Sycamore Street, B.S. in Fashion Merchandising

Melissa Ann Hornick, Golden Eagle Drive, B.S. in Nursing

Stephanie Marie Prekopa, Donato Court, Undeclared, College of Health and Human Services

Amy Elizabeth Rydeen, Colver Road, B.S. in Chemistry

Northampton

Megan E. Yezzo, East Ninth Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Pen Argyl

Lauren Elizabeth Schlegel, Constitution Avenue, B.A. in Psychology

Walnutport

Edward William Sittler, Willow Road, B.S. in Biology

Wind Gap

Joseph Patrick Givens, Miller Road, B.A. in Political Science

Northumberland County

Kulpmont

Sarah Elizabeth Romanic, Missouri Lane, B.A. in Psychology

Marion Heights

Corrine Jacqueline Filipczak, Melrose Street, B.A. in Criminology

Milton

Jemerson Alexander Crouse, Fonda Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Northumberland

Kaitlyn Richelle Carl, King Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Sunbury

Courtney Michelle Cydis, Catawissa Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Jayme Nicole Ritchie, State Route 890, B.S. in Interior Design

Watsontown

Amanda Loye Stamm, East Third Street, B.S.Ed. in English Education

Perry County

Duncannon

Thomas James Buchko, Sulphur Springs Road, B.S.Ed. in Music Education

Amanda Ashley Clark, North High Street, B.A. in Sociology/Human Services

Ashley Lynn Hazelton, Barrick Drive, B.S. in Marketing

Alesha Jean Headley, Palmer Lane, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Casie Jo Matter, Mundorff Lane, B.A. in Criminology

Elliottsburg

Maggie Sue Dixon, Peach Ridge Road, B.S. in Interior Design

Eric Michael Stone, Germany Ridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Landisburg

Nicholas Robert Fazio, Polecat Road, Undeclared, Regional Planning

Liverpool

Rachel Ann Arthur, Lovers Lane, B.S.Ed. in English Education

Paige Kiersten Lower, North Pine Street, B.A. in International Studies

Marysville

Abbey Nicole Linn, Antler Drive, B.S. in Clinical Laboratory Science

Tasja Marie Reed, Front Street A, B.A. in Criminology

Millerstown

Daniel Garrett Doncheski, State Route 17, B.A. in History

Kira Lynn Wray, Hilltop Road, B.S. in Nursing

New Bloomfield

Krista Marie Shumaker, New Bloomfield Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Newport

Angel Rebekah Bohn, North Fifth Street, B.A. in Anthropology/Archaeology

Mary Beth Heicher, Old Ferry Road, B.A. in Art/Studio

Jeremy Allen Henry, Walnut Street, B.A. in Computer Science

Rachel Briggs Petrini, Creek Road, B.S. in Nursing

Philadelphia County

Phila

Jazmene Nicole Barnes, South 24th Street, B.S. in Human Resource Management

Philadelphia

Kareema Tiffany Alston, Paul Street, B.A. in Criminology

Aaqil K. Bailey, South 60th Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Sherita R. Banks, Marsden Street, B.A. in Criminology

Aixa Benitez, Levick Street, B.A. in Criminology

Candace Taylor Berrian, East Hortter Street, B.S. in Finance

Saieda Barbara Bethea, North Frazier Street, B.A. in Sociology

Shaquerrah Rena Brew, Jane Street, B.A. in Psychology

Khalia Isha Brown, Devereaux Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Natoya Leona Brown, Oakland Street, B.A. in Sociology

Tanisha Ernestyne Bryant, Windsor Avenue, B.S. in Hospitality Management

Nyana Simone Cofer, Sylvester Street, B.A. in Criminology

Tiara Shante Corsey, North Sartain Street, B.S. in Communications Media

Jared T. Crawford, Carpenter Street, B.S. in Finance

Latoya Grace Crump, North 59th Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Lakeisha Tyeisha Dandy, South Lloyd Street, B.S. in Hospitality Management

Courtney Michelle Davis, West Chew Avenue, B.A. in Psychology

Bysil Malin El, North Camac Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Teneshia Renee Francis, Passmore Street, B.S. in Biology

Aijah Kai Goodwin, Kemble Avenue, B.A. in Psychology

Dernia Katrece Hall, North 19th Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Jenee Alea Hall-Butler, Lindbergh Boulevard, B.S. in Communications Media

Felicia Renee Harrison, South Allison Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Loryn Stephanie Hartshorne, Woodcrest Avenue, B.A. in Psychology

Nasia Amir Hill, North Colorado Street, B.A. in Psychology

Deneir Sharae Holland, Haverford Avenue, B.A. in Psychology

Christina Tiffany Hooks, West Berks Street, B.A. in Psychology

Joanna N. Hopkins, North Hutchinson Street, B.S. in Nursing

Marcia Nicole Hopkins, North Hutchinson Street, B.A. in Sociology/Human Services

Anjolee L. Jefferson, Fayette Street, B.S. in Communications Media

Nyaka Suhir Johnson, West Berks Street, B.A. in Criminology

Ronald Timothy Jones, Alcott Street, B.A. in Criminology

Donovan Xavier Jones-Betters, Sulis Street, B.S. in Communications Media

Katlynn Kelly, Lansing Street, B.S. in Accounting

Stephen D. Labarge, Alcott Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Bradford Anthony Larkin, Wharton Street, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Victor Lopez, North Howard Street, B.S. in Accounting

Brittany La-Shae Lovell, South 55th Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Naya Nicole McCrae, East Fariston Drive, B.S. in Management/General

Angela Sade Renee McElveen, Fernon Street, B.S. in Communications Media

Phillip Joseph McKee, South Fourth Street, B.S. in Management/General

Ebony Marie Middleton, North 52nd Street, A.A. in General Studies

Cynthia Milord, Wyndale Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Qurana Markia Moody, East Upsal Street, B.A. in Journalism

Dameda Jacqueline Moore, South Holbrook Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Gregory Lloyd Morton, North Edgewood Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Deshante Lauren Nelson, Chancellor Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Arielle Sharae Norment, West Godfrey Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Biancah Occeus, Large Street, B.S. in Biology

Amarachi Chrzomam Odu, Saybrook Avenue, B.S. in Nursing

Courtney Elyse Palan, Rhawn Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Olivia Simone Parker, Mifflin Street, B.S. in International Business

Shamekia Ebony Peake, 65th Avenue, B.A. in Criminology

Nikiya Dene Pegues, Devereaux Avenue, B.A. in Psychology

Louis Nathaniel Peluyera, North Second Street, B.S. in Communications Media

Alisa Lynn Phillips, Morning Glory Road, B.S. in Biology

Kimberly Ann Raskay, Loney Street, B.S. in Hospitality Management

Natasha Nicole Richardson-Norman, Belden Street, B.S. in Communications Media

Olivia Azzie Robinson, Fillmore Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Shermain Rodriguez-Cortes, Burton Street, B.S. in Hospitality Management

Anabeth Rosado, North Ninth Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Keyonna Michelle Savage, Medary Avenue, B.S. in Communications Media

John Joseph Schilling, West Chew Avenue, B.S. in Management/General

Jennifer Maria Schneider, Bandon Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Dwayne Kevin Scott, North 21st Street, B.S. in Communications Media

Shannon Scully, South Mole Street, B.A. in Theater

Christopher Orion Smallwood, East Chelten Avenue, B.A. in Criminology

Chloe Elena Smith, Arlington Street, B.S.Ed. in Music Education

Desiree Amelia Smith, Forrest Avenue, B.A. in Criminology

Shawanda Cierra Smith, North Opal Street, B.A. in Psychology

Melissa Denise Solter, East Dauphin Street, B.A. in Criminology

Ashley Catherine Stinson, South Millick Street, B.A. in Sociology

Tamika Ayanna Taylor, Revere Street, B.A. in English /Pre-Law

Isaac Theodore, Herkness Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Ashley Nicole Townsell, Elston Street, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Allison L. Travis-Jones, West Clearfield Street, B.A. in Spanish

Ethan Y. Wang, Kalos Street, B.S. in Management/General

Naporje Dominique Washington, East Sharpnack Street, B.A. in Sociology

Jasmine Sade' Woods, Mohican Street, B.S. in Fashion Merchandising

Pike County

Bushkill

Melissa A. Schmalzried, Pine Ridge, B.S.Ed. in Music Education

Dingmans Ferry

Kristen Miller, Yvonne Court, B.A. in Criminology/Pre-Law

Hawley

Tiffany Marie Lodico, Hemlock Farms, A.A. in General Studies

Matamoras

Christine Rose Warne, First Street, B.S. in Interior Design

Milford

Jennifer Fowler, Sawkill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Tori Rae Martin, Martin Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Alyssa Kelsey McCarthy, Macs Lane, B.S. in Nursing

Paupack

Leann Elizabeth Mathews, B.S. in Biology/Pre-Medical

Shohola

Brittany Marie Feiler, Route 6, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Potter County

Austin

Jocelyn Christine Dynda, Thorn Street, B.A. in Psychology

Kiley Marie Walker, Thorn Street, B.S. in Safety Sciences

Erika Linsey Wambaugh, Cowley Hill Road, B.S. in Nursing

Schuylkill County

Klingerstown

Johnathan Clark Reiner, Salem Road, B.S. in Management Information Systems

Mahanoy City

Shannon Marie Goodman, East Centre Street, B.S.Ed. in Business Education

Paige Eilzabeth Pecika, East Centre Street, B.S. in Nursing

Pine Grove

Kaitlyn Mae-Lea Keller, Oak Grove Road, B.S. in Nursing

Sarah Lee Ney, Sweet Arrow Lake Road, B.S. in Business Technology Support

Pottsville

Jillian Grace Fellows, Third Avenue, B.A. in Psychology

Monica Claire Orlosky, Albert Boulevard, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Ringtown

Angelica M. Dunsavage, East Main Street, B.S.Ed. in Music Education

Shenandoah

Brittany Lee Gilroy, North Jardin Street, B.A. in Criminology

Jessica Lynn Mulkusky, West Columbus Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Gianna Rae Salvadore, West Coal Street, B.A. in Journalism

Kathryn Marie Smith, West Lloyd Street, B.S. in Management/General

Tamaqua

Murphy Katelyn Bennett, North Lehigh Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Tower City

Jessica Lynn Ritzman, Johannes Drive, B.S. in Clinical Laboratory Science

Snyder County

Beaver Springs

Emma Katherine Shirey, Snyder Avenue, B.S. in Nursing

Freeburg

Matthew Scott Gemberling, New Market Street, B.A. in Music

Mount Pleasant Mills

Tanisha Lynn Bolig, Heister Valley Road, B.S. in Interior Design

Selinsgrove

Christine Marie Aughenbaugh, North Eighth Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Eric Collins Bailey, Mulberry Court, B.S. in Interior Design

Kelsey Brooke Fisher, Stetler Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Joshua David Hoke, Colonial Drive, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Laura Olivia King, Greenbrier Avenue, B.S. in Nursing

Shamokin Dam

Andrew Scott Brandt, West Eighth Avenue, B.S.Ed. in English Education

Somerset County

Berlin

John Christopher Stockenus, Kimmel Road, B.S. in Accounting

Rebecca E. Wright, Tunnel Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Boswell

Billie Jo Miller, Main Street, B.S.Ed. in Art Education

Nicole Marie Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sarah Ann Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Leah Ruth Speigle, Speigle Road, B.S. in Nursing

Katelyn Jenae Vinisky, Penn Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Cairnbrook

Alison J. Buben, Second Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Central City

Kaytlin Elizabeth Alt, Rock Cut Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Mark Edward Keim, Sorber Road, B.A. in Psychology

Kevin Andrew Kozlick, Manges Street, B.A. in Economics/Pre-Law

Confluence

David William Spano, Taylor Road, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Katlyn Darlene Uphold, Mae West Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Davidsville

Stephanie Renee Edsall, Seneca Trail, B.S.Ed. in Mathematics Education

Jacob A. Feathers, Hickory Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Ashley Marie Moyer, East Campus Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Nathan Edward Pahel, Delaware Trail, B.A. in Criminology

Fairhope

Kayla B. Mothersbaugh, Glencoe Road, B.S. in Interior Design

Friedens

Jessica Leigh Crawford, Stoystown Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Allison Nicole Kowalewski, Stoystown Road, B.A. in English /Pre-Law

Garrett

Hannah Marie Leister, Wood Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Hollsopple

Annie Elizabeth Bridge, Waterway Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Heather Marie Daly, Gilbert Hollow Road, B.S. in Nursing

Bradley Joseph Fisher, Maple Springs Road, B.S.Ed. in Business Education

Thomas Joshua Hiravi, Soap Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Brianna Hidi Hugya, Pheasant Road, B.S. in Nutrition

Catherine Elizabeth Maust, Jenner Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Gabriel Jose Mazzotti, B.S.Ed. in Music Education

Chelsea Kristen Myers, Woodstown Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Rebecca A. Wojtaszek, Koontz Road, B.S.Ed. in Music Education

Hooversville

William Leroy Harman, B.A. in Political Science

Bradley Scott Penrose, Clark Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jenners

Jasmine Marie Nymick, Short Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Gregory James Scrimager, West Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jennerstown

Amanda Dawn Harned, James F Barron Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Corynn Elizabeth Williams, B.S. in Interior Design

Jerome

Nicole Marie Telenko, B.S.Ed. in English Education

Meyersdale

Elizabeth Catherine Caton, Sherman Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Rockwood

Courtney Elizabeth Bowman, Casselman Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Amanda Leigh Engleka, Kingwood Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Kimberly L. King, King Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ryan Joseph Romesberg, Broadway Street, B.S. in Respiratory Care

Hanna Alyce Weimer, Broadway Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Somerset

Alex Thomas Brown, West Catherine Street, B.A. in Criminology

Breanna Ann Colson, Bruner Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lyndsay Ann Friedline, West Bakersville Edie Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Kayla Jo Hemminger, Sugar Maple Road, B.S.Ed. in Business Education

Kristi Anne Jacobson, Buckeye Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Joshua Paul Knupp, West Church Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Margo Payne MacKenzie, Lansberry Court, B.S. in Mathematics

Madison Alyse McLaughlin, East Garrett Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rebecca Jean McNeel, Bluebird Spring, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Alex Thomas Minnick, South Franklin Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Mary Ann Mostoller, John Avenue, B.A. in Psychology

Shane Clay Myers, West Bakersville Edie Road, B.A. in Anthropology

Michael Anthony Shirley, Sandra Lane, B.A. in Criminology

Abby Jo Sicheri, Walker Grove Road, B.S. in Safety Sciences

Zachary Blair Walker, Kline Road, B.A. in English

Stoystown

Matthew David Lohr, Ralphton Road, B.A. in Criminology

Kelsey Rae Rice, Ralphton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Eric James Shaffer, Lincoln Highway, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Windber

Amanda Marie Barkley, Mine Road, B.S. in Biology

Michael Paul Campbell, Railroad Street, B.A. in Art/Studio

Kayla M. Cominsky, Mount Carmel Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Stephany Catherine Flynn, Jackson Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Robert Scott Hogue, Somerset Avenue, B.A. in Psychology

Laura Ann Hucik, Cambria Avenue, B.A. in Theater

David Michael Kolson, 17th Street, B.S. in Safety Sciences

Megan Diane Mazur, Llanfair Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Marcey Lynne McClain, 25th Street, B.A. in English/Writing Studies

Brandon Patrick McLaughlin, Oak Street, B.S. in Disability Services

Kenneth Corey Oldham, Dark Shade Drive, B.A. in Journalism

Jacob Thomas Stone, Washington Street, B.S. in Communications Media

Kristen Marie Tomkosky, Kelly Drive, B.S.Ed. in Art Education

Tyler James Wantiez, Forest Hills Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Jessica Winas, Eleventh Street, B.A. in Political Science

Susquehanna County

Brackney

Monica Gene Turner, Tripp Lake Road, B.S. in Nursing

Forest City

Jessica Lynn Herbst, Higgins Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Ashley May Roberts, Stone Bridge Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Hallstead

Megan Elizabeth Henry, Liberty Parks Road, B.S.Ed. in Art Education

Montrose

Bryan David Castrogiovanni, Rural Route 7, B.S.Ed. in Mathematics Education

Devon Miles Maye, Carter Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

John Glen Vandermark, Vandermark Road, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater

New Milford

Sara-Jo Grover, Old Route 11, B.A. in Criminology/Pre-Law

Briana Elyse Whitehead, Union Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Susquehanna

Kelly Tennille Brant, Hausbrook Road, B.A. in Sociology

Ellen Marie Matis, Jackson Avenue, B.A. in Journalism

Tioga County

Elkland

Ashley E. Lyon, East River Street, B.S. in Marketing

Lawrenceville

Andrea Lorraine Stoddard, Rolling Acres Lane, B.S. in Hospitality Management

Liberty

Kayla Marie Yoder, B.A. in Psychology

Mainesburg

Alan Raymone Harvey, Roosevelt Highway, B.A. in Sociology

Mansfield

Kerri M. Evans, Wakefield Terrace, B.S.Ed. in Mathematics Education

Middlebury Center

Whitney Jean Cornell, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Wellsboro

Alyssa Louise Garrison, Copp Hollow Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Union County

Lewisburg

Amber Marie Swartz, Pine Lane, B.S. in Hospitality Management

Mifflinburg

David Samuel Ampofo, Walnut Street, B.A. in Psychology

Winfield

Claire Dawn Bertinet, Parks Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Jillian Catherine Dietrich, Woodsedge Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Sara Amanda Raleigh, Erdley Church Road, B.S.Ed. in Art Education

Venango County

Cranberry

Bo Daniel McCleary, Fern Road, B.A. in Criminology

Emlenton

Cameron Matthew Ashbaugh, Whitehall Road, B.F.A. in Music Performance

Ellie Ann Hillard, Eakin Road, B.S. in Nursing

Franklin

Benjamin James Ruth, Meadow Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Kelly Ann Sandok, B.A. in Theater

Oil City

Charles McLouth Culbertson, West Third Street, B.S. in Biochemistry

Maggie Rose Deemer, Allegheny Avenue, B.A. in Criminology

Leah Marie Groner, West Fourth Street, B.S. in Hospitality Management

Jessica Owoc, Hoffman Avenue, B.S. in Communications Media

Matthew Stephenson, High Street, B.A. in Criminology

Andrew Kenneth Szafran, Parks Avenue, B.A. in Criminology

William Edward Winger, West Second Street, B.A. in Criminology

Seneca

Danielle Elisa Fesenmyer, East State Road, B.S.Ed. in Art Education

Laura Kristen Heineman, Allison Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Justin Thomas Loll, Fairfield Avenue, B.S. in Safety Sciences

Venus

Christine Marie Snyder, County Line Road, B.S.Ed. in Music Education

Warren County

Pittsfield

Kayla Ann Johnson, Newton Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Russell

Jessica Leigh Adams, Cedar Court, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Benjamin Frederick Motter, Market Street, B.S. in Management Information Systems

Christopher Maynard Wilson, Old State Road, B.S. in Management/General

Spring Creek

Jennifer Jean Dorundo, Oil Creek Road, B.A. in Psychology

Sugar Grove

Heather Elizabeth Riel, Pleasant Street, B.S. in Athletic Training

Tidioute

Patrick Guy McLaughlin, Jefferson Street, B.S. in Respiratory Care

Jason Michael Snavley, Route 62, B.S. in Hospitality Management

Warren

Courtney Lynn Boice, Crescent Parks, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Chelsea Briana Case, Connecticut Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Rebecca Michelle-Louise Dean, Jennie Lane, B.S. in Nutrition

Michael Joseph Garrett, Hill Street, B.S. in Finance

Melissa Renee Larsen, Stoney Lonesome Road, B.S. in Nursing

Haley Morgan Mahood, Crescent Parks, B.S. in Child Development and Family Relations

Amber Noelle Niedomys, West Fifth Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Michele Lee Phelps, Miller Hill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Abby Marie Stromdahl, Dartmouth Street, B.A. in English/Writing Studies

Sarah Marie Tarpenning, Division Street, B.S. in Marketing

Washington County

Amity

Thaddeus Robert Jackson, Amity Ridge Road, B.A. in Computer Science

Bentleyville

Chelsea Rhea Hardy, Oliver Avenue, B.S. in Disability Services

Bulger

Megan Renee Bechdel, Smith Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Amber Rhea Norrid, Pleasant Valley Road, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Burgettstown

Emily Louise Boris, Elm Street, B.S. in Finance

Karie Ann Obremski, Hindman Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Canonsburg

Thomas William Bullions, Swihart Road, B.S. in Communications Media

Megan Alice Florez, Colonial Court, B.A. in Political Science/Pre-Law

Kelsey Jean McConnell, Grace Avenue, B.S. in Hospitality Management

Christopher John Pintar, Louise Court, B.A. in Criminology

Cecil

Alese Tara Mebane, Charles Street, B.S. in Nursing

Charleroi

Melissa Zoe Mancinelli, Vernon Drive, B.S. in Respiratory Care

Katrina Alex Papantonakis, Elizabeth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniella Olivia Todora, Crossridge Road, B.S. in Nursing

Eighty Four

Cali Ann Lewis, Munntown Road, B.S. in Fashion Merchandising

Ellsworth

Megan S. Guza, Chestnut Street, B.A. in Journalism

Dock Richards Harris, Ash Street, B.S. in Management/General

Finleyville

Robert Mattes Gearhart, Munntown Road, B.S. in Nursing

Savannah Taylor Grant, Gill Hall Road, B.S.Ed. in Art Education

Kevin Paul McCrory, Holman Road, B.A. in Criminology

Anne M. McMaster, Mingo Church Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Hickory

Daniel Mark Saftner, Washington Avenue, B.S. in Geology

Houston

Samantha Mary Macek, Woodlawn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lawrence

Jaclyn Dawn Kliber, Old Farm Road, B.S. in Fashion Merchandising

McDonald

Jared Buck, North Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Jason Allen Burkett, Windridge Circle, B.A. in Criminology

Jessie Alexandra Crawford, McWreath Road, B.S.Ed. in Music Education

Shannon Marie McGinnis, Fort Cherry Road, B.A. in History

Renee Michelle Ruggiero, Reissing Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

McMurray

Justin Robert Bak, Holly Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Rebecca Suzanne Burns, Kimber Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Ryan Michael Chiappino, Druid Drive, B.S. in Finance

Kelsey Marie Dray, Thomas Road, B.S. in Nursing

Meghan Lyn Joyce, Druid Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Alexa Lee Kamphaus, Demmel Drive, B.A. in Criminology

Alexandra Rose Kerner, Canterbury Lane, B.A. in Psychology

Natalie Palamides, Fireside Drive, B.A. in Theater

Monongahela

Lea M. Behanna, Ridge Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Rachel Elizabeth Fischer, Dry Run Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Sarah E. McMahon, Irey Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Alanna Ziemba, Marne Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

North Charleroi

Patrick Ian Camut, Conrad Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Strabane

Tiffany Lynn Wingard, View Avenue, B.A. in Sociology

Venetia

Natalie Catherine Corkos, Ridgeview Drive, B.S. in Communications Media

Tyler William Hartz, Creekside Court, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lisbeth Elle Petrozza, Fox Creek Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Gina Celeste Wagner, Fox Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Matthew Bryant Weaver, Sugar Camp Road, B.A. in Computer Science

Washington

Ryan Michael Allinder, Independence Boulevard, B.S. in Accounting

Kali Taylor Aloia, Kingswood Court, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lindsay Nicole Blum, Willowbrook Drive, B.A. in Journalism

Benjamin Decker Bugaile, Gina Drive, B.S.Ed. in Music Education

Miranda J. Calvert, Sanitarium Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Travis Lee Fiem, Lone Pine Road, B.S.Ed. in Music Education

Kaylyn Helen Gauna, Elkie Drive, B.S. in Accounting

Kelly Nicole Kendrick, Friend Road, B.S.Ed. in English Education

Jillian Farah Kowcheck, Arlington Avenue, B.S. in Marketing

Carley Elizabeth Mendez, Henderson Avenue, B.S.Ed. in English Education

Franklin David Morris, McKee Road, B.A. in Criminology

Kaitlin Ann Uniejewski, Mounts Road, B.A. in Journalism

Wayne County

Gouldsboro

Rebekah Isabelle Beers, Shawnee Path, B.S. in Child Development and Family Relations

Victor Q. Costello, EastCreekView Drive, B.S.Ed. in Biology Education

Honesdale

Caitlyn Dunn, Kelly Point Way, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Jacqueline Elizabeth Rose, White Mills Road, B.S.Ed. in Music Education

Samantha Marie Shelton, Navajo Road, B.A. in Psychology

Jefferson Township

Stephanie Keating, Brundage Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Lake Ariel

Joshua Richard Gershey, White Road, B.A. in History/Pre-Law

Lakeville

Karisa Nicole Daniels, Lone Oak Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Newfoundland

Carli Anne Moritz, Stillwater Drive, B.S. in Marketing

Westmoreland County

Acme

Aimee Jo Irwin, Laurel Lane, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Apollo

Samantha Lynn Calderone, Cherry Lane Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Timothy L. Cali, Vista Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Christopher John Cellitti, Hoover Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jordan Lee Cochran, State Route 66, B.S. in Communications Media

April Leigh Covey, Willowbrook Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Erin Leigh Dixon, Terrace Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Eileen Joan Dudik, Karpaw Lane, B.S. in Hospitality Management

Robert A. Field, Chapeldale Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jordan Lynn Guthrie, Hickory Nut Road, B.S. in Hospitality Management

Stephanie Ann Hager, Hoover Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Tracie Lynn Helffrich, South Third Street, B.A. in Criminology

Jenna Marie Herstek, Watson Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Natalie J Casella Jaworskyj, Riffer Road, B.S. in Accounting

Corey Richard Jenkins, Shelby Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Katelyn Jean MacEvoy, State Route 356, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

James H. Mann, Hancock Avenue, Undeclared, College of Health and Human Services

Michael David McCutcheon, Pine Run Church Road, B.A. in Criminology

Dane Timothy Mitcheson, Larimer Trail, B.S. in Safety Sciences

Madisyn Tueche Moore, Vista Drive, B.A. in Psychology

Makenzi Fleming Moore, Vista Drive, B.S. in Communications Media

Gabriel John Owens, Rose Street, B.S. in Computer Science/Applied

Karissa Dawn Petrilla, Beulah Church Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cody Allen Rainey, Highland Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kayla Marie Robinson, Karpaw Lane, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Kristie Lynn Rodgers, Crestwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Hayley Renee Rusz, Jackson Road, B.S.Ed. in Art Education

Kasey Serena, Pine Run Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Mitchel Leon Wadsworth, Sugar Hollow Road, B.S. in Business Technology Support

Shannon Renee Wenckowski, Jackson Road, B.S. in Respiratory Care

Lori Ann Wiester, State Route 356, B.A. in Criminology

Megan Marie Wilmot, Sawyer Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Arnold

Elizabeth Rose Lloyd, Ridge Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Chelsey Lynn Patterson, Kimball Avenue, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Avonmore

Rebecca Lee Beer, Learn Road, B.S. in Nursing

Kimber L. Carnahan, West Lebanon Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Joseph Garzone, B.A. in Criminology

Corey Dean Reigh, Barrell Valley Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Thomas Dean Umbaugh, Cambria Avenue, B.A. in Economics

David Loyd Wheatley, Allshouse Road, B.A. in Criminology

Bolivar

Clinton James Deemer, Maple Street, B.S. in Safety Sciences

Bovard

Steven James Saunders, Price Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Claridge

Ricky L. Gantt, Main Street, B.A. in Criminology

Delmont

Michael David Adams, Carousel Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Matthew Agona, West Pittsburgh Street, B.A. in International Studies

Allison Parks Avila, Monticello Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Danielle Marie Cook, Barrington Ridge, B.A. in Psychology

Kyle Steven Disien, Dogwood Drive, B.A. in English/Writing Studies

Heather Lynn Snodgrass, Monticello Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Angela Lynn Wicklund, Apple Hill Drive, B.S.Ed. in Art Education

Jonathan B. Wingert, Wheatland Circle, B.A. in Criminology

Zachary Steele Wolfe, Kenneth Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Derry

Morgan Anne Allman, Panizzi Road, B.S.Ed. in English Education

Rebecca Anne Beeman, State Route 217, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Nicholas Edward Hood, Straw Cutter Road, B.A. in Criminology

Emily Elaine Hughes, Geary Way, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

Esther Eliza Hull, South Ruby Street, B.F.A. in Music Performance

Geoffrey Alan Maus, South Summit Street, B.A. in Theater

Brandi Leigh Shine, 17th Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Charles Emerson Sleasman, West Owens Avenue, B.S. in Communications Media

Elizabeth Catherine Srsic, Fairview Lane, B.S.Ed. in Art Education

Heather Ann Wilhelm, South Ligonier Street, Undeclared, College of Fine Arts

Katie Jean Yakopovich, Datsko Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology

Export

Anthony Luke Berardinelli, Glenwood Court, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cayla Christine Capuzzi, Ann Marie Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Nicholas J. Flanders, Pfeffer Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Emily Anne Franey, Harrison City Road, B.A. in Journalism

Megan C. Gillespie, Spring Valley Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Courtney Lynn Hood, Fawn Lane, B.A. in Criminology

Brittany Nichole Jones, Story Road, B.A. in Biology

Gina LaPaglia, Berkshire Drive, B.S. in Nursing

Jason Matthew Plank, Arrowhead Court, B.S. in Computer Science/Applied

Zack Michael Ramey, Ringertown Road, B.S.Ed. in Art Education

Andrew Howard Weigold, Thompson Road, B.S.Ed. in Business Education

Greensburg

Bethany Lane Banaszewski, Tippecanoe Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dustin Beck, Freeman Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Amanda Lynn Bee, South Washington Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Brooke Elizabeth Bentley, Johnson Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Amanda Sue Caldwell, Bailey Farm Road, B.A. in Criminology

Christopher Allen Carlson, Blackwood Drive, B.S. in Athletic Training

Nicholas John Carnicella, Mount Pleasant Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technolog

Kylie Amber Chiu, Westland Drive, B.S.Ed. in French Education

Stephanie Marie Concannon, Ridgeway Road, B.S. in Accounting

Allison Mary Conley, Cleardale Drive, B.S. in Athletic Training

Brittany Anne DiChello, Crestridge Drive, B.A. in Economics

Kaitlyn Rae Edwards, Honey Suckle Lane, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Gina Marie Evon, Timber Trail Drive, B.A. in Psychology

Renee L. Fagan, Spring Run Road, B.S.Ed. in English Education

Aqua Olivia Gentis, Attleboro Place, B.S. in International Business

Corey Scot Hay, Keystone Street, B.S. in Accounting

Kimberly Marie Hilliard, Santone Drive, B.S. in Hospitality Management

Dane Kristian Hoffman, Ridgeway Street, B.S. in Nutrition

Josh Aaron Hoover, Bennetts Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Juliann Marie Johnson, Old Airport Road, B.S. in Nursing

Ashlee Bree Jury, Sassafras Lane, B.A. in English/Writing Studies

Jordan Evan Jury, Sassafras Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Laura Lynn Kanouff, Old Route 66, B.A. in Criminology

Kacie Susan Klimchock, Hunting Ridge Drive, B.S. in Nursing

Joshua Antonio Marsili, Westland Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Britney Nicole Martz, State Route 819, B.A. in English/Writing Studies

Danielle Marie Mays, Rolling Meadows Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

John Edward Miliczki, Bonita Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Alissa Marie Montgomery, Tarnwood Way, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Lauren Ashley Mough, Green Street, B.S.Ed. in English Education

Katelyn Marie Nowicki, McCabe Drive, B.S. in Management/General

Rachel Ann Porterfield, Salisbury Drive, B.A. in Sociology of Disability Services

Anthony Robert Prailey, Franklin Court, B.S. in Marketing

Patrick Matthew Pushic, Barnhart Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Amy Christine Pushwa, Redgrave Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ryan J. Rauch, Highland Avenue, B.S. in Nursing

Mark J. Regitz, West Hills Drive, B.A. in Art/Studio

Zachary Aaron Robertson, Swede Hill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Adam David Jay Santavy, Churchill Drive, B.S.Ed. in French Education

Jordan Alexandra Sherrow, Shelby Drive, B.A. in Asian Studies

Molly Elizabeth Sias, Donohoe Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Megan Elizabeth Snyder, Fosterville Road, B.S.Ed. in Biology Education

Kimberly Lynn Sossong, Wheatfield Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stefany Elizabeth Stofko, Foxglove Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Emma Jean Straight, Ridgeway Road, B.S. in Nursing

Andrea Mae Territ, Westland Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Dana Ann Thomas, Meadowbrook Avenue, B.S. in Communications Media

Stephen Ronald Todaro, Ashland Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Susan Nicole Vanounou, Gay Avenue, B.A. in French

Alexandra Paige Waugaman, Brookview Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical

Robert Edwin Wise, Monkey Wrench Road, B.S. in Management/General

Shona Romayne Young, Old Route 66, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Harrison City

Jennifer Lynn Levy, Buck Run Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Scott Stanley Watkins, Whistle Drive, B.S. in Management/General

Hunker

Kenneth R. Williams, Sandworks Road, B.A. in History

Irwin

Christina Marie Batis, Belaire Drive, B.S. in Human Resource Management

Cory Thomas Blotzer, Rizzi Drive, B.S. in Accounting

Christina Marie Carroll, Brush Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Louis Oliver Colaianni, Aspen Drive, B.A. in Chemistry/Pre-Medical

Melissa Ann Dobransky, Valley Vue Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

David Andrew Gogol, Colonial Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering

Kayla Marie Henderson, Cheerokee Street, B.S. in Nursing

Leah Marie Kistler, Louis Court, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Rachel Lea Knopf, Ninth Street, B.S.Ed. in Art Education

Collin Joseph Lindberg, Laurel Avenue, B.A. in History

Rachel Anne Marting, Fairview Drive, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Ashley Lynne McAteer, Roseanne Circle, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Christina Lynn Mesko, Renaissance Drive, B.S. in Hospitality Management

Jeffrey R. Moon, South Rolling Hills Avenue, B.A. in Economics/Mathematics

Tyler Nicole Nuzzo, Penntowne Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Marisa Renee Pacelli, Adele Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Tyler Denzil Rupert, Pembroke Circle, B.S. in Communications Media

Michael Joseph Visnick, Long Drive, B.S.Ed. in Music Education

Louise Anna Vranesevic, Victoria Lane, B.S.Ed. in Music Education

Jarret Michael Wasko, Catherine Street, B.A. in Art/Studio

Tara Katherine Young, Sheffield Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Jordan Luke Ziemski, Cedar Glenn Drive, B.S. in Respiratory Care

Jeannette

Nathan Tyler Bosco, Calmar Drive, B.S. in Safety Sciences

Meredith Foster Byerly, Margaret Street, B.S. in Interior Design

Amber Nicole Contino, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary James Dreskler, Lockwood Drive, B.S. in Hospitality Management

Shaye Louise Kurdziel, Pleasant Valley Road, B.A. in Economics

August Gainer Matrisch, Matrisch Lane, B.S.Ed. in Music Education

Jessica Lynn McEwen, College Avenue, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Sarah Jane Melius, North Seventh Street, B.A. in Psychology

Cameron Alexander Miller, Spanish Villa Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Bryan George Morrison, Briarwood Drive, B.S. in Marketing

Cassandra L. Stein, Wheatridge Drive, B.S. in Management/General

Edward Frank Vodopivec, Byerly Drive, B.A. in Criminology

Megan Christine Wall, Worthy Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Corinn Marie Wolfe, Morningside Avenue, Physics/Pre-Engineering

Lauren Elizabeth Yates, Reed Court, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Latrobe

Jamie Kathleen Boerio, Glacier Court, B.S.Ed. in Music Education

Caitlin Amber Bumar, Frank Circle, B.A. in Psychology

Lindsey Marie Daykon, Miller Street, B.S.Ed. in Art Education

Heather Gelsdorf, Sylvan Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Joshua George, Patriot Lane, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Lindsay Catherine Hill, Catherine Street, B.A. in Psychology

David Richard Hone III, Edgewater Townhouses, B.S. in Management/Operations

Samantha Ann Kissel, Walnut Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Beth Ann Kromka, Ridilla Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Timothy David Lewis, Waverly Drive, B.S.Ed. in Music Education

Katie Lynn Moffa, Richmond Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Gregory Charles Morris, Walnut Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Patrick Mark Moxinchalk, Edward Street, B.S. in Accounting

Emily D. Nicely, Birch Drive, B.A. in Psychology

Krista Park, Heimann Road, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Laura Lynn Parker, Klondike Drive, B.S. in Nursing

Emily Christine Petrarca, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Bree Ann Piper, Pallet Shop Lane, B.A. in Criminology

Jason Robert Pischke, Marguerite Road, B.S. in Communications Media

Jennifer Lynn Plummer, Jefferson Street, B.S.Ed. in Biology Education

Heather Nicole Roberts, Route 982, B.S. in Communications Media

Sarah Jane Rowe, Shady Lane, B.S. in Marketing

Heather Mary Sabo, Spring Street, B.A. in Psychology

James Chad Schmeling, Cherry Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Danielle Marie Susa, Heritage Drive, B.S. in Nursing

Misty Marie Taylor, Chestnut Ridge Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Trenessa Elise Taylor, Charles Houck Road, B.A. in Spanish

Kelli Lynne Thomas, High Meadows Court, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Megan Ann Winebrenner, Tarason Drive, B.S. in Respiratory Care

Andy Christopher Wyant, Spring Street, B.A. in Theater

Ligonier

Elizabeth Jan Ashy, Forbes Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Lindsay Nicole Blystone, Hermitage Circle, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Nicole Lee Davis, Hillside Avenue, B.S. in Nursing

Alexandria Lian Grab, Tall Timber Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Katie Ann Graham, Ridgeview Drive, B.S. in Nursing

McKenzie Katherine Gross, Clifford Woods Road, B.S.Ed. in Art Education

Andrew Peter Klotz, Buell Lane, B.S. in Marketing

Crystal L. Theys, Third Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Lower Burrell

Elese Marjorie Allan, Kay Street, B.S. in Marketing

Amanda Marie Bracken, Florida Drive, B.A. in Religious Studies

Jill Elizabeth Egbert, Michigan Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Sara Marie Klebine, Dakota Drive, B.S.Ed. in Music Education

Krista Marie Marino, Harriet Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Eric M. McAlpine, Hilltop Drive, B.A. in Criminology

Kyle W. McCardle, Pearl Drive, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Amanda Elizabeth Pearson, Sharon Drive, B.A. in Journalism

Steven Michael Pish, Mintwood Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Brandy Alexandra Spiering, Glauser Lane, B.S.Ed. in Music Education

Edward John Stepano, Applewood Drive, B.A. in Criminology

Melinda Marie Tipton, Florida Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Loyalhanna

Donald Dell, Latrobe Derry Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Manor

Cody Charles Lindgren, Manor View Drive, B.A. in English/Film Studies

Talon Marie Smith, B.A. in Art/Studio

Monessen

Johnathan Edward Byron, Reservoir Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Mount Pleasant

Caz M. Bejger, Lentz Way, B.S. in Geology/Environmental

Stacy J. Cook, Reservoir Hecla Road, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Chelsea Noelle Forbes, Washington Street, B.S. in Communications Media

Zachary David Hartman, Melissa Drive, B.A. in Economics

Breanne Nicole Hynek, Lemmon Road, B.A. in Criminology

Allison Lynn Shumar, North Diamond Street, B.S.Ed. in English Education

Zachary John Singer, East Smithfield Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Hannah Lee Steel, Saint Clair Street, B.S. in Business Technology Support

Nicole Lynn Swank, Greenlick Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kenneth Allen Tinkey, Route 982, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Syste

Mount Pleasant

Justin Matthew DePalma, Front Street, B.A. in Criminology

Amy Lynn Durstine, Greenlick Road, B.A. in Sociology

Nathan Jay Forbes, Washington Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Brittany Taylor Hudson, Center Avenue Rear, B.S. in Hospitality Management

Murrysville

Brenna Nicole Bonfiglio, Sardis Road, B.A. in Journalism

Anthony James Buccilli, Murry Highlands Circle, B.S. in Natural Science

Maria Teresa Chichilla, Christy Road, B.S. in Nursing

Taylor Elizabeth Farina, Ashbaugh Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Colleen Ruth Hassell, Princess Court, B.S. in Nursing

Breanna Joan Hawkins, Scenic Road, B.A. in Criminology

Rachel Ann Pierce, Reynard Drive, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Music Theater

Sarah Elizabeth Rebb, Lake Ridge Drive, B.S. in Communications Media

Sarah Elizabeth Zorak, Macintyre Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

New Alexandria

Brooke Elizabeth Bonifazi, Tucker Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Amy Michelle Bouch, Pump Station Road, B.S.Ed. in English Education

Nicole Renee Harvan, Fennel Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Laura N. Liprando, Tanager Drive, B.S. in Accounting

Nicholle Marie Merenda, Archway Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Rebecca Elizabeth Saunders, Greenwalt Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

New Derry

Vincent Samuel Esposito, B.S.Ed. in Elementary Education

Kristin Marlene Reott, 21st Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

New Florence

Meghan Maureen Cassidy, 19th Street, B.A. in International Studies

Ryan Michael Cunningham, Route 711, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Rachel A. DeStefano, Hutchison Hollow Road, B.S.Ed. in Biology Education

Travis Michael Deyarmin, Wheatley Circle, B.S. in Computer Science/Applied

Mark Thomas Di Mauro, Route 711, B.A. in English/Writing Studies

Tabitha Huffman, 13th Street, B.A. in Criminology

Tyler David Hughes, Fifth Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Shauna M. Kearns, Route 711, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Devin T. Lichtenfels, Crawford Road, B.A. in History

Amanda Jane Olmstead, Valley Brook Road, B.A. in Theater

Zackery Wayne Robinson, Hutchison Hollow Road, B.S. in Communications Media

Kaitlyn Emily Robson, Clay Pike Road, B.S.Ed. in Biology Education

Brittany Nicole Skedel, Route 22 Highway, B.S. in Nursing

New Kensington

Amber Christine Bash, Esther Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Kayleigh Lauren Cehily, Garvers Ferry Road, B.S. in Marketing

Jack Walter Connor, Gabrielle Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Mitchell Douglas Davis, Milligantown Road, B.A. in History

Brenden Taylor Florek, Finnin Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Angelica Marie Guzzo, Charles Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Melinda Diane Hare, Merwin Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Chad William Heyer, Garvers Ferry Road, A.S. in Electro-Optics

Brian Michael Lewandowski, Vernon Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Marissa Dawn Marsh, Stewart Lane, B.S. in Interior Design

Renee Hope Mitchell, Campbell Avenue, B.A. in Criminology

Samantha Rae Moore, State Street, B.S. in Communications Media

Lea Rochelle Nelson, Lois Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Rebecca Marie Pujol, Elm Street, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jordan Lindsay Ritchie, Aluminum City Terrace, B.S.Ed. in Mathematics Education

Adam Jared Rosensteel, Finnin Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Nicole Anne Shannon, Martin Avenue, B.A. in Criminology

Maria Laina Toney, Fernledge Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Natalie Paige Toney, Fernledge Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Melanie Mae Tumminello, Lynn Ann Drive, B.S. in Nursing

Valerie Ann Tumminello, Lynn Ann Drive, B.S. in Accounting

New Stanton

Jena Mae Chatlos, Shrader Hollow Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

North Huntingdon

Jessica Rae Anderson, Samantha Way, B.S.Ed. in Deaf Education

Stephanie Nicole Chapman, Lindale Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Rachel J. Ciocca, White Street, B.S.Ed. in Art Education

Euel Wilson Craze, Saint Clair Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Anthony Alexander Derry, Peregrine Drive, B.A. in Criminology

Gina R. Esposito, Autumn Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Nicholas Oran Fallone, Kensington Place, B.S.Ed. in Elementary Education

Raymond Perry Felger, Guffey Road, B.S. in Management/General

Jacob Michael Feryus, Colonial Manor Road, B.A. in Criminology

Dinar Stephen Galembush, Cicero Drive, B.A. in Criminology

Chad R. Good, Robbins Station Road, B.A. in Economics/Mathematics

Alexis Gabrielle Gorenz, Adams Drive, B.S. in Marketing

Jason Edward Goyda, Lee Drive, B.S.Ed. in Music Education

Hannah Noelle Guyon, Hahntown Wendel Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Kaitlyn Elizabeth Hill, Pinewood Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Daisy Lynn Kmetz, Samantha Way, B.A. in Psychology

Daniel Jacob Minkel, Meadow Road, B.S. in Communications Media

Kristen Marie Savorelli, Northwest Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Teresa Marie Zezza, North Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Penn

Joshua A. Kistler, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Juliana Loree Naugle, Scott Street, B.S. in Management/General

Shannon Michelle Satira, B.S. in Nursing

Ruffs Dale

Autumn Violet Hyde, Hyde Lane, B.A. in Art/Studio

Tammara Lynn Love, State Route 31, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Janelle Leigh Smalley, Moores Grove Road, B.A. in Psychology

Scottdale

Jonathan Andrew Eutsey, Wingrove Road, B.S.Ed. in Music Education

Sarah Elizabeth Hann, Ore Mine Hill Road, B.S.Ed. in Music Education

Matthew Ryan Harding, Second Avenue, B.S. in Geology

Magnolia Sarah Pritchard, West Pittsburgh Street, B.A. in Sociology of Disability Services

Alicia Anna Zimmerman, Chaintown Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Seward

Sarah Elizabeth Blair, Griffith Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Casey Leeann Burkett, Chestnut Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Joshua Allen Darr, Thompson Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Ashley Lynn McAllister, Jan L Street, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Laura Renee Merle, Donelson Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Ryan Patrick Merle, Donelson Road, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Anthony Glen Shingler, Thomas Road, B.S. in Communications Media

Dana Andrew Turgeon, Route 403 Highway, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Informa

Melissa Nichole Vindish, Second Avenue, B.S. in Communications Media

Stahlstown

Brittany Ann DeMarchi, Upper Tabernacle Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Sutersville

George Calvin Ribich, Curry Road, B.S. in Business Technology Support

Trafford

Danica L. Cortazzo, Highland Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Tania Marie Cortazzo, Highland Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Daniel Vincent Dicocco, Pine Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Seth Michael Dixon, Baker School Road, B.A. in History

Natalie Angelica McBride, Eighth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Deborah Anne Ragan, Cherry Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Vandergrift

Tara Michelle Esposito, Garvers Ferry Road, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Amanda Cristine Guthrie, Spruce Hollow Road, B.A. in Criminology

Karen Cynthia Henry, State Route 66, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kristi Nicole Lemmon, Johnetta Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Christopher John Minarcin, Washington Street, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Catherine Doris-Anne Roberto, Washington Avenue, B.S. in Marketing

Audra Marie Sensor, Johnetta Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Hillary Ann Smith, Claypool Road, B.A. in Psychology

Emily Catherine Stephens, North Balsinger Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

West Newton

Emily Rose Balko, Vine Street, B.S. in Nursing

Douglas William Trenk, Vine Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Westmoreland City

Alexis Rae Corrie, Sumac Street, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Youngstown

Tammy Ann Miller, Frosty Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Youngwood

Alec Robert Dushack, North Sixth Street, B.A. in Political Science

Brian Michael Lohr, Sherwood Circle, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jennifer Lynn Mahoney, South Sixth Street, B.S. in Nutrition

Julianne Nicole Reger, South Fifth Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Wyoming County

Factoryville

Kate Lynn Petrewski, Rural Route 2, B.S. in Hospitality Management

Laceyville

Lindsay Sue Millard, Stone Lane, B.A. in Psychology

Tunkhannock

Courtney Marie Johnston, Jayne Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Hali Marie Soloski, Vosburg Road, B.S. in Nursing

Teresa Mae Stage, Franklin Avenue, B.A. in History

Zachary Edward Zbegner, Nice Lane, B.S. in Communications Media

York County

Dallastown

Monae Sharee Dowling, Green Meadows Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technolog

Delta

Sarah Elisabeth Smith, Castle Fin Road, B.A. in Sociology/Human Services

Dillsburg

Luke John Barricklow, Fairway Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Kelly Lynn Cavanaugh, Blair Mountain Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Jessica Brook Wevodau, Shaffer Road, B.S. in Nursing

Dover

Kartik Ayysola, Beaumont Road, B.S.Ed. in Music Education

Tyler Quinn Campbell, Parks Drive, B.A. in Psychology

Eddie Cervantes, Amy Avenue, B.S. in International Business

Alek Christopher DeShong, Ashcombe Drive, B.S. in Nutrition

Christina Elise Janosky, Kunkle Mill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Nicholas Michalak, Buck Road, B.S. in Computer Science/Applied

Heather Anne Ryan, Danielle Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Etters

Megan Elizabeth Marshall, Conley Lane, B.S.Ed. in English Education

Victoria Rosaria Moore, Gary Player Drive, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Felton

John Reilly Osborn, Briarwood Court, B.A. in Computer Science

Rachel Elizabeth Stermer, Old Bridgeville Road, B.S. in Nursing

Glen Rock

Joseph Jeffry Trebilcock, Hametown Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Hanover

Ryan Christopher Abbott, Gardenia Drive, B.A. in Criminology

Danielle Marie Barnhart, Oakwood Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Nathan Alan Donsen, Bankert Road, B.S. in Management/General

Julia Anna Easton, Fox Chase Drive, B.S. in Nutrition

Jordan Allyssa Fuhrman, McAllister Street, B.S. in Respiratory Care

Katlyn Brianna Grim, Eastwood Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Rachael Evelyn Koontz, Savoir Drive, B.S. in Accounting

Tyler Michael Seabolt, Hall Drive, B.S. in Communications Media

Jennifer Lynne Weimer, East Middle Street, B.S. in Finance

Jacobus

Elizabeth Ann Gaynor, York Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer Lynn Gohn, Ensminger Drive, B.S. in Interior Design

Manchester

Shealene Nichole Bretz, Poplar Street, B.S. in Marketing

Paige Nicole Douglass, Maple Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Natalie J. Hotaling, East Parkview Road, B.S. in Communications Media

Roxanne Nicole Hotaling, East Parkview Road, B.S.Ed. in Art Education

Mount Wolf

Amelia Marie Qualters, Laurel Drive, B.S. in Communications Media

New Freedom

Melissa Erin Connelly, East High Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Kristin Nicole Dunlop, North Shaffer Drive, B.S. in Nursing

Derek Thomas Hartlove, Abbey Road, B.A. in Criminology

Osaji Christopher Obi, Liberty Avenue, B.S. in Athletic Training

Christopher Matthew Schott, Nittany Court, B.A. in Criminology

Red Lion

Courtney Marie Dedrick, North Main Street, B.S. in Nutrition

Victoria Elizabeth Domkoski, Beverly Hills Court, B.S. in Interior Design

Jacquelyn Louise Dunlap, Kendale Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jordan Elizabeth Henry, Springwood Road, B.S.Ed. in Business Education

Laura Frances Hopkins, Circle Drive, B.S.Ed. in Music Education

Cassandra Stroman, Kendale Road, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Seven Valleys

Cecilia Marirose Weaver, Lake Redman Court, B.S.Ed. in Spanish Education

Shrewsbury

Casey David Hood, Valley Road, B.S. in Marketing

David Paul Phelan, Brook Meadow Circle, B.A. in History

Tara Nicole Riley, Whitcraft Lane, B.S. in Nursing

Spring Grove

Madison Mirriah Baust, Seneca Way, B.S. in Fashion Merchandising

Allyn Faith Bortner, Clinton Court, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Kiersen Accardi Hoffacker, Yingling Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Hannah Marie Senft, Beards School Road, B.S.Ed. in Music Education

Anne Elisabeth Smith, Walters Hatchery Road, B.S.Ed. in Music Education

Neal Alan Wentz, Sprenkle Road, B.S.Ed. in Music Education

Stewartstown

Craig Alexander Hires, Ice House Drive, B.S. in Nursing

Elena Rose Pietrowicz, Kings Way, B.A. in Criminology

Jordan Marie Snook, Barrens Road, B.S. in Respiratory Care

Matthew Scott Walkowiak, Walnut Way, B.S. in Biology

Thomasville

Kassie Ann Rudolph, North Biesecker Road, Undeclared, College of Health and Human Services

Wrightsville

Christan Jolene Frederick, West Shoff Road, B.A. in Criminology

Chelsea Marie Jones, B.A. in Psychology

Yoe

Allyssa Sue Myers, West Broad Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

York

Katherine Annette Bambling, East Butter Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Kelli Anne Barron, Princeton Road, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Stacey Kendall Burwick, Quaker Drive, B.S.Ed. in Music Education

Katelyn Marie Crumling, Valley View Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Elyse Doner, Heather Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lauren Nicole Englar, Chesterbrook Drive, B.S. in Communications Media

Caitlin June Farrell, Reynolds Mill Road, B.S. in Nursing

Meredith Caroline Hady, Keeney Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Kathryn Olivia Harvey, Hunt Club Drive, B.S. in Nursing

Megan Frances Hoover, Wetherburn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michael Anthony Klein, Hill North Dale Drive, B.A. in Psychology

Gabrielle Renee Lehigh, Board Road, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Kaitlin Faith MacKenzie, Honey Valley Road, B.S. in Nursing

Michelle Helen Maurtua, Greenwood Road, B.S. in Nursing

Caitlynn Jean McCormick, Campbell Road, B.A. in Psychology

Megan Erin Petit, Taylor Road, B.S. in Nursing

Courtney Anne Price, Joppa Road, B.S. in Management/General

Louis J. Ribar, Smith Drive, B.S.Ed. in Music Education

John Frederick Riggs, Meadow Hill Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Katelyn Marie Romesberg, Shaanti Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Stacey Rene Root, Indian Rock Dam Road, B.S. in Athletic Training

Alexis Nicole Scott, South Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jera Marie Scott, Seneca Ridge Drive, B.S. in Athletic Training

Logan Sean Sealover, Brittany Court, B.S. in Computer Science/Applied

Amber Lynn Shorb, Woodshead Terrace, B.A. in Criminology

Brandon Alexander Snyder, Lyndhurst Road, B.A. in Criminology

Robert James Spaulding, East Prospect Street, B.S. in Management/General

Patrick Michael Tully, Spangler Circle, B.S. in Business Technology Support

Brittany Suzanne Vaught, Randolph Drive, B.A. in English/Writing Studies

Out of State

Arkansas

Phylicia Renee Maples, Cabot, B.S. in Fashion Merchandising

California

Victoria Marie Constant, Bonita, B.S. in Biochemistry

Faith Jamie Ambrosini, Salinas, B.A. in Anthropology

Catherine Tessa Shelburne, San Marino, B.S. in Fashion Merchandising

Colorado

Lindsey S. Quakenbush, Longmont, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Connecticut

Zachary John Stayman, New Canaan, B.A. in Political Science/Pre-Law

Joseph Edgar Williams, Norwalk, B.S. in Communications Media

Megan Rose Keenan, Oxford, B.A. in French

David Frederick Meyer, Sandy Hook, B.S. in Communications Media

Kiara Michelle Taylor, Stamford, B.A. in Psychology

Delaware

Jessica Suzanne Siegfried, Bear, B.S. in Nutrition

Jeffrey Scott Johnson, Dover, B.A. in Criminology

Heather Erin Robbins, Frederica, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Andrew S. Poorman, Newark, B.S. in Safety Sciences

Nicholas James Fritz, Wilmington, B.A. in Art/Studio

Florida

Brittany Antonuccio, Fruitland Park, B.S. in Nursing

Levar Alfonso Mills, Jacksonville, B.S. in Communications Media

Colleen Marie Garten, Middleburg, B.A. in Spanish

Nichole Alana Craig, Tallahassee, B.A. in Asian Studies

Amy D. Moran, Bradenton, B.S. in Nursing

Georgia

Kara Leigh Markle, Peachtree City, B.S. in Fashion Merchandising

Idaho

Mark Charles Cavill, Moscow, B.A. in English/Writing Studies

Illinois

Dante Koeppen, Arlington Heights, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Zachary Stephen Lynn, Chicago, B.S. in Applied Mathematics

Catherine Krygeris, Downers Grove, B.S.Ed. in Biology Education

Priyanka H. Patel, Schaumburg, B.S. in Nursing

Indiana

Chris Chambers, Alexandria, B.A. in History/Pre-Law

Nathaniel Clayton Gangwer, Rossville, B.A. in History

Ashley Martina Kline, Schererville, B.A. in Sociology/Human Services

Maine

Kelsi Anne Lindblad, Bangor, B.S. in Biology

Brendan Mongan Robertson, Bath, B.A. in History

Sarah Lindsey Flewelling, Pittsfield, B.A. in International Studies

Maryland

Ashley Dawn Branthoover, Accident, B.S. in Hospitality Management

Catherine J. Landis, Baltimore, B.S. in Biology

Willis Reginald Spencer, Baltimore, B.S.Ed. in Music Education

Michael E. Knapp, Bel Air, B.A. in Psychology

Amanda Marie Walczak, Bel Air, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jocelyn Grace Weber, Bel Air, B.S. in Fashion Merchandising

Katelyn Elizabeth Marshall, Bowie, B.S. in Biology/Pre-Medical

Marketta Catherine Gent, Boyds, B.S.Ed. in Music Education

Eryn Withers, Burtonsville, B.A. in Criminology

Meg Alexandra Davis, Catonsville, B.A. in Anthropology/Archaeology

Lauren Ashley McClellan, Chesapeake Beach, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Chelsey Marie Hipp, Clarksville, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Caitlin Jewel Schwatka, College Park, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Mary Michele Geiser, Columbia, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Ashley Marie Meredith, Columbia, B.S. in Communications Media

Megan Renae Cross, Cumberland, B.S. in Fashion Merchandising

Erin C. Thomas, Delmar, B.A. in English/Writing Studies

Robin Marie Matty, Derwood, B.A. in Anthropology/Archaeology

Antonio Mitchell Perez, Eldersburg, B.S. in Marketing

Brittany Jean Skolaski, Eldersburg, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Jordan Laquinn Hart, Ellicott City, B.S. in Business Technology Support

Sean T. Meighen, Ellicott City, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Meghan Cory Tucker, Ellicott City, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Lauren Mae Gibson, Frederick, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Hector Edill Quintana, Frederick, B.F.A. in Music Performance

Emilyanne Ruth Spencer, Frostburg, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Sarah La Roque Harper, Gaithersburg, B.S. in Nutrition/Dietetics

Jeremiah Josh Joson, Gaithersburg, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Katherine Elizabeth Koenig, Gaithersburg, B.S. in Athletic Training

Mary Catherine Norr, Gaithersburg, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Michael Kennard Waddell, Gaithersburg, B.S.Ed. in Music Education

Christopher Patrick Barr, Germantown, B.A. in Asian Studies

Nicholas Xavier Brock, Germantown, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Teresa Mildred Dierks, Germantown, B.S. in Chemistry

Kristen Miriah Erickson, Germantown, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Katherine Annemarie Bechtel, Hagerstown, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Anastasia Elizabeth Gaines, Hagerstown, B.S. in Communications Media

Meagan Jeanette Graff, Hagerstown, B.S.Ed. in Music Education

Wilson Douglas Poffenberger, Hagerstown, B.S.Ed. in Music Education

Megan E. Dell, Hampstead, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Alexandra Lee Vega, Highland, B.S. in Accounting

Shannon Nicole Cummins, Hollywood, B.S. in Hospitality Management

Bailey Elizabeth Bertolaccini, Huntingtown, B.S. in Nursing

Carolyn Kathryn Town, Huntingtown, B.S. in Nursing

David Christopher Carr, Ijamsville, B.A. in History

Gretchen D. Heine, Ijamsville, B.A. in Spanish for International Trade

Jessica Lynn Heinrich, Jefferson, B.S. in Biology

Katharine Ruth Stock, Laurel, B.S.Ed. in Deaf Education

Stephanie L. Bearjar, Lusby, B.A. in Economics

Alexandra Lynn Tierney, Lusby, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Zachary Bryan Jamison, Maugansville, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary Dale Landau, Mechanicsville, B.A. in Criminology

Allison Lee Hamilton, Middletown, B.A. in Criminology

Jennifer Ann Huff, Mount Airy, B.S. in Accounting

Kristen L. Kenski, Mount Airy, B.S. in Nursing

Adam Robert Fitterer, New Market, B.A. in Sociology

Jennifer Lynn Michelli, New Market, B.S.Ed. in Elementary Education

Jared Michael Lesser, North Potomac, B.A. in Criminology/Pre-Law

Hana May Smith, Oakland, B.S. in Nutrition/Dietetics

Acacia Joy Cooper, Olney, B.S. in Child Development and Family Relations

Adina K. Disney, Owings Mills, B.A. in International Studies

Kimberly Rose Kagen, Owings Mills, B.S. in Fashion Merchandising

Kimberly Claire Zisman, Poolesville, B.S. in Nutrition/Dietetics

Claudia Maria Escobar Carrasco, Rockville, B.S. in Hospitality Management

George Louis Alberti, Severn, B.F.A. in Music Performance

Elizabeth Paige Reynolds, Severn, B.A. in Anthropology

Shelby Shonnae Kelley, Silver Spring, B.A. in Art/Studio

Heather Lynn Thomas, Sykesville, B.S. in Child Development and Family Relations

Alexsandra Mae Snyder, Walkersville, B.S. in Hospitality Management

Jonathan Steven Gerber, Westminster, B.A. in Criminology

Jessica Lynn Brechbill, Williamsport, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Massachusetts

Brittany Anne Viens, Belchertown, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Jeremy A. Guillette, Dudley, B.A. in Anthropology

Eliszabeth Kelli Graves, Greenfield, B.S. in Biology

Colleen Louise Coleman, Paxton, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Michigan

David Bruce Williams-Young, Milford, B.S. in Chemistry

SaraJane Emily Parsons, Negaunee, B.S. in Mathematics

Joshua Taylor Scott, Reading, B.S.Ed. in Art Education

Brian David Laich, Springport, B.S. in Applied Physics/Nanomanufacturing

Minnesota

Melissa Kay Aasness, Fergus Falls, B.S. in Fashion Merchandising

Abigail Mundy, Rochester, Undeclared, College of Humanities and Social Sciences

Nebraska

Wendy Marie Leuenberger, Lincoln, B.S. in Biology/Ecology, Conservation and Environmental

New Hampshire

Sarah Elizabeth Burke, Merrimack, B.A. in Journalism

New Jersey

Alexander Allen Davis, Andover, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

David Jeremiah Elfreth, Brant Beach, B.S. in Accounting

Gary Anthony Broome, Brigantine, B.S. in Marketing

Tenesha Deandra Ali, Browns Mills, B.S. in Child Development and Family Relations

Chelsea McDonnell, Burlington, B.A. in Anthropology

Samantha Andrejcisk, Carteret, B.S.Ed. in Music Education

Rebecca Noelle Malaczewski, Cherry Hill, B.A. in Criminology

Allyson Joan Mitidieri, Cherry Hill, B.S. in Nutrition/Dietetics

Frank Joseph Sirolli, Cinnaminson, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Yu Zheng Gao, Edison, B.S. in Accounting

Elizabeth Ann Heck, Egg Harbor Township, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kerrianne Maria Costantino, Greenwich, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Kevin D. Honigsberg, Hackettstown, B.S. in Hospitality Management

Caitlin Mary Regan, Hackettstown, B.S. in Fashion Merchandising

Andrew John Hesner, Hardwick, B.S. in International Business

Brianne Veronica Stewart, Hewitt, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Eric Robert Dauenhauer, Jackson, B.S.Ed. in Music Education

Lauren Anne Delesky, Jackson, B.S.Ed. in Music Education

Alyssa Nicole Yakalis, Lanoka Harbor, B.S.Ed. in Middle Level Education/Mathematics

Melissa Ann Crugnale, Lumberton, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Akia Nicole Williams, Lumberton, B.S. in Fashion Merchandising

Alexa Lameiras, Matawan, B.S. in Interior Design

Valerie Lorraine Michaud, Monroe Twp, B.S. in Nutrition/Dietetics

Sinthya Lynnette’ Reddick, Newark, B.S. in Physical Education and Sport

Emily Victoria Stilson, Pennington, B.S. in Hospitality Management

Jamie Venello, Penns Grove, B.S. in Fashion Merchandising

Jill K. Dubell, Piscataway, B.A. in French

Matthew Robert Jones, Piscataway, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Samuel J. Weiser, Plainsboro, B.S.Ed. in Music Education

Robyn Joseph Haake, Princeton, B.A. in Political Science

Kevin Christopher Popeck, Randolph, B.S. in Business Technology Support

Korilynn Joyce Seyffart, Ringoes, B.S. in Communications Media

Marguerite Beatrice Benton, Roebling, B.A. in Criminology

Domenica A. Caporusso, Sewell, B.S. in Nutrition/Dietetics

Chelsea Anne Oliver, Sewell, B.S. in Nursing

Kimberly Maye Shaver, Stanhope, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Elizabeth Claire Aneskewich, Stockton, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Melissa Anne Muniz, Toms River, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Elye Renee Schenk, Vineland, B.A. in Anthropology/Applied Anthropology

Alexandra Lynne Carlton, Voorhees, B.S.Ed. in Deaf Education

Adriana Emanuel Konstantinides, Voorhees, B.S. in Nutrition/Dietetics

Allison Rose Langer, Wayne, B.S.Ed. in Elementary Education

New York

Troy Stephen Miller, Allegany, B.S. in Safety Sciences

William Martin Bennett, Binghamton, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Timothy Paul Knickerbocker, Clinton Corners, B.S.Ed. in Music Education

Kathleen Elizabeth Oldrey, Clintondale, B.A. in English/Writing Studies

Elizabeth Marie Glasshagel, Coram, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Jordan Shelby Myers, Depew, B.S. in Nutrition/Dietetics

Hilary Aileen Wahler, East Amherst, B.A. in Criminology

Michael Robert Murdock, Elmira, B.S. in Safety Sciences

Lindsay Marie Lobevero, Endicott, B.S. in Child Development and Family Relations

Corinne Elizabeth Miller, Hamburg, B.S. in Hospitality Management

Mallory Loren Clark, Ithaca, B.A. in Honors Program in Psychology

Olivia Grace Carlson, Jamestown, B.S. in Nutrition/Dietetics

Elizabeth Christine Stuart, Jamestown, B.S. in Interior Design

Megan E. Morris, Lockport, B.S. in Accounting

Michael George Hanrahan, Mahopac, B.S.Ed. in Music Education

Jason Eli Schwartz, New City, B.S.Ed. in Deaf Education

Matthew Gabriel Stiadle, Newfield, B.S.Ed. in Music Education

Troy Andrew Fitchette, Ogdensburg, B.S.Ed. in Music Education

Kaitlyn Rose Kaminski, Rochester, B.S. in Natural Science

Angelene Marie Finnemore, Scio, B.A. in Journalism

Jamie Allison Roche, Wayland, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Meredith Suzanne Lindsey Bird, West Leyden, B.A. in Asian Studies

Amy Alison Frauen, Wilson, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

North Carolina

Courtney Leigh Fenters, Gibsonville, B.A. in Criminology

Ohio

Alexandra Yvonne Ballard, Akron, B.S. in Fashion Merchandising

Katherine Marie Watkins, Belmont, B.A. in Art/Studio

William David Watkins, Belmont, B.S. in Geology

Christopher M. Garrett, Brecksville, B.S. in Marketing

Jeffrey Lamar Vaughn, Canton, B.A. in Criminology

Emily Ann Shaver, Centerville, B.A. in Theater

Madeline P. Schulte, Cincinnati, B.S. in Nursing

Nicole M. Moomaw, Cleveland, B.A. in Psychology

Austen Wells Perelman-Hall, Cleveland Heights, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Deven Leigh Bray, ClevelandHeights, Undeclared, College of Education and Educational Technology

Sarah Jayne Popiel, Columbia Station, B.S.Ed. in Deaf Education

Kadie Marie Koeneman, Columbus, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Kelsey R. Mlnarik, Cuyahoga Falls, B.A. in Music

Ashley Rose Youngkin, Cuyahoga Falls, B.S. in Accounting

Andrew Edward Arter, Delaware, B.A. in International Studies

Bridget Janine Connolly, Delaware, B.A. in Criminology

Christopher David Karter, East Liverpool, B.S. in Natural Science/Pre-Podiatry

Leah Renee Keller, Franklin, B.A. in Philosophy

Anthony De’Shon Flowers, Highland Heights, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Michael Demetrius Starr, Hubbard, B.A. in Anthropology/Archaeology

Rachel A. Smigielski, Lebanon, B.A. in English

Elizabeth M. Elmore, Madison, B.A. in English/Writing Studies

Elisha Swindell, Madison, B.S. in Biology/Pre-Medical

Amelia Sue Uecker, Mason, B.S. in Mathematics

Neil James, Massillon, B.S. in Management/General

Melissa Frances Zehe, Mentor, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Shelby Jane Craig, New Philadelphia, B.S. in Nursing

Devan Curry Mercer, Ravenna, B.A. in Spanish

Tessah Shephon Grube, Reynoldsburg, B.S.Ed. in Elementary Education/Urban

Codi Lee Holstein, Solon, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Danielle Lee Joestlein, Uniontown, B.A. in Criminology

Matthew Charles Scott, Westerville, B.A. in Criminology

David John Wilcox, Westerville, B.S. in Finance

Elaine R. Miller, Youngstown, B.S. in Hospitality Management

Rhode Island

Stephanie Lynne Beaudette, Johnston, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Meghan Elizabeth Corbett, North Kingstown, B.S. in Nursing

Texas

Amber L. Cahill, Big Spring, B.S.Ed. in Deaf Education

Kathryn Irene Glapa, Houston, B.S. in Fashion Merchandising

Anay Celeste Pope, Killeen, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Amira Al-Qarqaz, San Antonio, B.A. in Psychology

Molly Lynn Dunn, Victoria, B.S. in Safety Sciences

Utah

Bronson Wakefield Lockwood, Sandy, Undeclared, College of Natural Sciences and Mathematics

Virginia

Dustin Eugene Price, Alexandria, B.A. in Criminology

Kyle Spencer, Alexandria, B.A. in Criminology

Sean P. Smith, Annandale, B.S. in Mathematics

Walter Patrick Smith, Annandale, B.S. in Accounting

Alexander James Berdahl, Ashburn, B.A. in Criminology

James Joseph Bradford, Ashburn, B.S. in Mathematics

Randal Douglas Modowski, Ashburn, B.S. in Computer Science/Applied

Danny Weston Parrotte, Ashburn, B.A. in Criminology/Pre-Law

Danielle Christine Deal, Broadlands, B.S.Ed. in Business Education

Nathaniel Burdette Andre-Erwin, Centreville, B.S. in Management/General

James Robert Carpenter, Centreville, B.A. in Criminology/Pre-Law

Jessica Karen Dunaye, Centreville, B.A. in Criminology/Pre-Law

Meagan R. Lilly, Centreville, B.S.Ed. in Elementary Education

Laurie Anne Robinson, Centreville, B.A. in Psychology

Chase Patrick Robson, Centreville, B.S. in International Business

Kimberly Lynne Esslinger, Chantilly, B.S. in Nursing

Victoria Lynn Shelton, Chesterfield, B.S.Ed. in Music Education

Laura Jean Ellyson, Culpeper, B.A. in Anthropology/Archaeology

Andrea Lee Rossman, Fairfax, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Timothy Michael Guy, Falls Church, B.A. in Art/Studio

Laura Katherine Hinely, Falls Church, B.A. in Art/Studio

Karina C. Robarge, Falls Church, B.A. in Art/Studio

Kelsey Brooke Dowling, Fredericksburg, B.A. in Theater

Dara Elizabeth Fennell, Fredericksburg, B.A. in Journalism

James Broderick, Gainesville, B.S. in Natural Science

Anne Marie Fults, King George, B.S.Ed. in Deaf Education

Joshua Adam Huger, King George, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jaclyn Kay Hynson, King George, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Kathryn Elizabeth Deason, Leesburg, B.S.Ed. in Music Education

Meghan Kathleen Decker, Leesburg, B.S.Ed. in Deaf Education

Erin Marie Maranda, Manassas, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelsy Lynn Zaremski, Manassas, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Rachelle M. Millard, Marshall, B.A. in Anthropology

Scott Gil Renkin, Midlothian, B.S. in Communications Media

Rachel Anne Enghauser, Oak Hill, B.A. in Sociology/Human Services

Elizabeth Ann Kelly, Oak Hill, Undeclared, Eberly College of Business and Information Technology

Alison Erin Murphy, Oak Hill, B.S. in Marketing

Rebecca Ruth Slaughter, Oak Hill, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Samantha M. Padgett, Oakton, B.S. in Communications Media

Zachary Scott Bolan, Purcellville, B.A. in Art/Studio

Jasmine Nicole Jonte, Richmond, B.S.Ed. in Music Education

Taylor Jeanne Mullholand, Richmond, B.A. in Criminology/Pre-Law

Ashley Elizabeth Schmidt, South Riding, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Elizabeth Joy Christensen, Springfield, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Elizabeth H. Midock, Stephens City, B.S. in Nutrition

Mary Elizabeth Feazel-Orr, Vienna, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Leila Marie Giles, Vienna, B.S. in Communications Media

Kasey Lynn Lewis, Vienna, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Justine Rippl, Virginia Beach, B.A. in Psychology

Kathryn Joan Gagnier, Winchester, B.A. in Art/Studio

Washington

Sara Senia Patton, Addy, B.A. in English/Writing Studies

West Virginia

Andrew A. Bisaha, Athens, B.A. in English/Writing Studies

Nicole Christine Johns, Charleston, B.S. in Marketing

Truman J. Gore, Clarksburg, B.A. in Honors Program in Psychology

Amanda Gail Bolyard, Kingwood, B.S. in Interior Design

Shannon Nicole Ackerman, Morgantown, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lauren Marie Bauer, Wheeling, B.S.Ed. in Deaf Education

Megan Elyse Ghaphery, Wheeling, B.A. in English/Writing Studies

Logan Bryan Wojcik, Wheeling, B.S. in Communications Media

Donald Lee Blankenship, Williamson, B.A. in Art/Studio

International

Angola

Antonio A. Mendes, Luanda, B.S. in Safety Sciences

APO—Europe

Katrina Marie Daiga, APO, B.A. in Journalism

Alexa N. Pappal, APO, B.S.Ed. in Early Childhood and Special Education

Botswana

Ntebele Tlamelo, Kayne, Unclassified

Mothei Stephen Mothei, Molepolole, Unclassified

Brazil

Thamita Pacheco Rodrigues, Sao Luis—Ma, B.A. in International Studies

Bulgaria

Natalie Ilcheva, Sofia, Unclassified

Canada

Zachary Franklin Kempa, Ontario, B.S. in Marketing

China

Xinran Zhou, Beijing, B.S. in Fashion Merchandising

Yuxin Han, Ben Xi, Unclassified

Zhini Xia, Changsha, B.S. in Finance

Tianchen Cao, Chengdu, Unclassified

Leqin Chen, Chengdu, B.S. in Marketing

Xiyu Chen, Chengdu, B.S. in Accounting

Rui Fan, Chengdu, B.S. in Marketing

Yaoxi Guo, Chengdu, B.S. in Accounting

Xiang Hang, Chengdu, Unclassified

Jie Lai, Chengdu, B.S. in Accounting

Zhuoling Li, Chengdu, B.S. in Finance

Haotian Qiu, Chengdu, B.S. in Marketing

Ke Shi, Chengdu, B.S. in Accounting

Liwen Tang, Chengdu, B.S. in Accounting

Qiuyue Wang, Chengdu, B.S. in Accounting

Hongyu Yan, Chengdu, Unclassified

Yi Yun Zhang, Chengdu, Unclassified

Fangyuan Zhu, Chengdu, B.S. in Accounting

Mengge Pu, Da Zhou, Unclassified

Shu Yang, Guang Zhou, Unclassified

Xuan Luo, Guangxi, Unclassified

Xiaofeng Lai, Longyan Fujian, B.S. in Computer Science/Applied

Wenyi Tang, Luzhou, B.S. in Accounting

Jinke Wu, Mianyang, Unclassified

Qian Cao, Nanjing, B.S. in Accounting

Xiaochen Wang, Shandong, Unclassified

Jingying Wu, Shanghai, Unclassified

Fanyi Qiu, Shenyang, B.S. in Finance

Yiyun Fang, Shenzhen, Unclassified

Huan Jiang, Sichuan, Unclassified

Yan Luo, Sichuan, Unclassified

Yuting Su, Sichuan, Unclassified

Yiying Wang, Sichuan, Unclassified

Shiya Zhang, Sichuan, Unclassified

Rui Zhou, Sichuan, Unclassified

Di Che, Suining, Unclassified

Jibang Chai, Xianyang, Unclassified

Ruoling Li, Yuxi, Unclassified

Costa Rica

Felipe Figueres, San Jose, B.A. in Economics

Dominican Republic

Willi Jose Estrella, Santiago, B.A. in Sociology

El Salvador

Jenniffer Renate Gonzalez Tejada, Santa Tecla, Unclassified

France

Lauriane Ackermann, Altkirch, Unclassified

Jean Baptiste Rozet, Malakoff, Unclassified

Jamaica

Tiffany A. Hall Campbell, Kingston, B.A. in Psychology

Shavonniece Yolanda Loubar, Kingston, B.S. in Communications Media

Japan

Chie Nishiki, Kyoto-Shi, Unclassified

Ayaka Sawabe, Osaka, B.A. in Religious Studies

Kenya

Shiela Ika’silon Otwane, Mombasa, B.S. in Nursing

Yiyi Fan, Nairobi, B.S. in Biology/Pre-Medical

Malaysia

Jie Yee Ng, Ipoh, B.S. in Communications Media

Su Xian Chow, Ipoh, Perak, B.S. in Management Information Systems

Yie Xiong Tee, Johor, B.S. in Finance

Li Shean Soon, Kuala Lumpur, B.S. in Marketing

Jia Yi Goh, Seremban, B.S. in Nutrition/Dietetics

Tian Shoon Lau, Seremban, B.S. in Nutrition/Dietetics

Shun Thai Ang, Subang Jaya, B.S. in Marketing

Wesley Loh, Subang Jaya, B.S. in Finance

Caren Yu Sze Ong, Subang Jaya, B.S. in International Business

Zu Yeen Tang, Subang Jaya, B.A. in Psychology

Mexico

Erika Schnaas, Mexico City, Undeclared, College of Fine Arts

Myanmar

Nan Sandar Kyaw, Mandalay, Unclassified

Netherlands

Myrthe van der Klei, Den Haag, Unclassified

Famke Alexandra Loos, Haarlem Pk, B.S. in International Business

Gerrit-Jan Justin Voortman, Overijssel, Unclassified

Stef Cornelis Franciscus Renkens, Wijchen, Unclassified

Nigeria

Zainab Mohammed Kabir, Gombe, B.S. in Biology/Cell and Molecular

Norway

Lene Egeli, Oslo, Unclassified

Caroline Yakubu, Storaas, Unclassified

Peru

Doris Patricia Quispe, Lima, B.S. in Management/General

Republic of Korea

Kyung-Ran Park, Busan, Unclassified

Min-Hee Kang, Changwon, B.S. in Chemistry

Hyunkyung Kim, Gumi, Unclassified

Seung Sup Ahn, Gyeonggi-Do, B.S. in Hospitality Management

Song Hwa Chae, Seoul, Unclassified

Tae-Yoon Kim, Seoul, B.S. in Hospitality Management

Sang Woo Kim, Sung Nam City, B.S. in Hospitality Management

Youjin Gu, Ulsan, Unclassified

Kyoung Sun You, Wonju, B.S. in Finance

Saudi Arabia

Sultan Mohammed S. Aljehani, Jeddah, B.S. in Natural Science/Pre-Engineering

Ibrahim Abdulazizi Aljaloud, Riyadh, B.S. in International Business

Serbia

Djordje Krstic, Begrade, Unclassified

Sweden

Elisabeth Anna Andersson, Helsingborg, Unclassified

Line Wiola Dorotea Gars, Malmo, Unclassified

Taiwan

Chin-Chun Chiang, Taichung, Unclassified

Ping-Hsuan Chih, Taipei, Unclassified

Fu-Hsuan Chiu, Taipei, Unclassified

Yao-Jung Ku, Taipei, Unclassified

Chen-Yu Lai, Taipei, Unclassified

Fu Mao Shen, Taipei, Unclassified

An-Ju Tsai, Taipei, Unclassified

Hsiao-Ling Chuang, Taipei County, B.S. in Fashion Merchandising

Yu-Tung Lee, Zhonghe, Unclassified

Wei-Ting Hsu, Zhonghe City, Unclassified

Thailand

Tabtip Louhabanjong, Krabi, B.A. in International Studies

United Kingdom

Emilia Osborne, Bedfordshire, B.S. in Mathematics

Louise Doughty, Bexleyheath, Unclassified

Rebecca McClean, Essex, Unclassified

Katie Sarah Eaton, Halesowen, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Sarah Victoria Phythian, Macclesfield, Unclassified

Leo Raile Acklin, Tr11 4qr, B.A. in Economics

Kari Kujanpaa, Vaasa, Unclassified

Uruguay

Claudia Varesi, Montevideo, Unclassified

Uzbekistan

Temur Zafar O'g'li Toirov, Tashkent, B.S. in Finance

Zimbabwe

Nobukhosi Nosipho Masilela, Bulawayo, B.S. in Computer Science/Applied

  • Registrar’s Office
  • Clark Hall
    1090 South Drive
    Indiana, PA 15705
  • Phone: 724-357-2217
  • Fax: 724-357-4858
  • Office Hours
  • Monday through Friday
  • 8:00 a.m.–4:30 p.m.
  • (Excluding Holidays)