Skip to Content - Skip to Navigation

May 2011 Graduate List

Following is a list of students who graduated from IUP in May 2011.

Pennsylvania graduates—organized alphabetically by county and city—are listed first, followed by U.S. residents from outside Pennsylvania, then international students.

Information for this list was provided by the Office of the Registrar.

Adams County

Gettysburg

Ashley Louise Arentz, Country Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Littlestown

Brandi Lynn Pittinger, Mengus Mill Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jaimie Alana Walker, Littlestown Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer Lynne Weimer, North Queen Street, B.S. in Finance

Orrtanna

Colton Michael Peterson, Old Route 30, B.A. in Criminology

York Springs

Jenna L. Black, Strayer Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Allegheny County

Allison Park

Steven Matthew Bizon, Tremont Drive, B.A. in Criminology

Matthew Richard Braun, Tanglewood Drive, B.S.Ed. in Physics Education

Kerry Lee Connolly, Hampton Valley Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Amber Marie Crooks, Coldwater Drive, B.S. in Nutrition/Dietetics

Christopher M. Hofstetter, Viewcrest Drive, B.S.Ed. in Art Education

Sarah E. Rosswog, Bonita Drive, Certificate in School Psychology

Avalon

Morgan Lee Tunney, McKinley Avenue, B.S. in Respiratory Care

Bethel Park

Matthew Thomas Carroll, Southampton Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Kimberly A. Jones, Highland Road, M.S. in Food and Nutrition

Emily Jane Ritchey, Chestnut Street, B.A. in Sociology/Human Services

Amy Lynn Rudolph, Daleview Drive, B.S. in Marketing

Amy Lynn Rudolph, Daleview Drive, B.S. in Accounting

Robert Craig Varner, California Avenue, B.S. in Mathematics

Luke Michael Wehner, Battleford Drive, B.S. in Human Resource Management

Braddock

Terrence Antonius Smith, Mills Avenue, M.S. in Sport Science

Bridgeville

Maria Lynn Vivirito, Missouri Avenue, M.Ed. in School Counseling

Christina Marie Wageling, Lakemont Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Carnegie

Elena Maria Brandimarti, Norwich Court, B.S. in Nutrition/Dietetics

Fautma M. Eshnuk, Lindsay Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Edward John Feldman, Willina Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Kerry Ann Orchowski, Lindsay Road, B.S.Ed. in Music Education

Katlyn Marie Rhodes, First Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Cheswick

Donna Lea Crowe, Highbury Road, M.S. in Nursing

Courtney Kristen Hoole, Florian Drive, B.S. in Hospitality Management

Crescent

Michele L. Lugowski, Aster Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Duquesne

Shawnese D. Brown, South Sixth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Elizabeth

Hailey Jean Barton, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Hillary Elaine Barton, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Jared Michael Crevar, Monongahela Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Michael Andrew Hindman, Monongahela Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Angeline Virginia Yimin, Williamsport Road, B.S. in Fashion Merchandising

Gibsonia

Elizabeth May Beatty, Wedgewood Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Brian J. Christ, Woodhill Drive, M.A. in Criminology

Amanda Rosemarie Coppola, Shawnee Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Kimberly Anne Craft, B.A. in Anthropology

Randy L. Davis, Walcott Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Katie Lynn Jones, White Pine Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Dana N. Lombardo, Valleyvue Drive, B.S.Ed. in Art Education

Dana N. Lombardo, Valleyvue Drive, B.F.A. in Art Studio

David Scott Pouchot, Bruton Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Natalie M. Schaefer, Phillips Road, B.A. in Anthropology

Natalie M. Schaefer, Phillips Road, B.A. in Journalism

Glenshaw

Timothy Michael Herbold, Elmwood Drive, B.S.Ed. in Biology Education

Christopher Gabriel Nevola, Mary Ann Drive, B.S. in Accounting

Ryan James Schrmack, Glenhaven Drive, B.F.A. in Art Studio

Jessica M. Woods, Rolling Farms Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Harwick

William E. Morgan, Pillow Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Homestead

Tyler Dennison Graham, Mapledale Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Jessica L. Regan, West Tenth Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jefferson Hills

Michelle R. Kring, Payne Hill Road, Certificate in School Psychology

McKees Rocks

Kara Marie Hertzberg, Aiken Road, B.A. in Psychology

McKeesport

Robin S. Banks, Romine Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Michelle L. Chisholm, Evans Avenue, M.A. in Community Counseling

Ryan Alexander Hancharik, Oxford Drive, B.S. in Hospitality Management

Erin Michelle Lawnizak, Penhurst Street, B.A. in Criminology

Krysten Marie Mountain, Jefferson Street, B.S. in Interior Design

Jennifer Ann O'Brien, James Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Daniel Christopher Tyner, Devonwood Drive, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Monroeville

Kimberly J. Bradford, Deauville Drive, B.S. in Management/General

Amy Ann Connelly, Hochberg Road, B.S. in Interior Design

Adam Lamont Littlejohn, Kilbuck Drive, B.A. in Criminology

Mikhail M. Mishkov, Garden City Drive, B.S. in Marketing

Paul S. Mwambu, Saunders Station Road, B.S. in Management/General

Marsha E. Robinson, McKinney Road, B.S. in Management/General

Sarah Lynn Rodgers, Harvard Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Deanna L. Shirley, Kelvington Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Moon Township

Marco Aldo Colalillo, Craig Court, B.S. in Marketing

Sara Jean Fouse, Flaugherty Run Road, M.A. in Criminology

Anita L. Madia, Duffy Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cristina J. Meinert, Marney Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Caitlyn Marie Perl, Amherst Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Munhall

Andrew R. Brantner, Sunglow Street, B.S. in Respiratory Care

Natrona Heights

Adam Edward Friel, Painter Avenue, B.S. in Safety Sciences

Daniel W. Kuhn, Pine Street, M.F.A. in Art

Jonathan Ray Libbon, Oak Manor Drive, M.A. in Applied Archaeology

Aseneath M. Plever, Bachman Road, M.A. in English

North Versailles

Joseph Michael Nelis, Overhill Drive, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Edward Joseph Radecki, Arlington Avenue, B.S. in Management/General

Oakdale

Anthony Robert Lutz, Vincennes Avenue, B.A. in Criminology

Oakmont

Robert D. Diemidio, Sixth Street, B.S. in Management/General

Jacqueline C. Ionadi, Ninth Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Justin Rossi, Woodland Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Stephen F. Straub, Ninth Street, B.S. in Biology

Pittsburgh

Jasmine Lynne Abram, Bossart Street, B.A. in Criminology

Jaime F. Acie, Shelbourne Drive, M.Ed. in School Counseling

Donnetta Allen, Idlewild Street, B.S. in General Studies

John Henry Baranski, Brownsville Road, B.A. in Criminology

Sheilah L. Barnes, Saranac Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Angela Marie Basso, Painters Drive, M.A. in Criminology

Roman Bazhutin, Mount Lebanon Boulevard, B.S. in Management/Operations

Candice Bennett, Wilson Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Sarah Elizabeth Berg, Crest Drive, B.S. in Accounting

Emily Rose Bogden, Voelkel Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

John S. Bozich, Clarion Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Thomas Brophy, Dunn Drive, B.A. in Criminology

Shanae Antanette Brown, Zephyr Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Chelsea Ann Brownlee, Maxwell Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Mark Ryan Buetzow, Laurel Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Jacob W. Buls, Washington Drive, B.A. in Economics/Pre-Law

Jaime Lynn Calabrese, Macbeth Drive, M.A. in Adult and Community Education

Jonathan Robert Campbell, Andrade Street, B.A. in Economics

Crystal Elizabeth Celender, Sciota Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Anthony Michael Cherup, Mill Grove Road, B.S. in Management/General

Patrick M. Conley, Elmwood Drive, B.A. in History

Nicole M. Connelly, Camelia Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelly Cordero, Remington Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lamont A E Craven, Pennsylvania Avenue, B.S. in Natural Science

Ashley Nicole Craver, Lindberg Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Alicia Dawn Cullen, Fox Drive, B.A. in Sociology/Human Services

Jason J. Czajkowski, Merwyn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Jasmine M. Daniels, Laketon Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Alexis Rae DeLuca, Key West Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshua Salvatore DeMaro, Pine Valley Drive, B.S. in Marketing

Joshua Robert DeRiggi, New Texas Road, B.S. in Accounting

Amy DiGennaro, Prescott Drive, M.Ed. in School Counseling

ShaRae L. Edmonds, Estella Avenue, B.A. in Psychology

Jodi Elizabeth Fedorak, Crosby Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Flamgletti, Highland Road, B.A. in Psychology

Nicole Flamgletti, Highland Road, B.A. in Criminology

Jerrod W. Foster, Grandview Avenue, B.A. in Criminology

Zachary M. Frazier, Allison Avenue, B.A. in Criminology

Rebecca Todd Garvin, Munhall Road, Ph.D. in English

Dale Thomas Gloeckl, East Bellecrest Avenue, B.S. in Finance

Richard Xavier Glosser, Shasta Drive, D.Ed. in School Psychology

Alana Janel Harteis, Meade Street, M.Ed. in School Counseling

Brian Joseph Hayes, Fair Acres Avenue, B.A. in Religious Studies

Thomas James Higgins, Gensler Road, B.S. in Safety Sciences

Joshua Kyle Hoffee, Elizabeth Street, B.A. in Criminology

Tara L. Hogan, Cypress Hill Drive, M.S. in Speech-Language Pathology

Matthew James Hosey, Byron Road, B.A. in Criminology

Michael Howard, Orin Street, M.A. in Criminology

Samantha Hughes, Pine Line Drive, M.A. in Community Counseling

Anthony Paul Jendrzejewski, McKelvey Road, B.A. in Criminology

Cassandra Kachuta, Cape Cod Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Jake Joseph Kearney, Worcester Drive, B.S.Ed. in Music Education

Kala Elizabeth Kennedy, Kinvara Drive, B.A. in International Studies

Julia Ann Kinross, Ricker Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Shane David Kinslow, Ridgewood Road, B.A. in Criminology

Kelsey Elizabeth Kircher, Brownsville Road, B.S. in Nursing

Brooke L. Klaus, Shasta Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Charlene Catherine Kraus, West Willock Road, B.S. in Hospitality Management

Jenna Leigh Kukla, Hartl Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Joshua Francis Lombardi, Summer Haven Court, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Ashley Elizabeth Lowry, Brookside Boulevard, B.S. in Marketing

Jenny Lynn Makstutis, Superior Avenue, B.A. in Anthropology

Lauren G. Manley, Parks Plaza Drive, B.A. in Sociology

Brian John Marks, Meteor Circle, B.S. in Computer Science/Information Assurance

David M. McGinnis, Mississippi Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Carly Elizabeth McPartland, Hilpert Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Meghan Colleen McQuaide, Pointview Road, M.S. in Speech-Language Pathology

Tim M. Merolillo, Chickasaw Avenue, M.S. in Sport Science

Jennifer Lynn Miller, Key West Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Molly L. Miller, Buente Street, B.S. in Nursing

Kimberly Anne Mitchum, Chapel Ridge Road, B.S. in Interior Design

Angela Maria Morrison, Glendale Avenue, B.S. in Respiratory Care

Roman William Nardozi, School Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Andrea Naylor, Craighead Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Sara Lynne Nickel, Wible Run Road, B.S. in Nursing

Matthew Samuel Norris, Lincoln Avenue, B.A. in Criminology

Jason K. Orr, Penn Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Megan Nicole Oxendale, Tyler Road, B.S. in Accounting

Joseph Domenic Palermo, Center New Texas Road, B.A. in Criminology

Christina Marie Parise, Long Road, B.A. in Anthropology

William Joseph Popojas, Orchid Place, B.A. in Criminology

Kayla Marie Porter, Hurston Way, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Angela Marie Recker, Brentwood Avenue, B.A. in Criminology

Zachary Robert Rizza, Dunbar Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Rebecca Autumn Rosleck, Brownsville Road, B.S. in Human Resource Management

Chekesha A. Rucker, Woodlawn Street, M.A. in Criminology

Corina Shivonne Rupert, Leechburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Sean Michael Scalise, Woodrow Avenue, B.A. in Criminology

Trisha Ann Scott, Wainbell Avenue, B.S. in Nursing

Michael R. Shanaberger, Kaplan Avenue, B.A. in Sociology

Douglas Allen Sheerer, Jefferson Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Erika Ann Shuster, Macarthur Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Matthew James Siciliano, Burwick Court, B.S. in Management/General

Kimberly Rose Skarns, Ford Avenue, B.S.Ed. in English Education

Ashley Marie Smith, Canbet Drive, B.S. in Management/General

Cori S. Snyder, Melvin Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Cassandra L. Stein, Logans Ferry Road, B.S. in Management/General

Jena E. Stock, Portia Drive, B.S. in Hospitality Management

Robert R. Stone, Sarah Street, B.S. in Respiratory Care

Stella Marie Stratigos, Key Avenue, B.S. in Communications Media

Stella Marie Stratigos, Key Avenue, B.A. in Spanish

Melanie A. Swann, Valleyvue Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

David J. Thomas, Penn Avenue, B.A. in Computer Science

Kristine M. Thomas, Gittens Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Jeremy D. Thompson, Duncan Drive, B.A. in Computer Science

Ciera Lynn Tyler, Universal Road, B.S. in Management/General

Craig Mitchell Uss, Youngridge Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Meghan L. Voelker, Washington Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Jean Wenner, Pittview Avenue, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Tanisha L. Wilkes, Osgood Street, M.A. in Criminology

Matthew Stephen Zandier, Carlyn Drive, B.S. in Management/General

Donald Cody Zimbicki, Somerville Drive, B.A. in Criminology

Plum

Krista Hoebel, Alcan Drive, M.A. in Criminology

Matthew Stephan Swackhammer, Mardi Gras Drive, B.S. in Accounting

Sewickley

Marissa Ann Butler, Sturbridge Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Carrine Jean Gray, Deer Valley Drive, B.S. in Human Resource Management

Erica Nicole Raymond, Blackburn Heights Drive, B.S. in Marketing

Shadyside

Samantha Ann Martin, Lehigh Avenue, B.S. in Accounting

South Park

Corey Joseph Alukonis, Royal Parks Boulevard, B.S.Ed. in Earth and Space Science Education

Aaron Matthew Gill, Greenbriar Court, B.S. in Management/General

Jennifer Lynn Greselin, Armstrong Drive, B.S. in Fashion Merchandising

David Charles Wilderman, Piney Fork Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Springdale

Kyle S. Zebrine, Butler Road, B.S. in Management/General

Verona

Hannah Jobeth Allison, Chaske Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Kaitlyn Elaine Burkhouse, Greenridge Drive, B.S. in Respiratory Care

Nathaniel Drowell, Fairview Drive, MBA

Bethany L. Slaugenhaupt, Richmore Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Bryant Joseph Tworek, Fox Chase Drive, B.S. in Management/General

West Homestead

Elizabeth Christine Guckes, Edgewood Drive, B.S. in Nursing

West Mifflin

Bethany L. Fenyus, Elizabeth Street, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Ann E. Frazier, Conlin Street, M.A. in English

Jared Krupa, Everlawn Street, B.A. in Criminology

Maureen C. Morsek, Bowes Avenue, B.S. in Hospitality Management

Shana Rae O'Brien, Alberta Drive, B.A. in Criminology

Wexford

Tara Lynn Coats, Saint James Place, B.S. in Hospitality Management

Alexandra Maureen Conlon, Pinkerton Road, M.A. in Student Affairs in Higher Education

White Oak

Dacey Siddall Haughwout, Garden Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Erin K. Seaberg, Kansas Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Armstrong County

Cowansville

Penny Lee Croyle, Rural Route A, B.A. in Psychology

Dayton

Lindsay Marie Baker, White Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Mary Jo Shankle, Hollow Road, B.A. in Sociology/Human Services

Lucas James Steffy, West Main Street, B.S. in Safety Sciences

Elderton

Brandon Jonathan Galm, Quinn Street, M.A. in English

Ford City

Melissa M. Beck, Garretts Run Road, M.Ed. in School Counseling

Leslie Ann Campbell, Scout Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Nicole Maria George, Neale Avenue, A.A. in Business/Accounting

Katelyn E. Good, Guthrie Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Brittany Elizabeth Meyer, Baker Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Amy Christine Neurohr, Fourth Avenue, B.A. in Psychology

Laura Irene Shiring, Fifth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Laura Irene Shiring, Fifth Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Freeport

Meredith Ann Bauer, Hughes Drive, M.S. in Speech-Language Pathology

Mark T. Dudt, Market Street, M.S. in Safety Sciences

Jamie Lee Shockey, Ridgecrest Drive, B.S. in Safety Sciences

Kittanning

Jessica Sue Beere, Cleveland Street, B.A. in Psychology

Jessica Sue Beere, Cleveland Street, B.S. in Accounting

Jerica Lee Bowser, Orr Avenue, B.A. in Psychology

Chelsea Rae Claypoole, Bunker Hill Road, B.S. in Marketing

Danielle Michelle Commodore, Red Mill Road, B.S. in International Business

Tye A. Desiderio, Pine Street, M.S. in Geography

Benjamin John Grafton, Dill Road, A.A.S. in Electro-Optics

Angela S. Jaillet, North Water Street, M.A. in Applied Archaeology

Edward Anthony Karloski, State Route 85, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Klaus Dieter Koster, North McKean Street, A.S. in Electro-Optics

Kyle Andrew Lewis, Beckett Road, B.A. in Criminology

Colton Jay Mallory, State Route 2007, B.S. in Management Information Systems

Colton Jay Mallory, State Route 2007, B.S. in Management/Operations

Sarah Elizabeth McAfoose, Cedar Drive, M.A. in Music

Jason Scott Metro, US Route 422, B.S. in Business Technology Support

Aaron Keith Seyler, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Eric G. Smith, Smith More Cove, B.A. in Criminology

Jennifer Marie Spangler, Ford City Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Andrew Ryan Swank, State Route 2007, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Keri Lynn Weaver, Garfield Street, B.S. in Interior Design

Justine Marie Woytowish, Shady Lane, B.S. in Communications Media

Leechburg

Brett Belin, State Route 356, B.A. in Criminology

Sherry Ann Burford, Market Street, B.A. in Sociology

Daniel Lee Dunmire, Floral Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Karlee Christine Fisher, Evergreen Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Jonathon D. Fry, McCutcheon Short Cut Road, B.S. in Management/General

Bradley Robert Garrone, Piper Road, M.S. in Applied Mathematics

Jesse J. Perona, Novinger Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Katelynn Jo Pochiba, Grant Avenue, B.S. in Respiratory Care

McGrann

Jesse Eugene Stivason, Byron Street, B.S. in Hospitality Management

North Apollo

Mark Owen Dufour, B.S. in Accounting

Sean Timothy O'Neil, Moore Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Parker

Emery Steven Keller, Woods Road, B.A. in Criminology

Rural Valley

Kayla Ann Kirkpatrick, South Water Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Aaron Miles Reefer-Atkinson, Sgros Road, B.A. in Criminology

Luke James Wilson, North Jefferson Street, B.A. in Criminology

Sagamore

Shannon Marie Johns, Cooper Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Spring Church

Donald E. McClure, State Route 56, M.S. in Geography

Heather Dawn Wagner, Wagner Lane, B.A. in Honors Program in Psychology

Templeton

Josiah Earl Fink, Hoover Road, B.A. in Criminology

Lynne Nicole Lorenz, Rimer Hill Road, B.S. in Interior Design

West Leechburg

Brittany Marie Blair, Giron Street, B.S.Ed. in English Education

Stacie Hoffer Nowikowski, Deerfield Lane, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Worthington

Caleb James Grafton, Lafferty Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Yatesboro

Gideon R. Allen III, First Street, M.S. in Nursing

Beaver County

Aliquippa

Amia Lanette Glenn, Second Avenue, B.A. in Sociology/Human Services

Reanna M. Hart, Calvert Street, B.S. in Marketing

Ambridge

Jason T. DiDomenico, Ridge Road, B.S. in Physics

David Scott Ellis, Maplewood Avenue, B.A. in English/Writing Studies

Kylie Lauren Erdos, Glenwood Avenue, M.S. in Speech-Language Pathology

Alese Maree Gwinn, Maplewood Avenue, B.A. in Psychology

Jamie Jo Zbrzezny, Oak Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Beaver

Louis John Didio II, Buffalo Street, B.S.Ed. in Physics Education

Beaver Falls

Stephen W. Izzo, Eighth Avenue, M.A. in Adult and Community Education

Darlington

Catherine Grace Wory, Blackhawk Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Monaca

Chelsea Eleanor Rose Tompkins, Cochran Drive, B.S. in Management/General

New Brighton

Edgar Chester Boord, Deer Lane, B.S. in Safety Sciences

Rochester

Brittany Lynn Gordon, Maple Avenue, B.A. in Religious Studies

Bedford County

Bedford

Amanda Jo Shoemaker, Egolf Road, B.S. in Hospitality Management

Everett

Megan Rose Chamberlain, West Fifth Avenue, B.S. in Management Information Systems

Jessica E. Hann, Hollars, B.F.A. in Music Performance

Jessica E. Hann, Hollars, B.S.Ed. in Music Education

Brandon Allen Shaw, Emerson Hollow Road, B.S. in Human Resource Management

Imler

Lacey Yvonne Claar, North Imler Valley Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Manns Choice

Kristin Vanira Wilkins, Hyndman Road, M.S. in Food and Nutrition

New Enterprise

Jennifer Kay Long, Brumbaugh Road, B.S.Ed. in Music Education

Schellsburg

Kathryn Nicole Deremer, Smoky Ridge Road, B.S. in Nursing

Berks County

Birdsboro

Emily K. Becker, Daniel Boone Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jessica Lynn Elliott, Benjamin Franklin Highway, M.S. in Speech-Language Pathology

Boyertown

Nicole Ann Conley, Poole Hill Road, B.F.A. in Art Studio

Douglassville

Kaitlyn Daniele Straub, Blacksmith Road, B.S. in Fashion Merchandising

Hamburg

Jill Nicole Danenhower, Chestnut Street, B.A. in Psychology

Kempton

Paul H. Lyter, Oakview Road, B.A. in Economics/Mathematics

Laureldale

Megan Leigh Schlott, Holtry Street, B.S. in Fashion Merchandising

Leesport

Ryan Alexander Albright, Fairview Drive, B.A. in Economics

Mohrsville

Kevin Matthew Kramer, Lesher Mill Road, B.S. in Communications Media

Reading

Ross Andrew Francis Black, Briarwood Circle, B.S. in Hospitality Management

Saysha Sonia Cabodevilla, Green Street, B.A. in Journalism

Leigh-Ann M. Crim, Stony Run Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Jessica Elizabeth Sedoti, Fern Avenue, B.S. in Communications Media

Sinking Spring

Meghan Meredith Shoff, Kirkwood Avenue, B.S. in Athletic Training

Wernersville

Raymond G. Edwards, Texter Mountain Road, B.S. in International Business

Raymond G. Edwards, Texter Mountain Road, B.A. in Economics

Wyomissing

Rachel Elizabeth Bowes, Broadcasting Road, B.S. in Fashion Merchandising

Christopher Michael Dennis, Delaware Avenue, B.S. in Marketing

Rebecca A. Johnson, Garfield Avenue, B.A. in Art/Studio

Rebecca A. Johnson, Garfield Avenue, B.S.Ed. in Art Education

Blair County

Altoona

Ashley Laraine Baker, Kettle Road, B.S. in Hospitality Management

Michelle Elizabeth English, South 22nd Street, B.S. in Interior Design

Jeremy P. Hetrick, Poland Avenue, B.S.Ed. in Music Education

Scott Aaron Kinser, Beale Avenue, B.A. in Criminology

Brooke Suzan Knisely, Juniata Gap Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Mark A. Ledford, First Avenue, M.A. in Criminology

Sandra R. Lingafelt, Dewey Street, M.S. in Nursing

Cory Michael Perry, Longfellow Avenue, B.S. in Accounting

Casey Lee Rodkey, Lock Haven Lane, B.S. in Nursing

Danielle Lynn Saylor, Ivyside Drive, B.S. in Accounting

Samantha Jo Settimio, 28th Avenue, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Abbie Nicole Tyler, Albert Drive, B.S. in Marketing

Joseph Nicholas Villano, Seventh Avenue, B.A. in Sociology

Claysburg

Sarah Leanne Ebersole, Buttermilk Hollow Road, B.S.Ed. in Music Education

Jarvis James Garner, Schellsburg Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Duncansville

Tiana M. Mazzarese, M.A. in Criminology

Tisa J. Miller, Valley Forge Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Hollidaysburg

Wendy Marie Harris, Monument Street, B.A. in Psychology

Sophia Angelene Lamont, Sylvan Crest Drive, B.S. in Management/Operations

Martinsburg

Abram Joshua Seymour, Henrietta Road, B.S. in Human Resource Management

Tyrone

Alisia Danita Drew, Deborah Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Elizabeth Rose Tepsic, Bald Eagle Pike, B.S. in Finance

Bradford County

Sayre

Amanda Kinney Crandall, Centerville Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Amanda Kinney Crandall, Centerville Road, B.A. in Honors Program in Psychology

Towanda

Joshua Richard Ferrario, Mahoney Road, B.S. in Accounting

Ulster

Genna Ladae Chilson, Peaceful Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Bucks County

Bensalem

Jason Michael Lesnevec, Mechanicsville Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Kelley Nicole Simpson, Alden Court, B.S. in Interior Design

Chalfont

James Dalton McCrudden, Billingsley Drive, B.S. in Marketing

Thomas Anthony Traficante, Peggy Lane, B.S. in International Business

Churchville

Joseph Anthony Torrisi, Cedar Brook Drive, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Erwinna

Andrew Pucci, Headquarters Road, Certificate in School Psychology

Holland

Erin Catherine Smith, Brookside Drive, B.A. in Criminology/Pre-Law

Jamison

James Joseph Rendeiro, Harmony Lane, B.A. in Political Science

Levittown

Samantha Sue Kiernan, Wildrose Lane, B.A. in Sociology

Samantha Sue Kiernan, Wildrose Lane, B.A. in Political Science

Lee S. Nolan, Conifer Road, M.A. in Criminology

Nikki Young, Twig Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

New Britain

Brianna Whalen, Willow Wood Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Newtown

Craig Brentano Sturgeon, Heather Court, B.A. in International Studies

Quakertown

Alyssa Joy Barndt, Crystal Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Ashley Elizabeth Moyer, Concord Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Southampton

Frank Charles Perri, Pickering Road, B.A. in Theater

Warminster

Katelyn Violet O'Brien, Carousel Drive, B.S. in Management/General

Warrington

Caitlin M. Adams, Buggy Whip Drive, B.S. in Nursing

Butler County

Boyers

Kaitlin Marie Harding, Goff Station Road, M.A. in Criminology

Butler

Sarah Ann Clouse, Thornwood Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Joshus Oliver Ely, Red Rose Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rachel Vaughn Farabee, Barrickman Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Corey Edward Fisher, Evans City Road, B.A. in Criminology

Sean Michael McConnell, Portman Road, B.A. in Philosophy

Erin Maureen Mossman, North McKean Street, B.A. in Theater

Chad Richard Pesci, Tudor Drive, B.A. in Criminology

Stacie D. Sespico, East Christie Avenue, M.A. in English

Justin James Simons, Coventry Drive, B.A. in Criminology

Laura Wheatall, Art Crest Drive, M.S. in Biology

Lee Edward Will, Bluegrass Drive, B.A. in History/Pre-Law

Connoquenessing

Traci Colleen Kuntz, B.A. in Criminology

Cranberry Township

Amanda Anne Cowan, Ten Point Lane, B.S. in Accounting

Melissa Ann Druschel, Magnolia Court, B.S. in Marketing

Leah Elizabeth Sahady, Jaclyn Drive, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Evans City

Gretchen Marie Ludwig, Schar Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Fenelton

Heather M. Weleski, Chicora Fenelton Road, B.S.Ed. in Deaf Education

Mars

Lindsay Anne Zock, Holly Court, B.A. in Criminology

Prospect

Chelsie Marie Monn, Prospect Road, B.S. in Disability Services

Renfrew

Nicole Elizabeth Cancilla, Dick Road, B.S. in Accounting

Sarver

Amanda Marie Emricko, Pasture Crossing Drive, B.S. in Fashion Merchandising

David William McCulloch, Mohawk Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Valencia

Calvin Jay Brooks, Ridge Road, B.S. in Marketing

Zelienople

Matthew David Gaudet, East New Castle Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Rachele Marie Huffman, Center Street, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Amanda Marie Schilling, Youngblood Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Cambria County

Ashville

Meghan Nicole Earnest, McMullen Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Blandburg

Haley M. Noel, Skyline Drive, B.S.Ed. in Art Education

Colver

Richelle Lynn Crawford, B.S. in Child Development and Family Relations

Rebecca Lyn Heiney, Sixth Street, B.A. in Criminology

Kelly Marie James, Third Street, M.S. in Nursing

Conemaugh

Brandy N. May, Main Street, M.A. in Criminology

Cresson

Jeannette Christine Burgan, Powell Avenue, M.A. in English

Emily Elise Eberhart, Central Avenue, B.A. in Journalism

Melissa Mae Filak, Centre Avenue, B.S. in Marketing

Ebensburg

Corey Michael Faish, East Crawford Street, B.S. in Accounting

Corey Michael Faish, East Crawford Street, B.S. in Finance

Jason Michael Mangold, Highview Court, M.Ed. in School Counseling

Ashley Regina Smith, Highview Court, B.S. in Safety Sciences

Nicole Lynn Worthington, B.S. in Nursing

Emeigh

Nathan Joseph Adelgren, Main Street, M.S. in Applied Mathematics

Fallentimber

Charles Edward Hullihen, Executive Drive, B.A. in English

Gallitzin

Jill Marie McAllister, Hemlock Street, B.S. in Marketing

Hastings

Susan Ellen Yuhas, Old Miller Road, B.S. in Accounting

Susan Ellen Yuhas, Old Miller Road, B.S. in Management/General

Johnstown

James Thomas Andrews, Indiana Street, B.S. in Hospitality Management

Scott Patrick Armstrong, Edgehill Drive, B.S. in Accounting

Scott Patrick Armstrong, Edgehill Drive, B.S. in Finance

Megan Elizabeth Babal, Wonder Street, B.A. in History

Leah Beth Bambino, Dickinson Street, B.F.A. in Art Studio

Erik Robert Bonini, Labrador Lane, M.A. in English

Tammy Calpin, Killian Avenue, M.S. in Nursing

Meredith Sue Conrad, Chippewa Road, B.S. in Nursing

Dana Nicole Cooper, William Penn Avenue, B.A. in Music

Evan R. Dabbs, Wilson Street, B.A. in Criminology

Matthew Scott Demchak, William Penn Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Brittany Anne Duncan, Finch Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Gwen N. Gaviola, Mifflin Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Amanda Nicole Geiser, Darr Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Kayla Beth Grasser, Mile Hill Road, B.A. in Theater

Kayla Beth Grasser, Mile Hill Road, B.A. in French

Larry J. Koontz, McMillen Street, M.S. in Nursing

Jared John Leap, Franklin Street, B.S. in Management/General

Kayla Jo Lloyd, Highland Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Mary Elizabeth McAneny, Minno Drive, B.S.Ed. in English Education

Brittni Juneil McKolosky, Whispering Pines Lane, B.S.Ed. in Art Education

Sheena Marie Morder, Boltz Street, B.A. in Criminology

Dottie Jean Morgan, Bedford Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Robert Roy Quinn, Hudson Street, MBA

Adam Edward Rusin, William Penn Avenue, B.S. in Management/Operations

Adam Edward Rusin, William Penn Avenue, B.S. in Human Resource Management

Heather Marie Simendinger, Glenn Street, M.Ed. in School Counseling

Luke Michael Slezak, Louisa Place, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Bradley Allen Smith, Tollgate Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Robert John Smith, Glenwood Avenue, M.S. in Sport Science

Barbara J. Stager, Woodmont Road, M.Ed. in School Counseling

Shannon Aileen Stephens, Pomona Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Molly MeeSoon Stewart, Sanrue Drive, M.A. in English

Michael Joseph Thompson, Haverford Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Travis Robert Thompson, Pender Road, B.S. in Safety Sciences

Steven Michael Wainwright, Power Street, B.S. in Business Technology Support

Sebastian Wolf, Hill Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Thomas Joseph Wycheck, Oakridge Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Lilly

Melanie Kristin Davis, High Street, B.S.Ed. in Music Education

Ian M. Wissinger, Maple Drive, M.A. in English

Loretto

Samantha Jean Cretin, Cretin Lane, B.S.Ed. in Art Education

Mineral Point

Jeffrey Allen Bopp, Mineral Point Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Carrie E. Whited, Teal Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Nanty Glo

Maria Rose Cornetti, Allie Buck Road, B.S. in Accounting

Dawn M. Drahnak, Allie Buck Road, M.S. in Nursing

Mathew Irvin Grata, Old Nanty Glo Road, B.S.Ed. in Chemistry Education

Christina M. Schilling, Fourth Street, M.S. in Nursing

Nicktown

Jennifer R. Cramer, Killen School Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Northern Cambria

Leonard Chernisky, Ann Street, B.S. in Safety Sciences

George W. Elias, Hickory Street, B.S. in Accounting

Christopher Scott Havrilla, Steele Avenue, B.S. in Accounting

Sally A. Karlinsey, Palm Road, B.A. in Political Science/Pre-Law

Lisa M. Kass, Linden Avenue, M.A. in Adult and Community Education

Christina Marie Rocco, Elder Avenue, B.S. in Marketing

Christina Marie Rocco, Elder Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Joseph Mario Rocco, Elder Avenue, B.S. in Biology/Pre-Medical

Katelyn Anne Sedlock, Crawford Avenue, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Tajia Elizabeth Stephens, Almond Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Marie Stiles, Shady Lane, B.S. in Management/General

Dustin Russell Weakland, Riverside Avenue, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Courtney Elizabeth Zernick, Mill Road, B.A. in Psychology

Patton

Erica L. Holtz, Marina Road, Certificate in School Psychology

Portage

Tracy Lynn Jubina, Golf Course Road, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Sarah Ann Williams, Sportsman Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Sidman

Andrew Jacob Gallaher, Dunlo Dip Road, B.S. in Safety Sciences

Katie Ann Gillman, Fairview Avenue, B.A. in Journalism

Sarah Marie Petrunak, Fairview Avenue, M.S. in Geography

Becky Renee Wess, Fairview Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

South Fork

Tyler Andrew Johnson, Nelson Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Samantha Ann Kessler, Nelson Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Summerhill

Jaime Lynn Beyer, Whiskey Springs Road, B.S. in Nursing

David Allen Burns, Railroad Street, B.A. in Criminology

Anne Mary Rhoades, Malzi Lane, M.S. in Speech-Language Pathology

Michael Joseph Wilson, Second Avenue, B.A. in Journalism

Vintondale

Jessica Charlene Brown, Route 22 Highway, B.A. in Journalism

Cameron County

Emporium

Nickolas David Malize, West Sixth Street, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Jennifer R. Sestina, West Fourth Street, M.A. in Community Counseling

Carbon County

Lehighton

Kylie Erin Boskey, Mahoning Drive, B.S. in Interior Design

Palmerton

Jennifer Melissa Jones, Lehigh Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Centre County

Aaronsburg

Courtney Dawn Stitzer, Tattletown Road, B.S. in Nursing

Port Matilda

Daniel Warren Stover, South Mountain Road, B.A. in Criminology

State College

Kelly Ann Fredley, Avebury Circle, M.Ed. in School Counseling

Kyla Lynn Jackson, Martin Street, B.S. in Respiratory Care

Brian M. Tompkins, Waypoint Circle, B.A. in Geography

Karen Yaw, Circleville Road, M.A. in Criminology

Chester County

Avondale

Amalia E. Flores, First Street, B.A. in Spanish

Amalia E. Flores, First Street, B.S. in Fashion Merchandising

Marlen Ayllon Ramirez, Robin Circle, B.A. in Spanish

Nicole Marie Robinson, Roosevelt Way, B.S.Ed. in Music Education

Coatesville

Amanda Shavon Chambers, East Chestnut Street, B.S. in Fashion Merchandising

Downingtown

Chelsea F. Carr, New Hampshire Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Karl Albert McCorry, Welsh Ayres Way, B.S. in Environmental Health Science

Jillian Leigh Veit, West Prospect Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Exton

Stephanie Nicole Dertouzos, Reber Circle, B.S. in Accounting

Allison Marie Keller, Dawns Edge Lane, B.S. in Marketing

Kennett Square

Douglas William Rivell, Marshall Bridge Road, B.A. in Criminology

Lincoln University

Mark Thomas Wolfe, South Deer Run Drive, B.S. in Athletic Training

Oxford

Kierstin Lynn Bolton, Briarcroft Drive, B.A. in Asian Studies

Kierstin Lynn Bolton, Briarcroft Drive, B.A. in International Studies

Megan Elizabeth Groves, Collamer Road, B.S. in Nursing

Phoenixville

Brian John Kennedy, Dogwood Drive, B.S. in International Business

Lauren N. Kraynak, First Avenue, B.A. in Sociology

Thorndale

Michelle Justine Bivona, Corey Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

West Chester

Kristi Glenn Lechmanik, Birmingham Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Ryan P. Matchica, Larchwood Road, B.S. in Accounting

Brittany Ashley Smith, West Chester Pike A, B.S. in Fashion Merchandising

West Grove

Noemi Fabiola Beltran, Chestnut Road, B.A. in Psychology

Laura Jean Fox, Elliott Drive, B.S. in Chemistry

Adam Mitchell Loeb, Violet Lane, B.S.Ed. in Music Education

Clarion County

Marble

Tiffany Rochelle Myers, Route 208, B.S. in Nutrition/Dietetics

New Bethlehem

Alisha Hope Mowery, Maple Street, M.Ed. in Business Workforce Development

Zachary C. Termine, Curleys Road, B.A. in Criminology

Sarah Elizabeth Williams, Dayton Road, B.S.Ed. in Music Education

Clearfield County

Clearfield

Jennifer V. Kitko, Danver Country Lane, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Lucas Daniel Malloy, Forest Drive, B.S. in Safety Sciences

Michael Lewis McDermott, NWest Fourth Avenue, B.S. in Safety Sciences

Marissa Elena Young, South Fourth Street, B.A. in Journalism

Curwensville

Holly Ann Bloom, Ridge Avenue, B.A. in Journalism

Candace Noel Brock, Grandview Avenue, B.A. in Criminology

Kylee Yvonne Floro, Bonnie Court, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Leslie Ann Palmer, High Street, B.A. in Theater

Megan Renee Russell, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

DuBois

Brittany Ann Baird, Treasure Lake, B.A. in Psychology

Dara Courtright, Chaplin Road, B.S. in Nursing

Amber Marie Gearhart, Thunderbird Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Emily Marie Grieve, Maple Avenue, B.S. in Nursing

Andrew Joseph Welch, Treasure Lake, B.S. in Accounting

Nicole Elizabeth Wells, Highland Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Irvona

Shane Joseph Kimberly, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Mahaffey

Amber Lynn Bennett, East Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Rebecca Peterson, Bracken Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Kelly Francis Ridgway, West Main Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Rachel Maureen Struble, Panther Alley, B.S.Ed. in Mathematics Education

Osceola Mills

Travis R. Walker, Curtin Street, B.S. in Accounting

Clinton County

Lock Haven

Sarah Jeanne Hosterman, Parks Drive, B.S.Ed. in Music Education

Renovo

Stephanie Ryan Goodling, Eighth Street, B.A. in Sociology

Columbia County

Bloomsburg

Carley Aurora Lee-Lampshire, Main Street, B.A. in Journalism

Allison P. Mott, Woods Edge Drive, B.A. in International Studies

Jaime R. Moyer, Hunt Club Drive, Certificate in School Psychology

Catawissa

Kaitlin B. Mamett, Ringtown Mountain Road, Certificate in School Psychology

Geralee Hope Slotterback, Mensch Road, B.S. in Interior Design

Erin Elizabeth Stellfox, Numidia Drive, M.S. in Food and Nutrition

Stillwater

Alison Marlo Rhinard, Zaners Bridge Road, B.S. in Interior Design

Crawford County

Cochranton

Sean Andrew Battin, North Franklin Street, B.S. in Management/General

Conneaut Lake

Andrew John Motzing, West Townline Road, B.A. in Criminology

Meadville

Holly Griffith, Pine Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Ashley Louise Hogue, US Highway, B.S. in Nursing

Aaron Michael Wolber, East Cole Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Cumberland County

Camp Hill

Peter Roquemore, Old Pioneer Road, B.A. in Political Science

Ryan D. Shambaugh, Penn Ayr Road, B.S. in General Studies

Teresa Marie Smith, Equus Drive, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Carlisle

Jessica Lyn Boggs, Pine Hill Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Allegra Marian Franklin, Clearview Avenue, B.S. in Communications Media

Alyssa Brooke Fultz, Wheatfield Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Richard James Tripp Juday, Walnut Bottom Road, B.S. in Accounting

Richard James Tripp Juday, Walnut Bottom Road, B.S. in Finance

Kathleen Nichole Manna, Oakwood Place, B.S. in Hospitality Management

Jonathan Christian Mentzer, Gobin Drive, B.S. in Accounting

Lemoyne

Ana Isabel Aquino, Columbus Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Patricia Maria Ciervo, Indiana Avenue, B.S. in Nursing

Patricia Maria Ciervo, Indiana Avenue, B.A. in Psychology

Mechanicsburg

Anthony Vincent DiMemmo, Gunstock Lane, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Mark Andrew Dundore, Broadmoor Drive, B.A. in Music/Theory and Composition

Mark Aaron Foster, White Oak Boulevard, B.S. in Accounting

Ryan Eugene Hays, Wallingford Way, B.A. in Theater

Rachel Leigh Knepp, Beard Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Joshua Williams, Inverness Drive, B.A. in Psychology

New Cumberland

David M. Stockton, Bridge Street, B.F.A. in Music Performance

David M. Stockton, Bridge Street, B.S.Ed. in Music Education

Dauphin County

Elizabethville

Heather Marie Weaver, South Market Street, B.S. in Accounting

Halifax

Adrienne Kalynda Grosser, Back Road, B.S. in Hospitality Management

Harrisburg

Jennifer Marie Beveridge, Sweetbrier Terrace, B.S. in Chemistry

Kyle Clayton Bower, Paxton Church Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Kelley Anne Delaney, Sarhelm Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Danielle Marie Longenbach, Gateway Drive, B.A. in Art/History

Garrett Andrew Rine, Westford Circle, B.A. in Criminology

Michael Leslie Stanton, Edgewood Road, B.S. in Accounting

Tara Tashawn Thompson, North Third Street, B.A. in Psychology

Heather Amanda Tinkey, Banbridge Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Kristen M. Tremblay-Jones, Frances Drive, M.S. in Geography

Thomas C. Wambach, Huntsdale Court, B.A. in Anthropology/Archaeology

Brad Weltmer, Jerome Boulevard, B.A. in Journalism

Hershey

Alexander W. Goolman, Highland Road, B.S. in Accounting

Hummelstown

Jovitha Lili-Uwase Mudacumura, Ulrich Court, M.A. in Community Counseling

Lykens

Briane Amber Shane, State Route 209, B.S. in Interior Design

Middletown

Natalie Annette Dukes, Lamplight Circle, B.S. in Human Resource Management

Millersburg

Kelsey Marie Stansfield, Sams Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Steelton

Brooke K. Decker, Swatara Street, B.S. in Respiratory Care

Delaware County

Brookhaven

Ben Robertson, West Brookhaven Road, B.S. in Marketing

Broomall

Kyle Benjamin Perelman, Ashford Drive, B.S. in Chemistry

Jamie Daniel Rosenberg, Grant Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Chadds Ford

Angharad Lynne Boyer, Sulky Way, B.S. in Interior Design

Kelly Ann Sipala, Williams Lane, B.S. in Nutrition/Dietetics

Chester Heights

Courtney Ann Larkin, Rolling Heights Lane, B.S. in Communications Media

Darby

Yatta Pewa, Ellis Avenue, B.A. in Sociology

James M. Vamboi, South Fourth Street, B.A. in Political Science/Pre-Law

Eddystone

Chanel Denise Hill, East Twelfth Street, B.A. in Sociology/Human Services

Glen Mills

Julianne Misticoni, Musket Lane, B.S. in Fashion Merchandising

Havertown

Elizabeth Anne Slavin, Rockwood Drive, B.S. in Marketing

Lansdowne

Mary Frances Sorrentino, Runnemede Avenue, B.A. in Psychology

Media

Theresa Lorraine Burns, Sandy Bank Road, B.A. in French

Newtown Square

Paul Anthony Edwards, Delmont Road, B.S. in Business Technology Support

Brittney Marie Guglielmi, Dutton Mill Road, B.S. in Fashion Merchandising

Ridley Park

Mark Kroll, Rodney Road, B.S. in Accounting

Upper Darby

Deborah Tola Onaderu, Littlecroft Road, B.A. in Political Science/Pre-Law

Wallingford

Bridget Mercedes Widdowson, Austin Court, B.A. in Political Science/Pre-Law

Elk County

Johnsonburg

Melissa Polaski, Bergen Street, B.S. in Hospitality Management

Colleen Lynn Scida, Ridgway Johnsonburg Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Kersey

Michael Alan Carr, South Kersey Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Darcie Renee Sidelinger, Hogback Road, B.S. in Biology/Pre-Veterinary

Joshua David Williams, Fairview Road, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Ridgway

Dina Dush, Evergreen Drive, B.S. in Hospitality Management

Katie Ann Redmond, Dewey Street, B.S. in Respiratory Care

Ethan A. White, Walnut Street, B.S. in Hospitality Management

Saint Marys

Shea Michael Czekai, Spruce Street, B.S. in Marketing

Shea Michael Czekai, Spruce Street, B.S. in Management/General

Andrew William Glass, Million Dollar Highway, B.S. in Safety Sciences

Casey Lynn Reed, McKennedy Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Wilcox

Amy Jo Olewinski, Brechtel Road, B.S. in Nursing

Erie County

Corry

Amanda Marie Proctor, Route 89, B.A. in Criminology

East Springfield

Susannah Mary Treese, Route 215, B.S. in Fashion Merchandising

Edinboro

Lee Mathewson Everett, Old State Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Brent Edwin Hutchison, B.S. in Nursing

Erie

Jason Daniel Ames, West 33rd Street, B.S. in Geology

Katie Rose Burkley, Tuttle Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Elizabeth A. Groucutt, Hereford Road, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Krista Marie Haulik, Carney Avenue, M.A. in Criminology

Katherine Elizabeth Henneman, West 45th Street, M.A. in Employment and Labor Relations

Jacob Anthony Iavarone, Cameo Way, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Suzanne A. Johnston, Auburn Street, B.A. in Spanish

Kristen Marie Kuzma, Pasadena Drive, B.S. in Fashion Merchandising

James Wesley Ramsey, Sir Andred Drive, B.A. in Criminology

Lauren Marie Roth, Nagle Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Michael Paul Santiago, Alvin Street, B.A. in Political Science

Allison Marie Sokolowski, Kilpatrick Avenue, B.S. in Accounting

Sandra Lynn Tobin, Melrose Avenue, B.S. in Finance

Julie Marie Vavreck, Home Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Lonnie R. Wedd, East Grandview Boulevard, B.S. in Respiratory Care

North East

Kyle Joseph Kirsch, Lola Lane, B.S. in Management/Operations

Wattsburg

Rachael Nicole Brozewicz, May Road, B.S. in Nursing

Fayette County

Belle Vernon

Nicholas James Biddle, Elmhurst Avenue, B.S. in Management/General

Jennifer A. Cowen, Brown Street, B.S.Ed. in Art Education

James Thomas Johnson, Rankin Road, B.S.Ed. in Music Education

Kristen A. King, Rosewood Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Colin Thomas O'Brien, Willowbrook Road, B.S.Ed. in Art Education

Brownsville

Lanighta A. Sales, Second Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Jennifer Rae Sheridan, Telegraph Road, B.S. in Human Resource Management

Shanya Danielle Tinsley, South Hills Terrace, B.A. in Criminology/Pre-Law

Connellsville

Kylie Leigh Alberts, Olive Street, B.S. in Nursing

Colby Steven Bigam, Mount Tabor Road, B.S. in Accounting

Leanne R. Hodge, Spruce Hollow Road, M.S. in Speech-Language Pathology

Justin Paul Hyatt, Olive Street, B.A. in Journalism

Erik R. Nicholson, Franklin Avenue, B.S. in Management Information Systems

Dawson

Chelsey Marie Kreinbrook, Davis Road, B.S. in Accounting

Troy M. Robertson, Banning Road, B.A. in Criminology

East Millsboro

Klorissa A. Williams, Penncraft Road, B.S. in Fashion Merchandising

Grindstone

Diane Marie Williams, Grindstone Road, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Isabella

Amanda Jo Smith, B.A. in International Studies

Masontown

Amy Michelle Stuchal, Sangston Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Perryopolis

Cody S. Inman, Francis Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Point Marion

Marsha L. Tickell, Fourth Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

South Connellsvl

Cassandra Lynn King, First Street, B.A. in Psychology

Uniontown

Caroline Elizabeth Renne, Hillcrest Lane, B.S.Ed. in Art Education

Vanderbilt

Andrew Robert Giles, Front Street, B.S.Ed. in Music Education

Franklin County

Chambersburg

Sarah Anne Holmquist, Burkholder Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Greencastle

Ashley Nicole Sheets, Buchanan Trail W, B.A. in Psychology

Saint Thomas

Amy Elizabeth Heisey, Lincoln Way W, B.S. in Marketing

Fulton County

McConnellsburg

Erin Nicole Harr, Reservoir Road, B.S. in Nursing

Greene County

Carmichaels

Steven Andrew Anderson, Cumberland Village, B.A. in Criminology

Waynesburg

Victoria Kaylynn Gregg, Braden Street, B.A. in History

Huntingdon County

Entriken

Stacie C. Keith, Entriken Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Huntingdon

Timothy Daniel Myers, Raystown Road, B.S. in Management Information Systems

Shade Gap

Jessica Marie Devlin, Croghan Pike, B.A. in Anthropology/Archaeology

Three Springs

Clayton Nathaniel Greenland, Greenland Road, B.S. in Safety Sciences

Warriors Mark

John Graham Pascavage, Schultz Lane, B.S. in Accounting

Indiana County

Aultman

Regina Elizabeth Reeger, Fourth Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Blairsville

Katie Elizabeth Fetterman, Route 217 North, B.S. in Accounting

Helen M. Franklin, Newport Road, B.A. in Psychology

Zachary Graham, Newport Road, B.A. in International Studies

Amanda S. Lee, Breezedale Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Christopher Charles Long, Hazel Street, B.S.Ed. in Music Education

Patrick N. McKinney, Evans Avenue, M.S. in Geography

Amanda Nicole Platt, Yankee Hill Road, B.S. in Nursing

Joseph A. Rosendale, Blaire Road, M.Ed. in Business Workforce Development

Morgan Rachel Uncapher, Deluca Avenue, M.S. in Speech-Language Pathology

Brush Valley

Jacquelyn Marie Lostrick, Route Highway, B.S. in Management/General

Chambersville

William Robert Cody Smith, Chambersville Road, B.S. in Computer Science/Applied

Cherry Tree

Barbara A Gromley Burba, Henry Road, B.S. in General Studies

Stephanie Nelson, Jade Lane, B.A. in Sociology/Human Services

Daniel Robert Sunseri, Penn Street, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Kathleen V. Walizer, Bowdertown Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Clymer

William Brandon Dobson, Raspberry Road, B.S. in Safety Sciences

Kayla J. Fatula, Dixon Road, M.S. in Speech-Language Pathology

Erica Dawn Fetterman, Purchase Line Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Christine A. Filipovich, Hancock Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Jenna Leigh Irwin, Hancock Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Alexander Gregory Kirsch, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Music Education

Kaylin Leanne Lawson, Route 580 Highway, B.S. in Accounting

Lauren R. Twigg, Route 580 Highway, B.S. in Accounting

Anna Marie Williams, Pine Run Lane, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Commodore

Stephen Thomas Keith, Hemlock Road, B.S. in Finance

Stephen Thomas Keith, Hemlock Road, B.S. in Accounting

Creekside

Kirby A. DeVaughn, Atwood Sugar Run Road, A.A. in General Studies

Janis M. Filipovich, Indiana Road, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Justin Robert Hill, Hudson Road, B.S.Ed. in Mathematics Education

Casey Allen Kowchuck, Johnston Road, B.S. in Finance

Dilltown

Bridget M. Bufagna, M.A. in Criminology

Ernest

Leeann M Helenic Badzik, Main Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Glen Campbell

Daniel Vasil Peles, Rock Run Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Staci Sue Salsgiver, Salsgiver Lane, B.S. in General Studies

Graceton

Carrie A. Lingle, First Street, B.S. in Biology

Heilwood

Kathleen Grace Larson, Pine Street, B.A. in Honors Program in Psychology

Home

Kimberly Ann Miloser, Ruth Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Matthew P. Morgan, Rossmoyne Road, B.S. in Geology

James Paul Shellhammer, Potts Road, B.S. in Biochemistry

Melody Lynne Thomas, Route 119 Highway, B.S. in Communications Media

Homer City

Nathaniel Stephen Bauer, Gemmell Road, B.A. in Criminology

Jamier Benavidez, Carlisle Street, B.S. in Safety Sciences

Jessica Lynn Bork, Neal Road, B.A. in Psychology

Audrianna Marie Davis, Old Route 56 Highway, B.S. in Accounting

Joseph Alemnhe Dejene, Flat Road, B.S. in Safety Sciences

Brian W. Fulmer, Syntron Drive, B.S. in Safety Sciences

Bradley A. Hefflefinger, Red Barn Road, B.S. in Marketing

Emily Henry, East Wiley Street, M.S. in Food and Nutrition

Zachary L. Isenberg, Scribe Avenue, B.S. in Respiratory Care

Christopher Francis Ondecko, Two Lick Road, B.S. in Safety Sciences

Jonathan Boyd Phillippi, West Elm Street, B.S. in Accounting

Robert Paul Putala, Old Route, B.S. in Chemistry

Alyse Mae Scheuermann, West Elm Street, B.A. in Political Science/Pre-Law

Ann Marie Vance, Oakland Avenue, B.S. in Nursing

Andrea Louise Wittman, South Main Street, B.A. in Sociology/Human Services

Indiana

Ahmed Affaneh, Morningside Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

Jenna Marie Angelo, Meadow Wood Road, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Joseph Quinn Appolonia, Pine Crest Drive, B.S. in Accounting

Kendra Nicole Bowen, Stright Hall, Ph.D. in Criminology

Michael P. Buggey, Water Street, B.S. in Communications Media

Ramon Li Casanova, Colonial Drive, B.S. in Computer Science/Applied

Brennan Richard Cebula, North First Street, B.S. in Biology/Pre-Medical

Rebecca A. Chamnik, Debbie Drive, B.S. in Management/General

Stephen Michael Crate, Degaetano Road, B.A. in Criminology/Pre-Law

Peter Nicholas Cubeta, Gabriel Avenue, B.S. in General Studies

Justina Nicole Culp, South Seventh Street, B.S. in Respiratory Care

Jessica A. Cummings, Anthony Run Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Brittany M. Dudt, Five Points Road, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

James Laurence Dyal, Meadow Wood Road, B.A. in Economics

Tiffany Marie Dyer, Philadelphia Street, B.A. in English/Writing Studies

Timothy Allen George, Nicola Lane, B.S. in Athletic Training

Breanne B. Georgiana, Coates Lane, B.A. in Sociology

Sarah Jori Gibbs, South Third Street, B.S. in Nursing

Soo Ok Han, School Street, M.A. in English

Stacey Hanson, Shady Drive, B.A. in Spanish

Jason William Heaton, School Street, B.S.Ed. in Music Education

Jonathan Edward Henninger, College Lodge Road, B.S. in Biochemistry

Joanna Marie Hitchings, Concord Street, B.S. in Biology

Chantelle D. Hite, Geesey Road, B.S. in Accounting

Kimberly Ann Hollen, Church Street, B.A. in Criminology

Lauren Kristina Iseman, Church Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Joshua Lee Jones, School Street, B.S. in Management Information Systems

Maria Kaminski, South Sixth Street, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Amy Lynn Klemm, School Street, M.A. in English

Ashley Martina Kline, Edgewood Avenue, B.A. in Sociology/Human Services

John Michael Kopczyk, Geesey Road, B.A. in Economics

Yeu-Harn Liou, Regency Square, M.S. in Food and Nutrition

Thomas John Livingston, Holly Street, B.S. in Safety Sciences

Shane Michael LoPiccolo, Fisher Avenue, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Wesley Paul Lyons, Oak Street, B.S. in Athletic Training

William M. Malone, Wayne Avenue, B.S. in Management/Operations

Zwelihle B. Masilela, College Lodge Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Alexandra Mae Mathe, Warren Road, B.S. in Nursing

Megan Nicole McClure, Olive Street, B.S. in Fashion Merchandising

Janelle Lynn McCombie, Washington Street, B.S. in Nursing

Michael Patrick McGeary, Anderson Avenue, B.A. in Asian Studies

Jeffrey Scott Meyer, Elkin Avenue, M.A. in Applied Archaeology

Faith Mueni Mutunga, Centennial Drive, B.S. in Finance

Mandy Marie Oblinsky, Dawn Drive, M.Ed. in Literacy

Lloyd Onyett, Wren Street, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Lesley F. Orlousky, North Ninth Street, B.S. in Hospitality Management

Chelsea E. Palmer, Shady Drive, B.S.Ed. in English Education

Yein Park, Merry Place, M.A. in Adult and Community Education

Kelly Anne Patchell, Route 422 West, B.A. in Psychology

Timothy M. Pavlick, Lucerne Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Melissa A. Pease, Old Route 119 Highway, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Erin Elizabeth Perna, Grandview Avenue, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Lauren Anne Petro, Easy Street, B.S.Ed. in Spanish Education

Alex Benjamin Pfeffer, Forest Ridge Road, B.S. in Accounting

Matthew Joseph Pierce, Heatherbrae Square, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Adam Joseph Prescott, Maple Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Andrew Charles Pribicko, Risinger Road, B.S. in Marketing

Carl Frederick Propson, South Thirteenth Street, B.A. in Philosophy/Pre-Law

Amy Lynn Rankin, Concord Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Sarah Marie Rice, Ann Circle, B.S. in Natural Science

Ashlee Lauren Roberts, M.A. in English

Rebecca Kay Santi, Dolores Circle, B.A. in Psychology

Courtney Marie Scherf, Lavista Drive, B.S.Ed. in Art Education

Faith Rebecca Schlichtkrull, Oakland Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Kithmini Nissantha Seneviratne, Keats Way, B.A. in Anthropology

Shauna Marie Sergent, Aaron Lane, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Ashley Marie Shelton, Centennial Drive, B.A. in Anthropology

Alaina Deanne Stipcak, Country Lane, B.S. in Nursing

Jason Brandon Sullivan, Locust Lane, B.A. in Political Science

Jason Brandon Sullivan, Locust Lane, B.A. in Criminology

Kayla Anne Switalski, Mary Place, B.S. in Nutrition/Culinary Dietetics

Kevin Andrew Toothman, Coolspring Road, B.S. in Biology/Pre-Medical

Emily Christine Trenney, Locust Lane, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Renee B. Trout, North Eighth Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Tzu-Han Tseng, Fleming Avenue, MBA

Rachel Marie Umbel, Sue Anne Lane, B.S. in Physics

Wentao Wang, Regency Square, B.S. in Communications Media

Travis Michael Wendel, Warren Road, B.A. in Geography/Environmental Geographer

Nicholas J. Westrick, Stannard Avenue, B.S. in Finance

James Victor Whitacre, Water Street, M.S. in Geography

Tiara Nicole Wilson, Copper Beech Drive, B.A. in Psychology

Jiahui Yu, North Fifth Street, B.S. in Marketing

Yong Yu, Regency Square, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Marion Center

Maxwell Baker, Orchard Lane, B.S. in Safety Sciences

Whitney N. Mottorn, Cemetery Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Todd Michael Smyers, Riddle Road, B.S. in Business Technology Support

James Paul Zewe, B.S. in Biochemistry

Penn Run

Kayla L. Jusko, Laurel Run Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Megan A. Syster, Simons Rock Road, B.S. in Accounting

Rochester Mills

Travis Eincle Himes, Parson Road, B.A. in Economics/Mathematics

Jesse Bentley Randall, Hetzler Road, B.A. in Political Science

Rossiter

Victoria Lee Franco, Buba Lane, B.S.Ed. in Deaf Education

Saltsburg

Laura Lee Restori, Route 286, B.S. in Nursing

Michele Christine Wagner, Point Street, B.S. in Accounting

Shelocta

David Aaron Ankney, Shelocta Road, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Brian R. McGill, Copper Valley Road, B.A. in Criminology

Angela B. McMasters, Bash Road, D.Ed. in School Psychology

Alyssa Marie Stiles, McIntyre Road, B.S. in Natural Science

Ansley Brianne Uhron, South Lytle Road, B.A. in Journalism

Justin Thomas Yankuskie, Gastown Road, B.A. in Political Science

Phillip Robert Yu, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Jefferson County

Brockway

Maria Denise Anderson, Hemlock Street, B.S. in Finance

Andrea J. Foster, Rural Route, B.S. in Physical Education and Sport

Amber Marie Himes, Broad Street, B.S. in Fashion Merchandising

Brookville

Scott A. Ishman, Knox Dale Road, M.A. in Criminology

Amy Lynn McManigle, Euclid Avenue, M.S. in Food and Nutrition

Brittany Jean Shaffer, Plotner Road, B.S. in Finance

Falls Creek

Jessica Marie Brown, Second Street, B.A. in Art/History

Punxsutawney

Chelsea Frances Babco, Woodland Avenue, B.S. in Respiratory Care

Matthew David Baumgartner, Jenks Avenue, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Daniel Mac Cappella, Poerio Road, A.A. in General Studies

Jade C. Emhoff, Altman Avenue, M.A. in English

Juan Manuel Palomino, Route 36, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Joseph Pascuzzo, Beyer Avenue, B.A. in Criminology/Pre-Law

Reynoldsville

Michaelynn Danielle Robinson, Cameron Camp Road, B.A. in Psychology

Stump Creek

Kelly R. Sutter, Second Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Juniata County

Mc Alisterville

Ashley Kay Metz, Route 35, B.S. in Management/General

Jared Edward Miller, Miller Drive, B.A. in Political Science

Mifflintown

Earl Michael Hockenberry, Cuba Mills Road, B.S. in Biology

Lackawanna County

Clarks Summit

Kathleen Elizabeth Klein, Oak Lane, B.A. in Criminology/Pre-Law

Ashley Nicole Spencer, Red Oak Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Dalton

Christine Marie Sanders, B.A. in Criminology

Dunmore

Shannon Marie Garvey, Prospect Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

Kara Danielle Jennings, John Avenue, B.A. in Journalism

Rebecca Susan Ort, West Elm Street, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Olyphant

Timothy Joseph Borick, Ontario Street, D.Ed. in School Psychology

Kelsey Joan McCabe, Ontario Street, B.S. in Nursing

Roaring Brook Township

Amber Nicole Grady, Donny Drive, B.A. in Journalism

South Abington Township

Maggie Elizabeth Langan, Layton Road, B.S. in Hospitality Management

Lancaster County

Columbia

Lydia Mae Dolly, Fairview Road, B.S. in Physical Education and Sport

Sarah Ann Wissinger, Ironville Pike, B.S. in Mathematics

Conestoga

Casey Renee Hahn, Stone Hill Road, B.S. in Fashion Merchandising

Megan Nicole LeFevre, Theresa Drive, B.S. in Nursing

Denver

Kyle Ryan MacDonald, Larch Lane, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Elizabethtown

Andrew James Payne, West Hummelstown Street, B.F.A. in Music Performance

Ephrata

Benjamin H. Mull, Gentleness Drive, B.S. in Accounting

Kirkwood

Elizabeth Ann Proffitt, Schoolhouse Road, B.A. in English/Writing Studies

Lancaster

Coby Chandlier Brubaker, Sterling Place, B.A. in Psychology

Joshua M. Hughes, Pennwick Road, B.S. in Finance

Albert Minh Ngo, Crooked Oak Drive, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Meghan E. Paine, Alston Court, B.S.Ed. in Elementary Education

Lititz

Bryan Scott Bingeman, Main Street, B.S. in Accounting

Kayla Marie Colletti, Wheatfield Drive, B.S. in Nursing

Lauren Ashley Eppig, Hackman Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Andrew Michael Gross, Orchard Road, B.A. in Music

Ashley Rose Metzger, Knollwood Drive, B.A. in History

Jacqueline Elizabeth Preston, Canterbury Court, B.S.Ed. in Deaf Education

Kaitlyn Elizabeth Sentz, East Manor Drive, B.S. in Marketing

Millersville

Minor William Redmond Jr, Pickwick Place, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Mount Joy

Clarence R. Carper III, Harvestview, B.S. in Nutrition/Dietetics

Andrew James Flattery, North Barbara Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Mountville

Zachary Preston Zander, Wildflower Lane, B.A. in English/Writing Studies

New Holland

Jonathan David Andrews, Wallace Road, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Quarryville

Breanna Marie Kreider, North Tanglewood Drive, B.S. in Marketing

Stevens

Anjuli Marie Calhoun, Hopeland Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Lawrence County

Ellwood City

Chelsey Lynn Anderson, Butler Avenue, B.S. in Marketing

Michelle Barnett, Mecklem Lane, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Frank O. Duncan, Woodside Avenue, B.A. in Criminology

Marla Joelle Flecher, Locust Terrace, B.S. in Management Information Systems

New Castle

Sean M. Bracken, East Winter Avenue, B.A. in Journalism

Jason Daniel Callahan, Firehall Road, B.A. in Psychology

Andrew Elliot Crowl, Holly Lane, M.A. in Criminology

Emily Anne Donnelly, Lynn Street, B.A. in Criminology

Gina Rose Lemmon, McClelland Avenue, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Jeremy Joseph Young, Princeton Road, B.A. in Criminology

New Wilmington

Jeremy R. Herron, Cowden Road A, B.A. in Criminology/Pre-Law

Lebanon County

Cleona

Adam David Tankersley, West Elm Street, B.A. in International Studies

Newmanstown

Cyrenne Amanda Ginder, Sheep Hill Road, B.A. in Psychology

Helen Martha Pennypacker, Barry Lane, B.S.Ed. in Elementary Education

Palmyra

Brady Earl Colyer, Chestnut Hill Road, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Caroline Jeanne Lehman, Brunswick Lane, B.S.Ed. in English Education

Zachary Lee Warlow, Cambridge Court, B.A. in Criminology

Emily Lynn Yockey, Springbrook Drive, B.S. in Management/General

Lehigh County

Alburtis

Michael Abraheim Abusharia, West Second Street, B.S. in Safety Sciences

Allentown

Lorainne Nicole Memary, North Kiowa Street, B.S. in Finance

Center Valley

Emily Sierra Anderson, Hartman Drive, B.S. in Nursing

Coplay

Emily Therese Pany, Maple Street, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Emmaus

Peter G. Bartges, German Road, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Stephen Christensen, North Third Street, B.S. in Biochemistry

Sarah Quinn McGovern, Kings Highway, B.S. in Fashion Merchandising

Macungie

Kristen Karen Schupp, Hillcrest Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Elizabeth Marie Storck, Chardonnay Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Slatington

Amber Marie Grace, Parks Place, B.S. in Fashion Merchandising

Wescosville

James Ash Naunas, Cornerstone Road, B.S. in Finance

Whitehall

Steve Thomas Mondschein, Sodl Lane, B.S. in Safety Sciences

Jacquelyn Diana Trump, Coplay Circle, B.A. in English

Amber Cemone Williams, Coplay Court, B.S. in Marketing

Luzerne County

Dallas

Robert Howard Phillips, Oak Drive, M.S. in Geography/Environmental Planner

West Hazleton

Megan G. McFarling, North Broad Street, B.S. in Finance

Wilkes Barre

Deanna Marie Belsky, Courtright Street, B.S. in Biochemistry

Deanna Marie Belsky, Courtright Street, B.A. in Asian Studies

Lycoming County

Jersey Shore

Holly Kay DeMarco, Wurster Road, B.S. in Nutrition/Dietetics

Montgomery

Kelsey Ann Murphy, Montgomery Street, B.A. in Economics

Montoursville

Adrian John Whipple, Weldon Street, B.A. in Criminology

Salladasburg

Whitney L. Quiggle, Pine Run Road, B.A. in Biology

Trout Run

Dana Lee Miller, Beech Ridge Road, D.Ed. in Curriculum and Instruction

Williamsport

Jeanetta Yvonne Joyner, Memorial Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

McKean County

Ludlow

Sarah M. Johnson, West Main Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Mercer County

Grove City

Julie Lynn Ventura, East Main Street, B.A. in Political Science

Hadley

Carly Bee McConnell, Pine Hollow Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Chiropractic

Hermitage

Jessica Ann Moretti, Cornell Drive, B.A. in Journalism

Aaron Simonik, Diana Avenue, B.S. in Management/General

Mercer

Robert B. Kennis, Apache Trail, B.S. in Mathematics

Sharon

Zachary Lawrence Revale, Service Avenue, B.A. in Art/Studio

April Lynn Snyderwine, Wilson Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Sharpsville

Kristi Lauren Pisarcik, Laurel Drive, B.A. in Sociology

West Middlesex

Lauren Alexsis Palmer, Mitchell Road, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Mifflin County

Belleville

Levi James Harmon, East Main Street, B.S. in Safety Sciences

Lewistown

Amanda Kathleen Stephens, Birch Drive, B.S. in Management/General

McClure

Tanya Jo Grenoble, Steeley Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Monroe County

Saylorsburg

Deanna Constance Meek, Highpoint, B.A. in History

Montgomery County

Cedars

Russita Marie Buchanan, Skippack Pike, B.S. in Interior Design

Collegeville

Brittany Ann Morgan, Township Line Road, B.S. in Nursing

Colmar

Ashley Elizabeth Mandes, East Walnut Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

East Greenville

Meaghan G. Kuhns, Washington Street, B.S. in Natural Science/Pre-Pharmacy

Glenside

Austin L. Afshar, Cricket Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Physical Therapy

Philip Ali Afshar, Cricket Avenue, B.S. in Natural Science/Pre-Dentistry

Harleysville

Chelsea Elizabeth Cole, Farmview Drive, B.S. in Fashion Merchandising

Erin Lynn Holloway, Pioneer Circle, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Ronald Phillips, Stormfield Drive, B.S. in Hospitality Management

Trevor James Pinto, Upper Mainland Road, B.A. in Criminology

Hatboro

Katelyn A. Albert, Goodwin Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Christopher Harrison McCarthy, Horsham Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Huntingdon Valley

Jamie C. Fisher, Holt Road, B.S. in Management/General

Jenkintown

Evan M. Rich, Township Line Road, B.A. in Anthropology

Lansdale

Lesley E. Anders, Garfield Avenue, B.A. in Journalism

Norristown

Steven Hakim McAlpine, Jacoby Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

North Wales

Kate Adams, Elberta Drive, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Danielle Rose Eppinger, Stump Road, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lauren Ashley Heselpoth, Orchard Drive, B.S. in Natural Science

Pennsburg

Carlie Ann Bearn, Bowers Mill Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Pottstown

Matthew Christopher Daly, Maple Leaf Lane, B.S. in Safety Sciences

Kevin Michael Smith, Randy Drive, B.A. in Music

Rydal

Michael Duane Link, Fairacres Road, B.S. in Marketing

Schwenksville

Joseph Tan O'Brien, Main Street, B.A. in Art/Studio

Souderton

Angela Nicole DeGennaro, Thornton Court, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

Natalie Gayle Raneri, Heatherfield Drive, B.A. in Anthropology

Laura Christine Roberts, Wynnefield Drive, B.S. in Hospitality Management

Telford

Robert Alan Stanley, Madison Avenue, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Northampton County

Bethlehem

Ian Michael McCormick, Timothy Drive, B.S. in Biology/Pre-Medical

Easton

Kyle Donald Thomas, Cherry Avenue, B.A. in Political Science/Pre-Law

Hellertown

Bryan Michael Wolst, Springtown Hill Road, B.S. in Management/General

Nazareth

Abbey J. Gold, Sullivan Trail, B.A. in Journalism

Northumberland County

Kulpmont

Julie Laskoski, Poplar Street, B.S. in Accounting

Cassandra Candace Olear, Chestnut Street, B.S. in Finance

Sunbury

Jayme Nicole Ritchie, State Route 890, B.S. in Interior Design

Perry County

Duncannon

Daniel Mark Welliver, Towpath Road, Ph.D. in Administration and Leadership Studies

Elliottsburg

Maggie Sue Dixon, Peach Ridge Road, B.S. in Interior Design

Millerstown

Daniel Garrett Doncheski, State Route 17, B.A. in History

Kira Lynn Wray, Hilltop Road, B.S. in Nursing

Philadelphia County

Philadelphia

Zaahir J. Abdullah, North 23rd Street, B.A. in Criminology

Kareema Tiffany Alston, Paul Street, B.A. in Criminology

Sherita R. Banks, Marsden Street, B.A. in Criminology

Sherita R. Banks, Marsden Street, B.A. in Sociology

Goldie Nicole Barnes, Saturn Place, B.A. in Sociology/Human Services

Aixa Benitez, Levick Street, B.A. in Criminology

Marpu Biawogei, Higbee Street, B.A. in Sociology

Devin Kathleen Bownes, Frontenac Street, M.A. in Student Affairs in Higher Education

James Fitzgerald Clark, Fleming Street, B.S.Ed. in Elementary Education

Courtney Michelle Davis, West Chew Avenue, B.A. in Psychology

Tiana C. Dixon, Bridge Street, B.A. in Psychology

Sierra Helena Epps, South 31st Street, B.S. in Marketing

Dominick G. Fields, West Berks Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Nasia Amir Hill, North Colorado Street, B.A. in Psychology

Martina S. Hines, West Duval Street, B.S. in Fashion Merchandising

Kasey Sharnice Holyfield, Christian Street, B.A. in Criminology

Tiara LaDeidre Johnson, North 60th Street, B.A. in Psychology

Tori N. Johnson, East Cliveden Street, B.A. in Criminology

Jasmine Denise Jones, Souder Street, B.S. in Nursing

Jasmine R. Lawrence, North Fairhill Street, B.A. in Sociology/Human Services

Isis Iona Lester, North Dekalb Street, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Christine Anita Lomax, Longshore Avenue, B.A. in Sociology

Nadia Man, Unruh Avenue, M.S. in Applied Mathematics

David Edward Miller, Wissahickon Avenue, B.S. in Applied Mathematics

Terrance Alton Molock, South Lloyd Street, B.A. in Criminology/Pre-Law

Drew Colin O’Brien, South 49th Street, Certificate in School Psychology

Nikiya Dene Pegues, Devereaux Avenue, B.A. in Psychology

Shakeria Asia Pitt, Kingsessing Avenue, B.A. in Criminology

Krystina Shaniece Priester, East Albanus Street, B.A. in Sociology/Human Services

Nathalie S. Richard, Provident Road, B.A. in Psychology

Michael Edward Sanders, North 57th Street, B.A. in Criminology

Samantha Constance Sandy, Woodcrest Avenue, B.A. in Psychology

John Joseph Schilling, West Chew Avenue, B.S. in Management/General

Jennifer Maria Schneider, Bandon Drive, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Quintina Murlene Thomas, North Judson Street, B.A. in Sociology

Ashley Nicole Townsell, Elston Street, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Porsha Marlena Wesley, East Allegheny Avenue, B.A. in Sociology

Krystal L. Williams, North Bambrey Street, B.S. in Physical Education and Sport

Aniya Wise, Ogontz Avenue, B.A. in Psychology

Pike County

Greentown

Anton Joseph Toryak, Saw Mill Road, M.A. in Criminology

Milford

Jennifer Fowler, Sawkill Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Alyssa Kelsey McCarthy, Macs Lane, B.S. in Nursing

Shohola

Shane Velsor, Route 6, B.A. in Music

Potter County

Austin

Erika Linsey Wambaugh, Cowley Hill Road, B.S. in Nursing

Shinglehouse

David Robert Wildner, Wildner Lane, B.A. in Criminology

Schuylkill County

Mahanoy City

Megan Ann Goodman, East Centre Street, B.S. in Nursing

Saint Clair

Andrea Kayleen Kroznuskie, Fairview Street, B.A. in Economics

Schuylkill Haven

Decerie Samontanes Tatel, Ranch Road, B.A. in Art/History

Snyder County

Freeburg

Matthew Scott Gemberling, New Market Street, B.A. in Music

Mount Pleasant Mills

Tanisha Lynn Bolig, Heister Valley Road, B.S. in Interior Design

Port Trevorton

Melissa Michelle Treas, Main Street, B.S. in Hospitality Management

Selinsgrove

Joshua David Hoke, Colonial Drive, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Somerset County

Berlin

Kevin Eugene Bittner, Oldmill Road, B.A. in Criminology

Amber Blough, Garrett Shortcut Road, M.S. in Speech-Language Pathology

Patrick Krupper, Oldmill Road, B.S. in Safety Sciences

Boswell

Billie Jo Miller, Main Street, B.S.Ed. in Art Education

Cairnbrook

Alison J. Buben, Second Street, B.S. in Computer Science/Information Assurance

Central City

Kaytlin Elizabeth Alt, Rock Cut Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Mark Edward Keim, Sorber Road, B.A. in Psychology

Fairhope

Aaron Charles Stockwell, Cook Road, B.A. in Political Science

Gray

Kaleena Lynn Myers, West Third Street, B.S. in Child Development and Family Relations

Hollsopple

Bradley Joseph Fisher, Maple Springs Road, B.S.Ed. in Business Education

Meyersdale

Nicole M. Houser, Hemlock Lane, Ph.D. in English

Kristen M. Revello, Kerschensteiner Drive, B.S. in Child Development and Family Relations

Somerset

Kristi Anne Jacobson, Buckeye Drive, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Alex Thomas Minnick, South Franklin Avenue, B.S.Ed. in Mathematics Education

Zachary Blair Walker, Kline Road, B.A. in English

Windber

Sarah Anne Bostock, Fourteenth Street, B.A. in Art/History

Kimberly L. Cicon, Thirteenth Street, M.S. in Nursing

Caitlin Don Hucik, Cambria Avenue, M.A. in History

Megan Diane Mazur, Llanfair Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Kristyn Michelle Moyer, Peaceful Valley Road, M.S. in Nursing

Stephen P. Ogline, Twelfth Street, B.A. in Computer Science

Jacob Thomas Stone, Washington Street, B.S. in Communications Media

Kayleigh Renee Tyson, Richland Avenue, B.A. in Art/Studio

Jessica Winas, Eleventh Street, B.A. in Political Science

Susquehanna County

Forest City

Ashley May Roberts, Stone Bridge Lane, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Tioga County

Gaines

Ashlee Rheunna Foil, Watrous Street, B.A. in Psychology

Liberty

Kayla Marie Yoder, B.A. in Psychology

Mansfield

Kerri M. Evans, Wakefield Terrace, B.S.Ed. in Mathematics Education

Erin Marie Thomas, Second Street, B.S. in Hospitality Management

Wellsboro

Sam Michael Cavanaugh, Route 6, B.A. in Criminology

Abigail Elizabeth Jackson, Fischler Street, M.Ed. in School Counseling

Andrea Kathleen Strein, Sherman Street, B.S. in Biochemistry

Venango County

Franklin

Jude Joseph Urda, Liberty Street, B.A. in Economics

Oil City

Elizabeth Anne Serbati, West First Street, B.S. in Nursing

Polk

Andrew Paul O'Shall, McClelland Avenue, B.A. in Criminology

Venus

Christine Marie Snyder, County Line Road, B.S.Ed. in Music Education

Warren County

Russell

Jessica Leigh Adams, Cedar Court, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Sugar Grove

Kelly Jo Woodburn, Peterson Hill Road, B.S. in Nursing

Tidioute

Patrick Guy McLaughlin, Jefferson Street, B.S. in Respiratory Care

Warren

Melissa Renee Larsen, Stoney Lonesome Road, B.S. in Nursing

Washington County

Bulger

Jonathan Tyler Bechdel, Smith Lane, B.S. in Safety Sciences

Canonsburg

Michael David Druchniak, Bridlewood Court, B.S. in Safety Sciences

Michael Thomas O'Neill, Vista Drive, B.S. in Natural Science/Pre-Optometry

Julie Osekowski, Meadowbrook Drive, M.Ed. in School Counseling

Eighty Four

Christopher John Sutton, Valley Road, B.A. in Biology

Ellsworth

Dock Richards Harris, Ash Street, B.S. in Management/General

Finleyville

Anne M. McMaster, Mingo Church Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Hickory

Daniel Mark Saftner, Washington Avenue, B.S. in Geology

Houston

Brianna Lynn Liebold, North Main Street, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Lawrence

Jaclyn Dawn Kliber, Old Farm Road, B.S. in Fashion Merchandising

McDonald

Jason Allen Burkett, Windridge Circle, B.A. in Criminology

Renee Michelle Ruggiero, Reissing Road, B.S.Ed. in Education of Exceptional Persons

McMurray

Ryan Michael Chiappino, Druid Drive, B.S. in Finance

Monongahela

Lea M. Behanna, Ridge Road, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Alanna Ziemba, Marne Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Strabane

Tiffany Lynn Wingard, View Avenue, B.A. in Sociology

Venetia

Natalie Catherine Corkos, Ridgeview Drive, B.S. in Communications Media

Candice Marie Craig, Timber Oak Court, B.S. in Hospitality Management

David Michael Morante, Maple Glen, M.A. in Criminology

Washington

Kaitlyn Rose Conrady, Crescent Drive, B.S. in Hospitality Management

Jillian Farah Kowcheck, Arlington Avenue, B.S. in Marketing

Wayne County

Honesdale

Jacqueline Elizabeth Rose, White Mills Road, B.S.Ed. in Music Education

Lake Ariel

Joshua Richard Gershey, White Road, B.A. in History/Pre-Law

Newfoundland

Douglas H. Simon, Daffodil Drive, B.S. in Communications Media

Westmoreland County

Acme

Aimee Jo Irwin, Laurel Lane, B.A. in English/Literary, Textual, and Cultural Studies

Apollo

Timothy L. Cali, Vista Drive, B.S.Ed. in Mathematics Education

April Leigh Covey, Willowbrook Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Ryan A. Crusan, Watson Road, B.S. in Marketing

Jason J. Liska, Ridge Road, B.S. in Communications Media

Emily L. Mann, Hancock Avenue, B.S. in Nursing

Dane Timothy Mitcheson, Larimer Trail, B.S. in Safety Sciences

Gabriel John Owens, Rose Street, B.S. in Computer Science/Applied

Kasey Serena, Pine Run Road, B.S. in Management/Entrepreneurship and Small Business

Michelle Deanne Sorokas, Shaner Acres Drive, B.S. in Nursing

Avonmore

Elizabeth Ann Bonelli, Indiana Avenue, B.S. in Management Information Systems

David Loyd Wheatley, Allshouse Road, B.A. in Criminology

Bovard

Steven James Saunders, Price Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Delmont

Allison Parks Avila, Monticello Drive, B.S.Ed. in Spanish Education

Derry

Geoffrey Alan Maus, South Summit Street, B.A. in Theater

Brandi Leigh Shine, 17th Street, B.S.Ed. in Early Childhood Education

Megan Elizabeth Spangler, Old Route 217, B.S. in Nursing

Export

Anthony Luke Berardinelli, Glenwood Court, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Nicholas J. Flanders, Pfeffer Road, B.S. in Regional Planning/Environmental Planner

Nicholas J. Flanders, Pfeffer Road, B.A. in Geography/Geographic Information Systems and Cartographer

Emily Anne Franey, Harrison City Road, B.A. in Journalism

Courtney Lynn Hood, Fawn Lane, B.A. in Criminology

Jason Matthew Plank, Arrowhead Court, B.S. in Computer Science/Applied

Zack Michael Ramey, Ringertown Road, B.S.Ed. in Art Education

Greensburg

Ashley Adomnik, South Hamilton Avenue, B.S. in Respiratory Care

Michael Angelo Carnicella, Mount Pleasant Road, M.A. in Employment and Labor Relations

Stephanie Marie Concannon, Ridgeway Road, B.S. in Accounting

Brittany Anne DiChello, Crestridge Drive, B.A. in Economics

Renee L. Fagan, Spring Run Road, B.S.Ed. in English Education

Cameron Paul Faylor, North Main Street A, B.A. in Political Science

Amanda Nicole Frye, Union Cemetery Road, B.S. in Respiratory Care

Megan Marie Laughlin, Bonita Drive, B.S. in Nursing

Tara A. Marhefka-Steiner, Willow Crossing Road, M.A. in Criminology

Eileen Shannon Phelan, Perry Avenue, M.Ed. in Elementary and Middle School Mathematics

Ryan J. Rauch, Highland Avenue, B.S. in Nursing

Heidi H. Reese, Fairmont Street, M.S. in Speech-Language Pathology

Harry L. Shamberger, Wildwood Drive, B.A. in Criminology

Meghan Shutak, Forbes Trail Road, M.S. in Speech-Language Pathology

Carolyn Louise Smith, Boquet Street, B.S. in Nursing

Megan Elizabeth Snyder, Fosterville Road, B.S.Ed. in Biology Education

Susan Nicole Vanounou, Gay Avenue, B.A. in French

Harrison City

Jennifer Lynn Levy, Buck Run Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Nicolette Lynn Lovato, Whitetail Drive, M.S. in Speech-Language Pathology

Ashlee Ann Schwartz, Harvest Lane, B.A. in Criminology

Sarah Grace Watkins, Whistle Drive, B.S. in Marketing

Herminie

Natalie Nicole Tomasic, Herminie Road, B.S. in Management/General

Irwin

Christina Marie Carroll, Brush Creek Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Gina R. Esposito, Autumn Lane, B.S. in Child Development and Family Relations

Jeffrey R. Moon, South Rolling Hills Avenue, B.A. in Economics/Mathematics

Tyler Nicole Nuzzo, Penntowne Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Michael Joseph Visnick, Long Drive, B.S.Ed. in Music Education

Nicole E. Yates, Beatty Drive L, B.A. in Sociology

Jeannette

Meredith Foster Byerly, Margaret Street, B.S. in Interior Design

Amber Nicole Contino, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Zachary James Dreskler, Lockwood Drive, B.S. in Hospitality Management

Bryan George Morrison, Briarwood Drive, B.S. in Marketing

Jessica Murrin, Trotwood Court, M.S. in Speech-Language Pathology

Lauren C. Srdoch, Cardinal Drive, M.S. in Food and Nutrition

Edward Frank Vodopivec, Byerly Drive, B.A. in Criminology

Courtney Christie Wade, Nancy Drive, M.A. in Criminology

Latrobe

Jamie Kathleen Boerio, Glacier Court, B.S.Ed. in Music Education

Lindsey Marie Daykon, Miller Street, B.S.Ed. in Art Education

Daniel Lloyd Dunmeyer, Washington Street, M.A. in Employment and Labor Relations

Chelsea Lynne Kaye, Saint Cecilia Road, B.S. in Physical Education and Sport

Joshua L. Kosker, Dailey Avenue, B.F.A. in Art Studio

Kathy Lynn Perry, Rice Drive, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Mark Andrew Regalla, Route 982, B.S. in Physics

Megan Elizabeth Stahl, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Tammy Sue Wolicki, Windswept Drive, D.Ed. in Administration and Leadership Studies

Ligonier

Melissa Eller, Hi Acre Drive, M.A. in Community Counseling

Alexandria Lian Grab, Tall Timber Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Katie Ann Graham, Ridgeview Drive, B.S. in Nursing

Lower Burrell

Jill Elizabeth Egbert, Michigan Avenue, B.S. in Nutrition/Dietetics

Jill Elizabeth Egbert, Michigan Avenue, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Anthony James LeDonne, Wallace Street, B.S. in Geology

Manor

Cody Charles Lindgren, Manor View Drive, B.A. in English/Film Studies

Mount Pleasant

Zachary David Hartman, Melissa Drive, B.A. in Economics

Allison Lynn Shumar, North Diamond Street, B.S.Ed. in English Education

Allison Lynn Shumar, North Diamond Street, B.A. in English

Murrysville

Brian Doucet, Laurel Oak Circle, B.S. in Management/General

Brian Doucet, Laurel Oak Circle, B.S. in Human Resource Management

Garrett Frederick Dunlap, Laurel Oak Circle, M.Ed. in School Counseling

Laura Harenski, Douglas Drive, M.A. in Criminology

Colleen Ruth Hassell, Princess Court, B.S. in Nursing

New Alexandria

Nickolas Baum, Guthrie Road, B.S. in Physical Education and Sport/Exercise Science

Laura N. Liprando, Tanager Drive, B.S. in Accounting

New Florence

Nicole Dawn Gabelli, Oakwood Drive, B.S. in Nursing

Tabitha Huffman, Thirteenth Street, B.A. in Criminology

Tyler David Hughes, Fifth Street, B.S.Ed. in Mathematics Education

Brenda Lee Marsh, Rumble Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Brittany Nicole Skedel, Route 22 Highway, B.S. in Nursing

New Kensington

James Edward Eller, Ridge View Road, M.Ed. in School Counseling

Angelica Marie Guzzo, Charles Avenue, B.S.Ed. in Elementary Education

Maggie Grace Massarelli, Sardis Road, B.S. in Hospitality Management

Nicole Lee Meckel-O'Leath, Woodmont Avenue, M.A. in English

Lea Rochelle Nelson, Lois Drive, B.S.Ed. in Elementary Education

Gianina Ainsley Romito, Ligonier Lane, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Nicole Anne Shannon, Martin Avenue, B.A. in Criminology

Maria Laina Toney, Fernledge Drive, B.S.Ed. in Deaf Education

Valerie Ann Tumminello, Lynn Ann Drive, B.S. in Accounting

Mary Dianne Ulizio, Deer Drive, M.S. in Nursing

New Stanton

Jena Mae Chatlos, Shrader Hollow Road, B.S.Ed. in Social Studies Education/History

Danielle Ann Koch, Painter Street, B.S. in Nutrition/Dietetics

North Huntingdon

Gary Bartko, Mockingbird Drive, B.S. in Marketing

Kimberly Jane Boonie, Patton Drive, B.S.Ed. in Chemistry Education

Kaitlyn Elizabeth Hill, Pinewood Road, B.A. in Anthropology/Archaeology

Kaitlyn Elizabeth Hill, Pinewood Road, B.A. in Asian Studies

Lyndsay Ann McNally, Center Street, B.A. in Anthropology

Steven Matthew Popovic, Rose Street, B.S. in Computer Science/Languages and Systems

Penn

Joshua A. Kistler, Penn Adamsburg Road, B.S.Ed. in Elementary Education

Ruffs Dale

Jennifer Amanda Santmyer, State Route 31, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Scottdale

Jonathan Andrew Eutsey, Wingrove Road, B.S.Ed. in Music Education

Sarah Elizabeth Hann, Ore Mine Hill Road, B.S.Ed. in Music Education

Seward

Joy A. Emmett, Fifth Street, M.Ed. in Education of Exceptional Persons

Trafford

Matthew P. Ruffner, Hemlock Road, B.A. in Criminology

Vandergrift

Gina Lynn DeLuca, Hancock Avenue, B.S. in Fashion Merchandising

Mara M. Iverson, Franklin Avenue, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Laura Elizabeth Miller, Armstrong Avenue, B.S. in Child Development and Family Relations

Chelsey Lynne Ronian, Spruce Street, B.S. in Child Development and Family Relations

West Newton

Emily Rose Balko, Vine Street, B.S. in Nursing

Douglas William Trenk, Vine Street, B.S.Ed. in Health and Physical Education

Youngstown

Timothy Roy Miller, Frosty Road, B.A. in History/Pre-Law

York County

Airville

Christopher Michael Battaglia, Norris Road, B.S. in Management/General

Clinton M. Wilson, Muddy Creek Forks Road, B.A. in Chemistry

Hanover

Danielle Marie Barnhart, Oakwood Drive, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

Nathan Alan Donsen, Bankert Road, B.A. in Economics

Nathan Alan Donsen, Bankert Road, B.S. in Management/General

Allison Nicole Johnson, Baltimore Street, B.S. in Management/General

Jacobus

Elizabeth Ann Gaynor, York Road, B.S. in Fashion Merchandising

Jennifer Lynn Gohn, Ensminger Drive, B.S. in Interior Design

Manchester

Shealene Nichole Bretz, Poplar Street, B.S. in Marketing

Stewartstown

Mark Robert Smith, Kline Young Road, B.S. in Geology

York

Stacey Kendall Burwick, Quaker Drive, B.S.Ed. in Music Education

Erin R. Krepps, Hill Street, M.A. in Applied Archaeology

Emily Nicole Kustanbauter, Heather Drive, B.A. in Journalism

Kaitlin Faith MacKenzie, Honey Valley Road, B.S. in Nursing

Michelle Helen Maurtua, Greenwood Road, B.S. in Nursing

Elizabeth Margaret McKillop, Maywood Road, B.S. in Child Development and Family Relations

Nicholas Lee Murray, Eastwood Drive, B.S. in Marketing

John Frederick Riggs, Meadow Hill Drive, B.A. in Honors Program in Psychology

Brandon Alexander Snyder, Lyndhurst Road, B.A. in Criminology

Daniel James Walters, South Rockburn Street, B.S. in Hospitality Management

Outside Pennsylvania

Alaska

Gustave G. Guenther, Clam Gulch, B.A. in Journalism

Arizona

Mark Charles Sestini, Scottsdale, B.S. in Finance

California

Victoria Marie Constant, Bonita, B.S. in Biochemistry

Rebecca Lynne Young, Fairfield, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Faith Jamie Ambrosini, Salinas, B.A. in Anthropology

Jeffrey A. Leonard, West Hollywood, B.S. in Marketing

Colorado

Haitao Yu, Fort Collins, MBA

Connecticut

Megan Rose Keenan, Oxford, B.A. in French

Martin Sagendorf, Shelton, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Delaware

Jeffrey Scott Johnson, Dover, B.A. in Criminology

Florida

Marlen E. Harrison, Longwood, Ph.D. in English

Colleen Marie Garten, Middleburg, B.A. in Spanish

Idaho

Jeremy Douglas McLean, Meridian, M.S. in Science for Disaster Response

Illinois

Crystal L. Carlson, Morrison, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Maine

Kelsi Anne Lindblad, Bangor, B.S. in Biology

Brendan Mongan Robertson, Bath, B.A. in History

Sarah Lindsey Flewelling, Pittsfield, B.A. in International Studies

Maryland

Ashley Dawn Branthoover, Accident, B.S. in Hospitality Management

Sara R. Dudeck, Baltimore, M.A. in Criminology

Veronica Ellen Kirk Wilt, Chesapeake Beach, B.A. in Theater

Antonio Mitchell Perez, Eldersburg, B.S. in Marketing

Kristen Anne Zoli, Fallston, B.S. in Hospitality Management

Stephanie L. Bearjar, Lusby, B.A. in History

Stephanie L. Bearjar, Lusby, B.A. in Economics

Lauren Nicole Anderson, Lutherville Timonium, B.S. in Nursing

Allison Lee Hamilton, Middletown, B.A. in Criminology

Jennifer Lynn Michelli, New Market, B.S.Ed. in Elementary Education

Jared Michael Lesser, North Potomac, B.A. in Criminology/Pre-Law

Ankur Dhakal, Parkville, MBA

Amy Beth Hagenrater-Gooding, Pocomoke City, Ph.D. in English

Zhini Xia, Potomac, B.S. in Finance

Michael Frederick Houck, Taneytown, B.S. in Communications Media

Christina Renee Robinson, Upper Marlboro, B.S. in Hospitality Management

Nevada

Paul Edward Schillinger, Las Vegas, B.A. in Spanish

New Jersey

Max Samuel Demianovich, Cinnaminson, M.S. in Geography/Environmental Planner

Donna Elizabeth Pappano, Hamilton, B.S. in Fashion Merchandising

Maria Josefina Colon-Torres, Jackson, D.Ed. in School Psychology

Lauren Anne Delesky, Jackson, B.S.Ed. in Music Education

Andrea Shalynda Julius, Linden, B.A. in Sociology

Alexa Lameiras, Matawan, B.S. in Interior Design

Steven Kyle Henderson, McGuire Afb, B.S.Ed. in Music Education

Jill Christine Kurp, Shamong, B.S. in Fashion Merchandising

Melissa Anne Muniz, Toms River, B.S.Ed. in Family and Consumer Sciences Education

Alexandra Lynne Carlton, Voorhees, B.S.Ed. in Deaf Education

Andrea L. Sanders, Westfield, Psy.D. in Clinical Psychology

New York

Troy Stephen Miller, Allegany, B.S. in Safety Sciences

Michael Robert Murdock, Elmira, B.S. in Safety Sciences

James W. Young, Lakewood, B.S.Ed. in Vocational-Technical Education

Julie-Jo Stanton, New Berlin, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Kelly Anne Ogiba, Niagara Falls, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Kimika N. Hudson, Pine Bush, B.A. in Psychology

Cassandra Lynn Tice, Red Hook, B.S. in Interior Design

Meredith Suzanne Lindsey Bird, West Leyden, B.A. in Asian Studies

Meredith Suzanne Lindsey Bird, West Leyden, B.A. in History

Amy Alison Frauen, Wilson, B.S.Ed. in Speech-Language Pathology and Audiology

North Carolina

Michael Zvi Adelstein, Raleigh, B.S. in Communications Media

Ohio

Katherine Marie Watkins, Belmont, B.A. in Art/Studio

Emily Ann Shaver, Centerville, B.A. in Theater

Johanna M. Buchholz, Cincinnati, M.A. in Employment and Labor Relations

Madeline P. Schulte, Cincinnati, B.S. in Nursing

Parker William Skeabeck, Cincinnati, B.A. in Criminology

Bridget Janine Connolly, Delaware, B.A. in Criminology

Emma Bah Ray, Freeport, M.S. in Food and Nutrition

Matthew R. Shick, Hubbard, B.A. in Criminology

Amelia Sue Uecker, Mason, B.S. in Mathematics

Neil James, Massillon, B.S. in Management/General

Joanna Nancy Paull, Mentor on the Lake, Ph.D. in English

Dominick Jacob Williams, Sandusky, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Oklahoma

Samuel Colbert Tullius, Norman, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Tennessee

Kathryn A. Broyles, Bartlett, Ph.D. in English

Coral Allyn Norwood, Cleveland, Ph.D. in English

Devang Sureshchandra Shah, Johnsoncity, MBA

Texas

Kathryn Irene Glapa, Houston, B.S. in Fashion Merchandising

Molly Lynn Dunn, Victoria, B.S. in Safety Sciences

Utah

Jon Michael Hawk, Myton, B.A. in Criminology

Virginia

John Brison Churan, Annandale, B.A. in International Studies

Mehmet Beyazit Disli, Arlington, B.A. in International Studies

Meagan R. Lilly, Centreville, B.S.Ed. in Elementary Education

Kelsey Brooke Dowling, Fredericksburg, B.A. in Theater

Keri D. Durrett, Fredericksburg, B.A. in Theater

Dara Elizabeth Fennell, Fredericksburg, B.A. in English/Writing Studies

Dara Elizabeth Fennell, Fredericksburg, B.A. in Journalism

Marthinus Christoffel Koen, Great Falls, M.A. in Criminology

Joshua Adam Huger, King George, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Gina Lauren Cipriano, Leesburg, B.S. in Marketing

Meghan Kathleen Decker, Leesburg, B.S.Ed. in Deaf Education

Erin Marie Maranda, Manassas, B.S.Ed. in Elementary Education

Ryan Tamir Hamad, Oak Hill, B.S. in Accounting

David Hill Stout, Reston, B.S. in Accounting

Akemi C. Parker, Ruby, Certificate in School Psychology

Kristen Nicole Tunno, Seaford, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

Luke Dallas McCoy, Springfield, B.A. in Criminology

Samuel Robert Waltemeyer, Springfield, M.A. in Student Affairs in Higher Education

Joshua Alan Spishak, Winchester, M.A. in Criminology

Sean William Carliss, Woodbridge, B.A. in Criminology/Pre-Law

Washington

Janet M. Lucas, Sequim, Ph.D. in English

West Virginia

Amanda Gail Bolyard, Kingwood, B.S. in Interior Design

Lauren Marie Bauer, Wheeling, B.S.Ed. in Deaf Education

International

Canada

Kyle Ronald Stryker, Mississauga Lna, B.S. in Physical Education and Sport/Sport Administration

China

Qisi Zhang, Shenyang, Ph.D. in English

India

Mohnish Gagan Raisingani, Ahmedabad, MBA

Eshwarchandra Bhaskar, Bangalore, MBA

Alok Boddavaram suresh babu, Bangalore, MBA

Akram Ali Khan Deshmukh, Bangalore, MBA

Shilpa Jagadeesha, Bangalore, MBA

Manasa Jonna, Bangalore, MBA

Srimanth Kallenahalli Srinivasan, Bangalore, MBA

Arpita Khirwal, Bangalore, MBA

Nagarjun Krishnamurthy, Bangalore, MBA

Sumit Kumar, Bangalore, MBA

Manasa Manjunatha, Bangalore, MBA

Sonia Menon, Bangalore, MBA

Chalapathy Muniyappa, Bangalore, MBA

Bhushan S. Polepally, Bangalore, MBA

Poonam Raika Mehraram, Bangalore, MBA

Varsha Raj, Bangalore, MBA

Venkatesan Rajarajan, Bangalore, MBA

Dinakar Raju, Bangalore, MBA

Sandeep Raju, Bangalore, MBA

Varun Satyanarayana, Bangalore, MBA

Tejaswini Nagbhushan Shetty, Bangalore, MBA

Prithvi Srinivasa Murthy, Bangalore, MBA

Darshan Srinivasan, Bangalore, MBA

Udaynath Subramani, Bangalore, MBA

Sashikanth Yanumula, Bangalore, MBA

Bhairavi Mohan Oza, Baroda Gujrat, MBA

Tushar Jha, Bhadreswar, MBA

Sandeep Chandrasekarappa, Davanagere, MBA

Sreedhar Reddy, Denkanikota, MBA

Sourabh Ramachandra Kulkarni, Hubli, MBA

Kishan Suryakant Shetti, Hubli, MBA

Kriti Bharill, Jaipur, MBA

Mehak Mahajan, Jammu, MBA

Shuaib Nabi, Jammu, MBA

Vishal A. Jain, Karnataka, MBA

Nawaf Quazi, Karnataka, MBA

Thanoj Kumar Pedda Venkatappa, Kothacheruvu, MBA

Divyashree C. Ravishankar, Mandya, MBA

Vikas Kumar Jain, Mysore, MBA

Vishal Kumar JP Padam Chand, Mysore, MBA

Anirudh Malhotra, New Delhi, MBA

Maria Noel, Panjim, MBA

Akhila Sadashiv Naik, Udupi, MBA

Jamaica

Tiffany A. Hall Campbell, Kingston, B.A. in Psychology

Japan

Atsushi Iida, Chikusei-Shi, Ibaraki, Ph.D. in English

Kenya

Robert Mutwiri Mwiti, Nairobi, MBA

Malaysia

Wen Nie Ng, Batu Caves, B.S. in Finance

Wen Nie Ng, Batu Caves, B.S. in Management/General

Nigeria

Nkemka Iheukwumere Uche, Abuja, B.S. in Regional Planning/Land Use Planning and Geographic Information Systems

Republic of Korea

Sin-Wook Yoo, Gyeonggi-Do, B.S. in Hospitality Management

Hyun Jeoung Kim, Seoul, M.A. in English

Saudi Arabia

Ali Abdurahman AlAhdal, Jeddah, M.A. in English

Summer Rabea Jan, Jeddah, B.A. in English/Writing Studies

Osman Zakaria Barnawi, Makkah, Ph.D. in English

Taiwan

Chia-Ling Wu, Keelung, MBA

Hsiao-Wen Lin, Taichung City, MBA

I-Ying Chen, Taipei, MBA

Juei-Han Chang, Taipei City, M.A. in Adult and Community Education

Chuan-Fei Shen, Taipei City, MBA

Hsiao-Ling Chuang, Taipei County, B.S. in Fashion Merchandising

Li-Te Chuang, Yuan-Lin Town, Chang-Hua County, MBA

United Kingdom

Leo Raile Acklin, Falmouth, B.A. in Economics

Posted on 7/12/2011 5:11:10 PM

Recent News

    Subscribe to the IUP News Feed

    RSS Feed