Skip to Content - Skip to Navigation

May 2010 Graduate List

Following is a list of students who graduated from IUP in May 2010.

Pennsylvania graduates—organized alphabetically by county—are listed first, followed by U.S. residents from outside Pennsylvania, and then international students.

Information for this list was provided by the Office of the Registrar.

Adams County

Bendersville

Jessica Danielle Hurda, Liberty Lane, B.S. in Child and Family Studies

East Berlin

Bryanna Nicole Kutz, Old Log House Lane, B.S. in Accounting

Fairfield

Samantha Kay Wilson, Bourbon Trail, B.A. in Criminology

Gettysburg

Matthew Alan Snell, Hunters Trail, B.S. in Hospitality Management

Caleb John Swinn, East Lincoln Avenue, B.A. in History

Allegheny County

Allison Park

Jason E. Clabaugh, Presidential Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Corey William Cook, Clarkland Avenue, B.S. in Management

Daniel Joseph Craig, Linwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Domenic Andrew Falcettoni, Bonita Drive, B.S. in Finance

Ashley Sommer Florijan, Linwood Drive, B.S. in Accounting

Sean Patrick McQuaide, Hickory Street, B.S. in Marketing

Jessica Jane Rybak, Westwind Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Benjamin T. Shulman, Apple Ridge Drive, B.A. in Art

Jeffrey J. Wittmer, Shoreham Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Bethel Park

Catherine Lynn Pokrifka, Middlegate Drive, B.S. in Management

Emily Rebecca Sasso, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Maria Lynn Talarico, North Street, B.S. in Nursing

Amy Lynne Zimmer, Dana Drive, B.S. in Marketing

Brackenridge

Lauren Renee Koharchik, Nevada Street, B.S.Ed. in Music Education

Bridgeville

Sara Marie Scotty, Liberty Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Stephanie Elizabeth Shaul, Lakeview Drive, B.S. in Child and Family Studies

Carnegie

Jillian K. Butts, Reamer Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jocelyn K. Butts, Reamer Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Mary Jane Weaver, Winthrop Road, M.A. in Counselor Services

Carly Mae White, Howard Street, B.A. in Criminology

Cheswick

Marlee Shannon Callender, Trump Road, B.S. in Nursing

Timothy Lee Swackhammer, Lea Drive, B.A. in Criminology

Dravosburg

Jonathan Pearson Krohe, Scott Drive B, M.S. in Geography

Elizabeth

Michael A. Davic, Jenkins Drive, M.Ed. in Health and Physical Education

Brittany Lieselott Matscherz, Arrow Drive, B.S.Ed. in English Education

Etna

Jamie Krulick, Elizabeth Street, M.A. in Counselor Services

Gibsonia

Sarah Wells Benson, Grandeur Drive, M.S. in Speech and Language Pathology

Gregory Victor Boerio, Babcock Boulevard, Certification in School Psychology

Bradley Michael Fischer, Camberly Drive, B.A. in Economics

Daniel Brandon Flory, Oaknoll Road, B.S. in Nursing

Lauren Ashley Hudec, Elgro Road, B.S. in Child and Family Studies

Christina Lynn Jenkins, Camberly Drive, B.S. in Management

Dana Marie Kruper, Camberly Drive, B.S. in Athletic Training

Andrew Michael LaScola, Oaknoll Road, B.S. in Safety Sciences

Emily Renee Labriola, Prince Phillip Court, B.S. in Fashion Merchandising

William Neel Lauer, South Villa Drive, B.A. in Economics

Gregory Thomas Morrow, Woodhill Drive, B.S. in Human Resource Management

Glenshaw

Elysse Cara Dluhos, Spencer Grove Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Craig L. Fowler, Rolling Farms Road, B.S. in Safety Sciences

Ashley Marie Gray, Garden Place, B.A. in Journalism

Imperial

Adriane Linn McGraw, Bayberry Lane, B.S. in Management

Jefferson Hills

Steven Dale Graff, Waterman Road, B.F.A. in Art Studio

Leetsdale

Kelly Anne Carter, Broad Street, B.S. in Marketing

McKeesport

Kenneth Ogden Sarber, Golfview Drive, M.Ed. in Elementary Education

Samantha Jo Smith, Delaware Avenue, B.S. in Marketing

McKees Rocks

Zachary Papst, Wayne Avenue, B.S. in Accounting

McKnight

Katherine Marie Andrews, Lincoln Avenue, M.S. in Speech and Language Pathology

Monroeville

Alyssa N. Aiello, Butler Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Allison E. Bodnar, Asbury Court, M.Ed. in Counselor Education

Megan Virginia Edwards, Hillside Avenue Extension, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Hanna L. Gratzmiller, Poplar Street, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Elizabeth Gregory, Eagles Nest Lane, B.S. in Accounting

Javier Rolando Janik, College Park Drive, B.S. in Accounting

Robert A. Krenitsky Jr., Cottage Lane, B.S. in Marketing

Tamara M. Oliver, Tartan Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexandra Mary Rhoten, Woodland Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Abigail Elizabeth Wilson, Hamlet Court, M.Ed. in Elementary Education

Moon Township

Benjamin Douglas Canan, Meade Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Alyssa Nicole Godfrey, Bertley Ridge Drive, B.A. in Political Science

Munhall

Jodie K. Keenan, Alberta Street, B.S. in Child and Family Studies

Alissa Marie Mercuri, Ravine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Natrona Heights

Alicia Marie Campbell, Carlisle Street, B.S. in Child and Family Studies

Kayla Grimes, Pennsylvania Avenue, B.S. in Marketing

Dana Marie Mazur, California Avenue, B.A. in Art, B.S.Ed. in Art Education

Nicholas J. Svitek, Painter Avenue, A.S. in Electro-Optics

Jessica Elizabeth Tench, Summit Street, B.S. in Nursing

North Braddock

Tamara DeAnne Burns, Margaret Way, B.S. in Natural Science

North Versailles

Julie Jean Krsul, Dix Drive, M.A. in Counselor Services

Jessica Lynn Legg, Maryellen Drive, M.A. in English

Oakmont

Angela Nicole Orbin, Virginia Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Michael J. Pappa, Eleventh Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Amy Rebecca Ross, Tenth Street, B.S. in Management

Penn Hills

Arnett L. Tindal, Twin Oak Drive, M.Ed. in Counselor Education

Pitcairn

Heather Lyn Mioduski, Highland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Pittsburgh

Alex Murray Abbott, Clairmont Drive, B.A. in Economics

Ashley Rae Alward, West Manilla Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Samuel Joshua Angelo, Farragut Street, M.Ed. in Health and Physical Education

Avdi S. Avdija, Duff Road, Ph.D. in Criminology

Mouhammad F. Badawi, Centre Avenue, MBA

John Vincent Balint III, Pinewood Drive, B.A. in Economics

Jamie Beth Banyai, Baywood Avenue, B.S. in Respiratory Care

Mathias Jean Barlat, Melbourne Street, MBA

Evan Richard Bianchi, Willett Road, MBA

Danielle Agape Biconik, Cannon Street, M.A. in Sociology

Michelle L. Bleil, Lincoln Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Cory R. Boccio, Allenby Avenue, M.A. in Criminology

Melissa L. Brown, North Euclid Avenue, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Stacey Marie Burg, Ingram Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Crystal Burrows, Stanford Avenue, B.S. in Environmental Health Science

Charlene M. Byrd, South Harrison Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Elke Caldart, Greystone Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Neil Thomas Caponi, Greenridge Drive, B.S. in Accounting

Erin Marie Carpenter, Tassel Lane, Certificate in School Psychology

Kirk Len Casey-Holloway, Greensburg Pike, B.A. in Criminology

Natalie Elizabeth Cawley, Iroquois Avenue, B.S. in Marketing

Rebecca Marie Chamberlin, Kingston Avenue, M.S. in Food and Nutrition

Allison Marie Charney, A Logans Ferry Road, M.A. in History

Darla Jean Coleman, Cypress Hill Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Ryan Thomas Conn, Gettysburg Street, Certificate in School Psychology

William Samuel Cordisco III, Wilmar Drive, B.A. in Art

Taylor Wyand Couch, Woodland Road, B.S. in General Studies

Ryan James Coyle, Evergreen Drive, B.S.Ed. in Business Education

Dana Nicole DelMonaco, Walton Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Jeremy Louis DeLuca, Cochran Road, B.S.Ed. in Music Education

Marie Elizabeth DiNardo, Mitchell Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Brittany Marie Fuller, Ottillia Street, B.A. in Criminology

Donta Anthony Green, Renfrew Street, B.A. in Criminology

Clara L. Johnson, Ormsby Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Konzier, Dorf Drive, B.S. in Child and Family Studies

Tawanda Lynn McGhee, North Fairmount Street, B.A. in Sociology

Kelvin E. Drewery, Windgap Avenue, MBA

Jacob David Dulick, Bradford Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Melissa Ann Fehl, Cooper Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Jon Fera, Comanche Road, B.S. in Finance

Melissa Christine Fisher, West Manilla Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dalyn C.E Francis, Allegheny Center, B.S. in Fashion Merchandising, B.S. in Marketing

Zachary Michael Frazier, Allison Avenue, B.A. in Criminology

Laura L. Freismuth, Lee Avenue, B.S. in Human Resource Management

John H.L. Fuller, Hudderford Road, B.S. in Communications Media

Angel Marie Gallagher, Tropical Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jazmine Yvonne Maria Garrett, Hazlett Street, B.S. in Nursing

Julia Renee Gigliotti, Center Hill Road, M.A. in Counselor Services

Amanda Rae Goldberg, Logans Ferry Road J, Ph.D. in English

Emily Elizabeth Greer, Sunderland Drive, B.S. in Nursing

Lisa Haddad, Broadlawn Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Tracey Ann Hazlett, Orchard Square, M.A. in Counselor Services

Sheena Lynn Hudson, Cypress Hill Drive, B.S. in Marketing

Bernadette M. Grace, Teton Drive, M.Ed. in Elementary Education

Heidi B. Ignasky, Towervue Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer L. Karolewski, Kewanna Avenue, B.S. in Human Resource Management

Thomas Michael Kocon, Jr., Everglade Drive, B.S. in Management

Scott Anthony Kotanchik, Farndale Road, M.A. in Criminology

Nicole Rae Kuchta, Middle Street, B.S. in Fashion Merchandising

Allen Lane, Swissvale Avenue Extension, B.S. in Physical Education and Sport

Samantha Loadman, Clermont Avenue, B.A. in Criminology

Casey Lynn Lomb, North Florence Road, B.A. in English

Jason Thomas Lombardi, Summer Haven Court, B.A. in Criminology

Angela Carol Loughner, Phyllis Drive, B.S. in Management

Kimberly Laine Macek, Quaker Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Mark David Maguire, Bellmonte Road, B.S. in Management

Stephen Dina Mahler, Pennsylvania Boulevard, M.Ed. in Elementary Education

Robyn Michelle Marshall, Rockledge Street, B.A. in Music

Nicole Marie Masucci, Hillsdale Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Paris Rose Maxshure, Keeport Drive, B.S. in Management

Santana T. McCrary, Coleridge Place, B.S. in Management

Brian James McElwain, Fifth Avenue, B.A. in Anthropology

Lindsay Ann McKibben, Highland Villa Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Kelly Ann McMurtry, St. Andrews Court, B.A. in English

Christina A. Middleton, Elrose Drive, B.S. in Nutrition

Mikaela Marie Milkovich, Highland Villa Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Melissa Amber Mills, Frankwood Road, B.S. in Child and Family Studies

Jennifer Lynn Mitro, Venango Avenue, B.S. in Management

Marissa Mizla, Frank Street, B.A. in Criminology

Melissa Marie Mourtacos, Glendale Avenue, B.S. in Management

Jay R. Murgi, Fifth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

John J. Murphy, Pine Valley Drive, B.S. in Accounting

Eugenia Elizabeth Muth, Johnston Street, B.S. in Respiratory Care

Nina Angelica Nardozi, Eastmont Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Eric R. Nystrom, Painters Drive, B.A. in Geography

Jeffrey M. Paich, Hart Drive, B.S. in Management

Samantha Layne Parrish, Bingham Drive, B.A. in Spanish

Vanessa M. Pezzulo, Chislett Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Stephanie Rose Phelos, Pearce Road, B.S.Ed. in Art Education

Adam C. Plakidas, Anderson Road, B.A. in Criminology

Channing Lorelle Porter, National Drive, B.S. in Child and Family Studies

Kavon Rahimzadeh, Brownsville Road, B.S. in Safety Sciences

Steven James Rawlings, Barclay Avenue, B.S. in Interior Design

Amanda C. Reber, Fidelity Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Nicole Lynn Rieger, Worcester Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Joseph Thomas Riley, Valley Park Drive, B.A. in Criminology

Noelle Christine Reinheimer, Scholar Drive, B.S. in Interior Design

Cathaleen Lynn Robinson, Oak Road, B.A. in Psychology

Elizabeth Nagla Rodgers, King James Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Jennifer Lauren Rosato, Hiland Valley Drive, M.Ed. in Counselor Education

Justin Michael Ross, Kinvara Drive, B.S. in Accounting, B.S. in International Business

Kevin C. Roundtree, Edward Drive, B.A. in Criminology

Mark Rowe, Parkline Drive, B.S. in Marketing

Asha M. Sandidge, Frankstown Avenue, B.S. in Marketing

Jessica Kaitlyn Schnebel, Gail Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Michael J. Schmitt, Louann Street, A.S. in Electro-Optics

Daniel Michael Senkow, Louann Street, B.A. in Criminology

Jason J. Shamrock, Loretta Drive, B.S. in Natural Science

Matthew John Snyder, Worcester Drive, B.A. in Criminology

Raymond Richard Stark, Siesta Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Brenda L. Tain, Glendale Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Soyuj Baliram Tayade, Carey Way, MBA

Rachel Melvina Ann Thrower, Perrysville Avenue, B.A. in Sociology

Peter J. Tresky, North Howard Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Robin Lee Trinkala, Evergreen Road, B.S. in Interior Design

Tyler Paul Undereiner, Berwin Avenue, B.S. in Marketing

Brittany Jean Weid, Fisher Street, Certificate in School Psychology

Shannon Elizabeth Wertelet, Cready Hill Road, B.S. in Child and Family Studies

Victoria Crystal Woodhead, Dalewood Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lauren Elizabeth Wozniak, Dombey Drive, B.S. in Marketing

Pleasant Hills

Victoria M. Black, Grace Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Rankin

Jennifer Danel Payne, Third Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

South Park

Brittany Lee Breitweiser, Crestview Drive, M.S. in Speech and Language Pathology

Kaitlyn Grace Mikush, Crestview Drive, B.A. in Psychology

Kelli Marie Murawski, Strawbridge Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Abby M. Rogan, Ridge Road, B.S. in Computer Science

Amanda Marie Zankel, Berryman Avenue, B.A. in Criminology

Springdale

Andrew S. Muka, Elwyn Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Tarentum

Curtis Derek Pavlik, Martin Road, A.A.S. in Electro-Optics

Turtle Creek

Christina Nicole Samuels, Maple Avenue, B.A. in Anthropology

Verona

Daniele Michele Chahoy, Greenridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Weatherly Noel Krieger, Hamill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Lynne Loheyde, Shannon Road, M.A. in Criminology

James Thaddeus Szejk, Hamil Road, B.S.Ed. in Elementary Education

West Mifflin

Seth Jacob Budai, Addison Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Lyndsay Michelle Krall, Bost Drive, B.S. in Child and Family Studies

Lauren S. Krivijanski, Irwin Run Road, B.A. in Psychology

Wexford

Nicole Marie Rosenfelder, Tomahawk Trail, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Whitaker

Lauren Michelle Salopek, Cypress Street, B.A. in Theater

White Oak

Megan Nicole Pratt, Summit Street, B.A. in Criminology

Armstrong County

Adrian

Kenneth Paul Nutter, Waterway Drive, B.A. in Anthropology

Apollo

Cortney Beth Branthoover, North Fifth Street, B.A. in Sociology

Zachary Dillon LaCrone, Garvers Ferry Road, B.A. in Criminology

Alesandro M. Manifest, State Route 819, M.Ed. in Business/Workforce Development

Rachel Joy Wadsworth, B Railroad Avenue, B.S. in Nursing

Sarah Elizabeth Walker, Crestwood Drive, B.A. in Psychology

Dayton

Lora Jean Saxfield, North Loop Road, M.S. in Speech and Language Pathology

Jason Stephen Schrecongost, Spruce Hollow Road, B.S. in Management Information Systems

Ford City

Katelyn Elizabeth Good, Guthrie Road, B.S. in Hospitality Management

Leif David Kerr, Fort Run Road, B.S. in Safety Sciences

Michele S. Rearick, Garretts Run Road, B.S. in Nutrition

Kittanning

William Darrel Bellas, Jr., Cowanshannock Road, M.S. in Speech and Language Pathology

Kristi Lynn Bowser, Pine Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Bethany Carling Buzard, Allegheny Avenue, B.S. in Accounting

Richard A. Cogley, A Arthur Street, B.S. in Management

Steven J. Engler, Carpenter Road, M.S. in Safety Sciences

Mallorie D. Franceschi, Westmont Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Jenna Renee' Frederick, Hills Church Road, B.A. in Criminology

Joshua Paul Garcia, Allegheny Manor, B.S. in Applied Physics

Rebekah E. Grafton, Dill Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Laura Dee Kline, Cleveland Street, B.S. in Accounting

Janessa Lynn Muir, Elsie Lane, B.S. in Nursing

Emily Marie Rizzo, Chestnut Street, B.S.Ed. in Business Education

John Donald Rupert, Rural Route 6, B.S.Ed. in Elementary Education

Kirk Alan Schaeffer, Elk Drive, B.A. in Criminology

Robert N. Slagle, Glade Park East, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Donna Marie Wagner, Union Avenue, B.A. in Psychology

Krista Angeline Walker, State Route 2007, B.S. in Marketing

Leechburg

Neil Robert Gruber, White Cloud Road, B.A. in Geography

Dylan L. Hall, Hall Drive, B.S. in Respiratory Care

Michael R. Wasilchak, Pleasant Hill Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

North Apollo

Nathaniel James Medice, Moore Avenue, B.A. in Criminology

Rural Valley

Tyler Revear Hockenberry, Colonial Road, B.A. in Criminology

Spring Church

Tyler D. Ross, Oak Street, B.S. in Marketing

Templeton

Bradley Simon Rearigh, B.A. in Criminology

Kayley Renea Shankel, Rural Route 1 A, B.S. in Nursing

Worthington

Sarah Elizabeth Slagle, Lairds Crossing Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Kent Travis Strawcutter, B.S. in Management Information Systems

Julie Marie Turney, Fails Lane, B.A. in Criminology

Beaver County

Aliquippa

Sean Joseph Kusnir, Riverview Court, B.A. in Criminology

Brenda Michelle May, Gringo Road, Certificate in School Psychology

Natalie Spratley, Beaver Avenue, M.A. in Criminology

Ambridge

Rachelle L. Shea, Tenth Street, M.A. in Counselor Services

Baden

Leona Kamovitch Brusca, Markman Park Road, M.Ed. in Counselor Education

Kacey Lynn Kramer, State Street, M.Ed. in Counselor Education

Beaver

Nathan Edward Alston, Brian Drive, B.S. in Accounting

Patrick Joseph McDanel, Fernwood Drive, M.S. in Sport Science

Heather J. Uphold, Aspen Drive, M.A. in Counselor Services

Beaver Falls

Chelsea Lynne Coates, Shenango Road, B.S. in Fashion Merchandising

Darlington

Andrew Robert Baldwin, Woods Run, B.S. in Fashion Merchandising

Jaclyn Diana Priddy, Blackhawk Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Fombell

Andrew James Dindinger, Bridge Drive, B.A. in Criminology

Freedom

Sarah Jean Romasco, Second Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Georgetown

Amy Ruth Clyde, Little Blue Road, B.A. in Theater

Monaca

Matthew A. Luketic, Mowry Road, B.S.Ed. in Elementary Education

New Brighton

Christopher T. Jaros, Fourth Street, B.S. in Regional Planning

Rochester

Mychael Anthony Wells, East Washington Street, B.A. in Criminology

Bedford County

Clearville

Cody Dean Thompson, Chaneysville Road, M.S. in Mathematics

Everett

Kelsie Mae Plummer, Raystown Road, B.S. in Child and Family Studies

Hopewell

Erin Dawn Detwiler, Corners Hill Drive, B.S. in Interior Design

Manns Choice

Christine Renee Leydig, Allegheny Road, B.S. in Nursing

New Paris

Andria Lee Shaffer, Dunn Road, M.A. in Industrial and Labor Relations

Shane Addison Slagle, Ridge Market Road, B.A. in Asian Studies

Shane Addison Slagle, Ridge Market Road, B.S. in International Business

Berks County

Birdsboro

Tiffany Allison Messner, East First Street, B.S. in Athletic Training

Blandon

Ashley Janell McKinney, Guldin Road, B.S. in Fashion Merchandising

Boyertown

Sylvia Lynn Guerrieri, Oysterdale Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Fleetwood

Derek Tyler Alle, Springfield Drive, B.S. in Management

Katie Jean Betz, Friendship Drive, B.S. in Interior Design

Lyons

Belinda K. Arndt, B.A. in International Studies

Mohnton

Erin K. Haugh, New Holland Road Unit, Certificate in School Psychology

Reading

Brittany Lynn Owens, Riverview Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Shillington

Derek Lee Ertel, Rim View Lane, B.S. in General Studies

Sinking Spring

Christopher James Thompson, Keats Drive, B.S.Ed. in Music Education

Wernersville

Nicole Michelle McCoy, Sabrina Street, B.S. in Nursing

Michael Henry Noss, Preston Road, M.Ed. in Business/Workforce Development

Wyomissing

Joseph Z. Wiley, Wyomissing Court, B.S. in Biochemistry

Blair County

Altoona

Shannon Jeanette Battison, Broad Avenue, B.S. in Finance

Danielle Rae Diantoniis, Fordham Circle, B.S. in Accounting

Luke Daniel Dillen, Rural Route 1, B.S. in Safety Sciences

Camden Alen Foreman, Beverly Drive, B.S. in Accounting

Olga Marina Herren, Clairmont Drive, B.A. in Psychology

Anthony Chrisopher Quintili, Laurel Drive, B.S. in Hospitality Management

Jill Marie Sheehe, Greenway Drive, B.S.Ed. in Art Education

Jacob Michael Stoehr, Nineteenth Street, B.S. in Safety Sciences

Zachary S. Tekely, Hudson Avenue, B.S. in Accounting

Duncansville

Amanda Christine Beck, Lecrone's Lane, B.S. in Interior Design

Bryan William James, Red Fox Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education

Susan Lynne Smith, Peachview Lane, Certificate in School Psychology

Hollidaysburg

Danielle Louise Bice, West Loop Road, B.S. in Hospitality Management

Deirdre Catherine Fago, Ibis Drive, B.A. in Psychology

Lauren Nicole Hickox, Clearview Drive, B.A. in Art

Martinsburg

Timothy Lee Belardi, Blattenberger Street, B.S. in Physical Education and Sport

David T. Lightner II, Maple Street, M.Ed. in Health and Physical Education

Roaring Spring

Andrew C. Shoop, Poplar Street, B.A. in Economics

Tyrone

Linda D. Dobbie, Oswald Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Teresa Elizabeth Fernandes, Columbia Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Elizabeth Ann Kreckel, Madison Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Serafina M. Musser, Washington Avenue, B.A. in Criminology

Ashley Elizabeth Noll, Knarr Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Danielle N. Patton, Rural Route 2, M.Ed. in Counselor Education

Morris W. Reese Jr., South Eagle Valley Road, B.S. in Hospitality Management

Mary Elizabeth Simmons, Rural Route 2, B.S. in Nursing

Kelsye Mae Ann Stott, Village Lane, B.S. in Respiratory Care

Williamsburg

Kristan Jonelle Lang, West Third Street, B.S. in Interior Design

Bradford County

Rome

Faith Marie Bellinger, Rural Route 1 A, M.S. in Food and Nutrition

Jennifer L. Droske, Rural Route B, B.A. in Journalism

Bucks County

Bensalem

Erica Lauren Franklin, Amwell Street, B.S. in Nutrition

Doylestown

Alexandria K. Misnik, Jester Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Ross Gabriel Owens, Sherwood Lane, Certificate in School Psychology

Heather Ann Post, West Brandon Way, B.S. in Fashion Merchandising

Dublin

Lauren Christine Knecht, Smith School Road, B.S. in Nursing

Holland

Michelle Jean Sommer, Dutch Drive, B.S. in Interior Design

Newtown

Elizabeth Patricia Celeste, North Lincoln Avenue, B.A. in Psychology

Obinna Collins Ezeife, Jane Chapman Drive, B.S. in Finance

Timothy P. Sugrue, Andover Place, B.S.Ed. in Music Education

Quakertown

Zara Marie Mammele, Penrose Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Ronald H. Radzai, Jr., Starr Road, B.A. in Philosophy

Trevose

Briana Lynn Lostal, East Pine Street, B.S. in Nursing

Warminster

Ashley Carla Goldberg, Nemoral Street, B.S. in Hospitality Management

Warrington

Vincent Michael Luppino, Buggy Whip Drive, B.A. in Art

Yardley

Michael James Ponza, Halls Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Butler County

Butler

Jorden David Beatty, Hoon Road, B.A. in Journalism

Stephanie Ashton Boehmig, South Main Street, B.S. in Marketing

Matthew C. Celestin, Morton Avenue, B.A. in Criminology

Kali Ann Collins, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicolas Andrew Steinhiser, Andrews Trace, B.A. in Criminology

Loren Rae Stephenson, Freeport Road, B.A. in English

Jarod William Sterrett, East Walnut Street, B.S. in Chemistry

Chicora

Seth Louis Curran, Mary George Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Joshua Eugene Steiner, Chicora Road, B.A. in Geography

Cranberry Township

Evan Rust Braithwaite, Stockton Ridge, B.S.Ed. in Social Studies Education

Sarah Catherine Dayton, Timberwood Drive, B.S. in Nutrition

Ashley Marie Golen, Ridge Court, B.A. in Art

Amanda Rose Gorniak, Challedon Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Mara C. Miglioretti, Leatherbark Road, B.S. in Nutrition

Jon Michael Ross, Pinehurst Drive, B.S. in Natural Science

Carole M. Walker, Valerie Drive, B.A. in Philosophy

Sara Jo Wayman, Chadborne Court, B.S. in Fashion Merchandising

Harmony

Benjamin J. Jarrett, Merriman Drive, M.S. in Mathematics

Portersville

Lauren Kaye Tibbens, West Park Road, B.S. in Environmental Health Science

Prospect

Jason C. Lee, Guillard Road, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Renfrew

Vincent Anthony DeAngelo, Kensington Court, B.A. in Journalism

Sarver

Adam Richard Cieslinski, Ralston Road, A.A.S. in Electro-Optics

Timothy Daniel Mackowski, Cole Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshua D. Mosse, Woodbury Drive, B.A. in Journalism

Edward Arron Schindler, Linwood Drive, A.S. in Electro-Optics

Saxonburg

Adam J. Sikorski, Ekas Lane, B.S. in Accounting

Gwendolyn C. Sirochman, High Street, B.S. in Respiratory Care

Slippery Rock

John A. Buttermore, South Creek Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

West Sunbury

Neil Donald Hartshorne, Helga Drive, B.S. in Accounting, B.S. in Finance

Zelienople

Brett Allen Sylvester, Madison Drive, B.S. in Management

Cambria County

Ashville

Dane Adam Watt, Lynch Road, M.A. in Criminology

Colver

Erica L. Hoover, Third Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Carrolltown

Esther Miller, Link Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Jenna Lyn Platt, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Colver

Alyssa Irene Burkey, Ninth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Dunlo

Lorin Lynn Gdula, Pipeline Road, B.S. in Marketing

Ebensburg

Daniel J. Berzonsky, Winterset Road, B.S. in Accounting

Christie Forcellini, South Caroline Street, M.A. in Adult and Community Education

Eric S. Goodrich, Snake Road, B.S. in Biology

Michael Thomas Morris, Priesser Road, B.S. in Safety Sciences

Nathan J. Pearson, North Center Street, B.S. in Management

Anne Alyssa Popovich, Crestwood Drive, M.S. in Speech and Language Pathology

Jessica Ann Svidergol, Ben Franklin Highway, M.S. in Nursing

Gallitzin

Joshua Domenick Cicero, Summit Street, B.S. in Management

Renee Marie Ratchford, Ratch Road, B.A. in Criminology

Hastings

Bryson Clark Anderson, Miller Street, B.S. in Nursing

Adam Michael Holtz, Farm Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Amy Lee McCombie, Spangler Street, B.S. in Child and Family Studies

Jessica Lynn McMullen, B.S. in Nutrition

Johnstown

Hope Elizabeth Abarno, Cypress Avenue, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lindsey Mara Antolik, Champagne Drive, B.S. in Marketing

Marcella Marie Arcurio, Berkey Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Michele Lynn Arnone, Russell Avenue, B.S. in Marketing

Susan Michele Aurandt, Harmony Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kayla May Blough, Soap Hollow Road, B.A. in Art

Benjamin Allen Custer, Logan Street, B.A. in Computer Science

Jodi Lynn DelSignore, Emmett Drive, M.A. in English

Hayley L. Faight, Eugene Street, B.A. in Theater

Michelle Elizabeth Ferrin, Shawnee Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Thomas J. Flynn III, Upper Newtown Road, B.S. in Management

Corey Brandon Fox, Balsam Street, B.A. in Criminology

Joshua Alan Gardner, Swank Street, M.A. in English

Leah Elizabeth Gontkovic, Kring Street, B.S. in Marketing

Kristyn Ann Haley, Olim Street, B.S. in Interior Design

Brennen J. Hartland, Rosewood Street, B.S. in Marketing

Heather Norma Heck, Park Avenue, B.S. in Accounting

Therese Marie Justus, Grass Avenue, M.S. in Nursing

Matthew A. Kauffman, Saylor School Road, B.A. in Criminology

Darla Rae Kiefer, Marietta Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Christopher Patrick Koop, Vickroy Avenue, B.A. in Political Science

Michael G. Kozak, Glenn Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kristen Lynn Kristobak, Bedford Street, M.Ed. in Counselor Education

Jenna Lynn Lloyd, Highland Avenue, B.S. in Interior Design

Carl E. Lovrich, Saintz Street, B.S.Ed. in Biology Education

Katelin Marie Macey, Rachel Street, B.S. in Nutrition

Kelly Lauren Malec, Meadow Drive, B.S. in Respiratory Care

Joshua Hughes Miller, Menoher Boulevard, B.A. in Criminology

Timothy James Miller, Hammer Avenue, M.Ed. in Business/Workforce Development

Jennifer Lynn Moore, Boltz Street, B.A. in Criminology

Joseph Robert Morgan, Cypress Avenue, M.A. in English

Amy Noon, Eisenhower Boulevard, M.Ed. in Business/Workforce Development

Amanda Dawn Partsch, Helsel Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Melana Pavich, Grape Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Richard Matthew Pietron, Curtis Drive, M.S. in Safety Sciences

John W. Porter II, Yoder Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Philip Lee Reitnauer, Olim Street, B.S. in Accounting

Daniel F. Ross, Christy Drive, M.S. in Mathematics

Cyril P. Rumsey, Regal Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Laurena Rae Saade, Bronx Street, B.S. in Nutrition

Brittney Ann Schneck, Fulmer Road, B.A. in Art

Katherine Suzann Shaffer, Jeffrey Drive, M.Ed. in Elementary Education

Terrill Marquise Simms, Sheridan Street, B.A. in Criminology

Shawn Michael Vigne, Ferry Street, B.A. in Criminology

Loretto

Amanda B. Morningstar, Admiral Peary Highway, M.S. in Speech and Language Pathology

Susan Brianne Rambeau, Ice Plant Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Mineral Point

Kelsey Lynn Dickert, Lyle Street, B.A. in Art

Nanty Glo

Autumn Leigh Forcellini, Loraine Road, B.S. in Physical Education and Sport

Julie A. Ostinowsky, Roberts Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Rachel A. Teeter, Fords Corner Road, B.A. in Psychology

Nicktown

Angela M. DeSalvo, Springer Road, B.S. in Accounting

Laura M. Fisanick, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Daniel James Smith, Log Road, B.A. in Criminology

Northern Cambria

Caitlin Elizabeth Hamryszak, Bigler Avenue, B.S. in Communications Media

Dustin Allen Marshall, Kennedy Avenue, B.S.Ed. in Biology Education

Shea Lyn Parfitt, Angel Lane, B.S. in Accounting

Sheila Marie Paronish, Oil Tank Hill Road, B.A. in Psychology

Justin Paul Rizzo, Beech Street, B.S. in International Business

Jonathan Edward Sedlock, Crawford Avenue, M.A. in Industrial and Labor Relations

Jessica L. Valeria, Eleventh Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Paula Jane Wagner, Campbell Avenue, B.A. in Criminology

Ann Marie Zatorsky, Ivy Street, B.S. in Nursing

Patton

Robert William Culbertson, Eckenrode Mill Road, B.A. in Theater

Heather L. Ivory, Nagle Road, M.Ed. in Elementary Education

Benjamin Lawrence Legros, Saint Lawrence Road, B.S. in Physical Education and Sport

Gerald Allen Sikie, Third Avenue, B.S. in Accounting

Portage

Kerri Beck Golden, Cemetery Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Dino Christopher Scarton, Fremont Avenue, B.S.Ed. in Physics Education

Joshua Gary Smith, Grant Street, B.S. in Hospitality Management

Dawn Marie Usry, Tammy Lane, B.S.Ed. in Music Education

Revloc

Latrace Lee Dixon, Highland Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Salix

Adam Michael Trout, Beautyline Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Sidman

Sara Anne Duncan, Cameron Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

South Fork

Jami Ann Oaks, Maple Street, M.A. in Sociology

Vintondale

Jessica Marie Plowman, Plowman Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Megan Uncapher Stiffler, Main Street, M.S. in Food and Nutrition

Cameron County

Emporium

Whitney E. Jones, Sizerville Road, B.S. in Physical Education and Sport

Nicole Renee Kalgren, South Broad Street, B.S. in Nursing

Kyle Anthony Schager, West Fifth Street, B.A. in Criminology

Centre County

Bellefonte

Erica Renae Haslet, Lincoln Lane, B.A. in Criminology

Centre Hall

Abram James Knarr, Colyer Avenue, B.A. in Psychology

Philipsburg

Zane Alden Yastro, Cold Stream Road, B.A. in Economics

Port Matilda

William Joseph Carlson II, South Eagle Valley Road, M.A. in Criminology

John R. Carter, Bell Hollow Road, M.Ed. in Counselor Education

State College

Jennifer Fox, Martin Street, B.S. in Interior Design

Chester County

Avondale

Antonio Cesar Ayllon, Sherry Lane, B.A. in Economics/Mathematics

Devon

Majed Sulaiman Alamri, Avon Road, M.S. in Nursing

Downingtown

Amanda Nicole Eglin, Highland Avenue, B.S. in Interior Design

Kelly Lynn Johnson, Plaza Drive, B.A. in English

Diana Christine Karcewski, Carriage Drive, B.S. in Interior Design

Kimberly Anne Kowalski, Carriage Drive, B.S.Ed. in Spanish Education K-12

Elverson

Michael P. Field, Jr., North Manor Road, B.S. in Marketing

Exton

Megan Elizabeth Keller, Dawns Edge Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Kennett Square

Christopher S. Taylor, Twin Creek Lane, B.S. in Management

Landenberg

Stephanie A. Caligiuri, Sarah Drive, B.S. in Natural Science

Trevor Kendal Douthat, Wigfall Court, B.S. in Interior Design

Brian Louis Schmidt, Cavender Lane, B.S. in Safety Sciences

David Paul Schmidt, Cavender Lane, B.A. in Criminology

Malvern

Matthew Stephen Kirk, Sandy Lane, B.S. in Management

New London

Bryan Robert Kassner, Shady Lane, B.S. in Hospitality Management

Parkesburg

Lauren Elizabeth Rendall, West Second Avenue, B.A. in Criminology

West Chester

Gregory Thomas Castro, Clearbrook Road, B.S. in Athletic Training

West Grove

Rae Burger, Harvest Lane, B.A. in Journalism

Bryan Flores Reyes, North Guernsey Road, B.A. in Criminology

Sheila Teresa MacLean, Welcome Avenue, B.S.Ed. in Deaf Education

Clarion County

Clarion

Becky Dawn Gourley, D Leatherwood Drive, B.S.Ed. in Vocational-Technical Education

Mary Lynn Arrington Wolf, Westwood Drive, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Knox

Lindsay L. Kahle, Kaber Road, B.A. in Psychology

New Bethlehem

Leah Jo Marmo, Curllsville Road, B.A. in Psychology

Rimersburg

Ryan Paul Lucas, Acme Street, B.S. in Management

Clearfield County

Clearfield

Zachary Andrew Rhone, Village Road, M.A. in English

Curwensville

Alysia Kay Johnston, Tubbs Road, B.S. in Natural Science

DuBois

Elizabeth Gordon, McLane Avenue, B.S. in Child and Family Studies

Bobbi Ann Shaffer, South State Street, M.F.A. in Art

Jacob Michael Wareham, East Park Avenue, B.A. in Art

Glen Hope

Paul M. Hawkins, Cooper Avenue, M.A. in Criminology

Luthersburg

William Bradley Hoover, Jr., Shamokin Trail, B.S. in Natural Science

Mahaffey

Alan Michael Harkleroad, Harkleroad Road, B.S. in Business Technology Support

Elizabeth Ann Rebar, Church Street, B.A. in History

Rebekah Elizabeth Voris, Art Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Morrisdale

Jessica R. Sabol, Allport Cutoff, B.A. in Theater, B.A. in English

Rockton

Bryan Steven Syktich, Lee Road, B.S. in Nursing

Woodland

Jacob Thomas Graham, Als Road, B.S. in Safety Sciences

Clinton County

Lock Haven

Lauren E. Hosterman, East Cardinal Drive, B.S. in Hospitality Management

McElhattan

Stephen E. Lee, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

North Bend

Jennifer Lynn Mills, Memes Road, B.S. in Marketing

Renovo

Jared William Newlen, Market Street, B.S.Ed. in Music Education

Columbia County

Berwick

Laura Jean Folta, Rucklehill Road, B.S. in Nutrition

Julie Yvonne Sarver, East Tenth Street, B.S.Ed. in Music Education

Orangeville

Jason Philip Kistler, Stoney Brook Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Richard Lee, Kline Road, B.A. in Music

Crawford County

Cochranton

Kayli Elizabeth Foulk, South Franklin Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Conneaut Lake

Derek Douglas Tabar, Greiser Road, B.S. in Accounting

Linesville

Benton Mark Wheeler, Maple Road, B.S. in Finance, B.A. in History

Marcus Ryan Yocum, West Erie Street, B.A. in Criminology

Meadville

Scott Austin Williams, Pine Street, B.S. in Management

Cynthia Louise Wright, Bradshaw Road, D.Ed. in School Psychology

Townville

Abby Jane Mailliard, Dewey Road, B.A. in Sociology

Cumberland County

Camp Hill

Kristin Marie Beaver, Carriage House Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Elaine Alexandra Evans, Oak Avenue, B.S. in Management

Jessica Shuman, Creek Road, B.S. in Nursing

Carlisle

Jesse Carl Newcomer V, Circle Road, B.A. in Political Science

Eric Robert Sellman, Barley Field Circle, B.A. in Criminology

Brian Gregory Stine, Wild Rose Circle, B.S. in Accounting

Alicia Joelle Williams, Trindle Road, B.A. in Psychology

Enola

Onalee N. Neff, Blue Spruce Drive, B.S. in Nutrition

Lemoyne

Samantha Ann Bateman, Walton Street, B.A. in Sociology

Mechanicsburg

Aubrey Renee Foer, South Meadow Drive, B.A. in Psychology

Tara Jordan, Canterbury Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Colleen Anne Kotzmoyer, Stoner Road, B.S. in Accounting

Matthew Charles Miceli, East Simpson Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Janelle Elizabeth Pieper, Woodside Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Craig A. Skelly, East Meadow Drive, B.S. in Marketing

Rebecca Marie Tagg, McCormick Road, Certificate in School Psychology

Benjamin T. Yost, Conley Drive, B.A. in Economics

Dauphin County

Harrisburg

Tiffani Jeanette Ballard, Fawn Ridge North, B.S. in Marketing, B.S. in Interior Design

Marleta Joy Freeman, North Progress Avenue B, B.S. in Management

Patrice Monique-Marie Johnson, Bogar Avenue, B.A. in Psychology

Zachary Keith Kahley, Evelyn Street, B.S. in Management Information Systems

Jesse Michael King, Wicklow Drive, B.S. in Accounting

Thomas Joshua Lindsay, North Sixteenth Street, B.S. in Physical Education and Sport

Elizabeth Ann Proctor, Mountain View Street, B.S.Ed. in Deaf Education

Miles Richard Ribbans, North Scenic Road, B.S. in Accounting

Mateen J. Richardson, Briggs Street, B.S. in Communications Media

Sommer N. Sinclair, Green Street, B.A. in Sociology

Sara E. Schell, Slepian Street, M.S. in Speech and Language Pathology

Shari Nicole Williams, George Street, B.S. in Biology

Heather Ann Wissler, Springhouse Road, B.S. in Nutrition

Hummelstown

James Steven Martin, Fairhaven Road, B.A. in Psychology

Courtney Elizabeth Monn, Dartmouth Road, B.S. in Marketing

Jenna Kay Snare, Olde Trail Road, B.S. in Marketing

Middletown

Melissa Lynne Dailey, Candlewycke Drive, B.A. in Criminology

Amy Jean Leonard, Highland Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Karly Nicole Lewis, Deatrich Avenue, B.S. in Interior Design

Millersburg

Tiffany Mae Koppenhaver, B.S. in Hospitality Management

Delaware County

Darby

Darleen Nkechi Ukaegbu, North Tenth Street B, B.S. in Nursing

Sherry-Lyn A. Wilcox, South Fifth Street, B.S. in Marketing

Drexel Hill

Mary H. Anderson, Woodland Avenue, B.S. in Interior Design

Nicholas Papougenis, Derwyn Road, B.S. in Safety Sciences

Glen Mills

Christine Elizabeth Lowthert, Darlington Road, B.S. in International Business, B.A. in Asian Studies

Glenolden

Jacqueline T. Spurgis, South Elmwood Avenue, B.S. in Marketing

Havertown

Alexandra Marie Wichmann, Merion Avenue, B.S. in Physical Education and Sport

Lansdowne

James Robert Lutz, South Highland, B.S. in Physical Education and Sport

Marcus Hook

Stacie Marie Mann, Green Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Media

Brittany Ann Campbell, West Spring Oak Circle, B.S. in Respiratory Care

Sharon Hill

Melissa Ashley Thompson, Laurel Road, B.A. in Journalism

Springfield

Erica Frost, Briarhill Road, B.S. in Nutrition

Elk County

Johnsonburg

Brandon M. Parana, Blaine Avenue, A.A. in General Studies

Kersey

Kathleen Ann Newell, Hayes Road, B.S. in Nursing

Ridgway

Casey Elizabeth Miller, Kochs Road, B.S. in Communications Media

Saint Marys

Matthew Neal Brennen, Center Street, B.S. in Finance

Brian Richard Ferragine, Terrace Road, B.A. in Criminology

Melissa Anne Flacinski, Virginia Road, M.S. in Speech and Language Pathology

Stephanie Anne Palmer, East Eschbach Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Cameron R. Schatz, Lemans Road, B.A. in Philosophy

Laura Jeanne Scott, Nicklas Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Jacob M. Stanisch, Evers Avenue, B.S. in Safety Sciences

Weedville

Stephanie Rose Antonio, Cherry Avenue, B.S. in Management

Erie County

Albion

Michelle Elaine Franz, South Main Street, B.S. in Hospitality Management

Elizabeth Rose Mahovsky, Route N, B.S.Ed. in Music Education

Erie

Andrew John Antolik, Illinois Avenue, B.S. in Management

Meghan Elizabeth Armes, Dexter Avenue, M.A. in Criminology

Jo Anne Carrick, Fieldstone Way, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

James Darrell Carson Jr., East Twenty-Third Street, B.S. in Physical Education and Sport

Margaret Anne Dreistadt, West Fourteenth Street, B.S. in Biology

Christopher Michael Gibson, Westbury Ridge, MBA

Mitchell Thomas Iavarone, Cameo Way, B.S. in Management

Ryan Michael Kraus, Parkwood Drive, B.S.Ed. in Music Education

Abby Elizabeth Laskowski, Vista Drive, B.A. in Journalism

James T. Leretsis III, Merline Avenue, B.A. in Criminology

Allison Lee Marshall, Foxboro Court, B.S.Ed. in Social Studies Education

Joseph Gary Mushalansky, East Twenty-Seventh Street, B.S. in Physical Education and Sport

Paul James Sykes, South Colonial Parkway, B.A. in Political Science

Fairview

Ashley Dawn Dodson, Chestnut Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Benjamin Frederick Havko, Fairfield Drive, B.S. in Biology

Melissa A. Loringer, Avonia Road, B.A. in English

Nicole Marie Metzenbacher, Wet Lake Road, B.S. in Respiratory Care

Lake City

Karen Lynn Barker, Middle Road, B.A. in History

North East

Stephanie Marie Cywinski, Calkins Road, B.S. in Fashion Merchandising

Michael Ian Kloszewski, Townline Road, B.A. in Psychology

Fayette County

Allison

Charles Joseph DeCarlo, Broadway Street, B.S. in Finance, B.S. in Accounting

Belle Vernon

Louis James Fisher, Rockwood Road, B.A. in Criminology

Graham Harley Tripp, Piersol Road, B.A. in Journalism

Connellsville

Gregory Alan Petrun, Rilla Drive, B.S. in Accounting

Ohiopyle

Brynn Estella Cunningham, Grant Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Point Marion

Paige McClain Callahan, Ontario Street, Certificate in School Psychology

Smock

Rebecca L. Shearer, Laurel Hill, B.A. in Psychology

Uniontown

Jeramie Lynn Byers, Mayflower Drive, B.S. in Interior Design

Catherine Amelia George, Naples Drive, B.S. in Fashion Merchandising

John Vincent Rapano, Windridge Drive, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Forest County

Tionesta

George M. Davis, Rural Route 1, B.A. in Economics

Franklin County

Blue Ridge Summit

Erin Kristina MacKenzie Keller, M.S. in Speech and Language Pathology

Alexander Joseph Smith, Summit Farm Drive, B.S. in Management

Chambersburg

Jeremy Allen Kelley, Greenfield Drive, B.A. in Anthropology

Angela Justine Lehman, Scotland Road, B.S. in Physical Education and Sport

Laura D. Strayer, Cresson Drive, B.F.A. in Art Studio

Greencastle

Megan Marie Phillips, Brookview Drive, B.S. in Respiratory Care

Waynesboro

Anthony Theodore Salvant, North Grant Street, M.S. in Sport Science

Caitlin Elise Toth, Gardner Avenue, B.S. in Interior Design

Fulton County

McConnellsburg

Ryan Michael Chamberlain, Back Run Road, B.S. in Marketing

Jesse Benjamin Doyle, Normans Lane, B.A. in Political Science

Greene County

Graysville

Andrew Scott Behm, Webster Road, B.S. in Natural Science

New Freeport

Justin Stephen Williams, Milliken Road, B.S. in Biochemistry

Waynesburg

Jessica Leigh Thompson, Park Avenue, B.S. in Hospitality Management

Huntingdon County

James Creek

Jordan Dean Gutshall, B.S. in Management

Saltillo

Hillary Kendelle Shope, Main Street, B.S. in Accounting

Indiana County

Alverda

Angela F. Decker, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Aultman

Matthew Richard Zenisek, Old Church Road, B.A. in Economics

Beyer

Diana Lyne Bellman, B.A. in Sociology

Black Lick

Julie Dawn Zetkulic, B.S. in Nursing

Blacklick

Casandra L. Levesque, B.S. in Child and Family Studies

Blairsville

Kathryn Grace Brown, Black Lick Road, M.A. in History

Daniel Robert Crevak, Turner Drive, B.S. in Physical Education and Sport

John Joseph Kanyan, Stahl Road, B.S. in Safety Sciences

Kayla Lynn Machak, Palmerton Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Keith P. Neuroh, South Liberty Street, B.S. in Physical Education and Sport

Brian C. Pierce, M.A. in Adult and Community Education

Olivia Jolene Sagely, West Brown Street, M.F.A. in Art

Joshua Vernon Truitt, Luciusboro Road, B.S. in Hospitality Management

Cherry Tree

Julie Ann Lowe, Pioneer Lake Trail, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Michelle Kay Matko, Hillsdale Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Clarksburg

Jonathon Dennis Wylie, Valley Road, B.S.Ed. in Music Education

Clymer

Kristin M. Berezansky, Route 553 Highway, B.S. in General Studies

Sonya M. Chilenski, Laurel Road, B.S. in Management

Joelyssa Michele Ferringer, Barr Slope Road, B.A. in Political Science

John Clyde Hardesty, Jr., Cypress Avenue, B.S.Ed. in Social Studies Education

Kelly J. Houser, Evergreen Road, B.S. in Business Technology Support

Christine Kester, Barr Slope Road, M.S. in Mathematics

Steven J. Koches, Jr., Dixon Road, B.S. in Hospitality Management

Megan Danielle Matko, Alder Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Eric Stefan Misko, Franklin Street, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Amanda Kaye Renninger, Franklin Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Jeffrey Edward Vehovic, Morris Street, B.S. in Hospitality Management

Allison Kay Weston, Route 580 Highway, B.S. in Management Information Systems

Commodore

Anna Kathryn Brady, Purchase Line Road, B.A. in Criminology

Joseph Matthew Perkovich III, Rt Highway E, B.S.Ed. in Social Studies Education

Creekside

Nicole Tomasina Buzzelli, Water Street, B.S. in Child and Family Studies

Alison Renee Stern, Indiana Road, B.S. in Physical Education and Sport

Graceton

Jessie Lynn Isenberg, Third Street, B.S. in Hospitality Management

Heilwood

Andrea Nicole Davis, B.A. in Journalism

Home

Amanda Louise Griffith, Nastase Road, B.A. in Psychology

Kayla Marie Griffith, Tanoma Road, B.S. in Nursing

Jenna Adele Sitosky, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Homer City

Kari Cathleen Cameron, South Main Street, B.S. in Accounting

Scott M. Cortazzo, Second Avenue, M.Ed. in Health and Physical Education

Sherry Michele Duncan, Duncan Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Kayla Nichole Foust, Ridge Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Christina Marie Greczek, Division Street, B.S. in Physical Education and Sport

Rebekah Dawn Isenberg, Rt Highway E, B.S.Ed. in English Education, B.A. in History

Megan Pavlick, Johnson Road, B.S. in Interior Design

Michael Cullen Pavolko, Cooper Avenue, B.S. in Management Information Systems

Monica Lynn Reed, Oneida Mine Road, B.A. in Criminology

Benjamin Stephen Skoff, South Greely Street, B.S. in Biology

Eric C. Stipcak, East Wiley Street, M.S. in Sport Science

Indiana

Bradley Kent Adcock, North Ninth Street, B.S. in Safety Sciences

Adebuolabomi Oluleye Adigun Adeyemi, Medlar Drive, B.A. in Criminology

Alan J. Anderson, Grandview Avenue, B.A. in History

David E. Bagley, Sixth Avenue, M.A. in Criminology

Tara A. Behe, Water Street, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Sarah Anne Bellak, Church Street, M.Ed. in Elementary Education

Corey J. Berkey, Kingston Lane, B.S. in Human Resource Management

Justin L. Bleggi, Shryock Avenue, B.A. in Criminology

Ryan Matthew Bowers, Elm Street, M.S. in Safety Sciences

Matthew Alexander Browe, Shady Drive, B.S. in Natural Science

Justin Andrew Brown, Warren Road, B.A. in Journalism

Michael Robert Buchanan, Grant Street, B.S. in Management Information Systems

Leanna F. Bulka, Snyder Road, B.S.Ed. in Biology Education

Aaron Scott Burkle, Chestnut Street, M.S. in Geography

Jacqueline Rose Buterbaugh, Evergreen Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexis Renae Caldwell, South Sixth Street, B.S. in Management

Matthew L. Cass, Water Street, B.A. in English

Teresa Anne Claypool, Crystal Drive, M.S. in Nursing

Jamie Lynn Coy, Zehner Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Taiwo Olufemi Dada, Lisa Drive, M.A. in Employment and Labor Relations

Julie Marie DellAntonio, Sexton Road, B.S. in Mathematics

Jeffrey S. Dories, Shryock Avenue, Ph.D. in English

Hally Lauren Dravecky, Home Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Chloe Hatcher Drew, Coates Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Daniel Gordon Drummond, Warren Road, B.A. in History, B.A. in Political Science

Gretchen Charlotte Dudt, Five Points Road, B.A. in Economics

Edward Hanson Ellington III, South Seventh Street, M.S. in Biology

Wendy Renee Engelberg, South Sixth Street, M.A. in English

Megan Rose Filler, Degaetano Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Tyler Ray Gaston, Robin Hill Road, B.S. in Safety Sciences

Joshua R. Gearhart, Shady Drive, B.S. in Management

Briana Jo Greene, Allen Bridge Road, B.S. in Biology

Wilson Kwame Gyasi, Philadelphia Street, M.S. in Mathematics

Mary Elizabeth Haberl, Forest Ridge Road, M.A. in English

Anna Marie Hager, Philadelphia Street, B.S. in Interior Design

Kyle Dale Hampton, B.S. in Natural Science

Heather Nicole Harvey, Dawn Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Adam Kendall Hilkert, Byron Court, M.A. in Music

Rachel Arlia Holuta, Hoyt Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Emmanuel T. Johnson, Bonnie Drive, B.A. in Criminology

Jill E. Johnson-Hilty, South Fourth Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Scott Elliott Kaniecki, North Fourth Street, M.S. in Sport Science

Marcie Nicole Kennedy, Walnut Street, M.F.A. in Art

Brent L. Kensey, Wren Street, B.A. in Computer Science

Bradley King, Ann Circle, M.A. in Adult and Community Education

Kayla Adele King, North Ben Franklin Road, B.S.Ed. in Art Education

Kristi Nicole Kisiel, Lisa Drive, M.A. in Employment and Labor Relations

Nikolas R. Knueven, South Seventh Street, MBA

Christopher R. Korinko, Crimson Hawks, B.S. in Hospitality Management

Justin K. Kubat, Keats Way, M.S. in Sport Science

Siddhant Kumar, Oakland Ave, MBA

Katie Elizabeth Lakatosh, Water Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Annette Christine Laughlin, Washington Street, B.S. in Nursing

Kristin A. Lefko-Green, East Oak Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Shi Li, Oakland Avenue, B.S. in Computer Science

Yi-Ting Liao, Lazor Street, MBA

Lucas Lorenzo Martsolf, Water Street, M.A. in Public Affairs

Laura Elizabeth Mari Matsumoto, Maple Street G, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Misty Caitlin McCurdy, Cheese Run Road, B.S.Ed. in Art Education

Angela Lynn Miller, Washington Street, B.S. in Management

Laura A. Mills, South Sixth Street, B.A. in Psychology

Regina Diane Moran, Fleming Road, B.A. in Psychology

Zachary Morrow, Wilson Avenue, B.S. in Finance

Adam J. Nave, North Eighth Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Zachary J. Norwood, Sandro Street, B.A. in Geography

Maria Ann Olechovski, Robin Hill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Augustine Oladele Oloyede, Oakland Avenue, B.S. in Nutrition

Meghan Reedy Pace, Wayne Avenue, B.A. in Anthropology

Stephanie Elise Phillips, Washington Street, B.S.Ed. in Music Education

Daniel C. Piper, Walnut Street, B.A. in Economics/Mathematics

Eric Christopher Porter, North Fourth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Valerie D. Quarles, Fulton Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Lori A. Repine, School Street, B.S. in Accounting

Alexander James Rice, Edgewood Avenue, B.S. in Nutrition

Nicole Ruth Roser, Airport Road, B.A. in Journalism

John George Rowley III, North Fifth Street, B.S. in Computer Science

Diana Louise Rupert, Dawn Drive, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Michael Clifford Rupert, Evergreen Drive, B.S. in International Business

Michael Clifford Rupert, Evergreen Drive, B.S. in Marketing

Douglas William Satterfield, Hummingbird Drive, B.S. in Safety Sciences

Benjamin W. Schiefer, Anthony Run Road, B.S. in Business Technology Support

Stephanie L.F. Schuller, Oak Street, M.S. in Safety Sciences

Anthony Allen Seybold, North First Street, M.A. in Criminology

Jason Michael Shaner, Zehner Road, B.S.Ed. in Social Studies Education

Susie Ann Sheiness, Hoffman Road, B.A. in Criminology

Alyssa Marie Shubra, Aaron Lane, B.S. in Accounting

Emily Lauren Shubra, Aaron Lane, B.S. in Accounting

Whitney Ellen Simmons, Rt Highway N, B.S. in Chemistry

Margaret Grace Simpson, Maple Street, B.A. in Theater

Steven James Singer, North Third Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Aaron Patrick Smith, Valley Road, B.A. in Criminology

Shawna Lynn Smith, West Pike Road, B.S. in Safety Sciences

Jessica Corinne Speece, Lisa Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Angelo Rudolph Stefanelli, Nixon Avenue, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Shane Thomas Stitt, Coates Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Christopher R. Strittmatter, South Third Street, B.S. in Accounting

Hannah Renee Stultz, Locust Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Justine C. Tanner, View Street, M.S. in Speech and Language Pathology

Cody Adam Toy, Fifth Avenue, B.S. in Business Technology Support

Amber Nicole Valentine, Clark Avenue, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Vishal, South Carpenter Avenue, MBA

Callen T. Wallace, South Second Street, B.S. in Biology

Megan Colleen Wallwork, Oak Street, B.S. in Nursing

Guishan Wang, Regency Square, M.A. in Public Affairs

Nathan S. Winters, Winterfield Road, B.A. in Anthropology, B.A. in English

Whitney Allison Woodward, Geesey Road, B.S. in Physical Education and Sport

Tabitha Ann Yagle, Sunset Drive, B.S. in Accounting, B.S. in Finance

Kendi R. Zacherl, Oak Street, B.S.Ed. in Social Studies Education

Zachary N. Zbur, B.S. in Safety Sciences

Lucernemines

Christopher John Catalano, Third Street, B.A. in Criminology

Nathan Daniel Duffalo, Eleventh Street, B.S. in Safety Sciences

Marion Center

Nicole Leigh Watkins, Leroy Road, B.S. in Nursing

Penn Run

Keith Lee Manning, Simons Rock Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Rebecca Lee Kuzemchak Nickerson, Nolo Road, M.Ed. in Counselor Education

Jeanette Alison Shaffer, Chestnut Ridge Road, B.S. in Management

Justine Marie Smuro, Country Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Plumville

Samantha Jourdan Mallik, B.S. in Nutrition, B.A. in Criminology

Rossiter

Ashley Nicole Hill, Pollock Road, B.S. in Biology

Brittney D. Senott, B.S. in Management Information Systems

Saltsburg

Rena Irene Henderson, Elders Ridge Road, M.A. in Counselor Services

Ashley Nicole Testa, Dogwood Drive, B.A. in English

Kristin Marie Vacsulka, B.A. in Criminology

Shelocta

Shannon Dawn Barr, Cashdollar Road, B.S. in Safety Sciences

Christine Marie Brewer, Girty Road, M.S. in Nursing

Joyce Marie Graff, Parkwood Road, MBA

Benjamin S. West, Parkwood Road, Ph.D. in English

Smicksburg

Dane S. Alabran, North Elkin Road, B.S. in Computer Science, B.S. in Mathematics

Tara Leann DeVaughn, Lake Drive, B.A. in Criminology

Courtney Lynn Neal, Route 954 Highway N, M.S. in Speech and Language Pathology

Jefferson County

Brockway

Nicholas Joseph Mancuso, Main Street, B.A. in Psychology

Brookville

Kelly Beth Hetrick, Beech Hollow Road, B.S. in Nursing

Jennifer Jane Shaffer, Jimtown Road, B.S. in Interior Design, B.S.Ed. in English Education

Mark Wolfe, Wolfe Drive, B.A. in Psychology

Falls Creek

Shauna R. Tudor, Kyle Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Punxsutawney

Tricia Marie Brady, Scotland Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Danielle N. Carapucci, East Mahoning Street, M.A. in English

Amy Lynn Cessna, Graffius Avenue, B.A. in Psychology

Nicholas Alan Fallara, Blue Spruce Lane, B.S. in Safety Sciences

Adrienne Jonquil Goss, Indiana Street, B.A. in Sociology

Adam N. Griffiths, Graffius Avenue Extension, B.S. in Management

Seana Alysha Hollingsworth, Lunger Road, M.S. in Speech and Language Pathology

Kristin M. Janocha-Miller, Oakland Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Danielle Nicole Jones, Greenhouse Road, B.S. in Nursing

Lindsay Yvonne Kallas, Gresock Road, B.S.Ed. in Business Education

Ann Elizabeth Putila, Martha Street, B.S. in Nursing

Sara Smathers, West Mahoning Street, B.S. in Accounting

Kayla Marie Snyder, Peden Park Road, M.Ed. in Counselor Education

Travis James Stom, North Penn Street, B.S. in Computer Science

Adam John Vassallo, West Mahoning Street, B.S. in Management

Whitney Michale Weaver, Ridgeview Heights, B.S. in Nursing

Ashley Lynn White, Juneau Road, B.A. in Psychology

Reynoldsville

Amy Berdett Bowser, Gunboat Road C, M.S. in Mathematics

Kayla Leigh Covatch, Panic Knoxdale Road, B.A. in Criminology

Sarah Marie Keys, Route N, B.S. in Nutrition

Summerville

Tia Donn Hetrick, Dinger Lane, B.S. in Nursing

Sykesville

Renee Lee Woodard, Stanley Bottom Road, B.S. in Nursing

Lackawanna County

Dalton

Megha Baikadi, Lily Lake Road, M.A. in English

Lancaster County

Columbia

Rian G. Seibert, Manor Street, B.S. in Management

Elizabethtown

Brian Michael Matesevac, Heather Road, B.S. in Athletic Training

Kaitlin Marie Seitz, East Willow Street, B.S. in Interior Design

Eric Michael Stauffer, Laurel Avenue, B.S. in Finance

Jacob Steven Unger, Beech Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Lancaster

Sydni Marie Arnone, Beechwood Road, B.S. in Nutrition

Jamison Louise Ferris, Nectar Terrace, B.A. in Criminology

Matthew William Jones, Copley Drive, B.A. in Political Science

Alyssa C. Lunz, Buch Avenue, B.A. in English

Jenna Lynn Robertson, Pickering Trail, B.A. in Criminology

Leola

Megan Christine Cronin, Wilson Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Jonathan Ellsworth Frank, East Main Street, B.A. in Sociology

Lititz

Jennifer N. Sies, Ridings Way, B.S. in Nursing

Katherine Anne Westphal, Goose Neck Drive, B.S. in Interior Design

Manheim

Emily Jean Cowhey, South Main Street, B.A. in Psychology

Quarryville

Danielle Louise Fisher, North Tanglewood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Strasburg

Angela Kay Sollenberger, South Jackson Street, B.A. in Psychology, B.F.A. in Music Performance

Lawrence County

Ellwood City

Veronica Louise Berendt, Country Club Drive, B.S. in Biology

Michael Anthony Fidell, Woodside Avenue, B.S. in Biochemistry

Kristen N. Laszlo, Golf Avenue, M.S. in Speech and Language Pathology

Edward J. Lyons, Czar Road, M.A. in Criminology

New Castle

Courtney Lorene LeViere, Mount Hope Road, B.S. in Nutrition

Lebanon County

Cornwall

Nathaniel John Dohner, Cedar Street, B.A. in Economics

Fredericksburg

Tyler Scot Boyer, Airport Road, B.S. in Computer Science

Myerstown

Laura Ann Kale, Stracks Dam Road, B.A. in Journalism

Palmyra

Erin Lynn Bratton, North Thistledown Drive, B.S. in Interior Design

Jessica Mae Richards, Clover Lane, B.S.Ed. in Biology Education

Brett Timothy Yingst, Center Drive, B.A. in Criminology

Richland

James R. Martin, Linda Lane, B.S.Ed. in Mathematics Education

Lehigh County

Allentown

Shaun Michael Royer, Edgewood Ridge Court, B.S. in Finance

Bethany L. Weidman, Barn Swallow Lane, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Center Valley

Jennifer Ann DeAngelis, Fieldstone Court, B.A. in Spanish, B.S.Ed. in Elementary Education

Coopersburg

Joshua David Schaffer, Tumblebrook Road, B.S. in Management

Fogelsville

Nicole Ashley Moyer, B.S.Ed. in Deaf Education

Laurys Station

Justin Midgley, Devonshire Court, B.A. in Philosophy

Macungie

Vanessa Marie Oren, Lantern Court, B.S. in Accounting

Schnecksville

Danielle Marie Edwards, Meadow Brook Drive, B.A. in Psychology

Luzerne County

Drums

Erika Lynn Hess, West Butler Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Exeter

Helene Nicole Hurrey, Bennett Street, B.A. in Anthropology

Forty Fort

Ian Patrick Reynolds, Murray Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lycoming County

Hughesville

Krista Michelle Confer, North Second Street, B.A. in History

Muncy

Nicole Elise Blessing, South Market Street, B.A. in Journalism

South Williamsport

Julia Anne Churba, West Central Avenue, M.S. in Speech and Language Pathology

Trout Run

Jay Vincent Harter, Bakers Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Williamsport

Jessica L. Durn, Pearson Avenue, D.Ed. in School Psychology

Rebecca Mary Heilmann, Ginny Lane, B.S. in Interior Design

Jessica Rose Vance, Grampian Boulevard, B.S. in Nutrition

McKean County

Bradford

Brigid Kathleen Hill, Congress Street, M.Ed. in Elementary Education

Kane

Raymond Charles Shaffer, School Street, B.S. in Physical Education and Sport

Smethport

Katelin Elizabeth Wolfe, Route 46, B.A. in Criminology

Mercer County

Grove City

Martha Elizabeth Kemeny, Carriage Lane, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Melissa Mae Lehman, Old Hickory Lane, B.S. in Nursing

Justin M. McNamara, East Main Street, B.A. in Sociology

Hermitage

Nicole Bellich, Tiffany Lane, B.S. in Interior Design

Jennifer Lyn Harper, Donald Road, B.S. in Nursing

Erin Elizabeth Mentrek, Ridgewood Drive, B.S.Ed.in Speech and Language Pathology Education

Genna Marie Mentrek, Ridgewood Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Sharon

Ben Lawrence Adovasio, Columbia Street, B.S. in Applied Mathematics

Bradley M. Kiester, South Myers Avenue, B.A. in Criminology

Jesse Hutchison Riffle, Ellsworth Street, B.A. in Criminology

Mifflin County

Lewistown

Patricia M. Gehrett, Winding Way, B.S.Ed. in Elementary Education

Monroe County

East Stroudsburg

Ashley Marie Ertel, Short Hill Road, B.A. in Sociology

Effort

Amanda Marie Hrbek, Grand Mesa Drive, B.S. in Nutrition

Erin Lenahan, Cane Lane, B.S. in Biology

Henryville

Sheryl Diana-Vista Priebe, Rural Route 1, B.S. in Child and Family Studies

Mount Pocono

Katelyn Edith Myers, Sterling Road, B.A. in History

Shawnee On Delaware

Katelyn Ann Rockenbach, B.S. in Physical Education and Sport

Stroudsburg

Jessica Alice Wenton, Wenton Lane, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Tobyhanna

Aariess K. Mitchell, Hickory Road, B.A. in Political Science

Montgomery County

Abington

DeAnna Nicole Allen, Clarke Road, B.A. in Journalism

Audubon

Stephanie Nicole Gryga, Regency Drive, B.A. in Psychology

Collegeville

James Price, Exmoor Drive, B.A. in Anthropology

Erdenheim

Kevin Peter Leis, Shippen Road, B.S. in Physical Education and Sport

Horsham

Paul Michael Schenk, Norristown Road, B.S. in Marketing

Huntington Valley

Jared Mathew Hammer, Buck Hill Drive, B.S. in Accounting, B.S. in Finance

King of Prussia

Matthew I. Hornstein, Saratoga Road, B.S. in Athletic Training

Lansdale

Kara Leigh Dawson, West Eighth Street, B.S. in Nursing

Stefanie Ann Marczuk, West Point Pike, M.S. in Food and Nutrition

Stephanie Rae Schwartz, Brookwood Road, B.S. in Fashion Merchandising

Norristown

Tyrise Demetry Barker, East Roberts Street, B.S. in Physical Education and Sport

Keith V. Jones, West Airy Street Fl, B.S. in Physical Education and Sport

North Wales

Jessica Rene Beck, Hopkins Court, B.S. in Biology

Kathleen Magurn, Steeplechase Drive, B.S. in Nursing

Perkiomenville

Susan Carol Jefferson, Eichele Road, M.A. in Psychology

Plymouth Meeting

Amanda Denise Bell, Everturn Circle, B.A. in Psychology

Pottstown

Kellie Lauren Caldwell, Rivendell Lane, B.S. in Physical Education and Sport

Schwenksville

Shawn Thomas Juliano, Meng Road, B.S. in Management, B.S. in Human Resource Management

Telford

Caitlyn Aileen Rosenberger, Ridge Road, B.A. in Spanish

Willow Grove

Jenna Noelle Kurilla, Greyhorse Road, B.S. in Nutrition

Montour County

Danville

Lesley Howard Samsel III, Jerseytown Road, B.S. in Safety Sciences

Amberlee Ryanne Taylor, Bloom Street, B.A. in Political Science

Northampton County

Bethlehem

Eric G. Adams, Monacacy Drive, B.S. in Management Information Systems

Easton

Erick David Randolph, Royal Manor Road, B.A. in Psychology

Nazareth

Kevin Robert Sweitzer, Round Table Drive, B.S. in Interior Design

Northumberland County

Elysburg

Corey A. Pilkus, East Center Street, B.S. in Management Information Systems

Kulpmont

Jaclyn Rose Purcell, Missouri Lane, Certificate in School Psychology

Northumberland

Chad A. Brady, Comfort Road, B.S. in Accounting

Philadelphia County

Philadelphia

Allison Shadè Abey, Provident Street, B.S. in Management

Christopher Moses Arnold, South Claymont Street, B.S. in Marketing

Nundi Sade Vivian Benson, North Lambert Street, B.S. in Child and Family Studies

Kedisha Alicia Blackwood, Rosalie Street, B.A. in Psychology

Michael Paul Brisker, West Olney Avenue, B.A. in Criminology

Sonilia Stacey Browne, Marwood Road, B.S. in Child and Family Studies

Lora A. Bynum, North Twenty-Eighth Street, B.A. in Criminology

Leslie Cobb, West Okford Street, B.A. in Psychology

Brian E. Coleman, Cambridge Street, B.A. in Criminology

Ebony Marisa Conquest, Plymouth Street, B.A. in Journalism

Aiesha Marie Erwin, Smedly Street, B.A. in Psychology

Melonie Juanita Garmon, Race Street, B.A. in Sociology

Christina Guzzi, Tulip Street, B.S. in Biology

Maurice Jackson, Marlyn Road, B.A. in Art

Angela Denise Lane, West Russell Street, B.A. in Political Science

Fatima Louise Lowry, West Ruscomb Street, B.A. in Criminology

Armid Edward Mainor, Greenway Avenue, B.S. in Accounting

Ray Cordoza Massey, Alter Street, B.S. in Communications Media

Rysaun Mills, South Lawrence Street, B.S. in Physical Education and Sport

Leslie A. Moore-Ings, North Fifty-Fourth Street, B.S. in International Business

Sanchez T. L. Outlaw, Brunner Street, B.S. in Child and Family Studies

Melisa Octavia Parsons, Tulip Street, B.S. in Child and Family Studies

Maurice Terrell Polen, North Forty-Sixth Street, M.A. in Criminology

Nikia Nicole Proctor, West Oxford Street, B.A. in Sociology

Darrel Smith, Jr., Carpenter Street, B.A. in Psychology

Austin Terry Tidwell, North Fifty-Sixth Street, B.A. in Economics

Jeanine Tamika Tuppings, Malcolm Street, B.A. in Criminology

Natasha Renee Valentine, McKean Street, B.A. in Criminology

Cashmere Senquetta Valentine, North Marshall Street, B.S. in Natural Science

Annette Patrice Waddington, South Twenty-Fourth Street, B.A. in Political Science

Desmond Hayward Whitehead, West Louden Street, B.S. in Hospitality Management

Ashely Darleen Williams, North Fifty-Second Street, B.S. in Communications Media

Khalif James Woodard, Island Avenue, B.S. in Marketing

Pike County

Bushkill

Aviva Carroll, Ranchlands, B.A. in Psychology

Hawley

Melissa Susan Rogers, Rural Route 2, B.A. in English, B.A. in Spanish

Lackawaxen

Matthew Thomas Carasiti, B.A. in Criminology

Lords Valley

Justin C. Pickett, Hemlock Farms, B.S. in Finance

Matamoras

Katherine E. Caldwell, White Birch Road, B.S. in Natural Science

Milford

Meghan Allyse McCarthy, Mac's Lane, B.S. in Marketing

Potter County

Coudersport

Julia Ann Overton-Healy, Sky Top Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Schuylkill County

Barnesville

Kristy Ann Delluso, Catherine Street, B.S. in Nursing

Pottsville

Daniel H. Critics, Cresswell Avenue, B.A. in International Studies

Schuylkill Haven

Amanda Jane Schuetrumpf, Moon Hill Drive, B.A. in Philosophy

Snyder County

Selinsgrove

Janelle A. Ulrich, North Old Trail, M.S. in Speech and Language Pathology

Somerset County

Berlin

Jacob Paul Dively, East Main Street, B.A. in Criminology

Jared M. McCormick, Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Central City

Robert Dean Toth II, Statler Street, B.A. in Psychology

Davidsville

Alan Johnson, Crestview Drive, B.S. in Safety Sciences

Joshua A. Summits, Conemach Trail, M.S. in Geography

Friedens

Megan Heather Maust, Stutzmantown Road, B.S. in Management

Hollsopple

Jeffrey James Tuck, Soap Hollow Road, B.A. in Spanish

Hooversville

Rachel Beth Thomas, Ridge Road, M.A. in English

Jerome

Brittany Jo Teeter, Fifth Street, B.A. in Journalism

Meyersdale

Nina Renee Zimmerman, Glade City Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Somerset

Aimee S. Krause, Raceland Road, B.S. in Nutrition

LeeAnn Renae LaSota, Mancini Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Megan Elizabeth Pritts, Berlin Plank Road, B.A. in Art

Windber

Lynn Marie Elias, Jackson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Broc Lynn Steven Jennings, Peacefull Valley Road, B.A. in English

Nathan Joseph Pagano, Graham Avenue, B.S. in Biology

Steve Michael Papinchak, Tenth Street, B.A. in Criminology

Kayla Erin Soohy, Old Bedford Pike, B.S. in Child and Family Studies

Jacqueline Lee Thomas, Sugar Maple Drive, B.S. in Interior Design

Susquehanna County

Forest City

Laura J. Curtis, Hudson Street, B.A. in Psychology

Friendsville

Christopher T. Stanis, Rural Route 1, B.S. in Biology

Tioga County

Elkland

Erin Renee Hackett, Hemlock Street, B.S. in Interior Design

Mansfield

Matthew E. Nauman, Mann Creek Heights Road, M.F.A. in Art

Westfield

Gery Lee Sweet, Mill Street, A.A. in General Studies

Venango County

Cranberry

Kari Lyn Goughler, Whitehill Road, B.S. in Athletic Training

Franklin

Meredith Ann Schoonover, Pittsburgh Road, B.S. in Interior Design

Oil City

Kelly Diane Fritz, Washington Avenue, Certificate in School Psychology

Warren County

Sugar Grove

Scott Jeffrey Wagner, Jackson Run Road, B.A. in Criminology

Warren

Sean William Gess, Oak Street, M.S. in Biology

Drew McKelvy Lowe, Kinzua Road, B.A. in Psychology

Mary Kristine Ann Munksgard, Yankee Bush Road, B.S. in Respiratory Care

Carrie Ann Yonker, Falconer Street, B.S. in Fashion Merchandising

Washington County

Bentleyville

Hannah Jean Myers, Memory Lane, B.S. in Hospitality Management

Canonsburg

Paul Roy Carter, Royal Drive, M.A. in Sociology

Annalese Kathleen Weldy, South Central Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Charleroi

Rachel L. Caruso, Holly Drive, M.Ed. in Mathematics Education

Eighty Four

Kristin Ashley Dudra, Green Valley Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Hickory

Kevin Joseph Saftner, Washington Avenue, B.S. in Management

Houston

Kristin L. Hravnak, Hickory Lane, B.S. in Hospitality Management

McDonald

Shaun Robert Kelly, Fannie Street, B.A. in Criminology

Bryan M. Roberts, North Branch Road, B.S. in Management Information Systems

McMurray

Melanie L. Faber, Clubview Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Melanie L. Faber, Clubview Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Monongahela

Michael Alan Shuey, Longview Avenue, B.S. in International Business

Sarah Beth Weiss, Center Street, M.S. in Speech and Language Pathology

Venetia

Benjamin Jason Edner, Bebout Road, B.A. in Psychology

Lindsay Jean Schulte, Scott Lane, B.S. in Communications Media

Washington

Alexandra Lynn Caffrey, Royal Oak Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jason Thomas Grimm, Woodlawn Drive, B.S. in Accounting

Sara M. Johnson, Ellis Avenue, B.S. in Interior Design

Melanie Elizabeth Waltz, Sanitarium Road, B.S. in Nursing

Westmoreland County

Arnold

Mary Louise Suveges Bitar, Mohawk Drive, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Tameka Dianne King-Buchak, Leishman Avenue, M.Ed. in Counselor Education

Avonmore

Daniel Charles Hallwirth, Sixth Street Extension, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary R. Kerchensky, Water Street, B.S.Ed. in Art Education

Christopher L. Stewart, B.S.Ed. in Elementary Education

Amy Marie Wylie, Westmoreland Avenue, B.A. in History

Bolivar

Bridget Elizabeth Young, Washington Street, B.A. in Religious Studies

Crabtree

Sharon Dawn Bowers, Main Street, B.S. in Child and Family Studies

Delmont

Daniel John Lichok III, Stotler Drive, M.A. in Counselor Services

Allison Skye McLeod, Heritage Court, B.S. in Child and Family Studies

Heather Marie Susich, Stotler Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Derry

Alexandra Lee Agostinone, Hays Street, B.S. in Nursing

Export

Matthew Francis Beucker, Graybrook Drive, MBA

Barbara L. Gongaware, Kistler Drive, M.Ed. in Elementary Education

Samantha Jane Heasley, Route 286, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Brett Hollabaugh, Mallard Court, B.A. in Economics/Mathematics

Jocelyn Marie Koyro, Pfeffer Road, B.S. in Physical Education and Sport

Jeremy Lucas Snider, Pennsylvania Street, B.A. in English

Gwendolyn Ann Thornhill, Old William Penn Highway, B.S. in Child and Family Studies

Grapeville

Garrett Eliard Hainesworth, B.A. in Psychology

Greensburg

Rachel M. Blahovec, Elm Street, M.A. in Criminology

Anthony Edward Constantine, Athens Drive, B.S. in Marketing

Brandon James D'Amico, Colony Drive, B.A. in English

Karen L. Davis, Cabin Hill Drive B, M.A. in Criminology

Brittany Gasparro, Cribbs Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Andrew Edward Horner, Reamer Avenue, B.A. in English, B.A. in Philosophy

Megan Sara Jankovic, Bellfield Court, B.A. in Criminology

Amy S. Matenkosky, Mount Pleasant Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Mindy Susan McCabe, Partridge Drive, M.Ed. in Elementary Education

Michael A. McDivitt, Elm Street, B.S. in Regional Planning

Margaret A. McElhose, Ashfield Way, B.S. in Management

Corey Lee Mentch, Arch Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Robert Arthur Sarraf, Clearview Drive, B.S.Ed. in Business Education

Kathleen Ruth Taggart, Mount Pleasant Road, B.S. in Accounting

Ariel Grace Weaver, Locust Valley Road, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Harrison City

Sharon E. Andreani, Campbell Road, M.Ed. in Elementary Education

Herminie

Eric James Petor, Sewickley Avenue, B.S. in Human Resource Management

Hunker

Maria Lynn Ferry, Sportsmen Road, B.A. in Journalism

Kalin Robert Gerhard, Shaye Court, B.A. in Criminology

Emily Marie Kubler, Dublin Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Irwin

Brooke Lindsey Campbell, Manchester Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Stacey Ann Mozina, Frick Avenue, M.A. in Criminology

Jaira Lyn Teamann, Irene Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Adam Joseph Vranesevic, Victoria Lane, B.S. in Human Resource Management

Matthew Robert Watkiss, Slebodnik Road, B.S. in Management

Jeannette

Brian Russell McHenry, Bushy Run Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Emma Shaw, Sunview Avenue, B.S. in Management

Stacey Sue Stawovy, High Street, B.S. in Nursing

Benjamin J. Storey, Ellsworth Avenue, B.S. in Hospitality Management

Latrobe

Kristen Ashley Edgerly, Chestnut Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Kortney Elizabeth Haines, Owens Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Justin A. Perna, Washington Street, B.S. in Accounting

Ryan Patrick Pezzoli, Pauline Drive, B.S. in Communications Media

Amy B. Shoemaker, Walnut Street, M.Ed. in Health and Physical Education

Nicole Suzanne Smith, Don Street, M.A. in English

Heather Lynne Thomas, High Meadows Court, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ann M. Zedek, Ice House Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education/PreK–Grade 6

Ligonier

Nicholas Joseph Parrish, Jefferson School Road, B.S. in Management

Lower Burrell

Matthew Thomas Ference, Grant Street, B.S. in Biology

Thomas Joseph Shank, Thor Drive, B.A. in Criminology

Brandon Joseph Turano, James Street, B.S. in Finance

Heather Marie Wagner, Florida Drive, B.S. in Respiratory Care

Monessen

Johnathan Edward Byron, Reservoir Avenue, B.A. in Music

Mount Pleasant

Brynn Allyn Baker, Holly Place, M.Ed. in Elementary Education

Valerie Ann Sibal, Front Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Murrysville

Jeffrey Michael Laliberte, Edgetree Lane, B.A. in International Studies

Jacklyn Elizabeth Orefice, Orchard Court, B.S. in Child and Family Studies

Vanessa Dawn Pearson, Cherry Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

New Derry

Stephanie L. Moga, Route 982, B.S.Ed. in Social Studies Education

New Florence

Brittaney Nicole Luther, Rural Route 1, B.A. in English

Christopher L. McCabe, Rt Highway East, B.S. in Safety Sciences

New Kensington

Patrick Michael Arabia, Leechburg Road, B.S. in Accounting

Mallory Elizabeth Baker, Seventh Street, B.S. in Child and Family Studies

Ashley Renee Bergamasco, Emerald Drive, B.S. in Physical Education and Sport

Larry W. Chabal, Manchester Hill Road, A.S. in Electro-Optics

Megan Marie Collett, Bridge Street, M.Ed. in Elementary Education

Jacob C. Feroce, Finnin Road, B.S. in Physical Education and Sport

Megan Rose Frechione, Lynn Ann Drive, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Samantha M. Gromley, Borland Drive, B.A. in Economics/Mathematics

New Stanton

Eric R. Nelson, M.S. in Safety Sciences

North Huntingdon

Amber Marie Dworek, Quaker Drive, B.S.Ed. in Social Studies Education, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Erin Lynn Greenawalt, Westminster Drive, M.S. in Speech and Language Pathology

Terra Michelle Kochanski, Delaware Avenue, M.A. in English

Melanie Marie Lane, Marcia Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Karen L. Miller, Christine Drive, M.A. in Counselor Services

Sarah Rochelle Ruffner, Scotch Hill, B.S. in Respiratory Care

Daniel Jerome Sprumont, Bruce Drive, B.S. in Communications Media

David Zenert, Whitney Chase, B.A. in Art

North Irwin

Bree Ellen Bigelow, Washington Avenue, B.S. in Biology

Scottdale

Justina Ann Crawford, Mount Pleasant Road, B.S.Ed. in Music Education

Kelly A. Mayer, Springer Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Science Education

Katy Ann Pizzola, Rural Route 1, B.S. in Nursing

Leah M. Zeman, Catalina Farm Road, M.S. in Food and Nutrition

Seward

Danielle Marie Darby, Route 56, B.S. in Fashion Merchandising

Kendall C. Rudnik, Route 403 Highway S, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Torrance

Christa Mae Harper, Grant Street, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Trafford

Shawna Marie Burger, Hemlock Road, M.Ed. in Elementary Education

Leigh Anne Steffan, William Drive, B.S. in Nutrition

Vandergrift

Celeste A. Munko, Overlook Drive, B.S. in Marketing

Gregory Peter Tarosky, Dime Road, B.S. in Safety Sciences

Stephanie Anne Yarup, Sherman Avenue, B.A. in Psychology

West Newton

Mary Elizabeth Brennan, Howard Street, B.S. in Marketing

Amanda Erryn Koschak, Hickory Drive, M.A. in Criminology

Wyoming County

Factoryville

Courtney Elizabeth Koelsch, Rural Route 2, B.S. in Accounting

York County

Dillsburg

Amanda Lynne Lobeck, Rocky Ridge Road, B.S. in Human Resource Management

Jorgi Shea McCarren, Greenbriar Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Dover

Jennifer Rose Michalak, Buck Road, B.S. in Marketing

Glen Rock

Wesley Robert Harler, Church Street, B.A. in Music

Hanover

Eric Charles Bream, Primrose Lane, M.Ed. in Health and Physical Education

Lewisberry

Alexandria Rae Branyan, Lewis Street, B.S. in Nursing

Windsor

Mark Kenneth Irvin, Gebhart Road, B.S. in Accounting

York

Jennifer Elizabeth Barton, Vicki Drive, B.A. in Music

Krishan Edward Kumar, East Maple Street, B.S. in Management

Kelsey Elizabeth Lane, Southern Road, B.S.Ed. in Speech and Language Pathology Education

Kaitlin Grimmer LeRoy, Wedgewood Way, B.A. in Theater

Zachary J. Taydus, Matthew Drive, B.S. in Athletic Training

Shawn Michael Wiley, South Drive, B.A. in Geography

York Haven

Andrew W. Smeigh, Grandview Drive, B.S. in Marketing

Outside Pennsylvania

Alaska

Daniel Fredrick Ridenour, Dagan Circle, North Pole, B.A. in Music

Arizona

Brandon Caspar, South Throne Room Street, Benson, M.A. in Criminology

California

Kimberlee Dawn DeRushia, Piccardo Circle, Stockton, Psy.D. in Clinical Psychology

Eric Albert Glicker, Sycamore Street, Fountain Valley, Ph.D. in English

Kaitlin Rebecca Hughes, Rita Court, Santa Clara, B.A. in Music

Erin Bordeaux O'Brien, North Marcile Avenue, Glendora, B.A. in History

Colorado

David George Demaree, West 98th Place, Westminster, M.A. in History

Delaware

Nathan Charles Owens, North Gate Road, Wilmington, M.A. in History

Florida

Kelly Lauren Reese, Mercantile Avenue, Naples, B.S. in Interior Design

Illinois

Joshua D. Voyles, New Douglas Road, Sorento, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Claire Louise Wiegand, Bayside Circle, Germantown Hills, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Indiana

Adam Christopher Burgdorf, DeShields Drive, Evansville, B.A. in History, B.A. in Psychology

Lancina Karambiri, Regency Square, M.A. in Public Affairs

Kansas

Daniel Paul Pretz, South Sixteenth Street, Leavenworth, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Maryland

Leslie Michelle Brown, Archery Drive, Fort Washington, B.S. in Fashion Merchandising

Ilona Globa, Sawdust Circle, Rockville, B.A. in Journalism

Christian James Hall, Long Hill Drive South West, Cumberland, B.A. in Criminology

Christopher James Hannigan, Providence Circle, Walkersville, B.S. in Physical Education and Sport

Kelly Ann Marshall, Noahs Place, Waldorf, Certificate in School Psychology

Sia John Minja, Cromwell Court, Frederick, B.A. in Economics

Rebecca Bozena Tyger Mir, East Walnut Street, Delmar, B.A. in Art

Kathryn Rose Owsianiecki, Snyder Avenue, Baltimore, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lauren Anne Perlman, Chagall Drive, North Potomac, B.S. in General Studies

Christopher Sabatino, Severn River Road, Severna Park, B.S. in Management

David Michael Tiscione, Grafton Place, Port Tobacco, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Habasse Traore, Tuscarora Road, Randllstown, B.A. in Computer Science

Massachusetts

Michelle Angela Agne, A Harvard Avenue, Brookline, Certificate in School Psychology

Michigan

Shaza Shamim Qureshi, Lakeside Village Drive, Clinton Township, M.S. in Sport Science

Anuj Sharma, Lakeside Village Drive, Clinton Township, M.S. in Sport Science

Minnesota

Kathryn Jane Jenney, Orono Oaks Drive, Long Lake, M.S. in Food and Nutrition

Kimberly Ann Socha, Briar Road, Bloomington, Ph.D. in English

New Jersey

Bea Adu-Sarkodie, Westgate II, Washington, B.A. in Psychology

Kimberly A. Conover, Alpha Avenue, Old Bridge, B.A. in Anthropology

Stephanie Rachel Curtin, Ash Road, Tuckerton, B.S.Ed. in Art Education

Elisa A. Ferrogine, Misty Morn Lane, Ewing, B.S. in Natural Science

Matthew D. Liguori, Florence Avenue, Hawthorne, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Ellen Claire Ruderman, Clover Hill Drive, Califon, B.S. in Natural Science

Alana Jo Schafer, Colonial Court, Tabernacle, B.S. in Disability Services

Jasmine A. Smalls, Knickerbocker Road, Englewood, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Kelly Theresa Strusiak, Hiawatha Boulevard, Oakland, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Marie Testa, Phelps Avenue, Bergenfield, B.A. in English

New York

Anthony Vincent Guaciaro, Western Turnpike, Duanesburg, M.A. in Music

Michael J. Mullen Jr., Prendergast Avenue, Jamestown, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Megan M. Reddy, Woodgate Road, Horseheads, B.S. in Nutrition

Stacie Christine Vance, Peruville Road, Groton, B.S. in Interior Design

North Carolina

Eric J. Bower, Glengate Circle, Morrisville, M.S. in Sport Science

Kristen Nicole Marshall, Cove Creek Drive, Cary, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Ohio

Karl W. Bluemel, Clark Street, Berea, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Reginald Brandon Bolding, Joseph Street, Maple Heights, B.S. in Finance

Laura Christine Canteri, Andover Drive, Mentor, B.S. in Accounting

Sarah Lynn DeMaio, Wethersfield Drive, West Chester, B.A. in Anthropology

Kelly Kathleen Dougherty, Ra Mar Drive, Springfield, B.A. in English

Kierstin Alyse Filla, Bean Road, Chardon, B.S. in Physical Education and Sport

Konstantin B. Goldberg, Mayfield Ridge Road, Mayfield Heights, B.S. in Accounting

Kayla Leann Herron, Yoker Road, Cumberland, M.S. in Sport Science

Ashley Lynn Orlando, Bloor Street, Conneaut, M.A. in Employment and Labor Relations

Joseph William Pelland, Scottsdale Avenue, Columbus, B.S. in Accounting

Elizabeth Martha Rasnick, Lyndon Drive, Uniontown, M.A. in Physics

Ashley Nichole Rossi, East Pine Lake Road, Petersburg, B.A. in Psychology

South Carolina

Allanna Leslie Ferrari, Southgate Parkway, Myrtle Beach, M.S. in Sport Science

Tennessee

Deborah Anne Sams, River Garden Court, Sevierville, Ph.D. in English

Texas

Sarah Marie Grim, Windy Gorge Drive, Kingwood, B.S.Ed. in English Education

Anthony Eddie Iapalucci, Cutler Place, Carrollton, Certificate in School Psychology

David Michael LaClair, Logansport Street, Nacogdoches, M.A. in Music

Virginia

Kaitlyn Elizabeth Athing, Barrymore Road, Centreville, B.S.Ed. in Elementary Education

Meredith Drue Caskey, Kenmore Avenue, Alexandria, B.S. in Accounting

Mary Elizabeth Davis, Saint Cloud Avenue, Lynchburg, Ph.D. in English

Emiley Amanda Engbersen, Waverly Lane, Lanexa, B.S. in Biology

John W. Farrell, Underoak Court, Reston, B.S. in Finance

Brian Fogarty, Tregaron Place, Burke, B.A. in Criminology

Justin David McCoy, Dunston Street, Springfield, B.A. in Criminology

Cynthia Anne Rose, Meadow Lane, Falls Church, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lindsay Marie Tolle, Ice Pond Drive, Ashburn, B.S. in Fashion Merchandising

West Virginia

Michael J. Durbin, Morningside Ct, Weirton, B.S. in Safety Sciences

Sean Patrick Hastings, Laurel Drive, Wiley Ford, B.S. in Computer Science

Outside the United States

Canada

Ryan Thomas Kennedy, Kingston, B.S. in Hospitality Management

Jamie Alexander Smith, Mississauga, B.A. in Economics

Megan B. Timpf, Port Dover, M.S. in Sport Science

China

Yuting Jia, Jiaxing, Zhejiang, B.S. in Finance

Tsz Kin Leung, Macau, B.S. in International Business

Shuichang Liu, Changde, MBA

Yubing Wang, Chaoyang, MBA

Lizhi Yan, Shanghai, B.S. in Management Information Systems

Xiao Yang, Liao Yang, B.S. in Marketing, B.S. in Finance

India

Ajay Sivadasan, Palakkad, MBA

Nava Chaitanya Allu, Bangalore, MBA

Anant Anand, Motihari, MBA

Kishan Bhadur, Bangalore, MBA

Natasha Keki Colah, Secunderabad, M.A. in English

Rohit Dhakla, Karnal, MBA

Supreeth D. Thrilochana, Bangalore, MBA

Meet Rajesh Dudhia, Ahmedabad, MBA

Harish Kavanadala Puttanna, Bangalore, MBA

Nithin Jadhavmanohar, Bangalore, MBA

Shailesh Kumar H. Jain, Bangalore, MBA

Sunil Kabbala, Bangalore, MBA

Kiran Shanka Nagesh, Hassan, MBA

Prabhakaran Marimuthu, Tirupur, MBA

Chintan Shankarbhai Mistry, Gandhinagar, M.S. in Sport Science

Chintan Bimal Modi, Ahmedabad, MBA

Naresh V. Naidu, Bangalore, MBA

Shiva Kumar Nanda, Mancherial, MBA

Raghu Nandan, Bangalore, MBA

Fnu Omkar, Varanasi, M.F.A. in Art

ArpAnkumar J. Patel, Ahmedabad Gujarat, MBA

Dipen Dineshchandra Patel, Gujarat, MBA

Rajashekar Prabhakar, Bangalore, MBA

Alka Punia, Gurgaon, MBA

David Raj, Bangalore, MBA

Pramu Kumar Raje Urs, Bangalore, MBA

Shalini Rangaiah Naidu, Bangalore, MBA

Santosh Kumar, Bangalore, MBA

Priyanka Dilip Shah, Mumbai, MBA

Arun Kumar Shankar, Bangalore, MBA

Devraj Sharma, Mumbai, MBA

Nishitha Shashidhar, Bangalore, MBA

Preetham Shetty, Mangalore, MBA

Vinayaka Siddananjappa, Bangalore, MBA

Srikanth Mittur Narayana, Bangalore, MBA

Thakkar Monarkkumar Navinchandra, Ahmedabad, MBA

Naveen Kumar T. S., Bangalore, MBA

Divya Tejashree Venugopal, Bangalore, MBA

Japan

Chikako Hara, Mie, M.A. in English

Tetsuya Iwase, Nagoya, B.S. in Regional Planning

Shuichi Ota, Fukui, MBA

Kenya

Serah Nduta Kimani, Nairobi, M.S. in Safety Sciences

Macau

Chun Lam, Macau, B.S. in International Business

Malaysia

Shan Min Chin, Seremban, B.S. in Biochemistry

Chee Ghia Loh, Malacca, M.S. in Safety Sciences

Mohamed Firdaus Mohamed Kadri, Selangor, B.S. in Finance

Surinder Singh Tara Singh, B.S. in Geology

Tina Tiong, Sarawak, B.S. in Accounting

Li Yin Wong, Kuala Lumpur, B.S. in Biochemistry

Yoong Loo Wong, Melaka, B.S. in Accounting

Hui Yi Yong, Kuala Lumpur, B.A. in Psychology

Nepal

Keshab R. Acharya, Arghakhanchi, M.A. in English

Nigeria

Odinaka Frances Onovo, Abuja, B.A. in Economics

Fowosimiloluwa Omoyosola Opayemi, Lagos, B.A. in Criminology

Patricia Adedotun Tolu-Ajayi, Lagos, B.S. in Biology

Republic of Korea

Byung Jun Cho, Gyeonggi-do, Ph.D. in Criminology

Rwanda

Théophile Muhayimana, Kibungo, M.A. in English

Saudi Arabia

Waleed Yousef Al-Shaer, Riaydh, B.S. in Finance

Muidh H. Alsagoor, Dhahran, B.S. in Accounting

South Africa

Moagisi Edwin Seleka, Mmabatho, M.A. in English

Taiwan

Ching Hsin Liu, Taoyuan City, B.S. in Marketing

Sz-De Yu, Kaohsiung, Ph.D. in Criminology

Uganda

Lydia Enid Ngonzi, Kampala, M.A. in Public Affairs

United Kingdom

Kayleigh Ann Thadani, London, B.A. in Theater, B.S. in Fashion Merchandising

Posted on 8/6/2010 4:57:44 PM

Recent News

    Subscribe to the IUP News Feed

    RSS Feed