Skip to Content - Skip to Navigation

December 2011 Graduate List

Following is a list of students who graduated from IUP in December 2011.

Pennsylvania graduates—organized alphabetically by county—are listed first, followed by U.S. residents from outside Pennsylvania, then international students.

Adams County

 

Biglerville


Kyle Robert Grubbs, Quaker Valley Road, B.A. in Psychology
Nicole Marie Woerner, Benders Church Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Gettysburg


Allison Taylor Connolly, Cavalry Field Road, B.S. in Athletic Training
Sharon Clarissa Walker, Chambersburg Road, B.S. in Hospitality Management

Allegheny County

 

Allison Park


Shannon Nikol Brogdon, Concord Drive, B.A. in Psychology
Jacqueline Louise Gajewski, Clareville Drive, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Alyson Leigh Naranjo, Rosemonte Drive, A.A. in General Studies

Aspinwall


James A. Clayton, 2nd Street, M.B.A. in Business Administration

Bethel Park


Shentao Dai, Glen Hill Drive, B.S. in Nursing
Zachary William Fish, Bethel Crest Drive, B.A. in English/Writing Studies
Zachary William Fish, Bethel Crest Drive, B.S. in Communications Media
Megan A. Ward, Centergate Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Braddock


Mark Douglas Rawls, Jones Avenue, B.S. in Management Information Systems

Bridgeville


Stephen Ross Kimbrough, Union Street, B.A. in Criminology

Coraopolis


Tyler Robert Greene, Shady Glen Drive, B.A. in Criminology

Gibsonia


Jan Michael Cass, West Hardies Road, M.A. in Employment and Labor Relations
Alyssa Choiniere, Willowcrest Drive, B.A. in Journalism
Rachel Lauren Holtgraver, Gibsonia Road, B.S. in Hospitality Management
Emily Renee Labriola, Prince Phillip Court, M.A. in Employment and Labor Relations

Glassport


Heather Lin McCutcheon, Vermont Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Glenshaw


Maggie A. Giel, Pictwood Drive, M.Ed. in School Counseling
Rosemary Anna Terak, Herron Lane, B.S. in International Business

McKees Rocks


Raquel A. Rugani, Locust Street, M.S. in Sport Science
Danielle Dolores Tournay, Steubenville Pike, B.S. in Physical Education and Sport
Eric Russell Zarzeczny, Teal Drive, B.S. in Nursing

McKeesport


Daniel Edward Ellwood, Grandview Avenue, B.A. in Spanish
Kayla Megan Shriane, Barkley Road, B.S. in Hospitality Management

Monroeville


Pavan B. Davala, Newbury Drive, M.B.A. in Business Administration
June Pickett Dowdy, Eagles Nest Lane, Ph.D. in Administration and Leadership Studies
Srinivas Garlapati, Blue Grass Circle, M.B.A. in Business Administration
Robert J. Howell, Bellwood Avenue, M.B.A. in Business Administration
Tracy L. Inzinga, Shumaker Drive, B.S. in Human Resource Management
Joshua M. Morford, Beechwood Road, B.S. in Management/General
Lynn M. Rice, Golf Ridge Drive, M.A. in History

Moon Township


Danielle Jean Schaffer, West End Avenue, B.S.Ed. in Deaf Education

Munhall


Mary Jayne Edwards, Harvey Avenue, M.Ed. in School Counseling
Brandon R. Oakes, Main Street, B.S. in Communications Media

Natrona Heights


Heather Jean Hansen, Evergreen Drive, B.S. in Human Resource Management
Leah Supik, Meadow Street, M.B.A. in Business Administration

Neville Island


Amanda Lynn DeRuyter, 3rd Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Oakdale


Nicole Lucy Kreutzman, Steubenville Pike, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Pittsburgh


Robin Carol Banyai, Baywood Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Leanna Marie Barone, Sherwood Drive, B.S. in Accounting
Karen Ashley Baxter, West Ingomar Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Kayla A. Bishop, Presque Isle Drive, B.S. in Nursing
Alexandra Marie Buckman, Brownsville Road, M.B.A. in Business Administration
Taryn Leigh Byrne, Bryson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education
Aaron Paul Carlson, Fieldcrest Drive, B.S. in Marketing
Chelsea Lynn Domski, Barrington Drive, B.S. in Marketing
Celeste N. Donatucci, Aspen Drive, B.S. in Communications Media
Michael Robert Dorben, Pearl Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics
Lisa M. Dugas, High Street, M.A. in Applied Archaeology
Scott Kuan Frechione, Fairview Road, B.S. in Communications Media
Morgan Alysse Gaetano, Summit Drive, M.Ed. in Health and Physical Education
Melissa Ann Gionta-Oliver, Pheasant Drive, M.A. in Community Counseling
Jennifer L. Jakubcak, Leechburg Road, M.B.A. in Business Administration
Gregory Anthony Kress, Bigelow Street, M.A. in Adult and Community Education
Andrew Lindeman, Abbeyville Road, M.B.A. in Business Administration
Brett D. Marriott, Sheridan Avenue, M.B.A. in Business Administration
Jessica A. Marshall, Hoodridge Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Erin Masula, Kingsford Drive, M.B.A. in Business Administration
Elaine Marie Mendel, Evergreen Drive, M.B.A. in Business Administration
Michael John Monstrola, Franklin Drive, B.S. in Physical Education and Sport
Jacquelyn Musillo, Ridgevue Drive, M.Ed. in Health and Physical Education
Jeffrey M. Paich, Hart Drive, M.B.A. in Business Administration
Brittany Lyn Papalia, Roosevelt Boulevard, B.A. in English/Language Studies
Rebecca A. Parker, Portland Street, Psy.D. in Clinical Psychology
Joshua Scot Pawlowski, Mary Place, M.A. in Employment and Labor Relations
Kiel Patrick Phillips, Alcan Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Matthew Polons, Firwood Drive, M.B.A. in Business Administration
Scott D. Pritchard, Leland Drive, B.A. in History
Melissa A. Schmalzried, Meade Street, B.S.Ed. in Music Education
Danielle Marie Sefchok, South 26th Street, M.Ed. in School Counseling
Daniel Michael Senkow, Louann Street, M.A. in Criminology
Jared M. Slodowick, Darlington Road, M.A. in Community Counseling
Shannon L. Stevenson, Chestnut Ridge Drive, M.B.A. in Business Administration
Devaughn L. Street, North Beatty Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Kelly Marie Trozzo, Dorseyville Road, B.S.Ed. in Deaf Education
Christopher Joseph Wellinger, Lucy Drive, M.A. in Employment and Labor Relations
Meghan Rose Wise, Harvest Hill Drive, M.A. in Criminology
Jacklyn Marie Youra, Oak Street, B.S. in General Studies
Laura Michelle Zurbach, Sylvan Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Sewickley


Sunil Reddy, Markley Drive, M.B.A. in Business Administration

Tarentum


Amy Lynn Lubatti, Summit Street, B.S.Ed. in Elementary Education

West Mifflin


Joshua Linn Schaup, Texas Avenue, B.A. in Music

Whitaker


Roy J. Orbin, Short Street, M.Ed. in Masters in Education

Wilmerding


Tyona S. Henderson, Welsh Avenue, M.A. in Criminology
Mila N. Politi, Station Street, B.S. in Management/General

Armstrong County

 

Adrian


Erin Nicole Hughes, Waterway Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Dayton


Becca Maran Shaffer, Sinktown Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Ford City


Lyndsay Kay Blystone, State Route 2020, M.Ed. in School Counseling
Brenda Lee Coxe, 6th Avenue, M.A. in Community Counseling
Janelle Rose Crownover, Hobson Drive, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons
Emily Kathryn Peck, Pleasantview Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Karla Faye Riederer, Ridge Avenue, B.S. in Nursing
Benjamin Jacob Tost, Garretts Run Road, M.S. in Biology
Monica Lynn Truitt, 4th Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Freeport


Mathew William Caripolti, Sunset Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Cynthia Rae Jones, Woodlawn Drive, B.S. in Nursing
Shamus Victor Thompson, Clinton Road, B.A. in Anthropology

Kittanning


Alicia Renee Berasi, Woodward Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Michele L. Crytzer, North McKean Street, D.Ed. in Curriculum and Instruction
Briana Renee Englert, Bluff Street, B.S. in Communications Media
Basil Douglas Martin, Bell Top Drive, D.Ed. in Administration and Leadership Studies
Alisha Marie McElwain, State Route 85, B.S. in Nursing
Beth Anne Porter, North McKean Street, M.A. in Art
Joseph Charles Smail, Clearfield Pike, A.S. in Electro-Optics
Christina Lynn Steele, Freeport Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Donna Marie Wagner, Union Avenue, M.A. in Employment and Labor Relations

Leechburg


Adrienne Marie Arndt, Evergreen Road, B.S. in Physical Education and Sport

Rural Valley


Holly D. McCausland, Owl Hollow Road, M.Ed. in Literacy
Ashley Christina Pruger, State Route 1042, B.S. in Nursing

Worthington


Megan Noelle Matthews, Lairds Crossing Road, B.S. in Human Resource Management
John William Riley, Sarver Road, B.A. in Psychology

Beaver County

 

Aliquippa


Ashlea Brooke Smith, Gringo Independence Road, M.Ed. in School Counseling

Beaver


Alexandra Paige Pille, 6th Street, B.S. in Fashion Merchandising

Beaver Falls


Malia A T Ursida, 20th Avenue, B.S. in Human Resource Management

Freedom


Ashlee Louise Peters, Wolfe Run Road, B.S.Ed. in Social Science Education/Sociology

Industry


Brittany Lynn Long, Terrace Avenue, B.A. in Journalism

Midland


Katelin Marie Hawthorne, Wildwood Road, B.S. in Athletic Training

New Brighton


Shannon Mary Guckert, 31st Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Bedford County

 

Everett


Michael Joseph Grance, East 1st Avenue, B.S. in Hospitality Management

Osterburg


Matthew David Claar, Heritage Road, B.S.Ed. in Business Education

Berks County

 

Bethel


Brandon L. Clemmer, Mountain View Road, B.S. in Management/General

Douglassville


Sally Lynn Rice, Holly Drive, B.S. in Hospitality Management

Reading


Phylip T. Crafton, North 9th Street, B.S. in Human Resource Management
Nicholas Kopsie, Merion Lane, B.A. in Psychology
Darnell Oneal Tisdale, North 4th Street, B.S. in Child Development and Family Relations

West Lawn


Ashley Lynn Gerhart, Halsey Avenue, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Blair County

 

Altoona


Carla J. Baldessaro, Bell Avenue, M.S. in Nursing
Elaine Margaret Franks, 26th Avenue, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies
Christopher Scott Gilliland, South 8th Street, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
John S. Rizzo, North 4th Street, M.B.A. in Business Administration

Claysburg


Kyle Taylor Nale, Smoky Run Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Hollidaysburg


Justin Thomas Manning, Chimney Rocks Road, B.S. in Marketing
Jason E. Swanson, Chris Street, B.S. in Management Information Systems
Dana Paige Weakland, Cherry Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Tyrone


Gregory Michael Koehle, Tumblehill Drive, Ph.D. in Criminology

Bradford County

 

Monroeton


Taylor Ferguson, Main Street, B.S. in Marketing

Rome


Sarah Lynne Salitrynski, Route 467, B.A. in Interdisciplinary Fine Arts/Dance Arts
Sarah Lynne Salitrynski, Route 467, B.S.Ed. in Music Education

Bucks County

 

Chalfont


Florence Malinda Temple, Winding Lane, B.A. in Psychology

Furlong


Tracey Ann Glorioso, Cloverly Drive, B.S. in Communications Media

Levittown


Lindsay Jean Killian, Locust Lane, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Perkasie


Bethany Anne Foley, West Parks Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Southampton


Lindsay Marie Hendricks, Hampton Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Butler County

 

Butler


Hannah Joy Brewer, La Ray Drive, D.Ed. in Curriculum and Instruction
Alessandra Lindley Burgett, Brooksedge Drive, B.S. in Child Development and Family Relations
Jason Huntsman, Chicora Road, M.B.A. in Business Administration
Lucas Jon Master, Preston Drive, B.S.Ed. in Business Education
Daniel Joseph McPherson, Center Avenue, B.A. in Criminology
Steven Nicholas Sabo, Old Plank Road, B.S. in Finance
Brittany S. Scott, Meridian Road, B.S. in Hospitality Management
Rebecca A. Shope, South Benbrook Road, B.A. in Sociology/Applied Social Research
Kelly Lynn Zulick, Butler Road, M.Ed. in School Counseling

Cranberry Township


Erik Colton Detwiler, Crimson Court, M.B.A. in Business Administration
Suzanne Michele Francis, Crossing Ridge Trail, B.S. in Human Resource Management
Brandon Grady, Elmhurst Circle, B.S. in Hospitality Management
Cody Thomas Knight, Emily Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Adrienne Michelle Steele, Trowbridge Place, B.S. in Communications Media

Evans City


Victoria Ann Cox, Fassinger Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Kasey Shaffer Davidson, Belle Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Fenelton


Tara Ann Huntsman, Hardwood rd, B.S. in Nursing

Prospect


Britley Nicole Raabe, Grindel Road, B.S. in Hospitality Management

Sarver


Michael Stephen Cartney, Mohawk Drive, M.B.A. in Business Administration
Cassandra Lynn Hoak, Sarver Road, M.A. in Criminology
Maureen Rodgers, Riemer Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Slippery Rock


Brian J. Slamecka, Swope Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Cambria County

 

Ebensburg


Megan A. Kulish, Beverly Street, M.Ed. in School Counseling
Megan M. Michkofsky, North Marian Street, Certificate in School Psychology

Elmora


Kayla Lynn Kirsch, Deveaux Street, B.A. in Criminology

Fallentimber


Jenna L. Fox, Sugar Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Hastings


Donna Domalik Cunningham, Laurel Drive, M.S. in Nursing

Johnstown


Stephen Paul Budash, Kennard Street, B.A. in Criminology
Margaretta Leigh Bumford, Thermal Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law
Margaretta Leigh Bumford, Thermal Avenue, B.A. in Criminology
Michael Angelo Cancelliere, Saybrook Place, B.A. in Criminology
Katlyn Louise Durica, Eureka Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Emily Arlene Edmiston, Hystone Avenue, B.S. in Nursing
Corey Brandon Fox, Balsam Street, M.A. in Criminology
Andrew Lichtenfels, King Street, B.A. in Psychology
Christopher Lee Mical, Power Street, B.S. in Safety Sciences
Thomas R. Mitchell, Burley Street, M.B.A. in Business Administration
Patricia Kay Moyer, Dravis Street, B.S. in Hospitality Management
Amanda Ashton Pepley, Fender Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Joan M. Ponzurick, Sunshine Avenue, M.S. in Nursing
Joshua Alan Riggle, Goucher Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Matthew Ryan Spangler, Hammer Avenue, B.S. in Communications Media
Karen Louise Valcheff, Woodmont Road, M.S. in Nursing
Michele Anne Varner, Elm Drive, M.S. in Nursing
Mary Appley Vibostok, Keiper Lane, M.B.A. in Business Administration
Meghan Renee Vogatsky, Simmons Lane, B.S.Ed. in Elementary Education
Maureen Anne Wesner, Bucknell Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Lilly


Jason C. Paronish, Level Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Northern Cambria


Lea Marie Baran, Main Street, B.S. in Nuclear Medicine Technology
Alicia L. Contres, Grace Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Patton


Deanna Lynn Coposky, Rugh Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Portage


Ashley A. Cerwensky, Dusty Road, M.A. in Criminology
Andrew Michael Gruse, Cemetery Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Salix


Casey Lee Felix, Oakridge Drive, B.A. in History

South Fork


Sarah Ann Blough, Frankstown Road, B.S. in Safety Sciences
Jenna Noel Shaffer, Baumgardner Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Summerhill


Krista N. Mader, Bennett Lane, B.A. in Psychology
Nicole Irene Madison, New Germany Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Joshua Robert Shope, Main Street, B.A. in Criminology

Vintondale


Kate A. Zamboni, Moose Hill Road, M.A. in Music

Centre County

 

State College


Courtney Louise St Clair, James Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Chester County

 

Downingtown


Deirdre Ann Bruno, Washington Avenue, B.A. in Criminology
David Scott Viscomi, Santillo Way, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Glenmoore


Elizabeth Jo Shumaker, Arrow Point Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kennett Square


Carlton John Painter, Graychal Lane, B.S. in Marketing

Malvern


Zachary Alexander Davis, Union Hill Road, B.S. in Management Information Systems

Thorndale


Caitlin Anne Bovell, Homestead Lane, B.S. in Interior Design

West Chester


Chelsea Elizabeth Faber, Cromwell Lane, B.S. in Fashion Merchandising
Tara M. Kerchner, Apple Hill Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

West Grove


Gabriel Ortiz, Valley Road, B.S. in Hospitality Management

Clarion County

 

Rimersburg


Jeremy Michael McClaine, Switzer Road, B.S.Ed. in Music Education

Summerville


Douglas S. Knepp, White Road, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Clearfield County

 

Curwensville


Haley Rae Clutter, Michlin Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dubois


Lauren Bianco, North Jared Street, M.Ed. in Educational Psychology
Jessica Lynn Hoover, Columbus Court, B.A. in Honors Program in Psychology
Trevor Michael Jones, Wood Street, B.A. in Asian Studies
Helen Maria Province, Hickory Road, M.S. in Nursing

Mahaffey


Kari Ann Buchheit, Clover Run Road, B.A. in Psychology
Laura Jean Hilliard, Bethlehem Hill Road, B.A. in Psychology

Clinton County

 

Lock Haven


Kimberly Everhart, East Water Street, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Columbia County

 

Bloomsburg


Sarah Lynn Wagner, Nottingham Lane, B.S.Ed. in Business Education

Mifflinville


Thomas Richard Pruitt, Plateau Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Cumberland County

 

Camp Hill


Marisa Lynn Morales, Conestoga Road, M.B.A. in Business Administration

Carlisle


Amanda Chamberlain Daniel, Briarwood Lane, B.A. in Psychology
Samuel Paul Goodman, Hope Terrace, B.S. in Finance
Parminder Kaur, West Ridge Street, B.S. in Nursing

Mechanicsburg


Jonathan Nicholas Burtnett, West Green Street, B.F.A. in Art Studio
Aereyelle Dominique DuBois, South Sporting Hill Road, B.A. in Psychology
Aereyelle Dominique DuBois, South Sporting Hill Road, B.A. in Criminology
Von Anthony Scheivert, Yorktowne Road, M.S. in Sport Science

Newville


Gregory John Wenk, Lefever Road, B.S. in Biology

Shippensburg


Joshua William Piper, Deerfield Cmns, B.S. in Management/General

Dauphin County

 

Harrisburg


Benjamin Dominic Cavallaro, Windmere Road, B.S. in Hospitality Management
Paul Joseph Coccia, Redwood Street, B.A. in Criminology
Patrice Monique Johnson, Bogar Avenue, M.A. in Adult and Community Education
Bryan Reese Koup, Charles Drive, B.A. in Criminology
Sarah Michelle Trovato, Devonshire Road, B.A. in Spanish
Sarah Michelle Trovato, Devonshire Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Steelton


Ibrahim Ashour, South 2nd Street, Ph.D. in English

Delaware County

 

Broomall


Gregory Francis Stathes, Ferguson Avenue, B.S. in Accounting

Darby


Ikechukwu Nnamdi Egbukwu, South 2nd Street, B.S. in Nursing
Baindu Lucia Squire, South 4th Street, B.S. in Hospitality Management

Drexel Hill


Amy M. Franceschi, Kenwood Road, B.S. in Communications Media

Upper Darby


Johnette Adama Sandy, Long Lane, B.A. in Sociology/Human Services

Yeadon


Danielle R. Lewis, Yeadon Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Elk County

 

Ridgway


Charles Ray Bullock, Hill Street, B.A. in History

Saint Marys


Mark Adam Lang, North Michael Street, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Wilcox


Cynthia Wolfel, Rasselas Road, M.Ed. in Business Workforce Development

Erie County

 

Erie


Cherisse Desiree' Harris, Schaper Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law
Robert J. Kupniewski, Presta Court, B.S.Ed. in Business Education
Aaron Glenn Lance, Powell Avenue, B.A. in Economics
Javon Lepree Rowan, East 13th Street, B.S. in Communications Media
James William Tatalone, Dexter Avenue, B.S. in Communications Media
Brent Davon Thompson, West 22nd Street, B.A. in Psychology

Waterford


Jamie Marie Showman, Lewis Road, B.S. in Hospitality Management
Travis Joseph Welch, Perry Highway, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Fayette County

 

Belle Vernon


Louis James Fisher, Rockwood Road, M.A. in Criminology

Connellsville


Shaun-Michael P. Basinger, Sycamore Street, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic
Chelsey Elizabeth Ward, Oak Street, M.A. in Criminology
Emily Ann Ward, Sycamore Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Whitney Justine Weimer, East Crawford Avenue, B.A. in Theater
Whitney Justine Weimer, East Crawford Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Dunbar


Marion Danielle Laurion, Arch Bridge Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Everson


Erica Marie Ware, M.Ed. in School Counseling

Masontown


Kara Joann Arndt, Jefferson Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Perryopolis


Jessica Lorin Richards, Lingan Street, B.A. in Journalism

Franklin County

 

Chambersburg


Douglas A. Hitchens, Philadelphia Avenue, B.A. in Criminology
Daniel Robert Wolfe, Edgelea Drive, B.S.Ed. in Music Education

Huntingdon County

 

Huntingdon


Kesia Lynne Trice, Murray Run Road, B.A. in Criminology
Kesia Lynne Trice, Murray Run Road, B.A. in Psychology
Rachel Jean Woods, Arbor Bluff Drive, B.S. in Nursing

Mill Creek


Tyler Wayne Covert, B.A. in History/Pre-Law

Robertsdale


Alicia Renae Pollock, Hoover Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Indiana County

 

Blairsville


Stephanie Nicole Graham, South Spring Street, B.S.Ed. in Spanish Education
Mandy Lynn Gromley, Elm Street, B.A. in History
Natalie Maria Kuczma, West Campbell Street, M.Ed. in Health and Physical Education
Melissa Faith Lutz, Strong Road, B.S.Ed. in English Education
Melissa Faith Lutz, Strong Road, B.A. in Philosophy
Gina Ann Vigliotti, La Mantia Lane, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Cherry Tree


Stephen M. Hajduk, Shepherd Road, M.B.A. in Business Administration
Brenda J. Pearce, Patchin Highway, M.S. in Nursing

Clymer


Timothy Patrick Barnes, Morris Street, B.S.Ed. in Business Education
Philip James Kopczyk, Diamondville Road, A.A. in General Studies
Eric James Miller, Penn Street, B.S. in Accounting
Lori Lee Roles, Twenty Four Road, M.A. in Adult and Community Education

Commodore


Amanda Sue Chichy, Bash Road, B.S.Ed. in English Education
Laina Marie Frantz, Alder Road, B.S. in Nursing
Tosha Lynn Miller, Vanderbilt Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Creekside


Amanda G. Rogerson, Hudson Road, B.S. in Athletic Training

Dixonville


Jennifer Nicole Brocious, B.S.Ed. in English Education

Glen Campbell


Chantel Chree Brink, Brink Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Home


Camden Tate Bailey, Ambrose Road, B.S. in Athletic Training

Homer City


Christine Lynn Carlson, Station Street, B.S.Ed. in Elementary Education
Ashley Kathleen Evanick, South Main Street, B.S.Ed. in Art Education
Julie Marie Learn, East Elm Street, M.A. in Clinical Psychology
Thomas N. Light, Ridge Avenue, B.S. in International Business
Nathan Thomas Morrow, Miller Avenue, B.S. in Finance
Marlene Louise Rhine, Spruce Hollow Road, B.S. in Nursing
Dawn Marie Smidga, South Main Street, M.A. in Adult and Community Education

Indiana


Cynthia Aguilar, North 2nd Street, M.A. in Clinical Psychology
Ruba Saleh M Alnowaisir, Medlar Drive, M.A. in English
Brandon Paul Balint, Lowman Road, M.S. in Safety Sciences, MS
Julie Anna Baroni, Simeone Road, B.S.Ed. in Art Education
Kyle Lee Bellinger, Lazor Street, M.Ed. in School Counseling
Nathan Sean Blose, Ferguson Road, B.A. in Criminology
Ashley Elaine Capitosti, King Hill Road, B.S. in Nursing
Jung Y. Colen, Oak Street, M.Ed. in Elementary and Middle School Mathematics
Stacey Marlene Coles, Copper Beech Drive, B.A. in Criminology
Allana F. Curington, Thundercloud Lane, B.S. in Child Development and Family Relations
Elizabeth C Rafferty Duncan, Stutzman Road, Ph.D. in English
Brittany Marie Feiler, South 9th Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History
Cory D. Fulmer, Philadelphia Street, M.S. in Sport Science
Troy Alexander Gaydosh, Martin Road, B.A. in Psychology
Roddy O'Connor Gibbs, South 3rd Street, B.A. in Honors Program in Psychology
Stacey L. Harris, Fulton Lane, B.S. in Human Resource Management
Robert Michael Irvin, Debbie Drive, B.F.A. in Art Studio
Brit-Tanie Shantale Jones, Fairview Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Thomas Christopher Kerr, Edgewood Avenue, B.A. in Geography/Environmental Geographer
Ryan Kirsch, Shelly Drive, M.B.A. in Business Administration
Christopher Michael Kuhar, Martin Road, B.S. in Accounting
Richard D. Kutz, Hamill Road, M.A. in Clinical Psychology
Ian Matthew Lawson, Hood School Road, B.A. in Criminology/Pre-Law
Kathryn M. Lind, Franklin Circle, B.S.Ed. in Art Education
Yi-Hsin Liu, Lazor Street, B.S. in International Business
Rongsheng Luo, North 5th Street, B.S. in Accounting
Michael R. Lute, Grant Street, M.A. in Clinical Psychology
Patrick Josiah Marshall, North 7th Street, B.A. in History
Kevin Joseph Mathe, Chestnut Street, B.S. in Marketing
Adam M. McGraw, Stormer Road, M.A. in Adult and Community Education
Daniel James Mock, Dawn Drive, B.A. in Geography
Joshua M. Muscatello, M.B.A. in Business Administration
Andrew P. Nutter, Route 422 Highway West, M.Ed. in Business Workforce Development
Kevin Hugh O'Donnell, Shelly Drive, M.Ed. in Educational Psychology
Jason Matthew Olear, School Street, M.A. in Adult and Community Education
Shiela Ika'silon Otwane, Philadelphia Street, B.S. in Nursing
Jordan L. Penrose, Harvest Lane, B.S. in Disability Services
Kaitlyn R. Sagely, Philadelphia Street, M.A. in Employment and Labor Relations
Elizabeth Eleni Solomonides, Water Street, M.A. in Public Affairs
Shane T. Stitt, Coates Lane, M.Ed. in Health and Physical Education
Christopher J. Taylor, Medlar Drive, B.S.Ed. in Social Science Education/Sociology
Emily Marie Thomas, South 7th Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Alan R. Turyan, B.S. in Communications Media
Dreama S. VanCise, Chestnut Street, M.S. in Nursing
Monique L. Veney, Fairview Avenue, M.A. in Community Counseling
Krista Marie Wallover, Oak Street, M.A. in Employment and Labor Relations
David Alexander Watta, Chestnut Street, B.A. in English/Writing Studies
Hansen Dharma Wijaya, Burns Avenue, M.S. in Applied Mathematics
Melissa Ann Wilson, Hickory Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Andrew James Wiltrout, Grant Street, B.S. in Communications Media
Daniel I. Yaffe, Cunningham Road, M.A. in Adult and Community Education

Marion Center


Elizabeth Ashley Kundla, Hartman Road, B.A. in Journalism
Sarah A. Pack, Patricia Drive, M.Ed. in Elementary and Middle School Mathematics
Becky A. Sifinski, Richmond Road, B.S. in Safety Sciences

Penn Run


Dawn J. Brady, North Harmony Road, B.A. in Criminology
Michael Jeffrey Cramer, Cramer Road, B.S. in Management/General
Elliot Findley Faith, Sportsman Road, B.A. in Criminology

Robinson


Elyse Christine Shearer, Jefferson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rossiter


Heidi Marie Dickey, Fleeger Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Kayla Jo McGee, Canoe Ridge Road, M.S. in Biology

Saltsburg


Kristen Marie Getchell, Ph.D. in English
Rachael Michelle Herbert, Clubhouse Drive, B.A. in Criminology
Holly M. Shirley, Washington Road, B.S. in Environmental Health Science

Shelocta


Kevin Scott Andrews, State Route 210, B.S. in Communications Media
Jerileigh Ann Rearick, Copper Valley Road, B.S. in Nursing

Jefferson County

 

Brockway


William Thomas Cox, Vincent Drive, B.A. in Criminology

Brookville


Stephanie Lynn Beatty, Taylor Street, B.S.Ed. in Music Education
Jesse Haight, Bobro Lane, D.Ed. in Curriculum and Instruction
Abigail Elizabeth Shaw, Pennsylvania Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Falls Creek


Teresa M. Brownlee, Stevenson Hill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Punxsutawney


Melanie Sue Baker, Juneau Road, B.A. in Psychology
Michael Anthony Battestilli, Pine Street, B.S. in Management Information Systems
Jade Mykel Brocious, Shenosky Road, B.S. in Accounting
David James Burkett, Graffius Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems
Jacquelyn Michele Curtis, Rockland Avenue, M.Ed. in Health and Physical Education
Emily Lorraine Dunkel, Willow Road, B.S. in Finance
Jessica L. Haggerty, Big Run Road, Ph.D. in English
Michael Joseph Kostok, Norman Smith Road, B.S. in Nursing

Reynoldsville


Sara Rachelle Kirkpatrick, Reynoldsville FC Road, B.S.Ed. in English Education
Justin L. Murray, Stevenson Hill Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Walston


Alison E. Bernat, M.A. in English

Juniata County

 

Mifflintown


Cody Richard Arnold, Arch Rock Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Lackawanna County

 

Greenfield Township


Stephanie Lynn Racht, Highpoint Street, B.A. in Criminology

Peckville


Michelle Lee Maslar, Crystal Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Throop


Melissa Rachael Cowan, Pine Street, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

Lancaster County

 

Denver


Joseph Occhiogrosso, Winding Way, B.S.Ed. in Music Education

Elizabethtown


Rosalee Michelle Frederick, Kenbridge Lane, B.S. in Athletic Training

Lancaster


William Christopher DiGilio, Woodworth Drive, B.S. in Management Information Systems
Alicia Nicole Haines, Newswanger Road, B.S. in Fashion Merchandising
Lauren E. Montague, Hornig Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education
Leander Neal Toney, Bay Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Quarryville


Samantha Jayne Guy, Hartwicke Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Lawrence County

 

Edinburg


Jonathan C. Dale, Benjamin Franklin Highway, M.A. in Employment and Labor Relations

Ellwood City


Amy J. Bessell, Mill Bridge Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

New Castle


Brian Thomas Jackson, Hidden Brooke Court, B.A. in Criminology
Marc D. Williams, East Lincoln Avenue, B.A. in Sociology

Lebanon County

 

Lebanon


Trisha Lynn Brubaker, Freeport Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Palmyra


Kelsey Sharell Lingle, West Cherry Street, B.A. in Art/Studio
Lehigh

Allentown


Rana Sakher Oweis, South Krocks Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Emmaus


Caitlin Louise Egge, Newport Drive, B.S. in Disability Services

Luzerne County

 

Shavertown


Matthew Vincent Lanyon, East Center Street, B.A. in Criminology

Lycoming County

 

Trout Run


Krystle Michelle Gregory, Route Highway, B.S. in Marketing

Williamsport


Christopher Robert Leidhecker, Northway Road, B.S.Ed. in Music Education
Gage Jonathen Patchen, Union Avenue, B.S. in Finance

Mckean County

 

Kane


Michele M. Jubon, North Elk Avenue, M.A. in Employment and Labor Relations

Mercer County

 

Grove City


Michelle Lee Amodei, Woodland Avenue, D.Ed. in Curriculum and Instruction
Ryan Patrick McNamara, East Main Street, B.S. in Communications Media

Hermitage


Jonathan Allen Diegan, Robertson Road, B.A. in Physics
Leah Christine Ferringer, Skyline Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education
Erica Roth Skinner, Riverbend Court, B.S.Ed. in Music Education

Sharon


Narren Deanne Smith, Sterling Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Monroe County

 

Tobyhanna


Chassen Ulysses Williams, Jasmine Drive, B.A. in Economics

Montgomery County

 

Cheltenham


Catherine Patricia McCann, Boyer Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Hatfield


Brett Richard Flaherty, Derstine Road, B.A. in History

Lansdale


Ashley Elizabeth O'Malley, Tailor Way, B.A. in Sociology/Human Services
Kelly E. Parrott, Scobee Drive, B.A. in French

Pottstown


Kelly Nicole Laysears, West Harmony Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Schwenksville


Melinda Joan Borgnis, Summit Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Spring House


Chelsea Tesei Bronstein, Timber Fare, B.S. in Fashion Merchandising

Telford


Jazmin Cruz, Centennial Road, B.A. in Criminology

Northampton County

 

Bethlehem


Gregory Harris Vogler, Biafore Avenue, B.S.Ed. in Music Education
Gregory Harris Vogler, Biafore Avenue, B.F.A. in Music Performance
William B. Vogler, Biafore Avenue, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Nazareth


Amanda Marie Bohn, Moravian Street, B.A. in Criminology

Northumberland County

 

Sunbury


Sammantha Jo Schreffler, Mount Pleasant Road, B.A. in Criminology

Watsontown


Drew William Brungard, Fairmont Drive, M.A. in Employment and Labor Relations

Perry County

 

Marysville


Lindsey Alise Brewbaker, Ridgeview Drive, B.S. in Fashion Merchandising

New Bloomfield


Krista Marie Shumaker, New Bloomfield Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Philadelphia County

 

Phila


Lasada Rosa, East Rittenhouse Street, B.S. in Communications Media

Philadelphia


Newton Jamel Anderson, Chestnut Street, B.A. in Criminology/Pre-Law
Natalie Avraham, Serota Place, B.S. in Nursing
Warren T. Brown-Eaddy, South 5th Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Janay Sharron Bryant, Sears Street, B.S. in Communications Media
Teak Lamont Denard, East Wister Street, M.A. in Employment and Labor Relations
Charles B. Gray, Dunks Ferry Road, B.A. in Psychology
Misha Ann Tiffany Hudson, North 20th Street, B.S. in Hospitality Management
Nyaka Suhir Johnson, Vine Street, B.A. in Criminology
Odessa Lataya Kellman, Montour Street, B.A. in Political Science/Pre-Law
Dwayne Sheriff Martin, Devitt Place, B.S. in Accounting
Brandon C. Martinez, Wyndale Avenue, B.A. in Psychology
Louis C. Mobley, South Napa Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Jourdain Kyarah Monroe-Coffey, East Roosevelt Boulevard, B.S. in Communications Media
Arielle Sharae Norment, West Godfrey Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations
Cecilia Ivelis Ortiz, North Reese Street, B.A. in Journalism
Greta Ronnell Rembert, West Albanus Street, B.S. in Child Development and Family Relations
Alexis Paige Singleton, Wharton Street, B.A. in Psychology
Tamika Ayanna Taylor, Revere Street, B.A. in English /Pre-Law
Kerrishia Michae Tenner, North 3rd Street, B.A. in Psychology
Shenika Schenee Shirley Washington, West Venango Street, B.A. in Philosophy/Pre-Law
Kevin D. Woods, Provident Road, B.A. in Music

Pike County

 

Hawley


Nicholas John Volpe, Rocky Run Road, B.F.A. in Art Studio

Potter County

 

Coudersport


Benn A. Troutman, Billy Lewis Road, A.A. in General Studies

Schuylkill County

 

Pottsville


Daniel Scott Johnson, North 2nd Street, B.S. in Finance
Daniel Scott Johnson, North 2nd Street, B.S. in Accounting
Caitlin Alexandria Shields, Mahantongo Street, B.S. in Environmental Health Science

Snyder County

 

Selinsgrove


Andrew Buranich, Orange Street, M.S. in Sport Science

Somerset County

 

Boswell


Nicole Marie Pelesky, Main Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Central City


Kevin Andrew Kozlick, Manges Street, B.A. in Economics/Pre-Law

Fairhope


Kayla Beth Stockwell, Glencoe Road, B.S. in Interior Design

Hollsopple


Chelsea Kristen Myers, Woodstown Highway, B.S. in Fashion Merchandising
Melissa Nichole Vindish, Somerset Pike, B.S. in Communications Media

New Baltimore


Angelina Alexander Kultasova, Juniata Street, B.S.Ed. in English Education

Somerset


Daniel Joseph Hillegas, Cherry Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Melissa Sue Kaim, Flannery Road, B.S.Ed. in Music Education
Stefan Alexander Keiser, West Sanner Street, B.A. in Journalism
Adam L. Shaffer, West Church Street, M.A. in History

Windber


Nancy Marie D'Agostino, Parks Avenue, B.S. in Nursing
Kenneth Corey Oldham, Dark Shade Drive, B.A. in Journalism

Tioga County

 

Lawrenceville


Andrea Lorraine Stoddard, Rolling Acres Lane, B.S. in Hospitality Management

Venango County

 

Franklin


Thomas Joseph Heffernan, Maple Street, B.A. in Criminology
Rebekah Kayle Woods, Congress Hill, B.A. in Criminology

Kennerdell


Jessica Louise Himes, Coal City Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Polk


Randall W. Frye, Georgetown Road, B.S.Ed. in Music Education

Utica


Emilee Anne Dolan, Judson Road, B.S. in Accounting

Warren County

 

Russell


Christopher Maynard Wilson, Old State Road, B.S. in Management/General

Warren


Heather M. Heenan, Sunset Drive, M.A. in Employment and Labor Relations
Michele Lee Phelps, Miller Hill Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Washington County

 

Canonsburg


Andrew Thomas Austin, Blue Jay Drive, B.S.Ed. in Music Education
Imman Singh Jebaraj, South Jefferson Avenue, M.B.A. in Business Administration
Zachary Paul Tirpak, Woodridge Drive, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Charleroi


Katrina Alex Papantonakis, Elizabeth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Donora


David James Kroskie, 9th Street, M.A. in Applied Archaeology

Houston


Kristin Lorraine Hravnak, Hickory Lane, M.A. in Employment and Labor Relations

Lawrence


Marie Elizabeth Hattman, Yorktown Drive, B.S.Ed. in Music Education

McDonald


Shaun Robert Kelly, Fannie Street, M.A. in Criminology

McMurray


Justin Robert Bak, Holly Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Monongahela


Katherine J. Pantaleo, Lawrence Street, Ph.D. in Criminology
Mary Ellen Patrick, Taylor Run Road, B.S.Ed. in Music Education
Nathan F. Repp, Cord Road, B.S.Ed. in Music Education
Bethany Leigh Williams Crow, Stanton Street, M.A. in Community Counseling

Venetia


Matthew Bryant Weaver, Sugar Camp Road, B.A. in Computer Science

Washington


Derek Daniel Habe, Quarry Road, B.A. in Art/Studio
Christine Michelle Nicastro, Dodd Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Wayne County

 

Jefferson Township


Stephanie Keating, Brundage Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Westmoreland County

 

Apollo


Meghan Judith Erwin, Terrace Avenue, M.Ed. in Elementary and Middle School Mathematics
Cindy Lee George, Edgewood Estates, B.A. in Sociology
Kristie Lynn Rodgers, Crestwood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education
Joseph William Shirey, Jackson Road, B.A. in Psychology

Delmont


Lindsey M. Guthrie, Manor Road, M.A. in Criminology
George D. Konetes, Christy Road, Ph.D. in Communications Media and Instructional Technology
Heather Lynn Snodgrass, Monticello Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics
Kraig Joseph Wicklund, Apple Hill Drive, B.S. in Safety Sciences

Export


Lauren Cormas, Fox Chase Drive, B.A. in Sociology
Laura Lynn Kanouff, Mamont Drive, B.A. in Criminology
Michael Charles Yatzkanic, Lindsey Lane, M.B.A. in Business Administration

Greensburg


Amanda Marie Brusco, Hoffman Heights Road, B.S. in Child Development and Family Relations
Shannon Lynn Fennell, Keystone Avenue, M.Ed. in Mathematics
Anthony S. Jones, Chaucer Drive, M.B.A. in Business Administration
Stephanie Marie Lucas, South Main Street, M.S. in Sport Science
Katelyn Marie Nowicki, McCabe Drive, B.S. in Management/General
Michael Steven Rotigel, Kennan Drive, B.S. in Hospitality Management
Jonathan A. Smiley, Warwick Drive, M.A. in Adult and Community Education
Brian H. Whitco, Westminster Avenue, M.B.A. in Business Administration
Elizabeth Grace Wise, Monkey Wrench Road, M.B.A. in Business Administration

Herminie


Ashley Nicole Joseph, Center Road, B.S. in Nursing

Irwin


Kayla L. Griffith, Clay Pike, M.Ed. in Business Workforce Development
Christina Lynn Mesko, Renaissance Drive, B.S. in Hospitality Management
Megan Elizabeth Sweeney, Eisaman Road, B.S. in Nursing

Jeannette


Richard John Breymeier, Skyview Drive, B.S. in International Business
Richard John Breymeier, Skyview Drive, B.A. in Asian Studies
Christopher Kilbury, Koter Drive, A.A. in General Studies
Julianna Priola, Maryland Place, M.A. in Community Counseling
Steven William Soroko, Bushy Run Road, B.S. in Safety Sciences

Latrobe


Caitlin Amber Bumar, Frank Circle, B.A. in Psychology
Charles Adriaan Pienaar, 4th Avenue, M.Ed. in Health and Physical Education
Sheena Nicole Rapp, Raymond Avenue, M.Ed. in Business Workforce Development

Ligonier


Richard Dirk Matson, North Saint Clair Street, Ph.D. in Administration and Leadership Studies
Courtney L. Neiderhiser, State Route 711, M.S. in Safety Sciences
Kori Helen Tetkoski, Route 259, B.S. in Nutrition/Dietetics

Lower Burrell


Rebecca Rose Hahn, Wachter Avenue, M.A. in Community Counseling
Kelly L. Innocent, Russell Drive, M.Ed. in School Counseling

Monessen


Johnathan Edward Byron, Reservoir Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Murrysville


Anthony James Buccilli, B.S. in Natural Science

New Alexandria


Scott J. Elliott, Guthrie Road, M.Ed. in Health and Physical Education

New Florence


Meghan Maureen Cassidy, 19th Street, B.A. in International Studies
Amanda Jane Olmstead, Valley Brook Road, B.A. in Theater

New Kensington


Douglas William Francart, Finnin Road, M.Ed. in School Counseling
Anthony Joseph Pagano, Dinwiddie Drive, B.A. in Journalism

North Huntingdon


Raymond Perry Felger, Guffey Road, B.S. in Management/General
Andrew Vincent Gorenz, Adams Drive, B.S.Ed. in Music Education
Jason Edward Goyda, Lee Drive, B.S.Ed. in Music Education

Penn


Juliana Loree Naugle, Scott Street, B.S. in Management/General
Corinne Nicole Suvak, Summit Street, B.A. in Geography

Pleasant Unity


David A. Volpe, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Seward


Sarah Elizabeth Blair, Griffith Road, B.S.Ed. in Elementary Education
Robert James Varholak, Gas Center Road, M.Ed. in Business Workforce Development

Trafford


Megan Grace Rowles, Sycamore Lane, M.Ed. in School Counseling
Stephanie M. Sudina, William Drive, M.B.A. in Business Administration

Vandergrift


Josh Lloyd Schultheis, North Balsinger Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

York County

 

Dallastown


Heather Marie Dandy, Summit Drive, B.S. in Marketing

Dover


Heather Anne Ryan, Danielle Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Glenville


Clinton Scott Shaffer, Camp Woods Road, B.A. in English/Film Studies

Manchester


Roxanne Nicole Hotaling, East Parkview Road, B.S.Ed. in Art Education

Yoe


Allyssa Sue Myers, West Broad Street, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

York


Lauren Nicole Englar, Chesterbrook Drive, B.S. in Communications Media
Spencer Thomas Hindman, Skyview Drive, B.A. in Art/Studio
Cayla Joy Poborsky, Caspian Drive, B.S. in Management/General
Louis J. Ribar, Smith Drive, B.F.A. in Music Performance
Louis J. Ribar, Smith Drive, B.S.Ed. in Music Education
Ian D. Todd, Cranmere Lane, B.A. in Philosophy
Alyssa Marie Weaver, Ridings Way, B.S. in Fashion Merchandising

Out - of - State

 

California


Yutai Ma, Diamond Bar, M.S. in Applied Mathematics
Paul James Sykes, Los Angeles, M.A. in Employment and Labor Relations

Delaware


Joel J. Brown, Wilmington, B.A. in Criminology

District of Columbia


Donte Curtis Herring, Washington, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science
Anastasia Vylegzhanina, Washington, M.B.A. in Business Administration

Florida


Laura Adams, Jacksonville, M.A. in Applied Archaeology
Michele P. Bratina, Jensen Beach, Ph.D. in Criminology

Georgia


Margaret A. Newton, Lawrenceville, M.A. in Public Affairs

Idaho


Mark Charles Cavill, Moscow, B.A. in English/Writing Studies

Illinois


Jennifer L. Hambaugh, Dekalb, Psy.D. in Clinical Psychology

Kentucky


Chris Felts, Murray, M.A. in Criminology

Maryland


Willis Reginald Spencer, Baltimore, B.S.Ed. in Music Education
Eryn Withers, Burtonsville, B.A. in Criminology
Christopher Ryan Poet, Clear Spring, B.S.Ed. in Music Education
Megan Renae Cross, Cumberland, B.S. in Fashion Merchandising
Shannon Nicole Cummins, Hollywood, B.S. in Hospitality Management
Lauren Alexandra Polokoff, Olney, B.S. in Fashion Merchandising
George Louis Alberti, Severn, B.F.A. in Music Performance
Daniel William Whall, Silver Spring, B.S. in Management/General
Jennelle Christine Metzler, Sykesville, B.S. in Fashion Merchandising
Alexsandra Mae Snyder, Walkersville, B.S. in Hospitality Management

Massachusetts


Josh Lederman, Somerville, Ph.D. in English

Missouri


Sarah Adele Henderson Lee, Saint Charles, Ph.D. in English

New Jersey


Frank Joseph Sirolli, Cinnaminson, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Silky N. Shah, Iselin, M.B.A. in Business Administration
Nehal Sadek, Lawrence Township, Ph.D. in English
Sinthya Lynnette' Reddick, Newark, B.S. in Physical Education and Sport

New York


Michael Raymond Sprowles, Alexandria Bay, M.A. in Applied Archaeology
Nkechinyere N. Iheukwumere, Brooklyn, M.A. in Public Affairs
Jhana Yolanda Jones, Brooklyn, B.S. in Interior Design
Hilary Rose Lewis, Dunkirk, M.A. in History
Laurel Anne Moore, Ithaca, B.S. in Communications Media
Michael George Hanrahan, Mahopac, B.S.Ed. in Music Education
Kimberli A. Huster, New York, Ph.D. in English
Rachel Adams Goertel, Westfield, Ph.D. in English

North Carolina


Steven Bradley Rooks, Charlotte, B.A. in History
Marcelene Maria Senese, Creston, Ph.D. in English

Ohio


Paul Andrew Cote, Bryan, B.S. in Hospitality Management
Arthur J. Thompson, Canfield, M.A. in Criminology
Christina Corinne Starr, Hubbard, B.A. in Journalism
Craig Michael Burgess, Medina, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration
Lindsay Jo Wilson, Youngstown, M.A. in Criminology

Tennessee


Cody R. Duckworth, Cordova, Psy.D. in Clinical Psychology

Texas


Michael J. Blankendaal, Midland, Graduate Certificate in Safety Sci/Safety Mgmt, GCOR

Virginia


Randal Douglas Modowski, Ashburn, B.S. in Computer Science/Applied
Fatima Louise Lowry, Virginia Beach, M.A. in Criminology
Benjamin Nathaniel Savory, Winchester, B.A. in Theater
Kailyn Ann Jennings, Woodbridge, B.A. in English/Literary, Textual and Cultural Studies

West Virginia


Joshua Marshall Williams, New Martinsville, M.A. in Criminology

Wisconsin


Christopher Ray Chambers, Neenah, B.A. in History/Pre-Law

International

 

Algeria


Hayat Messekher, Jijel, Ph.D. in English

Canada


Marlee Elizabeth Morden, Sarnia, M.Ed. in Literacy

China


Xiyu Chen, Chengdu, B.S. in Accounting
Yaoxi Guo, Chengdu, B.S. in Accounting
Qiuyue Wang, Chengdu, B.S. in Accounting
Yuhua Guo, Fujian, M.A. in English
Fangbing Li, Hefei, M.B.A. in Business Administration
Qian Cao, Nanjing, B.S. in Accounting
Xiaokun Sun, Shenzhen, M.A. in English

France


Virgil M D G Kere, Ferney-Voltaire, M.B.A. in Business Administration

India


Siddalingesha B.J., Bangalore, M.B.A. in Business Administration
Chethan Kumar Venkatesh, Bangalore, M.B.A. in Business Administration
Nikhil R. Bhimani, Bangalore Karnataka, M.B.A. in Business Administration
Raj Shama Ghatage, Bangalore Karnataka, M.B.A. in Business Administration
Ankit M. Ladwa, Mumbai, M.B.A. in Business Administration
Tejash N. Patel, Mumbai. Maharashtra, M.B.A. in Business Administration
Priya Veenadharan Pillai, Navi Mumbai, M.S. in Sport Science
Sugandha Miglani, New Delhi, M.B.A. in Business Administration

Jordan


Bassam Mohammad Eid Al-Shraah, Mafrak, Ph.D. in English

Malaysia


Kean Hoong Teh, Batu Caves, B.A. in Computer Science
Christopher Fatt Keat Lam, Subang Jaya, B.S. in Management Information Systems
Christopher Fatt Keat Lam, Subang Jaya, B.S. in Human Resource Management

Republic of Korea


Young-Ken Choi, Anseong, M.A. in English

Saudi Arabia


Asma Alameer, Alhassa City, M.A. in Adult and Community Education

St. Vincent and the Grenadines


Rhema Corrie Lewis, Calder, B.S. in Natural Science

Posted on 2/15/2012 8:18:29 AM

Recent News

    Subscribe to the IUP News Feed

    RSS Feed